Atslēgvārdi:

Par Dienu -- žēl 12

Labrīt, lasītāji!

Pēdējo pāris dienu laikā internetā izvērsusies pat ļoti aktīva diskusija par to, kas noticis ar laikrakstu Diena. Laikraksta portālā divi kolēģi, Ģirts Kasparāns un Andris Saulītis, skaidrojuši, kāpēc viņi Dienā turpinās darbu. Pirmais raksta, ka pagaidām viņš nav manījis neko, kas liecinātu, ka laikraksta jaunie īpašnieki mēģinātu ietekmēt redakcionālo neatkarību. Tā, raksta Ģ. Kasparāns, būtu viņam nepieņemama "sarkana līnija," bet patlaban tā vēl nav pārkāpta. Savukārt A. Saulītis rakstījis lūk, ko: "Savukārt avīzes bijušajai vadībai jāparmet konflikta apzināta eskalēšana. Sākotnējais piedāvājums nopirkt avīzi no A. Tralmaka pārauga spiedienā, kura rezultāts ir šodiena – ja avīze netiks mums pārdota, būs skandāls un tukši darba galdi. Tāpēc var uzskatīt, ka pati laikraksta vadība piedalījās Dienas iznīcināšanā. Es tajā nevēlējos piedalīties. Tāpēc te vēl joprojām strādāju."

Iesaki citiem:

Abiem kolēģiem, kā arī citiem, kuri izvēlējušies ar Dienu saglabāt profesionālas attiecības, vēlu tikai to labāko. Ja Diena galu galā izrādīsies profesionāla esam, ja tā turpinās atbalstīt godīgumu, tiesiskumu un atklātību valsts pārvaldē un sabiedrībā, tad labi, ka tā. Taču mierīgs par šo iespēju nejūtos joprojām, un tas ir konkrēti personāliju dēļ.

Jebkura laikraksta redakcionālo politiku vislabāk var noteikt komentāru lappusē. Latvijas Avīzē tā ir latviskuma veicināšana, Atkarīgajā tā ir Ventspils naftas interešu bīdīšana, Dienas Biznesā tā ir atbalsts visam, kas ir nepieciešams uzņēmējdarbībai. Dienā redakcionālo politiku vistiešākajā veidā demonstrēja tie cilvēki, kuri no laikraksta ir aizgājuši -- Pauls Raudseps, Askolds Rodins, Laila Pakalniņa. Patlaban vēl nekas nav dzirdēts no Aivara Ozoliņa, cik var spriest, viņš ir atvaļinājumā. Bet fakts ir tāds, ka šonedēļ visus komentārus laikraksta 2. lappusē ir rakstījuši Dienas Biznesa žurnālisti, šodien -- Madara Fridrihsone un Andrejs Vaivars. Tēmas -- valsts finanses un mazumtirdzniecība. Vakar -- Māris Ķirsons un Andrejs Vaivars, attiecīgi par skandālu ar Dienvidu tiltu un par Andra Šķēles atgriešanos politikā. Nekā traka -- M. Fridrihsone par politiķu bezatbildību valsts finanšu jautājumā, manuprāt, raksta aptuveni tāpat, kā to kādreiz darīja P. Raudseps. Nav jau pārsteiguma -- ir bijis māsas uzņēmums, arī tajā netiek noraidīti minētie principi par godīgumu, atklātību un tiesiskumu. Bet, tomēr. Būs jāskatās, kā laikraksta jaunie īpašnieki veidos komentāru nodaļu. Dienas Biznesam ir pašam savs darbs darāms. Nebūs īpaši labi, ja ļaudis vienlaikus rakstīs i Dienas komentārus, i arī Dienas Biznesa ievadrakstus.

Bet runa tomēr ir arī par ziņu lappusēm. Neatsverams zaudējums Dienai ir Ināras Egles aiziešana. Latvijā nav pieredzējušāka žurnālista tieši parlamentārās politikas jomā, te nederēs kāda zaļknābja iemešana dīķī -- politiskās haizivis viņu apēdīs viens, divi. Šodien laikraksta lappusēs ir mazāk uzrakstu "speciāli Dienai" (tā norādot uz autora piederību citai avīzei), nekā tas bijis iepriekšējās dienās, taču arī šajā gadījumā ir jāsaka, ka abiem laikrakstiem ir citi mērķi un cita auditorija, un arī šeit nebūs labi, ja ziņu saturs tiks izvētīts pirmām kārtām caur uzņēmējdarbības, bet ne kādu citu prizmu. Kas laikrakstā aizvietos Baibu Rulli ar viņas neatsveramām zināšanām par politkorumpēto vidi, kādu mūsu valstī izveidojusi politiskā "elite"?

A. Saulītis savā Dienas blogā pauž cerību, ka laikraksta jaunajiem īpašniekiem izdosies atrast "galveno redaktoru, kam uzticētos sabiedrība un žurnālisti." Nu, redzēsim. Taču redaktors nav viens cīnītājs, lai nu kā, bet Diena 19 gadu laikā tomēr izveidoja ļoti profesionālu žurnālistu komandu, un pietrūks gan minēto personu, gan arī Māras Misiņas, Ernesta, Andas Burves-Rozītes, Gunta Keisela, visu, visu. Piedevām ļoti ceru, ka aizgājējiem izdosies izveidot nopietnu mediju, laikā pirms nākamajām Saeimas vēlēšanām tas ir pat ļoti būtiski, lai sabiedrībā uzturētu minētos principus. Kā esmu rakstījis citreiz, es Dienas abonents būšu vienmēr. Taču ar nepacietību gaidīšu iespēju, kļūt arī par CitasDienas abonentu. Saku vēlreiz -- lai veicas visiem.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (12) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Vladis Spāre 16.10.2009 15:53
Savulaik ar interesi skatījos Jūsu pārraidi "Skats no malas". Bet ar laiku vienkārši pieriebās. Vaicāsiet, kādēļ? Nebūt ne tādēļ, ka tur tiktu cilāti nenozīmīgi jautājumi, bet tādēļ, ka nu nevaru es visu laiku klausīties vienos un tajos pašos cilvēkos, lai ko viņi arī neteiktu! Nu nevar man neko jaunu pateikt Metuzāls , Alločka un Co. Mans ieteikums - uz katru pārraidi konsekventi aiciniet citu žurnālistu sastāvu. Nu nav tā, ka Latvijā trūktu cilvēku, kam ir ko teikt. Pārraide tak nav Jūs mājas virtuve, kurā var gadu gadiem salasīties vieni un tie paši tipāži. Paželojiet mūs, skatītājus. Mēs esam viņus atskatījušies līdz vemšanai;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ludis -- varna 15.10.2009 17:27
Ja jau Mediju namā būtu bijuši tik mega kristālskaidri cilvēki, tad nebūtu tādā zaņķī strādājuši. Bet viņiem laikam ir vienalga, kas viņiem maksā un kas viņus uztur.
Nevajag te murgot un aizstāvēt bezmugurkaulniekus.

Un Dienas žurnālistiem bija liels pamats just zināmu pārākumu par Mediju namu. Vismaz principu dēļ jau nu noteikti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 15.10.2009 02:36
Karlis Streips nevar dzīvot bez Tautas partijas. Viņam tā ir vajadzīga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

varna 14.10.2009 19:57
Katrā kaut cik lielā avīzē, neatkarīgi kam tā pieder un kāds spiediens rakstošajiem jāiztur, jābūt gudriem un pieredzējušiem žurnālistiem. Nicīgi un augstprātīgi Dienas kolēģi kādreiz izturējušies pret Mediju nama avīzēs strādājošajiem, it kā viņi personīgi būtu lielāki nelieši, nekā Lembergs. Joprojām sapratne nav nākusi, ka arī tur bijuši godīgi un gudri kolēģi, kas klusi un neredzami turējuši patiesības fronti. Tik, cik vien iespējams un vēl vairāk. Jo, zinot patiesību, var uzdot pat medija īpašniekam draudzīgajam politnelietim pareizos jautājumus, var paklusēt vai atcerēties kaut ko, kas lasītāju aizvedīs līdz pareizajai atbildei, ja aŗī tā būtu īpašniekam netīkama.
Jaunajiem žurnālistiem ir daudz labu īpašību, ja viņi strādā komandā ar vecajiem. Ja pieredzējušie dezertē, kā tas tagad noticis Dienā, tad pat ideālu pārpilnai iesācējai politiskās haizivis tāāādus makaronus uz ausīm sakarinās, ka maz neliksies. Bet liela daļa lasītāju ticēs. Mani personīgi maz interesē hameleonu rotaļas Mūkusalas ielā. Mani interesē godīgs un gudrs mugurkauls jebkurā medijā. Kamēr vēl Diena pastāv, profesionāļu aiziešana ir nodevība pret tautu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > ES 14.10.2009 18:11
Parasti es neatbildu cilvēkiem, kuri ir pārāk gļēvi, lai sarunā piedalītos konkrēti, un nevis anonīmi, bet Jūsu gadījumā, lai arī Jūs acīmredzot vairākumu jautājumu uzdevāt Aidim Tomsonam, kurš nav šī bloga autors, gribu teikt lūk, ko. Kalvītis bija tas, kurš pasludināja, ka ir stabilitātes garants. Kalvītis bija tas, kurš solīja septiņus treknus gadus un nodrošināja labākajā gadījumā pusotru gadu. Kalvītis bija tas, kurš ļāva MK darboties Šleseram ar viņa absolūti savtīgo, negodīgo un nepotisma pārpilno dzīves pieeju. Kalvītis bija tas, kurš īsi pirms krīzes sākuma teica, ka krīzes nebūs. Kalvītis bija tas, kurš ignorēja visas ekonomiskās likumsakarības un ārvalstu (un, starp citu, ne tikai) brīdinājumus. Kalvītis ir tas, kura partija ministru amatiem izvirzīja kliedzoši nekompetento Vinetu Veldri un "nasing spešal" cienītāju Slakteri. Kalvītis bija tas, kurš Tiesībsarga birojā neļāva iecelt redzami kvalificētu personu tāpēc, ka "es viņu nepazīstu." Kalvītis bija tas, kurš no piedurknes izvilka nodokļu nemaksātāju prezidenta amatam. Vienu vārdu sakot, "trekno gadu" batālijas visas notika laikā, kad valdību vadīja tieši "Tautas" partija. Lūk, kāpēc es par to teicu to, ko teicu. Savukārt pirmdien Krustpunktos 10, 15 minūtēs pie vārda tika pietiekami daudz cilvēku. Nevajag, cienītais, kult tukšu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


smatrii 14.10.2009 17:21
Man ir paaris piebildes:
1) Tas, ka zjurnaalistikaa paraadaas jauna paaudze, nav slikti. Kaa nekaa, ja rakstiit ljaus tikai Eglei un Rullei, pa kuru laiku ruudiijumu guus jaunie (aptuveni Latvijas Bankas popularizeetais miits, ka neviens cits jau to nevarees)
2) nav jeegas teikt, bet "Dienas" zjurnaalisti vareeja palikt un vareeja jau agraak saakt celt traci, ka kaut kas nav taa un veerst polemiku uz aaru, panaakt lasiitaaju spiedienu uz Tralmaku utt, citiem vaardiem, lai cik slikti tas skaneetu, ievilkt konfliktu - kaa nekaa tas 20 gadus ir bijis MEDIJS, tagad paliek zemee nomesta ietekme, galvenokaart uzkraataa institucionaalaa ietekme - kad medijs ir sevi speejiigs aizstaaveet pret uzbrukumiem. Kas gan buus viedoklji un analiize, lai arii laba, ja taa paliks nomaljaa portaalaa? Shii platformas zaudeeshana ir buutiska, bet nav neatgriezeniska.
3) kas, manupraat, buutu apsverams:
- Raudseps, Ozolinjsh, Egle, Rulle paliek "Dienaa" kaa aarshtata zjurnaalisti, saglabaajot reputaaciju, uzticamiibu, vietu pirmajaas lappusees
- ir arii citi varianti.

Man ir arii jautaajums:
Vai Streipa kungam ir zinaams, vai kaut kur notiek par to diskusija - kur tiek modeleetas naakotnes iespeejas? Vai visur tikai klusums un strupi "zjeel, ka taa..."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


xenon 14.10.2009 16:20
Kārtējā žults!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 14.10.2009 15:33
žurnālistu nekaunībai nav robežu, 14.10.2009 12:32

Pievienojos 100%komentam! !TOMSONAM, 14.10.2009 12:24

pirmdien ieslēdzu Krustpunktus - NU GĀJA VAĻĀ - citi nemaz pie vārda netika - Streips izgāza visa savas iekša pār Tautas partiju . Kad tas beigsies? Kad jūs sāksiet runāt patiesību un beigsiet barot tautu ar meliem. Kad varēs dzirdēt analīzi kura partija ir tieši atbildīga par šodienas krīzi, kura partija izveidoja 15 ministrijas ar visām aģentūrām, kura partija palielināja algas par 300%, kura partija kūdīja cilvēkus, lai streikotu, piketētu un kliegtu pēc algu pielikumiem, kaut Kalvītis nemitīgi skaidroja, ka naudas nav.
Esiet taču kaut maķenīt godīgāki un melojiet ne tik nekaunīgi, pavisam savus netikumus jau neatmetīsiet.
Un kādēļ jūs nedzirdiet , ko saka Latvijas gudrākie ekonomisti, ka , ja nebūtu Pareksa, tad mums naudas aizņemšanās atkristu. Vai pēc tā teiktā jums nepielec, ka ne jau Kalvītis ir vainojams pie šodienas situācijas. Bet jūs tikai melšat savu un "tauta" klausās atplestu muti.
Vai tad jūs nesaprotat, ka tieši jūs esiet atbildīgi pie daudzām nelaimēm , jūs , kam nav ne godaprāta, ne kauna , jūs, kuru vienīgie ieroči ir meli un intrigas

JLtomsons,streips,iespējams, ir tautas ienaidnieki, 14.10.2009 12:40

Gribu, Tomsona kungs,uzdot Jums dažus jautājumus:
1. vai Jums liekas, ka Repše un Dombrovskis visus pie varas esošos mēnešus ir kaut nieku pierādījuši, ka viņi spēj valsti izvest no krīzes?
Es visam sekoju līdzi , bet nekad neko tādu neesmu manījusi.
2. Vai Jūs pieņemat par normālu, ka partija, kas citiem pārmeta atklātības trūkumu, tagad , tikusi pie varas,paārsvarā visu lemj stingrā slepenībā , gan no deputātiem, gan kooalīcijas partneriem.
Es to nevaru pieņemt un nevēlos , lai tas turpinātos.
3. Vai Jūs ,aizņemts ar sekošanu līdzi visam TP politiķu teiktajam, varbūt nepamanījāt, ka vienīgais cilvēks, kas kategoriski pieprasīja budžetā 500 miljonu lielu samazinājumu, bija Repše un ka viņš brauca pie aizdevējiem drīzāk meklēt atbalstu savai iegribai nevis aizstāvēt valsts intereses ?
Es gribu teikt, ka esmu par to pārliecināta.

4. Visbeidzot, vai Jūs , gudrs cilvēks būdams, nesaprotat, ka nekavējoties tagadējie neprašas ir jānomaina pret gudru un spējīgu cilvēku, kurš nenoliedzami SPĒJ valsti izvest no krīzes un tāds varētu būt arī Andrs Šķēle?
Es par to tikai priecātos un valsts arī būtu glābta.

5. Vai Jūs ne reizi nav mocījusi vainas apziņa , ka tieši jūs- PABIRAS STARP ŽURNĀLISTIEM- caur sava oligarha Sorosa GRUPĒJUMIEM UN VEIDOJUMIEM LATVIJĀ, ESAT GADIEM ILGI ZOMBĒJUŠI CILVĒKU SMADZENES, LAI PAŠUS SPĒJĪGĀKOS UN GUDRĀKOS
iznīcinātu kā politiķus un kā cilvēkus.
TAGAD JUMS BAILĒS NO ŠĶĒLES ATGRIEŠANĀS VISIEM IR BIKSES PILNAS, JO KAUT KO TĀDU JŪS NEVUENS NEGAIDĪJĀT. UN TRAKĀKAIS, ŠĶĒLE IZRĀDĪJĀS STIPRĀKS KĀ JŪS CERĒJĀT.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mahris 14.10.2009 13:49
Nesaprotu jau otro reizi atkārtoto par Saeimas haizivīm, kas apēd jebkuŗu jaunu žurnālistu. Katram Saeimas korespondentam kādreiz ir bijusi pirmā reize.
Ja aizsūtīs smuku meiteni, katra haizivs (vairumā taču vīrieši) labprāt ar viņu patērzēs. Un ja tai meitenei būs arī žurnālista talants, tad viss kārtībā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clash>pt 14.10.2009 12:34
Piekrītu, ka N.L. ir pārāk emocionāla un nespēj būt racionāla, kad tas ir nepieciesāms.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


pt 14.10.2009 12:16
Lai cik nepatīkams arī būtu notikums ar Dienas investoriem, kamēr avīzē strādājošie ir brīvi paust savu viedokli, nav ētiski pasludināt viņus par "šķiras nodevējiem". N.L. emocionalitāte viņai dažkārt palīdz, citreiz - nē. Un tas, ka uzņēmuma pārņemšanas procesā vienmēr ir neapmierinātie (parasti vadība vai tās daļa) arī nav noliedzams. Bet tas, protams, katram pašam jāizlemj, vai palikt un censties uzturēt vērtības, ko aizstāvēja, vai arī meklēt jaunu vietu un iziet uz kompromisiem tur. Katrs pats izvēlas, pret ko būt lojālam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


mustafā 14.10.2009 11:52
Man likās tīri īstajā laikā un vietā Vitas Matīsas pirmdien teiktais par dažādiem sīkiem un lielākiem korupcijas veidiem Latvijā un ne tikai.Raksturīgi,kā Kalvītis pēc Šrēdera parauga pieblatojas Putinam.Šī draugu būšana vecajā pasaulē varbūt tieši palīdz štatiem tik veiksmīgi nosūknēt smadzenes.Bet mani mierina tas,ka mūsu vara nav pati stulbākā pasaulē.Kad es redzu,kā Krievijas vara Sibīrijas dabas bagātības ieķīlā pret kredītiem ķīniešiem,man uzreiz paliek vieglāk.Mēs neesam paši stulbākie.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips