Paņemt un uzdrošināties 11

Vienotība saņēmusies „stingri runāt” ar nodevīgo partneri ZZS un vēl arī virzīt pati savu kandidātu/-us tiesībsarga amatam. Cēli. Taču vēl viens no atbilstoša tiesībsarga atrašanas bremzējošiem apstākļiem ir profesionāļu nevēlēšanās kandidēt uz šo amatu.

Iesaki citiem:

Tiesībsarga izvēle rada spriedzi koalīcijā

Jautrīte Briede, Mārtiņš Mits, Andris Guļāns, Aivars Endziņš – šie cilvēki, cik var spriest no mediju ziņām, iespēju kandidēt noraidījuši jau pašos pirmsākumos. Kāpēc? Katram droši vien sava motivācija. Vienam varbūt interesantāks šķiet pašreizējais darbs, citam – tagadējā vieta ērtāka, vēl kādam – nevēlēšanās cīnīties un celt biroju faktiski no jauna, balstoties uz Romāna Apsīša atstātajām drupām. Un vēl kāds, kaut alkdams pārmaiņu un pats gribēdams kļūt par tiesībsargu, ļoti iespējams, atteicies tieši neprognozējamo politisko spēļu dēļ. Tā teikt – izvazās tik pa avīzēm, bet pēc tam paņems un uzmetīs.

Tā jau ir gadījies pirms četriem gadiem iepriekšējā balsojumā par tiesībsargu – tautenieku virzīto Ringoldu Balodi neapstiprināja, kaut mūžīgie valdību koalīcijas partneri ZZS konkrētajā balsojumā tauteniekiem un šleseriešiem bija zvērējuši mūžīgu uzticību do kopa molai. Toreiz ļaunas mēles melsa, ka zaļzemnieki pārmācījuši partnerus, tiesībsarga balsojumu izmantojot kā vienu no politiskās spēles posmiem, lai izsistu labumu sev. Un galu galā – mums jau ir bijuši vēl vairāki gadījumi, kad partneri paņem un uzmet – lai atceramies balsojumus par Jutu Strīķi, kas kandidēja uz KNAB vadītājas vietu. Toreiz jau arī, aizklāti balsojot, uzticamie koalīcijas partneri sabalsoja diezin ko, bet jau pēc tam partneros un medijos vērās debesdzidrām acīm un brīnījās, kurš nelietis nav ievērojis dotos solījumus.

Protams, nepatīkams ir šāds politiskā tirgus process. Protams, ārkārtīgi nepatīkami, ja piekrīti kandidēt no tīras sirds un aiz labiem nodomiem, bet tad tevi publiski pazemo. Un tomēr – ja skatāmies no ideālām pozīcijām, tad, akceptējot šādu atteikšanās praksi, mēs paši akceptējam to, ka sabiedrībai svarīgos amatos personāžus ieceļ pēc lielāku un mazāku kretīnu principa.

Tiesībsarga amats pats par sevi jau iemieso zināmu ideālismu, tāpēc būtu tikai loģiski, ja uz šo amatu vēlētos pretendēt un arī pretendētu cilvēki ar izteiktu un varbūt pat naivu vēlmi pasauli tomēr padarīt labāku. Un tāpēc vismaz es sagaidītu, ka šādiem cilvēkiem ideālu vārdā pietiktu drosmes stāties pretī partiju cīņām un nodevībai, pretī netīrām spēlēm un nažu duršanai mugurā. Jo kā gan citādi pierādīt, ka Latvijā ir cilvēki, kas grib un var uzņemties konkrēto amatu? Pretējā gadījumā paliekam pie oligarhu kabatas partijām tik ērtā aizbildinājuma – redz, tie profesionāļi jau paši nemaz negrib, tad nu esam sameklējuši darba rūķi, kas no nekurienes ieradies, lai strādātu.

Tāpēc es dziļu cienu kolēģa Didža Melbikša pilsoniskās iniciatīvas akciju – drosmīgi pieteikt savu kandidatūru tiesībsarga amatam. Mums ir alternatīvas. Tikai vajadzētu paņemt un uzdrošināties.

Ideālajai pasaulei ir grūti noticēt. Vēl vairāk – apzinoties, ka ideālā pasaule ir tikai kaut kur starp mākoņiem un zvaigznēm. Bet bez vēlmes arī uz zemes iemiesot kaut mazu drumslu no šīs ideālās pasaules mēs mūžam staigāsim naudīgu tēvoču pavadā, kas valsti slēpti vai atklāti, bet tomēr vadīs kā savu biznesu atbilstoši padomju koruptīvajām tradīcijām.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

fzss 19.02.2011 20:09
mūspusē zzs un sc +tp metās dikti apskāvienos, uzmetot tb. un pirmais darbs bija mājaslapas diskusiju slēgšana.nākamais krēsluvietu palielināšana. jaušama badīga glūnēšana uz budžeta katlu... vai tas ir pirmais precendents ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 17.02.2011 22:18
SorSorDra - sorosīds sorosīdam draugs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 17.02.2011 21:29
Ir jau fanātiķi, masē jūsu ierūsējušos rumpīšus un domāšanu- un visi brēc: sāp, nogalina, nost ar masieriem. Neparko nav ar mieru pagaidīt, saņemt vēl otru masāžu un tad sajust, kā rumpis kustas un galva sākusi domāt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 17.02.2011 18:09
Gunta Leona,
"Jā, ok, tikai tie oligarhi darījuši ko savā labā. Tāds fanātiķis, kas citu labā ko darītu, nav." - mazais aivars dariijis gan savaa, gan citu labaa. ventspilnieki prieciigi.
bet taadu, kas domaatu tikai un vieniigi par valsti, kas dariitu tikai valstij un neko sev, ir palikushi tikai divi - juus un es :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona 17.02.2011 17:56
Paldies. Visas partijnieku izdarības ir novedušas tur, kur esam. Nu pat viņi izvirza "savu" tiesībsarga kandidātu, pat atsaucoties, ka ž-ti iepriekš esot dēvējuši par partiju tirgošanos ar amatiem (tur bija roze un vēl kāds, neatceros). Lai sauc un dēvē vienalga kā, bet viņi ar savu darbošanos ietekmē visas valsts ikdienu (ne tikai savu vēlētāju).
Vai starp viņiem, starp to pelēko masu ir kāds fanātiķis, kas ar visādām kļūdām, bet tomēr par visaugstāko uzskatīs savas valsts ikdienu? Liekas, ka nav. Daži te slavina oligarhus, kas ar darbiem ko pierādījuši. Jā, ok, tikai tie oligarhi darījuši ko savā labā. Tāds fanātiķis, kas citu labā ko darītu, nav. Vēl nav laiks?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 17.02.2011 16:58
Vēlētāja>Vēlētājam 17.02.2011 16:47 ...izzagt valsts mantu un naudu noglabāt ofšoros, NAV īpašības, ko es cienu un apbrīnoju...
--------------------
"izzagšana" un "noglabāšana" nav īpašības, bet konkrētas darbības, kuru esamība vispirms ir jāpierāda. Labprāt kaut kur skatītu šādus pieradījumus.
Savukārt ticēšana baumām jau nu gan ir ciešā saistībā ar "īpašībām" - intelekta un rakstura īpašībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vēlētāja>Vēlētājam 17.02.2011 16:47
Ar politiskās ietekmes palīdzību gūt privātu labumu, tai skaitā izzagt valsts mantu un naudu noglabāt ofšoros, NAV īpašības, ko es cienu un apbrīnoju. Neuzskatu šos noziegumus par baigajiem sasniegumiem, ar ko lepoties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


AC -vēlētājs 17.02.2011 11:55
good luck!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Vēlētājs - Autorei 17.02.2011 10:41
Atvainojos, jo Jūs savā rakstā tiešām neaicināt balsot par Vienotību.Bet...
Faktisiki ir tikai divas iespējas - vai nu balsot par Vienotību jeb kā Jūs sakāt oligarhu partijām. Es pasakidroju kāpēc balsoju par oligarhu partijām. Jo tajās cilvēki ar darbiem nevis vārdiem pierādījuši, ka kaut ko spēj. Diemžēl Vienotība atskaitot tukšrunāšanu nekādi sevi nav parādījusi. Tā kā mana balss noteikti pieder ZZS un A. Lembergam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Arāja --> Vēlētājam 17.02.2011 09:47
Kur blogā ir teikts, ka jābalso par Vienotību?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vēlētājs - Autorei 17.02.2011 08:40
Vai nevarētu lūdzu paskaidrot, kāpēc man būtu jābalso piemēram par Vienotību nevis, kā Jūs sakāt oligarhu kabatas partijām?
Oligarhi jau pēc definīcijas kaut ko dzīvē ir sasnieguši. Lembergs un Šlesers var lepoties ar ļoti daudz ko padarītu valsts labā. Zinu, ka cilvēkiem ar selektīvu uztveri tā neliekas, bet man un daudziem citiem gan.
Ar kādiem sasniegumiem var lepoties Vienotība? Pat šīs partijas vadošie kadri ar retiem izņēmumiem ir tipiski lūzeri. Uz kāda pamata man domāt, ka viņi pacels valsti, ja paši savus biznesus, kā piemēram Kampars, nav spējuši pacelt? Varētu vēl domāt, ka viņi iemieso kaut kādus politiskos ideālus. Nu beidziet klausīties viņu vārdos. Apskataties uz darbiem un savējo bīdīšanu amatos. Un ja Augulis Satiksmes ministrijā tiešām liek daudz maz profesionālus cilvēkus, tad Blaua un tā sporta skolotāja PA valdē jau nu nekādi pēc profesionāļiem neizskatās. Tā kā neredzu nevienu argumentu kāpēc man būtu jābalso par šiem liekulīgajiem lūzeriem. Rodas pat iespaids, ka visa viņu gaudošana par negodīgumu Latvijas politikā ir tikai tāpēc, ka paši tik nespējīgi, ka atliek vainot tiesnešus. Kā vājiem sportistiem.

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja