Mareka Segliņa jaunākās pārdomas: Vai tiešām tikai izrunāšanās? 10

Labdien, lasītāji!

Nu, ko. Ilgi nebija jāgaida, pirms jaunceptais "Tautas" partijas priekšsēdētājs Mareks Segliņš kārtējo reizi demonstēja savu daiļrunīgo brīvdomātību. Nesen viņš uzstājās krievvalodīgajā TV5 raidījumā "Bez Cenzūras" un bez jebkādas cenzūras skatītājiem jautri paziņoja, ka partija "Saskaņas centrs" viņaprāt varētu pārņemt labklājības ministra, e-lietu ministra un satiksmes ministra portfeļus. Attiecīgi -- portfeļus, kuri patlaban pirmā un otrā gadījumā pieder zaļajiem zemniekiem, bet trešais -- Šleseram ar savu biznesa projektu. Iekšlietu ministrs, lūk, esot Saeimā pārliecinājies, ka "Saskaņas centrs" protot darboties profesionāli.

Iesaki citiem:

Tiesa, šis varbūt nav tas gadījums, kurā Segliņš runā pavisam tukšu, kā viņam reizēm gadās. "Tautas" partija diezgan noteikti nav laimīga pašreizējā situācijā, kurā tai, cik var spriest, nav gandrīz nekādas teikšanas. Raugi, partiju pārstāvošais finanšu ministrs ne tikai tā īsti nav piedalījies nākamā gada budžeta sastādīšanā, bet nupat, karstāko debašu laikā, vispār ir pazudis no Latvijas. Aizsardzības ministrs ir izsmiekls. Reģionālās attīstības ministrs ar spīdošajām actiņām ar adminteritoriālo reformu kā netiek, tā netiek galā (tiesa, tas būtu nepateicīgs darbs jebkuram politikānim). Gandrīz vienīgais redzamais valdības loceklis ir mūžīgi norūpētais Godmanis, ja neskaita to pašu Šleseru, kurš ik pa brīdim parādās kā kaut kāds surikāts, noburkšķ, ka Latvija neprot veidot attiecības ar Krieviju, vai arī, ka drīz vien mēs visi varēsim lidot pa tiešo no Rīgas uz Ņujorku, un tad atkal pazūd savā alā. Vai varbūt te rūgst doma, ka Godmaņa valdībai būtu laiks pazust no politiskās zemes virsas? Un kāpēc gan ne? "Saskaņas centram" Saeimā ir 18 balsis -- viena vairāk nekā Lemberga faniem zaļajos zemniekos, kā arī trīs vairāk, nekā Šlesera projektam un tēvzemiešiem vienkopus. Tiesa, pēdējie ar "Saskaņas centru" ni un ni, un tāpēc šādi gāztu valdību varētu atvietot tikai kombinācija TP+ZZS+SC. Tā pat būtu spēcīgāka kombinācija, nekā pašreizējā, jo tai Saeimā būtu 56 balsis. Turklāt būtu arī papildu labums -- Šlesera projekts tiktu iegrūsts opozīcijā, kur tas varētu sēdēt un nožēlot savus lielos grēkus.

Bet tajā pašā laikā Segliņš ļoti noteikti saprot, ka viņa fantāzija "Tautas" partijai nozīmētu pēdējo naglu zārkā. Droši vien nav viņš aizmirsis, ka nupat notikušajā partijas kongresā daudz tika runāts par to, ka partijai ir jāatgriežas pie konservatīvās programmas. Biedrošanās ar "SC" droši vien pat partijai, kura ir gatava darīt da jebko, lai tik paliktu pie siles, būtu viens solis tālāk projām no "konservatīvas" programmas, jo "Saskaņas centrs," neaizmirsīsim, varbūt ir "partija normāliem cilvēkiem," kā to ir definējis partijas aktīvists Boriss Cilēvičs, bet ir arī mājvieta valsts vienīgajam nodevējam Rubikam ar viņa Sociālistisko partiju. Čupošanās ar šo baru Rīgas domē Bojāra Sociāldemokrātiem maksāja visas vietas Saeimā. Man nebūtu žēl, ja tas pats liktenis piemeklētu arī "Tautas" partiju, bet diez vai tā ir gluži tik stulba. Galu galā, tas bija "SC" pārstāvis, kurš pavisam nesen centās visiem paskaidrot, cik ļoti "taisnīga", "neliekuļota" un "sirsnīga" ir Krievija. Protams, "Tautas" partijā ir viens otrs, kurš šķietami nodarbojas ar Latvijas gazpromizāciju, varbūt šādi ļaudis būtu gatavi veidot valdību arī ar Rubiku jaunāko, lielo vēstures skaidrotāju Kabanovu u.tml. Bet diez vai uz to ir gatava lielākā partijas daļa. Grūti spriest, vai šoreiz Mareks vienkārši izrunājās, bet šī ir tā reize, kad tukša burkšķēšana būtu labāka par nopietniem nolūkiem.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (10) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Shadow 27.10.2008 10:32
X, loti viedi vardi. Parejie politiki savus uzskatus maina ka zekes. Streipa kungam nav taisniba tada zina, ka siem politikiem nav pareizu vai nepareizu uzskatu. Viniem ir tikai tam bridim izdevigais uzskats.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 24.10.2008 14:04
neviens jau nesaka, ka rubika idejas ir jaaciena. jaaciena tas, ka vinsh faktiski vieniigais no aktiivajiem senilajiem politikjiem nav nodevis savus ideaalus un nav mainiijis savu politisko paarlieciibu. t.i., es skaidri zinu, kaadas idejas rubiks aizstaavees peec 20 gadiem, bet kursh ko taadu var pateikt, piemeeram, par brigmani? :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> V.S 24.10.2008 13:04
Var jau būt, ka Rubiks dēļ tā, ka nekaunējās stāties pretī Latvijas neatkarības atjaunošanai tādēļ ir izpelnījies atzinību no padomju sistēmas piekritējiem kā esam godīgāks par citiem.

Bet ar to vismaz manās acis viņš labāks ne par matu nav palicis. Esmu drošs, ka Rubikā pēc visa notikušā (atrašanās ieslodzījumā), ir iesakņojies slēpts naids pret šo valsti jau pašos pamatos. Un tāpēc viņš no politikas ir jātur tālāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aigars 24.10.2008 12:40
Vai A. god. Streipa kungs varētu paskaidrot, ar ko atšķiras Jūsu minētā "pareizā" pārliecība no citu cilvēku "nepareizās pārliecības? It īpaši, ja iepriekšējā rakstā tiek norādīts, ka atsevišķu Amerikas Savienoto Valstu politiķi izteikumi un pārliecība ir diskusijas vērti un tai nesakrītot ar Jūsu domām, automātiski kļūst par nepareizām. Turklāt tādā gadījumā ir jāpiesauc praktiski LR pilsoņu vienīgais tiesību garants - LR Satversme, īpaši 1. un 100. pants.
Pretējā gadījumā, ir tāda sajūta, ka nepiekrītot Jūsu domām, man ir "nepareiza" pārliecība un es esmu valsts nodevējs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 24.10.2008 09:23
ZoRRo - super koments :)
Kārlim - es ar neko nevaru padarīt, Tautas partiju vairāk uztveru emocionāli (negatīvi), racionāli vērtēt paliek ļoti nogurdinoši (pret klaju ņirgāšanos par cilvēkiem grūti attiekties racionāli).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ZoRRo 24.10.2008 01:06
tehniska rakstura precizejums - ne, ne, Slesers nav surikats. Atis, tikai Atis - luk, tas gan ir tipisks surikats!!
mana pedeja laika milaka izklaide ir ieslegt Domburu tad, kad Godmanis ir kopa ar Slakteri viena raidijuma, izslegt skanu un baudit neverbalo komunikaciju. Ivars ar Ati viena kadraa - pozitivisms visam vakaram nodrosinats. Kaa Ivars sak runat, taa Atim galvina pagriezas, actinas sak spidet, pamazam sak piekritosi mat, tad paradas ta pseido-profesionalas nopietnibas izteiksme sejaa no serijas 'sak, jā, jā, tā viš i, mēs tachu teicam, ka bus gruti laiki, jo naudas tacu ir tik, cik tās ir'... Un kad Ivars iedrosinot veel uzsit Atim uz pleca, sakot, luk, finansu ministrs mums ir aprekinajis un sarekinajis, un izstradajis budzetu.. Tad Atis kaa istens surikats sak grozit galvinu uz visam pusem, lai demonstretu, ka viss tiek kontrolets, ka vismaz kads stav bara/tautas sardze..

Ta ka, Karli, Sleseram atstasim vien traktora simboliku, ļausim vien Atim pildit surikata lomu. kaut gan, varbut tomer nevajag apvainot surikatus, vini tacu ne pie kaa nav vainigi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kristaps 23.10.2008 17:48
No Streipa kunga komentāra var secināt, ka Streips ciena tikai personas ar "pareizo pārliecību" t.i., kuru uzskatiem piekrīt. Šāda kategoriska attieksme liecina par fanātismu (kas pēc būtības neatšķiras no jebkura veida reliģiskā fanātisma - atšķiras tikai "reliģijas" nosaukums)un izslēdz konstruktīvas diskusijas iespēju ar citu uzskatu paudējiem.

Kaut kā velk uz totalitārisma ideoloģiju pusi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 23.10.2008 17:17
V.S., vai no tā izriet, ka Jūs arī cienāt Staļinu un Brežņevu? Arī viņi nekad "nenovērsās no pārliecībām." Rubiks nodeva valsti. Viņš darīja visu iespējamo, lai novērstu valsts neatkarības atjaunošanu. Nenovēršanās no pārliecībām nav nekas godājams vai cienījams, ja pārliecības ir nepareizas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

V.S. 23.10.2008 17:07
Rubikss manuprāt ir godīgāks politiķis nekā daži labi neatkarības cīnītāji, kuri PSRS sabrukšanas laikā pārkvalificējušies no cīnītājiem par Ļenina idejām uz nezin ko. Šo cilvēku vienīgā ideoloģija ir par katru cenu "kalpot tautai", nerugoties ne uz ko. Nesaku ka atbalstu Rubiku, bet cienu viņu par to, ka viņš izcieta sodu par pārliecībām, un nenovērsās no tām, kā to ir darijuši citi viņa kolēģi, bet PSKP partijas stāžai jau ir noteikti rāmji (kurš šos rāmjus ir noteicis, vai ne tie paši kolēģi?).
Žēl, ka mūsu valstī pagaidām nav iespējama latviešu un krievu partiju sadarbība valsts pāvaldē, žēl, ka tauta tam nav gatava.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 23.10.2008 15:01
Esmu nobažījies par virzienu, uz kurieni Latvija iet. SC, pateicoties TP nepopulārajai darbībai (par Saeimas atlaišanas, KNAB priekšnieka atlaišanas jautājumos, mediķu solītās algas), ir ieguvusi tik augstus reitingus kā vēl nekad agrāk.

Ja SC pēc vēlēšanām koncentrēsies tikai uz "taisnīgu resursu sadali", kā viņi to sola, tad tas nav nekas slikts. Tomēr mana ticība, ka saskaņa un saliedētība iedzīvotāju vidū vairosies, ir tuvu nullei. Man arī ir bažas par iztapīgo attieksmi pret Krieviju un tās oligarhiem.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips