Par bļaurīgām privātpersonām, Hipokrāta zvērestu un vēl šo to -- pārdomas otrdienā 11

Labrīt, lasītāji! Šorīt dažādas pārdomas par dažādām lietām.

Iesaki citiem:

"Tautas" partija turpina demonstrēt to, kāpēc vārdu "tautas" es jau vairāku gadu garumā lieku pēdiņās. Tā ir pompozā pašpārliecinātība, kura atkal un atkal apliecina, ka politikāņi, kuri šajā veidojumā piedalās, domā par sazin ko, bet par tautu nu noteikti nē. Attiecībā uz TP "vecbiedra" Gundara Bērziņa kārtējo izmuldēšanos Atkarīgajā Rīta Avīzē partija ir nolēmusi būtībā neteikt neko, jo, daiļrunīgā partijas priekšsēdētāja Segliņa vārdiem runājot, pērt taču neviens viņu netaisās. Lai arī cik šī doma nerada vizuāli savdabīgu attēlu, protams, ka nevajag pērt, mūsdienās to uzskata par cilvēka tiesību pārkāpumu. Taču Segliņam ir cits variants -- ja reiz "vecbiedrs" ir atļāvies paziņot, ka Valsts prezidents ir dikti sekla persona, varbūt "vecbiedram" ar Valsts prezidentu vajadzētu vienkārši izrunāties. Un te nu rodas jautājums -- kāpēc Valsts prezidentam vispār būtu jārunā ar kaut kādu privātpersonu no laukiem? Turklāt privātpersonu, kura varbūt nav sekla, bet bļaurīga ir gan. Nešaubos, ka Valsts prezidents bez šādas sarunas var iztikt gluži labi. Pareizais variants attiecībā uz "vecbiedru" būs nevis pērt, bet, kopā ar visu (piedodiet, Ābiķa kungs, piedodiet!) grupeli, kas saucas "Tautas" partija ... ignorēt.

***

Nespēju atkratīties no šausmām par šajās dienās lasāmo stāstu par sešus gadus veco puiku Artūru, kurš, nabags, cieš no kustības traucējumiem. Tā, lai bērns varētu normāli iet skolā, vecāki speciāli pārcēlās no provinces uz Rīgu ... un konstatēja, ka Latvijas Republikas galvaspilsētā sešus gadus vecam cilvēkbērnam nav pieejama medicīniska aprūpe. Jo veseli 25 ģimenes ārsti atteicās viņu piereģistrēt, tajā skaitā viens no šiem Hipokrāta zvērestu vismaz pēc idejas pieņēmušajiem censoņiem pateica, ja puika būtu vesels, tad vēl varētu par kaut ko runāt, bet tā kā viņam ir kustības traucējumi, tad nē. No tā laikam izriet, ka vismaz šis viens ārsts turpmāk vēlas redzēt tikai veselus pacientus. Tādā gadījumā viņam būtu jāiemācās spēlēt golfu, jo ... ak tavu atklājumu! ... veseli cilvēki pie dakteriem nemēdz iet. Murgs kaut kāds, un te nu atkal ir joma, kurā kolēģijai vajadzētu padomāt par kaut ko analogu pēršanai.

***

Priecājos, ka Finanšu ministrija ir atklājusi jēdzienu "vairāksolīšana." Sākotnēji mums tika pateikts, no Starptautiskā valūtas fonda būs vajadzīgi pāris miljardi, pēc tam -- trīs, un nu jau brašais finanšu ministrs ir paziņojis, ka būs vajadzīgi veseli pieci miljardi eiro. Vien atcerēsimies, tas būs aizdevums, nevis Ziemassvētku dāvana. Un varam trīs reizes minēt, kuram nāksies to visu atmaksāt. Un tāpēc cerēsim, ka ministrs uz Jauno gadu nesadomās, ka varbūt tomēr vajag 8 vai 10 vai 15 miljardus.

***

Vakar pie manis brauca cilvēks no Sarkandaugavas un vienubrīd piezvanīja un pateica, ka kavēsies, jo vēl 35 minūtes būs jāgaida autobuss. Cik jauki, ka nākamgad reisu skaits Rīgas pašvaldības sabiedriskā transporta sistēmā tiks samazināts.

***

Un pēdīgi, piektdien būs liela diena. Piektdien būs tā diena, kurā, pēc grumbpierainā ministru prezidenta skaidrotā, būs zināms kandidāts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja amatam. Vai varbūt arī nē, jo grumbpierainais ministru prezidents ir aizņemts ar citām lietām. Varbūt kāds viņam tomēr varētu pačukstēt austiņā šādu domu: Ja viņa priekštecis amatā nebūtu veltījis tik milzīgas pūles KNAB čakarēšanai, tad varbūt valsts ekonomiskā krīze patlaban būtu vismaz mazliet maigāka, un tāpēc varbūt čakarēšanas turpināšana nav pats labākais variants, vienalga, cik milzīgi daudz dažādu lietu varonīgais ministru prezidents ir uzņēmies risināt ... vienpersoniski.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM - outsyders 03.12.2008 16:44
Jaukāt vēl būtu ja pacienti kā tādi ārstus kā tādus vispār netraucētu , jo pacients jau laikam tak neiet pie ārsta lai to ārstu vienkārši patraucētu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

outsyders 03.12.2008 16:16
IM; K.S.
Secinajums; Latvijaa diemzhel ir lauzhu grupa, kura Latvijai ir nevelama. Pie tas noteikti pieskaitami visi veci cilveki, berni un invalidi!
Cik butu jauka dzive Latvijaa, ja shie nabagi/nolemtie, LV arstus netraucetu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM - Kārlis Streips 03.12.2008 10:34
Nu ja , bet droši vien ka ģimenes ārsti visi nebūs vienādi tai pašā cilvēciskuma ziņā. Un rādās ka arī visi pacienti nebūs vienādi , būs sarežģitāki pacienti un ne tik sarežģīti. Skaidrs ka , tā teikt , mazāk cilvēcīgie ārsti principā droši vien ka izvairīsies no sarežģītiem pacientiem. Cilvēcīgie ārsti jau ka būs sev piereģistrējuši diezgan sarežģītus pacientus , ar , lai nu kā , bet te cilvēciskumam ar ir robeža. Nu manuprāt gadījums ir kad sistēma ir uzkārusies , un jautājums manuprāt ir , vai ir un ko šādā gadījumā dara sistēmas administrators?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - IM 03.12.2008 09:27
Runa nav par piespiešanu, runa ir par cilvēciskumu, bet arī par profesijas reputāciju. Pieļauju, ka mazais Artūrs jau tagad zina, ka vesela strīpa dakteru viņam pateica nē. Augot šī apziņa veidosies tālāk, un diez vai tas notiks pozitīvā virzienā. Ģimenes ārsts ne tik daudz Artūram, bet viņa ĢIMENEI, ir vajadzīgs tā, lai Artūrs tiktu pie sev vajadzīgās specārstēšanas, neviens neprasa, lai vidējais ģimenes ārsts būtu speciālists tieši viņa slimībā. Bet iesnas vai spēlējoties gūtu ievainojumu taču aprūpēt var. Un padziļināti apzināt Artūra situāciju, lai zinātu, kādā specializētā virzienā viņš būtu jānosūta -- arī to var. Bet par amatpersonām es Jums pilnībā piekrītu. Stāsts par Artūru (un, ja kas, arī par Gustavu un Gošē slimību) ir daļa no daudz plašāka bardaka, un tur nu ir jāskatās konkrēti "Veselības" ministrijas virzienā. Ministrs, piemēram, varētu publiski uzdot šādu jautājumu: "Vai tiešām visā Rīgā nav neviena ģimenes ārsta, kurš ir gatavs nākt pretī ģimenei, kuras apstākļi tomēr ir ārpuskārtas un sarežģīti?"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 02.12.2008 21:35
Un manuprāt , ja ir kādas šausmas , tad šausmas ir par to ka tās amatpersonas nez kāpēc neviena neatsaucas un klusē kā partizāni. Bet tā tak būs tieši kādu amatpersonu atbildība , nevis kādu konkrētu ģimenes ārstu atbildība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Aha 02.12.2008 21:32
Nu bet tā tak nav ģimenes ārsta darīšana. Ģimenes ārsta darīšana ir atbildīgi izturēties pret savu pacientu piereģistrēšanu un tad kad pacients ir piereģistrēts , tad jau ģimenes ārsts ir atbildīgs par tikšanu pie "speciālista" utt.. Pret nepiereģistrētiem pacientiem ģimenes ārstam manuprāt nav nekādu saistību (izņemot neatliekamus gadījumus protams), un piespiest piereģistrēt ar varu , nu ar tak nebūs pareizi. Bez ārstiem tak ir vēl diezgan amatpersonas kam tās lietas ar to nereģistrēšanu būtu jānokārto , manuprāt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aha 02.12.2008 21:01
cien. IM, bez ģimenes ārsta norīkojuma tas bērns netiek pie "speciālista", uz slimnīcu, utt... TUR jau tā sāls... Tev vienkārši ar to saprašanu pašvaki...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 02.12.2008 19:49
Pacienta piereģistrēšana nu nekādi nevarētu attiekties saistībā ar Hipokrāta zvērestu. Nu un ja neviens ģimenes ārsts nevēlas piereģistrēt bērnu ar kustības traucējumiem , tad tak laikam tā ārstēšana tādam bērnam prasa kaut ko speciāli vai vairāk kā parastam bērnam. Kāpēc tad tās problēmas tiek uzgrūstas kādam konkrētam ārstam nevis sistēmai kopumā. Kāpēc mēs šausmināmies par ārstiem nevis par sistēmu? Cik es saprotu tad pacienti brīvi reģistrējas pie ģimenes ārstiem , savukārt ārsts ir tiesīgs atteikt kāda pacienta reģistrāciju ja viņš nav gatavs uzņemties pastāvīgas rūpes par kādu slimnieku. Hipokrāta zvērests jau manuprāt attiecas tikai uz neatliekamu palīdzību , bet piereģistrācija ir kaut kas tieši pretējs neatliekamai palīdzībai. Nu varbūt ka kļūdos , bet tāda tā mana saprāšana sanāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

outsyders 02.12.2008 16:08
Es latvijaa jutos kaa Outsyders!
Runajot par gimenes arstiem un vinu pacientiem...
Jaa, visi nav tik laimigi vai "veseli" pietiekami lai atrastu savu gimenes arstu!
Manai mammai ir 97 gadi! Jaa Dievs ir svetijis vinu ar garu muuzhu! Latvijas labaa nostradajusi turpat 70 gadus!
kad pienaca "jaunie laiki" ,tatad gimenu arstu laiki, manai mammai nacas atskart ka tie nav domati vinai, jo neskaitami arsti atteicas vinu ragistret aiz viena iemesla.....vina esot par vecu!!!
Taa luk veselibas kalpi pec savas patikas zortee savus pacientus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

G.G. 02.12.2008 13:48
Šoreiz par satiksmi Rīgā. Diemžēl tā ir kritiskā stāvoklī. Šo piektdien stāvot un gaidot paziņas pie Tallinas ielas pieturas, 20 minūšu intervalā pieturā apstājās 6 (!!!) 40. autobusi, no kuriem vismaz 3 bija tukši. Protams, slikti tas nav, ja vien RS viss būtu kārtībā un nebūtu jāsamazina citi reisi.
Te nu varētu runāt par daudz ko. Piemēram, par jaunās sistēmas (e-talons) ieviešanas izmaksām. Salīdziniet Latviju un Lietuvu (vairāk kā 10 miljoni un 3 miljoni).
Kāda velna pēc mums bija jēga vairumā iegādāties tos biļešu kompostierus? Un, lai man nestāsta, ka viņi ir sevi jau atpelnījuši! Tā ir tīrākā naudas izšķērdība un par to kārtējo reizi mūsu valstī neviens neatbild. Jautājums: vai pēc e-talona ieviešanas arī padomā jau jauns projekts, kā mainīt visu sistēmu?
Diemžēl RS un vispār satiksme Rīgā ir jautājums, par kuru kumji runāt, jo neizskatās, ka kādam ir vēlme šeit tiešām kaut ko sakārtot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 02.12.2008 10:58
vareetu siikaaku info, kaads sakars ir kvaukshkju elka lupatinja chakareeshanai un ekonomiskajai kriizei? :)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips