Atslēgvārdi:

Par diktatūru bezkaunību 31

Labrīt, lasītāji!

Diez vai tas notika gluži ārpus tā, ka mūsu valstī patlaban notiek lielākās NATO militārās mācības visā vēsturē, bet vakar Baltijas gaisa telpā parādījās divas krievu lidmašīnas, kuru piloti atteicās sevi identificēt tad, kad viņus pārtvēra tie, kuri minētajā gaisa telpā patrulē. Lidmašīnas atradās starptautiskajos ūdeņos, tāpēc pilotiem nebija juridiska pienākuma sevi identificēt, bet pilnīgi noteikti tas, ka viņi klusēja, norāda uz attieksmi. Debesis nav Marijas iela lietusgāzes laikā, kad mašīnas stāv garā rindā un knapi kust, bet vienalga nav tā, ka tur katrs var darīt gluži, kā pašam iepatīkas. Piedevām, tas ir ne vien drošības, bet arī diplomātiska rakstura jautājums.

Iesaki citiem:

Mūsu Aizsardzības ministrijā par to ir pateikts lūk, kas: "Diplomātiskajās attiecībās kā labs žests tiek uzskatīta atsaukšanās un sevis identificēšana." Savukārt, anonīma persona Krievijas aizsardzības struktūrās (protams, ka anonīma) ir pateikusi, ka abi krievu bumbvedēji bijuši "plānotā" lidojumā. Varbūt, bet tas lietas būtību nemaina. Pieklājīgi piloti no pieklājīgām valstīm sevi identificē tad, kad viņiem tas tiek lūgts.

Jo kaimiņzemē ne tas vien liecina, ka ar pieklājību pārvaldes sistēmā kaut kas nogājis ļoti greizi. Lai paliek tas, ka Maskavas mēra amatā ir iebīdīts "savējais" -- medijos pausts, ka tas palīdzēs nogludināt Krievijas cara Vladimira V atgriešanos tronī, resp., Krievijas prezidenta krēslā, bet tas nu gan nav nekāds pārsteigums. Jādomā, ka 2012. gadā viņš un pašreizējais prezidenta amata vietas izpildītājs Medvedevs vienkārši mainīsies vietām, jo diez vai 45 gadus veco un visai ņipro Medvedevu varēs atbilstoši PSRS stilam nobīdīt no skatuves uz "veselības problēmu" pamata, bet arī šeit tas lietas būtību nemaina, jo caru Vladimiru citādi, kā par autoritāru, lai neteiktu -- diktatorisku būtu grūti nosaukt.

Jo, lūk, nu viņa režīms acīmredzot ir nolēmis beidzot izrēķināties ar vienu no pēdējām neatkarīgajām un par Kremļa izdarībām kritiskajām balsīm Krievijā, laikrakstu Novaja Gazeta. Konstatēts, ka janvārī laikraksts rakstījis par vienu no Krievijas fašistiskajām organizācijām un avīzē materiālu nodrukājis komplektā ar bildi, kurā redzami attiecīgie fašisti ar attiecīgā "sveicienā" paceltu roku. Cara Vladimira režīms ir izrēķinājis, ka tas nozīmē, ka laikraksts ir "izplatījis informāciju, kas satur norādes uz ekstrēmismu." Vai, pareizāk sakot, kā jau tas ir ierasts tajā valstī, kurā cars Vladimirs karjeru sāka kā čekists, mēs nekad neko sliktu nesakām paši par sevi, jo nekur pasaulē nav labākas valsts par mūsējo. Fašisms plaukst un zeļ Latvijā un Igaunijā, bet ne pie mums, kur patiesībā fašistu un neofašistu organizācijas ir krietnā vairumā. Tiesiskums ir problemātisks Latvijā un Igaunijā, jo tur "tautiešiem" liedz automātisku pilsonību un tiesības nerunāt valsts valodā, bet ne pie mums, kur, piemēram, Novaja Gazeta žurnālistes Annas Politkovskajas slepkavība nav atklāta un nekad netiks atklāta, jo tas visticamāk nozīmētu pirksta rādīšanu tieši režīma virzienā (nemaz nerunājot par to, kas "tiesiski" notika ar Mihailu Hodorkovski). Mūsu režīma apakšbikses savelkas mezglā katru reizi, kad ārpasaulē kāds uzdrīkstas par mums iepīkstēties, jo tā ir "iejaukšanās mūsu iekšējās lietās," bet tas netraucē mūsu vēstniekam Latvijā nepārtraukti stāstīt, kā Latvijai vajadzētu rīkoties, tas netraucē mūsu režīmam mēģināt diktēt noteikumus par to, kam būtu un kam nebūtu jābūt Latvijas valdībā, un tas pilnīgi noteikti mums netraucē ar medaļām un balvām "godāt" tos 10 acīmredzot līdz kliņķim nekompetentos "spiegus,", kurus pirms brīža pieķēra amerikāņi.

Šī pretīgā diktatūras attieksme "labi" saskan ar vēl vienu Krievijas kaimiņvalsti Ķīnu, kur režīmu pārstāvoša amatpersona acīmredzot bez kaut mazākās ironijas izjūtas ir atļāvusies pateikt, ka neviens cits režīms pasaulē nav darījis tik daudz, lai veicinātu cilvēka tiesības, kā Ķīnas diktatoru režīms, un tāpēc Ķīna vienkārši nevar un nevar saprast, kāpēc kāds vēlētos piešķirt Nobela miera prēmiju cilvēkam, kuru Ķīna uzskata par huligānu. Nelaime vien ir tā, ka civilizētā pasaule viņu uzskata par cilvēka tiesību aktīvistu un politieslodzīto. Norvēģijā parlamenta komisija ir aicinājusi pasauli nosodīt Ķīnu par tās iekšpolitiku, jo, lai vai kā, Ķīna varbūt ir stāvus bagāta, ķīnieši varbūt ir kļuvuši nosacīti un mazliet brīvāki, bet situācija Tibetā joprojām ir tāda, kāda tā ir, cenzūra Ķīnā joprojām ir tāda, kāda tā ir, vienpartijas iekārta joprojām ir tāda, kāda tā ir, un Nobela miera prēmijas ieguvēja statuss politieslodzītā lomā joprojām ir tāds, kāds tas ir. Un pilnīgi noteikti viņš ne tuvu savā valstī nav viens. Protams, gan Krievijas, gan arī Ķīnas gadījumā reālpolitika pasaka priekšā, ka par šīm lietām runāt nevajag. Varam būt pavisam droši, ka par Nobela miera prēmijas ieguvēju šajās dienās ne pušplēsts vārds nebūs sakāms mūsu Valsts prezidentam, kurš patlaban atrodas Ķīnā un cita starpā tiksies arī ar minētās valsts viceprezidentu. Taču, kā rakstīju pirms pāris dienām, es personīgi saku paldies Nobela komitejai un noliecu galvu Liu Sjaobo priekšā. Piedevām uzskatu, ka valstī, kurā neviens nav aizmirsis Gunāru Astru, Lidiju Doroņinu, Intu Cālīti, kā arī Solžeņitsinu un Saharovu, cilvēkiem vajadzētu saprast, kas ir disidents un cilvēka tiesību aizstāvis, ja arī tas kļūst "neērti" tad, kad ir jākārto biznesa lietas. Tā ir mūslaiku baisa ironija un vienlaikus briesmīgs lāsts, ka lielā biznesa vārdā mēs tik bieži aizmirstam par cilvēkiem. Civilizētās un demokrātiskās valstīs šim procesam ir uzliktas bremzes un klapes. Diktatūrās tā tas nav. Un šaubu nav, ka gan par Krieviju, gan arī par Ķīnu vietā ir vārds ... "bezkaunība."

Jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (31) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 20.10.2010 17:10
Nē, viņu ietupināja nevis tāpēc, ka viņš ir zaglis (jo zagļu tur ir pa pilnam), bet gan tāpēc, ka sāka nedraudzēties ar kremli.
-----
Bet inkriminēt viņa varēja, jo viņš ir zaglis, tāpat kā pārējā Kremļa varza.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 20.10.2010 17:08
Viņu ietupināja tāpēc, ka Kremlim viņš bija kļuvis neērts, ne tāpēc, ka viņam varēja inkriminēt kaut ko konkrētu.
======
Nē, viņu ietupināja nevis tāpēc, ka viņš ir zaglis (jo zagļu tur ir pa pilnam), bet gan tāpēc, ka sāka nedraudzēties ar kremli. Pēc viņa un berezovska gadījuma visi zina, ka ar kremli ir tikai jādraudzējas. Tagad visi skatās kas būs ar Lužkovu.

Kaut vai tas, ka pēc tam, kad cilvēks jau ir cietumā un tuvojas laiks, kad viņš būs jālaiž vaļā, piepeši uzrodas vesels jauns apsūdzību blāķis.
=======
Nav gluži identisks piemērs, bet Lembergu arī mēģināja iesēdināt, pat pasēdāja, bet tomēr tika laukā pie fanu sarūpētajām pankūkām.

Shēmas ir viltīgas. Visi var apskatīt kā šķēle vai lembergs vai hodorkovskis vai jebkurš cits oligarhs nozaga "miljardu", bet pierādīt līdz galam ir pagrūti. Un šķēle pat kļuva par liecinieku, jo redziet "kinuļi" ("uzmeta") ir slengs, tāpēc var tēlot muļķi, kas Jūrmalgeitā notika.
Vel nedaudz tālāk atkāpjoties no piemēra, var skatīt uz demokrātijas paraugiem Širaku un Berluskoni, kuru korupcijas un nodokļu nemaksāšanas noziegumi netika "ieskaitīti". Širaks atsaucās uz prezidenta neaizskaramību un atteicās liecināt, Berluskoni laida muļķi un galu galā iestājas noilgums, Helmuts Kols arī kaut kur nočābēja ar saviem armijas helikopteriem. Un kā ar Buša varzu, kuras draugi izzaguši miljardus Irākā, tā ka neviens pat nevar sūda papīri uzrādīt, kur vispār pazuduši desmitiem miljardi. Nemaz nerunājot par kompānijām, kuras zaldātiņiem Basrā piegādā tomātus par 30$ kg, ja tajā pašā laikā vietējā tirgū tie maksā varbūt pusi dollāra.
Un vai ir dzirdēts, ka kāds patiešām būtu notiesāts attīstītajā Eiropā? Par notiesātajiem bijušajiem prezidentiem var dzirdēt tikai no Taivānas, Mailaizijas un tā gala - jaunajām attīstītajām valstīm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Ahmedam 20.10.2010 13:51
Paldies par tulkojumu. Un Jums ir pilnīgi taisnība par to, kas notika ar Hodorkovski. Viņu ietupināja tāpēc, ka Kremlim viņš bija kļuvis neērts, ne tāpēc, ka viņam varēja inkriminēt kaut ko konkrētu. Piedevām viss process bija klaja ņirgāšanās pat par Krievijas likumiem un tiesībām. Kaut vai tas, ka pēc tam, kad cilvēks jau ir cietumā un tuvojas laiks, kad viņš būs jālaiž vaļā, piepeši uzrodas vesels jauns apsūdzību blāķis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 20.10.2010 12:31
пошли нахуй
=========
Iztulkošu priekš K. Streipa:
"ejiet bekot".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 20.10.2010 12:18
Hodorkovskis netika ietupināts uz pilnīgi baltiem diegiem šūtiem pamatiem?
=========
Kā parasts padomju pilsonis var kļūt par īpašnieku PSRS uzceltai naftas industrijai? Kā padomju pilsonis var kļūt par miljardieri? Ir atsevišķi izņēmumi, kur kāds uzbūvējis ar kredītu palīdzību mobilo sakaru kompāniju vai tamlīdzīgi. Bet ko tāds Hodorkovskis ir uzbūvējis? Ar starpniekfirmu līgumiem un kredītu pārpirkšanām pēkšņi miljardieris. Tāds pats krievu lembergs, kurš izdarīja (cita "krieva" Berezovska) kļūdu nedraudzējoties ar kremli, bet kremlis nosaka kuru zagli tiesāt un kuru ne.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > jurim1 20.10.2010 10:54
Tā jau man likās, ka par bloga saturu kā tādu Jums neko sakarīgu neizdosies pateikt. Tā jau likās. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 20.10.2010 08:50
nevis fashisms, bet nacisms. kkkaarli, preciizaak ar terminologjiju :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vecis 20.10.2010 01:26
Nav jau vars daudz atšķirības. Ir palikusi tikai starp tiem kuri vēl ir divkoši un kuri nekad tadi nav bijuši. Skaidri redzu Kārļa pēdējos divos gados kā ir mainījies skats uz situāciju. Sajūtā lasot rodas, ka šams cīnās ar sevi. Galu galā homosekam tomēr pamest liberālo lauciņu grūtāk nekā tādam, kam tas nav bijis par diezgan lielas atpazīstamības sasniegšanas pamatu. (Te nevajag neko par 90mito žurnālistiku. Pats ziniet kā tikāt pie "slavas"). Tas tā. Man personīgi sen jau nesvarīgi. Šī mēneša interesantākais man šķita Merkeles tekstiņš par visu to turku svalku, kas Vācijā salīdusi. Ja tik liberāli nobriedis cilvēks sāk šaubīties, man šķiet, ka nav tik slikti vēl ar rietumu sabiedrību kopumā. Runājot par krieviju. Te vienkārši var ja šamie atbild, mēs runājam. Ja atbild diplomātiski, mēs atbildam. Citādos variantos, пошли нахуй. Biznesa cilvēki tāpat atradīs kontaktus. Nav te ko celt to "valstiskā" līmenī.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


o gol to KS 20.10.2010 00:19
Jaa,bet Juusu vaardiem runaajot,Hodorkovskis ir ar ,,smagaam apsuudziibaam apkrautais,, ! Varu Jums pateikt,ka atskjiriibaa no Lemberga,Hodorkovskim dazas apsuudziibas ir PILNIIGI pieraadiitas tiesas celjaa. L un H vieno tas,ka ar vinjiem izreekjinaas politisku motiivu deelj. Kaa krievijaa,taa arii Latvijaa ir veel citi ,,oligarhi,, kurus vareetu ieseedinaat elementaari... Arii Jums lai jauka DIENA !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


FZSS 19.10.2010 23:44
mani vairāk uzjautrināja tas par to Le Monde 2.oktobra;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 19.10.2010 20:08
Nu dies kāds smalkulis Kārlīt jaunu tu pats arī neesi.
Par amerikāņiem t.i.par NATO paliksim katrs pie savām domām(nekur pasaulē viņus neviens negaida)viņu vēstniecības līdzinās tīģeru krātiņiem no betona un dzelzs stieņiem,finasu politika -raust un raust kamēr aizrijas(japareizi sapratu pēdējā krīze sākāsštatos).
Ja kaut 10 daļa ir tiesa ko rāda Holivuda par cilvēku attiecībām amerikā-tad paldies par kūkām.
Un vēl tas internets tomēr nav tas pats kas "Skats no malas" kur Biķe vecais Rodins un ar Vienotību apmātais Dimants skatās Tev mutē un kladzina uvertīru Tavam monologam.
Un par drošību.
No tiem tur Tev ir jābaidās.Es pie viņiem esmu nodzīvojis 60 gadus.Mana Valsts tai laikā piedzīvoja tādu uzplaukumu ka tagad 20 gadu ir ko laupīt un vēl paliek pāri.(Septembrī sagrieza metāllūžņos Umurgas graudu kalti un ne jau uz Liepāju to aizveda)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


AK 19.10.2010 19:58
Tiesiskums ir problemātisks Latvijā un Igaunijā, jo tur "tautiešiem" liedz automātisku pilsonību un tiesības nerunāt valsts valodā
------
Vai kāds Latvijā vai Krievijā pieprasa tādas tiesības? Streips ir pret mītu izplatīšanu par seksuālajām minoritātēm - kādēļ tad izplatīt tos par etniskajām (Krievijas tautiešiem)?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

A.Vagalis. 19.10.2010 19:03
Mani mazliet izbrīna tā lieta ar SU-24.Mūsdienu lidmašinas raida automātisku identifikācijas signālu visā lidojuma laikā,bez tam uz korpusa ir valsts piederības(GKS)zīmes.Kā tad lai tie piloti sevi identificē.Vai lai viņi saka ēterā-es esmu krievs-pa vidu tievs,lidoju darīšanās no Pēterburgas uz Kaļiņigradu.Ja viņu priekšniecība neko nav teikusi,viņi klusēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > jurim1 19.10.2010 17:28
Sāksim kārtējo reizi ar to, ka esat slikti audzināts eksemplārs. Kaunieties. Ne vien sev nezināmu cilvēku uz tu uzrunājat, bet arī lietojat rupjību. Kaunieties vēlreiz. Un beidziet reiz muldēt. Pirmkārt, tas, ko es zinu par Krieviju, nav ņemts tikai no "amerikāņu reportieriem." Zinu, ka tādiem, kā Jūs, nav vērts tā kaut ko lūgt, bet ko īsti Jūs uzskatāt par ... neatkārtošu Jūsu rupjību, bet kas Jums te liekas ne tāds? Krievijas valdība nav autoritāra? Poļitkovska netika nogalināta? Hodorkovskis netika ietupināts uz pilnīgi baltiem diegiem šūtiem pamatiem? Fašisms Krievijā nav problēma? Ja reiz gribat lamāties, tad vismaz uz kaut kāda pamata, lai gan, kā teicu, no Jums tas droši vien ir par daudz prasīts. Savukārt, kas attiecas uz Sabre Strike mācībām Ādažos, pirmkārt, Latvijas ieguldījums šajā procesā ir 200 tūkstoši latu, nevis kaut kādi 12 miljoni. Nezinu, no kurienes Jūs tā kaut ko esat grābis, savukārt mana informācija ir no NBS komandiera pa tiešo (viņš vakar man bija radio raidījumā). Ja Jums liekas, ka Latvija var iztikt bez NATO un tātad amerikāņu vairoga, tad paskaidrojiet, kā. Atkal -- papūliniet smadzenes, tas tām nāks tikai un vienīgi par labu. Un beidziet būt rupeklis. Tas Jums nedara godu. Jauku Jums vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 19.10.2010 17:21
Nu savējās ne savējais, taču, spriežot pēc ne tikai Putina piekritēju atsauksmēm, Lužkovs bija īsts svērēj-/spērējvirtuozs, kas atmeta pa kriksītim tiem prominentākajiem maskaviešiem, bet tikmēr bīdīja savas šeptes un ļāva bīdīt citiem....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 19.10.2010 17:12
Tieši tā pat kā Ždanoka -ja nav nekas cits tad cilvēktiesības.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 19.10.2010 17:08
Kārtējo reizi Kārlis atgremo amerikāņu reportieru savāktos sūdus par Krieviju un uzdod tos par vienīgo patiesību.
Ko tu Kārlīt vispār zini par Krieviju ja paši krievi saka|Rosiju umom ņepoņjaķ|
Labāk apcerē kā savādāk varētu izlietot tos 12 milj. kuri tiek nosviesti zeme Ādažos laizot amerikāņu zābakus.Ar ko vispār Latvija ir sapinusies ASV vienmēr ir bijusi zaudētāja (Vjetnama,Koreja,Kuba,Iraka,Afganistāna....)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 19.10.2010 16:22
Alejandro>Andrim_2 19.10.2010 15:09 ...Atzīstiet, tā taču ir vienkārši piekasīšanās...
-------------------------------
Mīļais cilvēk, esmu aizņemts cilvēks, kuram nav laika mediju līdzsekošanai.
Šo blogu esmu izlobijis kā izcilu starta punktu dažādu ziņu tālākai apskatei - šeit skarabejs jau vienmēr atrod un saveļ tuksnesī atrodamo "dārgumu" koncentrātu.
Un ja es šodien lasu, ka notikusi "pārtveršana", tad protams, ka mani vispirms tas saintriģēja, bet precizējot citos avotos ļāva gardi pasmieties.
Arī Gudrā pūce lietoja "terminus" tieši tik precīzi, lai ar to kļūtu slavena un pat mīlēta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

cha-cha 19.10.2010 16:00
Atļaušos atgādināt, ka tad, kad ASV karaspēks tuvojās Bagdadei, MSL (šķiet, BBC) pavīdēja ziņa, ka no Bagdades ĻOTI stiprā apsardzībā vairākas transporta automašīnu kolonas izbraukušas Sīrijas virzienā. Ko viņas pārveda uz Sīriju, ziņu dienesti pats par sevi saprotams nekomentēja. Un vairāk par šo notikumu arī nekādu ziņu nebija.
Šķiet, ka ziņas par "interesantiem objektiem" Bagdadē nav bijušas izlūkdienestu fantāzija. Un tātad ASV iejaukšanās Irakā arī ne bez pamata. "Onkulis Bušs-juniors" jau teica tikai pēdējo - yes! Bet ne pamatojoties uz nosapņoto. Un tas, ka tagad tiek vaļsirdīgi apgalvots, ka UK izlūkdienesti esot blefojuši, arī šķiet "maziņš blefiņš".
Tas, ka armiju izlūkdienesti nepārtraukti cik vien dziļi iespējams cenšās ielūkoties "kaimiņu" teritorijās, ir ikdienas norma. To jau minēja Andris_2.
Un vēl - interesanta bija pirms dažām dienām publicētā ziņa par piepūšamu tanku un raķešu iekārtu eksistenci Krievijā. Salīdzināsim - Otrā WW2 sākumā vācieši smējās par krievu finiera tankiem un lidmašīnām. Bet par to cik tad īsti tanku bija PSRS rietumos vēl šodien vēsturnieki (militārie vēsturnieki!) strīdās. Kamuflāžas lietošana maskēšanās nolūkā ir parasta lieta. Un to var atklāt tikai ar vizuālo novērošanu.
Kāpēc par šīm it kā vecām lietām atgādinu? Tikai ar vienu nolūku - pasvītrot, ka lietiņas nav tik vienkāršas, kā plašam (ne)speciālistu lokam šķiet.
Reizēm notikumu sakarība atklājās tikai pēc daudziem gadiem, bet reizēm paliek arī neatklāta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro>Andrim_2 19.10.2010 15:09
Citāts iz LETAs:
"Šodien ap plkst.17.15 Baltijas gaisa telpā - virs Baltijas jūras tās neitrālajos ūdeņos [...] atradās divas Krievijas armijas gaisa flotiles lidmašīnas [...]"

"pārtveršana" savukārt šajā gadījumā nozīmē "veica Krievijas lidaparātu identifikāciju un pavadīja tās līdz NATO gaisa telpas robežai". Varbūt pastāv arī precīzāki termini, taču šis ir blogs, nevis doktora disertācija un lasītājiem, tāpat kā Kārlim, taču ir skaidrs, ka Krievijas lidmašīnas neviens nenotrieca un vardarbīgi nenosēdināja.

Atzīstiet, tā taču ir vienkārši piekasīšanās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 19.10.2010 14:33
Kārlis Streips 19.10.2010 13:56 ...te atkal ir savācies bars, kurš var tikai piekasīties un par lietu nerunā nemaz...
-------------
Kur ir tā "lieta" par kuru runāt?!

"Lidmašīnas atradās starptautiskajos ūdeņos" ?!!! pat nav ko pārjautāt.
"...tad, kad viņus pārtvēra tie, kuri minētajā gaisa telpā patrulē..." - PĀRTVERŠANA 1) ir noziegums, ja notikusi ārpus kādas valsts teritorijas 2) PĀRTVERŠANAS rezultāts ir vai nu nosēdināta savā lidlaukā pārkāpēja lidmašīna, vai tā ir notriekta, vai arī notriekti ir pārtveršanas veicēji.
"pilnīgi noteikti tas, ka viņi klusēja, norāda uz attieksmi" - pusi gadsimta jebkuras krievu armijas kaut cik jēdzīgas mācības ir pavadījuši NATO lidmašīnu "klusējoši" aplidojumi. Tā ir militāristu "tehnoloģiskā rutīna". Vieni mācībās iedarbina kādu lieku radaru, otri cheko frekvences un sakaru kanālu aktivitāti.

Absolūts diletants pat nejēdz, ko viņš nejēdz, uzrāpies uz idiota pjedestāla, palaidis sliktu ĻOOOTI SLIKTU gaisu un pieprasa, lai to komentē...
Nu, nu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro 19.10.2010 14:22
...Annas Politkovskajas...Atkal amerikānis neprot pareizi uzrakstīt krievu uzvārdus!!! POĻITKOVSKA, nevis Politkovskaja. A es, vot, zinu pilnīgi VISU un NEKAD nekļūdos!Ja nopietni, tad Jūsu raksti, Kārli, reizēm ir tik labi, ka tiem vienkārši nav, ko piebilst. Ja katrs, kas lasa blogu, pateiktu savu viedokli par to, tad nospiedošais vairākums atsauksmju būtu konstruktīvas, par tēmu un visnotaļ pozitīvas. Taču pētījumi apliecina, ka bloga saturu komentē tikai 1-2% no tā lasītājiem. Turklāt, pēc manas pieredzes, komentē nebūt ne intelektuālākā lasītāju daļa :) Bet nu, par tēmu runājot, neizskatās, ka Krievija grasās mainīties vai ka pasaule grasās to piespiest mainīties. Olimpiāde Sočos būs, šonedēļ kļuva zināms, ka arī 1.formula turpat būs. Putina-Medvedeva tandēms var mierīgi rullēt tālāk.P.S. Iesaku iedot Aizsardzības ministriju Iesalniekam no Visu Latvijai! Tad līdzīgos gadījumos krievu lidmašīnas tiks notriektas un būs kārtīga jautrība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


83-KS 19.10.2010 14:09
Miloševičs cīnījās pret bruņotajiem separatistiem, kas apdraudēja viņa vadītās valsts teritoriālo vienotību. Respektīvi, darīja to, kas viņam bija jādara.

Huseinam var pārmest daudz ko, bet starpetniskie konflikti viņa diktatūras laikā bija minimizēti. Tas bija "sliktais miers", bet tomēr tas bija daudz labāks par "labo" karu.

Kosoviešu un kurdu kontekstā varu pateikt tikai to, ka Anglijā tos uzskata par pašiem "atsaldētākajiem" no visām imigrantu grupām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


!? 19.10.2010 14:02
Mēs neesam bars, mēs esam praids!
Tu esi homofobs?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 19.10.2010 13:56
Prieks redzēt, ka te atkal ir savācies bars, kurš var tikai piekasīties un par lietu nerunā nemaz. Cik ļoti jauki.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 19.10.2010 13:27
Sunītu un šiītu musulmaņi sen bijuši viens pie otra rīkles.
=======
Sadama laikā nebija. Gatavojies nākamajam wikileaks skandālam. Varbūt būt tur būs šis tas interesants arī par šo tematu, lai gan tas jau ir augstākas klases noslēpums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 19.10.2010 13:19
Osvalds 19.10.2010 12:52
"tiesiski" notika ar Mihailu Hodorkovski)
-----------------------------------------
Krievijai Hodorkovskis, mums Lembergs
=========
Ļoti precīzi teikts. Šis piemērs parāda kā pret citu valsti attiecina citas prasības kā pret savu valsti (sevi).
"Kak ukrast miljardi?"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Osvaldam 19.10.2010 13:16
Absolūti nesalīdzināmas lietas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > 83 19.10.2010 13:16
Diapazons "190 000 - 1 000 000" nav visai precīzs, bet, lai tā būtu. Liela daļa no minētajiem ir gājuši bojā pašu irākiešu dēļ, ne tāpēc, ka viņus ir nogalinājis ārvalstu karaspēks. Sunītu un šiītu musulmaņi sen bijuši viens pie otra rīkles. Piekrītu Jums, ka Irākas kara pamatā bija biznesa intereses. Nepārprotami Bušs jaunākais un dumjākais par tā pamatā esošajiem "iemesliem" vienkārši un rupji meloja. Bet, ja ar "Eiropas valsts galvaspilsētu" Jūs domājat par Belgradu, tad man Jums, savukārt, ir jājautā, vai Jūsuprāt bijušajā Dienvidslāvijā viss būtu labāk, ja slepkavīgais Miloseviča režīms būtu atstāts turpat? Būtībā to pašu var jautāt arī par Irāku un Huseinu, it īpaši šos divus jautājumus uzdodot kosoviešu un kurdu kontekstā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


83 19.10.2010 13:02
Bezkaunība ļoti krāsi izpaužas tad, kad pašieceltais civilizācijas un demokrātijas flagmanis bombardē Eiropas valsts galvaspilsētu, diktē citiem savus noteikumus, okupē svešas zemes, lielā biznesa interešu dēļ uzsaka karu, kura rezultātā iet bojā desmitiem tūkstošiem cilvēku. Un "bezkaunība" būtu visai maigs, bet tomēr precīzs apzīmējums.

KS, Jūsu raksts "Antiamerikānisms" pamudināja uzdot Jums vienu jautājumu. Jūs toreiz teicāt, ka neskatoties uz atsevišķiem amerikāņu karavīru "lopības" gadījumiem, karš ir taisnīgs, jo atbrīvo irākiešus no "slepkavīgā Huseina" diktatūras. Bet, pēc dažādiem aprēķiniem, ir 190 000-1 000 000 irākiešu, kas asiņainā Huseina laikos bija dzīvi, un tagad tādi nav. Viņi vairs nav starp dzīvajiem kara un ar to saistīto faktoru dēļ. Jūsuprāt, šo cilvēku radiniekiem un paziņām (ja tādi ir palikuši dzīvi) ir jālepojas, ka viņu tuvajiem bija tas gods krist svētajā karā par demokrātiju un civilizāciju?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Osvalds 19.10.2010 12:52
"tiesiski" notika ar Mihailu Hodorkovski)
-----------------------------------------
Krievijai Hodorkovskis, mums Lembergs

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips