Atslēgvārdi:

Padomju atraugas 1

Atsaucoties uz portālā politika.lv publicēto Andas Rožukalnes rakstu Sarunas ar spoguļattēlu, gribētos izteikt dažas domas.

Iesaki citiem:

1. Mana personīgā pieredze, kontaktējoties ar latviešiem un nelatviešiem, dod pamatu apgalvot, ka reālajā, ikdienišķajā saskarsmē pretēji rakstā minētajiem masu medijos kultivētajiem pretnostādījumiem faktiski pastāv līdzāspastāvēšanas bilance. Ekonomika, sociālās problēmas, sadzīve, kultūra, māksla, sports — intereses būtībā ir vienojošas. Pavērojiet kaut Nacionālās operas, Filharmonijas, Arēnas Rīga vai sporta sacensību plašās apmeklētāju auditorijas, pēdējo laiku pilsonisko aktivitāšu dalībniekus, papētiet jaukto laulību statistiku…

2. Mana personīgā pieredze politikā dod pamatu apgalvot, ka masu medijos kultivēto pretnostādījumu avots ir tikai un vienīgi Latvijai kaitīgā ieilgusī valdošo politiķu slimīgā tendence makšķerēt sev vēlētājus, turpinot ekspluatēt neeksistējošo „nacionālās apdraudētības” rēgu. Līdz ar to apstiprinot Krievijā skanošos antilatviskos argumentus, kuri tiek tiražēti mūsu krievvalodīgajā presē. Rodas mākslīga naida noslēgtais loks.

3. Tajā pašā laikā visos — kā latviešu, tā krievu — medijos tiek pastāvīgi un pilnīgi ignorēts tas, ka tieši Latvijā tik konsekventi kā nevienā citā Eiropas valstī kopš Atmodas un līdz pat šai dienai saskaņā ar likumiem visai sekmīgi ir attīstīta mazākumtautību kultūrautonomija. Šodien Latvijā pastāv un savas kultūras laukā darbojas vairāk nekā 200 mazākumtautību nevalstiskās organizācijas, notiek konkursi, sarīkojumi, bet nedz televīzijas ekrānos, nedz laikrakstos informācija par to neparādās.

4. Un visbeidzot — lieku priekšā uzmanīgi papētīt Latvijas presi — krievu un latviešu valodā — līdz 1940. gada jūnijam. Varu droši apgalvot, ka Latvijas brīvvalsts pirmajos gadu desmitos šeit pastāvēja ievērojama krievu kopiena, bet nevaldīja nedz rusofobija, nedz antilatviskums. Tagadējās kaites ir vienīgi un tikai padomju režīma atraugas, kurām mums beidzot ir jāpieliek punkts.Šajā rubrikā publicēti redakcijai iesūtītie komentāri. Redakcija to tapšanā nepiedalās.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
jenefee mike

Thanks combination of suitable and useful information and well-written sentences that will certainly entice your sense.There are so multiple comments here that are really entertaining and conducive to me thanks for sharing a link especially for sharing this blog.
Dewa Liga
Dewaliga.net
www.dewaliga.net
Dewa Liga
Dewaliga.net

Saistītie raksti
Citi autora darbi