Atslēgvārdi:

Malacis prezidents, un vēlreiz par otrdienu -- pārdomas ceturtdienā 22

Labrīt, lasītāji!

Nu, lūk -- izrādījās cilvēkam mugurkauls. Vakar Valsts prezidents Valdis Zatlers visnotaļ ultimatīvā tonī valdošajai bandai pateica priekšā, kas jāizdara līdz 31. martam -- jānodrošina Satversmes grozījumi, jāmaina vēlēšanu likums, jāizveido ekonomikas attīstības plāns, kā arī padome, kura uzraudzīs to un arī valsts saņemtos aizdevumus. Tehnokrātam un "tiesīguma" uzraugam Godmanim ir jāpiedāvā skaidrs valdības reorganizācijas plāns un valdībā jāieved jauni profesionāļi, kā arī, it kā starp citu, bet nebūt ne starp citu, beidzot jāpārtrauc bezgalīgā muļļāšanās ap KNAB direktora jautājumu. Netiks šīs prasības izpildītas, tā prezidents, viņš rosinās Saeimas padzīšanu.

Iesaki citiem:

Malacis, ja tā drīkst teikt par valsts augstāko amatpersonu, lai arī šajā gadījumā jālieto arī jēdziens "labāk ar nokavēšanos, nekā vispār ne." Būtība te ir vienkārša. Prezidents ir nolēmis pieslieties tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri tomēr nevēlas dzīvot valstī, kuru pārvalda savu nabu un neko citu neredzoša, savu interešu un nekā cita apmierinoša, līdz vēmienam par sevi pārliecināta un uzpūtīga un caurcaurēm godīgumu un ētiku ignorējoša varza. Runāt smuki jau prot. Lūk, šodien "Tautas" partijas līderis Saeimā Kučinskis: "Ja šoferu bērnus neliksim padomēs un nebūs dīvainu līgumu par lielām celtnēm, tad ir izredzes atgūties." Bet ar to nepietiks, mīļais Māri! Kur bija Kučinskis tad, kad Šlesers iecēla šofera bērnu padomē? Demakova ta pati pratās tīties, un runāt par "dīvainiem līgumiem" un "lielām celtnēm" tagad ir analogs sliktai runāšanai par aizgājēju -- bet nedzirdēju Kučinski kaut ko ar to sakām tad, kad informācija par "dīvaniem līgumiem" nāca gaismā, kur nu vēl tajos ļoti, ļoti daudzajos brīžos, kad Šlesers (un ne tikai viņš) valsts uzņēmumu valdes un padomes sastūķēja pilnas un pārpilnas ar "savējiem". Prezidenta lūzuma punkts pilnīgi noteikti ir saistāms ar to, ka valdošā "elite" allažiņ runā vienu, bet dara pavisam kaut ko citu. KNAB direktora meklēšanas process būs atklāts, bet patiesībā tas atrodas gandrīz tikai un vienīgi starp Godmaņa ausīm. Tiesiskums ir svēta lieta, bet visi kopā draudzīgi nobalsosim par "zaļo zemnieku" centieniem, legalizēt naudas atmazgāšanu. Latvijas daba ir viena forša lieta, vajag to pasargāt, bļāviens -- bet Riekstiņam ļausim ne tajā vietā uzcelt māju, nosaukt to par kūti, un pēc tam visu vainu uzvelt sievai. Valdībai jābūt vienai nopietnai būšanai, bet ignorēsim Slaktera izgāšanos visas pasaules priekšā, ļausim Rozem iet atvaļinājumā, kad vien viņam tas liekas tīkami, un tas nekas, ka Šlesers uzņēmuma valdē liek šofera dēlu, pats savu preses sekretāru un bezmaz vai Ļeņina piesaukto ķēkšu, jo ej nu nost, ko tu tādai mēbelei, kā Šlesers padarīsi, nu ko? Patiesā seja valdošajai bandai parādās tad, kad tā rūc -- sabiedrība nav tiesīga prasīt Saeimas atlaišanu, sabiedrība nav tiesīga komentēt valdošās kliķes darbību, Valsts kontrolierei acīmredzot ir kaut kādas personīgas biznesa intereses, sabiedrībai nav nekādu tiesību zināt, ko Godmanis domā un dara, Sorosa fonds ir ļaunprātīga sazvērestība, sabiedrība kļūdījās, pulcējoties Doma laukumā, sabiedrība kļūdījās, piedaloties pagājušā gada referendumā u.tml.

Būs interesanti redzēt, kā valdošie uz prezidenta izaicinājumu reaģēs, jo noteikti pirmais gājiens būs izkalkulēt, vai viņam būtu izredzes paredzētajā referendumā uzvarēt, jo pretējā gadījumā, kamēr Satversme vēl nav grozīta, neizodšanās gadījumā Zatleram pašam būtu jāiet prom, un vai nebūtu jauki atbrīvoties no personas, kura tika darbā pieņemta kā nekaitīgs zaķītis, bet izrādās tomēr esam ar zobiem? Kas attiecas uz pašiem likumiem, Satversmi var grozīt un tā apmierināt prezidenta vēlmes, bet noteikumus par sabiedrības tiesībām vienalga var padarīt tādus, ka tie ir nereāli. Vēlēšanu likumu var grozīt, lai viens kandidāts varētu kandidēt tikai vienā apgabalā un nevis visos pēc kārtas, bet daudz svarīgāks ir šodien paredzētais balsojums par priekšvēlēšanu aģitāciju un it īpaši tas, kā nākamajos mēnešos līdz pašvaldību un EP vēlēšanām partijas (it sevišķi tās, kurām patlaban ir pieejami "administratīvie resursi") to ievēros. Un jēdziens "jauns profesionālis" valdības ietvaros nav tas pats, kas "labs profesionālis," jo no laba biznesmeņa ne par visu varu sanāk labs ekonomikas ministrs, tāpat, kā no laba aktiera (vai, ja kas -- komponista) ne par visu varu sanāk labs kultūras ministrs. Visos šajos jautājumos fundamentālā nepieciešamība ir pēc lūzuma valdošās bandas attieksmē pret Latviju, vajadzīga skaidra sapratne, ka tās uzdevums tomēr nav apmierināt Mākoņu prasības, glābt Puzes ķeizariņu, un nodrošināt labas algas visām Šlesera paziņām pēc kārtas. Ļoti baidos, ka valdošie, iespējams, izkalkulēs kaut ko citu -- nedarīsim to, ko Zatlers vēlas. Metīsim kauliņus. Jo ar nelabotu likumu par vēlēšanu kārtību mums tomēr varētu būt izredzes paredzētajā referendumā nezaudēt, turklāt šodien mēs apstiprināsim aģitācijas likumu, kurā būs gan noteikts, ka "trešās personas" drīkstēs izdot tikai 2700 latu, bet nebūs pateikts, ka, teiksim, 200 "trešās personas" nevarēs sanākt vienkopus un katra izdot 2700 latu...

Jo vienu gan sapratīsim, mīļie. Ja Saeima galu galā tiks atlaista un pēc tam notikušajās vēlēšanās atkal uzvarēs šie paši censoņi, tad gan bodi varēsim slēgt ciet, jo tad nudien nepārprotami būs uzvarējusi oligarhija, slepenība, negodīgums, korupcija un, jā -- arī sabiedrības apātija. Šur tur sabiedriskajā apritē pavīd doma, ka patlaban neviena alternatīva valdošajai bandai nav īsti reāla, tāpēc būtu jādibina viena tāda riktīga letiņu partija. Bet partija nav vienā dienā vai mēnesī radāms projekts, un ar dzirkstošām ačtelēm un tēvzemes mīlestību, kā to uzskatāmi 2006. gadā demonstrēja projekts "Visu Latvijai!", nepietiek. Ir arī senā patiesība par diviem latviešiem un trīs baznīcām. Optimists tomēr cerēs, ka valdošajā "elitē" atradīsies pietiekami daudz cilvēku ar sirdsapziņu, lai labotos, jo nebūt neesmu pārliecināts, ka sabiedrība būtu gatava, teiksim, 6. jūnijā kopā ar pašvaldību vadītājiem ievēlēt arī kvalitatīvi jaunu Saeimu.

Bet vienalga. Malacis mūsu prezidents, un paldies viņam par to.

***

Un vēl par aizvakardienas grautiņiem. Sāk it kā rādīties, ka varbūt policijas vadībā kādam ienāca prātā, ka radusies laba iespēja valdībai parādīt, ko policijā nozīmē budžeta apcirpšana, jo šodien presē jau citēti augsti stāvoši likuma sargi, kuri runā par virsstundām u.tml. Citēti ir arī ierindas policisti, kuri stāsta, ka ilgstoši otrdienas vakarā neviens viņiem nekādas pavēles vai instrukcijas nedeva. Te ir jātiek skaidrībā, un steigšus -- saku vēlreiz paldies katram policistam, kurš procesā piedalījās, bet kopumā par augstu profesionalitātes līmeni un, vēl vairāk, par to, ka kāds bija lietas kursā no sākuma līdz pašām beigām, gan nekas īpaši neliecina.

Toties par pūli, kurš izdauzīja Saeimas logus un izdemolēja šņabja veikalu, manuprāt, visdaiļrunīgāk runā viens cipars -- 80 procenti aizturēto netika aizturēti pirmo reizi mūžā. Ir zināms kontingents jebkurā sabiedrībā, kuru var aprakstīt ar vārdiem "profesionāls huligāns." Lai pasēž kādu laiku ķurķi un nožēlo grēkus. Bet vēl joprojām gaidu uzzināt, kas tad īsti bija šo huligānu virsrežisors un kur šis režisors otrdien (un arī pirms tam) atradās.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (22) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ManDarIns 17.01.2009 16:49
Zatlers, lupatai, ir pakaramais! :D Nu tas tak neas, nav! "Valdošā banda" Draud atlaist Prezidentu, un paziņojusi, ka viņi nekadiem ultimatiem nepakļausies! ;) Ta ka, nekāds varonis nav, bet pierādijis to ka viņu vsipar nerespektē. ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 17.01.2009 15:03
Prieks, ka šajā blogā ietvertā patētiskā noskaņa strauji tiek mainīta nākošajā blogā, kurā izskan svētulīgas dusmas par Mareku. Ha ha ha!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

marcis2626 16.01.2009 15:54
Es uzskatu,ka tas ir viens smalks gajiens!protams par labu "Tautas partijai"!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Roberts 16.01.2009 08:26
Ja pakāpjas vienu soli atpakaļ, tad... prezidents, kuru ievēlēja Zoo-cilvēki un pret kuru bija nostājusies daudz vairāk nekā puse tautas, nedomāju, ka ir ar savu mugurkaulu. Tā kā "uzrāvās" uz VVF, tā otrreiz neviens negribēja uzrauties un es, godīgi sakot, neticu Zatleram un domāju, ka tā lieta ir inscinēta, lai tagad visiem aizvērtu mutes.

Vispār tur ir kaut kas neloģisks - saeima ievēl prezidentu un tad prezidents atlaidīs saeimu? nu kaut kā neticu...

Otra lieta - Latvijas Nostradamus Gundars Bērziņš jau prognozēja, ka februārī vai martā Zatlers atlaidīs saeimu.....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis G 15.01.2009 21:17
Es tam neticu. Nedomāju, ka mūsu valsts prezidenta amatā ir, pirmkārt, iespējams ielikt kādam politiskam spēkam lojālu personu (citi tam nepiekritīs), un otrkārt, būtu motivācija to darīt (prezidenta vara ir ļoti ierobežota). Rezultātā pēdējie divi mēģinājumi ir rezultējušies ar visnotaļ neitrālām un pat neinteresantām personām. Uz papīra :).

Pašlaik man ir sajūta, ka par manām interesēm visvairāk rūpējas prezidents. Paldies viņam par to.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlim Streipam 15.01.2009 20:09
Labvakar.
Vai tiešām domājat,ka prezidents V.Zatlers pāris stundu laikā mainīja uzskatus un nostājās tautas pusē? Vai nedomājat,ka viņam tos palīdzēja mainīt?
Skaidrāks par skaidru,ka palīdzētāji bija viņa darba devēji - pārstāvji no valdošās koalīcijas un citi draugi no mākoņiem. Viss jau ir nolemts - ārkārtas vēlēšanas ar orientējošo 31.martu.
V.Zatlers nav spēcīga personība,lai pats pieņemtu lēmumus Saeimai,tās atlaišanai. Tas viss ir saskaņots. Skumji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bez variantiem 15.01.2009 18:38
Prezidents ta malacis,bet Godmanis pateicis,ka valdošā koalīcija un viņš Zatlera pavēlēm nepakļausies! Nu kā? Un Godmanis vēl saka,ka viņi neturoties visiem spēkiem pie varas...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ezis 15.01.2009 18:03
Prezidentam ir tiesības rīkoties, kā un kad viņš uzskata par vajadzību- ja grib atlaist, tas jādara,bet nav jāpelna reitinga punkti.
Svarīgāk ir izdarīt izmaiņas vēlēšanu likumā aizliedzot balotēties vairāk kā vienā apgabalā. Tas liktu saspringt lokomotīvēm, jo startējot tikai vienā apgabalā pastāv lielāka iespēja izkrist.Tāpat jāatgriežas pie vecā 3 gadu termiņa,līdz ar to atkristu vajadzība pēc atsaukšanas. 4 gadu termiņš mazajai Latvijai ir par daudz. Ar šīm izmaiņām pilnībā pietiktu.
Mažoritārā sistēma pie mūsu etniskā sastāva neder, jo daudzviet Latgalē un arī Rīgā latviešiem savu pārstāvju Saeimā var arī nebūt .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ausma 15.01.2009 17:52
Kartejaa blamazha! Vai rengu rijeji 13.01. nevareja likt lietaa savu slepeno, vislabako ieroci - dziedashanu! Tad Godmana banda butu nobijusies un demisionetu kaa Demakova!
Bet nee, laikam renges visiem nepietiks, un bads nav bralis, jakeras pie bruga akmeniem.....
Rezultataa, mitina ideja tiek novirzita uz Vecrigas demoleshanu!
Viss kartibaa kungi! Nothing special!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 15.01.2009 15:29
Lai dzīvo grautiņi! Opozīcija jāj uz grautiņiem , prezidents lokās pēc grautiņiem , pozīcija vēl it kā turas , bet cik tad ilgi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

saldumiņš 15.01.2009 15:15
Jālūdz Allahs,lai mēs nedabūtu krāsaino revolūciju uz kakla un iespējams nefunkcionējošu un neizdevušos valsti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> Kārlis Strieps 15.01.2009 14:16
Piekrītu. Tieši dēļ viņa izteicieniem man Segliņš galīgi nesimpatizē. Bet, ja arī tādam kretīnam kādreiz pietiek dūšas atzīt, ka viņš var izpildīt tautas gribu, tad tomēr viņš ir jātur pie vārda un viņa solījums ir jādara zināms pēc iespējas lielākai tautai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eduards-> Gatis 15.01.2009 14:15
Es uzskatu, ka tas ko izdarīja prezidents bija jāizdara un iespējams stipri ātrāk. Man nepatīk tas fons uz kāda viņš to izdarīja. Tas dod sliktu signālu sabiedrībai... demokrātiju tas neveicina. prezidents ar to deva skaidru signālu, ka mūsu valstī ietekme ir tikai brutālam spēkam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - Gatim 15.01.2009 13:18
Bet vēl Segliņš diskusijā ar žurnālistiem aplēja ar dubļiem i Štokenbergu, sakot, ka viņam ir kauns, ka kādreiz bija ar viņu vienā partijā (it kā Štokenbergam nebūtu kauns par to, ka viņš bija "Tautas" partijā), i Pabriku, par kuru viņš teica, ka karatē speciālists esot bijis gļēvs, jo tā vietā, lai piedalītos nemiera novēršanā, viņš uzstājās televīzijā. It kā civiliedzīvotājam būtu jāveic policijas funkcijas -- kur ta bija pats Segliņš? Savukārt Jaundžeikars kārtējo reizi visas nelaimes uzvēla uz masu informācijas pleciem, nevis uz huligāniem un viņu rīcību. Šie divi āksti ir perfekts iemesls, kāpēc šī Saeima būtu jāpadzen ar visiem iespējamiem mietiem, vēlams ar aizliegumu esošajiem deputātiem no valdošās kliķes kandidēt atkal.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> Eduards 15.01.2009 12:58
Vai Jūsuprāt, valstī politiķiem vajadzētu būt tādiem kā Kalvītis, kurš pat savas kļūdas neatzīst arī pēc padzīšanas no ministru prezidenta krēsla?

Ja nebūtu grautiņu un nemieru bijuši, tad šobrīd pasaulē daudzas politiskās varas nekad nebūtu nākušas pie varas. Un pie varas var noturēties tikai tie, kam ir:
1)Tautas atbalsts
2)Mugurkauls aizstāvot tautas intereses

Kalvītim ņebija kā pirmais tā otrais. Kalvītim, protams, bija kautkāds mugurkauls, bet tas noteikti netika izmantots tautas labā. Tas tikai parādījās brīžos, kad bija jāaizstāv savas un oligarhu intereses.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

RK 15.01.2009 12:53
Izcils blogs, paldies. Mēs, protams, nezinām, vai prezidents ir "mugurkaulnieks" vai oportūnists. Bet ir svarīgi, ka viņš pateica to, ko pateica. Varbūt beidzot starp Godmaņa un citu valdības un Saeimas vīru ausīm sāksies kaut kāda šūniņu rosība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eduards 15.01.2009 12:41
Absolūti nepiekrītu tam, ka prezidentam ir mugurkauls. Pareizāk viņu būtu salīdzināt ar jūraszāli, kas lokās līdzi visām straumēm. Ja prezidents paziņo, ka šobrīd Saeimas atlaišanai nesaskata pamatu tad nespēju saprast kas tad mainijās pa vienu vakaru, ka otrā rītā prezidenta domas krasi mainijās. Man izskatās, ka prezidents vienkārši nobijās no dažiem simtiem huligānu. Esmu par 99% pārliecināts, ja nebūtu grautiņu nebūtu prezidenta ultimāts. Šī situācija vienkārši rada precedentu, ka kaut ko panākt no prezidenta var uzrīkojot grautiņu. Diemžēl.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 15.01.2009 11:59
Man patika prezidenta nostāja. Beidzot mūsu valstī sāk parādīties prezidents, kuru pilsoņi grib aizstāvēt cīņā pret oligarhiju. Un tas ir pamatoti, jo prezidents ir izrādījis vienotību ar tautu.
Savukārt Daudze un Godmanis, kuri uzskata ka šis ultimāts nav izpildāms, ir pelnījuši plašus nosodījumus! Nosodījums viņiem par to, ka viņi demonstrē reālu negribēšanu un spītību pret tautu. Līdzīgu tai spītībai un ignorancei, kuru demonstrēja Kalvītis savas politikas laikā.

Pie tam Godmanim lojālais Segliņš, kurš laimīgā kārtā, pateicoties ierindas policistu iecietībai, teju ir saglabājis amatu, šorīt atzina, ka prezidenta ultimāts ir reāli izpildāms. Man Segliņš personīgi nesimpatizē, bet par viņa godīgo atzinumu šoreiz žetons!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zeltene 15.01.2009 11:35
šo te buutu katram pilsonim jāizlasa un līdz nākamajām vēlēšanām jāatceras...:)
Paldies, Kārlim Streipam!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

POLS 15.01.2009 11:28
Piekrītu, Kārlim.
Paldies, prezidentam!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 15.01.2009 10:59
taa ir taisniiba, kkkaarli, ka otrdienas notikumu laikaa tu radio tieshraidee kaut ko priecaajies, ka saeimaa jaasleepjas zem galdiem? ja taa, tad tu esi profesionaals mudaks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

yes 15.01.2009 10:49
sorosa fonds patiešām ir ļaunprātīgs.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips