Nevalstiskā sektora iesaiste politikas veidošanā Centrālāzijas un Dienvidkaukāza valstīs

  • Projekta norises laiks: 01.01.2011. - 30.12.2012.
  • Finansētājs: United Nations Democracy Fund (UNDEF)
  • Kontaktpersonas: Linda Austere

Daudzās Centrālāzijas un Dienvidkaukāza valstīs nevalstiskā sektora iesaiste rīcībpolitikas veidošanas procesā un ar to saistītajās diskusijās ir stipri ierobežota.

Iesaki citiem:

Projektu īsteno: Policy Association for an Open Society (PASOS), Providus līdzdarbojas projekta īstenošanā kā partneris

Sabiedrībai slēgti, konsolidēti autoritāri režīmi un nepieejama pārvalde ir tikai daži no parasti minētiem šķēršļiem. Bieži tiek pieņemts, bet daudz retāk apspriests un argumentēts, ka nevalstiskais sektors šajās valstīs nav pietiekami stiprs, izglītots un vienots, lai kvalitatīvi iesaistītos politikas veidošanas procesos kā valdībai līdzvērtīgs partneris. Trūkst arī tiesisko un institucionālo mehānismu, kas nodrošina iespēju pārvarēt šķēršļus un garantē tiesības piedalīties pārvaldes darbā.

Tomēr mēs par atskaites punktu šim projektam izvēlamies nostāju, ka, aiz pieņēmumiem un stereotipiem par norisēm Centrālāzijas un Dienvidkaukāza valstīs maz ir patiesi faktos balstītu zināšanu par patiesajām aktivitātēm saistībā ar rīcībpolitikas analīzi vai darbu, kas tiek dēvēts par politikas analīzi šais reģionos.

No tā izriet arī projekta mērķi un galvenās aktivitātes: apjaust rīcībpolitikas analīzes pašreizējo situāciju un tās īstenotāju objektīvas vajadzības, kā arī piemērotākos veidus, lai stiprinātu nevalstiskā sektora spēju veikt un iesaistīties rīcībpolitikas plānošanā un īstenošanā.

Mūsu vēlme ir arī veicināt reģiona valstu un organizāciju savstarpēju sadarbību politikas plānošanā, kā arī lūkot pēc veidiem, kuri palīdzētu pilnveidot dialogu ar politikas veidotājiem publiskajā sektorā, kuri nereti ir meklējami ārpus tiesiskā regulējuma pilnveidošanas vai formālām institūcijām.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi
260139912 35f30341bc

Iestrēguši atklātības metaforās Autors:Linda Austere, Valts Kalniņš

Article research

Korupcijas °C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā. 2009. gada otrais pusgads Autors:Linda Austere, Valts Kalniņš, Līga Stafecka

Article research

Ētikas jautājumi un korupcijas riski Rīgas apgabaltiesā Autors:Valts Kalniņš, Linda Austere

Piezimes 255x203

Piezīmes par Vilnīti 2 Autors:Linda Austere

Article research

Korupcijas °C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā. 2008. gada otrais pusgads Autors:Linda Austere, Valts Kalniņš, Gorans Klemenčičs