Atslēgvārdi:

Mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties! 5

Reiz kāds premjerministrs kādā teju Dieva aizmirstā valstī visiem ķibeles laikā ieteica – gludināt bikses un mācīties angļu valodu. Iespējams viņa ieteikums nebija diez ko populārs, jo modē nāca plēstie džinsi, tomēr valoda vēlāk noderēja. Daudz noderīgākas par angļu izrādījās franču valodas zināšanas.

Iesaki citiem:

Interesants ir daudzās grāmatās paustais – ka bezdarba apstākļos cilvēkam vajag mācīties un investēt sevī. Tomēr es atļaušos oponēt, atgādinot veco labo tautas gudrību - kamanas jātaisa vasarā, bet rati ziemā. Praktiski tā ir viena no problēmām (kā vismaz izskanēja publiskajā telpā), kādēļ nogrima Parex. Nevar pielietot ilgtermiņa risinājumus īstermiņa problēmām. Un piedodiet, ja es kaut ko ne tā saprotu.

No vienas puses, protams mēs investējot sevī un savās zināšanās uzlabojam spēju konkurēt darba tirgū. No otras puses, ir jau par vēlu smelt ūdeni, kad trauks apgāzts. Mācīties vajadzēja pirms kļūt par bezdarbnieku, nevis pēc. Lai arī pastāv uzskats – labāk vēlāk, nekā nekad – ir drūmi ieteikt bezdarbniekam iegūt bakalaura grādu, piemēram. Situācijā, kad pabalsts veiksmes gadījumā ir deviņi mēneši, risinājums, kuram nepieciešami 3-4 gadi ir nekam nederīgs.

Interesanti vai kursu apguve palielina konkurētspēju? Atceros, ka deviņdesmitajos bija ārkārtīgi populāri plašajā restrukturizācijā un reorganizācijā mācīties dažādos kursos. Visi ņēmās – sākot ar kasiera/kasesaparāta lietošanas kursiem un beidzot ar dažādiem datorkursiem un to pašu angļu valodu. Un toreiz varbūt tam arī bija jēga, jo iepriekš nebija nekādas vajadzības konkurēt darba tirgū.

Manuprāt daudz vērtīgāks īstermiņa risinājums varētu būt savu esošo zināšanu apliecināšana vai sertifikācija. Piemēram, svešvalodu zināšanu apliecināšana iegūstot starptautiski atzītu sertifikātu. Tas tomēr skaidri izmēra Jūsu svešvalodas zināšanas, ir vērā ņemams arguments darba tirgū, un kas pats svarīgākais ir salīdzinoši īstermiņa risinājums.

Es vakar vakarā domāju par to, kādēļ cilvēki nonākot bezdarba apstākļos ir gatavi savā dzīvē ieviest reformas un pievērsties kardināli citai dzīvei, izvēloties darboties pavisam citā jomā un nozarē. Manuprāt atbilde ir vienkārša – cilvēkiem nav ko zaudēt, un tieši tādēļ viņi ir gatavi riskēt. Man pagaidām vēl šķiet, ka ir ko zaudēt.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

egita 19.05.2009 09:51
nevajag uztvert studijas kā nez kādu izeju no situācijas, šobrīd darba tirgū ir daudz bezdarbnieku gan ar bakalaura, gan pat ar maģistra grādu. turklāt, ne vienmer cilvēku veiksmes stāsti it tieši saistīti ar iegūto izglītības dokumentu. katrs pilnveido&nodarbina sevi kā māk, un kā rocība ļauj, bet manuprāt meklējot vieglus īstermiņa risinājumus, var no viena grāvja ielēkt otrā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N 19.05.2009 00:44
jā, piekrītu par puncīti un par vēlēšanām. Bet tomēr - par punča tiesu (un vēl maisu ar kartupeļiem un citiem labumiem) var palīdzēt lauciniekiem, vai mammai, vai tantei, vai vismaz PA zupas virtuvē. nu kaut kā tā. bet nu manā priekšlikumā ir arī vājās vietas, protams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 18.05.2009 14:21
Šie visumā labie padomi ir lieti noderīgi tikai tad, kad puncītis nedzied skumju serenādi.
Un mācoties svešvalodu drebinoties aukstā istabā arī diezin kādu panākumu nebūs.
BET - neuzķerties uz plika ar skaļu reklāmu izdaiļota āķa tuvojošās vēlēšnās gan var. Jo tie, kas šodien sola zelta kalnus un ātrus risinājumus, blefo. Un nekrietni. Vairāk nekā pat jebkurā pokera spēles blefošanas zemē cik necik sevi cienošā sabiedrībā ir pieņemts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N 18.05.2009 12:41
ļoti labs domu gājiens pa valodām. Un vēl ir vienmēr jauki savest kārtībā savu fizisko formu (ir taču daudz laika!) līdz pilnībai - veselā mieša vesels gars

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 18.05.2009 12:36
Varētu padomāt, ka, ja īstermiņa risinājuma nav, tad vislabākais ir pacelt rokas un nogrimt :)

Citi autora darbi
P 61309

Kā Jums griezt? 10 Autors:Bezdarbnieka blogs

P 61309

Ķeksītis 10 Autors:Bezdarbnieka blogs