Atslēgvārdi:

Par aizskārtiem sportistiem, vēstniekiem, graustiem un operu -- pārdomas piektdienā 6

Labrīt, lasītāji!

Šokēts! Jā, šokēts es esmu uzzinot, ka esmu aizskāris un pat pazemojis Olimpisko spēļu čempionu BMX sportā Māri Štrombergu un Parolimpisko spēļu čempionu lodes grūšanā Aigaru Apini! Vienkārši šokēts, jā, jo tā nu es nudien nekad neesmu gribējis. Taču Latvijas Olimpiskās komitejas vadonis Aldonis Vrubļevskis un Paralimpiskās komitejas vadonis Valdis Nagobads tieši tā ir apgalvojuši, jo viņuprāt nav pieņemama sabiedrībā uzsāktā diskusija par to, "cik taisnīgi Latvijā valstiskā līmenī tiek novērtēti sasniegumi, ko guvuši olimpieši un paralimpieši." Vienu vārdu sakot -- muti ciet! Nu, piedodiet, atvainojiet, sorry, i zveniķe un tut mir pat ļoti Leid, bet, pirmkārt, diskutēt tomēr var par visu ko pēc kārtas, un otrkārt, es joprojām uzskatu, ka tā ir cūcība, ka vienam čempionam prēmija bija ļoti daudz lielāka, nekā otram. Ļoti ceru, ka ar šo apgalvojumu neesmu "aizskāris un pazemojis" Štrombergu, un vēl vairāk ceru, ka neesmu "aizskāris un pazemojis" Apini, jo viņi abi divi ir malači, viņi abi divi ir izdarījuši kaut ko tādu, ko es pats nemūžam nevarētu izdarīt. Jautājums ir par valsts attieksmi pret tā dēvētajiem "invalīdiem."

Iesaki citiem:

***

Atsevišķi krievvalodīgie laikraksti mūsu valstī ir nākuši ar domu, ka nākamais vēstnieks cara Vladimira diktatūrā varētu būt kādreizējais "stabilitātes garants" Kalvītis, un viņš pats esot pateicis ka, lai gan neviens viņam šādu domu nav piedāvājis, tas varētu būt "interesants izaicinājums." Ļoti jācer, ka Ārlietu ministrijā neviens pat mirkli nav domājis par šādu iespēju, jo pilnīgi skaidrs ir tas, ka "stabilitātes garantam" ir precīzi tas pats amats, kā ANO vēstnieces amatam izbrāķētajai Vairai Paeglei.

***

Dienas Biznesā šodien ir uzdoti pamatoti jautājumi par graustu Marijas ielā 6. Ziņots, ka Rīgas dome beidzot ir sasparojusies un pateikusi, ka darbi celtnes konservēšanai jāsāk mēneša un jāpabeidz sešu mēnešu laikā. Nezinu, neesmu nedz arhitekts, nedz arī būvceltnieks, bet vai neliekas visnotaļ ticami, ka tos četrus tukšos mūrus par spīti tiem, ka tie ir tik ļoti kultūriski un arhitektoniski piemineklīgi, nāksies vienkārši nojaukt?

***

Un pēdīgi, nezinu, cik ļaudis lasa Kultūras Dienu, bet šodien tajā Inese Lūsiņa no pazīstamā itāļu diriģenta Pjēra Džordžio Morandi ir izdabūjusi vienkārši lielisku stāstu. Ceru, ka Inese neibildīs, ja es to atkārtošu bloga lasītājiem, jo tas ir superīgs: "Tas gadījās, kad vēl spēlēju La Scala orķestrī teātra viesizrādēs Japānā. Pēdējo Bohēmas izrādi diriģēja mans visdievinātākais diriģents Karloss Klaibers. Izrāde notika Jokohamā, teātrī, kuram nav dienesta izejas. Otrajā cēlienā piedalījās ēzelītis, kuru pēc tam nevarēja aizvest prom līdz vakara beigām. Ēzelītim apnika gaidīt tieši tad, kad Mirella Freni atveidoja mirstošo Mimī. Dziedājumu pārtrauca skaļš i-ā, i-ā, un publika, kura tikko raudāja aiz aizkustinājuma, nu locījās smieklos līdz asarām. Tikmēr ēzelītis uzstājīgi turpināja savu skaļo 'dziesmu,' un valdīt smieklus nu vairs nespēja arī dziedātāji -- zvaigžņu sastāvs: Plāsido Domingo, Mirella Freni, Nikolajs Gjaurovs. Dziedot 'Nemirsti, Mimī!' Domingo gandrīz aizrijās no smiekliem un vairs nespēja padziedāt. Vienīgi Freni bija spējīga saglabāt nopietnību, kamēr no orķestra bedres atskanēja tikai stīgu instrumentu skaņas, jo pūtēji vienkārši nespēja smiedamies spēlēt." Gadās arī tā. Pats atceros izrādi mūsu pašu Operā, kur pirmajā cēlienā piedalījās sunītis. Sunītis rotaļājās ar bumbu. Skatītāji ieķiķinājās tad, kad bumba ieripoja orķestra bedrē, bet smējās pat ļoti sirsnīgi, kad kāds mūziķis no orķestra bedres to sunītim par lielu prieku uzmeta atpakaļ uz skatuves.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

opā 06.10.2008 09:56
Dīvaini, ka vienmēr, kad kāds iedomājas atgādināt par taisnīgumu sabiedrība vai vispār taisnīgumu.. tad nezin kāpēc uzreiz diskusija "aizvirzās" kur citur...
Ja pareizi atceros, jau sākotnēji runa ir par to, ka ir olimpiskās spēles un ir paraolimpiskās spēles, kuras ir identiskas pēc būtības - tikai vienas veseliem cilvēkiem un otras cilvēkiem ar invaliditāti. Kuram ir kādas šaubas par to, ka tā nav?!
Un ja tā, tad kāpēc gan vesela cilvēka sasniegums tiek vērtēts augstāk par invalīda sasniegumu?! Invalīdam tas vieglāk ir nācis?!
Un ja invalīds ierosina vai turpina diskusiju par to, ka vienam uzvarētājam prēmija ir 100 tk, bet viņam 20 tk, tad viņš noniecina tā otra sasniegumus?! :) Vai tāds ir tas loģiskais secinājums?!
Vai tomēr te ir jautājums par sabiedrību kopumā, kur nav taisnīguma un vienlīdzības, kur vesela cilvēka sasniegumi tiek vērtēti augstāk par invalīda sasniegumiem.
Un vienkārši komiski/traģiski ir mēģinājumi tagad novirzīt sarunu uz to, ka visi "kvaukšķi" noniecina Štromberga sasniegumus un tāpēc viņu argumenti ir muļķīgi! :)) bērnudārzs...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andrejs 03.10.2008 18:57
...nevaru nekādi piekrist X. kas tad ir izpratne par sportu? saprast, ka "īstās" olimpiādes uzvarētājiem, ap kuru sporta veidiem griežas dolāru zīmes, ir tiesības saņemt vairāk nekā parolimipiādes uzvarētājiem. te man liekas ir runa par valsts un sabiedrības attieksmi, vērtībām un kaut kādu elementāru taisnīgumu
======
Kurš ir pamatojis, ka šīs spēles (olimpiskās un paralimpiskās) būtu jāuztver kā kaut kas līdzvērtīgs? Bez tā visa taču arī starptautiskās (skolēnu) olimpiādes matemātikā un informātikā un arī citi līdzīgi "olimpiski" pasākumi - vai arī to laureātiem ir jāmaksā tāpat kā olimpisko spēļu medaļniekiem?

Var strīdēties par to, cik katram pienāktos kompensācija. Bet ne jau nu sākt vienu cilvēku salīdzināt ar otru cilvēku -- kuri ir uzvarējuši pavisam cita veida pasākumā un citā sporta veidā. Es neapstrīdu, ka paralimpiskās olimpiādes čempionam kaut kādu apsvērumu dēļ var maksāt arī daudz lielāku prēmiju --- BET TAM NAV NEKĀDA SAKARA AR "PARASTĀS" OLIMPIĀDES ČEMPIONU!

Tiklīdz kā mēs sākam salīdzināt nesalīdzināmas lietas; cenšamies skaidrot, kurš ir krutāks un lielāks varonis, tad vienīgā iespēja kā ievērot "elementāru taisnīgumu" - nemaksāt no valsts budžeta vispār nevienam neko. Visos citos gadījumos būs iespējami strīdi, ka vienam nauda nākusi vieglāk nekā otram, utml... Ja K.Streips ar šo salīdzināšanu nerimsies, tad būs jāprasa, lai turpmāk visas prēmijas tiktu atceltas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Kaža 03.10.2008 13:57
Priecājos par to ēzeļa stāstu :):):). Un tas noteikti iederas politikas blogā. ASV demokrātu partijas simbols ir ēzelis. Bet mūsu politisko elitu arī lielā mērā veido āži un ...ēzeļi! :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 03.10.2008 13:14
taatad taisniigi ir maksaat liidzveertiigu preemiju paralimpisko speelju uzvareetaajam, bet nemaxaat preemiju vispaar speciaalo olimpisko speelju uzvareetaajam? pareizi tevi sapratu, daina?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

daina 03.10.2008 13:06
nevaru nekādi piekrist X. kas tad ir izpratne par sportu? saprast, ka "īstās" olimpiādes uzvarētājiem, ap kuru sporta veidiem griežas dolāru zīmes, ir tiesības saņemt vairāk nekā parolimipiādes uzvarētājiem. te man liekas ir runa par valsts un sabiedrības attieksmi, vērtībām un kaut kādu elementāru taisnīgumu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 03.10.2008 10:54
tavs savaarstiijums par paralimpieshiem ir zem katras kritikas. nagobads tur konkreetus apsveerumus mineeja, kas un kaapeec, tu atkal savu verbaalo apvainotaa mangusta caureju laid valjaa. tas, ka viens chempions sanjem vairaak nekaa otrs, nav arguments, bet tikai paraada tavu neizpratni par sportu ;)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips