Par alternatīvā tiesībsarga amata kandidāta kampaņu 2

Kā jau šodien tika atklāts Twitter, alternatīvais tiesībsarga amata kandidāts esmu es. Politiķi joprojām turpina muļļāties ar jautājumu par to, kādu pēc iespējas nekaitīgāku putnubiedēkli iecelt par Romāna Apsīša pēcteci. Vistrakākais ir tas, ka dažādus kandidātus šurpu turpu stumda partijas, lai gan Tiesībsarga likumā partijas ir pieminētas tikai sekojošā kontekstā - tiesībsarga amats nav savienojams ar piederību politiskajām partijām. Kandidātu ir jāizvirza ne mazāk kā pieciem Saeimas deputātiem. Un tie pilnīgi mierīgi varētu būt dažādu partiju pārstāvji... Ja vien šeit nebūtu Latvija un ja pie mums nebūtu pieņemts uz dažādiem amatiem attiecināt kaut kādas pašu politiķu izdomātas kvotas.

Iesaki citiem:

Nu lūk, tad nu es, lai nedaudz pamaisītu gaisu šajā klaunādes cienīgajā pasākumā, izlēmu ieteikt pats savu kandidatūru. Visām likumā noteiktajām prasībām atbilstu. Ak, jā, vienīgi pazīšanās ar politiķiem man nav. Bet to taču neviens neprasīs, jo likumā tāds kritērijs nav minēts? Vai ne?

P.S. Līdz šim īpaši izveidotajā kampaņas blogā publicētos tekstus turpmāk publicēšu arī šeit.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 16.02.2011 10:12
Vēlu veiksmes. Bet baidos, ka ir taisnība -- nepazīstot politiķus, nekas nesanāks. Par to var parunāt ar starptautiski atzīto politoloģi Rasmu Šildi Kārkliņu, kura iepriekšējā tiesībsarga meklēšanas reizē (toreiz, kad valsts nonāca pie jau tad nogurušā Apsīša), palika ar garu degunu tāpēc, ka toreizējais "stabilitātes garants" viņu personīgi nepazina. Tiesa, patlaban process ir iegājis reversā -- "Saskaņas" centrs ir piemeklējis ne īpaši labi pazīstamu cilvēku, savukārt tādi, kurus pazīst daudzi politiķi, ir izbrāķēti. Piemēram, kādreizējais Augstākās tiesas priekšsēdētājs Guļāns, kuru Lemberga kabatas partija noraidīja pat neaprunājusies ar cilvēku. Tāpēc uz priekšu, Didzi -- varbūt nepazīšanās šoreiz tieši būs priekšrocība!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

fzss 15.02.2011 21:30
esmu par :D

Citi autora darbi