Par demonstrāciju 13

Labvakar, lasītāji!

Cik jauka bija šovakar notikusī demonstrācija pret valdošās kliķes nebeidzamo patvaļu un kretinismu, tik pretīgi bija tas, kas notika pēc tam. Pēc pašas demonstrācijas, viena grupa ļaužu devās uz Saeimu. Tur bija paši demonstrētāji, kuriem droši vien došanās uz Saeimu likās loģiska, jo protams Saeima pati ir vainīga pie tā, ka patlaban Latvija ir tajā krīzē, kādā tā ir. Taču tur bija arī citi cilvēki. Cilvēki melnās maskās. Cilvēki, kuri acīmredzot procesam bija "labi" sagatavojušies, jo pret Saeimu tika vērsts ledus no palikušajām sniega kaudzēm, bet arī bruģis no ielas. Es personīgi varētu uz bruģa stāvēt līdz aiznākamajām Lieldienām un nezināt, kā vienu bruģakmeni no turienes dabūt laukā. Acīmredzot kāds bija paņēmis līdz lauzni. Ja nu gadījumā ievajadzēsies. Dzirdēju kolēģi žurnālistu sakām, ka barā bija arī ievērojams skaits tā dēvēto osipoviešu no Liepājas un citām vietām. Vārdu sakot, nebūt ne Latvijas draugi. Pilnīgi noteikti Latvijas ienaidnieki.

Iesaki citiem:

Mūsu brašais valdības vadītājs pēcāk paguva pastāstīt, ka acīmredzot patlaban vairs nav dziesmotā revolūcija. Tas, kas notika šovakar, īpaši dziesmoti nudien nebija, bet te ir sakāmas divas lietas. Pirmkārt, kāds bija vajadzīgs, lai grupu pārvērstu par pūli. Normāls cilvēks tomēr arī protesta kontekstā nesviež bruģakmeņus un nemēģina cīnīties ar specvienībām no policijas. Taču mūsdienās, kad visiem ir mobilais telefons, notiekošais ļoti ātri piesaistīja citu kontingentu -- jauniešus, kuriem tas likās inčīgi. Vecrīgā plūda iekšā krietni vairāk jauniešu, nekā ļaudis no tās gāja prom, un dažs labs, kuru redzēju pats, bija pavisam kunga prātā. Cita starpā dzirdēju vienu censoni nākam ar šādu atzinumu: "Oi, kā gribu tur mesties iekšā." Cita starpā redzēju meiteni, kura bija pietiekami piedzērusies, lai domātu, ka tas ir jautri, bāzties iekšā kadrā, kamēr žurnālists veido reportāžu. Cita starpā ļoti priecājos, ka kolēģis žurnālists bez nekādām ceremonijām piedzērušos meiteni spēcīgi pagrūda sāņus. Šovakar, manuprāt, notika divas lietas -- organizēts uzbrukums Saeimai (un es ļoti ceru, ka organizētāji tiks atklāti un pamatīgi, pamatīgi sodīti), kā arī huligānu ālēšanās, kura dara kaunu absolūti katram un katrai, kura tajā piedalījās.

Taču ir arī otra lieta. Godmanis acīmredzot nav sapratis vienu. Ja viņa vadītā valdība nebūtu tik pašpārliecināta, tik nekompetenta, tik uzpūtīga, tik noslēpumaina, tad šovakar nekāda demonstrācija vispār nebūtu notikusi. Ja Godmanis nevadītu valdību, kurā ir kliedzoši nekompetentais Slakteris, izsmiekla un nekā cita vērtais Veldre, acīmredzot amatā pārāk ilgi nosēdējušais Roze, un vārdiem vienkārši neaprakstāmais Šlesers, tad nebūtu bijusi demonstrācija. Ja Godmanis nebūtu cilvēks, kura dēļ sešarpus mēnešu laikā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam nav direktora (un nepārpratīsim -- tā ir vistiešākā veidā Ivara Godmaņa vaina), tad nebūtu bijusi demonstrācija. Ja Godmaņa vadītā valdošā banda nestieptu gumiju par Satversmes grozījumiem, nestieptu gumiju par partiju finansēšanas likuma grozījumiem, necenstos legalizēt naudas atmazgāšanu, neļautu komisijas vadīt cilvēkiem, kuri attiecīgajam amatam ir kliedzoši acīmredzami nepiemēroti, neizliktos, ka viņiem vienīgā problēma ir tā, ka nav pietiekami labs pīārs, un neuzvestos tā, it kā, piedodiet, viņiem vienīgajiem uz pasaules virsas sūdi nesmird -- tad NEBŪTU BIJUSI NEKĀDA DEMONSTRĀCIJA, johaidī!

Un vēl pēdējā doma. Godmanis radio arī stāstīja, ka neesot bijis iespējams atrast visus tos interneta serverus, kuros tika pārrunāts tas, kas bija paredzēts šovakar. Kaut kā neticas, ka Drošības policijai nav nepieciešamie resursi, lai šādas lietas izsekotu. Bet, ņemot vērā to, ka pūlim virzoties Saeimas virzienā nekāda īpaša pretspēka nebija, acīmredzot kāds kaut ko nezināja. Varbūt kāds kaut ko būtu varējis izsecināt no tā, ka pašas demonstrācijas laikā no publikas kora virzienā tika mestas olas. Varbūt no tā, ka kamēr mēs visi dziedājām "Dievs, svētī Latviju!", atskanēja sprādziens. Vienādi vai otrādi, acīmredzot te ir vajadzīgs drošības audits, lai izsecinātu, kā tas īsti notika, ka Saeimas mājai tika izsisti daudzi logi. Kā tas īsti notika, ka veselu divarpus stundu garumā policijai bija jācīnās gan ar organizētiem diversantiem, gan arī ar lielu baru idiotisku huligānu. Diemžēl, diemžēl, drošības auditus mūsu valstī veic organizācijas, kurās vadošā teikšana ir valdošajai kliķei, kurai šovakar notikušais, protams, ir absolūtākā medus maize -- re, kā opozīcija izgāzās. Taču šī vakara notikumi atbalsosies vēl ļoti ilgi, un jācer, ka attiecīgās personas un instances nonāks pie konkrētiem un pamatotiem secinājumiem. Cita starpā Godmanis un viņa varza -- ka varbūt tomēr vairs nevajadzētu izturēties tā, it kā Latvijas Republikas galvenās vajadzības ir apkalpot Mākoņu intereses, izglābt Puzes ķeizaru, un ļaut satiksmes ministram rīkoties pilnīgi tā, kā viņam pašam galviņā tas šķiet pareizi esam.

Visu labu.

Bet nē, vēl viena pēdējā doma -- paldies absolūti ikkatram policistam, kurš šovakar darīja savu darbu. Daudzi viņiem droši vien paldies neteica, vispār Vecrīgā cilvēki uz viņiem kliedza "Nodevēji!" Bet es saku paldies. No visas sirds -- paldies.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (13) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Angel 26.01.2009 20:50
Atceramies, ka vis turpinās....otrdien 27.01.2009. nedaudz pirms 10-iem. Valmierieši savācas turpat, kur pirmo reizi...pie Valmieras apvedceļa viadukta, kur ir pagrieziens uz slimnīcu....mums jau ir pievienojušies streiki par visu Latviju.... Smiltene... Alūksne.... Gulbene.... Madona.... Jēkabpils.... Rēzekne.... Jelgava.... Bauska.... Talsi.... Tukums....un...ja kāds vēl ir pilns ar idejām sazinamies.
Tie, kas nav valmierieši un grib piedalītie rakstiet un jautājiet vai zvaniet.
Atceramies, ka aicinām visus ar traktoriem un aiz traktoriem velkamo klāt vai ar savu auto jeb ko, kas simbolizē lauksaimniecību. Svarīgi, lai visi dokumenti ir kārtībā. Līdzi ņemam malku ugunskuriem, tēju, maizītes, desiņas, visu, ko varētu gribēt apēst. Varbūt ir kādi pašdarbnieki, kas grib dziedāt, dejot....aiciniet tos....
Lauksaimniecību firmu pārstāvji pievienojaties! Lauksaimnieki ir jūsu maizes devēji! Izsūtat aicinājumus citiem saimniekiem.
Atceramies! Miermīlīga akcija ar spēju nostāvēt tik ilgi kamēr valdība dos risinājumu, jo redziet Godmanis pirmdien paredzēto tikšanos atcēla, jo redziet viņam neesot laika...tagad būs jāatrod....Turamies...visi par vienu un viens par visiem!
Precīzāka info par prasībām būs saņemama pie katra punkta koordinatora. Tos ziņošu nedaudz vēlāk.
Mans telefons Ieva Rutkovska 2934 - 9111, ja nevaram sazvanīt, atsūtam īsziņu, lai piezvanu. Es atzvanīšu.
Pārsūti visiem, kam varētu interesēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Angel 22.01.2009 23:18
atdodam eiropai savu valsti ka gļēvuļi...maksā mums par to,lai likvidējam rupniecību,lauksaimniecību........tad jautājums..Kur ir Latvijas patrioti? Laižās projām mēs ka gļēvuļi,lai eiropa ņem.....Vēsturi aizmirsam,ka Kārlis Ulmanis pārdeva laviju..strelnieku gars kur.....100 deputāti var izlemt 2,5 milj. cilvēku likteni...padomājiet...vai mēs aitas kam ganu vajag..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Angel 22.01.2009 23:13
Jatais vienkārši eiropas revulicija...īsta vīra cienīga darbība........nekā sievietes pļapā/..politika un polita.zagļu grupējums

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

starp citu 14.01.2009 09:22
Manuprāt, svarīgi izanalizēt:
* Tautas sapulce nevarēja nenotikt krastmalā, kur vairāk vietas?
Brīvdiena un dienas gaisma iespējams grautiņa intensitāti un apjomu samazinātu.
* Cik ļoti sapulcē pietrūka Tautā cienītu un uzticamu kultūras darbinieku, arī tautsaimnieku līdzdalība. Ir sajūta, ka viņi tā kā norobežojas. Kāpēc?
* Sabiedriskās organizācijas - tas ir labi, bet tauta viņas nepazīst.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

LS 14.01.2009 08:55
Viss par Godmani teiktais ir 100%taisnība!
Ar neapbruņotu aci redzams, ka tas kas notika, bija speciāli organizēts, spontanitātes tur nebija.
Par koalīcijas metodēm man vizmaz ilūziju nav.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jānis 14.01.2009 08:32
vai tad pate Streips radio nemusināja tautu, ka arī pie mums vajag kā Parīzē? Streips ir tāds pats liekulis kā štokijs un pabirs. vainīgi visi citi. es ne par ko neatbildu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 14.01.2009 00:35
Demonstrācija izcēlās ar to, ka tur piedalijās daudz, iespējams pat vairākumā, jauni cilvēki. Saprotams, ka tur bijā tādi večuki kā es, un tādi vēl pirms pensijas gadiem, bet daudz daudz jauni cilvēki. Tas mani ļoti iepriecināja, jo pēc lietus sargu demonstrācijas likās, ka vecākā paaudze vien protestē.

Atstāju demonstrāciju 19.00, jo dzīvoju no Rīgas patālu. Neatbalstu nekādus grautiņus, tomēr uzskatu, ka viss lielākais grautiņš ir valdības grautiņs pret Latviju, tās resursu izsmelšana savējo un klientu labā, un tad valsts pamešana virtuālā bankroptā. Es ceru, ka uz nākošo demonstrāciju demonstranti sagatavos nevardarbīgus (negrauteniskus), bet tiešus protestus pret esošo valdību. Tāds akts, pa piemēram, varētu būt nomesties uz stundu uz ceļiem Domas laukumā un izteikt lūgšanu par Latvijas nākotni. Ir nepieciešama no valsts prezidenta pieprasījums no amata atkāpties vairākiem ministriem, starp tiem--Ādadzi Veldre, 4000 Lati Šlesers, u.c.

Paldies, jaunieši, ka ienesāt demonstrācijā jaunības sparu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sandis 14.01.2009 00:17
Tie pārējie,organizētie,ne sevišķi interesēja.Ārodbiedrības vecis nekad nav licies simpātisks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Sandim 13.01.2009 23:39
Sandi, vispirms ir vajadzīga pacietība, lai "Pievienot" podziņu nespiestu trīs reizes. Bet otrkārt, kuri runātāji Jums likās infantīli? Lauksaimniece Dace Pastare? Invalīdu biedrības pārstāve? Sieviešu organizācijas pārstāve? Pabriks? Ja vēlaties kādu saukt par infantīlu, tad paskaidrojiet, kas ir bijis infantīls.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sandis 13.01.2009 22:57
To,ka notiks tas ,kas notika nebija grūti paredzēt.Tāpēc uzskatu,ka jāatbild pasākuma organizētājiem.Mītiņš pats par sevi bija noželojams atmodas laika pasākumu atdarinājums.Palika neērti par organizāciju un infantīlajiem runātājiem.Vai tad tādi grib uzmesties par līderiem ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aste 13.01.2009 22:42
vienkāršajiem ierindas policistiem paldies. Līdzjūtība cietušajiem poličiem. Taču priekšnieki nebija visu labi saplānojuši. Manuprāt bija par ilgu tā ālēšanās. Droši vien arī labi, ka uzreiz necentās ar ūdensmetēju bliezt virsū, bet tomēr īsti gatavi viņi nebija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 13.01.2009 22:26
Vieta demokrātiskā sabiedrībā ir visiem - arī cilvēkiem ar radikāliem uzskatiem, tikmēr jāatzīmē, ka kārtībai jābūt un pārkāpumi pret sabiedrisko kārtību ir jāsoda. Tomēr man ir milzīgs izbrīns par to, ka policija vai vismaz kāds Iekšlietu ministrijā nebija sagatavojies šādam scenārijam. Kāpēc tad mēs visiem maksājam nodokļus valstij, ja tā nespēj vairs veikt savu pamatuzdevumu un nodrošināt kārtību?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 13.01.2009 22:22
>>> Cita starpā Godmanis un viņa varza -- ka varbūt tomēr vairs nevajadzētu izturēties tā, it kā Latvijas Republikas galvenās vajadzības ir apkalpot Mākoņu intereses, izglābt Puzes ķeizaru, un ļaut satiksmes ministram rīkoties pilnīgi tā, kā viņam pašam galviņā tas šķiet pareizi esam.
==========

Valdība slikti apkalpoja minētās intereses - tikmēr samazināja policiju un policistu algas, kamēr mūsu spēka struktūras vairs nevar tikt galā ar būtiskiem uzdevumiem. Ne jau tikai drošības eksperti saprata, ka 13.janvārī var notikt uzbrukums Saeimas ēkai; bandīti pat Internetā bija ielikuši brīdinājumus. Un galarezultātā tieši šo vienīgo ēku policisti nespēja vai negribēja nosargāt. Kā varēja gadīties, ka noziedznieki vispār varēja piekļūt tai tik tuvu, lai varētu iemest ar akmeni? Ievērojama uzbrucēju daļa turklāt bija krievvalodīgi huligāni... Pretīgi. Saeimas ēka ir mūsu valsts neatkarības simbols - 1990. gada maijā tur stāvējām, lai to nosargātu. Mums nav vajadzīgs valsts apvērsums un tanki, kas šauj uz parlamentu kā tas notika Krievijā.

Domāju, ka ir vajadzīgi pietiekami resursi policijai un citām spēka struktūrām kā arī daudz stingrāki noteikumi par alkohola apriti, un alkohola lietošanu publiskās vietās. Šķēle, gan Lembergs darītu pareizi, ja pašreizējos nekompetentos ministrus vismaz daļēji nomainītu ar citiem - un domāju, ka tauta viņus atbalstītu. Labas gribas cilvēkiem anarhijas draudu priekšā vismaz uz brīdi jāliek malā savas domstarpības, bet kopīgiem spēkiem jāaptur šīs nejēdzības jau pirmsākumos. Osipoviešu radikāļiem, huligāniem un deģenerātiem nav vietas demokrātiskā sabiedrībā.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips