Pabriesmīga neizdarība 6

Labdien, lasītāji!

Vakar Rīgas domes Vienotības frakcija izplatīja visnotaļ baisu paziņojumu par domes vadības absolūto neizdarību jautājumā par ētikas nodrošināšanu. "Jau ilgstoši Rīgas domes vadība nesasauc Ētikas komisijas sēdi, tādējādi bez izskatīšanas atstāti jau vairāki Rīgas domes opozīcijas deputātu iesniegumi" -- tā vēstījusi frakcija.

Iesaki citiem:

Ko tas nozīmējis konkrēti? "Kopš 2009. gada, kad darbu uzsāka Nila Ušakova vadītā dome, notikusi tikai viena Ētikas komisijas sēde, kurā tika ievēlēts tās vadītājs Sergejs Dolgopolovs. Nu jau vairāk kā gadu S. Dolgopolovs vairs nav RD deputāts, tomēr domes vadība nav spējusi nodrošināt šīs komisijas turpmāko darbu." Frakcija vēsta, ka viens jautājums, kurš šādi tiek ignorēts, ir par Ušakova parakstu par labu referendumam par krievu valodas statusu Latvijā. Domes noteikumos teikts, ka iesniegumi par šādām lietām izskatāmi septiņu dienu laikā, bet vienalga vadība nav sasaukusi komisijas sēdi. "Acīmredzot ētiskas dabas jautājumi nav domes vadības darba aktualitāte -- ne par to naudu maksā, ne kā citādi saistošs šāds jautājums" -- tā frakcijas deputāti.

Nav jau pārsteigums. Jāatceras, ka domes vairākumu veido "Saskaņas" centrs un nu jau vēstures mēslainē ieslaucītais Šlesera biznesa projekts. Abos gadījumos ir skaidrs, ka ētika nu nav tā lieta, par kuru deputāti īpaši gribētu domāt. Tas, savukārt, liecina, ka nepietiekama uzmanība tiek pievērsta arī korupcijai, kura noteikti ir ētiskas dabas lieta. Tā, piemēram, nu jau ir visnotaļ skaidri zināms, ka eiropeiskais un pat globālais firmas Daimler kukuļdošanas skandāls arī ir skāris mūsu valsts galvaspilsētu, bet no domes vadības ne bū, ne bē. Nožēlojami.

***

Savukārt ne vien nožēlojama, bet arī visnotaļ šokējoša ir ziņa, ka Centrālā Statistikas pārvalde uzskata, ka no Latvijas pēdējo gadu laikā ir emigrējuši (kā šodien laikrakstā Diena rakstīja komentētājs Sandris Točs -- nenokrītiet no krēsla!) ... 33 tūkstoši cilvēku! Te nu ir jāsaka divas lietas. Pirmkārt, kur gan CSP ļaudis ir skatījušies, kā viņi šos cilvēkus ir skaitījuši? Neteikšu, ka personīgi pazīstu vairāk nekā 33 tūkstošus emigrantu, bet nepārprotams fakts ir tāds, ka nesen veiktā tautas skaitīšana rāda, ka pēdējo 10 gadu laikā Latvijas iedzīvotāju skaits ir samazinājies par kādiem 450 tūkstošiem cilvēku. Pat pie vislabākās gribēšanas dzimšanas un mirstības rādītāji šo ciparu nenodrošina, ne tuvu ne. Pēdējās dienās Latvijas banka ir teikusi, ka emigrantu skaits ir ap 180, bet Spīdolas balvu saņēmušais ekonomists Hansens -- ap 200 tūkstošiem ļaužu. Man personīgi liekas, ka skaitlis varētu būt vēl lielāks, ja jau iedzīvotāju skaits samazinājies par teju vai pusmiljonu cilvēku.

Otrkārt, ko tas saka par CSP kā tādu? Ierasts paļauties uz pārvaldes datiem, kurus tā laiž klajā regulāri un ļoti lielos daudzumos. Ja "statistika" par emigrantu skaitu ir tik ļoti, ļoti kļūdaina, vai ir iemesls ticēt citiem pārvaldes izplatītajiem datiem? Jācer, ka šī ir tikai viena izņēmuma kļūda, jo citādi ar statistikas lietām mūsu valstī ir pagalam skumji.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

atmiņas 13.12.2011 12:50
Pareizi ir Marģers Martinsons. Atvainojos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

atmiņas 13.12.2011 12:41
Ir tāds Marģeris Martinsons. Daudzbērnu ģimenes tēvs. Atceros, ka viņš kādus desmit gadus atpakaļ teica, ka katru gadu no Latvijas izbrauc apm. viena mazpilsēta, ka valsts priešstāvjiem kas jādara, lai glābtu situāciju.
Atceros, kā sodomisti - homofobie cilvēknīdēji par viņu toreiz ņirgājās, jo viņš jau nav savējais, viņš jau nav moderns, viņš jau tāds pajocīgāks, viņam taču daudz bērnu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mg 12.12.2011 16:33
Tieši tā, CSP ir jāizmanto oficiāli apstiprinātas metodes. Pieņemu, ka līdzīgi ir arī ar citu oficiālo skaitļu aprēķiniem, piemēram, inflāciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands 11.12.2011 01:36
33 tūkstoši, acīmredzot, ir aisberga redzamā daļa - tie cilvēki, kuri ir pareizi izdeklarējušies no savas dzīvesvietas, ir informējuši varasiestādes par to, ka pastāvīgi dzīvo un maksā nodokļus kādā citā valstī. Lielākā daļa imigrantu tādi nav - viņi saglabā viena vai otra veida saikni ar Latviju, un ir, protams, ļoti grūti noteikt, vai viņiem nodoms ir tikai sapelnīt naudu kredītam, vai arī izceļot no Latvijas.

No otras puses, CSP ir jāpiedāvā kaut kāds praktisks veids, kā izmērīt reālo demogrāfisko situāciju Latvijā - pie tam ne jau tikai tautas skaitīšanas brīdī vien. Nevar atļauties dzīvot paralēlā realitātē, vai meklēt naudasmakus tikai zem laternas stabiem - jo tur ir gaišāks. CSP ekspertiem ir jāsaprot, kas notiek valstī - un jāinformē sabiedrība. Manuprāt, nelaime ir tā, ka CSP sevi saredz kā vienas šauri specifiskas funkcijas pildītājus - viņi kaut ko uzskaita pēc formālām instrukcijām, t.sk. reģistrē iedzīvotājus - individuāli identificējamā līmenī, bet absolūti nerūpējas par to, vai savākto datu interpretācijas atbilst veselajam saprātam. Nerunājot par iespējām šos datus kaut kā praktiski izmantot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 10.12.2011 21:46
Varbūt ir tā, ka OFICIĀLI ir emigrējuši 33 tūkstoši un CSP nevar nodarboties ar minējumu izmantošanu saviem skaitļiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


fzss 10.12.2011 20:19
klapēt ciet to CSP kantori !

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips