Par angļu, krievu un japāņu valodas zināšanām, bet ne tikai par to -- pārdomas nedēļas vidū 62

Labrīt, lasītāji! Šodien par šo un to, par šo un to.

Piemēram, par atziņu, ka cilvēkam, kas vēlas nākt strādāt, ir vajadzīgas "labas krievu un angļu valodas zināšanas." Šķiet, šāds teksts darba sludinājumos mūsdienās parādās puslīdz refleksīvi, bet mani tas šorīt pārsteidza tāpēc, ka piedāvātais darbs saucas "redaktors-žurnālists," un darbu piedāvājošā instance ir laikraksts Diena.

Iesaki citiem:

No tā izriet, ka Latvijas Republikā es, latvietis ar nu jau visnotaļ daudz gadu pieredzi žurnālistikā, nevarētu strādāt Latvijas republikas "lielākajā rīta Laikrakstā Diena" (tā sludinājumā avīze ir aprakstījusi pati sevi, radot jautājumu par kvalitāti tajos redaktoros-žurnālistos, kuri tur strādā patlaban, jo vismaz man liekas, ka vārdam "laikraksts" tur nav jābūt ar lielo burtu, bet ne par to šis stāsts) -- es tur nevarētu strādāt tāpēc, ka angļu valodas zināšanas man it kā ir, jo man sagadījās mācīties skolā ar pastiprinātu angļu valodas novirzienu, bet krievu valodu tā arī neesmu iemācījies. Droši vien, ka krievu valodas zināšanas redaktoram-žurnālistam Dienā par sliktu nenāk, ja ir nepieciešams lasīt, piemēram, informāciju no ITAR-TASS ziņu aģentūras Krievijā. Bet, nē -- ITAR-TASS savas ziņas piedāvā arī angļu valodā. Varu lasīt, piemēram, par televīzijas redaktori, kuru restorānā sašāvis kādreizējā Sanktpēterburgas gubernatora vietnieka dēls, un kuru glābis tas, ka zābakā bijusi metāla plāksnīte, tāpēc lode nav caurdūrusi televīzijas redaktores kāju. Bet arī par to nav šis stāsts. Jautājums tomēr ir par to, vai jēdziens "vajadzīgas labas krievu valodas zināšanas" Latvijā nav aizgājis krietni par tālu. Trolejbusa kontrolierim -- protams, tas ir vajadzīgs, ne visi mūsu līdzdzīvotāji bijuši pietiekami apzinīgi, lai iemācītos valsts valodu. Bet Latvijas Republikas lielākajā dienas laikrakstā? Piedevām tādā, kas tiek izdots latviešu valodā?

***

Ja par latviešu valodu un latviešiem. Šodien citā laikrakstā ir intervija ar jaunieti, kurš nupat ir kļuvis par jaunāko Saeimas deputātu vismaz atjaunotās Latvijas vēsturē, ja ne visos laikos. Viņš saucas Jānis Dombrava, viņam patlaban ir 22 gadi, un intervijā viņš stāsta par to, ko Saeimā cer darīt viņa pārstāvētā Visu Latvijai! partija. Cilvēks priekšvēlēšanu laikā iemācījies būt mazliet viltīgs. Sašutis viņš ir par jēdzienu šādu: "Nezinu -- ja par fašismu uzskata to, ka 25. martā ejam pieminēt politiski represētos ... tad man grūti ko teikt." Pieņemu, ka J. Dombrava, kurš Latvijas universitātē ir ieguvis bakalaura grādu vēsturē un turpina studēt maģistros, ļoti labi zina, ka runa nav par 25., bet gan par citu datumu martā, bet par to viņš ir izvēlējies nerunāt. Lai tā būtu. Taču intervijā ir arī cita saruna, kura pelnī vairāk uzmanības, proti: "Ļoti daudzās valstīs mēs varam redzēt, ka nacionālie spēki kļūst arvien spēcīgāki. Piemēram, Zviedrija, Nīderlande, Ungārija, Slovākija Austrija. Turklāt tās ir tieši samērā mazas valstis, kuras sajūt apdraudējumu globalizētajā pasaulē un saprot, ka jāatgriežas pie tautas vērtībām, pie nacionālās identitātes, lai varētu pastāvēt. Šāds notikumu pavērsiens dara bažīgus politologus un politiķus, kuri par savu virsmērķi izvēlējušies kosmopolītisma ideoloģiju un noliedz nacionālo identitāti par labu Eiropas identitātei. Viņu ideoloģija palēnām bankrotē, tādēļ viņi sāk uzvesties neadekvāti."

Nezinu, konkrēti par kuriem "politologiem un politiķiem" jaunais cilvēks ir domājis, bet nudien neuzskatu, ka Visu Latvijai! būtu pat minimāli prāta darbs, sevi saistīt un identificēt, piemēram, ar Ungārijas partiju "Jobbik," kura ir konkrēti rasistiska attiecībās pret valsts Romu tautības iedzīvotājiem un ir ar simboliku, kura konkrēti atsaucas uz laiku, kad Ungārijā valdīja nacisti, vai ar Nīderlandes Brīvības partiju, kuras līderis Gērts Vilderss nav uzskatāms citādi, kā par ekstrēmistu jautājumā par Islāmu, vai ar Zviedrijas demokrātu partiju, kura no nacistu simbolikas atteicās tikai 21. gadsimta sākumā, lai sevi padarītu par "pieņemamāku." Neatkarīgi no tā, cik "kosmopolītiska" vai "nekosmopolītiska" ir mana ideoloģija, es absolūti noraidu domu, ka "tautas vērtību" pamatā ir jābūt naidam pret "citādajiem." Un Visu Latvijai! gadījumā Dombravas teiktais liek domāt par jēdzienu "Pasaki man, kas ir tavi draugi..."

***

Nav man viedokļa par to, vai Latvijas universitātes profesors Rihards Kūlis ir vai nav nodarbojies ar plaģiātu, neesmu lasījis attiecīgos darbus, jo neesmu filozofijas speciālists, bet viņš ir jāpiemin kontekstā ar kārtējo pierādījumu par to, cik ļoti, ļoti, ļoti lēni mūsu valstī maļas tiesas dzirnas. Nevarētu teikt, ka man ir pilnīgi skaidrs, kāpēc jautājums par plaģiātismu Latvijas universitātē, kura tomēr, ja nemaldos, atrodas Rīgā, tiek risināts Gulbenes rajona tiesā, taču tas te nav galvenais. Galvenais ir tas, ka lietu par darba attiecību izbeigšanu starp LU un profesoru Kūli tiesā bija paredzēts izskatīt vakar, bet nekas nesanāca, jo Kūļa pārstāvis esot "atradies citā sēdē." Kam negadās? Bet, kad Gulbenes rajona tiesa nākamajā reizē ķersies pie šī jautājuma risināšanas? Nākamā gada martā. Tātad -- pēc pieciem mēnešiem. Pieci mēneši, kuru laikā jautājums paliks neatrisināts. Varbūt, ka visas procesā iesaistītās personas ir tik ļoti aizņemtas ar visādām darīšanām, ka visos tajos piecos mēnešos nudien nav iespējams atrast pat pāris stundiņas, kuru laikā jautājumu atrisināt. Par tiesu kā tādu negribu ņirgāties -- mūsdienu finanšu krīzes laikā arī tiesām ir jādara daudz darba ar daudz mazākiem resursiem. Bet, ņemot vērā, piemēram, to, ka jautājums par divu politisku partiju krāpšanos pirms nu jau četriem ar pusi gadiem priekšvēlēšanu finansēšanas kontekstā vienas partijas gadījumā vēl nav pat izskatīts pirmās instances tiesā, tas liek domāt, ka nākamajam tieslietu ministram, kurš vien viņš vai viņa būs, būtu steidzami jāaplūko jautājums par to, kā šāda veida procesus padarīt krietni vien ātrākus.

***

Un, pēdīgi, vakar radio raidījumā man bija intervija ar ekspertu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes par to, kā darba migranti Latvijā ietekmē darba tirgu. Runājām cita starpā arī par to, ka var būt un ir problēmas ar valodu, piemēram, ja kāds turku uzņēmums pasludina, ka visiem tiem, kas vēlēsies piedalīties turku vadītā projektā Rīgas lidostā, būs jāprot turku valoda. Bet acīmredzot problēmas ar valodu ir arī patlaban. Proti: "Virslīgas komandu FK Jelgava un Tranzit svētdienas spēlē vienā no epizodēm bumbas kontroli pārņēma japāņu leģionārs Jumpejs Šimura. Komandas partneri viņam uzsauca, ka tuvumā pretinieku nav un var neviena netraucēti pieņemt lēmumu, bet japānis no komandas biedru kliedziena sabijās un aizspēra bumbu pēc iespējas tālāk." Ar piebildi, ka diez vai komandas biedri pilnā balsī kliedza "Klau, vecīt, tuvumā pretinieku nav, un tu vari neviena netraucēti pieņemt lēmumu," atliek vien pateikt -- mūsdienu globalizētajā pasaulē acīmredzot gadās ne tā vien.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (62) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 21.10.2010 18:38
Jauku Jums atlikušo dzīvi.
---------
Izklausās pēc draudiem! Vismaz tā var interpretēt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > anonīmi 21.10.2010 18:07
Nu, tā kā Jūsu niks nerāda uz dzimumu un pie tam Jūs rakstāt kā kašķīga bāba, palieciet vien cienītais(ā). Tā kā Jūs esat kārtējais eksemplārs, kuram par tēmu nav nekas sakāms, ar šo arī mana saruna ar Jums beidzas. Jauku Jums atlikušo dzīvi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 21.10.2010 16:21
Jūs, cilvēkos saskatiet stulbeņus, idiotus, resnus tušņus, kazas, gļēvuļus u.t.t..
Nē, man nav ne žults, ne vēders sāp, es jau minēju, ka rakstu bezkaislīgu faktu konstatāciju.
Esmu pilnīgi pārliecināts, ka atcerieties savus žults pilnos izteikumus par cilvēkiem.
===========
Kārlim grūta dzīve. No LR 20 gadiem, pirmos 10 gadus viņš bija LR vienīgais gejs, otros desmit gadus viņš ir viens no 5 gejiem.
Ikdienā bieži riešana, tāpēc jau cilvēks pa 20 gadiem var uzvilkties līdz kašķīga skribenta līmenim.
Starp citu, ļoti latviski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 21.10.2010 16:10
anonīmi - Kārlis Streips 21.10.2010 15:33 ...Esmu pilnīgi pārliecināts, ka atcerieties...
-----------------
Nu Jums - kā jebkuram Streipa nefanam - būtu jāsaņem bargas pareizrakstības norādes.
Šeit tikai Streipam veltīti slavinājumi bauda absolūtu imunitāti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro 21.10.2010 15:50
Ja jau reiz par filoloģiju, tad Tildes vārdnīcā ir tieši šāds termins - "cienītais kungs" (angliski "dear Sir"). Vispār politika.lv varētu ieviest foruma sadaļu, kur varētu līdz ģībonim diskutēt par dajebko, t.sk. par latviešu valodas gramatiku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anonīmi - Kārlis Streips 21.10.2010 15:33
Ja Jūs sevī saskatāt stulbu, idiotisku, resnu un tusnojošu kazai līdzīgu gļēvuli, tad tās ir Jūsu problēmas, cienītais. Es tā neesmu teicis.
=====================================
Jūs, cilvēkos saskatiet stulbeņus, idiotus, resnus tušņus, kazas, gļēvuļus u.t.t..
Nē, man nav ne žults, ne vēders sāp, es jau minēju, ka rakstu bezkaislīgu faktu konstatāciju.
Esmu pilnīgi pārliecināts, ka atcerieties savus žults pilnos izteikumus par cilvēkiem. Tas, ka Jūs cenšaties nerunāt par būtību, tā ir Jūsu problēma, Jums pašam sava dzīve jānodzīvo, kā nu māk...
Tas, ka Jūs ķengājat cilvēkus, var būt par iemeslu tam, ka Jūs uzskata par homofobu cilvēknīdēju.
P.S. Neesmu Jūsu arhivārs, līdz ar to savas homofobās cilvēku ķengas arhivējiet pats, kad un kur tās ir izskanējušas, vai algojiet kādu.
P.P.S Atļaušos norādīt uz to (es gan cerēju, ka cilvēks, kurš sevi manifestē par žurnālistu, to zina), ka latviešu valodā uzruna ir - cienītā - sievietēm, godātais - vīriešiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro 21.10.2010 15:22
"Jauku jums pēcdzīvi", šķiet, ir gada citāts :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > "anonīmi" 21.10.2010 15:13
Ja Jūs sevī saskatāt stulbu, idiotisku, resnu un tusnojošu kazai līdzīgu gļēvuli, tad tās ir Jūsu problēmas, cienītais. Es tā neesmu teicis. Ja Jūs vēlaties nomirt, tad arī tā ir Jūsu darīšana. Jauku Jums pēcdzīvi. Protams, Jums droši vien būtu ļoti daudz par daudz prasīts, lai uzrādītu, kuros gadījumos esmu pateicis kaut ko tādu, kura dēļ Jums būtu jāmirst, bet Jums es varu teikt to pašu, ko esmu teicis ļoti, ļoti daudziem cilvēkiem. Ir arī tāda lieta, kā nepareizs "viedoklis." Piemēram, ka es esmu "homofobs cilvēknīdējs." Jo nudien cilvēkam ir jābūt ar diezgan lielu apjukumu galvā, lai pret mani attiecinātu vārdu "homofobs." Jauku Jums dienu, cilvēciņ. Ar tādu žulti droši vien kuņģis sāp, pie tam ar pašnovērtējumu acīmredzot tā pašvakāk, bet jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anonīmi 21.10.2010 13:40
Vispār jau Streips atkal cenšas aizvainot un līdz ar to apklusināt oponetus ar negatīvisma birku piekāršanu.
Nu tiešām šķiet, ka homofobs cilvēknīdējs, kurš, šķiet uzskata, ka citu domas ir vai nu "pareizas", vai "nepareizas" domu paudējam, tēlaini sakot - labāk nomirt, nekā atļauties domāt citādi, nekā ir Streipa uzstādījumi.
Nav svarīgi, vai cilvēks raksta anonīmi, vai sevi identificējot, jo kā redzams daudzos Streipa komentāros, tieši tie viņam ir tādi, it kā viņam sāpētu zobs, bet tomēr par spīti visam, neiet pie zobārsta, bet zoba sāpes sublimē naidpilnos komentāros.
Un savu tekstu rakstu bez naidīguma, rakstu kā acīmredzamu fakta konstatāciju, bet Streips savā paštaisnumā nu tak ir vispareizākais un nekļūdīgs un drīz var gaidīt viņa komentāru, kāds es un tamlīdzīgi ir stulbi, idioti, resni tusņi, kazas, gļēvuļi, vai kādi vēl tur.
Man šādi paštaisni cilvēki asociējās ar boļševikiem, kuri "tiesu" sprieda ar mauzeri rokās, "pēc revolucionārās sirdsapziņas"... .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > anglosaxis 21.10.2010 10:45
Tā tas ir, jā, bet es turpinu uzskatīt, ka cilvēks, kurš slēpjas aiz nika, nav tikpat nopietni uztverams kā sarunas partneris, kā cilvēks, kurš pasaka ... varbūt pat ne par visu varu "Jānis Bērziņš." Bet pasaka jā, es esmu students universitātē, mācos fiziku. Vai arī jā, es strādāju partijas birojā un man maksā par to, ka es siroju pa portāliem. Vai arī es esmu vecmāmiņa ar septiņiem mazbērniem. Tas jau palīdz veidot izpratni par to, kas ir sarunas biedrs. Jo reizēm lasot to, ko te Politikā sacer viens otrs aktīvists, rodas iespaids, ka saruna notiek ar ... apmēram deviņus gadus vecu bērnu, kuram sāp vēders.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Ahmedam 21.10.2010 10:43
Jā, Flika izpildījumā arī airBaltic ir visnotaļ monstrozs, nemaz nerunājot par to, kas darās Ventspilī un, piemēram, ar Latvijas kuģniecību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis - Kārlis Streips 21.10.2010 08:35
Pēdējais idiotiskais viltus "Kārļa Streipa" komentārs lieliski pierāda, kāda jēga ir Jūsu uzstājībai katram lietot savu īsto identitāti. Jebkurā brīdī jebkurš idiots var izmantot Jūsu vārdu un sarakstīt jēlības.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 20.10.2010 20:58
Kārlis Streips > Andrim_2 20.10.2010 16:45
Mēģinu izdomāt, kuri starptautiskie uzņēmumi ir tik lieli, ka tos var aprakstīt ar vārdu "monstrozs" un esmu spiests secināt, ka Jūs strādājat Makdonaldā! :)

============

:-D
Man savukārt izklausījās pēc transporta nozares, piemēram, aviācija vai kuģniecība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 20.10.2010 20:57
Kārlis Streips > Andrim_2 20.10.2010 16:45
Mēģinu izdomāt, kuri starptautiskie uzņēmumi ir tik lieli, ka tos var aprakstīt ar vārdu "monstrozs" un esmu spiests secināt, ka Jūs strādājat Makdonaldā! :)
============
Man savukārt izklausījās pēc transporta nozares, piemēram, aviācija vai kuģniecība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 20.10.2010 20:35
viedoklis - Ahmeds 20.10.2010 12:46
Dzirdēju filozofa viedokli par šo - viņš saka, ka esot plaģiāts, to viegli varot katrs pārbaudīt, lai iemetot orģinālu tulkotājā un salīdzinot tulkoto tekstu ar "autordarbu".
Nezinu, vai taisnība, man tas process šķiet par garu, ja ir vēlēšanās, vari salīdzināt.
-------
Jā, es arī redzēju to piedāvāto fragmentu salīdzināšanai, kurš ir tik līdzīgs. Bet tas, ka kāds fragments ir tik līdzīgs, tas vēl nenozīmē, ka ir plaģiāts. Runa tomēr ir par abu autoru cītīgi apdomātu tulkojumu attiecīgajam fragmentam. Tāpat arī apsūdzētie norādīja uz lielajām atšķirībām vārdu izvēlē.
Tāpēc lai runā profesionāļi (Gētes, vācu un latviešu valodas) un nevis mēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


K. Streips > AK 20.10.2010 19:57
Tie nav nekādi mītiskie iedzīvotāji, cienītais, sāciet kaut vai ar to pusduci jaunievēlēto Saeimas deputātu (!!!), kuri latviešu valodu neprot. Kā citādi to paskaidrot, kā cilvēka nevēlēšanos valodu iemācīties? Un, ja tā, tad kā šo nevēlēšanos citādi paskaidrot, kā lēmumu, ka valoda viņam nav vajadzīga?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Madris 20.10.2010 19:51
Pirms 40 gadiem sarunājos ar izglītotu krievu un, cita starpā, apjautājos, kāpēc viņš negrib mācīties latviski.Kā saprotat, tas bija PSRS laikos, bet būtību tas nemaina.Latviešu valoda ir atmirstoša valoda, tāpēc to mācīties nav vērts, cita lieta - angļu valoda, tāda bija viņa pārliecība. Kopš tā laika vienmēr esmu centies būt latvietis, nevis izmirstošas tautas pārstāvis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK - K. Streipam 20.10.2010 17:48
te galvenais tomēr ir tie iedzīvotāji, kuri uzskata, ka viņiem valsts valoda nav vajadzīga
----
Kur tie mītiskie iedzīvotāji ir? Jebkāda man zināma aptauja rāda, ka šādas atbildes ir statistiskās kļūdas mērogā.

Cits jautājums - ka daudzi cilvēki vēlas, lai valsts kalpotu arī viņiem un nodrošinātu viņu valodas lietošanu, kur pēc tās ir ievērojams pieprasījums (neesmu dzirdējis, lai kāds prasītu nodrošināt pakalpojumus krievu valodā Kurzemes laukos).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


AK - K. Streipam 20.10.2010 17:43
Nezinu, kuri tad būs tie atlikušie 5%
----
Ukraiņu, baltkrievu, poļu... Protams, labi, ja apkalpojošs personāls prot arī to valodas, bet prasīt to, atšķirībā no latviešu, krievu un angļu valodas, nebūtu reālistiski.

pienākums ir Latvijā dzīvojošajiem iemācīties latviešu valodu, nevis viņu dēļ likt visiem Latvijas latviešiem mācīties krievu valodu
----
1. Viens otru neizslēdz. Ideālā variantā visi gan latvieš-, gan krievvalodīgie prastu abas valodas un izradītu vieni otriem cieņu, lietojot abas.
2. Visiem mācīties krievu valodu nav nepieciešams - tikai tiem, kas pastāvīgi apkalpo dažadu dzimto valodu klientus vai apstrādā tādu informāciju, kas var būt labāk pieejama krieviski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 20.10.2010 17:31
Kārlis Streips > Andrim_2 20.10.2010 17:00 ...Jums nav humora izjūtas...
----------------------
Mēs esam auguši dažādās vidēs - manas augšanas un skološanas gados, man pieejamā vidē neeksistēja filmas, kur ieskaņoja ņirgas it kā smieklīgās vietās. Tāpēc vieni cilvēki attīstījās un saprata humoru tieši, vai otri palika padumja izskata neizpratnē un pat aizvainojumā - kas pirmajos viesa papildus jautrību. Arī šajos laikos manā mājā ieskaņotās ņirgas skan tikai mirkli līdz brīdim, kad aizsniedzu pulti.

Ja jau Jūs sakāt, ka man ar to humoru švaki, tad neba' jau nu es iesaistīšos strīdā.
Tomēr smailiņus es tāpēc tomēr lietot arī nesākšu, jo tie, tā pat kā ieskaņotās ņirgas, liecina, ka autori gana specifiski vērtē skatītāja, klausītāja vai lasītāja spējas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Andrim_2 20.10.2010 17:00
Un es, savukārt, ka Jums nav humora izjūtas. Ditto.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 20.10.2010 16:59
Kārlis Streips > Andrim_2 20.10.2010 16:45 ...Mēģinu izdomāt, kuri starptautiskie uzņēmumi ir tik lieli, ka tos var aprakstīt ar vārdu "monstrozs" un esmu spiests secināt, ka Jūs strādājat Makdonaldā! :)
---------------------------------
Es patiesi biju arī iepriekš pārliecināts, ka Jūsu redzes loks ir apmēram šāds!
Bet apstiprinājums vienmēr patīkams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 20.10.2010 16:54
Bez mocījām uzskaitīsim realitates:
1) Mēs dzīvojam uz rietumnieciskās un krieviskās pasauļu robežas
2) Tieši šeit Latvijā abām pasaulēm vajadzīgs un labi apmaksāts darbs ir "robežas darbināšana".
3) Krievijai pašai pietiek gana speciālistu, kas prot strādāt ar Rietumiem viņu valodā.
4) Rietumiem pietrūkst speciālistu, lai strādātu krieviskajā pasaulē krieviski.

Tātad - ja es gribu labi apmaksu par starptautisku, interesantu darbu, bet dzīvojot tieši un tikai te, tad bez krievu valodas visdrīzāk "i ne tudi, i ne sjudi"
Un šis bija tikai varbūtību novērtējums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Kārlis Streips 20.10.2010 16:52
Un par to "labrīt" kā svešvārdu-es, piemēram, krievu valodu zinu tik labi, ka mani ne viens vien nelatvietis ir noturējis par "savējo", un varu diezgan droši apgalvot, ka absolūtais vairums normālo (bet par alkonautiem- vai nav vienalga?) nelatviešu latviešu valodu zina vismaz tajā, ko pie mums sauc par "sarunvalodas" līmeni, tikai, redz, kāpēc respektēt tos, kas viņus saukā par okupantiem (ieskaitot tos, kas ir te dzimuši) un uzskata par cilvēkiem, ar kuriem nemaz nav vērts runāt (jo saruna ir nevis politisks vai ģeogrāfisks, bet komunikācijas jautājums)? Piemēram, tie paši, kas neiet naturalizēties: lielākā daļa to eksāmenu nokārtotu smiedamies, tikai, redz, kāpēc, ja reiz tāds Gorbunovs bija apsolījis pilsonību tāpat iedot? Turklāt visi šie cilvēki ne jau zaguši un izvarojuši visus šos gadus ir, bet strādājuši tieši tāpat, kā latvieši. Un par daudziem vēl labāk!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > mahrim 20.10.2010 16:48
Jūs, cienītais, varat paust sašutumu par visu ko, kas vien Jums ienāk prātā. Es rakstu to, kas man ir sakāms.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris 20.10.2010 16:46
Ak jā, vēl. Dienas sludinājums prasa krievu un angļu valodas, bet Jūsu neapmierinātība vērsta tikai pret vienu no tām.
Ja uzskatām prasību par dabisku - tad abām valodām. Ja izsakām sašutumu - tad tikai vienādi par abām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Andrim_2 20.10.2010 16:45
Mēģinu izdomāt, kuri starptautiskie uzņēmumi ir tik lieli, ka tos var aprakstīt ar vārdu "monstrozs" un esmu spiests secināt, ka Jūs strādājat Makdonaldā! :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 20.10.2010 16:44
Un liela daļa arī prata franču valodu, jā. Bet ne jau velti brīvvalsts laikā veidojās, tiesa, ksenofobiskais jēdziens "Latviju latviešiem," un es varu teikt nu jau septīto reizi, ka te galvenais tomēr ir tie iedzīvotāji, kuri uzskata, ka viņiem valsts valoda nav vajadzīga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > elīna 20.10.2010 16:43
Ne jau visā Amerika, Elīna, tas ir galvenokārt Amerikas dienvidos, kā arī atsevišķās lielpilsētās. Piedevām, vienu varu pateikt pilnīgi noteikti -- meksikāņi un it īpaši viņu bērni mācās angļu valodu un nesagaida, ka visi amerikāņi ar viņiem runās spāņu valodā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Kārlis Streips 20.10.2010 16:42
Brīvvalsts laikos, cik dzirdēts, visiem, kas strādāja ar cilvēkiem (un žurnālisti to dara) pienācās zināt latviešu, krievu un vācu valodas....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 20.10.2010 16:25
Kārlis Streips > Andrim_2 20.10.2010 16:10 ...Kur tad jūs strādājat, ka krievu valoda ir tik nepieciešama...
--------------------
Monstrozi lielā starptautiskā uzņēmuma apakšvienībā, kura šeit ir izveidota tikai un vienīgi tāpēc, ka te ir cilvēki, kas spēj komunicēt ar klientiem, kuru speciālisti bieži ir ieguvuši izglītību PSRS, Krievijā vai krieviski iegūstamas izglītības zemēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


elīna Kārlim 20.10.2010 16:16
Bet, kā tad ir ar Jūsu pašu mīļo ASV? Daudzās darba vietās arī prasa spāņu valodas zināšanas, lai gan spānu valoda nav ASV oficiālā valoda, tai pat laikā Teksasā vien dzīvo aptuveni puse meksikāņu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Andrim_2 20.10.2010 16:10
Kur tad jūs strādājat, ka krievu valoda ir tik nepieciešama, ka speciāli cilvēki uz to ir jāapmāca?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 20.10.2010 16:03
...ka Latvijā latviešiem ir tiesības sagaidīt, ka valsts iedzīvotāji pratīs latviešu valodu, nevis viņiem Latvijā būtu jāpiemērojas apstāklim, ka...
-----------------------------
Latvija gana straujiem soļiem tuvojas realitātei, ka tie krievi, ar kuriem vispār ir vērts sazināties, latviski runā vienkārši izcili. Manā darbā 99% jauno speciālistu ienāk ar perfektām latviešu valodas zināšanām, bet jau vismaz 1/3 latviešu jauniešu no krievu valodas nejēdz nekā un viņiem nākas algot krievu valodas pasniedzējus.
Ja vienā putrā tiek sajaukta latvieša tiesības runāt un tikt saprastam tikai latviski ar latvieša tiesībām nezināt krievu valodu, tad tuvumā jāmeklē kāds kuram nespēja vai izdevīgums liek demagoģiski šī divas dažādās lietas mērķtiecīgi putrot.
Pat tad, kad visi krievi Latvijā perfekti runās krieviski, viņi tomēr būs un paliks krievi - un cita starpā izdos arī krievu avīzes. Tāpēc latviešu avīzes redaktoram vienmēr Latvijā būs jāprot krievu valoda, lai nepastarpināti izlasītu to, ko Latvijas krievs raksta Latvijas krievam.
Un tā Latvijā būs tikai un vienīgi OBJEKTĪVA PROFESIONĀLA nepieciešamība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro>Kārlim 20.10.2010 16:00
Paldies par padomu. Tieši biju pārdomās, kā lai iztērē 10% atlaižu kuponu no EBay :) Līdz šim no britu versijas redzēju tikai fragmentus YouTube un likās, ka tā ir zemākas kvalitātes nekā ASV versija, bet Jūsu viedokli noteikti ņemšu vērā.

Tikai nesen noskatījos QaF amerikāņu versijas 5.sezonas beigas. Tas laikam vispār ir vienīgais seriāls, kuru esmu redzējis visu - no 1.sērijas līdz pēdējai. Piekrītu, ka pēdējās sezonas izskatījās mākslīgi "izspiestas", t.i., ar mērķi pelnīt naudu. Tomēr prieks par seriāla veidotāju drosmi, kuri nebaidījās runāt ne par vienu tēmu, atzīstot - jā, geju pasaulē cita starpā ir strīdi, neuzticība, AIDS, prostitūcija, narkotikas, un tomēr geju pasaule ir daudz daudz kas vairāk. Bieži pat aizmirsu, ka skatos LGBT auditorijai paredzētu seriālu, jo faktiski tas ir seriāls par cilvēkiem, nevis tikai gejiem. Nujā, un Justin and Brian duets vispār sit pāri Romeo un Džuljetai, sevišķi pirmajās divās sezonās :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gulbe 20.10.2010 15:54
Nu žurnālistam gan šeit krievu valoda būtu jāprot,tad neiznāks tā kā jums jau iznāca no man uzvārda jums izklausījās bled. Kautgan lebed nav tas pats. Aizvainojāt visus gulbjus Un Gulbjus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > maahrim 20.10.2010 15:44
Nevaru Jums gluži piekrist. Kas attiecas uz krievu preses nelasīšanu, traģiska man tā nav, jo man ir Latvijas Avīze, kura vienmēr visu smuki atreferē. Tas tā, pa jokam. Bet, ja ir tā, kā Jūs sakāt, tad profesija drīz būs ļoti lielā tintē, jo patlaban universitātē sāk parādīties tā paaudze, kura ir augusi kopš valsts neatkarības atjaunošanas, un tie ir cilvēki, kuriem krievu valoda labākajā gadījumā ir svešvalodas līmenī. Un saku atkal, galvenais te tomēr ir tas, ka Latvijā latviešiem ir tiesības sagaidīt, ka valsts iedzīvotāji pratīs latviešu valodu, nevis viņiem Latvijā būtu jāpiemērojas apstāklim, ka ir cilvēki, kuri te ir dzīvojuši 20, 30, 40 vai 50 gadus un nav iemācījušies ne vārda.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Alejandro 20.10.2010 15:41
Jā, diemžēl šāda klišeja tik tiešām pastāv tajos, kuri ir pārāk stulbi, lai paskatītos tālāk. Tāpat kā klišeja, ka visi geji ir slimi. Klišeja, ka visiem gejiem, kā teica jaunais katoļu boss, bija "māte diktatore," u.tml. Bet, ja esat skatījies Queer as Folk amerikāņu versijā, tad ļoti, ļoti, ļoti iesaku sameklēt seriāla Lielbritānijas versiju, kura, starp citu, bija pirmā, un vismaz manā uztverē ir daudz spēcīgāka, cita starpā tāpēc, ka tai bija tikai divas sērijas -- kad stāsts bija izstāstīts, sērija beidzās. Tā briti atšķiras no amerikāņiem, kuri seriālus spiež gadu pēc gada pēc gada, kamēr vēl var naudu pelnīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro>Kārlim 20.10.2010 15:35
Ne gluži, bet šo teicienu aizņēmos no amerikāņu seriāla Queer as Folk tēla Emeta. To laikam varētu saukt par ironiju par sabiedrībā valdošo klišeju, ka geji vienmēr ir sievišķīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > AK 20.10.2010 15:27
Nezinu, kuri tad būs tie atlikušie 5%, bet turpinu uzskatīt, ka pienākums ir Latvijā dzīvojošajiem iemācīties latviešu valodu, nevis viņu dēļ likt visiem Latvijas latviešiem mācīties krievu valodu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Alejandro 20.10.2010 15:27
Vai tad Alejandro mums ir girl? :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


AK 20.10.2010 15:14
Jautājums tomēr ir par to, vai jēdziens "vajadzīgas labas krievu valodas zināšanas" Latvijā nav aizgājis krietni par tāl
----
Nez kāpēc par angļu valodu autoram šāds jautājums nerodas. Tātad apzinās, ka žurnālistam jābūt spējīgam vākt informāciju ne tikai vairākumtautības valodā, bet kad ir runa par krievu valodu - tad viņam rodas iebildumi. Vai te nav pretrunas ar "es absolūti noraidu domu, ka "tautas vērtību" pamatā ir jābūt naidam pret "citādajiem.""?

Trolejbusa kontrolierim -- protams, tas ir vajadzīgs, ne visi mūsu līdzdzīvotāji bijuši pietiekami apzinīgi, lai iemācītos valsts valodu
------
Vajadzīgs ir, bet citu iemeslu dēļ - ja ar vienas latviešu valodas prasmi un lietošanu var izrādīt cieņu aptuveni 47% rīdzinieku (trolejbusu klientu), tad ar divām (+krievu) - jau kādiem 95%.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro>Kārlim 20.10.2010 15:08
Pilnīgi piekrītu. Vispār jau, salīdzinot ar 1990.gadu, latviešu valodas statuss Latvijā ir krietni nostiprinājies un jācer, ka šis process turpināsies. Ceru, ka pakāpeniski izdosies nonākt līdz stāvoklim, kad krievu valodu Latvijā ciena tāpat kā angļu, bet vienlaikus bez latviešu valodas zināšanām še ilgstoši dzīvot nav iespējams. Tāda idilliska tautu savstarpējās saticības ainiņa, a girl can always dream :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris 20.10.2010 14:54
Esmu pavājš likumos. Un man stipri aptuvens priekšstats par redaktora pienākumiem. Bet ir Latvijā daudzi darbi, ko bez krievu valodas zināšanām profesionāli paveikt nav iespējams.

Piemēram, reportieris. Profesionāli nederīgs, ja nespēj sarunāties ar krievu - notikuma dalībnieku vai aculiecinieku.
Vai komentētājs. Profesionāli nepilnvērtīgs, ja nespēj izlasīt Latvijā iznākošās krievu avīzes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Alejandro 20.10.2010 14:52
Tā jau tas ir, bet es tomēr uzskatu, ka ir nepieciešams krievu valodas nepieciešamību samazināt. Te tomēr ir Latvija, un te valsts valoda ir latviešu valoda. Tas, ka patlaban kafejnīcā cilvēks nevar strādāt bez krievu valodas zināšanām, nenozīmē, ka tam tā ir jābūt automātiski. Nav jau tā, ka krievs ierodoties kafejnīcā Londonā automātiski sagaidīs, ka ar viņu runās krievu valodā. Protams, tās nav salīdzināmas lietas, Rīga un Londona, bet tomēr. Tas ir daļēji arī latviešu pašcieņas jautājums. Galvenais iemesls, kāpēc Latvijā joprojām ir tik daudz cilvēku, kuriem vārds "labrīt" ir eksotisks svešvārds, ir tāds, ka latvieši vienmēr ir gatavi ar viņiem runāt krievu valodā. Pat Raivis Dzintars (!) man reiz radio intervijā atzina, ja viņam no otra cilvēka kaut kas ir vajadzīgs, tad viņš pāriet uz krievu valodu. Ja pat viņš tā dara, tad par ko mēs te vairs varam runāt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro 20.10.2010 14:16
Par nepieciešamību zināt krieviski - tā diemžēl ir realitāte, nevis diskriminācija. Mēs varam iztēloties, ka nekādas Krievijas kaimiņos nav un krievvalodīgo Latvijā, kas latviski runā slikti vai nelabprāt, arī nav. Taču viņi ir, un avīzes redaktoram jāiepazīstas ar lielu daudzumu informācijas, kuru labāk lasīt oriģinālvalodā. Informācijai, kam teorētiski jābūt vienādai krievu un angļu valodās, tāda reizēm nav. Pat SC savu priekšvēlēšanu avīzi izdeva divās dažādās versijās - latviešiem vieni panti, krieviem citi. Turklāt Latvijas informatīvajā telpā ir daudz informācijas krievu valodā, kuru neviens nemaz negrasās tulkot. Tāpat ir cilvēki (informācijas avoti?), ar kuriem redaktoram nepieciešams sarunāties - vēlams, viņu dzimtajā mēlē.

Pats krievu valodu zinu visai slikti un sludinājumam pieteikties nevarētu. Ir, protams, daudz amatu Latvijā, kur var iztikt ar latviešu un angļu valodām, bet ne tuvu ne visi. Un naivi vai populistiski ir 'politiķu' solījumi piespiest privātos uzņēmumus neprasīt darbiniekiem krievu valodas zināšanas. 1) To nav iespējams praktiski īstenot dzīvē 2) Tāda attieksme pret krievu valodu integrācijai Latvijā tikai nodarītu ļaunumu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

viltotājs-Kārlis Streips 20.10.2010 13:57
Kārli Streip, manuprāt Jūs savā pēdēja komentārā izrādiet gan viltību, gan gļēvulību, ko Jūs nemitīgi cenšaties pierakstīt citiem.
Jūs viltīgi un gļēvulīgi, tēlojot sašutumu, apgājāt jautājumu par Jūsu neprofesionalitāti.
Atkārtošu jautājumu - kā pareizi jāraksta vārds "mēness" (planēta)?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > viltotājam 20.10.2010 13:49
Jums ir taisnība, ka tās ir pilnīgas Jūsu tiesības. Tāpat kā manas tiesības Jūs turpmāk pilnībā ignorēt, jo Jūs uztvert īpaši nopietni nav iespējams, lai neteiktu krietni skarbāk. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 20.10.2010 13:13
Bet par to Kūli: man patika Honkongas eksperta skaidrojums: ja cilvēks nav spējīgs paskaidrot, kāda joda pēc to jauno tulkojumu taisījis (valodnieciska pieslīpēšana neskaitās), tad tas ir plaģiāts). Problēma tā, ka pie mums acīm redzot neviens, izņemot diplomētos tulkus nejēdz, ka ļoti daudzus tekstus var iztulkot ļoti dažādos veidos. Tas, protams, ja tulko konkrētiem mērķiem, nevis kaut ko kaut kā nebūt. Un par filosofiskiem traktātiem arī pilnīgi piekrītu: tas ir kaut kas pa vidu starp dokumentu un daiļliteratūru, tāpēc variāciju iespējas ir diezgan plašas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 20.10.2010 13:10
Kad klausos tās nacionālās identitātes aizstāvjus, tad pirmkārt nāk prātā eksperti, kas aicina to vispirms tā īsti nodefinēt, bet pēc tam- apstāklis, ka, lai kā apsaukātu tos nelatviešus, latviešu valodai un kultūrai no tā ne silts ne auksts. Lai gan, nekaitētu, piemēram, atcerēties, ka ne vienu vien mūsu kinoklasikas darbu ar savu padomu palīdzēja uzfilmēt krievi (kaut vai tas pats Gaidajs komēdijas)....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mahris 20.10.2010 13:09
Par tiem lielajiem burtiņiem. Pats rakstāt "Romu tautība". Ar ko šie pārāki par mazo burtu tautām - latviešiem, krieviem, igauņiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 20.10.2010 13:06
Runa nav par ziņu aģentūru materiāliem, bet, piemēram, par to, lai par 9. maiju nerakstītu tikai no VL un mēreno viedokļa, bet aptaujātu arī parastu krievu tantuku, kam tik vien šai dzīvē ir palicis, kā ideja, ka toreiz viņi bija baigi labie! Un vispār: esam taču atzinuši, ka nelatvieši dzīvo citā informācijas telpā, kas lielā mērā notiek tāpēc, ka diženie latviešu žurnālisti par viņiem neinteresējas....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

viltotājs-Kārlis Streips 20.10.2010 13:03
Es neesmu žurnālists, bet man šķiet, ka šajā gadījumā vārds "mēness" ir jāraksta ar lielo burtu.
Es kļūdos?
Par anonimitāti - tās ir manas tiesības, netaisos publiskot savu vārdu, uzvārdu un personas kodu, kā to pieprasa komentētājs ar niku "Kārlis Streips" (atceros, bija tāds koments).
Policija bieži brīdina uzmanīties no krāpniekiem, kuri grib iegūt citas personas datus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > viltotājam 20.10.2010 12:53
Jūs laikam esat nupat no mēness nokritis, jo to, ko es domāju par leģionāriem esmu rakstījis atkal un atkal un atkal un atkal un atkal un atkal un atkal. Nekāda sakara ar fašistiem. Neatkārtošos, izmantojiet vielu, kas Jums ir starp ausīm un paskatieties atpakaļ kaut vai tepat Politikā.lv, un atradīsit, kas man to ir sakāms. Savukārt, ja Jūs gļēvi slēpjoties aiz anonimitātes, vēlaties sev piesaukt "visu pasauli," tad baidos, ka esat ar diezgan lielu un pagalam nepamatotu lielummāniju. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

elīna 20.10.2010 12:50
Gribētu gan precizēt Kārļa rakstīto, ka VL ne tikai sevi asociē ar tādām partijām, kā Jobbik, bet ir vistiešākā šīs partijas līdziniece, jo, palasot Jobbik mājas lapas angļu valodas versiju, līdzību ir pārpārēm, nu kaut vai spilgtākie - staigāšana pa ielām ar lāpām, vēršanās pret etniskajām mnoritātēm utt.
Attiecībā uz darba sludinājumiem "Dienā" es, nudien, neredzu neko nosodāmu, jo krievu valodas zināšanas liecina tikai par inteliģenci un poliglotismu, kā arī spēju informāciju nodot lasītājiem no pirmavota, jo tāpat kā Letā arī RIA Nososti, Interfax u.c. visas ziņas netulko uz angļu valodu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


viedoklis - Ahmeds 20.10.2010 12:46
Dzirdēju filozofa viedokli par šo - viņš saka, ka esot plaģiāts, to viegli varot katrs pārbaudīt, lai iemetot orģinālu tulkotājā un salīdzinot tulkoto tekstu ar "autordarbu".
Nezinu, vai taisnība, man tas process šķiet par garu, ja ir vēlēšanās, vari salīdzināt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Adolfo 20.10.2010 12:46
Par prasību pēc krievu valodas zināšanām ne-apkalpojošā sfērā - manuprāt, tā ir diskriminācija, kas ar likumu ir aizliegta. Sekojoši, ja Streips pieteiktos strādāt Dienā un viņam tiktu atteikts "dēļ krievu valodas", tad tas būtu likuma pārkāpums un Streips varētu kaut ko materiālu no Dienas attiesāt.

Vispār domāju, ka krievu valodas nozīme Latvijā ir pārvērtēta (un paši latvieši vien pie tā ir pie vainas). Nepazīstu nevienu 20-30 gadīgu nelatvieti, kuram būtu problēmas runāt latviski, bet tai pašā laikā pat LU SZF Komunikācijas studiju nodaļā ir pasniedzēji, kas joprojām pieļauj, ka nelatviešu studenti iesniedz darbus krievu valodā. Par ko tad lai mēs brīnamies???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 20.10.2010 12:38
Nekur nebija iespējas to pateikt ( :-D ), tāpēc pateikšu šeit:
Bez grūtībām pieņemu, ka tas nav plaģiāts (kā apgalvo iesaistītie profesionāļi) un par pretējo viedokli ir jāizsakās speciālistiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


viltotājam... 20.10.2010 12:19
Latviešu leģionāri kopā ar amerikāņiem un angļiem apsargāja Nirnbrergas tribunālu.
Tāpēc mēģināt "aiz matiem" leģionārus pievilkt pie "fašistiem", ir tikai Streipa fantāzijas, kam ar realitāti nav nekā kopīga.
Visa civilizētā pasaule zina realitāti, bet "gaisu jauc" un vēsturi vilto daži Eiropas komunisti un šeit viens vēstures interpretētājs... .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


83 20.10.2010 12:00
Grūti salīdzināt to pašu Jobbik ar Vildera partiju vai britu BNP. Pirmie iestājas pret minoritātēm, kas tradicionāli, gadsimtiem ilgi, dzīvo Ungārijā; otrie iestājas pret krasajām negatīvām izmaiņām, kas notiek viņu valstīs sakarā ar nekontrolējamo imigrācijas plūsmu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


guru 20.10.2010 11:13
Nu man nu ir sanācis dzīvot Holandē. Te ir diezgan multikulturāla vide, daudz vāciski un angliski runājošie kā arī ieceļotāji no tuvajiem un tālajiem austrumiem.
Neskatoties uz to - savā darba vietā un visā apkārtnē ir viegli novērot, ka Holandieši ir diezgan patriotiski pozitīvā nozīmē. Pie mājām, uz mašīnām, televīzijā ir holandiešu karodziņi. Viņi ļoti pozitīvi atbalsta katru imigrantu, kas mācās vietējo valodu.
Protams kā jebkur citur, ja šeit pietiekami ilgi padzīvo, var pamanīt rasistiskus, homofibiskus un antisemītiskus izteikumus melnā humora veidolā. Bet šie gadījumi pazūd uz kopējā fona.
Un tomēr - Holandē ekonomika darbojās un imigranti ir noskaņoti mācīties valsts valodu.
Kāpēc gan Latvija nevarētu sekot šim piemēram?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Avo 20.10.2010 11:13
Šķiet, Kūļa lietu izskata Gulbenē, jo viņam tur ir oficiali deklarēta dzīvesvieta.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips