Atslēgvārdi:

Nesitīsim, bet tiesības neatzīsim 101

Attieksme pret seksuālajām minoritātēm nākotnē būs atkarīga no tā, vai izdosies apturēt homofobiskās kampaņas, naida runu un stereotipu paušanu medijos un politiskajā retorikā.

Iesaki citiem:

Uz portāla politika.lv jautājumiem par aptaujas “Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm: gada tendences” rezultātiem atbild biedrības Dialogi.lv pētnieks Viktors Makarovs


1) Kā šā gada aptaujas rezultāti atšķiras no 2006.gada aptaujas?

Pagājušajā gadā aptaujas secinājums bija diezgan negatīvs — sabiedrībā ir ļoti izplatīti aizspriedumi, un tas rada diskriminācijas, atstumtības un, iespējams, vardarbības riskus. Vairākums Latvijas iedzīvotāju pagājušā gada aptaujā, kaut nosodīja homoseksuālu dzīvesveidu, tomēr pauda iecietīgu attieksmi pret gejiem un lesbietēm kā cilvēkiem.

Šogad mēs varam konstatēt, ka sabiedrībā neiecietība pret gejiem un lesbietēm saglabājas. Gan pagājušajā gadā, gan šogad vidēji “temperatūra”, tas ir, attieksme pret gejiem un lesbietēm, ir 30 grādi skalā no 0 līdz 100 grādiem. Tas nozīmē diezgan negatīvu attieksmi pret homoseksuāļiem. 61% iedzīvotāju, pēc šī termometra, attieksme pret gejiem un lesbietēm ir negatīva, un 39% ir neitrāla vai pozitīva attieksme. Bet uztrauc vēl citi dati, piemēram, ka aptuveni trešdaļa respondentu nosoda gan homoseksuālus cilvēkus, gan homoseksuālas attiecības, un tikpat daudz ir respondentu, kas nosoda attiecības, bet neiebilst pret cilvēkiem. Un tikai piektdaļa nenosoda ne cilvēkus, ne attiecības.

Ja šo salīdzinām ar līdzīgu jautājumu 2006.gada aptaujā, kur jautājām par attieksmi pret homoseksuālu dzīvesveidu, tad iecietīgo respondentu procents ir samazinājies. Pērn 25% respondentu nenosodīja ne cilvēkus, ne dzīvesveidu un akceptēja gan homoseksuāļus, gan homoseksualitāti. Un bija 37%, kas neiebilda pret cilvēkiem, bet nosodīja dzīvesveidu. Savukārt respondenti, kas pauda negatīvu nostāju, bija tikai 26%, taču šogad to skaits ir palielinājies līdz gandrīz 33%.

Vēl šogad aptauja rāda, ka, kopumā ņemot, sabiedrība nav noskaņota uz iecietīgāku attieksmi pret homoseksuāļiem. 18% respondentu saka, ka sabiedrības attieksmei jābūt iecietīgākai, nekā tā ir patlaban, 28% saka, ka attieksmei jāpaliek tādai pašai, bet 33% — tas ir, trešdaļa, pieprasa nepiekāpīgāku attieksmi. No šiem 33% respondentu gandrīz 12% pieprasa nedaudz nepiekāpīgāku, bet 21,5% — daudz nepiekāpīgāku.


2) Kāpēc, Jūsuprāt, negatīvā attieksme palielinājusies?

Attieksmi gada laikā varēja ietekmēt vairāki notikumi, jo tie izraisīja diezgan negatīvu geju un lesbiešu pretinieku retoriku. Pirmais notikums — pērn daļēji nenotikušais praids. Pagājušā gada aptauja notika maijā, pirms praida. Tā laikā bija ļoti aktīvas debates, izskanēja ļoti daudz negatīvu izteikumu, tika atkārtoti aizspriedumi un, es domāju, situācijā, kad cilvēki ir ļoti slikti informēti par šo parādību, kad tikai 1 no 10 respondentiem saka, ka pazīst kādu geju vai lesbieti, tad šie aizspriedumi saglabājas.

Kad medijos, politikā un presē izskan homofobiski izteikumi, kad tiek atkārtotas tēzes par to, ka homoseksuāļi apdraud sabiedrību, tas ļoti labi savienojas ar neizpratni un aizspriedumiem un izraisa negatīvu reakciju cilvēkos, kas jau iepriekš ir negatīvi noskaņoti un nesaprot homoseksuālismu, bet no otras puses gribētu būt iecietīgi. Šiem cilvēkiem tad daudz vieglāk ir sadzirdēt aizspriedumu un naida pilnas runas. Tas pats notika arī sakarā ar Darba likuma grozījumiem[1], kad arī izskanēja ļoti negatīvi un emocionāli izteikumi par gejiem uz lesbietēm.

Kopumā — pagājušajā gadā bijis ļoti daudz homofobiskas retorikas un diezgan maz iecietības gan politiskajā līmenī, gan arī presē. Taču tikai informācija par to, kas ir homoseksualitāte un kādi ir homoseksuāli cilvēki, varētu mazināt aizspriedumu spēku.


3) Ko nozīmē tas, ka gandrīz trešdaļa aptaujāto nosoda homoseksuālitāti, taču apgalvo, ka viņiem nav iebildumu pret homoseksuāliem cilvēkiem?

Tas atspoguļo lielas cilvēku daļas izpratni, jo cilvēki tomēr cenšas citus indivīdus novērtēt ne tikai pēc kāda viena dzīves aspekta, bet, pat tad, ja kaut kas neapmierina, tomēr var šos cilvēkus vērtēt pozitīvi un bieži var samierināties ar ko tādu, kas ne visai patīk. Te ir interesanta tēma, ko mēs visi saprotam ar iecietību. Klasiskajā izpratnē tā ir spēja sadzīvot un samierināties ar ko tādu, kas mums nepatīk. Mēs to darām, jo gribam dzīvot mierīgi un negribam redzēt tikai pilnīgus pretiniekus. Šīs grupas patiesais mērķis varbūt nebūs iecietība, bet daudzveidības atzīšana.

Tomēr viņi, kaut nebūs vardarbīgi, neatzīs tiesības, ko pieprasa geji un lesbietes, piemēram, tiesības uz partnerattiecībām — ja viņi saka, ka neakceptē šāda veida attiecības, tad nebūs gatavi arī “uzdāvināt” gejiem un lesbietēm iespēju savu dzīvi noformēt likuma ietvaros. Ja šī respondentu grupa neatzīst homoseksuālas attiecības, tad ikdienā geji un lesbietes šīs grupas pārstāvjiem nevarēs pastāstīt par privātajām lietām, piemēram, kā brīvdienas ir pavadījuši kopā ar draugu vai draudzeni, kas ir dabiskas vairākumam. Mēs tomēr gribam, lai geju un lesbiešu dzīve tiek atzīta arī šādā līmenī.


4) Ja saglabāsies līdzšinējā tendence pasliktināties attieksmei pret seksuālajām minoritātēm, kādas konsekvences varam sagaidīt nākotnē?

Daudz kas atkarīgs no tā, vai izdosies apturēt homofobiskās kampaņas, naida runu un stereotipu paušanu medijos un politikā. Tas ir mediju un politiķu disciplīnas jautājums, kas negatīvo tendenci varētu pārtraukt īstermiņā.

Lai ilgtermiņā uzlabotu situāciju, ir vajadzīgi izglītojoši pasākumi, apzināts darbs ar sabiedrību gan izglītības jomā, gan medijos, lai ķertos pie saknes, un sakne ir aizspriedumi un neizpratne.

Vienmēr būs vidēji 20—30% iedzīvotāju, kas nebūs spējīgi mainīt savu attieksmi. Bet vairākumam ir jādod patiesa, daudzveidīga informācija par gejiem, lesbietēm un homoseksualitāti. Kaut arī jaunieši ir daudz mazāk homofobiski noskaņoti, tomēr nevar teikt, ka viņiem ir pilnīgi cita attieksme, arī jaunā paaudze atrodas aizspriedumu varā, un ar to jāstrādā. Nepalīdz vecums, izglītība, dzīves vieta vai ienākumu līmenis, kopumā situācija vidēji ir tāda, kā ir. Ja 50% aptaujāto uzskata, ka homoseksualitāte jāslēpj un jāpiedāvā ārstēšanās, tad droši vien šāda izpratne ir visu pārējo problēmu sakne.

____________________


[1] Saeimā asas diskusijas 2006.gadā raisīja Darba likuma grozījumi, ko, balstoties uz Eiropas Savienības direktīvu, bija sagatavojusi Labklājības ministrija un kas paredzēja arī seksuālo minoritāšu diskriminācijas aizliegumu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (101) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Raimondsmeiksha - . 11.06.2007 18:30
Valdemārpils notikums bija pirms praida, 26. maijā, bet žurnālisti info pieturēja, jo, ja protestētaaji būtu zinājuši, kas noticis, tad iespējams, ka ne viss beigtos mierīgi.
Jautājums: Kas uzrauga info un tās satura nokļūšanu/nenokļūšanu apritē? Laikus, info apjomu un tā?
Vai tas uzraugs ir katrā mēdijā, vai tā ir mēdiju pašcenzūra, jebšu visi materiāli jānes/jāsūta kādam atrādīt? Vai tas uzraugs ir valsts ierēdnis un saņem algā nodokļu naudu?
Kāds ir budžets un cik viņu ir? Kāds ir profesijas nosaukums NACE klasifikatorā?
Vai pastāv iespēja, ka piezvana mēdiju šefam un pasaka - šo sižet/rakstu laist, šo nelaist?
Kāds tad ir to tēmu saraksts, kuras būs/nebūs uzzināt vidējam mēdiju patērētājam? Kas nosaka tēmu loku, ietvertos neērtos jautājumus, manipulāciju tekstus, to izplatīšanas veidu?
Vai sabiedriskaas diskusijas tie apzināti primitivizētas, lai izslēgtu būtisku diskusiju iespēju?( tipa- kurš te zilais) .
Vai mēdijos diskusija par šiem jautajumiem principā ir iespējama?
Vidējais pilsonis jau neizdomājas, ja var pieturēt info vai noklusēt vai informāciju sagrozīt , tad tikpat labi to pašu var izdarīt gan par inflāciju, gan ekonomiku, gan daudziem būtiskiem jautājumiem. Tad, kad problēmas ir visiem redzamas - trūkst naudas budžetā, tauta brauc uz Angliju, valstij ir laba starpība starp eksportu un importu, tad parasti neaizdomājas, ka daļēji tas ir tapēc, ka kāds kaut kad pirms 10 gadiem izlēma šito info nepublicēt, bet šo cenzēt. Un tad ir liels brīnums - kā, bija tak audits Bankā Baltija - bet še tev - Ls200 milj tutū, bija solījumi par ceļiem utt utjp
ta kā tass, ka šis notikums Valdemārpilī tika marinēts patiesībā nozīmē, ka ar tautu tiek manipulēts.
Domburs ir atzinis, ka pirms balsojuma par ES viņam palūgts tā pārāk nekritizēt Eiropu. Viņam vismaz ir drosme to pateikt, bet ir taadi, kas nekad nepateiks- kāpēc!
http://www.tvnet.lv/onlinetv/lnt/degpunkta/article.php?id=28...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Domaa - igoram 31.05.2007 11:26
Tiesības izriet no pienākumiem! Laulība un ģimene, tās ir ne tikai tiesības, bet vispirms jau pienākumi. Pienākumi pret savu valsti, pret savu tautu, pret cilvēci. Un tieši šo pienākumu dēļ tad arī valstu likumdošanās tiek iestrādātas un ģimenēm piešķirtas tiesības.
Kādus pienākumus pret valsti, tautu vai cilvēci spēj uzņemties homoseksuālisti, lai viņiem piešķirtu kaut kādas īpašas tiesības? Protams, ka nekādus. Tādēļ viņiem arī nekādas īpašas tiesības NEPIENĀKAS. Šādi praidi ir tikai un vienīgi PRETDABISKUMA propaganda. Vēl to var nosaukt arī par slimības, pataloģijas vai nenormālības propagandu, jo arī šādi var apzīmēt visu, kas ir pretējs dabiskajam. Homoseksuāļiem būtu jābūt priecīgiem, ka mums sabiedrība ir pietiekoši inteliģenta, humāna un tādēļ viņus šī pretdabiskuma dēļ nevajā, nenozīmē piespiedu ārstēšanos vai citādi kā neaprobežo. Taču atklātu un bezkaunīgu šī pretdabiskās parādības - homoseksuālisma propagandu, nepieļaus neviena normāla sabiedrība, lai arī cik humāna, toleranta un inteliģenta tā nebūtu. Tieši otrādi, jo izglītotāka sabiedrība, jo vairāk tā domā kā visas sabiedrības interesēs ierobežot un novērst visu slimīgo, negatīvo, kroplo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


luteranis 30.05.2007 10:43
Jocigs raksts pietam portala kur vajadzetu veicinat abu viedoklu izklastu, tiek spiests tik uz to ka cilvekiem ir jaklust toleratiem un iecietigiem pret gejiem. bet ja nu man ir pretejs viedoklis un es to ne par ko neatbalstu, kapec man tiek uzspiests nepienemams viedoklis vai ta ir demokratija

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Portāla redakcijai 22.05.2007 18:14
Manuprāt, Igora Balboas diskusijas stils ir spamošana. Viņš tīšām jauc jēdzienus (laulības pārkāpšanu sauc par biseksualitāti), kopē nezcik reizes vienu un to pašu komentāru, raksta no konteksta izrautas lietas, utml. Citiem vārdiem sakot, rada troksni, kurā jebkāda sakarīga viedokļu apmaiņa kļūst neiespējama.

Ja tas formāli atbilst šī portāla noteikumiem, tad drīz šeit diskutēs nevis dzīvi cilvēki bet automatizēti HTTP klienti jeb roboti, kuri no diskusijas izrautām frāzēm pretī rakstīs kaut kādus bezsakara tekstiņus. Ja vien pats "Igors Balboa" jau nav spama robots...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM - Igors Balboa 22.05.2007 17:56
Kaut ko jau var atstāt arī nepateiktu un ar + zīmi , bet ne jau tik lielos apmēros un tik dziļi ejošās kategorijās kā tikumi un netikumi. Jaunajai paaudzei un arī nākamām paaudzēm par tādu klusēšanu var būt dārgi jāmaksā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 17:51
Zini es jūtu ka sirdī tu esi labs cilvēks un demokrāts - kritiķis !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - IM 22.05.2007 17:47
Gan jau tiksi galā ar neskaidro - uzticies pozitīvajai domāšanai un intuīcijai !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - IM 22.05.2007 17:45
REDZI PAR DAUDZĀM LIETĀM RUNĀ LITERĀRI DARBI , FILMAS UN CITAS SMALKAS KOMUNIKĀCIJAS FORMAS !

Atstāsim morāli gan realitātes gan mūsu mākslinieku interpretācijas rokās un neieliksim to cieši juridiskajos likumos , ko tu tā vēlies !

Atstāj kaut ko nepateiktu bet ar + zīmi bez piedauzības un tad viss būs parezi !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 22.05.2007 17:42
Nu jā, bet kāpēc gan kaut kas tāds būtu jātolerē?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 17:42
manuprāt daudzi jautājumi par poligāmiju un monogāmiju ir kultūras un sabiedrības kultūras iestaāžu jautājums

Tik pat labi tas ir attiecināms kā uz heteroseksuāliem tā uz homoseksuāļiem un arī biseksuāļiem

Es esmu dzirdējis no heteroseksuālām sievietēm ka viņas mīl divus vīriešus ...

Mīlet jau var gan platoniski gan garīgi gan fiziski

Bet tā jau būs cita tēma - kultūrā mākslā un vēsturē ...

Es domāju to uzticēsim filmu režisoriem , rakstniekiem un citiem kultūras darboņiem

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 17:34
Tāpēc ka ļoti daudzi tiešām ir biseksuāli un kāpēc gan šo vādu es nelietotu ja tas ir tiesa :)
Tev ar to ir problēmas ?

Varbūt tu neatzīsti ka 70 % heteroseksuāļu vienlaicīgi ir sakars vairāk kā ar vienu partneri ?
Es nesen skatījos vienu apauju un it sevisķi latvieši bija ļoooti seksuāli brīvi tieši šajā poliggāmijas jautājumā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM - Igors Balboa 22.05.2007 17:33
Nav nekādu pierādījumu ka homoseksualitāte varētu iedzimt , seksualitāte veidojas cilvēka apziņā un apziņa neiedzimst bet vaidojas katram cilvēkam sava.

Nu tas ka demokrātijā nav pieņemts lietas dalīt pareizajās un nepareizajās , bet tikai citādajās , tas man ir jaunums. Domāju ka arī demokrātija nekādi nevar izlīdzēties tikai ar citādo , ir vajadzīgs lietas dalīt arī pareizajās un nepareizajās , skaidrības pēc , lai vienkārši zinātu kā pret kādu lietu attiekties un nesagādātu sev un citiem liekas problēmas pēc neveiksmīgas izvēles. Nepareizā seksualitāte ir normālā terminoloģija pie lietām kuras var izvēlēties. Pie izvēles cilvēks var arī nezināt kura būtu pareizā un kura nepareizā izvēle , bet vienalga arī tādā gadījumā tā paliek izvēle , tikai neapzināta izvēle. Un šādu neapzinātu izvēli bieži vien kļūdaini vai melīgi mēdz uzdot par izvēles neesamību. Bet tā tomēr ir izvēle , kaut arī nezinot bet ir izvēlēta viena vai otra lieta. Proti , pie homoseksualitātes ir paņemts tas kas atrodas tuvāk fiziskai baudai nevis garīgām vēlmēm , jo garīgās vēlmes nav bijušās izvēles momentā pietiekami stipri ieaudzinātas , bet tieksme uz fiziskām baudām nav jāieaudzina , tās rodas pašas , saskaņā ar gēnos ielikto programmu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 22.05.2007 17:30
Nupat pazuda brīnišķīgs Fīrera koments par biseksuāļiem... Tā ir diezgan cerīga tēma - varbūt "Mozaīkai" ir jālūdz noskaidrot, kāda laulības institūcija būtu piemērota tikumīgam biseksuālim, kurš savu neordināro dzimumtieksmi grib apmierināt valsts svētītas gjimenes ietvaros :))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita Ruduša - Fīrers 22.05.2007 17:25
Politika.lv turpina aicināt lasītājus ievērot pieklājības normas un izmantot pieaugušu cilvēku cienīgu retoriku. Jūsu komentārs tika izdzēsts, jo saturēja naidu kurinošus un cilvēka cieņu pazemojošus izteicienus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 17:15
Tev būtu jāzin ka DEMOKRĀTIJA ir stingra kārtība !

Manuprāt tu apzināti mini piemēru no ANARHIJAS !

Demokrātijā zagļi un izvarotāji tiktu tiesāti daudz taisnīgāk un iespējams stingrāk !

Demokrātija nav anarhija vai visatļautība !

Un mēdz būt arī pietiekoši stingras demokrātijas , kuras ieviešit tūlīt puse SAEMAS iespējams jau sēdētu darba cietumos , atstrādajot savu parādu sabiedrībai uzskatāmi un lietderīgi !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Kā Jums šķiet 22.05.2007 17:08
Es tikai atbalstītu ja beidzot latvieši hiparektīvi mačo stilā ar ādiem kultūras svētkiem piemēram AUGLĪBAS - apliecinātu savu heteroseksuālitāi - tas tautai nāktu ļoti par labu !

It seviķi es priecātos par pedagodiem pēc 40 , kas brīžiem šķiet domā ka pēc 40 sekss vai sava ķermeņa mīlestība nacv iespējama, bet tad jau sadalītos , jo daļa piedalītos raudzības dienās ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM - yd 22.05.2007 17:06
Kas vainas tautībai. Tautību ieaudzina vecāki vai sabiedrība. Kādā ģimenē bērns tiek audzināts , tādas tautības viņš arī parasti jūtas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Aleksis 22.05.2007 16:59
Ja jums nepiemistu homofobija jūs te netērētu laiku ar mani diskusijām un vēl un vēl mēģnot noliegt pašsaprotamas lietas ...

Katrā zuiņā tā nav simpātija pret homoseksualitāti vai biseksualitāti ! Piedodiet bet nevar to nosaukt citā vārdā jo naids rodas no bailēm - fobijas ....

Man nevajaga telepātiju lai to secinātu ! Tikai loģiku !

Bet saukt Jūs par Buržuāzisko nacionālistu vai kulaku ir par pagodinošu , jo šie vārdi ir kapitālisma vidējās fotmas sinonīmi un noteikti Jums nekas no tā nepiemīt , ja nu vienīgi kāds iedīglis no "Zinātniskā komunisma un poolitekonomijas " - tas no jumš strāvo ( tikai budjonovkas trūkst) ....

Vai bijāt nolikt neļķites 9 maijā ....? Ak piedodiet, jūs vienkārši pacēlāt glāzīti ar pagarotu seju aplūkojot sarkanā Mārtiņa vai citu vadoņu darbus ....

Nē buržujs Jūs nēsiet - neglaimojiet sev !

Bet jums ir iespēja uz šo komplimentu tiekties !

Manā izpratnē "buržujs" ir labs uzņēmējs lauksaimniecibā vai citā vidē ...

Jums ir visas iespējas tādam būt !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Fīrers 22.05.2007 16:56
Vai nu Igors Balboa veiksmīgi tēlo muļķīti, apzināti diskreditējot liberālo "vērtību" apoloģētus, vai arī vienkārši ir muļķītis un diskreditē liberālo "vērtību" apoloģētus neapzināti.

Runājot par staļinisko/fašistisko režīmu, tajā tika apspiesti arī zaģli, slepkavas, izvarotāji. Vai DEMOKRĀTIJAI būtu jābūt absolūti ačgārnam staļiniskā/fašistiskā režīma paraugam, un zagļi, slepkavas un izvarotāji līdz ar to būtu godājami un slavējami ļaudis, kas uzdrošinās nekaunēties no savām tieksmēm?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kā Jums šķiet - Igors Balboa 22.05.2007 16:49
Kas notiktu ,ja pēkšņi ne tikai Homo,bet visi Latvijas iedzīvotāji kļūtu hiperaktīvi un sāktu skriet uz ielām izrādīt savu seksuālo orientāciju?Vai tā -jūsuprāt -būtu demokrātijas augstākā virsotne?Un likumos pieprasītu obligāti ierakstīt katra dīvaiņa ne tikai novirzi ,bet pilnu vārdu ,uzvārdu un personas kodu kā arī novirzes veidu un vēlamo priekšrocību salīdzinājumā ar citiem .Tad pat nebūtu vairs neviena diskriminējamā un iestātos pilnīga laime.Vai Jūs gribētu dzīvot tādā valstī?Jeb Jūs tomēr esat tikai par homo tiesībām uz šādām izdarībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Igors Balboa 22.05.2007 16:42
1. Homofobiju ( bailēm no citādā ) - personiskajā līmenī;

Ja Jums piemīt telepātija (spēja noteikt, kurš rakstītājs baidās "no citādā"), tas ir visai amizanti. Dziednieki reizēm spējot atklāt bailes citos cilvēkos - un pateicoties tam var ārstēt, piemēram puņķus vai klepu. Savukārt man "homofobija" šķiet esam jaunlaiku lamuvārds, kurš zaudējis jebkādu precīzu saturu (lai kā šo vārdu nedefinētu vārdnīcās). Labāk jau uzreiz sauciet mani par "buržuāzisko nacionālistu", "imperiālisma agjentu" vai "kulaku". Tādus politiski iekrāsotus lamuvārdus lietoja padomju laikā. Arī tiem nebija nekāda konkrēta satura.

2. Un citu diskrimināciju - socialajā līmenī

Pilsonība - tā ir atsevišķa diskusija. Ja īsi - tad cilvēkam, kurš vēlas iegūt lielākas tiesības, ir jāvar uzņemties arī pienākumus. Es būtu priecīgs, ja IKVIENAM, kurš vēlas balsot Saeimas vēlēšanās būtu jāapliecina savas latviešu valodas, vēstures un gjeogrāfijas zināšanas (nevis tikai PSRS imigrantiem un viņu pēctečiem). Tāpat arī IKVIENAM, kurš grib strādāt valsts darbu, tiktu prasīta valodas prasme noteiktā līmenī (nevis tikai krievu skolu beidzējiem). Nesaredzu šajā viedoklī nekādu diskrimināciju.

Tas pats attiecas arī uz homoseksuāliem cilvēkiem - Visas tās tiesības, kuras ir visiem citiem, ir arī homoseksuālistiem. Pretdabiska dzimumtieksmes apmierināšana pati par sevi nekādas papildu tiesības nerada.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Vislabāk jau 22.05.2007 16:08
Homoseksualitāte starp citu pastāvēja arī pirmatnējajā kopienā un arī tuvākie cilvēku radinieki gorillas mēdz būt biseksuāli ...

Bet tikai cilvēkam ir velme tiekties pēc juridiskā statusa un laulības saitēm kas uzliek pienākumus , savukārt tikai dzīvnieciskajai dabai cilvēkā piemīt aklas bailes no citādā un velme velme nelegalizēt jurdiskajā līmenī attiecības ...Tā lūk ir regresija uz pirmatnējo kopienu ........

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Vislabāk jau 22.05.2007 16:08
Homoseksualitāte starp citu pastāvēja arī pirmatnējajā kopienā un arī tuvākie cilvēku radinieki gorillas mēdz būt biseksuāli ...

Bet tikai cilvēkam ir velme tiekties pēc juridiskā statusa un laulības saitēm kas uzliek pienākumus , savukārt tikai dzīvnieciskajai dabai cilvēkā piemīt aklas bailes no citādā un velme velme nelegalizēt jurdiskajā līmenī attiecības ...Tā lūk ir regresija uz pirmatnējo kopienu ........

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Aleksis 22.05.2007 15:59
Es skaidri redzu ka tu savus argumentus būvē uz divām lietām :

1. Homofobiju ( bailēm no citādā ) - personiskajā līmenī;
2. Un citu diskrimināciju - socialajā līmenī

Vai tu atbalsti Staļiniska/fašistiska režima atjaunošanu vai tā elemetu ieviešanu Eiropas dz'ves telpā ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Igors Balboa - IM 22.05.2007 15:57
Manuprāt seksualitāti daudzi nemaz neizvēlas bet ar to piedzimst. Protams ir kas iegūst dzīves gaitā bet dauzas lietas tomēr ir iedzimtas !

Demokrātijā nav vārda "nepareizā"seksalitāte - tā ir tāda vai citāda un viss !

Nepareiza seksualitāte ir totalitātrā rezīmā augušā cilvēka terminoloģijā ietverts jēdziens, kas pazūd mainoties siztēmām....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


yd - IM 22.05.2007 15:55
Lūdzu neuztvert to, kā personīgu aizvainojumu--tas bija izteiciens tikai Jūsu komentāra satura kontekstā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


yd - IM 22.05.2007 15:35
IM 22.05.2007 15:05

a tautība:)?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 22.05.2007 15:05
Jā , lai vai nu kā , bet seksualitāte ir viena briesmīgi traka lieta. Pietiek tikai cilvēkam izvēlēties nepareizo seksualitāti un viņš jau jūtas tik apdalīts ka gatavs sev pieprasīt izņēmuma statusu absolūti visās citās lietās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Vislabāk jau 22.05.2007 14:55
būtu atgriezties pimatnējā kopienā.Priekš kam mums civilizācija-tur -tālajā mūsu senču dzīvē-visi varētu smuki rāpot pa kokiem,gulēt ar ko grib,kaut vai visu acu priekšā,nevajadzētu bezmērķīgi cīnīties ar visādām fobijām un tad ,pamazām uz priekšu ejot , izvirzīt par augstāko cilvēces attīstības virsotni vispārēju homoseksualizāciju.Lai tad tā arī būtu augstākā demokrātijas forma.Mūsu senči tālajā pagātnē droši vien par kaut ko tik brīnišķīgu nebija iedomājušies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM - Igors Balboa 22.05.2007 14:39
Homoseksualitāte ir trūkums. Homoseksualitāte ir apzinātas vai neapzinātās paša cilvēka izvēles sekas. Homoseksuāļi paši ir izvēlējušies , apzināti vai neapzināti , savu trūkumu. Viņi jūtas apdalīti , kaut gan neviens viņus nav apdalījis , kā tikai paši. Homoseksuālisti grib kompensāciju savam trūkumam. Kā kompensāciju viņiem vajag izņēmuma statusu. Izņēmuma statusu seksualitātē - visiem seksualitāte ir intīma un tādā veidā neaizskarama , homoseksuālistiem vajag izņēmumu - publisku un neaizskaramu seksualitāti , pagaidām. Kad būs tāds izņēmus , vajadzēs vēl , vajadzēs publisku un neaizskaramu homoseksuālo seksu. Izņēmumus , izņēmumus , dodiet tikai izņēmumus. Visiem reģistrē laulības bērnu dēļ , homoseksuāļiem izņēmuma kārtā reģistrējiet lūdzu viņu īpatnējā seksa vai īpatnējās mīlestības dēļ. Izņēmuma kārtā aizsargājiet homoseksuālistus pēc iespējas visās likumdošanas jomās - visur speciālu atsauci par homoseksuāļiem. Izrādās pāšreizējā demokrātijā nepieņem vai ne tā pieņem homoseksuāļu būtību , izrādās patreizējā demokrātijā viņiem ir liegta izvēle kā dzīvot. Visiem it kā ir dota izvēle kā dzīvot , bet homoseksuāļiem dodiet kaut kādu vēl izņēmuma iespēju izvēlēties kā dzīvot , jeb pareizāk , dodiet izņēmuma iespēju netikt kritizētiem par par dzīvesveida izvēli. Visus citus var kritizēt par nepareizu un netikumīgu dzīvesveidu , bet homoseksuāļus izņēmuma kārtā nevar. Tā teikt , dodiet homoseksuāļiem izņēmuma veida demokrātiju , kur visi var kritizēt visus un kur homoseksuāļi arī var kritizēt visus , bet homoseksuāļus kritizēt neviens nevar , izņemot pašus homoseksuāļus. Tad jau labāk uzreiz teikt ka dodiet mums nevis kaut kādu tādu demokrātijas paveidu , bet atklāti pateikt - dodiet mums homoseksuāļu diktatūru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 22.05.2007 13:51
Igors Balboa: Manuprāt ir laiks pieaugt un legalizēt un dot iespēju draugiem un kaimiņiem legalizēt savas attiecības un aizsargāt tās ar likumu un morāles normām!
....
A tas ka naturalizācijas pārvalde par lēnu un neefektīgi strādā un to ka netiek veikti pasākumi lai krievvalodīgos iekļatu Latvijas valsts procesos efektīgi - tas ir valdības neizdarības un ministriju slinkuma rezultāts!

Mēs jaunu pasauli sev celsim; lai dzīvo homosekss un tautu draudzība? Varam atcerēties, ko par šo lietu teica konsuls Rābemanis, kad viņa krustdēls "patriotisma" dēļ pazaudēja viesmīļa vietu:

"Par to, ka esi latvietis vai vācietis, tev neviens nedos ne rubļa, ne pusrubļa, piecas kapeikas arī ne... Ja ko spēsi un pratīsi, par to tev samaksās...
Neplāties ar savu tautību, bet strādā!... Plātīšanos atstāj tiem, kuri nevīžo strādāt... Iedomā, ka tev nevar līdzēt nekāda tauta, bet cik tu pats ražīgs un darbīgs... Ai, ai, zēn, kas tikai no tevis iznāks! Še būs, iegādājies sev zābakus!... Bet tāds tu vairs manās acīs nerādies!..." (A.Deglavs "Rīga", http://www.ailab.lv/Teksti/Senie/ADegl/ADa0109.htm).

Aizstāsim vārdu "latvietis" ar vārdu "homoseksuālists", "tautība" ar "seksualitāte", "Rīgas Latviešu biedrību" aizstāsim ar "Mozaīku" ... un viss it kā būs ļoti līdzīgi. Paliks atšķirība - par to vien, ka cilvēks ir latvietis, viņam joprojām neviens nedod "ne rubļa, ne pusrubļa, piecas kapeikas arī ne". Toties par to, ka cilvēks ir homoseksuāls, viņu dāsni apgādās ārzemju onkuļi, un viņu atbalstīs ārzemju finansēti plašsaziņas līdzekļi.

Kā jau I.Balboa pareizi teica - tik tiešām "ir laiks pieaugt" :))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 13:50
Demokrātijas ir dažādas un tāzādi ir to paveidi.

Bet ir viens aspekts kas viņas apvieno - cilvēku būtības pieņemšana un virzība uz katra brīvo izvēli kā dzīvot ( protams nekaitējot citiem).Kā arī tā ir varas decentralizācija un privātas iniciatīvas pozitīvs vērtējums sabiedrībā un sabiedrības pilsoniskā pašabziņa.

Totalitāriā visas šīs brīvības ir apspiestas un tikai vienas valdošas ēlites vai parijas idejas vārdā - piemērs Staļinisms , Fašīsms , kas ieveda savu valdīšanu iznīcinot cilvēkus.Ir jau tikai divas : vai mēs pieņemam cilvēka brīvo gribu un dzīvi un radam iespējas realizēt un organižet dzīvi tā kā vēlamies vai apspiežam sevi - atdodot grožus vienas partijas vai līdera rokās !IZVĒLE IR GAUŽĀM ŠAURA - ja atsakamies no DEMOKRĀTISKA CEĻA mums būs jauns fašisms !

Tev nav alternatīvas iespējas izvēlei - tikai šis divas kas ir PAMATFORMAS.

Kā jau teicu paveidu DEMOKRĀTIJAI ir daudz!

Tāpēc DEMOKRĀTISKS UN TIEŠI DEMOKRĀTISKS VIRZIENS IR TIK BŪTISKS

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM - Igors Balboa 22.05.2007 13:47
Nekāda "BET" nav. Seksuālās attiecības Latvijā nevienam nekādi netiek aizsargātas un nav arī nekādas vajadzības , jo tās jau automātiski ir aizsargātas ar to ka tiek aizsargātas guļamistabas kā privātīpašums. Aizsargāta tiek laulības attiecības un ne jau seksuālo attiecību dēļ , bet pavisam aiz cita iemesla.

Draudzības dienas kā reiz ir kārtējais mēģinājums piedot cilvēka seksualitātei publiskas lietas statusu , un kā reiz arī ar akcentu uz seksualitātes neaizkaramību arī publiskās lietas statusā. Ja homoseksuāļiem nepatīk seksualitātes intīmais statuss , nu bet lūdzu , praidojiet savējo starpā. Sabiedrībā , kā likums visas publiskās lietas ir aizskaramas , tas ir par tām var diskutēt un atklāti izteikt savu viedokli. Vai tad tiešām vēl nav skaidrs ka Latvijas sabiedrība nepieņem seksualitātes kā publiskas lietas neaizskaramības izņēmuma statusu. Neviens nevar liegt sabiedrībai paust savu viedokli par publiskā telpā izliktām lietām , un tas arī tiek un tiks darīts. Laikam kaut kāds mazohisms , atkal kārtējo reizi dzirdēt sabiedrības viedokli ka homoseksuālisms ir netikums un netikumu izrādīšanai un popularizēšanai publiskā tēpā nav vietas ne pēc likuma ne morāles. Vai arī vēl joprojām ir cerība uz morāles un ētikas jomā un likumdošanā nekompetentiem ierēdņiem? Vēl joprojām pastāv cerība ka ar provokatīviem paņēmieniem izdosies apmuļķot vai vismaz nogurdināt sabiedrību un beigu beigās , ja ne savādāk , tad izdosies vismaz piespiest sabiedrību izrādīt ka tā pieņem homoseksualitātes publiski neaizskaramas lietas izņēmuma statusu?

Nu domāju ka visi ir vienlīdzīgi un nekāds izņēmuma status nevienam nepienākas , arī attiecībā uz seksualitāti. Seksualitāte ir intīmā lieta , un kā tāda tā ir arī neaizskarama. Ja seksualitāte tiek izlikta publikas apskatei , tad neaizskaramība automātiski tiek noņemta , jo publikai ir tiesības izteikties par publiskai apskatei izliktām lietām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Brinishkjigi 22.05.2007 13:43
Laikam cilveku attiecibas balstas tikai uz seksu. Ta vismaz var spriest no visu nopraidistu vervelejuma. Un man laikam japiekrit, jo ipashi skatoties uz heteroseksualajam attiecibam, daudzo shkjirto laulibu skaitu un daudzajiem krapshanas gadijumiem. Ka tik nav ta, ka sekss vada pasauli. Varbut paravejiet pashi savu laucinju, pirms moralizejat par geju attiecibam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 22.05.2007 13:43
Jautri pasmējos :) Protams, tādam kā tev, apskatoties spogulī, rodas dzelžaina un neapstrīdama statistika, ka pasaulē ir 200% homoseksuālistu :)))

Ir jau smieklīgi, bet jāiet strādāt :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

yd 22.05.2007 13:42
"Manuprāt NEPILSOŅU statuss eksistē Eiropā tikai vienā valstī - LATVIJA"

Igaunijā arī.

"Es uzskatu ka tas ir pārejas laika statuss un viennozīmīgi ar laiku ir likvidējams."

Bet vai Jums nešķiet, ka Latvijas valsts attieksme pret "nepilsoņiem", patiesībā pret jebkuru jebkādā veidā formulēto minoritāti, atgādina attieksmi pret gejiem? Nez no kurienes saradušies un vēl kaut ko pieprasa:)?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 13:40
Latvijā ir ļoti liela diskriminācija un daudzi homoseksuāļi uzskata ka labāk par to nerunāt - viņi baidās !

Vidēji sabiedrībās ir 10- 25 homoseksuāļu un biseksuāļu

Cik no 2 miljoniem ir ~ 25 % ?

Es domāju ka ir krietni vairāk - daudzi ( 80 % ) izvēlas nelegalizēt atklāti - baiļu vai citu iemeslu dēļ !

Latvijas sabiedrība ir stipri Staļiniski , Fašistiska ....

Pat mums to neapzinoties - iecietība pret citādi ir niecīga un sarūk ....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Fīrers - Igors Balboa 22.05.2007 13:36
Bet paskaidro, lūdzu, kāpēc kļūšanai par DEMOKRĀTISKU valsti ir jābūt pašmērķim? Tāpēc, ka vārds DEMOKRĀTIJA labi skan?

Patiesībā jau tu runā par pārprasto demokrātiju jeb liberālo totalitārismu. Demokrātija ir tautas jeb, precīzāk, tautas vairākuma vara.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Interesanti gan 22.05.2007 13:36
Ņemot vērā viņu atvaļinājumu laikus un inereses :)

Jebkura personiskā lieta kaut kadā mērā tomēr saskaras ar profesionālo - kaut vai netieši !

Tas palīdzēttu un veicinātu darba ražigumu , bet noliegums - vēl lielāku krīzi jo attiecības kas ir slēptas var izpausties neprognozējami ...un postošie tiem kas tās apspiež !

Atvērta tipa domāsana - egalitāte DEMOKRĀTIJAS pamatprincips :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - yd 22.05.2007 13:33
Mēs nevaram nākotnē pretendēt uz demokrātiskas valsts statusu ja nemēģināsim iekļaut savā saimē un labdabīgi pārliecināt par lojalitāti Latvijai mūsu nepilsoņus.

Es nezinu cik gadus vēl tam vajadzētu bet pozitīva nots un process vismaz plānu virzēinā būtu nepieciešams , jo daudzi no viņiem ir daudz lojālāki Latvijas valstij jau tagad pat par daudziem pilsoņiem kam nerūp sava zeme.

Mēs nevaram ignorēt nevienu sociālo grupu ja ceram veidot DEMOKRĀTISKAS valsts pamatus

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Interesanti gan 22.05.2007 13:28
kā darba kolektīvs var legalizēt homoseksuālas attiecības?Un kā viņas motivēt? Un kāpēc kontrolēt?Un vispār -kāda darba kolektīvam daļa par to ,ko šīs grāmatvedes vai grāmatveži dara savā no darba brīvajā laikā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Fīrers 22.05.2007 13:24
Viss liecina, ka īstenībā jau to homoseksuālistu Latvijā ir gaužām maz - kopā ap 2000. Tik parakstus savāca, gan, kad protestēja pret zilo kāzu aizliegumu Satversmē, gan par Jaundžeikara demisiju. Pieņemsim, ka par tiem homīšiem, kuri nobijās vai netika parakstīties, parakstījās visādi liberāļi kā, piemēram, Jolanta Cihanoviča vai Juris Kaža, kuri paši it kā ar homoseksuālismu nenodarbojoties.

Un parasti jau viņi satusē vienkopus, kādi 30% Latvijas sodomītu varētu būt nodarbināti Sorosa fonda tīklveida struktūrās, tātad paliek tikai ap 1300, un tas nu ir krietni par maz, lai katrā kolektīvā pa kādam atrastos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - yd 22.05.2007 13:21
Manuprāt NEPILSOŅU statuss eksistē Eiropā tikai vienā valstī - LATVIJA

Es uzskatu ka tas ir pārejas laika statuss un viennozīmīgi ar laiku ir likvidējams.

A tas ka naturalizācijas pārvalde par lēnu un neefektīgi strādā un to ka netiek veikti pasākumi lai krievvalodīgos iekļatu Latvijas valsts procesos efektīgi - tas ir valdības neizdarības un ministriju slinkuma rezultāts !

To var atrisināt !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Igors Balboa - Nu 22.05.2007 13:18
Bet ko tu darīsi ja tev darba kolektīvā būs divi grāmatveži vai grāmatvedes kam būs homoseksuālas attiecības …

Vai tu par to labāk negribētu zināt – tādējādi nekontrolējot un neapzinoties situāciju uzņēmumā…

Vai arī labā nozīmē – labāk viņus motivējot un saņemot pretī labu darbu !

Ko tu izvēlēsies citu darba vadības kategoriju legalizējot attiecības juridiski ar morāles normām vai izliekoties un pats neredzot ka tās ir …

Legalizējot tu kādu darītu laimīgāku un iegūtu izpratni vai kontroli par darba procesu …

Ko tu izvēlēsies ?

A – STRAUSA POLITIKU

B – PROGRESU

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

yd - Igors Balboa 22.05.2007 13:17
Igors Balboa - VISI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 22.05.2007 10:39

"Latvijas valsts pārdzīvo DUBULTĀS morāles kalapsu !"

Šī doma ir pareizā un tas ir tikai viens gadījums, bet vai esat gatavs šo problēmu attiecināt arī uz citām jomām, piemēram, uz nepilsoņu jautājumu utt.?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 13:13
Mēs jau esam atšķirīgi ar savu kultūru mākslu un dabas izpratni !

Vai zviedriem vai angļiem ir Māra , Laima, Dievs un DAINU SKAPIS?

Vai zviedriem ir mūsu svētvietas un kristiešu pilskalni ?

Vai citām Eiropas tautām ir Lielvārdes josta un mūsu tautas lielā dziedāt prasme un augstais mākslas talants , ko zina pat zemākais STAF’S dadzos uzņēmumos …

Vai zviedriem ir Latvijas daba un mūsu skaistuma izjūta !

Piedod , bet mēs nekad nebūsim ne zviedri ne angļi jo esam latvieši )))

Un manuprāt tev nav skaidrs kas tu esi un tev ir problēmas ar tautiskās piederības identitāti, kam nav nekā kopēja ar seksuālo identitāti !

Nejauc kaegorijas !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - f 22.05.2007 13:13
Mēs jau esam atšķirīgi ar savu kultūru mākslu un dabas izpratni !

Vai zviedriem vai angļiem ir Māra , Laima, Dievs un DAINU SKAPIS?

Vai zviedriem ir mūsu svētvietas un kristiešu pilskalni ?

Vai citām Eiropas tautām ir Lielvārdes josta un mūsu tautas lielā dziedāt prasme un augstais mākslas talants , ko zina pat zemākais STAF’S dadzos uzņēmumos …

Vai zviedriem ir Latvijas daba un mūsu skaistuma izjūta !

Piedod , bet mēs nekad nebūsim ne zviedri ne angļi jo esam latvieši )))

Un manuprāt tev nav skaidrs kas tu esi un tev ir problēmas ar tautiskās piederības identitāti, kam nav nekā kopēja ar seksuālo identitāti !

Nejauc kaegorijas !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - f 22.05.2007 13:13
Mēs jau esam atšķirīgi ar savu kultūru mākslu un dabas izpratni !

Vai zviedriem vai angļiem ir Māra , Laima, Dievs un DAINU SKAPIS?

Vai zviedriem ir mūsu svētvietas un kristiešu pilskalni ?

Vai citām Eiropas tautām ir Lielvārdes josta un mūsu tautas lielā dziedāt prasme un augstais mākslas talants , ko zina pat zemākais STAF’S dadzos uzņēmumos …

Vai zviedriem ir Latvijas daba un mūsu skaistuma izjūta !

Piedod , bet mēs nekad nebūsim ne zviedri ne angļi jo esam latvieši )))

Un manuprāt tev nav skaidrs kas tu esi un tev ir problēmas ar tautiskās piederības identitāti, kam nav nekā kopēja ar seksuālo identitāti !

Nejauc kaegorijas !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nu 22.05.2007 13:08
kaut ko tik stulbu vēl nebiju lasījis,vēl jau darba kolektīviem vajadzēs sākt uzklausīt nelaimīgo homiķu bēdas .Darba kolektīvos nevienam nav laika "de facto"nodarboties ar homoseksuālisma legalizāciju,jo-ja to vēl kāds nav pamanījis-tur galvenokārt nodarbojas ar strādāšanu.Un uz to ir naivi cerēt ,ka Latvijas sabiedrībā homoseksuālisms tiks uzskatīts par "labo".Līdzšinējā prakse to neliecina.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers - Igors Balboa 22.05.2007 12:42
Ja jau tik ļoti atbalsti citādo un atšķirīgo, kāpēc nevēlies lai Latvija būtu atšķirīga no Zviedrijas un Nīderlandes? Dažādība taču ir galvenā cilvēces vērtība, ne tā? Kāpēc visām valstīm jākļūst vienādām pēc viena parauga?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - IM 22.05.2007 12:35
Manuprāt pastāv liels “BET “ – NU TĀDS GIGANTISKS “BET “ – to, ka

Homoseksuālas attiecības nav aizsargātas ar juridisku savienību – tātad ar likumu un tai skaitā darba kolektīvos, neskatoties uz teorētisko attiecību legalizāciju tā nedarbojas “de acto “ .

Un trakākais, ka cilvēku jūtu izpausmes tiek apspiestas ar morālajiem stereotipiem un darba kolektīvos diskriminācija praktiski diskriminācija tiek vērsta ne tikai pret homoseksuāliem vai biseksuāliem cilvēkiem , bet no šīs Padomju morāles cieš visas sociālās grupas , jo “LAIMES” un veiksmīgi labu attiecību jēdziens bieži tiek noliegts gan no skauģu gan vienkārši neapmierināto “daudzgalvainā” pūļa!

Mēs ciešam visi no aizspriedumiem un labā nolieguma Latvijas sabiedrībā, lai pie kādas orientācijas nepiederētu !

Latvijā stereotipos dzīvojošo negācijas tiek translētas pret katru no mums un pazemina mūsu dzīves kvalitāti , bet uzskatāmi šī negācija sabiedrībā tiek vērsta pret gejiem , biseksuāļiem vai

transpersonām !

Tāpēc tik nozīmīgas ir Draudzības dienas kas dod iespēju tiem kas baidās iziet draugu lokā ielās un tiem, kas atbalsta LABO attiecībās , doties kopā ar viņiem par atbalstu viņu laulības legalizācijai un par atbalstu cilvēku labvēlīgām attiecībām kā tādām , pieņemot citādo katrā no mums kā vienojošo VĒRTĪBU !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM - Igors Balboa 22.05.2007 12:09
Iedomu pasauli izdomāt nevajag. Nevajag aicināt legalizēt to kas sen ir jau legalizēts. Kā homoseksuālas tā biseksuālas attiecības Latvijā ir legālas. Latvijā jau sen ir intīmās dzīves neaizkaramība. Intīmās dzīves neaizkaramība tādā nozīmē ka nav pieklājīgi un arī likumīgi līst citu intīmās attiecībās. Kas gan nozīmē arī to ka nav pieklājīgi un likumīgi arī savu intīmo dzīvi bāzt citiem acīs , it īpaši ja tie citi nevēlas iepazīties ar sev svešām intīmām attiecībām. Ko tad tie homoseksuāļi īsti grib? No vienas puses prasa intīmās dzīves neaizskaramību , bet no otras puses paši prasa vairāk atklātības intīmo attiecību publicitātē. Ja intīmās attiecības tiek ienestas publicitātē , tad protams ka nekādu neaizskaramību vairs nevar prasīt. Neaizskarams var būt tikai intīmais , ja intīmais pēc paša iniciatīvas kļūst publisks tad tas automātiski kļūst arī apspriežams , kritizējams , peļams vai slavējams utt.

Nu izkatās tā ka homoseksuāļi grib intīmas lietas pārtaisīt par publiskām lietām , bet saglabājot šo lietu intīmo neaizskaramību arī lietas publiskā statusā. Tā teikt , cilvēka seksualitāte nav viss intīma un neaizskarama lieta , bet gan cilvēka seksualitāte ir publiska bet neaizskarama lieta. Nu pilnīgi jauns statuss cilvēka seksualitātei. Bet varbūt ka tomēr nevajag tā , uz dullo , izaicināt likteni. Lai labāk paliek viss kā ir , pirms nav nopietna pamatojuma tam ka cilvēka seksualitātei būtu jābūt publiskai un neaizskaramai lietai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Nezin vai 22.05.2007 11:33
Jā es pilnīgi pievienojos , ka noteikti ir un būs cilvēki, kas ir uz iekšu vērsti pēc savas dabas – intraverti. Tādiem cilvēkiem ir dabīgi nekad nepaust uz āru neko intīmu vai viņuprāt lieku! Un viņi arī nekad necieš no tā ja nevar paust savus uzskatus vai jūtas publiski – bet kādreiz vienalga ir tāda vēlme !

Bet pasaulē ir daudz un dažādu cilvēku pēc dabas un visi tie ir sastopami arī Latvijā – uz āru vērstie kas skaitliski ir tik pat daudz , kam ir sāpīgi ja viņš nevar runāt ar savu kolēģi darbā par savu orientāciju vai runāt par to publiski , ievērojot kontekstu!

“nezin vai “ tev taču jāpiekrīt ka visi nav vienādi un ka dažiem kaut ko slēpt ( viņiem tas nozīmē ar varu apslēpt ) un neizrunāt ar citiem ir mokoši un pat neiespējami!

Tāpēc dosim arī viņiem iespēju paust publiski to ko viņi domā un kā jūt un kā vēlas dzīvot ( neierobežojot citus), aizsargājot viņu tiesības!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nezin vai - Igors Balboa 22.05.2007 11:14
vai kādam vēl ir tiesības uz citu viedokli? Nezinu kā Jūs,bet nekad neesmu jutusies nelaimīga,nerunājot ar svešiem cilvēkiem par savu seksuālo orientāciju un saviem partneriem ,tieši šī iemesla dēļ arī nespēju saprast tos,kam tas sagādā prieku un laimi.Domāju ,ka tas ir tik personisks jautājums,ka citiem vienkārši par to nemaz nav jāzin.Un kāpēc vēl tur būtu jāiejaucas valstij?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Igors Balboa - VISI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 22.05.2007 10:39
Latvijas valsts pārdzīvo DUBULTĀS morāles kalapsu !

Homoseksuālas un biseksuālas attiecības ir bijušas mums vienmēr līdz ko apzinājāmies savu seksualitāti un identitāti. Daži dzīves gaitā ieguva vairākas identitātes.

Manuprāt ir laiks pieaugt un legalizēt un dot iespēju draugiem un kaimiņiem legalizēt savas attiecības un aizsargāt tās ar likumu un morāles normām !

Manuprāt ir laiks pieņemt to ka ir dažādas gan fiziskās , gan garīgās jūtu izpausmes!

Manuprāt ir laiks pārstāt bāzt galvu smiltīs un spēlēt paslēpes un ir laiks sākt dzīvot pasaulē tāda kāda tā ir nevis izdomāt savu iedomu pasauli !

Mīlēsim un jutīsim sevi kā seksuālas un garīgas būtnes un respektēsim arī citu dažādo izpratni un izpausmi un aizsargāsim to ar likumu un pareizu reakciju !

Kļūsim pieauguši mūsu Latvijā !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Daina Zvidra - BET 22.05.2007 10:29
Manuprāt homoseksuālu un biseksuālu cilvēku tiesību jautājums un vispār cilvēku jautājums ir pacēlis arī jautājumus par cieņu un cilvēka intīmās dzīves neaizskaramību kā tādu!

Manuprāt šajā valstī tiek diskriminēti no vecākās paaudzes arī heteroseksuāļi pieminot kaut kādu Padomisko morāli par to ka cilvēki viedo attiecības un jūtas laimīgi !

Vai mēs uz ielām redzam daudz iemīlējušos pārus pēc 30 ar vecumu starpībām ?

Vai mēs redzam darba kolektīvos atbalstam to ka cilvēks ir laimīgs ar kādu ?

Manuprāt Latvijā ir naids pret visu laimīgo un tam tiek skausts un tas tiek diskriminēts dažādām metodēm !

Manuprāt, nedodot juridisko statusu homoseksuāliem pāriem un neaizsargājot viņu personisko attiecību tiesības mēs dodam triecienu arī pa heteroseksuālu tiesību un intimitātes aizsardzību , jo ja mēs nevēlam kaimiņam laimi vai kaimiņš vēlēs mums to ?

Uzbrukumi attiecību intimitātei nav tikai fiziski bet garīgi kas biznesa kolektīvos ir izplatīta parādība , lai "izēstu"tos kas nevēlas liekuļot un slēpt savu jūtu vai attiecību īsteno butību !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Aleksis - Diesel 22.05.2007 10:18
Manuprāt satarp ārstiem un starp skolotājiem ir daudz homoseksuāli un biseksuāli orientētu cilvēku .

Vai tu būsi tas kas noliegs viņu tiesības legāli paust savas jūtas , pēc tam nebaidoties no diskriminācijas ?

Vai joprojām kā Padomju Savienībā noliegsim kā tā nav un liksim cietumos cilvēkus par viņu privātajām attiecībām ?

Uz kādu sabiedrību tu mūs vedini ja noliedz cilvēka tiesības publiski izrādīt savas jūrtas un Draudzības dienas ir iespēja paust daudziem kas uzdrošināsies to darīt , jo Padomju režima laikā daudzi baidās pat par to runāt aiz bailēm zaudēt darbu vai kolēģu cieņu !

Manupāt ir laiks pārkāpt šiem stereotipiem !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Balboa - Aleksis - Diesel 22.05.2007 10:12
Jā piekrītu Aleksim , ka izglītības jautājums ir ļoti būtisks Latvijai tāpat kā veselības un psihiskās veselības un daudzi citi jautājumi.

Es tikai piebildīšu ka atceroties klasisko Maslova piramīdu pirmās no vajadzībām ir sekss, ēdiens un drošība un tikai tad cilvēks var pacelties citā kvalitātē, ja apmierinātas ir šīs pirmās!

Pateicoties Padomju Savienības režīmam mums Latvijā vēl nav atrisināti klaskie seksualitātes jautājumi. Joprojām cilvēki kautrējas gan no sava ķermeņa , gan no izjūtām un impulsiem ko tas dod! Vēl joprojām tajā pašā skolotāju slānī tiek noliegts seksualitātes jēdziens un brīvi par to sabiedrībā nerunā. Nedod dievs ka kāda skolotāja būtu homoseksuāli orientēta.

Bet nez kāpēc es pats apmeklējot homoseksuāļu un biseksuāļu klubus Latvijā XXL. PURVS tur nez kāpēc sastapu nevienu vien skolotāju, kas tur bija ar savu draudzeni. Tātad ne tikai izglītības kvalitāte skolotājiem ir svarīga , bet svarīgs jautājums un manuprāt aktuāls ir tāds jautājums , kā būs tad ja atklāsies, ka skolotāja, kas raženi vada klasi pēc klases uz izlaidumu ir homoseksuāla !

Jebkura cilvēka sfērā un būtībā ir aktuāls jautājums par seksualitāti un sava ķermeņa impulsu un attiecību legalitāti !

Demokrātiskā sabiedrībā ir pieņemts būt atklātākam par savu orientāciju un just sabiedrības atbalstu un drošību - pretstatā TOTALITĀRAM režīmam , kurā viss pat sekss ir taboo un labākajā gadījumā mēs par to runāsim sačukstoties vai noliegsim to pavisam – un būsim nelaimīgi ?

Manuprāt ir laiks runāt par to ka skolā ir homoseksuāli skolotāji un ka viņiem ir tiesības uz viņu attiecībām ! Attiecīgi ir jānodrošina sabiedrības sapratne un šo cilvēku drošība !

Lūk tā būtu izglītības sistēmas reforma – savu attiecību legalizācija , bez bailēm tikt diskriminētam !

Un attiecīgi arī starp jauniešiem ir homoseksuāļi, jo identitāte un seksuālā uzvedība dažiem attīstas ļoti agri . Vai par to nebūtu jārunā ? Manuprāt viņi arī ir pelnījuši sapratni, legalitāti un tiesības un drošību veidot attiecības !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


leon - Daina Zvidra 21.05.2007 19:32
Man arī ir gadījies, ka uz ielas vienkārši uzbrūk. Ja tie uzbrucēji bija homoseksuāli krievi, vai man būtu jāsecina, ka man uzbruka dēļ tā, ka esmu heteroseksuāls? Vai dēļ manas tautības?

Seksuālās novirzes nav uz pieres rakstītas. Ja neuzmācas sava dzimuma pārstāvjiem (par to tiešām vajadzētu dot pa seju) un nedara citas nepiedienīgas lietas, tad neviens nepateiks, vai tu esi pederasts, vai pedofīls, vai vēl kaut kas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Dainai 21.05.2007 19:26
Bez tādiem pasākumiem kā Draudzības Dienas nevar sabiedrību informēt par to, ka homoseksualitāte eksistē.

Paraugieties, Daina, uz praidistu darbības rezultātu - nezinu, kam šie ikgadējie skandāli atgādina draudzību. Atklātā konfrontācijā vairojas tikai nesaskaņas un nesaprašanās. Turklāt, ja reiz šie cilvēki ("Mozaīka") jūtas apspiesti, kādēļ viņi tūdaļ ķeras pie citu cilvēku apspiešanas, lai lūkotu ierobežot viņu apziņas brīvību. Par to rakstīts arī šajā portālā - sk. 266 skolotāju atklāto vēstuli - http://www.politika.lv/index.php?id=13260 . Tas saistīts gan ar aizliegumu "paust diskriminējošu attieksmi" gan arī ar iecietības ieviešanu skolās.

Daudzi cilvēki savu pārliecību uztver tikpat nopietni kā citi seksuālo orientāciju. Piemēram, kristīgs ārsts var justies ļoti slikti, ja viņam amata pienākums liek izdarīt abortus vai stāstīt pacientiem, cik labi ir kontracepcijas līdzekļi. Tas pats tagad var attiekties arī uz skolotājiem, kuriem var nākties audzināšanas, biologjijas, vai kādās citās stundās atkārtot valsts apstiprinātus šiboletus , par to, cik homoseksuālisms ir normāls arī tad, ja viņi paši tam nemaz netic.

Vai praidisti sapratīs, ka attieksme pret homoseksuālismu faktiski ir ticības jeb pasaules uzskata jautājums (vai dodam priekšroku indivīda brīvībai vai sabiedrības heteronormatīvajai tradīcijai). Un jau kopš Vestfāles miera 1648.gadā Eiropas sabiedrība ir mācījusies neuzspiest cilvēkiem viņiem nepieņemamu ticību. Tas allaž beidzas ļoti slikti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

leon - Daina Zvidra 21.05.2007 19:22
Kurš gan izvēlētos kļūt par alkoholiķi, narkomānu vai pedofīlu? Vai Jūs tiešām domājat, ka kāds izvēlētos tādu dzīvi?!

Pie tam mūsdienās daži labvēļi cenšas pat panākt, ka homoseksuālisms ir "stilīgs". Par pedofīliju un vēl dažām lietām pat liek cietumā. Bet tāpat tādi atrodas. Tāpēc "Kurš gan izvēlētos..." nav nekāds arguments.

Ja cilvēkam ir novirzes, tad ir arī iespēja pret tām cīnīties. Pedofīlu arī neviens neaizskars, ja viņš ārstēsies, nesāks meklēt mazos puisīšus un reklamēties.

Manuprāt, salīdzināt cīņu par savām seksualitātes novirzēm (homofīliju, zoofīliju, pedofīliju) ar nēģeru cīņu par savām tiesībām ir rasisms. Pie tam citu ādas krāsu cilvēki pret novirzēm cīnās daudz nopietnāk nekā mēs.

Jā, es tagad nevarētu mainīt savu "orientāciju". Bet tas gan nenozīmē, ka man mazotnē nebūtu varējuši ieaudzināt kaut ko tādu. Es domāju, ka daudzi būs pieredzējuši, ka, ja suņi nevar tikt pie kuces, tad ar laiku tie sāk apmierināt dzimumtieksmi ar sava dzimuma pārstāvjiem. Cilvēkiem ir līdzīgi. Nokļūstot cietumā uz ilgu laiku, lielai daļai nervi neiztur un vēlēšanās apmierināt savas tieksmes ņem virsrkoku.

Cik es zinu, visi pētījumi norāda, ka seksuālās novirzes nav ģenētiski noteiktas. Tas, ka homoseksuāļu vidū no seksuālās vardarbības cietušo ir vairākas reizes vairāk vairāk kā vidēji sabiedrībā, gan varētu par kaut ko liecināt. Skumji ir tas, ka, ja kāds ārsts izrāda vēlmi pētīt šo lietu un palīdzēt, viņu uzreiz sauc par homofobu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Daina Zvidra - BET 21.05.2007 19:20
Vai Jūsu rīcībā, savukārt, ir fakti, kas liecinātu par to, ka tie, kuriem ir uzbrukts, ir rādījuši nepieklājīgus žestus un ir bijuši nepieklājīgi un izaicinoši ģērbušies?

Es biju klāt pagājušā gada Draudzības Dienas pasākumos - tur neviens nebija nepiedienīgi apģērbts, neviens! Kas Jums dod tiesības apgalvot pretējo, Jūs tur bijāt?
Kādā veidā, cilvēki kuri bija, piemēram, baznīcā, pagājušajā vasarā, provocēja tos, kuri mums nākot ārā sāka mest ar sūdu maisiņiem? Kādā veidā tie, kuri Reval Hotelī piedalījās pasākumā, provocēja naidīgi un vardarbīgi noskaņotos protestētājus?

Un lai atbildētu uz Jūsu jautājumu man: jā, manā rīcībā ir šāda informācija, kad, piemēram, cilvēks vienkārši stāvēja tramvaja pieturā, gaidot tramvaju, un viņam uzbruka. Viņš nebija nedz nepieklājīgi apģērbts, nedz rādījis nekādus žestus. Kā viņš, vienkārši gaidot tramvaju, kādu provocēja? Kā? Un tas nav vienīgais gadījums, par kuru zinu.

Līdz 2005. gada praidam par 'to' neviens neinteresējās, jo neviens nezināja, ka homoseksualitāte vispār eksistē!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

BET - Daina Zvidra 21.05.2007 18:57
Vai Jūsu rīcībā ir fakti,ka kāds būtu piekauts no veikala uz mājām ejot tikai tādēļ ,ka viņš ir gejs.Līdz 2005.gada praidam neviens vispār par to neinteresējās.Bet pēc tam ,kad praidisti parādījās ielās nepieklājīgi un izaicinoši ģērbušies,provocējot gājējus ielās ar nepieklājīgiem žestiem ,sākās visa šī jezga,kurai savu artavu katru gadu piemet Mozaīkas aktīvisti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Daina Zvidra 21.05.2007 18:35
Lasu komentārus un man paliek slikti ap dūšu. Cik ļoti žēl, ka tik daudzi tiešām nesaprot, par ko raksta!

Kurš izvēlētos kļūt par geju? Kurš? Vai Jūs tiešām domājat, ka kāds izvēlētos tādu dzīvi, kurā nevar zināt pat to, vai tavā māte tevi mīlēs uzzinot, kāds tu esi? Kurš izvēlētos tādu dzīvi, kurā bieži vien, ejot uz mājām, darbu, veikalu, jādomā, vai es šodien tikšu līdz mērķim nepiekauts? Kurš izvēlētos tādu dzīvi, kurā tev nav brīvības būt tādam, kāds tu esi? Kurš?

Homoseksualitāte nav izvēle! Par geju vai lezbieti nekļūst, par tādu piedzimst! Padomājiet par to no savas puses, vai Jūs varētu mainīt orientāciju? Vai Jūs varētu kādu rītu pamosties un izdomāt "tagad es būšu gejs". Protams, ka nē! Man ir vairākas draudzenes lezbietes, un draugi geji, bet lai cik ļoti es viņus nemīlētu, un lai cik neaizspriedumaina attieksme man pret viņiem būtu, es vienkārši nevaru pēkšņi 'izvēlēties' būt lezbiete, jo es piedzimu heteroseksuāla. Tā arī homoseksuāļi piedzima homoseksuāli!

Un kas tās ir par runām par homoseksuālistu propagandu? Vai tad kāds saka "kļūstiet ar geju, tas ir baigi forši". Nē! Tā nav propaganda, tas ir sauciens pēc atzīšanas, pieņemšanas un vienlīdzīgām tiesībām. Bez tādiem pasākumiem kā Draudzības Dienas nevar sabiedrību informēt par to, ka homoseksualitāte eksistē. Ja homoseksuāļi neparādīs, ka viņi ir, tad kā sabiedrība par viņiem uzzinās? Kā vienlīdzību panāca melnādainie ASV? Tieši tā - ar gājieniem, demonstrācijām, tā saukto 'propagandu', bet tā nebija propaganda, tas bija sauciens pēc vienlīdzības, uz kuru arī reaģēja ar vardarbību uz aizskarošām replikām, tāpat kā tagad daļa sabiedrības reaģē uz homoseksualitāti Latvijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita Ruduša 21.05.2007 17:06
Portāls politika.lv ciena savus lasītājus un aicina lasītājus ar cieņu izturēties pret saviem diskusijas partneriem. Lūgums komentāros ievērot pieklājības normas un pieaugušu cilvēku cienīgu uzrunas stilu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Rednekk ar flint' 21.05.2007 16:30
Streipp: "Pirmkārt, Jūsu "pārliecība" par cilvēka seksualitātes pamatiem ir nezin no kurienes sagrābstīta, bet acīmredzot Jūs neesat pat elementāri iedziļinājies nopietnos pētījumos par to."

Vot jūs, zviedr' avīz's komentējs būdams, un noppietn's pētījum's par gejsekks salasījies, vot jūs pasakkiet man rednekk un arī cittiem Politikk komentār' lassītājiem:

kad gejj nodibin' "gejj ģimen's" attiecīb's, passīv' gejj pēc kād' laiciņ' pārstāj dot to, kos sauc par "orāl sekks", vai nē? :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita Ruduša - stalins 21.05.2007 13:28
Jūsu komentārs tika izdzēsts, jo portāla politika.lv formāts nepieļauj iepazīšanās sludinājumu publicēšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - STOP 21.05.2007 13:25
Cilvēciņ, Jūs esat sarakstījis tik daudz muļķību, ka sarežģīti zināt, kur ķerties klāt, bet pamēģināsim no viena gala. Pirmkārt, Jūsu "pārliecība" par cilvēka seksualitātes pamatiem ir nezin no kurienes sagrābstīta, bet acīmredzot Jūs neesat pat elementāri iedziļinājies nopietnos pētījumos par to. "Pārliecība", ka cilvēka seksualitāte ir kaut kur "iegūta" un tāpēc maināma kā apakšbikses, ir vienkārši stulba. Vai Jūs "iemācījāties" kļūt par heteroseksuālu cilvēku un tikai apstākļu sakritības pēc par tādu kļuvāt? Neesiet nu smieklīgs, jo tikpat muļķīga ir Jūsu paustā doma, ka homoseksuālisms "izplešas". Pierādījumu Jums nav absolūti nekādu, tāpēc, citējot bijušo Francijas prezidentu, Jums būtu jāizmanto iespēja paklusēt.

Arī par pedofīliju Jūs acīmredzot esat vienkārši nezinītis. Nezinu, uz kādiem "faktiem" Jūs atsaucaties, bet sen ir zināms, ka 90 procenti pedofīlijas gadījumu saistās ar tandēmu pieaudzis vīrietis-mazgadīga meitene. Ja vēlaties gejus saistīt ar pedofiliju, tad laikam nāksies teikt, ka Jūs kā heteroseksuāls cilvēks (pieņemu, ka tāds Jūs esat, lai gan cits labi zināms fakts ir tas, ka vīrieši, kuri visskaļāk klaigā par geju "nepieņemamību" mēdz būt vīrieši, kuri paši par savu seksualitāti nav īsti pārliecināti) esat nepieņemams cilvēks tāpēc, ka jādomā par Justīni tepat mūsu valstī un par Madelēnu Portugālē. Abos gadījumos pieaudzis vīrietis-mazgadīga metiene, līdz ar to laikam "jāsecina", ka visi naturāļi ir pedofīli. Tā ir doma, kuru Jūs noteikti noraidāt. Un tāpēc beidziet mētāties ar līdzīgām muļķībām. Pie tam acīmredzot būtu jāaizliedz bērnu adoptācija pavisam, ja jau Jūs tik ļoti uztraucaties par "slēptu pedofīliju". Pieaudzis vīrietis-mazgadīga meitene, cilvēciņ. Mostieties!

Kas Jums ir teicis, ka geji "necieš" normālas laulības? Gandrīz visi man pazīstamie geji ir tādu laulību rezultāts. Turklāt, ja vēlaties kaut kur virzīt savu šaurpieraino sašutumu, tad varbūt drīzāk paskatieties uz tām "nenormālajām laulībām", kurās vecāki ir alkoholiķi un bērni dzīvo pamesti -- tā Latvijā ir daudzreiz lielāka problēma, nekā Jūsu piesauktā "propaganda", bet diez kāpēc nevienam nav ienācis prātā organizēt grupu, kas saucas NoBadParents, ir tikai NoPride.

Cik jauki, ka ieminējāties par Poliju, un acīmredzot arī šajā gadījumā neesat izmantojis pelēko vielu, kas vismaz pēc idejas Jums ir starp ausīm. Polijas praidā sestdien piedalījās 4000 cilvēku, tajā skaitā valdības ministre no Zviedrijas, Eiropas Parlamenta pārstāve, Zaļo partijas vadītāji no Vācijas un daudzas citas ievērojamas personas. Protestēja maza saujiņa radikālu muļķīšu, piecus arestēja. Eiropas Savienība dīvaino dvīņu pārvaldītajai Polijai ir skaidri pateikusi, kas notiks, ja turpināsies centieni pieņemt apdaudzīti homofobiskus lēmumus. Par to derētu padomāt arī apdauzītajiem homofobiem mūsu valstī.

Ar to pietiks, cilvēciņ. Par Jūsu "idejām" saistībā ar reliģijas attīstību un Hitleru lai runā kāds cits. Tumsonība ir nogurdinoša un man šodien ir citas un labākas lietas darāmas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alex - STOP 21.05.2007 11:55
Turklāt atsķirībā no homoskesuāļa, ja esi normāli seksuāli orientēts, tad Tu jebkurā mirklī, kad gribēsi tomēr radīt bērnus, to varēsi, bet homoseksuālis - nevarēs. Turklāt ir vēl garīgi faktori. Cilvēks nav tikai spermas mašīna un donors. ĢIEMENEI vajag tēva klātbūtni, bērniem vajag mīlestību - NORMĀLU - sajust - starp vecākiem, kas ir paraugs visām pārējām attiecībām!

100% pievienojos - "homoseksuālistu laulības" jau pašas par sevi nozīmē to, ka šādai gjimenei ideāls būtu bērns, kurš aug bez viena vai pat abiem vecākiem. Heteroseksuālās gjimenēs šādi bērni arī var rasties - šķiršanās, laulāto nāve, utml. Bet šajos gadījumos nepilnā gjimene nav bijis mērķis jau laulību slēdzot, bet rodas vēlāk - dzīves neveiksmju rezultātā.

Nezinu kādēļ homoaktīvisti, kuri sev pieprasa "tiesību vienlīdzību" tikt laulātiem, pilnīgi aizmirst par sekām. Par to, ka bērniem arī ir tiesības augt kopā ar abiem vecākiem, lai varētu optimāli attīstīties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

novērotājs 21.05.2007 11:53
Neiecietību pret tā sauktajām seksuālajām minoritātēm rada viņi paši. Ja ļoti liela sabiedrības daļa nevēlas redzēt viņu gājienu ielās, tad tādi, kuri tiešām vēlētos iecietību no gājiena atteiktos. Tieši šo minoritāšu agresīvā tieksme uzspiest savu gribu rada naidu. Tuvāk patiesībai būtu, ja tās draudzības dienas nosauktu par naida dienām, jo notiek klaja provocēšana.

Vai tad tas nav tiesību un brīvības pārkāpums, ja cilvēkus, kuri izsakās pret praidu un homoseksuālisma propagandu nekavējoties apsaukā par homofobiem un tumsoņām. Bija laiks, kad ticību Dievam pielīdzināja tumsonībai.

P.S. Interesanti, cik izmaksāja pagājušā gada pasākumi un kas tos apmaksāja un apmaksās šodien.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

STOP - prte nāves kultūru 21.05.2007 11:23
par homoseksuālismu kā INDI un nāves kultūras sastāvdaļu

Ja esi normāli seksuāli orinetēts cilvēks un Tu nevēlies bērnus, tad tā ir Tava privāta lieta, tāpat, kā, ja Tu izvēlētos būt gejs.

JAUTĀJUMS IR PAR neauglīga un perversa DZĪVES VEIDA REKLĀMU!

tas pats ar alkoholu! Alohola reklāmas arī ir jāaizliedz!!!!!

Par cilvēku skaitu uz Zemes - vai tas ir par daudz var strīdēties, bet kas ir acīmredzams - tas, ka LATVIEŠU skaits samazinās.

TĀTAD tomēr izmirsam. Jautājums - vai vēlamies šo izmiršanas procesu sekmēt vai apturēt???

atbalstot nenormālu dzīves veidu, - diemžēl tiek sekmēts izmiršanas process!

Turklāt atsķirībā no homoskesuāļa, ja esi normāli seksuāli orientēts, tad Tu jebkurā mirklī, kad gribēsi tomēr radīt bērnus, to varēsi, bet homoseksuālis - nevarēs.

Turklāt ir vēl garīgi faktori. Cilvēks nav tikai spermas mašīna un donors.

ĢIEMENEI vajag tēva klātbūtni, bērniem vajag mīlestību - NORMĀLU - sajust - starp vecākiem, kas ir paraugs visām pārējām attiecībām!

bet homosesks diemžēl ir erzacs, homoseksuālistu vidū ilgstošas attiecības nepastāv, TAS IR PILNĪGI DROŠI izpētīts fakts.

Eksmācītāja Santa "laulātie" paraug-geji jau sen ir pametuši viens otru!

Turklāt manipulācija sar dzimumorgāniem neatbilstošā un nedabiskā veidā traumē cilvēku ne tikai fiziski un ir apdraudējums veselībai, bet arī garam!

tas ir tāpat kā ar mēli spodrināt zābakus - var jau, bet tomēr neforši - cilvēks, kas to dara, pazemo savu cilvēcisko cieņu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alex - STOP 21.05.2007 11:15
ekoloģiskā krīze, kuras vaininieki atkal ASV bagātnieki (mantkārības dēļ, negrib parakstīt KIOTO PROTOKOLU).

Neesmu sajūsmināts par pašreizējo ASV administrāciju, kura (izņemot neviennozīmīgo biodegvielas programmu), pārāk kūtri risina energoefektivitāti. No otras puses, ne jau visas zemes ir tādā situācijā kā Latvija, kam ir ļoti izdevīgs 1990.g. benchmark - tādēļ Kioto daudzi pamatoti uzskata par favorītisku priekš bijušās PSRS un jaunattīstības valstīm. No ASV vienīgi varētu sagaidīt lielāku vadību, radot kādu reālistiskāku risinājumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


STOP - liberāļiem - par vēsturi 18.05.2007 18:30
Patrirarhālisms un kari nav idents jēdziens. Pēc Otrā pasales kara Vāciju atjaunoja ļoti patriarhalie un reliģiskie, bet miermīlīgie kristīgie demokrāti!

Savukārt fašisma vairāki pamatlicēji bija brīvā seksa homoseksuālisti ar Hitlera palīgu Remu priekšgalā, kuru gan vēlāk Hitlers nogalināja!

Pašu Hitleru pieveica ne jau kaut kādi liberāļi, bet visumā patriotiski, patriarhāli, tradicionāli un nacionāli noskaņoti cilvēki..

Liela loma vēsturē ir arī reliģijai!

Rietumos tehniskie labiekārtojumi bija tikai sekas garīgajiem un reliģiskajaem procesiem

Ziemeļamerikas un Ziemeļeiropas kapitālisms radās pateicoties protestantisma ētikai un reliģiozai attieksmei pret darbu (to jau sen pierādījis socioloģijas pamatlicējs Makss Vēbers).

Reliģija dod impulsu attīstībai - tai skaitā ekonomiskajai un zinātniskajai (bet to pamatā ir garīgās pārmaiņas cilvēku attieksmē pret pasauli).

Taču parasti attīstības (ekonomiskās) rezultātā cilvēki aizmirst ētiku un reliģiju. Paliek lepni un augstprātīgi ("Sev jaunu pasauli mēs celsim" - bez Dieva, bez garīguma)

Sekas: agri vai vēlu seko degradācija.
Kā to mēs labi varam redzēt pēdējo desmitgažu laikā Ziemļamerikā un Eiropā.
1) Demogrāfiskā krīze (cilvēki izvairās no bērniem, jo bērni traucē baudīt dzīvi),
2) Rezultāta jāieved lētais darba spēks, tai skaitā vajadzīga Turcija - sekas etniskie un reliģiskie konflikti Eiropā,
3) morālā krīze arī Rietumu zemēs - augsta līmeņa korupcija (Enron, Berluskoni, Bušs utt.),
4) vardarbības pieaugums aiz mantas un varas kāres - ASV režīms, kas diktē pasaulei savu gribu, bet izsauc arī milzīgu pretestību un terorisma vilni,
5) ekoloģiskā krīze, kuras vaininieki atkal ASV bagātnieki (mantkārības dēļ, negrib parakstīt KIOTO PROTOKOLU).

PĒC II PASAULES KARA KRISTIETĪBA PALĪDZĒJA EIROPAI ATGŪTIES NO FAŠISMA UN KARA ŠAUSMĀM.(Baznīcas bija pilnas ne tikai Poljā, bet arī Vācijā, Francijā un Anglijā). BET TO JAU SEN DAUDZI IR AIZMIRSUŠI.

Tāpēc analizēt vajag vēsturi objektīvi, nevis caur liberālisma brillēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

STOP - visiem 18.05.2007 18:08
Korekti kopsavilikumi no iepriwkšējām diskusijām:

I. Neviens sabiedrībā nav pret to, kā katrs mīlējas, ja nepārkāpj likumu un nedara to atklāti.
II. Vairums Latvijas sabiedrībā ir pret geju reklamēšanos un to gājieniem.
Geji nav tas pats, kas homoseksuālisti.
Homoseksuālisms ir iedzimta(mazticams) vai iegūta(parasti) deviācija, kas var izsaukt tikai žēlumu pret cilvēku, kuru tā skārusi. Gejisms ir agresīva šīs deviācijas propaganda un mēģinājumi šo novirzi padarīt par normu.
III. Vairums nav pret homoseksuālistiem kā pret cilvēkiem, bet gan pret viņu dzīves stilu, kas ir neauglīgs un bīstamas sabiedrībai, ja tas izplatās un pārņem jaunatni.
VI. Visvairāk pedofīlu(procentuāli) nāk no gejiem - tas ir pierādīts fakts.
V. Ja nebūs normālo laulību, kuras tik ļoti necieš geji, tad jau nedzims bērni, un ko tad tie paši geji mīlēs? Tātad homosekss ir pašpretrunīgs absurds.
VII. Atcerieties Poliju, tur taču geju gājienusvienu gadu aizliedza un par to viņiem nekas nebija. Tātad ir zemes, kas ir demokrātiskas un spēj attīstīties arī bez geju gājieniem. Arī šobrīd Polijas valdība spriež par iespēju aizliegt geju propogandu skolās, kurās acīmredzot caur ārzemēs finansētām un izstrādātām veselības mācības programmām geji ir trikuši iekšā!
Tas, ka Hitlers Vācijā vajāja gejus, vēl nav arguments, lai šodien viņus apjūsmotu(Vācijā vajāja arī zagļus un izvarotājus, taču tādēļ šīs sociālās deviācijas par normu nav kļuvušas)
VI. Ja atļaus gejiem adoptēt bērnus, tad būs apslēptā pedofilija, jo tad būs grūtāk noteikt garīgo vai fizisko seksuālo izmantošanu. Tāpēc geju laulības nav legalizējamas un tāpat bērnu adopcija, ņemot vērā, ka mūsu sabiedrībā geju vidū visvairāk ir biseksuālu – tātad izvirtuļu, kuriem vienalga ar ko gulēt.
VIII Biseksuālisms pierāda, ka cilvēki var veidot arī normālas seksuālas attiecības, taču izvēlas pamēģināt nenormālas, proti – pederastiju un pedofiliju. Tieši biseksuāļi - tādi kā Samts vai nesen tiesātais PEDOFILS EISAKS ir viskvēlākie gejisma reklamētāji. Biseksuālisms ir skaidrs pieradījums tam, ka gejisms savā dziļākajā būtībā tomēr ir izvirtība
XI.Nosaucot pedofīliju par slimību, it kā tiek attaisnots pedofīljas grēks.
Pareizāk sakot tiek noliegta grēka REALITĀTE.
Tātad GRĒKU vispār neesot - ir tikai slimības?)))::
Bet no kurienes tad tās slimība rodas?
Nelaime jau tā ka gan pedofĪlija gan pederastija ir gan grēks, gan slimība.
X.Sākas viss ar PIRMO pamēģināšanu, bet pārvērŠas par slimību: nespēju normāli apmierināt dzimumdziņas vai TĀS kontrolēt.
Tas pats ar alkoholismu: sākas - kā grēks - negausība iedzeršanā, beidzas kā slimība, nespēja ar to tikt galā.
tāpat pārēšanās un citas baudas, kļūst sākumā - par grēku - nesātību, bet pēc tam jau par slimību, kas degradē gan cilvēka garīgo cieņu, gan arī - vēlāk miesu. Vai esat redzējuši kādi izskatās vairums geju vecumdienās?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers - Marijai 18.05.2007 15:46
es redzu brīvu sabiedrību, kur dzīvo brīvi cilvēki, kas netic cilvēku nogalināšanai (nāvessods, kā vairākos ASV štatos), (..) un daudziem citiem tāmlīdzīgiem veco laiku netikumiem.

Redz, ka tomēr atrodas vēl brīvāki cilvēki, kas bez ceremonijām to cilvēku nogalināšanu veic - izpilda nāvessodus nevainīgiem bērniem. Bet, kad paši nonāk līdz tiesas solam, tad lielie cilvēktiesību bļāvēji ir klāt.

Nāvessods ir nevis cilvēku nogalināšana, bet ērta metode sevišķi bīstamo atkritumu apsaimniekošanai. Punkts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers - Ja tomēr nesaproti 18.05.2007 15:38
Kāpēc divi kolēģi var stāstīt pie kafijas, ka bijushi laivu braucienā, ārzemēs. Ka vīrs nopircis jaunu makšķeri. Bet trešajam kolēģim šajā situācijā būtu jāklusē un jāmurmina kaut kas par laika pavadīšanu ar draugiem.

Nu pie''nemsim, ka trešajam kolēģim tiek ļauts izstāstīt arī par saviem brīvdienu piedzīvojumiem. Bet tad ir v;ēl arī ceturtais kolēģis, kurš ar savām divām mīļākajām brīvdienās bijis svingeru pasākumā un apsmērējies ar fekālijām. Cik tālu iesim dažādu seksuālo minoritāšu tolerēšanā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aleksis 17.05.2007 17:56
Piedodiet par netaisno kritiku. Šī portāla sadaļā "Izglītība un nodarbinātība" šogad publicēti veseli 3 raksti par izglītību ("Tuvojas sesija. Špikosim?", "Ceļā uz vienotu Eiropas vēsturi" un "Dzīvojot ar Hobsa mantiniekiem"). Ja neskaita pēdējo rakstu, kas patiesībā arī ir par homo-iecietības tēmu, tad zināma interese par izglītības politiku ir.

Viendzimuma sekss, bez šaubām, šeit ir pārstāvēts daudz plašāk, bet neesmu uz viņiem greizsirdīgs. Līdzšinējie Providus un co. pētījumi (piemēram, par krievu un latviešu izcelsmes īpašvārdu biežumu matemātikas mācību grāmatās) robežojās ar karikatūru - ko apliecinu kā diplomēts matemātiķis. Latvijas izglītības politikā notiek arī būtiskas lietas (piemēram, nupat notika LU rektora vēlēšanas), bet lai jau paliek... Priekš kam mums tādas sarežgjītas lietas. Ja nu izrādās, ka Atvērto Sabiedrību (tāpat kā savulaik Zinātnisko Komunismu) īsti labi saprast var tikai aprobežoti cilvēki?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Diesel 17.05.2007 17:40
Diesel: Indija un Ķīna ar strauji augošu ekonomiku, bet pazemojoši zemu dzīves līmeni?

Par spīti problēmām, šīs divas ir ļoti perspektīvas sabiedrības. Liberāli demokrātiskām sabiedrībām ir uzmanības deficīts. Kamēr Eiropā neskaitāmi jaunieši "izglītojas" par seksualitāti un naktsklubiem, ir desmiti un simti miljonu indiešu un ķīniešu, kas mācās fiziku un programmēšanu. Viņu sabiedrībām jau ir vai drīz būs labvēlīgāka vecumstruktūra (zemāks "Dependency ratio"), zemākas darbaspēka izmaksas. Es ik dienas lietoju neskaitāmas mantas, kas ražotas Ķīnā. Vai ķīnietim vajag arī kādu mantu, ko ražo te Latvijā? (Uzņēmums, kur strādāju, nodarbojas ar IT ārpakalpojumiem, bet ķīniešu klientu mums nav.) Līdz ar to ir tikai laika jautājums, kad globālajā ekonomikā iesaistītajam ķīnietim vairs nebūs pazemojoši zems dzīves līmenis. Savukārt mans dzīves līmenis globalizācijas apstākļos nevar būt neko daudz augstāks kā indiešu programmētājam, kurš prot darīt to pašu, ko es.

Lasot Politika.lv pētījumus par to, cik daudzi cilvēki akceptē homoseksuālistus kā cilvēkus, bet neakceptē homoseksuālismu kā dzīvesveidu (un kā šo ļoti nepareizo situāciju mainīt, lai būtu sociāli pieņemamāk stāstīt kolēgjiem par savām brīvdienām, kas pavadītas ar homoseksuālu partneri), man kļūst drusku neērti par sabiedrības pētnieku prioritātēm. Kur ir Politika.lv pētījumi par izglītības kvalitāti? Par to, cik bērniem nav iespēju mācīties fiziku? Vai tiem, kuri pērn neizvēlējās centralizēto eksāmenu matemātikā? Vai tiem vidusskolēniem, kuri neprot nevienu svešvalodu? Ja pēc "World Bank" prognozēm Latvija 21.gs. pirmajā pusē būs viena no depopulācijas (iedzīvotāju skaita samazināšanās) rekordistēm, kāpēc mēs neuzskatām savu nedaudzo bērnu izglītošanu par absolūtu prioritāti?

Masveida imigrāciju te neviens nepieļaus un raksta autors Viktors, kā arī Diesel, es un daudzi citi vecumdienās paliksim bez normālām pensijām. Tāpēc, ka jaunības dienās strīdējāmies par figņu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija - Pankūkām 17.05.2007 17:28
Un saukt par uzplaukstošām sabiedrības, kuras, lēnām izmirstot, dzīvo ar sliktā nozīmē uz aizgājušo impērisko varenības laiku atpakaļ pagrieztu galvu, tīksminās par tā laika pompozajām, bet mūsdienās morāli un fiziski novecojušajām celtnēm, var tikai tāds cilvēks, kas nezin un nav redzējis ko labāku.


Gaumes jautājums, vai nē?

Tur, kur Jūs redzāt nostālģiju pēc imperiskās verēnības (vai Eiropā tiešām tāda ir?), es redzu brīvu sabiedrību, kur dzīvo brīvi cilvēki, kas netic cilvēku nogalināšanai (nāvessods, kā vairākos ASV štatos), privātas dzīves ierobežošanai (tikumības likumi, kā daudz kur pasaulē, tai skaitā ASV), un daudziem citiem tāmlīdzīgiem veco laiku netikumiem.

Kas attiecās uz vecām ēkām, es tās vienkarši mīlu. Un mani nemulsina Versaļa vai Briseles Grand place laukums. Tieši otrādi - mulsina vienstāvu Bībeles josla vai debesskrāpji, kur cilvēki doma tikai par naudas taisīšanu, nevis dzīves baudīšanu.

Ja reiz runa par gaumēm, es taču arī varu izpausties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Diesel - Pankūkas 17.05.2007 14:53
"Un saukt par uzplaukstošām sabiedrības, kuras, lēnām izmirstot, dzīvo ar sliktā nozīmē uz aizgājušo impērisko varenības laiku atpakaļ pagrieztu galvu, tīksminās par tā laika pompozajām, bet mūsdienās morāli un fiziski novecojušajām celtnēm, var tikai tāds cilvēks, kas nezin un nav redzējis ko labāku"

Un kas tad būtu labāks? Āfrika, kur apmēram puse kontinenta valstu dzīvo reālu vai latentu militāru konfliktu zonā? Indija un Ķīna ar strauji augošu ekonomiku, bet pazemojoši zemu dzīves līmeni? Dienvidamerika??? Vidusāzija?:) Pāri paliek pāris Āzijas valstū, ASV un Austrālija, kuras būtībā dzīvo saskaņā ar Eiropas vērtībām. Vecu celtņu gan tām nav, jo tās pašas ir visai jaunas, taču, piemēram, ASV ir izplatīta prakse kopēt un atdarināt Eiropas vēsturiskās celtnes un nosaukt pilsētas Eiropas pilsētu vārdā...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Pankūkas - Pētersonei! - Marija 17.05.2007 13:44
Nav jābūt kādam uzplaukumam, lai izceltos uz dzīves pastāvīgā karadarbības režīmā, vai 14. gadsimtā fona. Un saukt par uzplaukstošām sabiedrības, kuras, lēnām izmirstot, dzīvo ar sliktā nozīmē uz aizgājušo impērisko varenības laiku atpakaļ pagrieztu galvu, tīksminās par tā laika pompozajām, bet mūsdienās morāli un fiziski novecojušajām celtnēm, var tikai tāds cilvēks, kas nezin un nav redzējis ko labāku.

Nav arī jālūkojas šauri, lai saskatītu Eiropas progresējošo pagrimumu. Arī viens piemērs :) - 2000. gadā ES valstu galvas sapulcējās, lai īsti padkomunistiskā garā paziņotu, ka līdz 2010. gadam ES kļūs par neko nebūt, bet "dinamiskāko un konkurētspējīgāko zināšanu ekonomiku pasaulē" (skat. piem. paskaidrojumu praporščikiem par "dažām nozīmīgām Eiropas Savienības (ES) tēmām"). Patlaban tas izskatās kā slikts joks. Vienīgais, ar ko ES var lepoties ir ātrums, ar kādu tā var radīt jaunus birokrātiskus šķērsļus ceļā uz deklarētajiem mērķiem, dubultot likumu, kuri pilsoņiem un uzņēmumiem itkā būtu jāievēro, skaitu, un pārvaldes vietu audzēšana, lai mēģinātu sev un citiem iestāstīt kādu no kārtējām nejēdzīgajām "ticībām", piemēram, ka (atvainojos) **** vai tikt ****** ***** ir nākošā labākā lieta pēc "sociālā taisnīguma". :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Raimondsmeiksha - . 17.05.2007 13:07
Ja muusu valstii buuutu tiesiski, mediciiniski un psiholoogjiski noturiigas dazhaadu seksuaalo orientaaciju UN perversiju analiiizes tradiicijas, tad, iespeejams, mees tik biezhi nerunaatu par to, kaa nereabiliteeti/pietiekami neuzraudziiti seksuaalie noziedznieki nogalina beernus. Jo, ja mees kaa valsts analizeetu, kaa tieshi rodas taas vai citas izmainjas seksualitaatee, tad mums sho preobeleemu buutu mazaak.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 17.05.2007 10:49
Marija: 1360. gados brīvo militāro apvienību darbības rezultātā regulāri tika izpostītas lielas teritorijas Francijā un Itālijā, un valdniekiem bija jāmaksa šīm militārām vienībām liela nauda, lai tie aizvāktos prom un darītu to pašu citās teritorijās.

Nav liela māksla dzīvot labāk nekā 14.gadsimtā. Padomju propaganda vismaz salīdzināja savus sasniegumus ar 1913.gadu :)) Starp citu, 1347.-49. gadā Rietumeiropā bija notikusi mēra epidēmija, kurā izmira trešdaļa iedzīvotāju - Marijas aprakstītās militarizētās marodieru vienības bija galēji novājinātas valsts pazīme. Homoaktīvisti reizēm nosoda patriarhālismu kā tādu un uzskata tā atmešanu par milzīgu vēsturisku progresu (sal. http://www.iecietiba.lv/article.php?id=7&t=0&rub=4&la=2 ). Sliktākais, ka šādos rakstos patriarhālismu tēlo kariķēti - atsaucoties uz 19.gs. vai vēl senākiem stereotipiem.

Manuprāt, patriarhālisms vienkārši nozīmē, ka vīrietis (līdzās sievietei) pašaizliedzīgi rūpējas par savu gjimeni un uzskata bērnu radīšanu un audzināšanu par svarīgu savas dzīves saturu. Un arī politiskās prioritātes tiecas pakārtot šim savam mērķim. Tas var būt gan Vecās Derības lopkopis, kuram vajadzīgi dēli, lai aizsargātu ganības, gan aristokrāts, kuram ir morāls pienākums turpināt savu dzimtu, gan zemnieks, kura gjimenē aug palīgi saimniecībā un māju mantinieks, gan arī mūsdienīgs vīrietis, kurš dara visus mājas darbus un kuru nebaida fakts, ka sieva var būt par viņu daudzos jautājumos gudrāka. (Sk. rakstu "The Return of Patriarchy" by Phillip Longman).

Pasaulē vairāku gadsimtu laikā notiek periodiska patriarhālu/nepatriarhālu sabiedrību nomaiņa. Palasot to, ko raksta Eiropas musulmaņu ideologs - šveicietis Tariq Ramadan (t.i. par modernu, eiropeisku islāmu, kurš tomēr saglabā visas islāma doktrīnas) vai iepazīstoties ar demogrāfiskajām tendencēm Jeruzalemē (no kurienes pazūd sekulārie ebreji, toties savairojas ortodoksālie ebreji un arābi) vai konservatīvi-republikāniskajiem t.s. "sarkanajiem štatiem" ASV - mēs redzam, ka patriarhālisms ir pilnīgi dzīvs un nekur negrasās pazust. Piezīmēsim, ka Jeruzalemē (gluži tāpat kā Rīgā vai Varšavā) praidisti netiek mīlēti un godāti (sk. http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3272408,00.html ).

Ultraliberālisms un indivīda absolūta brīvība sekot savām vēlmēm ir izņēmuma situācija. Tā var ilgāk pastāvēt tajās vietās, kur ir nemitīgs imigrantu pieplūdums no visas pasaules - Ņujorka, Sanfrancisko, Amsterdama (lielākos mērogos - arī Kanāda). No kurienes nāk šie imigranti? Vairumā gadījumu - no patriarhālām jaunattīstības valstīm vai arī no religjiski konservatīvas ASV vidienes. Latviju arī varētu pataisīt par tādu vietu - kur krievu un padomju kultūra saskartos ar Eiropas Savienības standartiem, un imigrantu ieplūšanai (it īpaši no bijušās PSRS) būtu liela ekonomiska jēga. Un tad viena vai divas geju un lezbiešu paaudzes varētu baudīt ultraliberālas sabiedrības priekšrocības. Un teikt, ka "tautība - tā nemaz nav svēta govs", kā Marija jau trāpīgi piezīmēja.

Bet ilgākā laika sprīdī tas neatnestu svētību latviešu tautai, kuras zeme kārtējo reizi kļūtu par imigrantu caurstaigājamo vietu. Ne arī kaimiņos esošajām austrumslāvu valstīm, kurām taču arī pašām drīz pietrūks cilvēku, kas varētu apgūt viņu pamestās sādžas un Tālo Austrumu plašumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

eBio 17.05.2007 09:18
Tiešām nav sabiedrības darīšana, ko divi pieauguši cilvēki brīvprātīgi dara savā privātajā telpā. Tiešām, nevajag mums Tikumības policiju, kas ielauztos dzīvokļos un viesnīcu istabiņās, un pārbaudītu, kas, ar ko un kādā veidā...

Bet kategoriski esmu pret to, ka deviācijām tiek veikta propaganda publiskajā telpā, ka ar tām saskarās bērni agrīnās socializācijas periodā un vienkārši tiek indoktrinēti. Par to, ka par geju var kļūt, liecina kaut vai dažādu slēgto zēnu internātu pieredze, kuros seksuālās nobriešanas periodā viņiem nav normālas saskares ar meitenēm. Un, ja vēl gadās attiecīgs audzinātājs....... Un gadās taču!!

Propaganda neapšaubāmi ietekmē arī šķietami bioloģiski determinētas īpašības. Ņemsim kaut vai ķermeņa svaru un apetīti. Visā pasaulē tagad ir atzīts, ka bulīmijas un anoreksijas "epidēmijas" jauno meiteņu vidū ir tiešas sekas kārnuma propagandai, izmantojot modeles kā atdarināšanas cienīgu paraugu...

Ar seksualitāti ir tas pats. Piemēram, zināms, ka seksuālās uzvedības patterni veidojas ģimenē un partnerus berni visbiežāk izvēlas tādus, kas līdzinās vecākiem. Iemācīta un iegūta uzvedība, nevis iedzimta. Par novirzēm? Lūdzu! Nomaļos Vidusāzijas ciematos dzimumtieksmes apmierināšana ar ēzeļiem un kazām ir visai izplatīta parādība līdz šai baltai dienai. Latvijā par tādām lietām tā kā nebūtu dzirdēts. Ko, domājat, vidusaziātiem gēni tādi - ar tendenci uz zoofīliju? Nu gan jūs rasisti!! :-) Nē taču! Vienkārši, attiecīgajā kultūrā zoofīlija ir sociāli ne pārāk nosodīta darbība (labāk sakot - akceptēta un agrāk pat zināms zēna brieduma apliecinājums). Pusaudzis redz, ka jaunēkļi un vīri tā mēdz darīt. Tad kāpēc ne?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 16.05.2007 17:17
Nezinu cik ierobežoti jāskatās uz lietas būtību, lai redzētu Eiropu pagrimumā. Šodien Eiropa ir uzplaukumā.

-----------------------------------------------

Eiropa šodien vēl ir it kā uzplaukumā jo turas uz tā uzplaukuma kas tika panākts , neskatoties uz kariem , vēl tājā laikā kad vēl lietas tika turētas savos dabiskos rāmjos. Ja salīdzina ar strauji plaukstošo Āziju , tad tā tendence atpalikt kļūst redzama. Eiropas jaunatne nodzeras un rīko masveida nekārtības un ne tikai musulmaņi.

Kas attiecas uz kariem , tad karu iepējamība ir jāpārvērtē ar pasaules globalizāciju un masu iznīcināšanas ieroču esamību. Kari vairs nav iekarošanas kari , bet gan tādas kā pāraudzināšanas operācijas . Kari saistās ne tik daudz vairs ar iegūstamo kara laupījumu , kā ar nepieciešamiem izdevumiem kara vešanai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija - Pankūkām 16.05.2007 14:45
Nezinu cik ierobežoti jāskatās uz lietas būtību, lai redzētu Eiropu pagrimumā. Šodien Eiropa ir uzplaukumā. Nosaukšu dažus piemērus salīdzinājumam.

Eiropā nedzīvo pastāvīgas karadarbības režīmā. Ja domājat, ka karš cilvēcei ir ārkartas stāvoklis, paskatieties uz pasaules karti un padomājiet vēl. Arī Eiropā tā bija, un tieši tājos laikos, kad sabiedrībā bija ļoti stipras hierarhiskās un pārējas 'tradicionālas' vērtības. Eiropas tradicionālās sabiedrības īkdiena izskatījās šādi:

1360. gados brīvo militāro apvienību darbības rezultātā regulāri tika izpostītas lielas teritorijas Francijā un Itālijā, un valdniekiem bija jāmaksa šīm militārām vienībām liela nauda, lai tie aizvāktos prom un darītu to pašu citās teritorijās. Tas izskatījās šādi: kāda brigāde ieņema nelielu pilsētu un sistemātiski aplaupīja visus puslīdz turīgus cilvēkus blakus esošajos ciemos un pilsētās, izvaroja sievietes, etc. Tad vai nu kāds šo brigādi novāca, vai tā, beidzot savu darbību šajā vietā, pārvacās uz citu.

Mierinājums tajā visā, no Jūsu perspektīvas, varētu būt šāds: to darīja baltie kristīgie vīrieši, kas šādi apliecināja savu vīrišķību. Nu un protams viņi ļoti atklāti praktizēja savu heteroseksuālitāti. Turklāt varbūt Jums arī patiks dzirdēt ka sievietes tajā sabiedrībā zināja savu vietu. Nu un tā tālāk...

Protams, bija arī labas lietas tajā laikā... Bet es tomēr neaicinātu tur atgriezties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! - Marija - IM 16.05.2007 14:07
"Tomēr Eiropa joprojām pie dzīves."

Cik ilgi vēl - tāda, kā tā ir zinām patlaban? Atšķirībā no piemēram, Latvijas, Rietumeiropas valstis pēdējos 50 gados nav piedzīvojušas tādus "sociālos satricinājumus" kā PSRS sabrukums, bet kurās no šīm sabiedrībām cilvēki, kopumā ņemti , vēl ir spējīgi pildīt vienu no svarīgākājām ja ne svarīgāko sabiedrības *err* ilgtspējas nodrošināšanas funkcijām - sevis bioloģisku atražošanu? No šī redzespunkta skatoties, Rietumeiropas valstis nevar kalpot kā "labas prakses" piemērs itin nekam... :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM - Marija 16.05.2007 12:36
Lietu kārtības nojaukšana ir anarhija. Jā , Latvijā ir mainījusies lietu kārtība , bet pareizāk gan būtu jāsaka ka ir atjaunojusies lietu kārtība. 50 gadus šī kārtība bija izjaukta diezgan lielā mērā un aizstāta ar meliem. Ja nebūtu pastāvīgu melu , būtu pastāvīga anarhija. Zināmu laiku lietu kārtību var noturēt arī uz meliem.

Kas attiecas par homoseksualitāti , tad pastāvošās lietu kārtības ietvaros homoseksualitāte ir nolikta pie netikumiem. Nolikt kaut kur citur to var tikai ar melu palīdzību , jo lietu kātība nosaka to ka lietas ir sakārtotas attiecībā viena pret otru. Ja kādu lietu pārvieto , tad jāpārvieto ir arī ar to saistītās lietas , lai sistēma atkal būtu līdzsvarā. Ja homoseksualitāti izņem no netikumiem , tad tikai loģiski ir atteikties no vecāku nosaukumiem māte un tēvs , loģiski ir jāievieš vīrieša A tips un Vīrieša B tips utt. Un ne tikai tas , jāiet ir vēl dziļāk. Ir jāpārvērtē kas ir ļauns un kas ir labs , tas ir jāķeras ir pie pašiem pamatiem uz kā viss balstās , jāķeras ir pie labuma un ļaunuma revīzijas. Nedomāju ka cilvēce ir uz to gatava un nedomāju ka civilizācija to varētu pārdzīvot. Vai nu kritienā atpakaļ paspētu sevi iznīcināt , vai arī nokristu atpakaļ pie mežoņiem. Un nedomāju ka šādas likmes būtu kaut kādā mērā pārspīlētas.

Lai saprastu kas ir kas , pie pastāvošās lietu kārtības nevar homoseksualitāti pielīdzināt tautībai utt. , homoseksualitāte ir jāpielīdzina citiem netikumiem , jo tā atrodas vienā plauktiņā ar netikumiem. Un tad nebūs problēmu saprast arī ko un kā var stāstīt pie kafijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ja tomēr nesaproti - IM 16.05.2007 12:03
Kāpēc divi kolēģi var stāstīt pie kafijas, ka bijushi laivu braucienā, ārzemēs. Ka vīrs nopircis jaunu makšķeri. Bet trešajam kolēģim šajā situācijā būtu jāklusē un jāmurmina kaut kas par laika pavadīšanu ar draugiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija - IM 16.05.2007 11:53
Vai Jūs tiešām domājat, ka pastāvošās lietu kartības mainīšana nozīmē anarhiju? Latvijā pēdējo divdesmit gadu laikā diezgan pamatīgi mainījās pastāvošā lietu kartība - un nekā, dzīvojam tālāk. Turklāt daži sasniegumi mūsdienu Eiropas civilizācijā panākti ar daudz radikālākām ‘pastāvošas lietu kartības’ maiņām. Tomēr Eiropa joprojām pie dzīves.Kas attiecas uz tautību, tā nemaz nav svēta govs. Ir daudz izglītoto un kopumā sabiedrībā atzīto cilvēku, kam ir dziļi vienalga, kāda viņiem un citiem ir tautība. Tā kā sorry, IM, mani neinteresē Jūsu tautība, bet Jūsu homofobiskie izteikumi gan liekas kaitīgi sabiedrības attīstībai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

eBio - Shadow 16.05.2007 11:51
Analoģija ar tautību nav korekta. Labāk paņemsim, piemēram, rasi. Tā ir acīmredzama utt. Kamēr, piemēram, afro cilvēks, kurš strādā līdzās man, neuzsver to, ka viņš ir afro un tāpēc daudz labāks vai daudz žēlojamāks, neprasa īpašas, atšķirīgas tiesības, darba devējs pret mums izturās, vadoties no mūsu profesionālisma, un, ja mēs strīdamies, tad kā divi cilvēki - Andris un Maiks, nevis baltais diskriminē melno vai otrādi - viss ir burvīgi.

Tas pats par gejiem. Par to, ka tādi ir, uzzināju gados 16, bet man šī informācija bija ļoti vienaldzīga - kā jebkurš fons, kas manu dzīvi tieši neietekmē. Maksimums mierīgas līdzāspastāvēšanas un nekad nav bijusi vēlēšanās sist kādu geju, tāpēc ka viņš ir gejs...

Taču, ja tiek būvētas barikādes - paši geji tās būvē- gan virtuāli, gan reāli - tad es vienkārši būšu spiests nostāties vienā no pusēm. Skaidrs, kurā. Kad cilvēki, izmantojot autoritāti un speciālās zināšanas (Jolanta Cihanoviča, piemēram), mediji ("Diena") utt. cenšas ietekmēt manus bērnus, tai skaitā skolā, cilvēkus man apkārt, cenšas iedvest, ka homosekss ir daudz modernāk un prestižāk par heteroseksuālām attiecībām un pasludināt tradicionālo uzskatu piekritējus par atpalikušiem - es to nevaru uztvert savādāk kā signālu, ka tomēr būs jācīnās. Kamēr vēl ir šāda iespēja. Bet nevis pret gejiem kā tādiem, bet gan pret KAROJOŠAJIEM GEJIEM un geju pārākuma ideologiem. Ja cietīs pa vidu kāds "normāls gejs", vainīgi tur būs tikai šie ideologi. Pilnīga analoģija ar jēdzieniem VĀCIETIS un FAŠISTS 2.pasaules kara laikā. Pirms tam citiem nebija principiālu iebildumu pret vāciešiem kā tādiem. Fašisti sāka pirmie un rezultātā cieta arī miermīlīgā vācu tautas daļa, kura nebūt nejutās pārāka un nebūt nevēlējās apgūt jaunās zemes....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM 16.05.2007 11:15
Tautība ir tautība , netikums ir netikums. Ja kāds savu netikumu sāk pielīdzināt , kaut vai tikai pa piemēram , tautībai , tad protams ka tas ir izaicinājums visai sabiedrībai. Tas ir tiešs uzbrukums pastāvošai lietu kārtībai. Tā ir anarhijas veidošana. Protams ka sabiedrība nevar pieļaut pastāvošās lietu kārtības jaukšanu un tai ir jānostājas pret jaucējiem. Bet šādas sabiedrības polarizācijas (pastāvošo lietu kārtības jaucējos un aizstāvjos) ierosinātāji bet šaubām ir pastāvošās lietu kārtības jaucēji.

Pie tam jāņem vērā ka runa iet par pašiem lietu kārtības pamatiem , kas ir veidojušies un stabilizējušies vairāku gadu tūkstošu garumā. Jāņem vērā ka deklarēts tiek ka vajadzētu tikai pamainīt vienu vai otru lietu , bet faktiski neapmierinātība ir ar lietu kārtības pašiem pamatiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Shadow - eBio 16.05.2007 09:40
eBio, bet kā Jūs justos, ja Jums būtu jāslēpj tas, ka esat, piem., latvietis? Vai Jūs uzskatīti par normālu situāciju, kurā neviens nezākā, piem., latviešus, kamēr viņi atklāti nepasaka, ka ir latvieši vai nelieto latviešu valodu? Vai arī tādā gadījumā Jūs uzskatītu, ka visi ir draudzīgi un tikai tie, kas atļaujas teikt, ka ir latvieši un nekaunas par to, ir polarizācijas ierosinātāji, kas ir pelnījuši ciest?

Man šāda loģika nav saprotama. Nesaprotu kā var runāt par iecietību pret homoseksuāliem cilvēkiem laikā, kad vispār par šo tēmu nebija pieņemts runāt, kad geji bija "kaut kur tur ārā", nevis starp maniem kolēģiem, draugiem, radiem utt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

eBio 16.05.2007 09:00
Minoritāšu aktivitātes panākušas vienu - sabiedrības polarizāciju pēc šī parametra. Ja pirms gadiem pieciem sabiedrības lielu lielais vairums mēnešiem ilgi neatcerējās par tāda veida atšķirībām vai arī uzskatīja tās par nebūtiskām ikdienas komunikācijā un pašidentifikācijā, tad tagad informatīvā spiediena rezultātā šie cilvēki vienkārši ir spiesti formulēt savu attieksmi/viedokli. Tas taču ir dabisks iznākums. Par to var pārliecināties ar vienkāršu testu palīdzību. Piemēram, "nacionālās atmodas" laikā, atbildot uz jautājumu, "kas es esmu?", ļoti daudzi sāka ar tautību - "latvietis", "krievs", jo pret to sabiedrībā bija saasināts jutīgums. Tagad vairums cilvēku, it īpaši jaunieši, tautību vispār aizmirst norādīt.

Analoģiski, pirms pieciem gadiem cilvēka pašidentifikācijā "orientācija" gandrīz 100% gadījumu tiktu aizmirsta. Geju gājienu un visādu Mozaīku darbības rezultātā drīz vien tiks panākts, lai pašidentikācijas "Es esmu cilvēks, Andris, rīdzinieks, arhitekts, tēvs diviem dēliem utt." vietā stāsies "Es esmu baltais, kristietis, heteroseksuālis un tml." Un no šādas dominējošās identifikācijas līdz atklātām naida izpausmēm ir pussolis. Diemžēl!

Un pirmie no šīs polarizācijas cietīs ierosinātāji. Paši vainīgi un tā jums vajag! :-)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Smilgu Juris 15.05.2007 23:31
Šis raksts nu gan ir rakstīts kaut kādā jocīgā, kropļotā latviešu valodā (diez’, vai nebūtu jāuzraksta Valsts valodas centram, lai pārbauda?). Daži vārdi ir kaut kādi dīvaini argotismi/žargonismi vai kaut kādas nesaprotamas vārdkopas.

(1) Ko nozīmē „gejs“ (vai "geja"?). Vārdnīcās tādu neatrodu. Varbūt te īstenībā bija domāts vārds „deja“?

(2) Kādā kontekstā Jūs domājāt vārdu „praids“? No bērnības laikos lasītajām grāmatām par Āfriku atceros, ka „praids“ nozīmē „lauvu bars“. Vai tas tā bija domāts?

(3) Ko Jūs domājat ar vārdkopu „seksuālā minoritāte“? Nē, nu katru vārdu atsevišķi es saprotu, bet kas ar to ir domāts saliekot kopā, to gan nav iespējams saprast.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 15.05.2007 22:44
Ja šī respondentu grupa neatzīst homoseksuālas attiecības, tad ikdienā geji un lesbietes šīs grupas pārstāvjiem nevarēs pastāstīt par privātajām lietām, piemēram, kā brīvdienas ir pavadījuši kopā ar draugu vai draudzeni, kas ir dabiskas vairākumam. Mēs tomēr gribam, lai geju un lesbiešu dzīve tiek atzīta arī šādā līmenī.

-------------------------------------------------

Bet kāpēc nevarēs pastāstīt? Kāpēc homoseksuāļi nevarēs stātīt par savām privātajām lietām tiem kas neatzīst homoseksuālas attiecības? Nu bet tikai tāpēc ka stāstīt citiem var tikai to kas tos citus var interesēt. Ja cilvēks neatzīst homoseksuālas attiecības , tad loģiski ka tās viņu neinteresē un droši vien viņu neinteresēs arī kā homoseksuāļi pavada savas brīvdienas. Kāds tur vēl geju un lezbiešu dzīves atzīšanas līmenis! Tā ir nekaunīga gribēšana uzmākties ar saviem dzīvesstāstiem arī visiem tiem kam tas itin nemaz neinteresē. Nu beigu beigās , nu nevar taču homoseksuāļi gribēt lai visi heteroseksuāļi ar lielu interesi klausītos homoseksuāļu brīvdienu piedzīvojumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Igors Balboa - Kā Jums šķiet 22.05.2007 17:08
Es tikai atbalstītu ja beidzot latvieši hiparektīvi mačo stilā ar ādiem kultūras svētkiem piemēram AUGLĪBAS - apliecinātu savu heteroseksuālitāi - tas tautai nāktu ļoti par labu !

It seviķi es priecātos par pedagodiem pēc 40 , kas brīžiem šķiet domā ka pēc 40 sekss vai sava ķermeņa mīlestība nacv iespējama, bet tad jau sadalītos , jo daļa piedalītos raudzības dienās ...

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 17:15
Tev būtu jāzin ka DEMOKRĀTIJA ir stingra kārtība !

Manuprāt tu apzināti mini piemēru no ANARHIJAS !

Demokrātijā zagļi un izvarotāji tiktu tiesāti daudz taisnīgāk un iespējams stingrāk !

Demokrātija nav anarhija vai visatļautība !

Un mēdz būt arī pietiekoši stingras demokrātijas , kuras ieviešit tūlīt puse SAEMAS iespējams jau sēdētu darba cietumos , atstrādajot savu parādu sabiedrībai uzskatāmi un lietderīgi !

Rita Ruduša - Fīrers 22.05.2007 17:25
Politika.lv turpina aicināt lasītājus ievērot pieklājības normas un izmantot pieaugušu cilvēku cienīgu retoriku. Jūsu komentārs tika izdzēsts, jo saturēja naidu kurinošus un cilvēka cieņu pazemojošus izteicienus.

Aleksis 22.05.2007 17:30
Nupat pazuda brīnišķīgs Fīrera koments par biseksuāļiem... Tā ir diezgan cerīga tēma - varbūt "Mozaīkai" ir jālūdz noskaidrot, kāda laulības institūcija būtu piemērota tikumīgam biseksuālim, kurš savu neordināro dzimumtieksmi grib apmierināt valsts svētītas gjimenes ietvaros :))

IM - Igors Balboa 22.05.2007 17:33
Nav nekādu pierādījumu ka homoseksualitāte varētu iedzimt , seksualitāte veidojas cilvēka apziņā un apziņa neiedzimst bet vaidojas katram cilvēkam sava.

Nu tas ka demokrātijā nav pieņemts lietas dalīt pareizajās un nepareizajās , bet tikai citādajās , tas man ir jaunums. Domāju ka arī demokrātija nekādi nevar izlīdzēties tikai ar citādo , ir vajadzīgs lietas dalīt arī pareizajās un nepareizajās , skaidrības pēc , lai vienkārši zinātu kā pret kādu lietu attiekties un nesagādātu sev un citiem liekas problēmas pēc neveiksmīgas izvēles. Nepareizā seksualitāte ir normālā terminoloģija pie lietām kuras var izvēlēties. Pie izvēles cilvēks var arī nezināt kura būtu pareizā un kura nepareizā izvēle , bet vienalga arī tādā gadījumā tā paliek izvēle , tikai neapzināta izvēle. Un šādu neapzinātu izvēli bieži vien kļūdaini vai melīgi mēdz uzdot par izvēles neesamību. Bet tā tomēr ir izvēle , kaut arī nezinot bet ir izvēlēta viena vai otra lieta. Proti , pie homoseksualitātes ir paņemts tas kas atrodas tuvāk fiziskai baudai nevis garīgām vēlmēm , jo garīgās vēlmes nav bijušās izvēles momentā pietiekami stipri ieaudzinātas , bet tieksme uz fiziskām baudām nav jāieaudzina , tās rodas pašas , saskaņā ar gēnos ielikto programmu.

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 17:34
Tāpēc ka ļoti daudzi tiešām ir biseksuāli un kāpēc gan šo vādu es nelietotu ja tas ir tiesa :)
Tev ar to ir problēmas ?

Varbūt tu neatzīsti ka 70 % heteroseksuāļu vienlaicīgi ir sakars vairāk kā ar vienu partneri ?
Es nesen skatījos vienu apauju un it sevisķi latvieši bija ļoooti seksuāli brīvi tieši šajā poliggāmijas jautājumā

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 17:42
manuprāt daudzi jautājumi par poligāmiju un monogāmiju ir kultūras un sabiedrības kultūras iestaāžu jautājums

Tik pat labi tas ir attiecināms kā uz heteroseksuāliem tā uz homoseksuāļiem un arī biseksuāļiem

Es esmu dzirdējis no heteroseksuālām sievietēm ka viņas mīl divus vīriešus ...

Mīlet jau var gan platoniski gan garīgi gan fiziski

Bet tā jau būs cita tēma - kultūrā mākslā un vēsturē ...

Es domāju to uzticēsim filmu režisoriem , rakstniekiem un citiem kultūras darboņiem

Fīrers 22.05.2007 17:42
Nu jā, bet kāpēc gan kaut kas tāds būtu jātolerē?

Igors Balboa - IM 22.05.2007 17:45
REDZI PAR DAUDZĀM LIETĀM RUNĀ LITERĀRI DARBI , FILMAS UN CITAS SMALKAS KOMUNIKĀCIJAS FORMAS !

Atstāsim morāli gan realitātes gan mūsu mākslinieku interpretācijas rokās un neieliksim to cieši juridiskajos likumos , ko tu tā vēlies !

Atstāj kaut ko nepateiktu bet ar + zīmi bez piedauzības un tad viss būs parezi !

Igors Balboa - IM 22.05.2007 17:47
Gan jau tiksi galā ar neskaidro - uzticies pozitīvajai domāšanai un intuīcijai !

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 17:51
Zini es jūtu ka sirdī tu esi labs cilvēks un demokrāts - kritiķis !

IM - Igors Balboa 22.05.2007 17:56
Kaut ko jau var atstāt arī nepateiktu un ar + zīmi , bet ne jau tik lielos apmēros un tik dziļi ejošās kategorijās kā tikumi un netikumi. Jaunajai paaudzei un arī nākamām paaudzēm par tādu klusēšanu var būt dārgi jāmaksā.

Aleksis - Portāla redakcijai 22.05.2007 18:14
Manuprāt, Igora Balboas diskusijas stils ir spamošana. Viņš tīšām jauc jēdzienus (laulības pārkāpšanu sauc par biseksualitāti), kopē nezcik reizes vienu un to pašu komentāru, raksta no konteksta izrautas lietas, utml. Citiem vārdiem sakot, rada troksni, kurā jebkāda sakarīga viedokļu apmaiņa kļūst neiespējama.

Ja tas formāli atbilst šī portāla noteikumiem, tad drīz šeit diskutēs nevis dzīvi cilvēki bet automatizēti HTTP klienti jeb roboti, kuri no diskusijas izrautām frāzēm pretī rakstīs kaut kādus bezsakara tekstiņus. Ja vien pats "Igors Balboa" jau nav spama robots...

luteranis 30.05.2007 10:43
Jocigs raksts pietam portala kur vajadzetu veicinat abu viedoklu izklastu, tiek spiests tik uz to ka cilvekiem ir jaklust toleratiem un iecietigiem pret gejiem. bet ja nu man ir pretejs viedoklis un es to ne par ko neatbalstu, kapec man tiek uzspiests nepienemams viedoklis vai ta ir demokratija

Domaa - igoram 31.05.2007 11:26
Tiesības izriet no pienākumiem! Laulība un ģimene, tās ir ne tikai tiesības, bet vispirms jau pienākumi. Pienākumi pret savu valsti, pret savu tautu, pret cilvēci. Un tieši šo pienākumu dēļ tad arī valstu likumdošanās tiek iestrādātas un ģimenēm piešķirtas tiesības.
Kādus pienākumus pret valsti, tautu vai cilvēci spēj uzņemties homoseksuālisti, lai viņiem piešķirtu kaut kādas īpašas tiesības? Protams, ka nekādus. Tādēļ viņiem arī nekādas īpašas tiesības NEPIENĀKAS. Šādi praidi ir tikai un vienīgi PRETDABISKUMA propaganda. Vēl to var nosaukt arī par slimības, pataloģijas vai nenormālības propagandu, jo arī šādi var apzīmēt visu, kas ir pretējs dabiskajam. Homoseksuāļiem būtu jābūt priecīgiem, ka mums sabiedrība ir pietiekoši inteliģenta, humāna un tādēļ viņus šī pretdabiskuma dēļ nevajā, nenozīmē piespiedu ārstēšanos vai citādi kā neaprobežo. Taču atklātu un bezkaunīgu šī pretdabiskās parādības - homoseksuālisma propagandu, nepieļaus neviena normāla sabiedrība, lai arī cik humāna, toleranta un inteliģenta tā nebūtu. Tieši otrādi, jo izglītotāka sabiedrība, jo vairāk tā domā kā visas sabiedrības interesēs ierobežot un novērst visu slimīgo, negatīvo, kroplo.

Raimondsmeiksha - . 11.06.2007 18:30
Valdemārpils notikums bija pirms praida, 26. maijā, bet žurnālisti info pieturēja, jo, ja protestētaaji būtu zinājuši, kas noticis, tad iespējams, ka ne viss beigtos mierīgi.
Jautājums: Kas uzrauga info un tās satura nokļūšanu/nenokļūšanu apritē? Laikus, info apjomu un tā?
Vai tas uzraugs ir katrā mēdijā, vai tā ir mēdiju pašcenzūra, jebšu visi materiāli jānes/jāsūta kādam atrādīt? Vai tas uzraugs ir valsts ierēdnis un saņem algā nodokļu naudu?
Kāds ir budžets un cik viņu ir? Kāds ir profesijas nosaukums NACE klasifikatorā?
Vai pastāv iespēja, ka piezvana mēdiju šefam un pasaka - šo sižet/rakstu laist, šo nelaist?
Kāds tad ir to tēmu saraksts, kuras būs/nebūs uzzināt vidējam mēdiju patērētājam? Kas nosaka tēmu loku, ietvertos neērtos jautājumus, manipulāciju tekstus, to izplatīšanas veidu?
Vai sabiedriskaas diskusijas tie apzināti primitivizētas, lai izslēgtu būtisku diskusiju iespēju?( tipa- kurš te zilais) .
Vai mēdijos diskusija par šiem jautajumiem principā ir iespējama?
Vidējais pilsonis jau neizdomājas, ja var pieturēt info vai noklusēt vai informāciju sagrozīt , tad tikpat labi to pašu var izdarīt gan par inflāciju, gan ekonomiku, gan daudziem būtiskiem jautājumiem. Tad, kad problēmas ir visiem redzamas - trūkst naudas budžetā, tauta brauc uz Angliju, valstij ir laba starpība starp eksportu un importu, tad parasti neaizdomājas, ka daļēji tas ir tapēc, ka kāds kaut kad pirms 10 gadiem izlēma šito info nepublicēt, bet šo cenzēt. Un tad ir liels brīnums - kā, bija tak audits Bankā Baltija - bet še tev - Ls200 milj tutū, bija solījumi par ceļiem utt utjp
ta kā tass, ka šis notikums Valdemārpilī tika marinēts patiesībā nozīmē, ka ar tautu tiek manipulēts.
Domburs ir atzinis, ka pirms balsojuma par ES viņam palūgts tā pārāk nekritizēt Eiropu. Viņam vismaz ir drosme to pateikt, bet ir taadi, kas nekad nepateiks- kāpēc!
http://www.tvnet.lv/onlinetv/lnt/degpunkta/article.php?id=28...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 13:40
Latvijā ir ļoti liela diskriminācija un daudzi homoseksuāļi uzskata ka labāk par to nerunāt - viņi baidās !

Vidēji sabiedrībās ir 10- 25 homoseksuāļu un biseksuāļu

Cik no 2 miljoniem ir ~ 25 % ?

Es domāju ka ir krietni vairāk - daudzi ( 80 % ) izvēlas nelegalizēt atklāti - baiļu vai citu iemeslu dēļ !

Latvijas sabiedrība ir stipri Staļiniski , Fašistiska ....

Pat mums to neapzinoties - iecietība pret citādi ir niecīga un sarūk ....

yd 22.05.2007 13:42
"Manuprāt NEPILSOŅU statuss eksistē Eiropā tikai vienā valstī - LATVIJA"

Igaunijā arī.

"Es uzskatu ka tas ir pārejas laika statuss un viennozīmīgi ar laiku ir likvidējams."

Bet vai Jums nešķiet, ka Latvijas valsts attieksme pret "nepilsoņiem", patiesībā pret jebkuru jebkādā veidā formulēto minoritāti, atgādina attieksmi pret gejiem? Nez no kurienes saradušies un vēl kaut ko pieprasa:)?

Fīrers 22.05.2007 13:43
Jautri pasmējos :) Protams, tādam kā tev, apskatoties spogulī, rodas dzelžaina un neapstrīdama statistika, ka pasaulē ir 200% homoseksuālistu :)))

Ir jau smieklīgi, bet jāiet strādāt :)

Brinishkjigi 22.05.2007 13:43
Laikam cilveku attiecibas balstas tikai uz seksu. Ta vismaz var spriest no visu nopraidistu vervelejuma. Un man laikam japiekrit, jo ipashi skatoties uz heteroseksualajam attiecibam, daudzo shkjirto laulibu skaitu un daudzajiem krapshanas gadijumiem. Ka tik nav ta, ka sekss vada pasauli. Varbut paravejiet pashi savu laucinju, pirms moralizejat par geju attiecibam.

IM - Igors Balboa 22.05.2007 13:47
Nekāda "BET" nav. Seksuālās attiecības Latvijā nevienam nekādi netiek aizsargātas un nav arī nekādas vajadzības , jo tās jau automātiski ir aizsargātas ar to ka tiek aizsargātas guļamistabas kā privātīpašums. Aizsargāta tiek laulības attiecības un ne jau seksuālo attiecību dēļ , bet pavisam aiz cita iemesla.

Draudzības dienas kā reiz ir kārtējais mēģinājums piedot cilvēka seksualitātei publiskas lietas statusu , un kā reiz arī ar akcentu uz seksualitātes neaizkaramību arī publiskās lietas statusā. Ja homoseksuāļiem nepatīk seksualitātes intīmais statuss , nu bet lūdzu , praidojiet savējo starpā. Sabiedrībā , kā likums visas publiskās lietas ir aizskaramas , tas ir par tām var diskutēt un atklāti izteikt savu viedokli. Vai tad tiešām vēl nav skaidrs ka Latvijas sabiedrība nepieņem seksualitātes kā publiskas lietas neaizskaramības izņēmuma statusu. Neviens nevar liegt sabiedrībai paust savu viedokli par publiskā telpā izliktām lietām , un tas arī tiek un tiks darīts. Laikam kaut kāds mazohisms , atkal kārtējo reizi dzirdēt sabiedrības viedokli ka homoseksuālisms ir netikums un netikumu izrādīšanai un popularizēšanai publiskā tēpā nav vietas ne pēc likuma ne morāles. Vai arī vēl joprojām ir cerība uz morāles un ētikas jomā un likumdošanā nekompetentiem ierēdņiem? Vēl joprojām pastāv cerība ka ar provokatīviem paņēmieniem izdosies apmuļķot vai vismaz nogurdināt sabiedrību un beigu beigās , ja ne savādāk , tad izdosies vismaz piespiest sabiedrību izrādīt ka tā pieņem homoseksualitātes publiski neaizskaramas lietas izņēmuma statusu?

Nu domāju ka visi ir vienlīdzīgi un nekāds izņēmuma status nevienam nepienākas , arī attiecībā uz seksualitāti. Seksualitāte ir intīmā lieta , un kā tāda tā ir arī neaizskarama. Ja seksualitāte tiek izlikta publikas apskatei , tad neaizskaramība automātiski tiek noņemta , jo publikai ir tiesības izteikties par publiskai apskatei izliktām lietām.

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 13:50
Demokrātijas ir dažādas un tāzādi ir to paveidi.

Bet ir viens aspekts kas viņas apvieno - cilvēku būtības pieņemšana un virzība uz katra brīvo izvēli kā dzīvot ( protams nekaitējot citiem).Kā arī tā ir varas decentralizācija un privātas iniciatīvas pozitīvs vērtējums sabiedrībā un sabiedrības pilsoniskā pašabziņa.

Totalitāriā visas šīs brīvības ir apspiestas un tikai vienas valdošas ēlites vai parijas idejas vārdā - piemērs Staļinisms , Fašīsms , kas ieveda savu valdīšanu iznīcinot cilvēkus.Ir jau tikai divas : vai mēs pieņemam cilvēka brīvo gribu un dzīvi un radam iespējas realizēt un organižet dzīvi tā kā vēlamies vai apspiežam sevi - atdodot grožus vienas partijas vai līdera rokās !IZVĒLE IR GAUŽĀM ŠAURA - ja atsakamies no DEMOKRĀTISKA CEĻA mums būs jauns fašisms !

Tev nav alternatīvas iespējas izvēlei - tikai šis divas kas ir PAMATFORMAS.

Kā jau teicu paveidu DEMOKRĀTIJAI ir daudz!

Tāpēc DEMOKRĀTISKS UN TIEŠI DEMOKRĀTISKS VIRZIENS IR TIK BŪTISKS

Aleksis 22.05.2007 13:51
Igors Balboa: Manuprāt ir laiks pieaugt un legalizēt un dot iespēju draugiem un kaimiņiem legalizēt savas attiecības un aizsargāt tās ar likumu un morāles normām!
....
A tas ka naturalizācijas pārvalde par lēnu un neefektīgi strādā un to ka netiek veikti pasākumi lai krievvalodīgos iekļatu Latvijas valsts procesos efektīgi - tas ir valdības neizdarības un ministriju slinkuma rezultāts!

Mēs jaunu pasauli sev celsim; lai dzīvo homosekss un tautu draudzība? Varam atcerēties, ko par šo lietu teica konsuls Rābemanis, kad viņa krustdēls "patriotisma" dēļ pazaudēja viesmīļa vietu:

"Par to, ka esi latvietis vai vācietis, tev neviens nedos ne rubļa, ne pusrubļa, piecas kapeikas arī ne... Ja ko spēsi un pratīsi, par to tev samaksās...
Neplāties ar savu tautību, bet strādā!... Plātīšanos atstāj tiem, kuri nevīžo strādāt... Iedomā, ka tev nevar līdzēt nekāda tauta, bet cik tu pats ražīgs un darbīgs... Ai, ai, zēn, kas tikai no tevis iznāks! Še būs, iegādājies sev zābakus!... Bet tāds tu vairs manās acīs nerādies!..." (A.Deglavs "Rīga", http://www.ailab.lv/Teksti/Senie/ADegl/ADa0109.htm).

Aizstāsim vārdu "latvietis" ar vārdu "homoseksuālists", "tautība" ar "seksualitāte", "Rīgas Latviešu biedrību" aizstāsim ar "Mozaīku" ... un viss it kā būs ļoti līdzīgi. Paliks atšķirība - par to vien, ka cilvēks ir latvietis, viņam joprojām neviens nedod "ne rubļa, ne pusrubļa, piecas kapeikas arī ne". Toties par to, ka cilvēks ir homoseksuāls, viņu dāsni apgādās ārzemju onkuļi, un viņu atbalstīs ārzemju finansēti plašsaziņas līdzekļi.

Kā jau I.Balboa pareizi teica - tik tiešām "ir laiks pieaugt" :))

IM - Igors Balboa 22.05.2007 14:39
Homoseksualitāte ir trūkums. Homoseksualitāte ir apzinātas vai neapzinātās paša cilvēka izvēles sekas. Homoseksuāļi paši ir izvēlējušies , apzināti vai neapzināti , savu trūkumu. Viņi jūtas apdalīti , kaut gan neviens viņus nav apdalījis , kā tikai paši. Homoseksuālisti grib kompensāciju savam trūkumam. Kā kompensāciju viņiem vajag izņēmuma statusu. Izņēmuma statusu seksualitātē - visiem seksualitāte ir intīma un tādā veidā neaizskarama , homoseksuālistiem vajag izņēmumu - publisku un neaizskaramu seksualitāti , pagaidām. Kad būs tāds izņēmus , vajadzēs vēl , vajadzēs publisku un neaizskaramu homoseksuālo seksu. Izņēmumus , izņēmumus , dodiet tikai izņēmumus. Visiem reģistrē laulības bērnu dēļ , homoseksuāļiem izņēmuma kārtā reģistrējiet lūdzu viņu īpatnējā seksa vai īpatnējās mīlestības dēļ. Izņēmuma kārtā aizsargājiet homoseksuālistus pēc iespējas visās likumdošanas jomās - visur speciālu atsauci par homoseksuāļiem. Izrādās pāšreizējā demokrātijā nepieņem vai ne tā pieņem homoseksuāļu būtību , izrādās patreizējā demokrātijā viņiem ir liegta izvēle kā dzīvot. Visiem it kā ir dota izvēle kā dzīvot , bet homoseksuāļiem dodiet kaut kādu vēl izņēmuma iespēju izvēlēties kā dzīvot , jeb pareizāk , dodiet izņēmuma iespēju netikt kritizētiem par par dzīvesveida izvēli. Visus citus var kritizēt par nepareizu un netikumīgu dzīvesveidu , bet homoseksuāļus izņēmuma kārtā nevar. Tā teikt , dodiet homoseksuāļiem izņēmuma veida demokrātiju , kur visi var kritizēt visus un kur homoseksuāļi arī var kritizēt visus , bet homoseksuāļus kritizēt neviens nevar , izņemot pašus homoseksuāļus. Tad jau labāk uzreiz teikt ka dodiet mums nevis kaut kādu tādu demokrātijas paveidu , bet atklāti pateikt - dodiet mums homoseksuāļu diktatūru.

Vislabāk jau 22.05.2007 14:55
būtu atgriezties pimatnējā kopienā.Priekš kam mums civilizācija-tur -tālajā mūsu senču dzīvē-visi varētu smuki rāpot pa kokiem,gulēt ar ko grib,kaut vai visu acu priekšā,nevajadzētu bezmērķīgi cīnīties ar visādām fobijām un tad ,pamazām uz priekšu ejot , izvirzīt par augstāko cilvēces attīstības virsotni vispārēju homoseksualizāciju.Lai tad tā arī būtu augstākā demokrātijas forma.Mūsu senči tālajā pagātnē droši vien par kaut ko tik brīnišķīgu nebija iedomājušies.

IM 22.05.2007 15:05
Jā , lai vai nu kā , bet seksualitāte ir viena briesmīgi traka lieta. Pietiek tikai cilvēkam izvēlēties nepareizo seksualitāti un viņš jau jūtas tik apdalīts ka gatavs sev pieprasīt izņēmuma statusu absolūti visās citās lietās.

yd - IM 22.05.2007 15:35
IM 22.05.2007 15:05

a tautība:)?

yd - IM 22.05.2007 15:55
Lūdzu neuztvert to, kā personīgu aizvainojumu--tas bija izteiciens tikai Jūsu komentāra satura kontekstā.

Igors Balboa - IM 22.05.2007 15:57
Manuprāt seksualitāti daudzi nemaz neizvēlas bet ar to piedzimst. Protams ir kas iegūst dzīves gaitā bet dauzas lietas tomēr ir iedzimtas !

Demokrātijā nav vārda "nepareizā"seksalitāte - tā ir tāda vai citāda un viss !

Nepareiza seksualitāte ir totalitātrā rezīmā augušā cilvēka terminoloģijā ietverts jēdziens, kas pazūd mainoties siztēmām....

Igors Balboa - Aleksis 22.05.2007 15:59
Es skaidri redzu ka tu savus argumentus būvē uz divām lietām :

1. Homofobiju ( bailēm no citādā ) - personiskajā līmenī;
2. Un citu diskrimināciju - socialajā līmenī

Vai tu atbalsti Staļiniska/fašistiska režima atjaunošanu vai tā elemetu ieviešanu Eiropas dz'ves telpā ?

Igors Balboa - Vislabāk jau 22.05.2007 16:08
Homoseksualitāte starp citu pastāvēja arī pirmatnējajā kopienā un arī tuvākie cilvēku radinieki gorillas mēdz būt biseksuāli ...

Bet tikai cilvēkam ir velme tiekties pēc juridiskā statusa un laulības saitēm kas uzliek pienākumus , savukārt tikai dzīvnieciskajai dabai cilvēkā piemīt aklas bailes no citādā un velme velme nelegalizēt jurdiskajā līmenī attiecības ...Tā lūk ir regresija uz pirmatnējo kopienu ........

Aleksis - Igors Balboa 22.05.2007 16:42
1. Homofobiju ( bailēm no citādā ) - personiskajā līmenī;

Ja Jums piemīt telepātija (spēja noteikt, kurš rakstītājs baidās "no citādā"), tas ir visai amizanti. Dziednieki reizēm spējot atklāt bailes citos cilvēkos - un pateicoties tam var ārstēt, piemēram puņķus vai klepu. Savukārt man "homofobija" šķiet esam jaunlaiku lamuvārds, kurš zaudējis jebkādu precīzu saturu (lai kā šo vārdu nedefinētu vārdnīcās). Labāk jau uzreiz sauciet mani par "buržuāzisko nacionālistu", "imperiālisma agjentu" vai "kulaku". Tādus politiski iekrāsotus lamuvārdus lietoja padomju laikā. Arī tiem nebija nekāda konkrēta satura.

2. Un citu diskrimināciju - socialajā līmenī

Pilsonība - tā ir atsevišķa diskusija. Ja īsi - tad cilvēkam, kurš vēlas iegūt lielākas tiesības, ir jāvar uzņemties arī pienākumus. Es būtu priecīgs, ja IKVIENAM, kurš vēlas balsot Saeimas vēlēšanās būtu jāapliecina savas latviešu valodas, vēstures un gjeogrāfijas zināšanas (nevis tikai PSRS imigrantiem un viņu pēctečiem). Tāpat arī IKVIENAM, kurš grib strādāt valsts darbu, tiktu prasīta valodas prasme noteiktā līmenī (nevis tikai krievu skolu beidzējiem). Nesaredzu šajā viedoklī nekādu diskrimināciju.

Tas pats attiecas arī uz homoseksuāliem cilvēkiem - Visas tās tiesības, kuras ir visiem citiem, ir arī homoseksuālistiem. Pretdabiska dzimumtieksmes apmierināšana pati par sevi nekādas papildu tiesības nerada.

Kā Jums šķiet - Igors Balboa 22.05.2007 16:49
Kas notiktu ,ja pēkšņi ne tikai Homo,bet visi Latvijas iedzīvotāji kļūtu hiperaktīvi un sāktu skriet uz ielām izrādīt savu seksuālo orientāciju?Vai tā -jūsuprāt -būtu demokrātijas augstākā virsotne?Un likumos pieprasītu obligāti ierakstīt katra dīvaiņa ne tikai novirzi ,bet pilnu vārdu ,uzvārdu un personas kodu kā arī novirzes veidu un vēlamo priekšrocību salīdzinājumā ar citiem .Tad pat nebūtu vairs neviena diskriminējamā un iestātos pilnīga laime.Vai Jūs gribētu dzīvot tādā valstī?Jeb Jūs tomēr esat tikai par homo tiesībām uz šādām izdarībām.

Fīrers 22.05.2007 16:56
Vai nu Igors Balboa veiksmīgi tēlo muļķīti, apzināti diskreditējot liberālo "vērtību" apoloģētus, vai arī vienkārši ir muļķītis un diskreditē liberālo "vērtību" apoloģētus neapzināti.

Runājot par staļinisko/fašistisko režīmu, tajā tika apspiesti arī zaģli, slepkavas, izvarotāji. Vai DEMOKRĀTIJAI būtu jābūt absolūti ačgārnam staļiniskā/fašistiskā režīma paraugam, un zagļi, slepkavas un izvarotāji līdz ar to būtu godājami un slavējami ļaudis, kas uzdrošinās nekaunēties no savām tieksmēm?

Igors Balboa - Aleksis 22.05.2007 16:59
Ja jums nepiemistu homofobija jūs te netērētu laiku ar mani diskusijām un vēl un vēl mēģnot noliegt pašsaprotamas lietas ...

Katrā zuiņā tā nav simpātija pret homoseksualitāti vai biseksualitāti ! Piedodiet bet nevar to nosaukt citā vārdā jo naids rodas no bailēm - fobijas ....

Man nevajaga telepātiju lai to secinātu ! Tikai loģiku !

Bet saukt Jūs par Buržuāzisko nacionālistu vai kulaku ir par pagodinošu , jo šie vārdi ir kapitālisma vidējās fotmas sinonīmi un noteikti Jums nekas no tā nepiemīt , ja nu vienīgi kāds iedīglis no "Zinātniskā komunisma un poolitekonomijas " - tas no jumš strāvo ( tikai budjonovkas trūkst) ....

Vai bijāt nolikt neļķites 9 maijā ....? Ak piedodiet, jūs vienkārši pacēlāt glāzīti ar pagarotu seju aplūkojot sarkanā Mārtiņa vai citu vadoņu darbus ....

Nē buržujs Jūs nēsiet - neglaimojiet sev !

Bet jums ir iespēja uz šo komplimentu tiekties !

Manā izpratnē "buržujs" ir labs uzņēmējs lauksaimniecibā vai citā vidē ...

Jums ir visas iespējas tādam būt !

IM - yd 22.05.2007 17:06
Kas vainas tautībai. Tautību ieaudzina vecāki vai sabiedrība. Kādā ģimenē bērns tiek audzināts , tādas tautības viņš arī parasti jūtas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Igors Balboa - Aleksis - Diesel 22.05.2007 10:18
Manuprāt satarp ārstiem un starp skolotājiem ir daudz homoseksuāli un biseksuāli orientētu cilvēku .

Vai tu būsi tas kas noliegs viņu tiesības legāli paust savas jūtas , pēc tam nebaidoties no diskriminācijas ?

Vai joprojām kā Padomju Savienībā noliegsim kā tā nav un liksim cietumos cilvēkus par viņu privātajām attiecībām ?

Uz kādu sabiedrību tu mūs vedini ja noliedz cilvēka tiesības publiski izrādīt savas jūrtas un Draudzības dienas ir iespēja paust daudziem kas uzdrošināsies to darīt , jo Padomju režima laikā daudzi baidās pat par to runāt aiz bailēm zaudēt darbu vai kolēģu cieņu !

Manupāt ir laiks pārkāpt šiem stereotipiem !

Igors Balboa - Daina Zvidra - BET 22.05.2007 10:29
Manuprāt homoseksuālu un biseksuālu cilvēku tiesību jautājums un vispār cilvēku jautājums ir pacēlis arī jautājumus par cieņu un cilvēka intīmās dzīves neaizskaramību kā tādu!

Manuprāt šajā valstī tiek diskriminēti no vecākās paaudzes arī heteroseksuāļi pieminot kaut kādu Padomisko morāli par to ka cilvēki viedo attiecības un jūtas laimīgi !

Vai mēs uz ielām redzam daudz iemīlējušos pārus pēc 30 ar vecumu starpībām ?

Vai mēs redzam darba kolektīvos atbalstam to ka cilvēks ir laimīgs ar kādu ?

Manuprāt Latvijā ir naids pret visu laimīgo un tam tiek skausts un tas tiek diskriminēts dažādām metodēm !

Manuprāt, nedodot juridisko statusu homoseksuāliem pāriem un neaizsargājot viņu personisko attiecību tiesības mēs dodam triecienu arī pa heteroseksuālu tiesību un intimitātes aizsardzību , jo ja mēs nevēlam kaimiņam laimi vai kaimiņš vēlēs mums to ?

Uzbrukumi attiecību intimitātei nav tikai fiziski bet garīgi kas biznesa kolektīvos ir izplatīta parādība , lai "izēstu"tos kas nevēlas liekuļot un slēpt savu jūtu vai attiecību īsteno butību !

Igors Balboa - VISI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 22.05.2007 10:39
Latvijas valsts pārdzīvo DUBULTĀS morāles kalapsu !

Homoseksuālas un biseksuālas attiecības ir bijušas mums vienmēr līdz ko apzinājāmies savu seksualitāti un identitāti. Daži dzīves gaitā ieguva vairākas identitātes.

Manuprāt ir laiks pieaugt un legalizēt un dot iespēju draugiem un kaimiņiem legalizēt savas attiecības un aizsargāt tās ar likumu un morāles normām !

Manuprāt ir laiks pieņemt to ka ir dažādas gan fiziskās , gan garīgās jūtu izpausmes!

Manuprāt ir laiks pārstāt bāzt galvu smiltīs un spēlēt paslēpes un ir laiks sākt dzīvot pasaulē tāda kāda tā ir nevis izdomāt savu iedomu pasauli !

Mīlēsim un jutīsim sevi kā seksuālas un garīgas būtnes un respektēsim arī citu dažādo izpratni un izpausmi un aizsargāsim to ar likumu un pareizu reakciju !

Kļūsim pieauguši mūsu Latvijā !

Nezin vai - Igors Balboa 22.05.2007 11:14
vai kādam vēl ir tiesības uz citu viedokli? Nezinu kā Jūs,bet nekad neesmu jutusies nelaimīga,nerunājot ar svešiem cilvēkiem par savu seksuālo orientāciju un saviem partneriem ,tieši šī iemesla dēļ arī nespēju saprast tos,kam tas sagādā prieku un laimi.Domāju ,ka tas ir tik personisks jautājums,ka citiem vienkārši par to nemaz nav jāzin.Un kāpēc vēl tur būtu jāiejaucas valstij?

Igors Balboa - Nezin vai 22.05.2007 11:33
Jā es pilnīgi pievienojos , ka noteikti ir un būs cilvēki, kas ir uz iekšu vērsti pēc savas dabas – intraverti. Tādiem cilvēkiem ir dabīgi nekad nepaust uz āru neko intīmu vai viņuprāt lieku! Un viņi arī nekad necieš no tā ja nevar paust savus uzskatus vai jūtas publiski – bet kādreiz vienalga ir tāda vēlme !

Bet pasaulē ir daudz un dažādu cilvēku pēc dabas un visi tie ir sastopami arī Latvijā – uz āru vērstie kas skaitliski ir tik pat daudz , kam ir sāpīgi ja viņš nevar runāt ar savu kolēģi darbā par savu orientāciju vai runāt par to publiski , ievērojot kontekstu!

“nezin vai “ tev taču jāpiekrīt ka visi nav vienādi un ka dažiem kaut ko slēpt ( viņiem tas nozīmē ar varu apslēpt ) un neizrunāt ar citiem ir mokoši un pat neiespējami!

Tāpēc dosim arī viņiem iespēju paust publiski to ko viņi domā un kā jūt un kā vēlas dzīvot ( neierobežojot citus), aizsargājot viņu tiesības!

IM - Igors Balboa 22.05.2007 12:09
Iedomu pasauli izdomāt nevajag. Nevajag aicināt legalizēt to kas sen ir jau legalizēts. Kā homoseksuālas tā biseksuālas attiecības Latvijā ir legālas. Latvijā jau sen ir intīmās dzīves neaizkaramība. Intīmās dzīves neaizkaramība tādā nozīmē ka nav pieklājīgi un arī likumīgi līst citu intīmās attiecībās. Kas gan nozīmē arī to ka nav pieklājīgi un likumīgi arī savu intīmo dzīvi bāzt citiem acīs , it īpaši ja tie citi nevēlas iepazīties ar sev svešām intīmām attiecībām. Ko tad tie homoseksuāļi īsti grib? No vienas puses prasa intīmās dzīves neaizskaramību , bet no otras puses paši prasa vairāk atklātības intīmo attiecību publicitātē. Ja intīmās attiecības tiek ienestas publicitātē , tad protams ka nekādu neaizskaramību vairs nevar prasīt. Neaizskarams var būt tikai intīmais , ja intīmais pēc paša iniciatīvas kļūst publisks tad tas automātiski kļūst arī apspriežams , kritizējams , peļams vai slavējams utt.

Nu izkatās tā ka homoseksuāļi grib intīmas lietas pārtaisīt par publiskām lietām , bet saglabājot šo lietu intīmo neaizskaramību arī lietas publiskā statusā. Tā teikt , cilvēka seksualitāte nav viss intīma un neaizskarama lieta , bet gan cilvēka seksualitāte ir publiska bet neaizskarama lieta. Nu pilnīgi jauns statuss cilvēka seksualitātei. Bet varbūt ka tomēr nevajag tā , uz dullo , izaicināt likteni. Lai labāk paliek viss kā ir , pirms nav nopietna pamatojuma tam ka cilvēka seksualitātei būtu jābūt publiskai un neaizskaramai lietai.

Igors Balboa - IM 22.05.2007 12:35
Manuprāt pastāv liels “BET “ – NU TĀDS GIGANTISKS “BET “ – to, ka

Homoseksuālas attiecības nav aizsargātas ar juridisku savienību – tātad ar likumu un tai skaitā darba kolektīvos, neskatoties uz teorētisko attiecību legalizāciju tā nedarbojas “de acto “ .

Un trakākais, ka cilvēku jūtu izpausmes tiek apspiestas ar morālajiem stereotipiem un darba kolektīvos diskriminācija praktiski diskriminācija tiek vērsta ne tikai pret homoseksuāliem vai biseksuāliem cilvēkiem , bet no šīs Padomju morāles cieš visas sociālās grupas , jo “LAIMES” un veiksmīgi labu attiecību jēdziens bieži tiek noliegts gan no skauģu gan vienkārši neapmierināto “daudzgalvainā” pūļa!

Mēs ciešam visi no aizspriedumiem un labā nolieguma Latvijas sabiedrībā, lai pie kādas orientācijas nepiederētu !

Latvijā stereotipos dzīvojošo negācijas tiek translētas pret katru no mums un pazemina mūsu dzīves kvalitāti , bet uzskatāmi šī negācija sabiedrībā tiek vērsta pret gejiem , biseksuāļiem vai

transpersonām !

Tāpēc tik nozīmīgas ir Draudzības dienas kas dod iespēju tiem kas baidās iziet draugu lokā ielās un tiem, kas atbalsta LABO attiecībās , doties kopā ar viņiem par atbalstu viņu laulības legalizācijai un par atbalstu cilvēku labvēlīgām attiecībām kā tādām , pieņemot citādo katrā no mums kā vienojošo VĒRTĪBU !

Fīrers - Igors Balboa 22.05.2007 12:42
Ja jau tik ļoti atbalsti citādo un atšķirīgo, kāpēc nevēlies lai Latvija būtu atšķirīga no Zviedrijas un Nīderlandes? Dažādība taču ir galvenā cilvēces vērtība, ne tā? Kāpēc visām valstīm jākļūst vienādām pēc viena parauga?

Nu 22.05.2007 13:08
kaut ko tik stulbu vēl nebiju lasījis,vēl jau darba kolektīviem vajadzēs sākt uzklausīt nelaimīgo homiķu bēdas .Darba kolektīvos nevienam nav laika "de facto"nodarboties ar homoseksuālisma legalizāciju,jo-ja to vēl kāds nav pamanījis-tur galvenokārt nodarbojas ar strādāšanu.Un uz to ir naivi cerēt ,ka Latvijas sabiedrībā homoseksuālisms tiks uzskatīts par "labo".Līdzšinējā prakse to neliecina.

Igors Balboa - f 22.05.2007 13:13
Mēs jau esam atšķirīgi ar savu kultūru mākslu un dabas izpratni !

Vai zviedriem vai angļiem ir Māra , Laima, Dievs un DAINU SKAPIS?

Vai zviedriem ir mūsu svētvietas un kristiešu pilskalni ?

Vai citām Eiropas tautām ir Lielvārdes josta un mūsu tautas lielā dziedāt prasme un augstais mākslas talants , ko zina pat zemākais STAF’S dadzos uzņēmumos …

Vai zviedriem ir Latvijas daba un mūsu skaistuma izjūta !

Piedod , bet mēs nekad nebūsim ne zviedri ne angļi jo esam latvieši )))

Un manuprāt tev nav skaidrs kas tu esi un tev ir problēmas ar tautiskās piederības identitāti, kam nav nekā kopēja ar seksuālo identitāti !

Nejauc kaegorijas !

Igors Balboa - f 22.05.2007 13:13
Mēs jau esam atšķirīgi ar savu kultūru mākslu un dabas izpratni !

Vai zviedriem vai angļiem ir Māra , Laima, Dievs un DAINU SKAPIS?

Vai zviedriem ir mūsu svētvietas un kristiešu pilskalni ?

Vai citām Eiropas tautām ir Lielvārdes josta un mūsu tautas lielā dziedāt prasme un augstais mākslas talants , ko zina pat zemākais STAF’S dadzos uzņēmumos …

Vai zviedriem ir Latvijas daba un mūsu skaistuma izjūta !

Piedod , bet mēs nekad nebūsim ne zviedri ne angļi jo esam latvieši )))

Un manuprāt tev nav skaidrs kas tu esi un tev ir problēmas ar tautiskās piederības identitāti, kam nav nekā kopēja ar seksuālo identitāti !

Nejauc kaegorijas !

Igors Balboa - Fīrers 22.05.2007 13:13
Mēs jau esam atšķirīgi ar savu kultūru mākslu un dabas izpratni !

Vai zviedriem vai angļiem ir Māra , Laima, Dievs un DAINU SKAPIS?

Vai zviedriem ir mūsu svētvietas un kristiešu pilskalni ?

Vai citām Eiropas tautām ir Lielvārdes josta un mūsu tautas lielā dziedāt prasme un augstais mākslas talants , ko zina pat zemākais STAF’S dadzos uzņēmumos …

Vai zviedriem ir Latvijas daba un mūsu skaistuma izjūta !

Piedod , bet mēs nekad nebūsim ne zviedri ne angļi jo esam latvieši )))

Un manuprāt tev nav skaidrs kas tu esi un tev ir problēmas ar tautiskās piederības identitāti, kam nav nekā kopēja ar seksuālo identitāti !

Nejauc kaegorijas !

yd - Igors Balboa 22.05.2007 13:17
Igors Balboa - VISI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 22.05.2007 10:39

"Latvijas valsts pārdzīvo DUBULTĀS morāles kalapsu !"

Šī doma ir pareizā un tas ir tikai viens gadījums, bet vai esat gatavs šo problēmu attiecināt arī uz citām jomām, piemēram, uz nepilsoņu jautājumu utt.?

Igors Balboa - Nu 22.05.2007 13:18
Bet ko tu darīsi ja tev darba kolektīvā būs divi grāmatveži vai grāmatvedes kam būs homoseksuālas attiecības …

Vai tu par to labāk negribētu zināt – tādējādi nekontrolējot un neapzinoties situāciju uzņēmumā…

Vai arī labā nozīmē – labāk viņus motivējot un saņemot pretī labu darbu !

Ko tu izvēlēsies citu darba vadības kategoriju legalizējot attiecības juridiski ar morāles normām vai izliekoties un pats neredzot ka tās ir …

Legalizējot tu kādu darītu laimīgāku un iegūtu izpratni vai kontroli par darba procesu …

Ko tu izvēlēsies ?

A – STRAUSA POLITIKU

B – PROGRESU

Igors Balboa - yd 22.05.2007 13:21
Manuprāt NEPILSOŅU statuss eksistē Eiropā tikai vienā valstī - LATVIJA

Es uzskatu ka tas ir pārejas laika statuss un viennozīmīgi ar laiku ir likvidējams.

A tas ka naturalizācijas pārvalde par lēnu un neefektīgi strādā un to ka netiek veikti pasākumi lai krievvalodīgos iekļatu Latvijas valsts procesos efektīgi - tas ir valdības neizdarības un ministriju slinkuma rezultāts !

To var atrisināt !

Fīrers 22.05.2007 13:24
Viss liecina, ka īstenībā jau to homoseksuālistu Latvijā ir gaužām maz - kopā ap 2000. Tik parakstus savāca, gan, kad protestēja pret zilo kāzu aizliegumu Satversmē, gan par Jaundžeikara demisiju. Pieņemsim, ka par tiem homīšiem, kuri nobijās vai netika parakstīties, parakstījās visādi liberāļi kā, piemēram, Jolanta Cihanoviča vai Juris Kaža, kuri paši it kā ar homoseksuālismu nenodarbojoties.

Un parasti jau viņi satusē vienkopus, kādi 30% Latvijas sodomītu varētu būt nodarbināti Sorosa fonda tīklveida struktūrās, tātad paliek tikai ap 1300, un tas nu ir krietni par maz, lai katrā kolektīvā pa kādam atrastos.

Interesanti gan 22.05.2007 13:28
kā darba kolektīvs var legalizēt homoseksuālas attiecības?Un kā viņas motivēt? Un kāpēc kontrolēt?Un vispār -kāda darba kolektīvam daļa par to ,ko šīs grāmatvedes vai grāmatveži dara savā no darba brīvajā laikā?

Igors Balboa - yd 22.05.2007 13:33
Mēs nevaram nākotnē pretendēt uz demokrātiskas valsts statusu ja nemēģināsim iekļaut savā saimē un labdabīgi pārliecināt par lojalitāti Latvijai mūsu nepilsoņus.

Es nezinu cik gadus vēl tam vajadzētu bet pozitīva nots un process vismaz plānu virzēinā būtu nepieciešams , jo daudzi no viņiem ir daudz lojālāki Latvijas valstij jau tagad pat par daudziem pilsoņiem kam nerūp sava zeme.

Mēs nevaram ignorēt nevienu sociālo grupu ja ceram veidot DEMOKRĀTISKAS valsts pamatus

Igors Balboa - Interesanti gan 22.05.2007 13:36
Ņemot vērā viņu atvaļinājumu laikus un inereses :)

Jebkura personiskā lieta kaut kadā mērā tomēr saskaras ar profesionālo - kaut vai netieši !

Tas palīdzēttu un veicinātu darba ražigumu , bet noliegums - vēl lielāku krīzi jo attiecības kas ir slēptas var izpausties neprognozējami ...un postošie tiem kas tās apspiež !

Atvērta tipa domāsana - egalitāte DEMOKRĀTIJAS pamatprincips :)

Fīrers - Igors Balboa 22.05.2007 13:36
Bet paskaidro, lūdzu, kāpēc kļūšanai par DEMOKRĀTISKU valsti ir jābūt pašmērķim? Tāpēc, ka vārds DEMOKRĀTIJA labi skan?

Patiesībā jau tu runā par pārprasto demokrātiju jeb liberālo totalitārismu. Demokrātija ir tautas jeb, precīzāk, tautas vairākuma vara.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Fīrers - Ja tomēr nesaproti 18.05.2007 15:38
Kāpēc divi kolēģi var stāstīt pie kafijas, ka bijushi laivu braucienā, ārzemēs. Ka vīrs nopircis jaunu makšķeri. Bet trešajam kolēģim šajā situācijā būtu jāklusē un jāmurmina kaut kas par laika pavadīšanu ar draugiem.

Nu pie''nemsim, ka trešajam kolēģim tiek ļauts izstāstīt arī par saviem brīvdienu piedzīvojumiem. Bet tad ir v;ēl arī ceturtais kolēģis, kurš ar savām divām mīļākajām brīvdienās bijis svingeru pasākumā un apsmērējies ar fekālijām. Cik tālu iesim dažādu seksuālo minoritāšu tolerēšanā?

Fīrers - Marijai 18.05.2007 15:46
es redzu brīvu sabiedrību, kur dzīvo brīvi cilvēki, kas netic cilvēku nogalināšanai (nāvessods, kā vairākos ASV štatos), (..) un daudziem citiem tāmlīdzīgiem veco laiku netikumiem.

Redz, ka tomēr atrodas vēl brīvāki cilvēki, kas bez ceremonijām to cilvēku nogalināšanu veic - izpilda nāvessodus nevainīgiem bērniem. Bet, kad paši nonāk līdz tiesas solam, tad lielie cilvēktiesību bļāvēji ir klāt.

Nāvessods ir nevis cilvēku nogalināšana, bet ērta metode sevišķi bīstamo atkritumu apsaimniekošanai. Punkts.

STOP - visiem 18.05.2007 18:08
Korekti kopsavilikumi no iepriwkšējām diskusijām:

I. Neviens sabiedrībā nav pret to, kā katrs mīlējas, ja nepārkāpj likumu un nedara to atklāti.
II. Vairums Latvijas sabiedrībā ir pret geju reklamēšanos un to gājieniem.
Geji nav tas pats, kas homoseksuālisti.
Homoseksuālisms ir iedzimta(mazticams) vai iegūta(parasti) deviācija, kas var izsaukt tikai žēlumu pret cilvēku, kuru tā skārusi. Gejisms ir agresīva šīs deviācijas propaganda un mēģinājumi šo novirzi padarīt par normu.
III. Vairums nav pret homoseksuālistiem kā pret cilvēkiem, bet gan pret viņu dzīves stilu, kas ir neauglīgs un bīstamas sabiedrībai, ja tas izplatās un pārņem jaunatni.
VI. Visvairāk pedofīlu(procentuāli) nāk no gejiem - tas ir pierādīts fakts.
V. Ja nebūs normālo laulību, kuras tik ļoti necieš geji, tad jau nedzims bērni, un ko tad tie paši geji mīlēs? Tātad homosekss ir pašpretrunīgs absurds.
VII. Atcerieties Poliju, tur taču geju gājienusvienu gadu aizliedza un par to viņiem nekas nebija. Tātad ir zemes, kas ir demokrātiskas un spēj attīstīties arī bez geju gājieniem. Arī šobrīd Polijas valdība spriež par iespēju aizliegt geju propogandu skolās, kurās acīmredzot caur ārzemēs finansētām un izstrādātām veselības mācības programmām geji ir trikuši iekšā!
Tas, ka Hitlers Vācijā vajāja gejus, vēl nav arguments, lai šodien viņus apjūsmotu(Vācijā vajāja arī zagļus un izvarotājus, taču tādēļ šīs sociālās deviācijas par normu nav kļuvušas)
VI. Ja atļaus gejiem adoptēt bērnus, tad būs apslēptā pedofilija, jo tad būs grūtāk noteikt garīgo vai fizisko seksuālo izmantošanu. Tāpēc geju laulības nav legalizējamas un tāpat bērnu adopcija, ņemot vērā, ka mūsu sabiedrībā geju vidū visvairāk ir biseksuālu – tātad izvirtuļu, kuriem vienalga ar ko gulēt.
VIII Biseksuālisms pierāda, ka cilvēki var veidot arī normālas seksuālas attiecības, taču izvēlas pamēģināt nenormālas, proti – pederastiju un pedofiliju. Tieši biseksuāļi - tādi kā Samts vai nesen tiesātais PEDOFILS EISAKS ir viskvēlākie gejisma reklamētāji. Biseksuālisms ir skaidrs pieradījums tam, ka gejisms savā dziļākajā būtībā tomēr ir izvirtība
XI.Nosaucot pedofīliju par slimību, it kā tiek attaisnots pedofīljas grēks.
Pareizāk sakot tiek noliegta grēka REALITĀTE.
Tātad GRĒKU vispār neesot - ir tikai slimības?)))::
Bet no kurienes tad tās slimība rodas?
Nelaime jau tā ka gan pedofĪlija gan pederastija ir gan grēks, gan slimība.
X.Sākas viss ar PIRMO pamēģināšanu, bet pārvērŠas par slimību: nespēju normāli apmierināt dzimumdziņas vai TĀS kontrolēt.
Tas pats ar alkoholismu: sākas - kā grēks - negausība iedzeršanā, beidzas kā slimība, nespēja ar to tikt galā.
tāpat pārēšanās un citas baudas, kļūst sākumā - par grēku - nesātību, bet pēc tam jau par slimību, kas degradē gan cilvēka garīgo cieņu, gan arī - vēlāk miesu. Vai esat redzējuši kādi izskatās vairums geju vecumdienās?

STOP - liberāļiem - par vēsturi 18.05.2007 18:30
Patrirarhālisms un kari nav idents jēdziens. Pēc Otrā pasales kara Vāciju atjaunoja ļoti patriarhalie un reliģiskie, bet miermīlīgie kristīgie demokrāti!

Savukārt fašisma vairāki pamatlicēji bija brīvā seksa homoseksuālisti ar Hitlera palīgu Remu priekšgalā, kuru gan vēlāk Hitlers nogalināja!

Pašu Hitleru pieveica ne jau kaut kādi liberāļi, bet visumā patriotiski, patriarhāli, tradicionāli un nacionāli noskaņoti cilvēki..

Liela loma vēsturē ir arī reliģijai!

Rietumos tehniskie labiekārtojumi bija tikai sekas garīgajiem un reliģiskajaem procesiem

Ziemeļamerikas un Ziemeļeiropas kapitālisms radās pateicoties protestantisma ētikai un reliģiozai attieksmei pret darbu (to jau sen pierādījis socioloģijas pamatlicējs Makss Vēbers).

Reliģija dod impulsu attīstībai - tai skaitā ekonomiskajai un zinātniskajai (bet to pamatā ir garīgās pārmaiņas cilvēku attieksmē pret pasauli).

Taču parasti attīstības (ekonomiskās) rezultātā cilvēki aizmirst ētiku un reliģiju. Paliek lepni un augstprātīgi ("Sev jaunu pasauli mēs celsim" - bez Dieva, bez garīguma)

Sekas: agri vai vēlu seko degradācija.
Kā to mēs labi varam redzēt pēdējo desmitgažu laikā Ziemļamerikā un Eiropā.
1) Demogrāfiskā krīze (cilvēki izvairās no bērniem, jo bērni traucē baudīt dzīvi),
2) Rezultāta jāieved lētais darba spēks, tai skaitā vajadzīga Turcija - sekas etniskie un reliģiskie konflikti Eiropā,
3) morālā krīze arī Rietumu zemēs - augsta līmeņa korupcija (Enron, Berluskoni, Bušs utt.),
4) vardarbības pieaugums aiz mantas un varas kāres - ASV režīms, kas diktē pasaulei savu gribu, bet izsauc arī milzīgu pretestību un terorisma vilni,
5) ekoloģiskā krīze, kuras vaininieki atkal ASV bagātnieki (mantkārības dēļ, negrib parakstīt KIOTO PROTOKOLU).

PĒC II PASAULES KARA KRISTIETĪBA PALĪDZĒJA EIROPAI ATGŪTIES NO FAŠISMA UN KARA ŠAUSMĀM.(Baznīcas bija pilnas ne tikai Poljā, bet arī Vācijā, Francijā un Anglijā). BET TO JAU SEN DAUDZI IR AIZMIRSUŠI.

Tāpēc analizēt vajag vēsturi objektīvi, nevis caur liberālisma brillēm.

Alex - STOP 21.05.2007 11:15
ekoloģiskā krīze, kuras vaininieki atkal ASV bagātnieki (mantkārības dēļ, negrib parakstīt KIOTO PROTOKOLU).

Neesmu sajūsmināts par pašreizējo ASV administrāciju, kura (izņemot neviennozīmīgo biodegvielas programmu), pārāk kūtri risina energoefektivitāti. No otras puses, ne jau visas zemes ir tādā situācijā kā Latvija, kam ir ļoti izdevīgs 1990.g. benchmark - tādēļ Kioto daudzi pamatoti uzskata par favorītisku priekš bijušās PSRS un jaunattīstības valstīm. No ASV vienīgi varētu sagaidīt lielāku vadību, radot kādu reālistiskāku risinājumu.

STOP - prte nāves kultūru 21.05.2007 11:23
par homoseksuālismu kā INDI un nāves kultūras sastāvdaļu

Ja esi normāli seksuāli orinetēts cilvēks un Tu nevēlies bērnus, tad tā ir Tava privāta lieta, tāpat, kā, ja Tu izvēlētos būt gejs.

JAUTĀJUMS IR PAR neauglīga un perversa DZĪVES VEIDA REKLĀMU!

tas pats ar alkoholu! Alohola reklāmas arī ir jāaizliedz!!!!!

Par cilvēku skaitu uz Zemes - vai tas ir par daudz var strīdēties, bet kas ir acīmredzams - tas, ka LATVIEŠU skaits samazinās.

TĀTAD tomēr izmirsam. Jautājums - vai vēlamies šo izmiršanas procesu sekmēt vai apturēt???

atbalstot nenormālu dzīves veidu, - diemžēl tiek sekmēts izmiršanas process!

Turklāt atsķirībā no homoskesuāļa, ja esi normāli seksuāli orientēts, tad Tu jebkurā mirklī, kad gribēsi tomēr radīt bērnus, to varēsi, bet homoseksuālis - nevarēs.

Turklāt ir vēl garīgi faktori. Cilvēks nav tikai spermas mašīna un donors.

ĢIEMENEI vajag tēva klātbūtni, bērniem vajag mīlestību - NORMĀLU - sajust - starp vecākiem, kas ir paraugs visām pārējām attiecībām!

bet homosesks diemžēl ir erzacs, homoseksuālistu vidū ilgstošas attiecības nepastāv, TAS IR PILNĪGI DROŠI izpētīts fakts.

Eksmācītāja Santa "laulātie" paraug-geji jau sen ir pametuši viens otru!

Turklāt manipulācija sar dzimumorgāniem neatbilstošā un nedabiskā veidā traumē cilvēku ne tikai fiziski un ir apdraudējums veselībai, bet arī garam!

tas ir tāpat kā ar mēli spodrināt zābakus - var jau, bet tomēr neforši - cilvēks, kas to dara, pazemo savu cilvēcisko cieņu!

novērotājs 21.05.2007 11:53
Neiecietību pret tā sauktajām seksuālajām minoritātēm rada viņi paši. Ja ļoti liela sabiedrības daļa nevēlas redzēt viņu gājienu ielās, tad tādi, kuri tiešām vēlētos iecietību no gājiena atteiktos. Tieši šo minoritāšu agresīvā tieksme uzspiest savu gribu rada naidu. Tuvāk patiesībai būtu, ja tās draudzības dienas nosauktu par naida dienām, jo notiek klaja provocēšana.

Vai tad tas nav tiesību un brīvības pārkāpums, ja cilvēkus, kuri izsakās pret praidu un homoseksuālisma propagandu nekavējoties apsaukā par homofobiem un tumsoņām. Bija laiks, kad ticību Dievam pielīdzināja tumsonībai.

P.S. Interesanti, cik izmaksāja pagājušā gada pasākumi un kas tos apmaksāja un apmaksās šodien.

Alex - STOP 21.05.2007 11:55
Turklāt atsķirībā no homoskesuāļa, ja esi normāli seksuāli orientēts, tad Tu jebkurā mirklī, kad gribēsi tomēr radīt bērnus, to varēsi, bet homoseksuālis - nevarēs. Turklāt ir vēl garīgi faktori. Cilvēks nav tikai spermas mašīna un donors. ĢIEMENEI vajag tēva klātbūtni, bērniem vajag mīlestību - NORMĀLU - sajust - starp vecākiem, kas ir paraugs visām pārējām attiecībām!

100% pievienojos - "homoseksuālistu laulības" jau pašas par sevi nozīmē to, ka šādai gjimenei ideāls būtu bērns, kurš aug bez viena vai pat abiem vecākiem. Heteroseksuālās gjimenēs šādi bērni arī var rasties - šķiršanās, laulāto nāve, utml. Bet šajos gadījumos nepilnā gjimene nav bijis mērķis jau laulību slēdzot, bet rodas vēlāk - dzīves neveiksmju rezultātā.

Nezinu kādēļ homoaktīvisti, kuri sev pieprasa "tiesību vienlīdzību" tikt laulātiem, pilnīgi aizmirst par sekām. Par to, ka bērniem arī ir tiesības augt kopā ar abiem vecākiem, lai varētu optimāli attīstīties.

Kārlis Streips - STOP 21.05.2007 13:25
Cilvēciņ, Jūs esat sarakstījis tik daudz muļķību, ka sarežģīti zināt, kur ķerties klāt, bet pamēģināsim no viena gala. Pirmkārt, Jūsu "pārliecība" par cilvēka seksualitātes pamatiem ir nezin no kurienes sagrābstīta, bet acīmredzot Jūs neesat pat elementāri iedziļinājies nopietnos pētījumos par to. "Pārliecība", ka cilvēka seksualitāte ir kaut kur "iegūta" un tāpēc maināma kā apakšbikses, ir vienkārši stulba. Vai Jūs "iemācījāties" kļūt par heteroseksuālu cilvēku un tikai apstākļu sakritības pēc par tādu kļuvāt? Neesiet nu smieklīgs, jo tikpat muļķīga ir Jūsu paustā doma, ka homoseksuālisms "izplešas". Pierādījumu Jums nav absolūti nekādu, tāpēc, citējot bijušo Francijas prezidentu, Jums būtu jāizmanto iespēja paklusēt.

Arī par pedofīliju Jūs acīmredzot esat vienkārši nezinītis. Nezinu, uz kādiem "faktiem" Jūs atsaucaties, bet sen ir zināms, ka 90 procenti pedofīlijas gadījumu saistās ar tandēmu pieaudzis vīrietis-mazgadīga meitene. Ja vēlaties gejus saistīt ar pedofiliju, tad laikam nāksies teikt, ka Jūs kā heteroseksuāls cilvēks (pieņemu, ka tāds Jūs esat, lai gan cits labi zināms fakts ir tas, ka vīrieši, kuri visskaļāk klaigā par geju "nepieņemamību" mēdz būt vīrieši, kuri paši par savu seksualitāti nav īsti pārliecināti) esat nepieņemams cilvēks tāpēc, ka jādomā par Justīni tepat mūsu valstī un par Madelēnu Portugālē. Abos gadījumos pieaudzis vīrietis-mazgadīga metiene, līdz ar to laikam "jāsecina", ka visi naturāļi ir pedofīli. Tā ir doma, kuru Jūs noteikti noraidāt. Un tāpēc beidziet mētāties ar līdzīgām muļķībām. Pie tam acīmredzot būtu jāaizliedz bērnu adoptācija pavisam, ja jau Jūs tik ļoti uztraucaties par "slēptu pedofīliju". Pieaudzis vīrietis-mazgadīga meitene, cilvēciņ. Mostieties!

Kas Jums ir teicis, ka geji "necieš" normālas laulības? Gandrīz visi man pazīstamie geji ir tādu laulību rezultāts. Turklāt, ja vēlaties kaut kur virzīt savu šaurpieraino sašutumu, tad varbūt drīzāk paskatieties uz tām "nenormālajām laulībām", kurās vecāki ir alkoholiķi un bērni dzīvo pamesti -- tā Latvijā ir daudzreiz lielāka problēma, nekā Jūsu piesauktā "propaganda", bet diez kāpēc nevienam nav ienācis prātā organizēt grupu, kas saucas NoBadParents, ir tikai NoPride.

Cik jauki, ka ieminējāties par Poliju, un acīmredzot arī šajā gadījumā neesat izmantojis pelēko vielu, kas vismaz pēc idejas Jums ir starp ausīm. Polijas praidā sestdien piedalījās 4000 cilvēku, tajā skaitā valdības ministre no Zviedrijas, Eiropas Parlamenta pārstāve, Zaļo partijas vadītāji no Vācijas un daudzas citas ievērojamas personas. Protestēja maza saujiņa radikālu muļķīšu, piecus arestēja. Eiropas Savienība dīvaino dvīņu pārvaldītajai Polijai ir skaidri pateikusi, kas notiks, ja turpināsies centieni pieņemt apdaudzīti homofobiskus lēmumus. Par to derētu padomāt arī apdauzītajiem homofobiem mūsu valstī.

Ar to pietiks, cilvēciņ. Par Jūsu "idejām" saistībā ar reliģijas attīstību un Hitleru lai runā kāds cits. Tumsonība ir nogurdinoša un man šodien ir citas un labākas lietas darāmas.

Rita Ruduša - stalins 21.05.2007 13:28
Jūsu komentārs tika izdzēsts, jo portāla politika.lv formāts nepieļauj iepazīšanās sludinājumu publicēšanu.

Rednekk ar flint' 21.05.2007 16:30
Streipp: "Pirmkārt, Jūsu "pārliecība" par cilvēka seksualitātes pamatiem ir nezin no kurienes sagrābstīta, bet acīmredzot Jūs neesat pat elementāri iedziļinājies nopietnos pētījumos par to."

Vot jūs, zviedr' avīz's komentējs būdams, un noppietn's pētījum's par gejsekks salasījies, vot jūs pasakkiet man rednekk un arī cittiem Politikk komentār' lassītājiem:

kad gejj nodibin' "gejj ģimen's" attiecīb's, passīv' gejj pēc kād' laiciņ' pārstāj dot to, kos sauc par "orāl sekks", vai nē? :)

Rita Ruduša 21.05.2007 17:06
Portāls politika.lv ciena savus lasītājus un aicina lasītājus ar cieņu izturēties pret saviem diskusijas partneriem. Lūgums komentāros ievērot pieklājības normas un pieaugušu cilvēku cienīgu uzrunas stilu.

Daina Zvidra 21.05.2007 18:35
Lasu komentārus un man paliek slikti ap dūšu. Cik ļoti žēl, ka tik daudzi tiešām nesaprot, par ko raksta!

Kurš izvēlētos kļūt par geju? Kurš? Vai Jūs tiešām domājat, ka kāds izvēlētos tādu dzīvi, kurā nevar zināt pat to, vai tavā māte tevi mīlēs uzzinot, kāds tu esi? Kurš izvēlētos tādu dzīvi, kurā bieži vien, ejot uz mājām, darbu, veikalu, jādomā, vai es šodien tikšu līdz mērķim nepiekauts? Kurš izvēlētos tādu dzīvi, kurā tev nav brīvības būt tādam, kāds tu esi? Kurš?

Homoseksualitāte nav izvēle! Par geju vai lezbieti nekļūst, par tādu piedzimst! Padomājiet par to no savas puses, vai Jūs varētu mainīt orientāciju? Vai Jūs varētu kādu rītu pamosties un izdomāt "tagad es būšu gejs". Protams, ka nē! Man ir vairākas draudzenes lezbietes, un draugi geji, bet lai cik ļoti es viņus nemīlētu, un lai cik neaizspriedumaina attieksme man pret viņiem būtu, es vienkārši nevaru pēkšņi 'izvēlēties' būt lezbiete, jo es piedzimu heteroseksuāla. Tā arī homoseksuāļi piedzima homoseksuāli!

Un kas tās ir par runām par homoseksuālistu propagandu? Vai tad kāds saka "kļūstiet ar geju, tas ir baigi forši". Nē! Tā nav propaganda, tas ir sauciens pēc atzīšanas, pieņemšanas un vienlīdzīgām tiesībām. Bez tādiem pasākumiem kā Draudzības Dienas nevar sabiedrību informēt par to, ka homoseksualitāte eksistē. Ja homoseksuāļi neparādīs, ka viņi ir, tad kā sabiedrība par viņiem uzzinās? Kā vienlīdzību panāca melnādainie ASV? Tieši tā - ar gājieniem, demonstrācijām, tā saukto 'propagandu', bet tā nebija propaganda, tas bija sauciens pēc vienlīdzības, uz kuru arī reaģēja ar vardarbību uz aizskarošām replikām, tāpat kā tagad daļa sabiedrības reaģē uz homoseksualitāti Latvijā.

BET - Daina Zvidra 21.05.2007 18:57
Vai Jūsu rīcībā ir fakti,ka kāds būtu piekauts no veikala uz mājām ejot tikai tādēļ ,ka viņš ir gejs.Līdz 2005.gada praidam neviens vispār par to neinteresējās.Bet pēc tam ,kad praidisti parādījās ielās nepieklājīgi un izaicinoši ģērbušies,provocējot gājējus ielās ar nepieklājīgiem žestiem ,sākās visa šī jezga,kurai savu artavu katru gadu piemet Mozaīkas aktīvisti.

Daina Zvidra - BET 21.05.2007 19:20
Vai Jūsu rīcībā, savukārt, ir fakti, kas liecinātu par to, ka tie, kuriem ir uzbrukts, ir rādījuši nepieklājīgus žestus un ir bijuši nepieklājīgi un izaicinoši ģērbušies?

Es biju klāt pagājušā gada Draudzības Dienas pasākumos - tur neviens nebija nepiedienīgi apģērbts, neviens! Kas Jums dod tiesības apgalvot pretējo, Jūs tur bijāt?
Kādā veidā, cilvēki kuri bija, piemēram, baznīcā, pagājušajā vasarā, provocēja tos, kuri mums nākot ārā sāka mest ar sūdu maisiņiem? Kādā veidā tie, kuri Reval Hotelī piedalījās pasākumā, provocēja naidīgi un vardarbīgi noskaņotos protestētājus?

Un lai atbildētu uz Jūsu jautājumu man: jā, manā rīcībā ir šāda informācija, kad, piemēram, cilvēks vienkārši stāvēja tramvaja pieturā, gaidot tramvaju, un viņam uzbruka. Viņš nebija nedz nepieklājīgi apģērbts, nedz rādījis nekādus žestus. Kā viņš, vienkārši gaidot tramvaju, kādu provocēja? Kā? Un tas nav vienīgais gadījums, par kuru zinu.

Līdz 2005. gada praidam par 'to' neviens neinteresējās, jo neviens nezināja, ka homoseksualitāte vispār eksistē!

leon - Daina Zvidra 21.05.2007 19:22
Kurš gan izvēlētos kļūt par alkoholiķi, narkomānu vai pedofīlu? Vai Jūs tiešām domājat, ka kāds izvēlētos tādu dzīvi?!

Pie tam mūsdienās daži labvēļi cenšas pat panākt, ka homoseksuālisms ir "stilīgs". Par pedofīliju un vēl dažām lietām pat liek cietumā. Bet tāpat tādi atrodas. Tāpēc "Kurš gan izvēlētos..." nav nekāds arguments.

Ja cilvēkam ir novirzes, tad ir arī iespēja pret tām cīnīties. Pedofīlu arī neviens neaizskars, ja viņš ārstēsies, nesāks meklēt mazos puisīšus un reklamēties.

Manuprāt, salīdzināt cīņu par savām seksualitātes novirzēm (homofīliju, zoofīliju, pedofīliju) ar nēģeru cīņu par savām tiesībām ir rasisms. Pie tam citu ādas krāsu cilvēki pret novirzēm cīnās daudz nopietnāk nekā mēs.

Jā, es tagad nevarētu mainīt savu "orientāciju". Bet tas gan nenozīmē, ka man mazotnē nebūtu varējuši ieaudzināt kaut ko tādu. Es domāju, ka daudzi būs pieredzējuši, ka, ja suņi nevar tikt pie kuces, tad ar laiku tie sāk apmierināt dzimumtieksmi ar sava dzimuma pārstāvjiem. Cilvēkiem ir līdzīgi. Nokļūstot cietumā uz ilgu laiku, lielai daļai nervi neiztur un vēlēšanās apmierināt savas tieksmes ņem virsrkoku.

Cik es zinu, visi pētījumi norāda, ka seksuālās novirzes nav ģenētiski noteiktas. Tas, ka homoseksuāļu vidū no seksuālās vardarbības cietušo ir vairākas reizes vairāk vairāk kā vidēji sabiedrībā, gan varētu par kaut ko liecināt. Skumji ir tas, ka, ja kāds ārsts izrāda vēlmi pētīt šo lietu un palīdzēt, viņu uzreiz sauc par homofobu.

Aleksis - Dainai 21.05.2007 19:26
Bez tādiem pasākumiem kā Draudzības Dienas nevar sabiedrību informēt par to, ka homoseksualitāte eksistē.

Paraugieties, Daina, uz praidistu darbības rezultātu - nezinu, kam šie ikgadējie skandāli atgādina draudzību. Atklātā konfrontācijā vairojas tikai nesaskaņas un nesaprašanās. Turklāt, ja reiz šie cilvēki ("Mozaīka") jūtas apspiesti, kādēļ viņi tūdaļ ķeras pie citu cilvēku apspiešanas, lai lūkotu ierobežot viņu apziņas brīvību. Par to rakstīts arī šajā portālā - sk. 266 skolotāju atklāto vēstuli - http://www.politika.lv/index.php?id=13260 . Tas saistīts gan ar aizliegumu "paust diskriminējošu attieksmi" gan arī ar iecietības ieviešanu skolās.

Daudzi cilvēki savu pārliecību uztver tikpat nopietni kā citi seksuālo orientāciju. Piemēram, kristīgs ārsts var justies ļoti slikti, ja viņam amata pienākums liek izdarīt abortus vai stāstīt pacientiem, cik labi ir kontracepcijas līdzekļi. Tas pats tagad var attiekties arī uz skolotājiem, kuriem var nākties audzināšanas, biologjijas, vai kādās citās stundās atkārtot valsts apstiprinātus šiboletus , par to, cik homoseksuālisms ir normāls arī tad, ja viņi paši tam nemaz netic.

Vai praidisti sapratīs, ka attieksme pret homoseksuālismu faktiski ir ticības jeb pasaules uzskata jautājums (vai dodam priekšroku indivīda brīvībai vai sabiedrības heteronormatīvajai tradīcijai). Un jau kopš Vestfāles miera 1648.gadā Eiropas sabiedrība ir mācījusies neuzspiest cilvēkiem viņiem nepieņemamu ticību. Tas allaž beidzas ļoti slikti.

leon - Daina Zvidra 21.05.2007 19:32
Man arī ir gadījies, ka uz ielas vienkārši uzbrūk. Ja tie uzbrucēji bija homoseksuāli krievi, vai man būtu jāsecina, ka man uzbruka dēļ tā, ka esmu heteroseksuāls? Vai dēļ manas tautības?

Seksuālās novirzes nav uz pieres rakstītas. Ja neuzmācas sava dzimuma pārstāvjiem (par to tiešām vajadzētu dot pa seju) un nedara citas nepiedienīgas lietas, tad neviens nepateiks, vai tu esi pederasts, vai pedofīls, vai vēl kaut kas.

Igors Balboa - Aleksis - Diesel 22.05.2007 10:12
Jā piekrītu Aleksim , ka izglītības jautājums ir ļoti būtisks Latvijai tāpat kā veselības un psihiskās veselības un daudzi citi jautājumi.

Es tikai piebildīšu ka atceroties klasisko Maslova piramīdu pirmās no vajadzībām ir sekss, ēdiens un drošība un tikai tad cilvēks var pacelties citā kvalitātē, ja apmierinātas ir šīs pirmās!

Pateicoties Padomju Savienības režīmam mums Latvijā vēl nav atrisināti klaskie seksualitātes jautājumi. Joprojām cilvēki kautrējas gan no sava ķermeņa , gan no izjūtām un impulsiem ko tas dod! Vēl joprojām tajā pašā skolotāju slānī tiek noliegts seksualitātes jēdziens un brīvi par to sabiedrībā nerunā. Nedod dievs ka kāda skolotāja būtu homoseksuāli orientēta.

Bet nez kāpēc es pats apmeklējot homoseksuāļu un biseksuāļu klubus Latvijā XXL. PURVS tur nez kāpēc sastapu nevienu vien skolotāju, kas tur bija ar savu draudzeni. Tātad ne tikai izglītības kvalitāte skolotājiem ir svarīga , bet svarīgs jautājums un manuprāt aktuāls ir tāds jautājums , kā būs tad ja atklāsies, ka skolotāja, kas raženi vada klasi pēc klases uz izlaidumu ir homoseksuāla !

Jebkura cilvēka sfērā un būtībā ir aktuāls jautājums par seksualitāti un sava ķermeņa impulsu un attiecību legalitāti !

Demokrātiskā sabiedrībā ir pieņemts būt atklātākam par savu orientāciju un just sabiedrības atbalstu un drošību - pretstatā TOTALITĀRAM režīmam , kurā viss pat sekss ir taboo un labākajā gadījumā mēs par to runāsim sačukstoties vai noliegsim to pavisam – un būsim nelaimīgi ?

Manuprāt ir laiks runāt par to ka skolā ir homoseksuāli skolotāji un ka viņiem ir tiesības uz viņu attiecībām ! Attiecīgi ir jānodrošina sabiedrības sapratne un šo cilvēku drošība !

Lūk tā būtu izglītības sistēmas reforma – savu attiecību legalizācija , bez bailēm tikt diskriminētam !

Un attiecīgi arī starp jauniešiem ir homoseksuāļi, jo identitāte un seksuālā uzvedība dažiem attīstas ļoti agri . Vai par to nebūtu jārunā ? Manuprāt viņi arī ir pelnījuši sapratni, legalitāti un tiesības un drošību veidot attiecības !

Igors Balboa - Aleksis - Diesel 22.05.2007 10:18
Manuprāt satarp ārstiem un starp skolotājiem ir daudz homoseksuāli un biseksuāli orientētu cilvēku .

Vai tu būsi tas kas noliegs viņu tiesības legāli paust savas jūtas , pēc tam nebaidoties no diskriminācijas ?

Vai joprojām kā Padomju Savienībā noliegsim kā tā nav un liksim cietumos cilvēkus par viņu privātajām attiecībām ?

Uz kādu sabiedrību tu mūs vedini ja noliedz cilvēka tiesības publiski izrādīt savas jūrtas un Draudzības dienas ir iespēja paust daudziem kas uzdrošināsies to darīt , jo Padomju režima laikā daudzi baidās pat par to runāt aiz bailēm zaudēt darbu vai kolēģu cieņu !

Manupāt ir laiks pārkāpt šiem stereotipiem !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 15.05.2007 22:44
Ja šī respondentu grupa neatzīst homoseksuālas attiecības, tad ikdienā geji un lesbietes šīs grupas pārstāvjiem nevarēs pastāstīt par privātajām lietām, piemēram, kā brīvdienas ir pavadījuši kopā ar draugu vai draudzeni, kas ir dabiskas vairākumam. Mēs tomēr gribam, lai geju un lesbiešu dzīve tiek atzīta arī šādā līmenī.

-------------------------------------------------

Bet kāpēc nevarēs pastāstīt? Kāpēc homoseksuāļi nevarēs stātīt par savām privātajām lietām tiem kas neatzīst homoseksuālas attiecības? Nu bet tikai tāpēc ka stāstīt citiem var tikai to kas tos citus var interesēt. Ja cilvēks neatzīst homoseksuālas attiecības , tad loģiski ka tās viņu neinteresē un droši vien viņu neinteresēs arī kā homoseksuāļi pavada savas brīvdienas. Kāds tur vēl geju un lezbiešu dzīves atzīšanas līmenis! Tā ir nekaunīga gribēšana uzmākties ar saviem dzīvesstāstiem arī visiem tiem kam tas itin nemaz neinteresē. Nu beigu beigās , nu nevar taču homoseksuāļi gribēt lai visi heteroseksuāļi ar lielu interesi klausītos homoseksuāļu brīvdienu piedzīvojumus.

Smilgu Juris 15.05.2007 23:31
Šis raksts nu gan ir rakstīts kaut kādā jocīgā, kropļotā latviešu valodā (diez’, vai nebūtu jāuzraksta Valsts valodas centram, lai pārbauda?). Daži vārdi ir kaut kādi dīvaini argotismi/žargonismi vai kaut kādas nesaprotamas vārdkopas.

(1) Ko nozīmē „gejs“ (vai "geja"?). Vārdnīcās tādu neatrodu. Varbūt te īstenībā bija domāts vārds „deja“?

(2) Kādā kontekstā Jūs domājāt vārdu „praids“? No bērnības laikos lasītajām grāmatām par Āfriku atceros, ka „praids“ nozīmē „lauvu bars“. Vai tas tā bija domāts?

(3) Ko Jūs domājat ar vārdkopu „seksuālā minoritāte“? Nē, nu katru vārdu atsevišķi es saprotu, bet kas ar to ir domāts saliekot kopā, to gan nav iespējams saprast.

eBio 16.05.2007 09:00
Minoritāšu aktivitātes panākušas vienu - sabiedrības polarizāciju pēc šī parametra. Ja pirms gadiem pieciem sabiedrības lielu lielais vairums mēnešiem ilgi neatcerējās par tāda veida atšķirībām vai arī uzskatīja tās par nebūtiskām ikdienas komunikācijā un pašidentifikācijā, tad tagad informatīvā spiediena rezultātā šie cilvēki vienkārši ir spiesti formulēt savu attieksmi/viedokli. Tas taču ir dabisks iznākums. Par to var pārliecināties ar vienkāršu testu palīdzību. Piemēram, "nacionālās atmodas" laikā, atbildot uz jautājumu, "kas es esmu?", ļoti daudzi sāka ar tautību - "latvietis", "krievs", jo pret to sabiedrībā bija saasināts jutīgums. Tagad vairums cilvēku, it īpaši jaunieši, tautību vispār aizmirst norādīt.

Analoģiski, pirms pieciem gadiem cilvēka pašidentifikācijā "orientācija" gandrīz 100% gadījumu tiktu aizmirsta. Geju gājienu un visādu Mozaīku darbības rezultātā drīz vien tiks panākts, lai pašidentikācijas "Es esmu cilvēks, Andris, rīdzinieks, arhitekts, tēvs diviem dēliem utt." vietā stāsies "Es esmu baltais, kristietis, heteroseksuālis un tml." Un no šādas dominējošās identifikācijas līdz atklātām naida izpausmēm ir pussolis. Diemžēl!

Un pirmie no šīs polarizācijas cietīs ierosinātāji. Paši vainīgi un tā jums vajag! :-)

Shadow - eBio 16.05.2007 09:40
eBio, bet kā Jūs justos, ja Jums būtu jāslēpj tas, ka esat, piem., latvietis? Vai Jūs uzskatīti par normālu situāciju, kurā neviens nezākā, piem., latviešus, kamēr viņi atklāti nepasaka, ka ir latvieši vai nelieto latviešu valodu? Vai arī tādā gadījumā Jūs uzskatītu, ka visi ir draudzīgi un tikai tie, kas atļaujas teikt, ka ir latvieši un nekaunas par to, ir polarizācijas ierosinātāji, kas ir pelnījuši ciest?

Man šāda loģika nav saprotama. Nesaprotu kā var runāt par iecietību pret homoseksuāliem cilvēkiem laikā, kad vispār par šo tēmu nebija pieņemts runāt, kad geji bija "kaut kur tur ārā", nevis starp maniem kolēģiem, draugiem, radiem utt.

IM 16.05.2007 11:15
Tautība ir tautība , netikums ir netikums. Ja kāds savu netikumu sāk pielīdzināt , kaut vai tikai pa piemēram , tautībai , tad protams ka tas ir izaicinājums visai sabiedrībai. Tas ir tiešs uzbrukums pastāvošai lietu kārtībai. Tā ir anarhijas veidošana. Protams ka sabiedrība nevar pieļaut pastāvošās lietu kārtības jaukšanu un tai ir jānostājas pret jaucējiem. Bet šādas sabiedrības polarizācijas (pastāvošo lietu kārtības jaucējos un aizstāvjos) ierosinātāji bet šaubām ir pastāvošās lietu kārtības jaucēji.

Pie tam jāņem vērā ka runa iet par pašiem lietu kārtības pamatiem , kas ir veidojušies un stabilizējušies vairāku gadu tūkstošu garumā. Jāņem vērā ka deklarēts tiek ka vajadzētu tikai pamainīt vienu vai otru lietu , bet faktiski neapmierinātība ir ar lietu kārtības pašiem pamatiem.

eBio - Shadow 16.05.2007 11:51
Analoģija ar tautību nav korekta. Labāk paņemsim, piemēram, rasi. Tā ir acīmredzama utt. Kamēr, piemēram, afro cilvēks, kurš strādā līdzās man, neuzsver to, ka viņš ir afro un tāpēc daudz labāks vai daudz žēlojamāks, neprasa īpašas, atšķirīgas tiesības, darba devējs pret mums izturās, vadoties no mūsu profesionālisma, un, ja mēs strīdamies, tad kā divi cilvēki - Andris un Maiks, nevis baltais diskriminē melno vai otrādi - viss ir burvīgi.

Tas pats par gejiem. Par to, ka tādi ir, uzzināju gados 16, bet man šī informācija bija ļoti vienaldzīga - kā jebkurš fons, kas manu dzīvi tieši neietekmē. Maksimums mierīgas līdzāspastāvēšanas un nekad nav bijusi vēlēšanās sist kādu geju, tāpēc ka viņš ir gejs...

Taču, ja tiek būvētas barikādes - paši geji tās būvē- gan virtuāli, gan reāli - tad es vienkārši būšu spiests nostāties vienā no pusēm. Skaidrs, kurā. Kad cilvēki, izmantojot autoritāti un speciālās zināšanas (Jolanta Cihanoviča, piemēram), mediji ("Diena") utt. cenšas ietekmēt manus bērnus, tai skaitā skolā, cilvēkus man apkārt, cenšas iedvest, ka homosekss ir daudz modernāk un prestižāk par heteroseksuālām attiecībām un pasludināt tradicionālo uzskatu piekritējus par atpalikušiem - es to nevaru uztvert savādāk kā signālu, ka tomēr būs jācīnās. Kamēr vēl ir šāda iespēja. Bet nevis pret gejiem kā tādiem, bet gan pret KAROJOŠAJIEM GEJIEM un geju pārākuma ideologiem. Ja cietīs pa vidu kāds "normāls gejs", vainīgi tur būs tikai šie ideologi. Pilnīga analoģija ar jēdzieniem VĀCIETIS un FAŠISTS 2.pasaules kara laikā. Pirms tam citiem nebija principiālu iebildumu pret vāciešiem kā tādiem. Fašisti sāka pirmie un rezultātā cieta arī miermīlīgā vācu tautas daļa, kura nebūt nejutās pārāka un nebūt nevēlējās apgūt jaunās zemes....

Marija - IM 16.05.2007 11:53
Vai Jūs tiešām domājat, ka pastāvošās lietu kartības mainīšana nozīmē anarhiju? Latvijā pēdējo divdesmit gadu laikā diezgan pamatīgi mainījās pastāvošā lietu kartība - un nekā, dzīvojam tālāk. Turklāt daži sasniegumi mūsdienu Eiropas civilizācijā panākti ar daudz radikālākām ‘pastāvošas lietu kartības’ maiņām. Tomēr Eiropa joprojām pie dzīves.Kas attiecas uz tautību, tā nemaz nav svēta govs. Ir daudz izglītoto un kopumā sabiedrībā atzīto cilvēku, kam ir dziļi vienalga, kāda viņiem un citiem ir tautība. Tā kā sorry, IM, mani neinteresē Jūsu tautība, bet Jūsu homofobiskie izteikumi gan liekas kaitīgi sabiedrības attīstībai.

Ja tomēr nesaproti - IM 16.05.2007 12:03
Kāpēc divi kolēģi var stāstīt pie kafijas, ka bijushi laivu braucienā, ārzemēs. Ka vīrs nopircis jaunu makšķeri. Bet trešajam kolēģim šajā situācijā būtu jāklusē un jāmurmina kaut kas par laika pavadīšanu ar draugiem.

IM - Marija 16.05.2007 12:36
Lietu kārtības nojaukšana ir anarhija. Jā , Latvijā ir mainījusies lietu kārtība , bet pareizāk gan būtu jāsaka ka ir atjaunojusies lietu kārtība. 50 gadus šī kārtība bija izjaukta diezgan lielā mērā un aizstāta ar meliem. Ja nebūtu pastāvīgu melu , būtu pastāvīga anarhija. Zināmu laiku lietu kārtību var noturēt arī uz meliem.

Kas attiecas par homoseksualitāti , tad pastāvošās lietu kārtības ietvaros homoseksualitāte ir nolikta pie netikumiem. Nolikt kaut kur citur to var tikai ar melu palīdzību , jo lietu kātība nosaka to ka lietas ir sakārtotas attiecībā viena pret otru. Ja kādu lietu pārvieto , tad jāpārvieto ir arī ar to saistītās lietas , lai sistēma atkal būtu līdzsvarā. Ja homoseksualitāti izņem no netikumiem , tad tikai loģiski ir atteikties no vecāku nosaukumiem māte un tēvs , loģiski ir jāievieš vīrieša A tips un Vīrieša B tips utt. Un ne tikai tas , jāiet ir vēl dziļāk. Ir jāpārvērtē kas ir ļauns un kas ir labs , tas ir jāķeras ir pie pašiem pamatiem uz kā viss balstās , jāķeras ir pie labuma un ļaunuma revīzijas. Nedomāju ka cilvēce ir uz to gatava un nedomāju ka civilizācija to varētu pārdzīvot. Vai nu kritienā atpakaļ paspētu sevi iznīcināt , vai arī nokristu atpakaļ pie mežoņiem. Un nedomāju ka šādas likmes būtu kaut kādā mērā pārspīlētas.

Lai saprastu kas ir kas , pie pastāvošās lietu kārtības nevar homoseksualitāti pielīdzināt tautībai utt. , homoseksualitāte ir jāpielīdzina citiem netikumiem , jo tā atrodas vienā plauktiņā ar netikumiem. Un tad nebūs problēmu saprast arī ko un kā var stāstīt pie kafijas.

Pankūkas - Pētersonei! - Marija - IM 16.05.2007 14:07
"Tomēr Eiropa joprojām pie dzīves."

Cik ilgi vēl - tāda, kā tā ir zinām patlaban? Atšķirībā no piemēram, Latvijas, Rietumeiropas valstis pēdējos 50 gados nav piedzīvojušas tādus "sociālos satricinājumus" kā PSRS sabrukums, bet kurās no šīm sabiedrībām cilvēki, kopumā ņemti , vēl ir spējīgi pildīt vienu no svarīgākājām ja ne svarīgāko sabiedrības *err* ilgtspējas nodrošināšanas funkcijām - sevis bioloģisku atražošanu? No šī redzespunkta skatoties, Rietumeiropas valstis nevar kalpot kā "labas prakses" piemērs itin nekam... :)

Marija - Pankūkām 16.05.2007 14:45
Nezinu cik ierobežoti jāskatās uz lietas būtību, lai redzētu Eiropu pagrimumā. Šodien Eiropa ir uzplaukumā. Nosaukšu dažus piemērus salīdzinājumam.

Eiropā nedzīvo pastāvīgas karadarbības režīmā. Ja domājat, ka karš cilvēcei ir ārkartas stāvoklis, paskatieties uz pasaules karti un padomājiet vēl. Arī Eiropā tā bija, un tieši tājos laikos, kad sabiedrībā bija ļoti stipras hierarhiskās un pārējas 'tradicionālas' vērtības. Eiropas tradicionālās sabiedrības īkdiena izskatījās šādi:

1360. gados brīvo militāro apvienību darbības rezultātā regulāri tika izpostītas lielas teritorijas Francijā un Itālijā, un valdniekiem bija jāmaksa šīm militārām vienībām liela nauda, lai tie aizvāktos prom un darītu to pašu citās teritorijās. Tas izskatījās šādi: kāda brigāde ieņema nelielu pilsētu un sistemātiski aplaupīja visus puslīdz turīgus cilvēkus blakus esošajos ciemos un pilsētās, izvaroja sievietes, etc. Tad vai nu kāds šo brigādi novāca, vai tā, beidzot savu darbību šajā vietā, pārvacās uz citu.

Mierinājums tajā visā, no Jūsu perspektīvas, varētu būt šāds: to darīja baltie kristīgie vīrieši, kas šādi apliecināja savu vīrišķību. Nu un protams viņi ļoti atklāti praktizēja savu heteroseksuālitāti. Turklāt varbūt Jums arī patiks dzirdēt ka sievietes tajā sabiedrībā zināja savu vietu. Nu un tā tālāk...

Protams, bija arī labas lietas tajā laikā... Bet es tomēr neaicinātu tur atgriezties.

IM 16.05.2007 17:17
Nezinu cik ierobežoti jāskatās uz lietas būtību, lai redzētu Eiropu pagrimumā. Šodien Eiropa ir uzplaukumā.

-----------------------------------------------

Eiropa šodien vēl ir it kā uzplaukumā jo turas uz tā uzplaukuma kas tika panākts , neskatoties uz kariem , vēl tājā laikā kad vēl lietas tika turētas savos dabiskos rāmjos. Ja salīdzina ar strauji plaukstošo Āziju , tad tā tendence atpalikt kļūst redzama. Eiropas jaunatne nodzeras un rīko masveida nekārtības un ne tikai musulmaņi.

Kas attiecas uz kariem , tad karu iepējamība ir jāpārvērtē ar pasaules globalizāciju un masu iznīcināšanas ieroču esamību. Kari vairs nav iekarošanas kari , bet gan tādas kā pāraudzināšanas operācijas . Kari saistās ne tik daudz vairs ar iegūstamo kara laupījumu , kā ar nepieciešamiem izdevumiem kara vešanai.

eBio 17.05.2007 09:18
Tiešām nav sabiedrības darīšana, ko divi pieauguši cilvēki brīvprātīgi dara savā privātajā telpā. Tiešām, nevajag mums Tikumības policiju, kas ielauztos dzīvokļos un viesnīcu istabiņās, un pārbaudītu, kas, ar ko un kādā veidā...

Bet kategoriski esmu pret to, ka deviācijām tiek veikta propaganda publiskajā telpā, ka ar tām saskarās bērni agrīnās socializācijas periodā un vienkārši tiek indoktrinēti. Par to, ka par geju var kļūt, liecina kaut vai dažādu slēgto zēnu internātu pieredze, kuros seksuālās nobriešanas periodā viņiem nav normālas saskares ar meitenēm. Un, ja vēl gadās attiecīgs audzinātājs....... Un gadās taču!!

Propaganda neapšaubāmi ietekmē arī šķietami bioloģiski determinētas īpašības. Ņemsim kaut vai ķermeņa svaru un apetīti. Visā pasaulē tagad ir atzīts, ka bulīmijas un anoreksijas "epidēmijas" jauno meiteņu vidū ir tiešas sekas kārnuma propagandai, izmantojot modeles kā atdarināšanas cienīgu paraugu...

Ar seksualitāti ir tas pats. Piemēram, zināms, ka seksuālās uzvedības patterni veidojas ģimenē un partnerus berni visbiežāk izvēlas tādus, kas līdzinās vecākiem. Iemācīta un iegūta uzvedība, nevis iedzimta. Par novirzēm? Lūdzu! Nomaļos Vidusāzijas ciematos dzimumtieksmes apmierināšana ar ēzeļiem un kazām ir visai izplatīta parādība līdz šai baltai dienai. Latvijā par tādām lietām tā kā nebūtu dzirdēts. Ko, domājat, vidusaziātiem gēni tādi - ar tendenci uz zoofīliju? Nu gan jūs rasisti!! :-) Nē taču! Vienkārši, attiecīgajā kultūrā zoofīlija ir sociāli ne pārāk nosodīta darbība (labāk sakot - akceptēta un agrāk pat zināms zēna brieduma apliecinājums). Pusaudzis redz, ka jaunēkļi un vīri tā mēdz darīt. Tad kāpēc ne?!

Aleksis 17.05.2007 10:49
Marija: 1360. gados brīvo militāro apvienību darbības rezultātā regulāri tika izpostītas lielas teritorijas Francijā un Itālijā, un valdniekiem bija jāmaksa šīm militārām vienībām liela nauda, lai tie aizvāktos prom un darītu to pašu citās teritorijās.

Nav liela māksla dzīvot labāk nekā 14.gadsimtā. Padomju propaganda vismaz salīdzināja savus sasniegumus ar 1913.gadu :)) Starp citu, 1347.-49. gadā Rietumeiropā bija notikusi mēra epidēmija, kurā izmira trešdaļa iedzīvotāju - Marijas aprakstītās militarizētās marodieru vienības bija galēji novājinātas valsts pazīme. Homoaktīvisti reizēm nosoda patriarhālismu kā tādu un uzskata tā atmešanu par milzīgu vēsturisku progresu (sal. http://www.iecietiba.lv/article.php?id=7&t=0&rub=4&la=2 ). Sliktākais, ka šādos rakstos patriarhālismu tēlo kariķēti - atsaucoties uz 19.gs. vai vēl senākiem stereotipiem.

Manuprāt, patriarhālisms vienkārši nozīmē, ka vīrietis (līdzās sievietei) pašaizliedzīgi rūpējas par savu gjimeni un uzskata bērnu radīšanu un audzināšanu par svarīgu savas dzīves saturu. Un arī politiskās prioritātes tiecas pakārtot šim savam mērķim. Tas var būt gan Vecās Derības lopkopis, kuram vajadzīgi dēli, lai aizsargātu ganības, gan aristokrāts, kuram ir morāls pienākums turpināt savu dzimtu, gan zemnieks, kura gjimenē aug palīgi saimniecībā un māju mantinieks, gan arī mūsdienīgs vīrietis, kurš dara visus mājas darbus un kuru nebaida fakts, ka sieva var būt par viņu daudzos jautājumos gudrāka. (Sk. rakstu "The Return of Patriarchy" by Phillip Longman).

Pasaulē vairāku gadsimtu laikā notiek periodiska patriarhālu/nepatriarhālu sabiedrību nomaiņa. Palasot to, ko raksta Eiropas musulmaņu ideologs - šveicietis Tariq Ramadan (t.i. par modernu, eiropeisku islāmu, kurš tomēr saglabā visas islāma doktrīnas) vai iepazīstoties ar demogrāfiskajām tendencēm Jeruzalemē (no kurienes pazūd sekulārie ebreji, toties savairojas ortodoksālie ebreji un arābi) vai konservatīvi-republikāniskajiem t.s. "sarkanajiem štatiem" ASV - mēs redzam, ka patriarhālisms ir pilnīgi dzīvs un nekur negrasās pazust. Piezīmēsim, ka Jeruzalemē (gluži tāpat kā Rīgā vai Varšavā) praidisti netiek mīlēti un godāti (sk. http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3272408,00.html ).

Ultraliberālisms un indivīda absolūta brīvība sekot savām vēlmēm ir izņēmuma situācija. Tā var ilgāk pastāvēt tajās vietās, kur ir nemitīgs imigrantu pieplūdums no visas pasaules - Ņujorka, Sanfrancisko, Amsterdama (lielākos mērogos - arī Kanāda). No kurienes nāk šie imigranti? Vairumā gadījumu - no patriarhālām jaunattīstības valstīm vai arī no religjiski konservatīvas ASV vidienes. Latviju arī varētu pataisīt par tādu vietu - kur krievu un padomju kultūra saskartos ar Eiropas Savienības standartiem, un imigrantu ieplūšanai (it īpaši no bijušās PSRS) būtu liela ekonomiska jēga. Un tad viena vai divas geju un lezbiešu paaudzes varētu baudīt ultraliberālas sabiedrības priekšrocības. Un teikt, ka "tautība - tā nemaz nav svēta govs", kā Marija jau trāpīgi piezīmēja.

Bet ilgākā laika sprīdī tas neatnestu svētību latviešu tautai, kuras zeme kārtējo reizi kļūtu par imigrantu caurstaigājamo vietu. Ne arī kaimiņos esošajām austrumslāvu valstīm, kurām taču arī pašām drīz pietrūks cilvēku, kas varētu apgūt viņu pamestās sādžas un Tālo Austrumu plašumus.

Raimondsmeiksha - . 17.05.2007 13:07
Ja muusu valstii buuutu tiesiski, mediciiniski un psiholoogjiski noturiigas dazhaadu seksuaalo orientaaciju UN perversiju analiiizes tradiicijas, tad, iespeejams, mees tik biezhi nerunaatu par to, kaa nereabiliteeti/pietiekami neuzraudziiti seksuaalie noziedznieki nogalina beernus. Jo, ja mees kaa valsts analizeetu, kaa tieshi rodas taas vai citas izmainjas seksualitaatee, tad mums sho preobeleemu buutu mazaak.

Pankūkas - Pētersonei! - Marija 17.05.2007 13:44
Nav jābūt kādam uzplaukumam, lai izceltos uz dzīves pastāvīgā karadarbības režīmā, vai 14. gadsimtā fona. Un saukt par uzplaukstošām sabiedrības, kuras, lēnām izmirstot, dzīvo ar sliktā nozīmē uz aizgājušo impērisko varenības laiku atpakaļ pagrieztu galvu, tīksminās par tā laika pompozajām, bet mūsdienās morāli un fiziski novecojušajām celtnēm, var tikai tāds cilvēks, kas nezin un nav redzējis ko labāku.

Nav arī jālūkojas šauri, lai saskatītu Eiropas progresējošo pagrimumu. Arī viens piemērs :) - 2000. gadā ES valstu galvas sapulcējās, lai īsti padkomunistiskā garā paziņotu, ka līdz 2010. gadam ES kļūs par neko nebūt, bet "dinamiskāko un konkurētspējīgāko zināšanu ekonomiku pasaulē" (skat. piem. paskaidrojumu praporščikiem par "dažām nozīmīgām Eiropas Savienības (ES) tēmām"). Patlaban tas izskatās kā slikts joks. Vienīgais, ar ko ES var lepoties ir ātrums, ar kādu tā var radīt jaunus birokrātiskus šķērsļus ceļā uz deklarētajiem mērķiem, dubultot likumu, kuri pilsoņiem un uzņēmumiem itkā būtu jāievēro, skaitu, un pārvaldes vietu audzēšana, lai mēģinātu sev un citiem iestāstīt kādu no kārtējām nejēdzīgajām "ticībām", piemēram, ka (atvainojos) **** vai tikt ****** ***** ir nākošā labākā lieta pēc "sociālā taisnīguma". :)

Diesel - Pankūkas 17.05.2007 14:53
"Un saukt par uzplaukstošām sabiedrības, kuras, lēnām izmirstot, dzīvo ar sliktā nozīmē uz aizgājušo impērisko varenības laiku atpakaļ pagrieztu galvu, tīksminās par tā laika pompozajām, bet mūsdienās morāli un fiziski novecojušajām celtnēm, var tikai tāds cilvēks, kas nezin un nav redzējis ko labāku"

Un kas tad būtu labāks? Āfrika, kur apmēram puse kontinenta valstu dzīvo reālu vai latentu militāru konfliktu zonā? Indija un Ķīna ar strauji augošu ekonomiku, bet pazemojoši zemu dzīves līmeni? Dienvidamerika??? Vidusāzija?:) Pāri paliek pāris Āzijas valstū, ASV un Austrālija, kuras būtībā dzīvo saskaņā ar Eiropas vērtībām. Vecu celtņu gan tām nav, jo tās pašas ir visai jaunas, taču, piemēram, ASV ir izplatīta prakse kopēt un atdarināt Eiropas vēsturiskās celtnes un nosaukt pilsētas Eiropas pilsētu vārdā...

Marija - Pankūkām 17.05.2007 17:28
Un saukt par uzplaukstošām sabiedrības, kuras, lēnām izmirstot, dzīvo ar sliktā nozīmē uz aizgājušo impērisko varenības laiku atpakaļ pagrieztu galvu, tīksminās par tā laika pompozajām, bet mūsdienās morāli un fiziski novecojušajām celtnēm, var tikai tāds cilvēks, kas nezin un nav redzējis ko labāku.


Gaumes jautājums, vai nē?

Tur, kur Jūs redzāt nostālģiju pēc imperiskās verēnības (vai Eiropā tiešām tāda ir?), es redzu brīvu sabiedrību, kur dzīvo brīvi cilvēki, kas netic cilvēku nogalināšanai (nāvessods, kā vairākos ASV štatos), privātas dzīves ierobežošanai (tikumības likumi, kā daudz kur pasaulē, tai skaitā ASV), un daudziem citiem tāmlīdzīgiem veco laiku netikumiem.

Kas attiecās uz vecām ēkām, es tās vienkarši mīlu. Un mani nemulsina Versaļa vai Briseles Grand place laukums. Tieši otrādi - mulsina vienstāvu Bībeles josla vai debesskrāpji, kur cilvēki doma tikai par naudas taisīšanu, nevis dzīves baudīšanu.

Ja reiz runa par gaumēm, es taču arī varu izpausties.

Aleksis - Diesel 17.05.2007 17:40
Diesel: Indija un Ķīna ar strauji augošu ekonomiku, bet pazemojoši zemu dzīves līmeni?

Par spīti problēmām, šīs divas ir ļoti perspektīvas sabiedrības. Liberāli demokrātiskām sabiedrībām ir uzmanības deficīts. Kamēr Eiropā neskaitāmi jaunieši "izglītojas" par seksualitāti un naktsklubiem, ir desmiti un simti miljonu indiešu un ķīniešu, kas mācās fiziku un programmēšanu. Viņu sabiedrībām jau ir vai drīz būs labvēlīgāka vecumstruktūra (zemāks "Dependency ratio"), zemākas darbaspēka izmaksas. Es ik dienas lietoju neskaitāmas mantas, kas ražotas Ķīnā. Vai ķīnietim vajag arī kādu mantu, ko ražo te Latvijā? (Uzņēmums, kur strādāju, nodarbojas ar IT ārpakalpojumiem, bet ķīniešu klientu mums nav.) Līdz ar to ir tikai laika jautājums, kad globālajā ekonomikā iesaistītajam ķīnietim vairs nebūs pazemojoši zems dzīves līmenis. Savukārt mans dzīves līmenis globalizācijas apstākļos nevar būt neko daudz augstāks kā indiešu programmētājam, kurš prot darīt to pašu, ko es.

Lasot Politika.lv pētījumus par to, cik daudzi cilvēki akceptē homoseksuālistus kā cilvēkus, bet neakceptē homoseksuālismu kā dzīvesveidu (un kā šo ļoti nepareizo situāciju mainīt, lai būtu sociāli pieņemamāk stāstīt kolēgjiem par savām brīvdienām, kas pavadītas ar homoseksuālu partneri), man kļūst drusku neērti par sabiedrības pētnieku prioritātēm. Kur ir Politika.lv pētījumi par izglītības kvalitāti? Par to, cik bērniem nav iespēju mācīties fiziku? Vai tiem, kuri pērn neizvēlējās centralizēto eksāmenu matemātikā? Vai tiem vidusskolēniem, kuri neprot nevienu svešvalodu? Ja pēc "World Bank" prognozēm Latvija 21.gs. pirmajā pusē būs viena no depopulācijas (iedzīvotāju skaita samazināšanās) rekordistēm, kāpēc mēs neuzskatām savu nedaudzo bērnu izglītošanu par absolūtu prioritāti?

Masveida imigrāciju te neviens nepieļaus un raksta autors Viktors, kā arī Diesel, es un daudzi citi vecumdienās paliksim bez normālām pensijām. Tāpēc, ka jaunības dienās strīdējāmies par figņu.

Aleksis 17.05.2007 17:56
Piedodiet par netaisno kritiku. Šī portāla sadaļā "Izglītība un nodarbinātība" šogad publicēti veseli 3 raksti par izglītību ("Tuvojas sesija. Špikosim?", "Ceļā uz vienotu Eiropas vēsturi" un "Dzīvojot ar Hobsa mantiniekiem"). Ja neskaita pēdējo rakstu, kas patiesībā arī ir par homo-iecietības tēmu, tad zināma interese par izglītības politiku ir.

Viendzimuma sekss, bez šaubām, šeit ir pārstāvēts daudz plašāk, bet neesmu uz viņiem greizsirdīgs. Līdzšinējie Providus un co. pētījumi (piemēram, par krievu un latviešu izcelsmes īpašvārdu biežumu matemātikas mācību grāmatās) robežojās ar karikatūru - ko apliecinu kā diplomēts matemātiķis. Latvijas izglītības politikā notiek arī būtiskas lietas (piemēram, nupat notika LU rektora vēlēšanas), bet lai jau paliek... Priekš kam mums tādas sarežgjītas lietas. Ja nu izrādās, ka Atvērto Sabiedrību (tāpat kā savulaik Zinātnisko Komunismu) īsti labi saprast var tikai aprobežoti cilvēki?

Saistītie raksti
Citi autora darbi
Makarovs 60466

Ko (ne)darīt? 11 Autors:Viktors Makarovs