Nekompetences paraugstunda gan valsts, gan privātajā sektorā 8

Labvakar, lasītāji. Šodien nākas rakstīt divas reizes.

Iesaki citiem:

Šovakar biju ekskursijā pa Rīgu. Galvenais mērķis bija paēst, un paldies itāļu restorānam Patio (šķiet, tā to sauc), tur viss bija kārtībā, ja arī astoņkājis zupā bija analogs gumijas bumbai. Bet pirms un pēc. Vispirms -- Latvijas pasts. Uzreiz gribu teikt, ka man par personālu 11. pasta nodaļā Marijas ielā ir sakāmi tikai vislabākie vārdi. Dāmas (un arī viens kungs) aiz letes nevarētu būt izpalīdzīgākas, it īpaši Svetlana ir pretimnākšanas izcilniece. Taču pavisam kas cits ir jāsaka par LP tā dēvēto preses piegādes dienestu. Laikā, kopš laikraksta Diena "abonēšanas centrs" divas reizes pāris mēnešu laikā pilnīgi vienpusīgi lauza piegādes līgumu, lielākoties esmu bijis spiests presi saņemt ar Ivara Kraukļa vadītā uzņēmuma starpniecību. Citādi, kā par haotisku šo procesu saukt absolūti nevar. Man katru dienu būtu jāpienāk laikrakstiem Latvijas Avīze un Atkarīgā. Esmu jau sen iemācījies, ka iet agrāk par vienpadsmitiem no rīta nav absolūti nekādas jēgas, bet jēgas lielas nav arī pēc tam. Sestdienas Latvijas Avīzi LP manā kastītē ielika pirmdien. Šodienas Atkarīgās nebija vispār, varbūt būs rīt. Žurnāls Nedēļa, kurš iznāk pirmdienās, šonedēļ nav redzēts vispār. Es šos izdevumus pasūtu ne tikai prieka pēc (un Atkarīgās gadījumā absolūti ne prieka pēc), bet arī darba pēc. Toties žurnālu Kas Jauns katru nedēļu es saņemu pat divos eksemplāros. Buldozera Šlesera pārraudzībā Latvijas pasts ir novests teju līdz bankrotam. Varbūt tas paskaidro arī šo pasakaino nekompetenci -- ja nav naudas, nevar arī piegādes daļā atrast sakarīgus kadrus. Ja arī Dienas abonēšanas centrs ir izrādījies pagalam nekompetents (tiesa, pats savu avīzi tas man līdz dzīvoklim atnes joprojām), tad te kādam ir laba biznesa niša. Varbūt kāds grib pieteikties.

Savukārt pēc vakariņām es devos iepirkties veikalā Stockmann. Man kaut kā neizbēgami "laimējas" nokļūt rindā aiz kāda, kurš nevar atrast maciņu, ir aizmirsis kaut ko paņemt, domā, ka patiesībā atrodas veļas mazgātavā u.tml. Šovakar bija tas pats variants, bet stāsts bija interesants. Cilvēks bija paņēmis mazu vīna pudeli, kuras cena bija, ja nemaldos Ls 4,73. Kase izsita summu Ls 9,00. Cilvēks saprotamā kārtā bija neapmierināts. Sākās liela skaidrošanās, tajā skaitā bija jāatnāk veikala vadītājam (vismaz man liekas, tas bija veikala vadītājs). Protams, ne mirkli nevēlos apgalvot, ka Stockmann apzināti mēģināja krāpties. Taču arī šajā pēc idejas smalkajā veikalā piesieties kur ir pat ļoti daudz. Sen, piemēram, neesmu redzējis komerciestādi, kuru tik ļoti vajātu kaite "pagājušajā nedēļā mums prece bija, šonedēļ nav, nav ne jausmas, kad varētu būt atkal." Neticu, ka tāda pati piegādes daļas nekompetence ir Stockmann veikalos Skandināvijā. Otra lieta -- šis pēc idejas ļoti smalkais veikals tualetēm ir uzlicis samaksu. Ja nav 20 santīmu monētas, čurā biksēs (piedodiet rupjību). Centrālstacijā varbūt vēl tas ir saprotams, bet ne jau bodē, kura tirgo Hugo Boss un Armani. Arī te ir biznesa niša. Rimi kā jēdzienu es jau sen esmu norakstījis, un tā kā man nav mašīnas, MC2 un Sky ir visnotaļ nesasniedzami (turklāt Sky Krasta ielas veikalā es pirms kāda brīža iegāju, un arī tas nav nekas tāds, par ko rakstīt pastkartīti uz mājām). Atvērs centrā kāds labu pārtikas veikalu, būšu klients. Un ne es vien.

Stockmann ir privātuzņēmums. Latvijas pasts savukārt ir valsts uzņēmums, un nekompetence Latvijas pastā atspoguļojas uz tā pārvaldi. Protams, Latvijas pasts nav ne tuvu tik seksīgs, kā lētās aviokompānijas, kurām triecienraķete ir devis Eiropas Savienības noteikumu pārkāpjošas atlaides, taču gribētos domāt, ka LP Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgāka iestāde, nekā RyanAir. Turklāt es zinu, ka man Rīgas centrā dzīvojot ar šo kantori ir vieglākas problēmas, nekā cilvēkiem laukos, kuri presi reizēm nesaņem vispār. Skumji. Abos gadījumos skumji.

Jauku visiem atlikušo vakaru!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 29.08.2008 12:37
Runājot par Stockmann, man jāsaka, ka vismaz Zviedrijā šāds veikals neeksistē. Stokholmā ir viens cits šiks iepirkšanās centrs - Nordiska Kompaniet, NK - un Stockmann tam nestāv pat tuvumā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 28.08.2008 21:32
esmu naakamais lpp/lc veeleetaajs ;)

vispaar jau ir teiciens "kas kjiiveejas, tas miileejas". taapeec kriit aizdomas uz tevi un buldozeru, kuru tu neaizmirsti katraa otrajaa blogaa :)))

P.S. par buutiibu atkal nav ko teikt. jo to zina pat beernudaarznieki, ka Eiropas kopienu tiesaa nekas tamliidziigs pat tuvumaa netiek skatiits. ES gaitenjos kaadu laiku atpakalj par to domaaja, tachu pashreizeejais nozheelojamais aviaacijas staavoklis saistiibaa ar naftas cenaam, visticamaak, shiem plaaniem neljaus iistenoties. taa kaa ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - x 28.08.2008 17:29
Vienmēr nē, x. Jūsu gadījumā Jūs ar savu rupjību esat pilnībā spējīgs diskreditēt pats sevi. Un Jūs savukārt nekad neesat varējis paskaidrot, kāpēc esat tik milzīgi liels Šlesera aizstāvis. Mīlas attiecības šķiet racionāls secinājums. Jauku Jums vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 28.08.2008 16:00
kaarli, visi nav tik sabojaati kaa tu, lai guleetu ar sava dzimuma paarstaavjiem :)))

kaa "super zhurnaalists" pastaasti, kad ir iesniegta prasiiba pret Latviju saistiibaa ar aviaacijas atlaideem, kur taa ir iesniegta, pret ko taa ir iesniegta.
taadas prasiibas nav. un nekad nav bijis. un, visticamaak, nekad nebuus.
tavs miiljaakais laikraksts samelojaas. buldozers izdariija to, ko paarmet citiem politikjiem. Vinsh nepagrieza pakalju ES birokraatu virzienaa.

P.S. tu kaadreiz arii par teemu diskutee vai meegjini vienmeer diskrediteet savu sarunas biedru?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - x 28.08.2008 15:31
Laikraksts The Baltic Times, 2007. gada 24. oktobrī: "Eiropas Komisija iespējams vērsīsies tiesā pret Latvijas valsti sakarā ar Rīgas lidostas atlaižu programmu, jo tā pārkāpj ES noteikumus, ziņojis laikraksts Diena. Latvijas Konkurences padomes vadītāja Ieva Jaunzeme informēja, ka Eiropas konkurences komisāre Nelija Krosa, kura pagājušajā nedēļā apmeklēja Latviju, solīja izvērtēt iespējamo Eiropas Savienības Padomes rīcību šajā jautājumā. Padome pašreizējo cenu politiku uztver kā 'diskriminējošu un necaurskatāmu'," viņa teica.

x, Jūsu histēriskajā vēlmē oponēt pilnīgi visam, ko es rakstu par Šleseru (interesanti, Jūs viņam mīļākais esat, vai?), varētu mazliet paskatīties, mazliet palasīt un tad laist muldēšanu pār lūpu. Ja vajag, varat paskatīties arī Eiropas Komisijas mājas lapā, kas tur ir teikts par šo pašu tēmu. Jauku Jums dienu, cilvēciņ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lakrica 28.08.2008 12:04
"Uzbrauca" manam mīļajam Rimītim. :(

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 28.08.2008 10:37
triecienraķete ir devis Eiropas Savienības noteikumu pārkāpjošas atlaides
------
no taa, ka tu vienus un tos pashus melus atkaartosi vairaakkaart, nekas nemainiisies. tie taapat paliks meli. un ikvienam tachu ir skaidrs, kaapeec tu meegjini braukt virsuu lpp/lc ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Klāvs 28.08.2008 09:49
Par pastu. Uztaisīju tādu joku: no Vecpiebalgas piektdienas pēcpusdienā devos pie drauga uz dzimšanas dienu - uz Baldones apkaimi. Domāju - eh, ka aizsūtīšu viņam steidzamo telegrammu ar apsveikumu. Atceroties, kā agrāk telegrammas tika piegādātas, savā naivumā cerēju, ka tā sasniegs adresātu ātrāk par mani pašu vai arī nedaudz vēlāk. Nosūtīju, samaksāju Ls 1,80 un devos ciemos. Taču telegramma tajā vakarā tā arī nepienāca. Domāju - labi, bija jau dienas beigas, pastniece nolēma nedzenāties apkārt, aizvedīs rīt. Bet arī nākamajā dienā nekādu ziņu nebija. Nākošās nedēļas ceturtdienā nolēmu piezvanīt draugam un pajautāt, vai ir saņēmis. Izrādījās - tik tiešām telegramma nogādāta gods godam. Tikai - trešdienā. Nepagāja ne nieka 6 dienas. Cik man zināms, parastā gliemežvēstule Latvijā parasti tiek piegādāta 3 dienu laikā. Tas jau manā gadījumā nekas - tāds joks vien bija. Tomēr ir vēl Latvijā arī cilvēki, kuri nav apgādājušies ar mobilajiem telefoniem un kas dzīvo dziļos laukos. Tādā gadījumā, piemēram, uz bērēm mēdz sūtīt telegrammas. Te nu es iedomājos tādu telegrammu, kas aicina uz bērēm 'rīt', bet bērētājs atbrauc un noskaidro, ka nokavējis par nedēļu! Bet Jūs te par avīzītēm skumstat...

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips