Par izredzēto politikāni un aizvainoto desantnieku 18

Labrīt, lasītāji!

Vakar -- ne pirmo reizi -- kolēģis Jānis Domburs savā "publisko debašu" raidījumā intervēja tikai vienu vienīgu cilvēku. Raidījuma tēma bija pieteikta šādi: "Kas notiek ar Andra Šķēles atgriešanos politikā?" No vienas puses šķiet skaidrs, ka uz to vismaz daļēji vislabāk var atbildēt pats stāsta "varonis." No otras puses tāpat arī šķiet skaidrs, ka par tēmu šis tas varētu būt sakāms krietni daudziem cilvēkiem, tajā skaitā A. Šķēles partijas biedriem, kā arī citiem politiskā procesa dalībniekiem un novērotājiem, kuriem, iespējams, varētu būt interesanti parunāt par tēmu "oligarhi un viņu savstarpējie sakari." Un ne tikai par to. Iespējams, nākamnedēļ kolēģis varētu veidot raidījumu "Kas notiek ar citiem cilvēkiem, kuriem ir kaut kas sakāms pr Andra Šķēles atgriešanos politikā?"

Iesaki citiem:

Taču galvenais te tomēr ir kaut kas cits, un tā ir A. Šķēles un viņa runasvīra Romāna Meļņika acīmredzamā pārliecība, ka Šķēle ir kaut kas eksaltēts un izredzēts. Šorīt Meļņiks Dienā skaidro, ka sarunās ar J. Domburu viņš esot nonācis pie secinājuma, ka šis būtu "visinteresantākais" raidījuma variants. Nu, nezinu vis. Vismaz man interesanti būtu redzēt pasākumu, kurā ir vairāki ļaudis, kuri "Tautas" partijas līderim runā pretim vai kuri komentē viņa teikto. Taču te ir arī stāsts par bezkaunību. Pirms vairākām nedēļām arī Latvijas Radio mums bija saruna par to, ka A. Šķēle varētu atnākt uz interviju, bet tad no viņa pienāca ziņa, ka viņš piekritīs tikai tādā gadījumā, ja viņam neuzdos nevienu jautājumu par to, to, un to. Lieki teikt, mēs viņu pasūtījām trīs mājas tālāk. Tā nu būs ļoti liela nemode, ja politikāņi mūsu valstī sāks diktēt, ko žurnālisti viņiem drīkst un nedrīkst vaicāt.

***

Vēl šorīt pāris domas par man līdz šim brīdim nezināmu organizāciju "Desantu brālības kareivju piemiņa," kuras vadītājs Sergejs Ņevoļskis par mani ir pasūdzējies Ģenerāprokuratūrā, apgalvojot, ka savos blogos es pāris reizes esot "kurinājis naidu." Šorīt laikrakstā Čas S. Ņevoļskis apgalvo, ka manā dzimtajā Amerikā par "līdzīgiem izteicieniem" nāktos stāties tiesas priekšā un sagaidīt naudas sodu "vairāku gadu algas" apmērā. Nezinu, kur cilvēks ir mācījies par Ameriku, bet tā nu nebūs, jo Amerikā, tāpat kā pie mums Latvijā, tiesas tomēr zina, kas ir komentārs un komentēšana. Vēl Čas pagūst piemetināt, ka "diemžēl mums neizdevās iegūt paša Streipa viedokli" -- arī tas ir interesanti, jo citos gadījumos kolēģi laikrakstā manu telefona numuru ir sameklējuši un piezvanījuši ar sev interesējošiem jautājumiem. Varbūt pazuda lapiņa, uz kura telefona numurs bija uzrakstīts. Gadās arī tā.

Čas stāstā S. Ņevoļskis žēlojas, ka "mēs, diemžēl, neceram, ka Streipam piespriedīs naudas vai cita veida sodu." Protams, neņemos prognozēt, ko darīs Ģenerālprokuratūra, bet tā laikam būs gan, jā, jo mūsu valstī sapratne par to, kas komentārs un komentēšana, ir izveidota pietiekami sen un pietiekami konkrēti. Pieļauju, ka pat S. Ņevoļskis saprot, ka frāze "krāniņveida piemineklis" ir uztverama pārnestā nozīmē. Čas stāstā viņš pagūst pajautāt, ko es domātu, ja viņš tā nosauktu ASV Brīvības pieminekli. Neko nedomātu, cilvēki mūsu pasaulē sarunā ne to vien. Taču vienu gan vēlos pateikt konkrēti. S. Ņevolskis ir sašutis par lūk, šo teikumu no mana bloga pagājušā gada augustā: "Bet [Nila Ušakova] "tauta" nav Rīgas iedzīvotāji, vai vismaz ne tie galvaspilsētas iedzīvotāji, kuriem liktenis lēma piedzimt par latviešiem. Viņa tauta ir Krievijā, un viņa tauta ir Krievijas piektā kolonna Latvijā." No tā cilvēks ir secinājis, ka vārdi "piektā kolonna" attiecas uz visiem krievu tautības iedzīvotājiem mūsu valstī. Protams, ka nē. Krievijas piektā kolonna Latvijā var sastāvēt no lielāka vai mazāka iedzīvotāju skaita, bet ne jau no visiem. Piemēram, ne no skolotājas Ludmilas Sočņevas, kura pati mūsu valsts šovinistiskākajos ļautiņos ir izraisījusi pagalam lielu sašutumu ar pārdomām par krievu tautu Latvijā. Ne no Marinas Kostaņeckas. Ne no Marijas Naumovas. Ne no mana laba drauga Igora. Bet no tiem, kuri turpina uzstāt, ka Latvija vienmēr ir piederējusi Krievijai un piederēs arī turpmāk ... no tiem gan. No tiem, kuri turpina uzstāt, ka latviešu valoda nav vajadzīga ... no tiem gan. Bet ne no visiem.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (18) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Велтиня 02.02.2010 12:51
Ты бы так провести передачу, как Домбур- не смог.Он - намного умнее тебя, хоть и тоже патриот своей страны! И не придуривайся, что не понимаешь! УЧИ РУССКИЙ, ЧТОБЫ ПОНИМАТЬ ЮМОР, ДОРОГОЙ ТЫ НАШ ГОЛ.....УБЬ!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 29.01.2010 10:58
Zobs pret Šķēli bija iedarbojošs. Atbildes nāca ar asti starp kājām. Paldies Domburam, ka pierādīja, ka Šķēlem tukša galva ar eksaltētām smadzenēm. Tomēr, pastāv brīnumi, kurus sauc par "second chance"--otrā atdzimšana. Redzēsim ko Šķēles kungs darīs lai atdzimtu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 28.01.2010 21:18
Redz, kā mani Dieva sods ķēra. Es tak pats nepamatoti "štucīju" Latviešu Patriotus, rakstīju "donosus" čekai, nu savukārt kāds par mani uzrakstīja!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gt 28.01.2010 18:27
Novēloti sveicieni vārda dienā! Veiksmi turpmākajos blogos un "Krustpunktos".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


user 28.01.2010 16:55
Varbūt daži komentētāji uzskata, ka Domburam vajadzēja būt mazāk agresīvam pret Šķēli... Es viņiem nepiekrītu, jo...
redzot, cik Šķēlem ir labi atstrādāta novārdošanas tehnika, ir tikai piedodams, ka Domburs runāja tieši un taisni par visām Šķēles afērām. Pats es Dombura vietā labāk nevarētu un diez vai jebkurš cits spētu labāk.

Un par ko citu vēl varētu runāt, ja ne par Šķēles afērām? Nekādu pieminēšanas vērtu devumu Latvijas ilgtspējīgai ekonomikai Šķēle nav devis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Lietussargs 28.01.2010 15:55
Suminājumi vārdadienā!

Par desantnieku nav vērts pat lauzīt galvu.

Drīzāk vērts padomāt par "domburšovu".
Atzīšos, ar zināmām šaubām gaidīju vakardienas raidījumu, vai Domburjānim tik neierastā formātā būs izdevusiem monodiskusija.
Jāsaka, nevīlos nedz viņā, nedz Šķēlē. Cik viens bija labi pastrādājis pie mājasdarba, tik otrs, lai arī gatavojies, tomēr laikam būs pamatīgi paslinkojis. Līdz ar to nudien izskatījās pēc eža, kas ticis zem ceļaruļļa.
Te jau "Rita N" labi noraksturoja vakardienas raidījumu.
Par tā neikdienišķo formu. Piekrītu pašam Domburjānim, ka ir reizes, kad jāatkāpjas no tradīcijas.
Nu neizliksimies, ka Šķēle un viņa faktors Latvijas politiskajā/ekonomiskajā laukā ir mērāms tikai ar apzīmējumu "kampējs" vai viens no A trijotnes. Līdz ar to tieši viņa paša sacītais tad arī vislabāk var raksturot i viņu i viņa iespējamo komandu. Un te nu jāpiekrīt - Šķēle pats iekāpa tajā sūdučupā, kuru cerēja uzkrāmēt kādam citam. Te nu atliek vien pažēlot viņa PR cilvēkus (Meļņiku etc), kam par šefa izgāšanos šodien, ticamākais, tiek pa mici. Bet tā jau iet cilvēkam, kurš jau gadiem bija atradis ciešā tvērienā "turēt sitienu". Džeku iegāza paša pašpārliecinātība, ka ir tas pats vecais Šķēle.
Ek "tautpartijieši", vai tiešām starp jums neatradās neviena paša, kurš Šķēlem varētu pateikt, ka no šdāda formāta pasākumiem viņam labāk izvairīties.
Šoreiz TP sav;ā aktīvā jāieraksta LOTI, ĻOTI LIELS MĪNUSS.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. 28.01.2010 15:33
Sveiciens vārda dienā.Vai falliskajiem simboliem iespējams taisīt apgraizīšanu vai kastrāciju(simbolisku)?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 28.01.2010 14:16
Ja nāksies tomēr sniegt paskaidrojumus, iesaku pajautāt, kam tad tas piemuneklis īsti līdzinās, jo tā staba (turklāt visnodaļ izplatītā) jēgu es arī īsti nesaprotu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 28.01.2010 14:08
Par desantnieku satraukums velts. Viņa sūdzībā patiešām var saskatīt morālu zaudējumu - viņš salīdzinājis betona kārniņveida pieminekļa izmērus un sava mazā piemineklīti. Atšķirība izmēros radījuši viņā milzīgus morālos pārdzīvojumus, kurus nav iespējams kompensēt pārtjūnējot savu melno BMW un nokarinot tos ar Krievijas karodziņiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MB 28.01.2010 14:00
Pievienojos sveicējiem vārda dienā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 28.01.2010 14:00
Mazliet atkārtošos no CD ieklabinātā
Nesaprotu kādēļ gan Latvijā nevarētu būt BBC Hardtalk formāta interviju radījumi? Cita lieta, ka Domburs nav, piemēram, Stephen Sackur.
Vakardienas uzbrukumi Šķēlem bija agresīvi, bet bezzobaini.
Šķēle vairākkārt atkārtoja melīgo frāzi – “Straujas izaugsmes laikā” domādams “treknos gadus”. Tas nebija straujas izaugsmes laiks, bet gan absolūti fiktīvas izaugsmes laiks, kad ar importa patēriņu un NĪ tika apzināti pārvārīta ekonomika. Toreizējais straujais IKP pieaugums bija absolūta fikcija. Tas taču tagad ir skaidrs. A’ Domburs vienā mierā ļauj viņam to atkārtot.
Tāpat apgalvojumi, ka viss bija ideāli Šķēle premjerēšanas laikos. Tas atkal ir pilnīgs blefs – tieši toreiz valstī bija jāieliek ilgspējīgas ekonomikas un politiskās sistēmas pamati. Tas netika izdarīts – rezultāts ir skaidras redzams - nestabilas īstermiņa valdības, vāja ekonomika, kuru pie mazākiem ārējiem satricinājiem plīst kā burbulis un iegrūž nabadzībā vislielāko daļu iedzīvotāju, politiskās elites kvalitāte Slaktera, Kalvīša līmenī.
Tie ir tikai daži no intervijas caurumiem, kurus Domburs nespēja ne pamanīt, ne iebāzt pretī. Un tādu bija neskaitāmi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

PAMELA 28.01.2010 13:57
Sveicu Kārļos!
Jēzus Marija,tas desantnieks galīgi Čečenijā smadzenes saspiedis!Ja salīdzina krievu presi un to ko krievi ir gvelzuši par Latviju un latviešiem,tad jūsu komentāri ir tādi bērnu šļupsti.Lai desantnieks izlasa skaidrojošo vārdnicu - KAS IR 5-tā kolonna.Kremlim tādas ir visās bijušajās PSRS republ.un pat tālu pārrobežā,neizslēdzu pat ASV.Krievam tas ir gēnos radīt visur nesaskaņas lai apmautā tauta pašā Krievijā mestos tikai uz ārejo ienaidnieku,savas iekšejās cūcības piemirsot.
Lai desantnieks paanalizē savu krievu presi un tur muldēto par Latviju un latviešiem.
Par vakardienas Dombura raidījumu.Protams,katram savs viedoklis,arī man.Ceru,ka gluži kā man,arī pārejiem /par ko rakstīju sen / pierādīja,ka Šķēle nav GUDRS,bet gan liekulis un milzīgs melis.Uzskatu,ka ir nepareizi,intervēt varas nesējus,kas izzaguši valsti,kā to veic Elksne 100.p Ir jādara tā,kā to darīja vakar Domburs,jo tāda bijāšana,baidīšanās,pārdošanās un pilnīgi TUKŠAS intervijas ir panākušas to,ka politkretīni nosaka melu saturu un cenu.Tas ir novedis pie visatļautības.Bez žurnālistiem ,tauta daudz ko nezinātu kas notiek valstī.Dombura risks attaisnojās,jo mēs redzējām pat ne sabrauktu,bet mumificētu politikas ezi,kurš nabags brauc ar VECU !!!mašīnu,kur pretim abos sānos dragā blondīnes" poršos".
Nožēlojami,ka Šķēlem skauž,ka tauta dzīvo un grib dzīvot arī pārtikusi un braukt ar labām mašīnām.Un tāds grib vadīt valsti!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 28.01.2010 11:46
Sveiciens vārda dienā!
Ņevoļskis, rādās, neko nav dzirdējis par Freidu un skaidrojumu, ka visi šie obeliski, stēlas u.c. vertikāli uzslietie objekti ir ar vienu fallisku domu: "Mēs jūs .... un .... vēl un vēl, kad vien gribēsim! Bīstieties!". Par ko viņš tā sacepies?
Sarunu ar Šķēli paskatījos īsu brīdi un sapratu, ka nepavelk. Dombura raidījums ar to arī pievilka, ka tur bija "klope", un reizēm patiešām nevarēja pateikt, kurš kuru. Bet vakar tas izskatījās pēc futbola, kur galvenais ir nrvis vārtus iesist, bet pa kājām nedabūt. Ja cilvēks tik ļoti nav pārliecināts par savu taisnību, ka nav gatavs to aizstāvēt publiskās debatēs, tad kas viņam meklējams pie varas kloķiem? Virtuvē visi ir gudri un vareni, un, par laimi, vairums tur arī paliek.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


a4 28.01.2010 11:17
Re kā Rubiks, pasēdēja cietumā, vingroja, tagad par labu uzvedību Briselē trenkā poļu santehniķus. Arī Šķēlem daudz dažādu iespēju- nevajag nolaist rokas pēc pirmās neveiksmes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N 28.01.2010 11:00
Šķēle savas spējas bija redzami pārvērtējis. Sākums bija labs, varēja redzēt, ka viņš nav sasprindzis un domā līdzi šaha spēles nākošajam gājienam. Tad viņš uz brīdi atslābinājās. Domburs, kā sportā saka, sagrupējās. Šķēle tika konfrontēts ar dažiem nepatīkamiem jautājumiem un zaudēja kontroli. Viņš kļuva dusmīgs viņam tipiskajā pasīvi agresīvajā stilā un tad viņa tuvplāni un teksti palika redzami nepārleicinoši. Mājas darbu viņš bija sagatavojis labi, tā teikt vēstījumus izstrādājis, bet pēc Dombura attiecīgajiem jautājumiem viņš vairs nespēja to elastīgi "iekārtot" sarunā. Saspringts,iekšēji nikns un neadekvāts viņš beidza šo sarunu. Jā, Domburs bija provokators un jautājumiem bija emocionāla garša, bet nu tāds viņš ir un tad ir jābūt gatavam.

Nerunāju par saturu,kas arī varētu būt ļoti interesants analīzes obejkts, bet par kopējo iespaidu. Varbūt tas bija rezultāts ilgajai atbūtnei no publiskās politikas un tam, ka cilvēks ir atradis no tiešas konfrontējošas iztaujāšanas. Un kārtējā neveiksmīgā paškodēšana un paškritikas trūkums.

Objektīvi intervija bija laika ziņā divas vai vairāk reizes par garu, lai Šķēle neiekristu.

Vakardienas Dombura raidījuma formāts kurā kāds no Latvijas esošajām prominencēm varētu izskatīties labi un neapriebties sev un publikai. Nevajag aizmirst, ka raidījuma vadītājs tomēr ir biežāk šinī studijā kā Šķēle, objektīvi tas ir viņa lauks, viņa personības profils nav dizainēts sakāvēm un jābūt hroniskam "mania grandiosa" gadījumam, lai cerētu uz veiksmīgu intervijas iznākumu tik ilgā studijas laikā un pēc tik ilga publiskas mēdiju prakses pārtraukums.

Par saturu tātad šobrīd nerunāju ;-)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

28janv. 28.01.2010 10:53
Intervijas jau sen pārvērtušās par PR ķampaņu sastāvdaļu un kā tādas vairs neko būtisku esošajā stagnātiskajā sistēmā nemaina.
Vakar radio intervijā Streips nopietni uzklausīja kā Rimševics piktojās par strādājošo darba algas nepamatoto kāpumu treknajos gados, pēc apgalvojuma, ka paša tūkstošos mērāmā alga ir amatam pilnīgi atbilstoša. Piktojās arī Mūrniece, kuras nodokļu makssātāju nodrošinātā alga laikam ir nepietiekoša bērnu nogādāšanai uz skolu bez valsts apmaksāta dienesta auto.
Ko mums darīt, lai šie nenovērtētie amatvīri un amatsievas beigtu piktoties, taisnoties ,vainot citus un galvenais- beigtu uzmākties ar savām nerealizējamajām idejām un pamācībām?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Zaigonis 28.01.2010 10:47
Sveicu vārda dienā!Ko var darīt,ja Dievs dažiem
nav devis un Uzskatīt,ka Latvija nav okupēta,ka
Latvija pieder Krievijai un Ka latviešu valoda ir
suņu valoda.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Clash 28.01.2010 10:26
Sveicu vārda dienā!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips