Mana stiprā klints 42

Tāds gandarījums. Tāda laba darba sajūta.

Iesaki citiem:

Šis bija pirmais gads, kad arī es piedalījos Mozaīkas rīkotajā gājienā par vienlīdzību. Tiesa, šogad pirmoreiz Mozaīkas pastāvēšanas vēsturē šis bija īsts gājiens – ne vairs pasākums viesnīcā vai Vērmanes dārzā aiz žoga. Jā, arī šogad vēlmi pēc vienlīdzības gejiem, lesbietēm un viņu draugiem un atbalstītājiem drošības apsvērumu dēļ vajadzēja izteikt slēgtā teritorijā, bet mēs gājām pa reālām Rīgas ielām, ne parka celiņiem, un Rīgas dome pirmoreiz piekrita ierobežot satiksmi gājiena vietā.

Abus iepriekšējos gadus es priekšroku biju devusi dažādiem ģimenes pasākumiem, kas notika tieši gājiena dienā. Bet šā gada praida sestdiena man bija brīva. Tad kāpēc neiet? Kāpēc pie tam vēl kopā ar kolēģiem neatbalstīt cilvēkus, kurus nopeļ tikai tāpēc, ka viņiem lemts iemīlēt sava dzimuma pārstāvjus?

Protams, jautrāk un patīkamāk būtu, ja gājienu gar ielas malām bez agresijas draudiem vērotu gan tā noliedzēji, gan atbalstītāji, diemžēl arī šogad bija daudz agresīvi noskaņotu protestētāju, kas bija jānorobežo ar policistu ķēdi un kas viņpus žogam zākājās par gājiena dalībniekiem. Ļoti iespējams, šiem cilvēkiem pieņemt citādo palīdzētu personiskā pieredze. Man pieņemt citādo palīdzēja draudzība. Nē, es nebiju agresīvi noskaņotā. Nē. Drīzāk – diezgan vienaldzīga. Un tad pirms vairāk nekā desmit gadiem man bija lemts satikt manu tagadējo labāko draugu. Cilvēku, kurš ir mans atbalsts, mana stiprā klints. To, ka viņš ir gejs, uzzināju krietni vēlāk. Bet man tas nebija svarīgi. Jo man svarīgs bija mans draugs. Man svarīga bija mūsu draudzība.

Ja kāds ņirgājas, nosoda un saka – lai viņi savas „zemdeķa” lietas nesludina publiski, tad es saku – tā ir vislielākā varmācība pret cilvēku, ja tikai daļas cilvēku aizspriedumu, nezināšanas un neizpratnes dēļ citiem ir jānoliedz sevi. Ja viņi nedrīkst būt viņi paši. Un tad jau pilnīgi dabiski šķiet jautājums – ja es, ejot pa ielu, nebaidoties drīkstu satvert sev tuva pretējā dzimuma cilvēka roku, tad kāpēc tāpat mans draugs savējā plaukstā bez bailēm nevar turēt sava drauga roku? Kāpēc es, satiekoties publiskā vietā, mierīgi varu ļaut, lai draugs mani noskūpsta, bet kāpēc to nevar atļauties divi puiši vai divas meitenes? Vai viņi ir sliktāki par mani un pārējiem heteroseksuāļiem?

Nē, viņi ir tādi paši. Viņi ir mīļi, labi un draudzīgi. Viņi ir saprotoši un atbalstoši. To es saku pēc savas pieredzes, jo laika gaitā esmu ieguvusi vairākus draugus, kuriem es nekad neinteresēšu kā sieviete, bet gan – kā cilvēks. Daudzi no viņiem šogad praidā nebija. Lai nesāpinātu sevi, zinot, ka būs jāuzklausa antipraidistu zākas. Lai nerastos problēmas darbā, jo reiz jau pieredzēta diskriminācija darba vietā seksuālās orientācijas dēļ.

Man ir palaimējies. Mana darba vieta atbalsta mazākumgrupu aizstāvību un cīņu par minoritāšu tiesībām. Tāpēc es kopā ar kolēģiem piedalījos gājienā par vienlīdzību, tā atbalstot savus draugus, kuri man ir ļoti, ļoti svarīgi. Jo viņiem ir tādas pašas tiesības kā man – nebaidoties no apkārtējo agresijas mīlēt un būt mīlētiem. Viņiem ir tiesības būt viņiem pašiem.

Es lepojos, ka man ir tik labi un uzticami draugi. Paldies, ka man esat jūs, mani puikas – mana stiprā klints!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (42) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Pēteris 10.06.2008 23:46
Kur te kāda izrēķināšanās. Dabisku reakciju uz nekaunīgu esošo likumu pārkāpšanu un emocionālo vardarbību no mazākuma puses pret lielu sabiedrības daļu nu nekādā gadījumā nevajag jaukt ar izrēķināšanos ar mazākumu. Dabiska atbildes reakcija uz provokāciju nav izrēķināšanās. Lietas vienkārši nevajag jaukt. Un te nav runa arī par viedokļa paušanu. Praids nav viedokļa paušana , bet gan jau viedokļa reklāma un viedokļa uzspiešana. Un netikumīga viedokļa paušana tādā veidā ir tīra provokācija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Pēteris, IM 10.06.2008 20:29
Demokrātija no vairākuma diktatūras atšķiras ar to, ka demokrātijā mazākums tiek aizsargāts pret izrēķināšanos no vairākuma puses. Tādēļ jau arī pastāv arī cilvēktiesības un nediskriminācijas klauzula. Mazākums var paust savu viedokli pat ja vairākuma ievēlētais parlaments viņa viedokli neīsteno likumdošanā vai politikā. Vai Jums nešķiet, ka tā ir demokrātijas ābece?

Es personīgi neesmu dzirdējis, ka Zviedrijā kādam kristietim būtu aizliegts izteikt savu viedokli vai citēt Bībeli (tieši pretēji - katru svētdienu, ja ne biežāk baznīcā notiek dievkalpojumi, kuros citē Bībeli!). Tomēr, ja kāds kristietis ir kurinājis naidu, tad par saviem vārdiem un to sekām viņam ir jāuzņemas atbildība, pat Zviedrijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Pēteris 10.06.2008 15:52
Nu bet ar ko tad demokrātija atšķiras no tās pašas vairākuma diktatūras?
Es teiktu tā ka demokrātijā vairākums nevar uzlikt mazākumam pildīt tādus pašus pienākumus kā pilda vairākums , un savukārt mazākums demokrātijā nevar sev prasīt tādas tiesības kādas nav arī vairākumam. Pirmajā gadījumā tā būs vairākuma diktatūra , otrajā jau mazākuma diktatūra pār vairākumu.

Nu par tiem kristiešiem , nu laikam Zviedrijā , vai Kanādā vai , precīzi neatceros , notiek tā tiesāšanās par Bībeles citēšanu un naida kurināšanu. Cik saprotu tad ņemas jau visai nopietni ar to tiesāšanu , tā ka joki mazi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris, IM 10.06.2008 15:07
Man ir tikai viena atbilde Jums - tautas vara (demokrātija) un vairākuma diktatūra nav viens un tas pats. Man šķiet, ka Jūs šeit paudāt lielisku vairākuma diktatūras piemēru, ko es nekādi neatbalstu.

Un vēl kas - pirmo reizi dzirdu, ka kristiešiem ir aizliegts paust savu viedokli demokrātijās. Kā kristietis pats nekad ar to neesmu saskāries. Vai Jūs varētu minēt kādu piemēru?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM>Pēteris 10.06.2008 13:09
Es jau sen esmu samierinājies ka cilvēkiem ir atšķirīgi uzskati , sen samierinājies ka cilvēkiem ir tiesības paust šos viedokļus. Par to nemaz nevar būt nekādas runa. Ja nu runa varētu būt vienīgi par to ka kristiešiem šur tur tīri demokrātiskās valstīs jau tiek liegts paust savu atšķirīgo viedokli. Un pārmetumi ir nevis par veidu kādā viedoklis tiek pausts , bet gan par pašu viedokli kā tādu. Atšķirīga viedokļa paušana tiek nosaukta par naida kurināšanu , un viss , viedokļu plurālisms kā saka , občelsja. Tieši te es sakatu taisnāko taciņu uz diktatūru.

Uzstādījums ka visām sabiedrības grupām jādzīvo mierā un saskaņā ir diktatūras uzstādījums? Demokrātijā pēc Jūsu domām nav pieļaujama dažādu sabiedrības grupu sadzīvošana mierā un sakaņā? Tāpēc jāļauj dažādām sabiedrības grupām protestēt vienai pret otru? Policijai tas viss jāsargā? Kā jau teicu , var jau uzlikt desmit žogus starp protestētāju grupām , neviens pretējās puses "provokators" skaidrā prātā nelīdīs aiz desmit žogiem pie pretiniekiem taisīt "provokācijas" ja nebūs ne mazāko izredžu nenoķertam izkļūt arī ārā. Jautājums ir tikai cik tie desmit žogi maksās?

Runa te ir par to ka demokrātiskā valstī katram ir tiesības protestēt pret valdību un valdībai (te jautājums arī par to vai kādam vispār ir) nav tiesību norobežoties no protestētājiem aiz policijas mugurām un žogiem , jo tad tā vairs nav demokrātija , bet gan diktatūra. Tāpat runa ir arī par to ka ja protesti , viedokļu un vērtību demonstrācija utt. pārvēršas dažādu sabiedrības grupu savstarpējā pretnostatījumā , tad te runa vairs nav un nevar būt par huligāniem , no kuriem iedzīvotāju mierīgi pasākumi protams ka jāaizsargā. Ja iedzīvotāju mierīgs gājiens ir jāsargā aiz vairākiem žogiem un policijas kordoniem , tad nu skaidrs ka runa ir nevis par huligāniem bet gan par divām konfliktējošām pusēm. Tad ir jāsāk skatīties kas ir kurā žoga pusē. Jāsāk skatīties kurā pusē ir tauta , un tīri demokrātiski ir jāaizliedz tās puses pasākumi kas norisinās tautai pretējā žoga pusē , jo kā gan demokrātijā (tautas varā) varētu būt savādāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris, IM 10.06.2008 11:58
Bet par to jau ir arī runa, ka demokrātija nozīmē samierināties ar to, ka citiem ir atšķirīgi uzskati. Demokrātija manā skatījumā ir ļoti cieši saistīta ar uzskatu plurālismu un jebkura tiesībām šos uzskatus paust.

Ja sāk runāt par demokrātijas novešanu "līdz absurdam" (saskaņā ar kādu definīciju?), jo divām sabiedrības grupām ir atšķirīgs viedoklis, un tādēļ grib aizliegt protestus, piketus, mītiņus un demonstrācijas, tad mēs esam uz diktatūras ceļa. Jo tieši diktatūrā ir šis uzstādījums, ka visām grupām taču ir jādzīvo mierā un saskaņā, Dievs pasargi, ja kāds iedrošināsies protestēt! Dzīvosim vienā "jaukā" jaunlaiku musolīni vai ulmaņa diktatūrā, kur, piemēram, darba devēji un arodbiedrības varēs strīdēties korporatīvu struktūru ietvaros, kur Vadonim būs galavārds! Vai tāda ir Jūsu vīzija par "demokrātiju"? Ceru, ka ne.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Pēteris 10.06.2008 09:51
Par ko es visu laiku runāju? Es runāju par to ka , ja cilvēki protestē pret kaut ko , tad nu pirmais kas ir demokrātijā tad tas ir jautājums pret ko protests ir vērsts. Ja tas ir pret valdību , tad tas ir OK , tas ir tikai normāli. Ja tas protests pēc būtības ir vērsts pret kādu citu sabiedrības grupu , tad tas nekādi nemaz neiet demokrātijas rāmjos , jo demokrātija nav tāpēc lai dažādas sabiedrības grupas izkautos savā starpā.

Labi , modernie liberāļi vai kas tie , tagad cenšas to veco labo demokrātiju pavērst tā ka tam nav nozīmes pret ko protestē un pret kādām vērtībām protestē. Policijai tik jāgādā par drošību. Nu kā rāda prakse , tad gods un slava mūsu policijai , drošiba ir. Tā teikt , ja nepietiks ar diviem žogiem starp pretējām pusēm , var tak uzlikt desmit un nelaist puses tuvāk par kilometru vienu otrai. Jautājums tikai kur te lai kādu jēgu saskata. Nekas vairāk kā dārgas pieaugušo spēlītes ar demokrātijas būtības izkroļošanu nesanāk. Tā teikt - demokrātijas novešana līdz absurdam. Kam tas vajadzīgs?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris, IM 10.06.2008 01:17
Par protestēšanu sākāt runāt Jūs. Bet piekrītu, ka ir arī citi veidi, kā panākt, lai ieklausās kāda viedoklī arī bez protestiem.
Nepiekrītu Jums, "ka tiklīdz kāda grupa iet valdībai palīgā un sāk aizstāvēt politiku kuru īsteno valdība ar pretprotestiem , tad tā jau vairs nav protestēšana pret valdības politiku , bet gan viena sabiedrības daļa sāk protestēt pret otru , un te arī demokrātija beidzas un sākas mazs , vai arī ja valdība neko nedara un konfliktu ielaiž, necenšas puses vest un arī noturēt pie sarunām, liels pilsoņu karš un nemieri valstī". Tas ir normāli, ka viena puse aizstāv vienu viedokli un otra valdības viedokli - tas taču ir tikai normāli, jo valdību taču arī ievēlēja pilsoņi, kuriem ir tiesības paust savu viedokli.
Sēšanos pie sarunu galda varu iedomāties dažos jautājumos, tomēr neesmu dzirdējis, ka vērtību jautājumi tiktu risināti šādā veidā.
Jūsu piezīmes par "zombēšanu", "dabisko negatīvismu pret netikumiem" un "kāda uzdevumiem" ir viens liels joks un tāpēc es atklāti sakot neuzskatu tās par komentēšanas vērtām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Pēteris 09.06.2008 19:36
Es neteiktu ka vajag protestēt , tas tāds nenopietns uzstādījums. Ir visādi citādi ceļi pirms protestēšanas. Nu jā , protestēt vajag tad kad cits nekas nelīdz un neprotestēt nevar.
Arī pret politiku var protestēt. Latvijā jau ar latvieši protestē pret valsts politiku krievu jautājumā , un krievi protestē pret valsts politiku valsts valodas utt. jautājumā. Bet tak neprotestē latvieši pret krieviem , vai krievi pret latviešiem. Protestē pret valsts politiku. Tikai nu manuprāt jāsaprot ka tiklīdz kāda grupa iet valdībai palīgā un sāk aizstāvēt politiku kuru īsteno valdība ar pretprotestiem , tad tā jau vairs nav protestēšana pret valdības politiku , bet gan viena sabiedrības daļa sāk protestēt pret otru , un te arī demokrātija beidzas un sākas mazs , vai arī ja valdība neko nedara un konfliktu ielaiž , necenšas puses vest un arī noturēt pie sarunām , liels pilsoņu karš un nemieri valstī. Valdības uzdevums ir konfliktus starp dažādām sabiedrības grupām turēt sarunu līmenī , bez kādām demonstrācijām un pretdemontrācijām ar savstarpēju izrādīšanos un provokācijām.
Sabiedrības dažādām grupām nav ko demonstrēties ar saviem atšķirīgiem un konfliktējošiem viedokļiem. Puses sēžas pie sarunu galda un diskutē līdz nelabumam , vai arī kamēr ir kāds kopējs kompromisa risinājums.
Kas attiecas uz Zviedriju tad skaidrs ka heteroseksuāļi tur ar zombēšanu ir padarīti vienaldzīgi pret homoseksuāļu izdarībām un provokācijām. Acīm redzot zviedru heteroseksuāļi savu dabisko negatīvismu pret netikumiem un provokācijām pietaupa lai kāda uzdevumā izgāztu kaut kur citur.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris, IM 09.06.2008 18:41
Jums, manuprāt, ir šaura demokrātijas izpratne - protestēt var un vajag ne tikai pret valdību, bet arī pret politiku, tās pamatos esošiem (vai neesošiem) uzskatiem un vērtībām. Runājot par grupām - Zviedrijā notiek arī demonstrācijas pret ne-zviedriem, tāpat kā notiek arī demonstrācijas, lai paustu savu atbalstu ne-zviedru integrācijai sabiedrībā un lai paustu nosodījumu rasistiskai rīcībai.

Tanī pašā Upsalā šogad maijā bija Kristīgo demokrātu partijas rīkotās "ģimenes dienas" un vēlāk arī Upsalas praids. Nebija nekādas problēmas, nebija nekāda vardarbība - vieni mierīgi, mielojoties ar tortēm un pūšot balonus, pauda uzskatu, ka laulība ir rezervējama tikai heteroseksuāliem pāriem, otri, ka laulības definīcija ir jāpaplašina, lai iekļautu arī viendzimuma pārus. Viņi nedemonstrēja viens pret otru kā grupu, bet gan pret atšķirīgiem un konkurējošiem uzskatiem un vērtībām. Tas nebija nekāds absurds, bet gan mierīga demokrātijas pamatos esošās biedrošanās un vārda brīvības īstenošana.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Pēteris 09.06.2008 17:13
NATO un ASV ir tas pret ko demokātiskā valstī var protestēt , jo faktiski tas ir tautas protests pret varas institūcijām. Demokrātija tāpēc ar ir domāta jo - tauta ir kungs , vara ir tikai kalps.
Demokrātija nav domāta priekš tā lai viena tautas , sabiedrības gruppa protestētu pret kādu citu. Nevajag demokrātiju pataisīt par to kas tā nav un novest visu līdz absurdam.
Lai tie Upsalas jaunie komunisti pamēģina rīkot pasākumus vai protestēt teiksim pret kādu rasi , vai tautu , vai arī pret kādu sabiedrības daļu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 06.06.2008 20:13
"Rīkot pasākumus kopējā telpā skaidri zinot ka tie kādam citam no tās pašas kopējās telpas ir morāli un ētiski nepieņemmi (tas ir ierindojas slikto lietu un rīcību kategorijā), nu tā ir klaja necieņas izrādīšana pret līdzcilvēkiem. Sevišķi spītīgi uzbāzties ar tādiem pasākumiem , tas jau ir daudz kas vairāk , tā jau ir agresija ar emocionālo vardarbību ar mērķi sagraut cita morālos un ētiskos principus (tas ir to pēc kā tie citi nosaka labo un slikto) un uzspiest savu morāli ētisko redzējumu uz lietām uz rīcībām."

---
Ak tu dieniņās - Jūs pārspīlējat - Komunistiskā jaunatne Upsalā katru vai katru otro mēnesi rīko pasākumus, kuros gāna gan NATO, gan ASV par karu Irākā vai Afganistānā. Lai arī es viņiem pilnīgi nepiekrītu un daži viņu saukļi man (kā arī dažiem irākiešu imigrantiem) liekas naivi, dīvaini vai aizvainojoši. Taču tas nenozīmē, ka jāliedz cilvekiem maršēt pa pilsētu, ja viņi vēlas protestēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Dzesija 06.06.2008 11:00
Es ar būtu mierā ka notiek pasākumi , kas man ir vienaldzīgi , un tie kas man patīk. Kaut gan vienaldzīgi nebūt īstais vārds. Ir labi pasākumi kas man patīk , ir pasākumi kuri mani nepiesaista vai kurus nepamanu , un ir slikti pasākumi. Tas kas priekš manis ir slikts , nu nav jau tāpat jābūt arī priekš visiem. Dalīšanu labajā un sliktājā nosaka cilvēka morāle un ētika , kas protams ir atkarīga no atšķirībām vidēs , kurā cilvēka morālā un ētiskā izpratne veidojas. Sadzīvošana kopējā atklātā publiskā telpā cilvēkiem ar atšķirībām morālē un ētikā ir pirmkārt tīrs cieņas jautājums vienam pret otru. Rīkot pasākumus kopējā telpā skaidri zinot ka tie kādam citam no tās pašas kopējās telpas ir morāli un ētiski nepieņemmi (tas ir ierindojas slikto lietu un rīcību kategorijā), nu tā ir klaja necieņas izrādīšana pret līdzcilvēkiem. Sevišķi spītīgi uzbāzties ar tādiem pasākumiem , tas jau ir daudz kas vairāk , tā jau ir agresija ar emocionālo vardarbību ar mērķi sagraut cita morālos un ētiskos principus (tas ir to pēc kā tie citi nosaka labo un slikto) un uzspiest savu morāli ētisko redzējumu uz lietām uz rīcībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Dzesija>IM 06.06.2008 10:08
Jūs esat ideālists vai arī vienkārši spītnieks. Jūsu aprakstītā situācija nozīmētu, ka pilsētā nenotiek NEVIENS pasākums. Jo tas, ka visi pasākumi varētu patikt visiem ir neiespējami. Es būtu mierā ar situāciju, ka notiek pasākumi, kas man ir vienaldzīgi, kas man patīk un par kuriem es necepjos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM>Dzesija 05.06.2008 18:28
Nu a mans tāds mazs sapnītis ir ka reiz Latvijā pienāks tādi laiki ka pilsētā notiks tikai tādi pasākumi kas patīk visiem un nevienu neaizvaino nekādās viņa jūtās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dzesija 05.06.2008 15:04
Man, mājsaimniecei, divu bērnu mātei, kas audzina tos kopā ar viņu tēvu un plāno šīs attiecības turpināt mūža garumā, ir sapnis. Ne jau no tiem lielajiem, skaistajiem sapniem, bet tāds mazs un neobligāts, jo ikdienā jau mani vairāk uztrauc bērnu kakas, pārtika, mājas tīrība un citas patiešām man būtiskas lietas. Un tas ir - es ļoti ceru un gaidu, ka pienāks laiks Latvijā, kad praids - vienalga kā to gājienu lai nosauc - būs tikai VIENS NO pilsētas pasākumiem vasarā. Un tas būs priecīgs, jautrs gājiens par godu vasarai, mīlestībai un - varbūt visi būs jau aizmirsuši, kāpēc īsti tas sākās un par ko cīnījās pirmie gājienos gājēji. Un mēs ar bērniem, brīvdienā izgājuši pastaigāties, varēsim piestāt gājiena malā, pamāt un doties tālāk. Tik man bail, ka mani bērni tad jau būs pārāk lieli, lai brīvdienās kaut kur dotos kopā ar vecākiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Sviesc 04.06.2008 18:35
Nu ko tur lai saka. Nu laikam jāsaka ka praids protams ir provokācija un provokācijas ir tieši tas kas man visvairāk patīk , vai?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Sviesc -> IM 04.06.2008 18:23
Jūsu teksts:
"Ja par mani, tad man daudz kas patīk. Bet nu ir jau ar kas nepatīk, visai konkrēti nepatīk."

Bankovska teksts:
"Patiesībā jau es esmu ļoti tolerants. Mani tikai tracina, ja mani nemitīgi mēģina provocēt."

Atrodi nu 10 atšķirības! :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM 04.06.2008 18:10
Sevi tajā neieraudzīju. Es tajā rakstā vairāk atpazīstu Mozaīku , jo tieši Mozaīkai daudz kas dikti nepatīk apkārtējā pasaulē (katrā ziņā visulaiku sūdzas par diskrimināciju un tā), bet kas tieši konkrēti un katrā reizē , ir visai grūti saprast tieši no Mozaīkas.
Ja par mani , tad man daudz kas patīk. Bet nu ir jau ar kas nepatīk , visai konkrēti nepatīk. Man nepatīk ka cilvēks , vai cilvēki stādās priekšā kā kādas noteiktas seksuālas orientācijas piekritēji vai pārstāvji. Tā nekad nav bijis , tagad tas tā ir sācies , manuprāt to vajadzētu reiz izbeigt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM 04.06.2008 17:51
Un lai nu vai kā , mani var kritizēt ka cilvēku atkal salīdzinu ar datoru , bet.
Mans viedoklis ir ka seksuālā orientācija tomēr ir tāda cilvēka apziņas formatēšana. Piedzimst cilvēciņš nenoformatējies. Parādās seksuālā tieksme , cilvēciņš sāk savu apziņu formatēt. Un atkarībā no apkārtējās vides labvēlības un savas lepnības pakāpes , ieformatējas uz zemāko iedaļu - homoseksuālismu , vai arī uz augstāku iedaļu - heteroseksuālismu. Atkrist no augstākās iedaļas HT atpakaļ un zemāko HS ir daudz vieglāk nekā otrādi. Pie tam , pārformatēšanās no zemākās iedaļas uz augstāko var būt saistīta ar datu "zaudēšanu"(parādās dzīvei zaudēts laiks) kas ierakstīti apziņā zemākajā(HS) formātā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dita Arāja 04.06.2008 17:46
Aicinu izlasīt antropoloģes Daces Dzenovskas ieteikto Paula Bankovska stāstu. Varbūt kāds tajā saskata arī sevi?
http://sorgenfrei.livejournal.com/20843.html

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Īzaks 04.06.2008 17:27
Nu bet tad Tev atkal būs viens jaunums - patiesībā tādu heteroseksuāļu nemaz nav. Ir tikai tie kas apzinās savu homoseksualitāti un tie tumsoņas , kas to vēl neapzinās ka patiesībā viņi ir homoseksuāli. Kaut gan , tu jau laikam esi šitās ideoloģijas piekritējs , jo citādi no kurienes Tev uzreiz tās šausmas , it kā par tādu neiespējamu faktu.
Tikai nu tās dažādās ideoloģijas jau ar pastāv tikai tāpēc lai manipulētu un slēptu faktus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Sātaniskā Beibe 04.06.2008 17:07
A vot mani kretinē, ka homoseksuāļi šitā izlec. Ir daudzas citas marginālas grupas, kas cīnās ar daudz aizspriedumiem un ir daudz mazāk spējīgas sevi publiski aizsargāt, bet homoseksuāli man bāžas sejā katru mīļu brīdi, līdz man tas noriebjas un viņi pārtopj par homiķiem un pederastiem un man sākt riebties, ka viņi cenšas uztiept draudzību un iecietību, izvēloties tādus līdzekļus (rīkojot pasākumus), kas - viņi to labi zina - sabiedrībā izraisīs protestus un konservatīvi domājošu un sātanistu nepiekrišanu!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Īzaks, IM 04.06.2008 16:00
"Nu tas varētu priekš daudziem būt arī kā tāds jaunums , jo principā tas tiek slēpts , ar to tiek manipulēts , un par to tiek uzturēts mīts ka tas nav iespējams."
---
Āāā, vai tas ir no tās pašas sērijas, ka arī citplanētieši sen jau ir okupējuši Zemi un ASV valdība to slēpj no mums? :-)
Skaidrs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM>Shadow 04.06.2008 15:33
Neiešu jau strīdēties. Viss nebūt nav vienkārši. Tikai nu nezināju ka cilvēku kaut kādā veidā salīdzināt ar datoru būtu grēks. Labi bija gribēts , bet redz kā , atkal iznāca kā parasti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Īzaks 04.06.2008 15:27
Nu tas varētu priekš daudziem būt arī kā tāds jaunums , jo principā tas tiek slēpts , ar to tiek manipulēts , un par to tiek uzturēts mīts ka tas nav iespējams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Shadow>IM 04.06.2008 14:08
IM par cilvēku runā, kā par datoru. Saformatēt, atfromatēt, nokodēt, nozombēt. Ko vēl? Un viss tik vienkārši???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Īzaks 04.06.2008 13:15
"Vispārzināms fakts ir ka no tīra heteroseksuāļa kļūt par biseksuāli nemaz nav tik grūti."
---
Man tas ir pilnīgs jaunums! Esmu nudien šokēts! Vai Jūs runājat pēc savas personīgās pieredzes?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM> 04.06.2008 12:06
Nu nebūs gluži pareizi.
Pirmkārt , es neteiktu ka seksualitāte ir pats esamības kodols , es teiktu ka seksualitāte ir kaut kur pie tā esamības kodola. Otrkārt , manuprāt nekur neesmu teicis ka seksualitāte ir ieradums. Kas gan ir ieradums , tad seksualitātes orientācija notiek pēc ieraduma principa. Ja pieļauj par to kodolu , tad varētu teikt ka tas esamības kodols(vai tas kas pie tā)formatējas uz ieraduma pamata.
Vispārzināms fakts ir ka no tīra heteroseksuāļa kļūt par biseksuāli nemaz nav tik grūti. Vajag tikai to esamības kodolu atkal atformatēt , un atkal esi brīvs un lepns , un ej pret visu pārējo pasauli , kas aizvien vēl turas formātā. Tikai nu ja neesi ar pirmo reizi pareizi saformatējis savu esamības kodolu , tad ar laiku un katru nākamo reizi to izdarīt ir arvien grūtāk , vismaz neatsakoties vai nezaudējot datus uz tā kodola. Nu un obligāti jātsakās no pārāk lielās lepnības par pareizu pieņemt to kas pašam liekas tas pareizākais , un jāpieņem par pareizu tas ko saka pasaule.
Tā ka principā atformatēties tīri tehniski varbūt ar nebūtu problēmu , bet negribu būt lepns un negribu iet pret visu pasauli. Labāk esmu formātā un kopā ar visu pasauli , nekā bezformātā un ārpus pasaules.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


> IM 04.06.2008 10:46
Cik žēl, ka Jūs savu esamības kodolu uzskatāt par "ieradumu". Smēķēšanu un dzeršanu var atmest. Var atmest arī nesmēķēšanu un nedzeršanu. No Jūsu rakstītā izriet, ka Jūs varētu atmest "heteroseksualitāti". Nē? Tad kāpēc esat tik ļoti pārliecināts, ka to var izdarīt gejs vai lesbiete? Neesiet nu jocīgs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dmitrijs 03.06.2008 22:10
Dita! Paldies Tev par so rakstu!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 03.06.2008 15:57
Kāpēc gan lai provokatoru sejās nebūtu vismaz smīns , kaut vai tikai tāpēc vien ka pati valsts visādi aprūpē provokatorus , un lai arī ar zināmu cimpelību , bet tomēr tā kā tā pieļauj rīkot provokācijas pret savu kungu - tautu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

krabis - rolandam 03.06.2008 15:46
Atliek tikai paskatīties uz no-praidistu sejām, lai saprastu, ka tajās ir tikai sātanisks ārprāts.
-----------------------------------------
Kur tad tu tās no-praidistu sejas redzēji? Es redzēju internetā un TV. no 700 sejām tika izvēlētas 3-4 - tiešām ne pārāk simpātiskas. Un tas tantuks tv ekrānā atstāja viegli tērēta cilvēka iespaidu. Tu kā inteliģents cilvēks sapratīsi, ka TV operators no 200 geju sejām varētu izmeklēt nesimpātiskākās un radīt klipu, cik neglīti, nesimpātiski ir geji. Un no 700 protestētāju sejām arī var 3-4 nesimpātiskas atrast. Tāpat starp gājiena dalībniekiem un protestētājiem varētu atrast simpātiskas un jaukas sejas. Ja esi nodarbojies ar foto vai video, tad tas tev būs skaidri saprotams. Manuprāt, tas nav nopietns arguments nedz par labu nedz par sliktu kādam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

uldis 03.06.2008 10:21
Rolands 01.06.2008 21:40

Paldies par atbalstu. Tas dod pārliecību, ka veselīgu un nobriedušu personību ir vairāk, par trakojošiem psihopātiem, kas ir gatavi saplosīt katru, kas nedomā tā kā viņi. Atliek tikai paskatīties uz no-praidistu sejām, lai saprastu, ka tajās ir tikai sātanisks ārprāts.
===================================
Lūk: nākamais solis, uz kuru "draudzēšanās' vāŗdā tiecas homoseksuālisti. Iestāstīt pasaulei, ka homoseksuāļi ir veselīgas un nobriedušas personības, bet heteroseksuāļi ir sātanisma pārņemti!!!!!?????? Vai tas ir draudzēties mēģinājums, vai tomēr klaja naida sēšana pret heteroseksuāļiem? Kā heteroseksuāļi: ļaudis, kas aistāv dieva likumus, vīrieša un sievietes savienību, homoseksuāļu acīs var kļūt par sātanistiem??
Man kā heteroseksuālim gandarījumu dod doma, par NORMĀLU ģimeni, ar NORMĀLĀ CEĻĀ IEGŪTIEM bērniem, kas nozīmē auglību un cilvēces turpināšanos. Homoseksuāļu variantā, lai ar cik skaļiem saukļiem jūs te arī nespīdētu, es redzu vienīgi iestāšanos pret dieva likumiem, ar tam sekojošu totālu izvirtību, naidu pret līdzcilvēkiem un tam sekojošu cilvēces pašiznīcināšanos.
Un visā tajā pats sliktākais ir jūsu centieni liberālisma un cilvēktiesību vārdā "iekarot" skolas, lai šo procesu paātrinātu. Man žēl jaunās paaudzes, un paldies dievam, ka pats uzaugu laikā, kad nevienam nebija iespājas pusaudža gados sabojāt manu seksuālo fantāziju. Par to tikai priecājos, ka varu baudīt dzīvi pēc dieva, nevis izvirtuļu pieņemtiem likumiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris, IM 02.06.2008 19:34
Visnotaļ pievienojos IM - tur kur valsts "respektē" homoseksuālu dzīvesveidu, tur mazinās sociāla stigma arī attiecībā uz visu citu izlaidīgu uzvedību, ieskaitot "heteroseksuālu" grupveida seksu, laulības pārkāpšanu, prostitūciju utml. Diemžēl, pārējai sabiedrībai tas nozīmē papildus izmaksas. Šo ir vērts paskaidrot sīkāk.

Dažiem profesionāliem viedokļu paudējiem nupat radās neviltots sašutums par A.Baštika izteikumiem (t.i. Baštika-prāt nepilnajās ģimenes ir "dzīvei neveiksmīgi cilvēki, kas bankrotējuši savās attiecībās"). Sk. Lailas Pakalniņas rakstu šīsdienas "Dienā" - sal. http://www.diena.lv/lat/politics/dienas_komentari/sveiks-lat... . Manuprāt, ja cilvēks nav "neveiksminieks" un "bankrotējis", tad viņš par A.Baštika novērojumiem var vienkārši pasmaidīt - bet diemžēl A.Baštiks te konstatē empīrisku faktu: Sociālos pabalstus un naudu no uzturlīdzekļu garantijas fonda parasti pieprasa ne jau tiem bērniem, kuriem ir divi apzinīgi vecāki, bet gan nepilnām ģimenēm un visāda veida improvizētājiem un "netradicionālo ģimenes struktūru" izmēģinātājiem.

Parasts liberālis (Dž.S.Milla nozīmē) censtos veicināt to, lai viņš pats un cilvēki viņam apkārt varētu būt brīvi, spētu paši uzņemties atbildību par savu dzīvi un būtu relatīvi neatkarīgi no valsts ministru un ierēdņu attieksmes - t.i. lai viņiem būtu vienalga, ko domā A.Baštiks. Viens no ģimenes brīvības un pašpietiekamības garantiem ir stabilas laulāto attiecības - tām jaunieši ir savlaicīgi jāgatavo un uz tām viņi attiecīgi jāorientē.

Savukārt pseidoliberāļiem (acīmredzot arī Lailai Pakalniņai) gribētos vairāk respekta pret tiem cilvēkiem, kuri sapinušies atkarībās, kuri pārprastas "brīvības" dēļ ir kļuvuši nebrīvi (teiksim, geji, kuri homoerotiskas kopošanās rezultātā inficējušies ar AIDS vai lezbietes, kuras uzsintezējušas bērnu no anonīmas spermas bankas un pēc tam nezina, ko ar to iesākt). Tieši šādi ļaudis nodrošina iztiku gan sociālās palīdzības sniedzējiem, ierēdņu armijai, kā arī attaisno visvisādu NVO eksistēšanu. Tas būš stiprs pamats "pilsoniskai sabiedrībai" - tā tik turpiniet kungi un dāmas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM 02.06.2008 18:04
Kāpēc es, satiekoties publiskā vietā, mierīgi varu ļaut, lai draugs mani noskūpsta, bet kāpēc to nevar atļauties divi puiši vai divas meitenes? Vai viņi ir sliktāki par mani un pārējiem heteroseksuāļiem?
=====================
Heteroseksualitāte ir pareizs ieradums , homoseksualitāte nepareizs ieradums , nesmēķēt ir pareizs ieradums , smēķēt ir nepareizs ieradums , pārmērīgi lietot alkoholu ir nepareizs ieradums , ar mēru lietot alkoholu ir pareizs ieradums. Pareizie ieradumi ir bērnam jāiemāca. Māca vecāki , pedagogi un apkārtējā vide. Ja bērns no apkārtējās vides iemācās smēķēt vai lietot alkoholu tad to var vieglāk pamanīt un vecāki un pedagogi var sarosīties un pieliekot papildus piepūles izlabot vairumā gadījumu to ko sabojājusi ir apkārtējā vide. Savādāk ir ja apkārtējā vide mudina bērnu un nepareizu seksuālo orientāciju. Seksualitāte ir intīma lieta , vecākiem un pedagogiem to ir grūti laikā pamanīt un ir grūti jaukties iekšā , kaut arī bērna bet tomēr jau intīmajā dzīvē. Tāpēc pie pareizās seksuālās orientācijas ieaudzināšanas galvenais ir nevis vecāku un pedagogu spējas konkrētā pedagogikā , bet gan tieši apkārtējās vides ietekmei. Lai pēc iespējas mazāk bērnu apliptu ar homoseksuālisma kaitīgo ieradumu , vecākiem , pedagogiem un visiem citiem ir jānodrošina lai bērns uzturētos tādā vidē kur attieksme pret homoseksuālismu un tā izpausmēm ir negatīva. Respektīvi , bērnam ir jāuzturas tādā vidē , kur attieksme pret homoseksuālisma izpausmēm pašu bērnu vidū ir stipri negatīva. Pieaugušajiem ir pastāvīgi jārūpējas lai tas tā būtu , ja viņi negrib ka viņu bērni lielākā mērā izaug homoseksuāli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 02.06.2008 16:19
Jāuzlabo politisko diskusiju kultūra - lai cilvēki spētu pieņemt faktu, ka ir arī atšķirīgi uzskati, spētu precīzi atstāstīt pretējās puses argumentus un tiem argumentēti iebilst, apzinātos, ka ar iejūtību var sasniegt vairāk nekā ar dusmām, un tas nenozīmē savu principu kapitulāciju.

Šī kultūra Latvijas cilvēkiem vēl jāmācās - ne jau visi pieder labi finansētai NVO elitei vai esam žurnālisti ar milzīgām iespējām un pieredzi viedokļu paušanā.
Politiskās kultūras deficīts, manuprāt, nav atkarīgs no politiskajiem uzskatiem. Ja praidisti sapulcinātu teiksim 700 vietējos demonstrētājus nevis 100, tad arī mozaīkisti netiktu cauri ar dažiem administratīvajiem protokoliem un vienu saplēstu plakātu.

Man patīk mūsu Kardināla Pujata stāja - viņš diskutē mierīgi un vienlaikus absolūti atsakās lietot svešu diskursu. Grēks ir jāsauc par grēku - un nekādas atlaides "politkorektuma vārdā" tur nevar būt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Shadow>Aleksis 02.06.2008 14:39
Bet Rolandam ir taisnība. Tās sejas ir diezgan baisas! Liekas, ka vini vismaz 3 dienas no vietas ir lietojuši kaut ko.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 01.06.2008 23:11
>>> Atliek tikai paskatīties uz no-praidistu sejām, lai saprastu, ka tajās ir tikai sātanisks ārprāts.
====
Lūk, iecietība un draudzība :) Kad sagaidīsim Latvijā homo-tikumības stiprināšanas inkvizitorus, kuri visiem šiem sātanisma pārņemtajiem un protestējošajiem ķeceriem piespriedīs pelnīto sodu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rolands 01.06.2008 21:40
Paldies par atbalstu. Tas dod pārliecību, ka veselīgu un nobriedušu personību ir vairāk, par trakojošiem psihopātiem, kas ir gatavi saplosīt katru, kas nedomā tā kā viņi. Atliek tikai paskatīties uz no-praidistu sejām, lai saprastu, ka tajās ir tikai sātanisks ārprāts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis 01.06.2008 20:53
Paldies! Paldies, ka to darīji arī manis dēļ! :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 01.06.2008 20:03
>>> Kāpēc es, satiekoties publiskā vietā, mierīgi varu ļaut, lai draugs mani noskūpsta, bet kāpēc to nevar atļauties divi puiši vai divas meitenes? Vai viņi ir sliktāki par mani un pārējiem heteroseksuāļiem?
=====

Tur jau tā lieta, ka nav ne ar ko sliktāki...

Romas imperators Nērons, būdams biseksuāls, reiz lika sarīkot laulību ceremoniju sev ar kādu skaistu einuhu (Sporus). Kāzu ceremonijā visi priecājās, bet Nerons ieraudzīja kādu vecu Romas senatoru, kurš izskatījās gauži nopietns. Nērons esot jautājis viņam - kādēļ viņš nepriecājas? Senators atbildēja - es jau priecājos. Bet es pazinu Tavu tēvu. Un domāju - kādēļ jau viņam neienāca prātā apprecēties ar einuhu?

Sal. Suetonius - http://www.fordham.edu/halsall/pwh/suet-nero.html : "XXVIII. Besides abusing freeborn boys and seducing married women, he debauched the vestal virgin Rubria. The freedwoman Acte he all but made his lawful wife, after bribing some ex-consuls to perjure themselves by swearing that she was of royal birth. He castrated the boy Sporus and actually tried to make a woman of him; and he married him with all the usual ceremonies, including a dowry and a bridal veil, took him to his house attended by a great throng, and treated him as his wife. And the witty jest that someone made is still current, that it would have been well for the world if Nero s father Domitius had had that kind of wife. This Sporus, decked out with the finery of the empresses and riding in a litter, he took with him to the assizes and marts of Greece, and later at Rome through the Street of the Images, fondly kissing him from time to time."

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja