Atslēgvārdi:

Lauvas aiziešana 29

Labrīt, lasītāji!

Šorīt 77 gadu vecumā mūžībā aizgāja cilvēks no tās amerikāņu ģimenes, kuru vislabāk var uzskatīt par "karalisku" dinastiju, ja arī traģēdijas un sāpju cauraustu. Runa ir par ASV Senatoru Eduardu Kenediju, par pēdējo no trim brāļiem, kuri ASV politikā bija patiesi giganti. Lasītāji zinās, ka atentātā lodes nogalināja abus vecākos brāļus -- ASV prezidentu Džonu Kenediju 1963., bet ASV tieslietu sekretāru (ministru) Robertu Kenediju -- 1968. gadā.

Iesaki citiem:

Eduards Kenedijs ASV Senātā ieradās 1962. gadā, tikai viens pašreizējais senators minētajā iestādē kalpojis ilgāk. E. Kenediju gan labvēļi, gan oponenti pazina kā "liberālo lauvu." Viņš bija nenogurdināms cīnītājs par pilsoniskām tiesībām. Mūža pēdējās nedēļās, lai arī viņu pamatīgi novārdzināja vēzis smadzenēs, senators darīja visu iespējamo, lai atbalstītu ASV prezidenta Baraka Obamas plānu par visaptverošas veselības apdrošināšanas ieviešanu Savienotajās Valstīs.

E. Kenedijs savulaik cerēja, ka pats varētu kļūt par prezidentu, bet šīs cerības lielā mērā beidzās 1969. gadā, kad viņa vadīts automobīlis iekrita upē un bojā gāja 28 gadus veca sieviete. E. Kenedijs no notikuma vietas aizmuka un par to paziņoja tikai nākamajā dienā. Vēlāk tiesa viņam piesprieda divu mēnešu nosacītu cietumsodu par negadījuma vietas pamešanu. 1980. gadā viņš startēja Demokrātu partijas priekšvēlēšanu cīņā, bet zaudēja ASV prezidentam Džimijam Kārteram, kurš savukārt tajā pašā gadā Balto namu zaudēja Ronaldam Rēganam. E. Kenedijs atgriezās Senātā un nekad vairs nemēģināja kļūt par ASV pirmo personu. Taču viņa mantojums ASV politikā tāpēc nav mazāks. Viņa likumdošanas sasniegumiem pieskaitāmi likumi par imigrāciju, par priekšvēlēšanu regulēšanu, par vēža pacientu aprūpi, par AIDS pacientu aprūpi, par pilsoniskām tiesībām, par cīņu pret Dienvidāfrikas aparteīda režīmu, par pilsonisko darbu valsts labā.

Pagājušā gada augustā, kad Demokrātu partija pulcējās Denverā, lai prezidenta amatam izvirzītu B. Obamu, E. Kenedijs jau bija nevesels, bet viņa uzruna neskaitāmiem amerikāņiem, un ne tikai, veidoja kamolu kaklā un asaras acīs. "Mums mēģina iestāstīt, ka Baraks Obama pārāk ļoti uzticas Amerikai, kuras pamatā ir augsti principi un varonīgi centieni, taču brīdī, kad Džons Kenedijs aicināja apmeklēt mēnesi, viņš neteica, ka tas ir pārāk tālu, ka mums nemaz nebūtu jācenšas. Mūsu tauta reaģēja uz viņa aicinājumu un izmantoja izaicinājumu. Vēl šodien uz mēness virsmas ir Amerikas karogs. Jā, mēs visi esam amerikāņi. Lūk, ko mēs darām. Mēs nokļūstam uz mēness. Mēs kāpjam kalnā. Es to zinu. Es to esmu redzējis. Es to esmu pierādījis. Un mēs to varam izdarīt atkal" -- tā leģendārais senators.

Un vēl: "Es jums apsolu -- es apsolu, ka nākamā gada janvārī es būšu ASV Senātā, kad mēs uzsāksim šo lielo pārbaudi." Dienā, kad Baraks Obama kļuva par prezidentu, Eduards Kenedijs bija savā Senātā. Viņam bija lemts vēl nodzīvot mazliet vairāk par septiņiem mēnešiem. Un nu viņa vairs nav. Vieglas viņam smiltis.

Jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (29) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > pamela 29.08.2009 09:39
Paldies par laipnajiem vārdiem, Pamela. Patlaban vēl būšu nākamo nedēļu un tad katru nedēļu pirmdienās līdz gada beigām. Bet Krustpunkti ir kolēģa Aida Tomsona raidījums, un nekādā gadījumā nevēlos viņam kaut ko atņemt. Bet vēlreiz paldies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pamela 28.08.2009 14:02
Nebūtu par skādi,ja jūs "Krustpunktos"paliktu uz visiem laikiem.Jūs ir interesanti un atraktīvi klausīties.Kā to varētu noriktēt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 27.08.2009 16:51
Iraakas karaa bija sarezhgjiits pasaakums. Tur bija gan lieliskas veiksmes, gan tragjiski milziigas neveiksmes. Saakotneejaa militaaraa operaacija bija spiidosha - gan ar gvardes uzpirkshanu, kas par attieciigu naudas summu pareizo puishu kabataas ljaava Bagdaadi nepaarveerst par Stalingradu 2, gan ar preciizo bombardeeshanu, kas ljaava maksimaali izvairiities no civilistu upuriem. Viena liela neveiksme bija taalaakais turpinaajums. Kaut gan no otras puses - lielaas liinijaas tas ir meegjinaajums ieviest demokraatiskus sisteemu nevis kaarteejo reizi ielikt vadiibaa saveejo, bet diktatoru un tad nezibeegami riskeet, ka tas norausies no kjeedes. Demokraatisku sisteemu ievieshana vienmeer prasa ilgaaku laiku un pacietiibu. Tomeer ilgterminjaa attaisnojas daudz labaak, kaa mees to redzam ar visaam valstiim, kur ASV savaa laikaa speeja atbalstiit un nodroshinaat demokraatiskas valsts izveidi.
Nunu, par ASV atbalstu ZKorejas kodolprogrammai, taa pagaidaam ir preses speeleeshanaas ar dazhaadi interpreteejamiem faktiem. Tas, ka vinji meegjinaaja paliidzeet sakaartot civilos atomprojektus automaatiski nenoziimee, ka apzinaati deva rokaas kodolierochus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nunu > gm 27.08.2009 16:34
Huseins vienmēr ir bijis sekulārs. Tikai tagad pēc "atbrīvošanas" pie varas nāk islamisti.

Un par Ziemeļkorejas kodolprogrammas finansēšanu vari palasīt šeit:
http://www.swissinfo.ch/eng/index.html?siteSect=105&sid=1648...
http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/1908571.stm
http://www.guardian.co.uk/world/2003/may/09/nuclear.northkor...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 27.08.2009 16:23
Streipam par Bušu.Nezinu,kādā veidā Bušs uzkāpis jums uz varžacīm.Neņemos arī spriest,ko Bušs jaunākai savārijis amerikas iekšpolitikā.Tomēr jūsu viedoklis par Irākas kara sākumu īsti nesakrīt ar publicētajiem Huseina nopratināšanas materiāliem,kuros viņš apgalvo,ka centies atbaidīt Teherānu.Internetā var atrast krievu firmu,kas tirgo piepūšamos,kā arī finiera maketus,kas domāti pavadoņu apmānšanai.Tas ir aukstā kara mantojums.Par sevi varu teikt,ka esmu liberālis pēc pārliecības,agnostiķis un dažādos jaut'jumos svārstos starp konservatīvajiem demokrātiem un tuvāk centram .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis - gm 27.08.2009 16:00
Karošana Irākā ir atsevišķs topiks - visai sarežģīts turklāt. (Nevajag jau aizmirst prezidenta Džona Kenedija sarīkoto militāro avantūru - Bay of Pigs jeb mēģinājumu bez pienācīgas sagatavošanās, "uz dullo" iebrukt Kubā). Un galu galā arī latviešu karavīri ir karojuši Irākā - un nepavisam nav tā, ka viņu cīņas un upuri ir bijuši bez jēgas: Irāka ir daudz normālāka valsts tagad nekā tad, kad viņi pret kurdiem pielietoja ķīmiskos ieročus un genocīdu.

Bet tas, kur Dž.Bušs jaunākais nav bijis uzdevumu augstumos, ir izvairīšanās no būtiskām problēmām (globālā sasilšana, kredītu krīze, Tuvo Austrumu politika), un arī pilnīgi nejēdzīga melošana, atrodoties prezidenta amatā. Irākā varēja karot, ja jau vajadzēja - bet nelolot ilūzijas par Al Qaeda vai masu iznīcināšanas ieročiem. Visi šie puiši (Ramsfelds, Čeinijs, Bušs, Pauels) zināja, ka tur ir daudz kas no pirksta izzīsts. Bija iespējams to visu darīt savādāk - vai vismaz neizrādīt milzīgu paštaisnību tur, kur tiek pieļautas rupjas kļūdas un gājuši bojā simti un tūkstoši amerikāņu karavīru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm > nunu 27.08.2009 15:20
Huseins bija ASV draugs apmeeram lidz tam briidim, kad vinjsh bija sekulaars valsts vadiitaajs, kursh pieeversa uzmaniibu valsts sociaalajaam, izgliitiibas vajadziibaam un izraadija gataviibu buut stabilas, mieriigas valsts vadiitaajs.
Tas, ka ASV mudinaaja uzbrukt Iraanai ir apshaubaams, driizaak veelmju vadiits tulkojums taa laika sarezhgjiitajai situaacijai un diplomaatijai. Taisniiba, ka Iraana ciinijaas pret Iraaku ar modernaam lidmashiinaam, kuras tai piegaadaaja Izraeela ar klusu ASV piekrishanu. ASV negribeeja redzeet fundamentaalistu rezhiimu Iraanaa, bet nebija arii sajuusma par gaidaamo Huseina dominanci araabu pasaulee. Ne par vienu, ne otru ne ASV, ne pasaule nevareeja buut prieciiga un drosha. Jebkuraa gadiijumaa - leemumu pienjeema pats Huseins un, pat ja ASV, iedroshinaats, tad taa nav nekaada lieciiba par vinju pashu. Tik un taa vinjsh paliek traks suns, kursh bija gatavs kost aicinaats vai neaicinaats.
"Atljauja" uzbrukt Kuveitai driizaak bija veelmju vadiita videeja ranga diplomaata teiktaa tulkojums. Kaa ZKoreja tika pie ierochu ar Busha administraacijas paliidziibu, tas gan ir zinaams jaunums un paarsteigums. Japaana noteikti to gribeetu noskaidrot pamatiigaak. Arii ASV buutu paarsteigta it sevishki njemot veeraa korejieshu sasniegumus taalu un augstu shaut rakjetes, kas var arii aizlidot liidz ASV.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nunu > gm 27.08.2009 14:32
Nevajag aizmirst, ka Huseins bija ASV draugs, kad viņš pastrādāja visas tās lietas. Tieši ASV apbruņoja un pamudināja Huseinu uzbrukt Irānai (tajā pašā laikā apbruņojot Irānu). Huseins prasīja atļauju ASV pirms uzbruka Kuveitai, uz ko ASV atbildēja, ka neiejauksies. Ziemeļkoreja pie kodolieročiem tika pateicoties Ramsfeldam un Buša administrācijai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 27.08.2009 14:03
Toties mees zinaam, ka, atskaitot PSRS, neviens autoritaars rezhiims nav sabrucis mieriigaa veidaa, mees zinaam, ka pat galeeji nabadziigaa ZKoreja ir tikusi pie kodolierochiem un shobriid burtiski shantazhee sabiedriibu spiezhot aaraa paliidziibas naudas savai debiilai ekonomikai, kaa traks bomzis, kursh ar lielkalibra lozhmeteeju iebrucis paartikas veikaalaa un draud visiem apkaarteejiem, ka shaus tiko kaads apshaubiis vinja dizhenumu ne nepiegadaas riisus, kaviaaru un franchu konjaku.
Mees esam gatavi izrakstiit GWB psihiatra diagnozi, bet nespeejam pienjemt to, ka ljoti smagi "nezinu" un "varbuut" buutu mums pashaa deguna galaa, ja Huseins ar saviem augsti tikumiigajiem un moraalistiskajiem deeliem buutu palikushi pie varas. Jebshu Kaarlis Streips kaadaa no vinjiem saskatiija Mihailu Gorbachovu? Huseins izraisiija miljonu upuru karu ar Iraanu, vinjsh bombardeeja kurdus un apshaava citas minoritaates, vinjsh bija iedarbinaajis tankus, lai dotos uz Izraeela-Palestiinas konfliktu, pievaaca Kuiveitu un veel daudz ko. To Juus zinaat. Vai nee?! Taatad shim viiram vajadzeeja palikt pie varas moderno tehnologiju laikmetaa, ka WMD ieguushana nav iipashi gruutaaka kaa Lego kluchu nopirkshana. It iipashi ja ir naudas. Par taas truukumu Huseins nesuudzeejaas. To mees arii zinaam.
Taa nav retorika, tie bija naaviigi draudi. Lai cik GWB vai Diks buutu dumji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > gm 27.08.2009 13:51
Nezinu, nezinu, nezinu un nezinu. Lielā mērā tāpēc, ka Jūsu jautājumi ir retoriski un hipotētiski.

Jauku Jums dienu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

user -> ne-amerikānis 27.08.2009 13:34
Jūsu komentāros atbalsojās mūsu valsts traģēdija, jo Latvijā joprojām ir pietiekami daudz cilvēki, kuri nevērtē vīru pēc labo/slikto darbu bilances, bet gan pēc to kādā ģimenē piedzimis, kādu statusu ieņēmis, kāds viņam uzvārds un cik viņam naudas, pēc ādas krāsas, kastas vai vienkārši pēc to, cik smuki izska

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ne-amerikānis 27.08.2009 13:12
Jā, tā nu ir tā slavenā ASV demokrātija - vara dažu spēcīgu klanu rokās, ha. Pat tāds, kam ir "problēmas ar narkotikām", bet ir pareizais uzvārds, var kļūt par Pārstāvju palātu locekli...
Streips uzdodas par objektivitātes etalonu demokrātijas un cilvēktiesību jomā, bet, ja viņam kāds patīk, tad vairs nav tik svarīgi, kādus noziegumus šis cilvēks ir veicis.Tā turpināt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

user 27.08.2009 13:01
Brāļi Kenediji pilnīgi noteikti ir nesuši daudz vairāk laba nekā slikta. Par to viņi dārgi samaksāja, jo cīņā par mieru, taisnību un tiesībām viņi bija iemantojuši ļoti ietekmīgus un asinskārus ienaidniekus.

Vieglas smiltis Eduardam Kenedijam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm - Kaarlim Streipam 27.08.2009 12:23
Burtiski dazhi jautaajumi
- cik ilgaa laikaa no Ziemeljkorejas liidz Bagdaadei var atlidot viena transporta lidmashiina?
- vai Huseinam pietruuktu miljoni USD ko samaksaat Kim Ir Senam par kodolgalvinju, ko aatri uzmonteet rakjeteem?
- cik ilgaa laikaa radiaktiivie puteklji atlido no Iraakas, Iraanas, liidz Eiropai, tai skaitaa Latvijai?
- atceroties 90to gadu saakumu, ko Latvijai noziimeetu humaanas kriizes izraisiitu to pashu kurdu masveida beegshana?
Jaa, protams, GWB bija jaunaakas un dumjaakais. Bet vai ASV un pasaule vareeja riskeet ar varbuutiibaam pie daudz *gudraakaa* Huseina un vinja deeliem, it sevishkji zinot vinju CV, kur karoshana ar miljonu upuriem bija ierasta shtelle.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 27.08.2009 08:07
Franciskus, ir tā kā Jūs rakstāt, bet nu, un? Jā, pirmais Rokefellers naudu ieguva stipri apšaubāmā veidā, lai neteiktu vairāk, bet vai viņa grēki ir jāatiecina uz visiem, kas nākuši kopš tam? Pašreizējais senators Rokefellers no Rietumvirdžīnijas štata pēc visa man zināmā ir apzinīgs senators un sava darba darītājs, kurš nemaz neplātās ar to, ka ir viens no Amerikas bagātākajiem cilvēkiem (kādu, starp citu, ASV Senātā netrūkst). Savukārt Kenediju ģimenes gadījumā -- jā, arī tur bija Jūsu aprakstītais, vēl piemirsāt pieminēt Džona Kenedija lakstošanos ar absolūti visu, kas bija atrodams brunčos. Taču viņš aizsāka monumentāli veiksmīgo Peace Corps programmu, kura ir darbojusies arī mūsu valstī. Viņa laikā sākās pilsonisko tiesību kustība, kuras rezultātā pilnveidojās ASV dzīvojošo tumšādaino pilsoņu tiesības. Kā pērn minēja viņa brālis, viņš nāca ar uzstādījumu par došanos uz mēnesi. Un, kas varbūt ir pats būtiskākais, viņš nenotrīcēja Hruščeva priekšā, kad pēdējais gandrīz izraisīja 3. pasaules karu. Savukārt Roberts, kā pieļauju zināt, ja esat lasījis kādu no tām daudzajām grāmatām, kuras minējāt savā komentā, tieslietu ministra amatā kļuva par organizētās noziedzības vislielāko biedu. Tandēmā ar jaunāko brāli un viņa likstām Kenediji vairāk par jebko citu pierādīja, ka viņi ir cilvēki. Pater familias -- vecais Džosefs -- jā, visnotaļ briesmīgs kretins. Bet dēliem viņš paredzēja politisku veiksmi laikā, kad īru tautības un it īpaši Romas katoļu cilvēkam ārpus īru apdzīvotajām lielpilsētām nekādu izredžu it kā nebija -- kā, valsts pirmās personas amatu grib saņemt kāds, kurš patiesībā instrukcijas ņems no Vatikāna? Ja kas, ir visai ticams, ka Džons Kenedijs 1960. gadā prezidentā vēlēšanās uzvarēja tikpat negodīgi, kā pēc 40 gadiem to izdarīja Bušs jaunākais un dumjākais. Taču esmu pārliecināts, ka Amerika šodien ir labāka tāpēc, ka tās veidošanā piedalījās trīs brāļi Kenediji (un, starp citu, ne tikai viņi -- viņu māsasvīrs Sāržents Šraivers bija pirmais Peace Corps direktors).

Un Mustafā, nepiekrītu. Piepūšami maketi vai ne piepūšami maketi, Bušs jaunākais un dumjākais tūlīt pēc 11. septembra "nolēma," ka vainīgs ir Huseins, lai arī labi zināja, ka absolūti nekādu pierādījumu tam nav, piecepa klāt falsificētus "pierādījumus" par masu iznīcināšanas ieročiem -- atceramies, kā nabaga Kolins Pauelss svīda un šķobījās, kad Apvienoto nāciju organizācijā viņam bija jāstāsta informācija, kuru viņš zināja vai vismaz uzskatīja par nepatiesu. Bet Bušu jaunāko un dumjāko var "apcelt" arī ļoti, ļoti, ļoti daudz citu iemeslu dēļ, tajā skaitā par to, ka viņš radikāli sašaurināja tās pilsoniskās tiesības, kuras sāka paplašināt Džons Kenedijs pēc viņa Lindons Džonsons, un it īpaši Demokrātu partijas pārstāvji Kongresā pēc tam, kad izrādījās, ka Republikāņu partijas pārstāvis Ričards Niksons prezidenta amatā bija neģēlis un noziedznieks, kura laikā CIP un FIB nodarbojās ar visādām nepieņemamām lietām. Līdzīgi darbojās arī nākamais Republikāņu prezidents Reigans -- skandāls par CIP iesaistīšanos ieroču tirgošanā Irānai, lai dabūtu naudu revolucionāriem Nikaragvā, bija skandāls, kuram būtu bijis jāmaksā prezidenta galva, bet Ronijs varēja pasmaidīt, pateikt, ka attiecīgajā brīdī viņš gulēja diendusu, un visi viņam piedeva, jo viņš savā Alcheimera slimības agrīnajā posmā bija tik ... nu, tik ļoti jauks. Starp citu viņa viceprezidents, Bušs vecākais un gudrākais, kad pats kļuva par prezidentu, nepiedodami ilgi aizturēja Latvijas neatkarības atzīšanu, jo negribēja aizkaitināt Gorbiju. Savukārt Bušs jaunākais un dumjākais prezidenta amatā bija vienkārša katastrofa. Viņš ļāva sevi bīdīt patiesi ļaunajam Dikam Čeinijam un ne pa sprīdi mazāk ļaunajam Donam Ramsfeldam. Un pilnībā sagrāva Amerikas reputāciju pasaulē, it īpaši arābu pasaulē, kliedzoši pārkāpa starptautisko likumu Gvantanamo "cietuma" gadījumā, kā teicu - pamatīgi sašaurināja ASV pilsoņu pilsoniskās tiesības u.tml. Priecājos, ka viņa vairs nav. Un sēroju, ka nav vairs Eduarda Kenedija. Jo viņš nudien bija lauva.

Paldies par sarunu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 27.08.2009 07:39
Nevajag to nabaga Bušu tik briesmīgi apcelt,jo CIP Irākā uzrāvās uz krievu ražotajiem piepūšamajiem ieroču maketiem,kas domāti satelītu apmānīšanai.Huseins gribēja nobiedēt Irānu,bet tā vietā nobijās Vašintonā.Ko gan nabaga Bušs jaunākais spētu izdarīt,ja viņam piegādā nepareizu informāciju.Arī demokrātu prezidents būtu nokļūdījies tieši tāpat.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 27.08.2009 07:38
Nevajag to nabaga Bušu tik briesmīgi apcelt,jo CIP Irākā uzrāvās uz krievu ražotajiem piepūšamajiem ieroču maketiem,kas domāti satelītu apmānīšanai.Huseins gribēja nobiedēt Irānu,bet tā vietā nobijās Vašintonā.Ko gan nabaga Bušs jaunākais spētu izdarīt,ja viņam piegādā nepareizu informāciju.Arī demokrātu prezidents būtu nokļūdījies tieši tāpat.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Franciskus 26.08.2009 23:52
Un tieši nelaiķa senatora Kenedija un viņa "dinastijas", kā arī Kārļa pieminētā Rokfellera sakarā man ir jautājums Kārlim.
Kādēļ šāds apbrīns? Par to, ka Džozefs Kenedijs savu bagātību ieguva neētiski, ka abi nošautie brāļi Kenediji sadarbojās, vismaz sešdesmito gadu sākumā, ar mafiju ir sarakstītas grāmatas. Un Rokfelleru jau arī ienīda tādēļ, ka viņa metodes nebija cienījamas un nauda netika iegūta godīgā ceļā.
Vai tiešām, Kārli, šīs "dinastijas" sakarā nav neviena kritiska vārda? Ka vara koncentrējas "dinastiju" rokās - cik tas ir demokrātiski? Bet vai tad Jūs rakstīsiet šādus nekrologus arī Lembergam nomirstot? Un viņa saimi sauksiet par "dinastiju". Es ceru, ka ne.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

huh 26.08.2009 19:51
Par vienu parazītu mazāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 26.08.2009 19:44
Par Klintoniem pagaidaam gruuti runaat kaa par dinastiju. Tas pagaidaam ir vienas gjimenes pasaakums.
Bushu dinastija ir ljoti ieveerojama. GWB teetuks bija taaada Reigana eena, ka pat par eenu vinju nevareeja nosaukt. Driizaak par Kijevas kotleti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 26.08.2009 19:13
Eduarda Kenedija dēls Patriks ir ASV Pārstāvju palātas loceklis, lai arī viņam ir bijušas ļoti lielas problēmas ar narkotikām. Viņa māsa Karolīna uz brīdi apsvēra kļūt par kandidāti Ņujorkas Senāta amatam tad, kad to pameta pašreizējā ASV ārlietu ministre Hilarija Klintone. Vārdu sakot, gluži no politikas ģimene nav pazudusi. Sitiens tai bija Džona Kenedija dēla Džona nāve aviokatastrofā, lai gan viņš bija žurnālists un, cik zināms, par politiku īpaši lielu interesi neizrādīja. Šķiet, Kenediju dinastija iet uz beigām. Tās vietā var runāt, diemžēl, par Bušu dinastiju. Vēl ir Džordža Buša vecākā dēls Džebs. Ir arī Klintonu dinastija -- daudz netrūka, un Bila Klintona sieva būtu kļuvusi par prezidenti. Dinastijas kontekstā var runāt arī par Rokefelleru ģimeni. Tās dibinātājs savulaik bija Amerikas naftas industrijas monopolists un pats bagātākais ASV iemītnieks, kā dēļ viņu sabiedrība visai plaši ienīda, lai arī priecājās par to, ko viņš darīja sabiedrības labā. Viņa mazdēls Nelsons Rokefellers bija Ņujorkas gubernators un trīs gadus ASV viceprezidents, kad prezidents bija skandalozā Ričarda Niksona mantinieks Džeralds Fords. Savukārt Džons Rokefellers ceturtais patlaban ir, un kopš 1985. gada ir bijis ASV senators no Rietumvirdžīnijas štata.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris 26.08.2009 19:09
gm, http://en.wikipedia.org/wiki/Kennedy_family
Kongresmenis Patriks Džozefs

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 26.08.2009 18:21
Vai kads no Kenedija klana vel ir kada valsts parvaldes amata?
SPIN

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Avo 26.08.2009 16:33
Vai kads no Kenedija klana vel ir kada valsts parvaldes amata? Jeb ar Eduarda Kenedija aziesanu aizsaule izbeidzas ari vinu parstaviba ASV politika?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 26.08.2009 15:38
Shodien fonaa skanot BBC par vinju faktiski vien runaaja. Katraa zinjaa taa ir iista amerikaanju karaliskaa dinastija, kas ceelusies no nabadziiga iiru emigrinta.
Notikumi ap JFK un braali Robertu laikam gan paliks gadsimtu miikla. Arii vecaakais braalis Joseph Kennedy, Jr. gaaja bojaa neparasti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 26.08.2009 12:25
Laikam gaidāmi lieli m...i, ja Dievs aizsauc personības...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dungotājs 26.08.2009 11:45
Kenedija runa (angļu valodā) attiecībā uz karu Irākā.
http://www.youtube.com/watch?v=SCAulj5Pmzw

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dungotājs 26.08.2009 11:14
Pazīstu cilvēkus, kuri strādāja viņa ģimenes mājās Cape Codā. Nekad neviena slikta vārda. Bija zelta cilvēks, kas nodzīvoja savu doto likteni ar godu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 26.08.2009 11:05
Varbūt viņš nepietiekami labi peldēja,lai varētu izglābt to sievieti,bet vispār pār šo dzimtu tāds kā īpatnējs lāsts.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips