Atslēgvārdi:

Neatkarīgs un uzticams. Kurš? 29

Liela daļa reģionālo avīžu nav kļuvušas par pērkamas informācijas bukletiem, kas imitē neatkarīgu presi un vēl prasa lasītājiem par to maksāt.

Iesaki citiem:

Piedāvāt labas žurnālistikas sarakstu, protams, ir risks, jo tas nekad nebūs pilnīgs. Tomēr katru dienu medijos var atrast spilgtu, godīgu, profesionālu žurnālistiku ļoti dažādās tās izpausmēs. Visa žurnālistika Latvijā nav pērkama, iztapīga vai nemākulīga! Piedāvāju sarakstu Nr 1.

Nule publiskoti jaunākie TNS dati[1], kas rāda, ka presei, televīzijai un radio uzticas 57% Latvijas iedzīvotāju. Šī uzticība ir visai stabila. 2007.gada jūlijā „Eirobarometra 67” pētījums parādīja, ka 72% uzticas televīzijai, 66% - radio, 43% - internetam[2]. Gadu vēlāk Eirobarometrs publiskoja ļoti līdzīgus datus: tātad 2008.gadā 66% Latvijas iedzīvotāju uzticējās TV, radio – 61%, internetam – 42%, presei – 46%[3]. Lūk, daži fakti un pārdomas, kāpēc vērts uzticēties medijiem.Uzticību iemantojuši

Sākšu ar stabilu vērtību, ar medijiem, kas ar uzticību nekad nav spekulējuši, bet kam cilvēki pamatoti uzticas. Tās ir daudzas reģionālās avīzes, kurās gadiem ilgi strādā prasmīgi un godīgi redaktori. Viņi spējuši ne vien veidot labas redakciju komandas, bet arī sabalansēt laikrastu materiālo stāvokli. Tāpēc lielākā daļa no šiem laikrakstiem nav kļuvuši par pērkamas informācijas bukletiem, kas imitē neatkarīgu presi un vēl prasa lasītājiem par to maksāt.

Varu tikai apbrīnot vietējo laikrakstu kolēģus, kas nepaliek profesionālajā rutīnā, bet piedāvā daudzveidīgus attīstības modeļus. Riskēšu nosaukt dažus konkrētus piemērus, kur secībai nav nekādas nozīmes. Piemēram, Liepājas avīze „Kurzemes Vārds”, tās galvenais redaktors Andžils Remess - viens no ietekmīgākajiem reģionālajiem medijiem, kurā tiek attīstīta pētnieciskā žurnālistika, tas izdod arī valdzinoši spožu aprakstu piepildītu žurnālu „Liepājas Vēstules” un cilvēkus kopā tur ar portālu „liepajniekiem.lv”. Tas salīdzinoši nesen sācis projektu „TV Kurzeme”. Interesants ir arī „Kurzemes Vārda” konkurents „Kursas Laiks”, kura galvenā redaktore ir Kristīne Harmsena.

Nedrīkst aizmirst vēl divus drosmīgus, nepiekāpīgus un pozitīvi niknus laikrakstus Kurzemē: „Neatkarīgās Tukuma Ziņas” ar galveno redaktori Ivonnu Plaudi un „Kurzemnieks” Kuldīgā galvenās redaktores Daigas Bitinieces vadībā. Ietekmīgs un profesionāli augstvērtīgs ir laikraksts „Bauskas Dzīve” (galvenā redaktore Anita Rozentāle). Žurnālistikas kultūru augstu tur Cēsu laikraksts „Druva” (galvenā redaktore Andra Ganģe).

Īstenībā lielākā daļa no vietējiem laikrastiem (arī to interneta versijām) ir vērīgas, godīgas, aktīvas, interesantas žurnālistikas pilni.Neatkarīgi

Lai gan to šur un tur esmu minējusi, svarīgi vēlreiz nosaukt tās mediju organizācijas Latvijā, kuru darbība nav saistāma ar tādām interesēm - pārsvarā politiskām, - kam nav nekāda sakara ar profesionālu žurnālistiku, neatkarīgu lēmumu pieņemšanu, patiesu realitātes atveidošanu.

Tātad – kuri ir klasiskajā izpratnē neatkarīgi mediji? Tie ir starptautiskā mediju grupas Modern Times Group (MTG) kanāli: TV3, TV6, Star FM. To varam redzēt programmas plānojumā, ziņu saturā un atlasē, sadarbības partneru izvēlē.

Saraksts nebūs garš, bet tajā noteikti jāiekļauj žurnāls „Ir” un portāls ir.lv.

Droši vien pirmajā vietā bija jāliek Latvijas Radio 1, sevišķi tā ziņu, analītiskās, kultūras un diskusiju programmas dēļ. Ļoti bagāts labas žurnālistikas, dažādu viedokļu, neaprobētu tematu avots! Neviens cits medijs nespēj atkārtot „Krustpunktā” diskusiju meistarību, procesu analīzi „Kultūras rondo”, „Labrīt” ziņu daudzveidību.

Šajā sarakstā vieta ir arī ziņu portālam “Delfi” un cerams, pēc kļūšanas par norvēģu mediju koncerna “Shibsted” daļu, arī “Tvnet”.

Tas, protams, ir garš stāsts, bet šāda saraksta formātā noteikti jāiekļauj arī „Izdevniecība „Žurnāls SANTA””, viena no tām mediju organizācijām, kas patiešām rūpējas par žurnālistikas kvalitāti un gatava tajā ieguldīt. Arī tā ir neatkarības pazīme.Profesionāli racēji

Citi mediji būtu tukši un valsts iestāžu preses relīžu pārpildīti, ja nebūtu racēju. Bez viņiem arī politiķi citādi izturētos pret žurnālistiem, bez viņiem mūsu izpratne par notikumiem būtu ļoti apšaubāma. Tātad pētnieciskās žurnālistikas uzturētāji: „De facto” (LTV1) un „Nekā personīga”. Īsti pētnieciskās žurnālistikas raksti meklējami jau minētajā žurnālā „Ir”. Lai arī tie ne vienmēr ir ievēroti, ļoti augsta līmeņa pētnieciskās žurnālistikas materiālus Latvijas Radio 1 gatavo Ginta Mūrniece un Kristīne Jančevska.

Mums visiem ir izdevīgi, ka Latvijā ir neatkarīgi, saturiski spēcīgi un profesionāli mediji. Lai arī auditorijas interesēs esmu bieži kritizējusi dažādus žurnālistikas paraugus, pēdējā laikā man šķiet, ka mediju kvalitātes vispārīga noliegšana daudziem ir kā labs attaisnojums, lai neatbalstītu patiesi labu žurnālistiku. „Lai jau Domburs cenšas, malacis viņš ir, bet man labāk vakaros gribas filmu vai ekstrasensus”, man kāds sacīja. „Jā, žurnāls „Ir” atšķiras no citiem, ir gudrs un interesants, bet es to nepērku”, sacīja kāds cits. Uzticība ir jaukas jūtas, bet labiem medijiem, vajadzīgs arī reāls atbalsts._____________________

[1] http://www.tns.lv/?lang=lv&fullarticle=true&category=showuid&id=3436

[2] http://www.alberts.lv/?name=actuality&mid=23082

[3] http://www.apollo.lv/portal/news/articles/132054/0

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (29) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

OlgaProskurova 20.04.2011 12:51
Mediju krievu valodā, spriežot pēc raksta, Latvijā nav vispār: ne labu, ne sliktu. Vienkārši nav.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona - Aigai 18.04.2011 19:14
God. Pelāne, Jūs varbūt zināt raksta mērķi, es ne. Var jau gadīties, ka to zina tikai cienījamā autore. Te lasa arī nežurnālisti un izsaka savu viedokli ne jau par problēmu, bet to, ko viņi domā par autori. Gan jau esmu naiva, ja domāju, ka motivēti, pamatoti sīkumi un lielas lietas jāaprunā savā starpā. Ja būtu vismaz tā, tad man nebūtu aiz kauna jālien zemē, uzklausot - tava bijusī it kā kolēģe tā un tā laikam pelna ar otru galu. Visgudrus anonīmus padomus un pamācības nav jāņem galvā, bet kādu "sleju" no anonījamiem viedokļiem var veidot. Tik arī tie jāsaņem.

Bet jārunā ir. Arī sajūtu līmenī.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pjotrs Kuzmičš 18.04.2011 13:04
Paklau, cien. Gunta Leona. Latvijā NAV valsts TV, ir sabiedriskā- ja kas...Par kuriem ziņu raidījumiem ar Rīgas mēra biežu parādīšanos ir runa- konkretizējiet, lūdzu. Neatceros, kad Panorāmā būtu redzēts Ušakovs. Varbūt ir domātas krievu ziņas?
Par Šleseru tas pats. Kad ir bijusi pēdējā slēptā reklāma ar Šleseru? Vai piektdienas "100.panta preses klubs"? Tā bija tā slēptā reklāma? Vai Šlesers raidījumā "Dzīvīte" stāstīja par mazdārziņa ierīkošanu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aiga - Guntai 18.04.2011 11:53
Tieši tāpēc, ka nepieciešams runāt, ir jārunā ar nopietniem argumentiem. tad arī neviens neapvainotos/nejustos stulbi un diskusija būtu jēdzīga. ja ir tikai sajūtas un sajūtu līmenis, tad arī ir tikai un vienīgi šāda sajūtu reakcija. un es nedomāju, ka tas ir tas, kas tagad būtu jādara, lai celtu gan žurnālistikas prestižu, gan arī runātu par kvalitāti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīns 18.04.2011 11:30
Te daudzi A. Rožukalni dēvē par eksperti, nezinu, nezinu. Manuprāt, viņa kopumā neslikti raksta, prot izteikties tāpēc arī pasniedz žurnālistiku. Tikai tāda eksperte, lai sadalītu izdevumus, interneta portālus vai TV programmas labajos un sliktajos viņa tomēr nav jo pārāk labi jūtamas viņas simpātisjas. Viņai labāk vajadzētu pateikt līdzīgi Latkovskim - man patīk tie izdevumi, kas pilnīgi vai lielā mērā atbalsta Vienotību, bet pārējie liekas slikti. Tad būtu atklāta saruna, nevis žurnāla IR slēpta reklāma.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ekonomists - G.L. 18.04.2011 11:30
Izcils loģikas paraugs. Man nepatīk Šlesers, medijā rāda un dod vārdu Šleseram, tātad medijs ir atkarīgs. Ja medijs dod vārdu tikai tiem politiīem, kas man patīk, tātad medijs ir neatkarīgs. Tā turpini G.L. Politika.lv ir ieguvusi vērtīgu blogotāju, kas atsevišķu portrāla iecienītu autoru greizo loģiku noved līdz pilnīgam absurdam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona 18.04.2011 10:30
Jaunie cilvēki! ja gribat, lai drukātā prese vēl kādu laiku pastāv, par šīm lietām jārunā. Tēlot apvainoto par autores teikto ir tikpat stulbi, kā resnajai annai apvainoties, ka ķēķa sarunā runāts par viņas resnumu, bet pēc ķēķa viens iegājis pie Annas un pateicis, ka runāts par viņas resnumu.

Atkarīgi ir pilnīgi visi cilvēki, kaut no naudas, viens skaita santīmus, otrs miljonus latu, bet atkarīgi abi. Vai tad ar presi nav tāpat?

Agrāk žurnālistu vidū valdīja nerakstīts likums - nebūt nevienā partijā. Tagad daudziem gribas to "treknāko kumosu". Cik ž-tu sēž saeimā? Cik reģionālās avīzes ir zem Dienas? Kāpēc valsts TV ziņu raidījumos tik bieži rāda Rīgas mēru, vai viņš ko citu bez filmēšanās arī dara? Ja pārmet kaut kādu pārdošanos mistiskam sorosam, kāpēc bieži valsts TV nodarbojas ar slēpto reklāmu un rāda, piemēram, Šleseru.

Nopietnas analīzes mūsu valstī nav daudzās lietās, muļķa tauta apmierinās ar solījumiem, ka kaut kad rīt būs labāk. Bet tad, kad autore uzdrošinās runāt sajūtu līmenī, tad seko pārmetumi. Rakstošie laikam ir laimīgi, ka neta komentos viņus dēvē par žurnaļugām un vaino visās notikušajās ķezās - lai būtu, par ko rakstīt, paši izdara.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kristii - Evita Puriņa 18.04.2011 09:40
Es gan Tavā vietā apvainotos, jo nav forši, ka viens, it kā atzīts eksperts, Tevi vērtē pēc "patīk/pazīstu" un "nepatīk/nepazīstu" mērauklas.

Par Andas Rožukalnes uzskaitīto neatkarīgo mediju darboņu listi varētu iesmīnēt un neņemt galvā. Bet tā kā zinu "virtuvi", tad tikai vēl vairāk nostiprinās pārliecība, ka žurnālisti paši metas dalīties "savējos" un "sliktajos", jo arī šajā gadījumā Maslova piramīda nav atcelta un katram gribas ieskaitīties kādā grupā. Un, ja tā vēl ir it kā "ietekmīgo" grupa;-))).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Anna 17.04.2011 23:07
Forši jau, ka reģionālā prese pastāv un kaut ko raksta, bet nu nav gan valsts mērogā baigi bieži kaut kas dzirdēts/lasīts par pētniecisko reģionāļu atklājumiem. Es tik redzu TV sižetus no novadiem, kuri ir dikti lojāli un vietējai varai pieglaimīgi( pat negaidot pirmsvēlēšanu laiku). Tagad bezmaz sanāk, ka neatkarīgākais medijs LV ir zviedru koncerna meita..bāc...Kaut kāds nemitīgi krieviski brēcošs TV3+ vai TV6- seriāls aiz seriāla, filma aiz filmas.... No kā viņi ir neatkarīgi? A? Un, ak cik viņi ir atkarīgi no reklāmdevējiem un naudas- kas var būt vēl trakāka atkarība? Viennozīmigi, ka neakarīgākais medijs LV ir sabiedriskie mediji- LTV vienkārši tagad nav paveicies ar vadību, bet laiki mainās un gan jau atkal viss būs ok.
Bet katrā ziņā ļoti gribētos vēlreiz dzirdēt autores argumentus par šo tēmu, jo pašlaik neviļus rodas iespaids, ka AR pat nav šī murdziņa autore- nevaru un nevaru noticēt, ka mediju eksperte šitādu ir tiešām parakstījusi.....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

čiepa 17.04.2011 18:33
Vissmieklīgākais bija par neatkarīgo Ir. Tik ļoti neatkarīgi, ka dabūja finansējumu no Sorosa fonda. Pa draugam. Un pavisam godīgi, jo citādi domājošos sorosieši neatbalsta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ivars Āboliņš 17.04.2011 16:31
Iznāca par Rožukalnes rakstu virtuāli papļāpāt ar kolēģi Benu Latkovski no NRA. Ar paša Bena atļauju publicēju viņa man rakstīto vēstuli.

Vispār tās runas par neatkarīgajiem un atkarīgajiem medijiem ir viens liels Latvijas bulšits. Visā pasaulē katram medijam ir sava nostāja. Katrs žurnālists iet strādāt uz to izdevumu, kas sakrīt ar viņa pārliecību. Es, ejot strādāt uz NRA, labi zināju avīzes pozīciju un to pilnībā atbalstīju. Man faktiski ne reizi nav kāds kaut kādi redakcionāli ietekmējis. Protams, ir sarunas kas iezīmē, ko mēs par to vai citu jautājumu domājam, bet lai es rakstītu pretēji pārliecībai? Tas jau nemaz nav iespējams, manuprāt. Būtu interesanti, lai Rožukalne un viņai līdzīgie nosauc žurnālistus, kuri raksta ne to ko paši domā. Lai Rožukalne nosauc šos divkošus. Es tādus nepazīstu. Ticu, ka arī Ozoliņš un Raudseps to, ko raksta, to arī domā. Ja viņi uzskata, ka viss, kas labi bankām, tas ir labi Latvijai, tad tā ir viņu pārliecība. Mana pārliecība ir cita, bet es nekladzinu, ka viņi ir banku lobija nopirkti. Ja es uzskatu, ka Lembergs ir Latvijā labākais menedžeris, kurš valsti varētu izvilkt, tad tā arī uzskatu. Ja Rožukalnei ir cita pārliecība, tad lai viņa šo pārliecību aizstāv, bet neapvaino kolēģus. Domāju, ka Rožukalnei ir jādemonstrē pilsoniskā stāja un savs amats jāatstāj.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

... 17.04.2011 14:46
Āboliņam taisnība. Bet, Ivar, tagad ir modē braukt virsū tieši un netieši, vietā un nevietā visam Dienas koncernam. Taču, ja šī kundze nebūtu jaunās asociācijas vadītāja, tad teiktu: neņem galvā. Tas liek aizdomāties. Arī tāpēc, ka viņa pati raksta Dienas Izklaidē. Kāpēc raksta "atkarīgajā medijā"? Izskatās pēc stāsta no tās pašas sērijas "Nauda nesmird". Kārtējo reiz dubultmorāle. Nesmuki.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zasa 17.04.2011 07:22
Ar naudu ir diezgan problemātiski, bet IR pasūtīju jau no pirmā numura (bez reklāmas no malas:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīns 16.04.2011 10:13
Pat ne maigi slēpta dažu izdevumu reklāma, bet konkrēti kā ar mietu pa pieri - pērciet IR. Kā teica profesors Preobraženskis (M. Bulgakovs "Suņa sirds"): "Naudas nav žēl, bet negribu."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Evita Puriņa 15.04.2011 16:25
Kad kolēģis autorei jautāja, kurā kategorijā viņa ieskaita mūs (Zemgales Ziņas, Jelgavas reģionālais laikraksts) - atkarīgajos vai ne, viņa atbildēja, ka esot rakstījusi par tiem, ko labāk zina. Pieļauju, ka neatkarīgo sarakstā iekļuva tās reģionu avīzes, kas apmeklēja Andas vadītos mediju kursus pirms vairākiem mēnešiem. Tā arī visa analīze un pētījums :)
Bet mēs neapvanojamies, tāpat zinām, kas esam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aiga - Krišam 15.04.2011 12:44
jocīgi būtu, ja šajā rakstā nemeklētu analītiku un argumentus, jo šī vieta nav kāda dzīvokļa virtuve, kur veci draugi sanākuši kopā iedzert šnabi, un tad nu muld, ka tai kaimiņu Annai tomēr ir līkas kājas un kleitas arī ne tādas viņa nēsā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 15.04.2011 12:24
jautru sheemu izdomaajushi Ir dziiviibas uztureeshanai -
Rīga, 15.apr., LETA. Izvērtējot "Sorosa fonda - Latvija" (SFL) projektu konkursam "Jaunie mediji" iesniegtos darbus, SFL radis iespēju atbalstīt trīs konkursam pieteiktos projektus, piesaistot papildu finansējumu, aģentūru LETA informēja SFL komunikācijas konsultante Elīna Kļaviņa.
Atbalstītie projekti ir SIA "Media 24" projekts "pilseta24", "Dialogi.lv" projekts "Platforma neatkarīgajai analītiskajai žurnālistikai" un AS "Cits medijs" projekts "3i".
Savukārt projektā "3i" paredzēts Latvijā līdz šim nepieredzētā veidā pasniegt analītisku saturu saistošu un viegli uztveramu, izmantojot grafisku un interaktīvu informācijas izklāstu. Šim projektam piešķirts 49 756 eiro (34 969 latu) finansējums.

neatkariigi. analiitiski. godiigi. aha. protams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krišs Janukovičs 15.04.2011 12:19
Jocīgi ir tie, kas šajā rakstā meklē analītiku un argumentus. Skaidrs, ka raksts ir personas viedoklis, kas balstās uz personisko pieredzi, nevis pētījumiem, vienīgi nesaprotu priekš kam te minēti salīdzināmi EB dati. Rožukalnes kundzei acīmredzot bija smagums uz sirds, kas jānoveļ. Labāk gan šis raksts iederētos kādā blogā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ilze Nagla 15.04.2011 11:47
Esmu Rožukalnes vadītās Latvijas Žurnālistu asociācijas biedre, un izlasot šo rakstu man radās daudz neskaidru jautājumu. No akadēmiskā un analītiskā viedokļa būtu svarīgi saprast - tieši pēc kādiem kritērijiem mediji tiek dalīti atkarīgajos un neatkarīgajos. Lai izdarītu tik fundamentālus secinājumus - par kāda atkarību vai neatkarību - ir nepieciešami skaidri kritēriji un ļoti argumentēta faktu analīze, kurus šajā rakstā tā arī neatradu.

Man, protams, prieks, ka manu kolēģu un manis veidotais "de facto" ir iekļuvis "labo sarakstā" , tomēr par daudzu citu mediju nokļūšanu vienā vai otrā pusē - man nav skaidrs - kāpēc tā. Vai, piemēram, "Rīgas Laiks" būtu uzskatāms par atkarīgu? Un Dombura "Kas notiek Latvijā", tāpat arī LTV "Province" un citi raidījumi?

Balstīties tikai uz personiskajām uz sajūtām šādā rakstā, manuprāt, nedrīkst. Ja es balstītos uz savējām sajūtām – tad man rastos jautājums par, piemēram, Liepājas avīzes "Kurzemes vārds" slavināšanu pētnieciskās žurnālistikas kontekstā. Kopā ar kolēģi Jāni Gesti pirms dažām nedēļām bijām Liepājas augstskolā, lai stāstītu par pētniecisko un analītisko žurnālistiku, metodēm un problēmām, ar kurām saskaramies. Starpbrīdī man pienāca klāt viena "pētnieciskās" avīzes "Kurzemes vārds" žurnāliste un viņa vienīgais jautājums man bija - kas man izvēlas tērpus un kāpēc man vienreiz vadot raidījumu ir bijis tik dziļš dekoltē. Izcili pētniecisks jautājums :)))) Sajūtas ir, bet tas nedod pamatu izdarīt kādus secinājumus par „Kurzemes vārdu”, vai ne tā?

Tāpēc, manuprāt, dalījums "atkarīgajos" un "neatkarīgajos", "pētnieciskajos" un "ne-pētnieciskajos", "labajos" un "sliktajos" ir jābalsta nevis sajūtās, bet gan nopietnā analīzē. Jo bez nopietnas analīzes šāda mediju dalīšana var nodarīt vairāk ļauna nekā laba.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aiga Pelane 15.04.2011 11:06
lielā mērā pievienojos sava kolēģa Ivara Ābolina teiktajam. un īsti nesaprotu - kāpēc un pēc kādiem kritērijiem ir tapis šāds uzskaitījums un kādā veidā, Anda, tagad tiks realizēts LŽA viens no galvenajiem (vismaz pie dibināšanas) uzsvērtajiem mērķiem - apvienot žurnālistus, lai arī kādā medijā viņi strādātu? varbūt tā nebija domāts (ļoti ceru, ka tas nebija mērķtiecīgs solis), taču šis raksts nu galīgi nekādu žurnālistu apvienošanos neveicina, un atkal mūs noved tieši turpat, kur bijām līdz šim - ka ir labie un sliktie, ka ir pareizie un nepareizie.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mediju neeksperts 15.04.2011 10:58
Nožēlojami, ka "mediju eksperte", Žurnālistu apvienības vadītāja, komunikāciju zinātņu mācībspēks atļāvies nopublicēt ko tik zema līmeņa. Bez argumentiem, faktiem, pierādījumiem. No sērijas: es ar viņiem kopā dzēru, man šie cilvēki liekas forši, tāpēc tā rakstu.
Ja mans students iesniegtu šādu referātu, tad tas ne tikai tiktu neieskaitīts, bet arī...
Kauns, bet domāju, ka cienījamā autore tomēr ir profesionālis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dzeguzes balss 15.04.2011 08:40
Lieliski.Ilustrācija trijām problēmām:
- komunikāciju zinātņu spožumam un postam;
- žurnālistikas kvalitātei
- mediju nozarei


Ja tik sekla līmeņa, neanalītiskas un "man liekas" līmeņa piezīmes raksta valsts universitātes studiju programmas vadītāja, tad ceru, ka šogad skribentu un ambiciozo bezdarbnieku kursos iestāsies daudz mazāk jauniešu. Apkaunojoši, ARožk. arī skaitās kādas nebūt NVO vadītāja.

Situācija NAV normāla gan LU, gan RSU- kāda ir pasniedzēju kvalitāte (...); kāds ir līmenis absolventiem. Lai optimizētu universitāšu resursus varētu tuvākos gadus NEVIENA augstskola par budžeta līdzekļiem un/vai vispār neuzņemt studentus jau pārražotajās specialitātēs: "komunikatoros", juristos un ekonomistos.

Savukārt, par minētajiem medijiem šis rakstelis nav pat minēšanas vērts: diemžēl.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza 15.04.2011 00:17
Mulsinosi zemas kvalitates gabals, gruti ticet, ka to rakstijusi Rozukalne. Paklanisanas bij. darbavietai tada skebinosa, ko nekad nav ienacis prata, kamdel Santas grupa tik liskiigi apkalpo Lembergu gimeni?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona 14.04.2011 22:56
Paldies autorei. Neko nebaidoties, saku, ka pēdējo desmitgadi melnu uz balta drukāto cenšos nelasīt. Vecas vērtības nerūs - Liepājas, Tukuma, Cēsu, kuldīgas, jelgavas avīzes ir bijušas "topā". Tur strādājošie "vecie" kaut kā spēj ietekmēt jaunos.

Neatkarību uzturēt šodien ir grūti, bezgala grūti, jo gan papīrs, gan tipogrāfijas krāsa maksā naudu. Kamēr cilvēkiem būs vajadzība lasīt līdzjūtības mirušajiem, "starp tām" varēs ielikt arī informāciju un analīzi. Cik veiksmīgi to dara, tas atkarīgs no rakstošo gudrības. Lasītāju? Tas ir jautājums. Paši ievēl politikāņus un tad par tiem zākājas. TV pieminētajiem piemīt drosme un arī - gudrība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ivars Āboliņš 14.04.2011 22:54
Esmu Rožukalnes vadītās organizācijas biedrs un esmu ļoti nepatīkami pārsteigts par šo rakstu. Varētu pat teikt, ka izjūtu to kā sitienu zem jostasvietas un tiešu, personīgu apvainojumu.
Ikdienā strādāju žurnālos Playboy un SestDiena un nejūtos ne atkarīgs, ne neuzticams. Gribētos kādus argumentus no LŽA vadītājas puses - kā viņasprāt izpaužas konkrēti šo divu mediju atkarība un neuzticamība. Mēs intervējam ko vēlamies, jautājam to, kas mums šķiet svarīgi, taisām tādus žurnālus kādi patīk mums pašiem. Dienas Žurnāli izdod vēl vairāk nekā desmit žurnālus un tāpat gribētos no Rožukalnes puses dzirdēt kaut vienu argumentu kāpēc tie nav ierindojami uzticamo un neatkarīgo lokā. Kā tieši izpaužas Unas, Ilustrētās Pasaules Vēstures, Ilustrētās Pasaules Zinātnes, Veselības, Dienas ēdienu, Mūsmāju, Dari pats un citu mūsu žurnālu atkarība? Kādā veidā mēs esam atkarīgāki un neuzticamāki par tiem pašiem Santas žurnāliem? Piemēram, licenzēto žurnālu gadījumos līgumos ar to izdevējiem ir punkti, ka cenzūra nav iespējama. Kā Rožukalne iedomājas atkarību šajos gadījumos?
Pēdējā laikā esmu intervējis Ēlerti, Vīķi - Freibergu, Alvi Vilku, Dombrovski, Abdulmuslimovu, Zalānu, Jaunupu, Vonsoviču, Šupleru, Krastu, Visvaldi Lāci un daudzus citus. Nevienā gadījumā nav bijis tā, ka kaut viens cilvēks izņemot mani pašu un žurnālistus, kas intervijās piedalījušies kopā ar mani, teiktu, kas viņiem ir jāprasa. Nezinu kur Rožukalne saskata atkarību?
Jūtos tiešām ļoti slikti, patiesībā nezinu vai vēl gribu būt organizācijā, kuras vadītāja raksta kaut ko šādu un ceru, ka arī citiem biedriem šī rīcība liksies vismaz dīvaina.
Skumji un žēl

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kaija 14.04.2011 20:50
Vai nu Eirobarometru vajadzētu pārcitēt no alberts.lv... Un vai 2007.gadā šie dati bija kādi īpaši?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

smaids 14.04.2011 16:33
šāda saraksta formātā noteikti jāiekļauj arī „Izdevniecība „Žurnāls SANTA””, :))))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 14.04.2011 16:13
zhurnaals Ir ir neatkariigs? AR=gebelss brunchos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

snormis 14.04.2011 15:55
Manuprāt žurnāls "Ir" jau nav neatkarīgs, lasot ļoti jūtams tur ir "Vienotības" atbalsts un tas man ļoti nepatīk, tāpat kā LNT atbalsta savējos PLL!!!

Saistītie raksti
Liela 255x203(1)

Gudru ziņu iekrāties 22 Autors:Anda Rožukalne

Citi autora darbi
Amerikam

Amerika vilnis 6 Autors:Anda Rožukalne

5094543120 a0e90ca6e6

Maģiskā formula 10 Autors:Anda Rožukalne

5946598820 6033176481

Miglas zonā 10 Autors:Anda Rožukalne

2632802003 9f40405723

Vecums kā šķērslis 12 Autors:Anda Rožukalne