Atslēgvārdi:

Oi, kāda bodīte! Kur varu pieteikties? 3

Labdien, lasītāji!

Ministru prezidents Ivars Godmanis šodien daļu dienas pavadīja Saeimā, kur viņam nācās atskaitīties par milzīgo bodīti, kas saucas amati valsts un pašvaldību uzņēmumos. Premjers stāstīja, ka pērn šo ļautiņu atalgošanai ir iztērēti gandrīz septiņi miljoni latu, ja ieskaitām sociālos maksājumus. Turklāt citas kategorijas ļaudis -- valsts kapitāla daļu turētāju pārstāvji -- saņēmuši vēl vairākus simtus tūkstošus latu.

Iesaki citiem:

Premjers arī pastāstīja, ka Valsts kontroles iedvesmota, valdība ir izstrādājusi jaunus noteikumus par to, kādā veidā dažādo valžu un padomju locekļi tiek atalgoti. Te uzmanību piesaista cipari. Sākot ar nākamā gada 1. janvāri, valsts kapitāla daļu turētāji nedrīkstēs pelnīt vairāk, kā 3500 latus mēnesī. Ak, vai! Kāds drastisks ierobežojums taupības laikmetā! Smagi ierobežoti tiks arī ministriju valsts sekretāri. Viņi drīkstēs būt valsts kapitāla daļu turētāji ne vairāk kā piecās mazajās, četrās vidējās, trīs lielajās un divās īpaši lielajās kapitālsabiedrībās -- tātad, 11 uzņēmumos uzreiz. Tīri brīnums, cik ārkārtīgi efektīvi šie ļaudis ir, ja var vienlaikus ieņemt tik ļoti, ļoti, ļoti, ļoti, ļoti daudzus dažādus posteņus. Kas attiecas uz valžu un padomju locekļiem, viņiem turpmāk būs ļauts ieņemt ne vairāk kā trīs šādus amatus (nevis, teiksim -- vienu, kurš atbilstu attiecīgā cilvēka specialitātei), savukārt prēmijas viņi drīkstēs saņemt ne vairāk kā divas reizes gadā un to summa nedrīkstēs pārsniegt divu mēnešu algas kopsummu. Vai nav tā, ka nesen Godmanis runāja par to, ka prēmēšana ir jāizbeidz vispār?

Par to visu esmu rakstījis arī citreiz, šodien nākas vien konstatēt, ka kārtējo reizi valdošā (...) ir pierādījusi, ka "savējos" tā neaizskar. Visi zinām, kas ir valsts un pašvaldību uzņēmumu valžu un padomju locekļi. Nešaubos, šajās iestādēs strādā arī ļaudis, kuri savu darbu dara ar vislielāko pienākuma apziņu, taču galvenais pietiekami daudzos gadījumos ir tas, ka viņi ir kāda redzama politikāņa vai valdošās "elites" pārstāvētās partijas kabatā. Vienalga, vai ir laimējies kļūt par valsts sekretāru, padomdevēju, biroja vadītāju vai pat šoferi -- amats ir rokā, sēdi, pacel rociņu vajadzīgā brīdī, un skaties, kā lati ripo tavā kontā iekšā.

Virsrakstā jautāju, kur varu pieteikties. Retorisks jautājums.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 14.11.2008 10:34
Par prēmijām.

Taupība, manuprāt, neizslēdz iespēju prēmēšanai. Prēmēšanas mērķis ir veicināt ražīgumu un efektivizāciju. Tomēr esošā kārtība prēmēšanā ir radījusi šo attieksmi tādu, ka prēmijas ir naudas izcūkošana. Tā tas nav. Un man bail, ka šīs cūkošanās rezultātā tādi vajadzīgs un vēlams instruments kā prēmēšana radīs apātiju, neieinteresētību, naidīgumu utt.

Minētais - mājiens visiem vadītājiem valsts pārvaldē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

G.G. 14.11.2008 05:28
Turpina kāst, kāmēr ir ko kāst un kāmēr var kāst. No vienas puses, it kā varētu teikt, ka tas tiešām visiem ir zināms un jau apnicis par to runāt, jo otras puses, es uzskatu, ka 4 vara nepietiekami izmanto savu ietekmi, lai stāstītu, kā notiek valstī, ka ir tāds un tāds cilvēks, kurš ir tādas un tādas partijas biedrs, strādā tur, tur, tur, kopā mēnesī saņem tik un tik. Tad analizēt, ko viņš ir paveicis noteiktā laika posmā, vispār kas ir viņa darba pienākumos, par ko viņš to naudiņu saņem.

Tikai kaļot mūsu sabiedrībai, ka nedrīkst samierināties ar to, ka ir 'ielikteņi', kas 'sūc' naudu no valsts, var pārliecināt sabiedrīdu mēģināt lietas ietekmēt un mainīt.

Bet šobrīd ir tā, ka, jā, pastāsta, notiek tā un tā. Sabiedrība saprot, ka normāli tas nav, bet tur arī tas viss domāšanā apstājas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 13.11.2008 19:32
Izskatās Kārli,ka šeit bez komentāriem. Mīksti sakot-visiem jau ir pieriebies tas viss. Intresanti tikai,kur viņi paši vispār ņem tās summas,ja tajā pat laikā valstij garām paiet tik daudz nenomaksātu nodokļu. Un vai te kaut kas nav līdzīgs Padumjai Savienībai?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips