Atslēgvārdi:

Mežonīgs skaistums 57

Kopš pagājušā gada izskaņas, kad kādā darbadienas noslēgumā kopā ar mammu kavējām laiku iekš kāda letarģiska Pārdaugavas iepirkšanās centra, tur – cerībā atrast sieviešu bikses ar kaut cik piedienīgi augstu jostasvietu, es pieķeru sevi vairakkārt prātojot – ko vainot pie tā, kas tovakar neskaitāmos veikalos bija kļuvis par deficīta preci. Un kāpēc tirdzniecībā pieejamās bikšu augšdaļas ir atkal manāmi noslīdējušas tuvāk gurniem nevis vecajam labajam viduklim. Vai bikses korelējas ar valsts ekonomisko situāciju? Tā mēdz gadīties tikai ar svārkiem. Vai bikses ir kļuvušas par nācijas reprodukcijas programmas sastāvdaļu? Kas to lai zin’. Varbūt atkal vainot modi? Hmm, jau drusku siltāks. Vai, varbūt, Aleksandru Makvīnu? Bingo!

Iesaki citiem:

Šo izstrādājumu krustēvs ir neviens cits kā nelaiķis Aleksandrs Makvīns. Un tās saucas par „bumster trousers,” jeb bikses ar ļoti pazeminātu jostasvietu, ar kurām pagājušā gadsimta deviņdesmitajos britu modes ģēnijs izplēsa kā caurumu sev pasaules uzmanību. Tas gluži nav siluets, par ko varētu kāds modes snobs teikt, ka to jau Īvs Senlorāns 40 gadus atpakaļ ir taisījis. „Bikses bija piegrieztas uz gurniem tik zemu, ka tās atklāja sēžamvietas bedrīti,” raksta (bedrīšu speciāliste) Robina Givona iekš Newsweek, kaut „redaktori apgalvo, ka to siluets bija tāds, lai šokētu klīrīgos.” Bet kā tai pašā Givonas rakstā atceras pats pirmais Makvīna pieņemtais darbinieks Trino Verkade, ka patiesais „dizainera mērķis bija pagarināt sievietes torsu, kas liktu viņai izskatīties slaidākai un spēcīgākai.” Pieturoties pie šiem pēdējiem apgalvojumiem, nākas vien secināt, ka Latvijā ir daudz sievietes, kuras ar savu apģērbu arī vēlas būt spēcīgas un izskatīties slaidas vai vismaz veikali vēlas savas pircējas tādas redzēt. Ir vajadzīgas tikai pareizās bikses.

Lai nu kā. Pagājušo piektdien tā pat kā bikses mēdz krist, krita pēdējā laika lielākā modes intriga un Keita Midltone izgāja pie prinča ziloņkaulu baltā Alexander McQueen kāzu kleitā (un kļuva par Kembridžas hercogieni). Un nekas vairāk kā vien līgavas smaidīgās vaigu bedrītes 2-3 miljardu publikai netika atklātas, un nekas nepiedienīgs apģērbā netika manīts. Kleitas torsa un piedurknes daļas sedza miesai pieguļošas mežģīnes (ar ieaustu Tjudoru rozi u.c. britu simboliem) atsedzot vien kailu V-veida kakla izgriezumu. Mežģīnes sniedzās pāri satīna korsetei līdz pat viduklim, no kura uz leju taisnā kritienā sekoja svārku daļa. Lai dabūtu papildus kuplumu un noturētu divarpus metru garo kleitas asti, aizmugurē tika veidots tāds kā neliels, uz āru izvirzīts turnīrs. Pie šīs kāzu kleitas savu roku pielika arī Britu Karaliskā Rokdarbu skola. (Kā un kur – izšuvumu detalizētāks apraksts ir rodams iekš FT.com.)

Sāra Bērtone galvenās dizaineres ādā ir sabijusi Alexander McQueen namā ne vairāk kā vienu gadu, lai gan kā Makvīna asistente turi ir strādājusi no sākta gala. Par viņu kā par Keitas Midltones ģērbēju pirmā publiski ierunājās britu Vogue galvenā redaktore Aleksandra Šūlmane un abas sievietes ir savedusi kopā.

Tā nebija pārgalvīga kāzu kleita ar daudziem riskiem, bet gan moderns un augstas elegances standarts, lai nākamajiem sekotājiem uz „miera ostām” nebūtu pa ceļam bangojuši modes viļņi, kas līdz sliktai dūšai šūpotu kāzu laivas. Protams, ja vien nākamo līgavu izvēli iespaidos un modes toni noteiks šī diskrētā Princeses Keitas izvēle, gluži kā to savā laikā izdarīja gan Princese Diāna – pasaku princešu kleita ar pufīgām Disnejlendas piedurknēm un 7,6 m garu asti – gan Prinča Viljama vecvecvecvecvecmāmiņas Karalienes Viktorijas izvēle 1840.gadā vilkt baltu(!) kleitu uz savām kāzām ar Saksijas, Koburgas un Gotas princi Albertu.

(Līdz tam, 19.gs. Anglijā, līgavām bija ierasti nēsāt kleitas dažādās krāsās, bet reti kad baltas, jo senāk uzskatīja, ka kleitas, kurās precas, var vilkt arī vairāk nekā vienu reizi. Un pasaulē vēl nebija tādu mazgāšanas līdzekļu, kādi mums ir tik ierasti un pieejami sadzīves ķīmijas veikalos, kas no drēbēm labi izņem traipus un netīrumus. Toreiz dzīve bija netīrāka un pārbraucieni prasīja daudz vairāk laika. Savā ziņā līgavas pie baltām kāzu kleitām ir nonākušas, pateicoties preses tiražētajiem attēliem un lielai mediju lomai mūsdienu sabiedrībā. Lai tagad to jau lepni sauktu par tradīciju.)

Industrijas barveži ar komplimentiem prēmēja plašai sabiedrībai maz zināmās Alexander McQueen radošās direktores Sāras Bērtones veikumu. Kādreizējais aktrises Odrijas Hepbernas ģērbējs, bet tagad pensionētais Ibērs de Živanšī bija viens no ļoti retajiem modes metriem, kas tomēr saredzēja defektus jaunajā Kembridžas hercogienes paskatā. Viņš laikrakstam The Women’s Wear Daily apgalvoja, ka „plīvurs esot mazliet pa plakanu, bet tāpēc, ka viņai ir tik skaista seja, viņa var atļauties valkāt to arī tā.” Tas bija plīvurs, kas sedza Karalienes aizlienēto 1937. gada Cartier dimantu diadēmu. Bet šo var uztvert arī kā lielu komplimentu, ja atceramies, ko Aleksandrs Makvīns izdarīja ar Mesjē Živanšī vārdā nosaukto modes namu, kad kā galvenais dizainers (ap tūkstošgades miju) tur pamatīgi radoši ārdījās. Par 1997-98. gada kolekciju priekš Givenchy Haute Couture nama, Makvīns iekš franču modes žurnāla Numéro ir 2002. gadā teicis, ka „man padomā bija traks zinātnieks, kas pārgriež visu sieviešu augšdaļas un saliek tās atpakaļ samiksētos variantos.”

Ja ziņu aģentūra Associated Press saskaitīja 36 Filipa Treisija cepures Vestminsteras abatijā, tad The Financial Times modes redaktore šo skaitli pamatīgi pārtrumpoja un savā blogā rezumēja, ka 80 kāzu apmeklētāju galvas ir rotājušas šī britu cepuru ģēnija meistardarbi. Galu galā, tās ir britu kāzas, kur sievietes bez cepurēm izskatās gaužām plikas, jo ignorē ne tikai vecu tradīciju, bet nozog arī humoru, kas nāk ar cepurēm līdzi. Pat par "britu modes vēstnieci" prēmētās Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerūna laulenes Samantas galva tā vien kliedza „Neapģērbta!”, kad kā absolūta bezcepuru minoritāte viņa televīzijas tiešraidē iekš zilganzaļas Burberry kleitas, ar Erdem dārglietu puķēm matos un ap kaklu devās pa abatijas sarkano paklāju ieņemt savu vietu.

Lieliskās Filipa Treisija cepures un Aleksandra Makvīna apģērbs prātā atsauc nevienu citu kā nelaiķa dizainera pirmo lielo mentoru, modes mūzu un dāmu ar aristokrātiskām asinīm Izabellu Blovu, kura atklāja un iepazīstināja modes pasauli ar šiem abiem talantīgajiem britiem. Un kura – tāpat kā Makvīns – ar savu roku šķīrās no dzīves. (Izabella Blova pēc smagas depresijas un vismaz diviem pašnāvības mēģinājumiem noindējās ar lauksaimniecībā izmantojamiem pesticīdiem.) Draugi viņu atceras kā sievieti, kas pat tādās reizēs, kad bija jāiet uz lauku, lai traktoristam rādīt teritoriju, kas ir jāuzar, nešķīra ne savu miesu, ne garu no Makvīna izstrādājumiem un Filipa Treisija galvas segām. Viņa 2007. gadā tika izvadīta no Glaučesteras katedrāles savā pēdējā gaitā ar Filipa Treisija cepuri kā melnu burinieku virs zārka.

Pagājušā gada februārī es pieņēmu zvanu no Londonas, kad klausules otrā galā kādreizējais studiju biedrs, draugs un piedevām arī interesants latviešu dizainers Fjodors Podgornijs man ziņoja (pirms vēl WWD vai The New York Times paspēja man to notvītot), ka Makvīns ir miris. 40 gados. Viņš tika atrasts pakāries savos apartamentos vienu dienu pirms savas mātes bērēm. Modes pasaule bija šokā.

Šajās dienās vācot materiālus par Latvijas modes notikumiem, sazinājos ar Fjodoru, kurš pēdējos piecus gadus dzīvo un strādā Londonā un kopā ar Golanu Frīdmenu, izraēlieti, kā duets veido jaunu modes zīmolu Fyodor Golan, lai apjautātos par modes veiksmes formulu. Šosezon viņi debitēja Londonas modes nedēļā ar kolekciju „Pagānu dzeja”. „Ja tu esi īsts mākslinieks un māksla ir tas, ko tu dari – viss pārējais ir otršķirīgi. Ar modi ir savādāk – tas ir bizness, bet neviens tevi neņems vēra, ja tev nebūs dvēseles un atmosfēras,” tā apgalvoja Fjodors. „Kad sevi prezentē, tev ir pat jākliedz un jākaujas, lai izsistos.”

Fjodora sacītais man atsauc atmiņā anekdoti, kuru pievienoju Pastaigas rakstam, kas tika veltīta modes ekscentriskā zieda – Izabellas Blovas – piemiņai. Par modes folkloru kļuvušo gadījumu, kad Blova 1993. gadā nopirka visu pirmo Makvīna kolekciju par 5000 angļu mārciņām. Un šis iegādātais pirkums – Senmārtina koledžas diplomdarbs – tika piegādāts adresātam vienā lielā, melnā miskastes maisā.

Šodien (vai vakar, ja ievēro laika joslas) notika sezonas lielā modes balle Ņujorkas Metropolitēna Mākslas muzeja Kostīmu Institūtā, kur, ar uzkožamajiem (artišoki, paipalu olas, kaviārs) un putojošu šampanieti, iekš speciāli vakaram iekārtota Skulptūru dārza, tika ieskandināta Aleksandra Makvīna daiļradei veltītā retrospekcija. To apmeklēja slavenības un modes industrijas ļaudis, pie kāpnēm viesus smaidīgi sagaidīja Anna Vintūra garā fliterkleitā, šarmantais Kolins Fērts, un vienkārši Stella Makartnija.

„Lieta ir tāda, ka Kostīmu Institūta ballē jums visu laiku ir jākustas,” tā šorīt blogo The New York Times modes kritiķe Ketija Horina, jo „savādāk jūs iestrēgsiet stūrī kopā ar kādu cilvēku, kurš vēlēsies dot informāciju par savu šīvakara kleitu, vai kas ar viņu notika nedēļas nogalē un jūs beigās būsiet visu palaiduši garām.”

„Mežonīgs skaistums” ir izstādes nosaukums. Tajā ir redzama hologramma ar Keitu Mosu, kuru viņš rādīja savas skates nobeigumā (2007.g.), kad modele dēļ kokaīna skandāla bija nokļuvusi neceļos un citi modes nami bija uzgriezuši viņai muguru. Tajā mēs redzam… gluži vai visu viņa daiļradi. Arī apģērbu izstrādājumus no viena no visu laiku visinteresantākajām modes skatēm (2004 gada pavasara/vasaras kolekcijas), kas tapusi Sidneja Polaka filmas „Nodzītus zirgus nošauj, vai tad ne?” inspirēta. Tajā modeļi ar profesionāliem dejotājiem, gan arī bez tiem, sastājas un iziet pa pāriem viens aiz otra, lai piedalītos trakā deju maratonā. Kur klupdami, krizdami izdejo neskaitāmus apļus, līdz kopējā bezsamaņā sagāzās barā uz koku dēļu grīdas. „Filma stāsta sirdi plosošu stāstu par cilvēku centieniem un idejām Lielās depresijas laikā,” raksta Robina Givona, un „uzdod provokatīvu jautājumu: vai ir labāk atbrīvot cilvēkus no viņu pašu posta, nekā ļaut sāpēm tos iznīcināt, ko cerība tik bieži sniedz.”

Tiem, kas netiek uz Kostīma Institūta izstādi, kuras kurators ir Endrjū Boltons, iesaku style.com, kurā ir viena no vizuāli/virtuāli vislabāk apkopotajām Makvīna darbu retrospekcijām, kas ir tapusi izstādes priekšvakarā.

Pat kādā izmeklētā šīgada janvāra vakarā Mišela Obama spēja atrauties būt par pašmāju dizaineru vizītkarti un uz Baltā nama lieveņa kā namamāte sagaidīja Ķīnas Republikas prezidentu Hu Dziņtao ģērbusies sarkanā Alexander McQueen vakarkleitā. Un saņēma, protams, dusmas no ASV dizaineriem un preses, jo dažiem kleita likās vainu par mazu, vai par provokatīvu, vai arī par ārzemniecisku. Tā sieviete zina, ko dara, bet dizainerus arī var saprast. Mišela Obama sava vīra inaugurācijas vakarā, 2008. gadā, uz balli vilka ārpus modes sienām diezgan mazpazīstama taivānas izcelsmes amerikāņu dizainera Džeisona Vū kleitu. Nu, kā ziņo The Financial Times, zem vārda Jason Wu jau slēpjas 15 miljonu dolāru liels bizness, kas pilnībā pieder pašam dizaineram un ir peļņu nesošs uzņēmums. Politiķi, viņu sievas vai „zilās asinis” un notikumi ap tiem spēj (ar savu izskatu) ģenerēt modes biznesu.

Tas, kas kopīgs Mišelai Obamai, Keitai Mosai, jaunajai Kembridžas hercogienei un Lēdijai Gāgai nu ir zināms. Aleksandra Makvīna vārdā nosaukto un atstāto namu, ar piepūstiem vaigiem kūrē Sāra Bērtone. Nama kontrolpakete pieder franču luksusa konglomerātam PPR (Bijušai Gucci grupai. Tā arī sponsorē šīgada Kostīma Institūta izstādi.) Nams ir pelnošs un nenes zaudējums, kaut PPR neizdala atsevišķi modes namu finansiālos rādītājus. Sāra Bērtone tiek minēta arī par vienu no visreālākajiem kandidātiem uz galveno Christian Dior modes nama radošo posteni, kas atbrīvojās šogad, kad Džons Galiāno iekūlās pamatīgā antisemītiskas retorikas mākonī un pat pēc izietās rehabilitācijas no alkohola atkarības nav vēl viņam šis notikums ne īsti piedots, ne aizmirsts. Kaut lūdzēju un aizstāvju ir daudz. Sāra Bērtone ir kļuvusi populāra un par vārdu modes industrijā, kas nu jau stāv pats par sevi. Vai vēl turpmāk tas tiks asociēts ar Aleksandra Makvīna ģeniālo ēnu, vai tomēr viņa izdomās attīstīt savu tālāko karjeru kādā citā spožā namā kā Christian Dior, kurā ir daudz brīvākas rokas ielikt kolekcijās pašai sevi. To rādīs turpmākās nedēļas.

Bet līdz tam – līdz 31. jūlijam, tiek Ņujorkas Metropolitēna muzejā godināts kāds modes ģēnijs.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (57) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
johnz308 johnz308

I am unable to read articles online very often, but I’m glad I did today. This is very well written and your points are well-expressed. Please, don’t ever stop writing.
Wardrobe Hardware

Tmp author
johnz308 johnz308

Thank you again for all the knowledge you distribute,Good post. I was very interested in the article, it's quite inspiring I should admit. I like visiting you site since I always come across interesting articles like this one.Great Job, I greatly appreciate that.Do Keep sharing! Regards,
Unlock Her Legs Review

Tmp author
johnz308 johnz308


There is so much in this article that I would never have thought of on my own. Your content gives readers things to think about in an interesting way. Thank you for your clear information.

The Guy Magnet

Tmp author
johnz308 johnz308

I can’t imagine focusing long enough to research; much less write this kind of article. You’ve outdone yourself with this material. This is great content.
The Psystrology Method Review

Tmp author
johnz308 johnz308

The Penguin method Review

This is my first time visit here. From the tons of comments on your articles,I guess I am not only one having all the enjoyment right here!

Tmp author
johnz308 johnz308


Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I'll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. Big thanks for the useful info.

What Men Secretly Want

Tmp author
johnz308 johnz308


This is my first time i visit here and I found so many interesting stuff in your blog especially it's discussion, thank you.
Text The Romance Back Review


Tmp author
johnz308 johnz308

Nice blog and absolutely outstanding. You can do something much better but i still say this perfect.Keep trying for the best.
Secret Words Which Make Him Fall In Love

Tmp author
johnz308 johnz308


Admiring the time and effort you put into your blog and detailed information you offer!..
The Instant Switch

Tmp author
johnz308 johnz308

Its a great pleasure reading your post.Its full of information I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work.

Language of Lust Review

Tmp author
johnz308 johnz308


I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back later. All the best
<a href='https://www.facebook.com/languageoflust'>Language of Lust Review</a>

Tmp author
johnz308 johnz308


You know your projects stand out of the herd. There is something special about them. It seems to me all of them are really brilliant!
Lovetraction Lines Review

Tmp author
johnz308 johnz308


I like this post,And I guess that they having fun to read this post,they shall take a good site to make a information,thanks for sharing it to me.
Emotional Hook Formula Review

Tmp author
johnz308 johnz308

This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the enjoyment here! keep up the good work
The Respect Principle

Tmp author
johnz308 johnz308

it was a wonderful chance to visit this kind of site and I am happy to know. thank you so much for giving us a chance to have this opportunity..

Red Smoothie Detox Factor Review

Tmp author
johnz308 johnz308


You completed a few fine points there. I did a search on the subject and found nearly all persons will go along with with your blog.
scheduled tweets

Tmp author
johnz308 johnz308

useful information on topics that plenty are interested on for this wonderful post.Admiring the time and effort you put into your b!..
digital Media

Tmp author
johnz308 johnz308

It’s really a nice and helpful piece of info. I’m glad that you just shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.
the women men adore

Tmp author
johnz308 johnz308


Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have.
The Guy Magnet

Tmp author
johnz308 johnz308

useful information on topics that plenty are interested on for this wonderful post.Admiring the time and effort you put into your b!..
Soul Mate Switch System

Tmp author
johnz308 johnz308

This was a really great contest and hopefully I can attend the next one. It was alot of fun and I really enjoyed myself..
<a href='http://www.languageofdesires.com/soul-mate-switch-review-nick-bastion/'>Soul Mate Switch System</a>

Tmp author
johnz308 johnz308


Nice to be visiting your blog again, it has been months for me. Well this article that i’ve been waited for so long. I need this article to complete my assignment in the college, and it has same topic with your article. Thanks, great share.

The Secret Brain System Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I'll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. Big thanks for the useful info.

Language of Lust Review

Tmp author
johnz308 johnz308


Well written articles like yours renews my faith in today’s writers. You’ve written information I can finally agree on and use. Thank you for sharing.
How To Read A Man

Tmp author
johnz308 johnz308

Hello! I’ve been following your blog for a while now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Kingwood Texas! Just wanted to mention keep up the good work!
<a href='http://www.languageofdesires.com/how-to-read-a-man-by-mark-scott-review/'>How To Read A Man</a>

Tmp author
johnz308 johnz308

This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. I love seeing websites that understand the value of providing a quality resource for free. It is the old what goes around comes around routine.
E-factor Diet Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Nice to be visiting your blog once more, it has been months for me. Well this article that ive been waited for therefore long. i want this article to finish my assignment within the faculty, and it has same topic together with your article. Thanks, nice share.
Make Women Want You Review

Tmp author
johnz308 johnz308


This is very educational content and written well for a change. It's nice to see that some people still understand how to write a quality post.!
Diabetes Destroyer

Tmp author
johnz308 johnz308

Thanks for your post. I’ve been thinking about writing a very comparable post over the last couple of weeks, I’ll probably keep it short and sweet and link to this instead if thats cool. Thanks.
Never Lose Him

Tmp author
johnz308 johnz308

Thanks for sharing this information. I really like your blog post very much. You have really shared a informative and interesting blog post with people..
Children Learning Reading Download

Tmp author
johnz308 johnz308

This is very educational content and written well for a change. It's nice to see that some people still understand how to write a quality post.!
Mend the Marriage

Tmp author
johnz308 johnz308


I was reading your article and wondered if you had considered creating an ebook on this subject. Your writing would sell it fast. You have a lot of writing talent.
Language of Desire

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Hi! Thanks for the great information you havr provided! You have touched on crucuial points!
The Bonding Code

Tmp author
johnz308 johnz308

These are some great tools that i definitely use for SEO work. This is a great list to use in the future..

The Bonding Code Bob Grant

Tmp author
johnz308 johnz308

This article gives the light in which we can observe the reality. This is very nice one and gives indepth information. Thanks for this nice article.

Guilt Free Desserts Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Great Article it its really informative and innovative keep us posted with new updates. its was really valuable. thanks a lot.

Capture His Heart Free Download

Tmp author
johnz308 johnz308


This article is an appealing wealth of informative data that is interesting and well-written. I commend your hard work on this and thank you for this information. You’ve got what it takes to get attention.
Magnetic Messaging Bobby Rio

Tmp author
johnz308 johnz308


You make so many great points here that I read your article a couple of times. Your views are in accordance with my own for the most part. This is great content for your readers.
Calling Men

Tmp author
johnz308 johnz308

I’m not that much of a internet reader to be honest but your blogs really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back in the future. All the best
Obsession Phrases Free

Tmp author
johnz308 johnz308


Fantastic blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers? I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything. Would you propose starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m completely overwhelmed .. Any suggestions? Many thanks!
<a href='https://www.facebook.com/diabetesdestroyerfreedownloads'>Diabetes Destroyer Free Download</a>

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Very useful post. This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. Really its great article. Keep it up.
What Men Want in a Woman

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I am glad you take pride in what you write. This makes you stand way out from many other writers that push poorly written content.
Cosmic Ordering Secrets pdf

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I am unable to read articles online very often. but I’m glad I did today. This is very well written and your points are well-expressed. Please. don’t ever stop writing.
Manifestation Miracle Free Download

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I high appreciate this post. It’s hard to find the good from the bad sometimes. but I think you’ve nailed it! would you mind updating your blog with more information?
Création website e-commerce Macon

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

The information you have posted is very useful. The sites you have referred was good. Thanks for sharing..
Ways to Know He Is Into You

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Some truly wonderful work on behalf of the owner of this internet site . perfectly great articles .
The Bonding Code Free Download

Tmp author
Smith Ray

Egyptian Cotton pillowcase overing the height of luxurious linen with a smooth, silky touch that caresses your <a href="https://www.khome.co.uk/egyptian-cotton-pillows-are-a-smart-purchase/">Egyptian Cotton Pillows</a>

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Your work is very good and I appreciate you and hopping for some more informative posts. Thank you for sharing great information to us.
Text the Romance Back

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

This is actually the kind of information I have been trying to find. Thank you for writing this information.
Text The Romance Back Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information. Keep it up. Keep blogging. Looking to reading your next post.
Language of desire review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I felt very happy while reading this site. This was really very informative site for me. I really liked it. This was really a cordial post. Thanks a lot!.
Thermal Printer

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Brigita Zelča 05.05.2011 12:25
Katru rakstu gaidu ar nepacietību! Jau atkal gūtas jaunas atziņas un ziņas. Paldies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 04.05.2011 23:53
Prieks šeit atrast labu stilu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

linda. 03.05.2011 13:40
Baigi gari, bet tomēr izdevās noturēt uzmanību līdz bloga beigām. Man liekas, ka Makvīna vintage kleita Keitas mugurā bija ar simbolisku nozīmi, jo tomēr tā bija daudz piezemētāka, nekā, piemēram, princeses Diānas kāzu kleita. Laikam jau tā ir zīme par down to earth un tuvināšanos tautai. Protams, Makvīns ir Makvīns, bet tas varētu būt mugurā arī Kargina meitas kāzās. Tai pat laikā, interesanti vērot, kā Keita tiek padarīta par jauno fashion ikonu,lai gan patiesībā, ja tā paskatās, tad viņas stils ir šausmīgi garlaicīgs un parasts. Bet laikam jau arī šeit mēs varam meklēt tuvināšanos tautai?

Citi autora darbi
11

Ak, Ati! 14 Autors:Aigars Bumburs

Shoe 255x203

Lēdija Lilita 31 Autors:Aigars Bumburs

Dddovima2

The Devil & Grace 3 Autors:Aigars Bumburs