Atslēgvārdi:

Latvijas izvēle 35

Īpašu pārsteigumu nav. Priekšvēlēšanu aptaujas diezgan precīzi uzrādīja pēcvēlēšanu tendences.

Iesaki citiem:

Vēlēšanas

Un šīs vēlēšanas arī ļoti precīzi parāda Latvijas problēmas - gan "latviešu" partiju augstprātību, gan nespēju runāt ar krievu vēlētāju, gan slēpto reklāmu spēku, gan arī to, ka mums būtībā ir un paliek etniskais balsojums. Bet ir arī prieka vēsts - buldozers ir zaudējis savu astoņkāja spēku, bet mazais hūtes vīriņš - aptuveni pusi sava elektorāta. Jācer, ka nākotnē būs interesantas izmaiņas Latvijas politikā un rīkojumam Nr. 2 tomēr beigu beigās ir bijusi jēga.

Tātad - pirmoreiz Latvijas vēsturē ir uzvarējis Saskaņas centrs (SC) - tā dēvētā "krievu" partija, kas gadiem tik ļoti mērķtiecīgi gājusi uz varu. Nu tagad šis slieksnis gandrīz sasniegts. Gandrīz tāpēc, ka vēl nepavisam nav skaidrs, vai saskaņieši tiešām tiks pie varas. No vienas puses, nebūtu īsti loģiski, ja pie valdības koalīcijā neiekļūtu partija, kurai uzticību izteikusi gandrīz trešdaļa vēlētāju. No otras - it kā koalīciju varētu izveidot arī tā dēvētās "latviešu" partijas - tām kopā sanāktu vairāk par pusi nepieciešamo deputātu vietu. Tikai tad atkal jautājums - vai nacionālo apvienību, kurā nu jau gan de iure, gan de facto varu ir pārņēmuši nacionālradikālie jaunieši, mums patiesi vajadzētu Latvijas valdībā. Zaļzemniekus es patlaban nemaz nepieminu, jo ZRP ir pateikusi skaidru nē sadarbībai ar Lemberga kabatas partiju, un, ļoti ticams, ka ZRP būs viena no tām partijām, kas veidos koalīciju, tāpēc šī, visticamāk, būs pirmā reize, kad ZZS tomēr nespēs ielīmēties valdībā.

Bet šīs vēlēšanas arī ļoti labi ir parādījušas sērgas, kas mūs vajā jau gadiem un kuras mēs tā arī neesam spējuši pārvarēt. SC uzvara skaidri parāda, kas notiek, ja "latviešu" partijas gadiem ignorē krievu vēlētāju un, pašas tikušas pie varas, piekrāpj arī savu tradicionālo elektorātu. Mēs redzam, ka balsot nav aizgājuši gandrīz 40% Latvijā dzīvojošo balsstiesīgo vēlētāju. Pieļauju, ka šoreiz aktīvāks ir bijis nelatviešu elektorāts - šī tomēr bija iespēja izteikt savu atbalstu "savējiem", kamēr latviešu elektorāts ir vairāk vīlies pie varas visu laiku bijušajās partijās. Tāpēc būtu bijis ļoti svarīgi, ja labējie būtu vismaz centušies uzrunāt nelatviešu vēlētāju, bet, kā redzams, tas nav noticis. Un galu galā - nu ko mēs gribam, lai labējās partijas uzrunā nelatviešus, ja tās zaudē pašas savus vēlētājus?! Vienotībai ar saviem 18% jau nu nepavisam nepiedienētos plaukšķināt rokas un mums mēģināt iestāstīt, ka šie ir labi rezultāti. Vienotība ir tā partija, kas, tiecoties pēc varas un mēģinot apmierināt savu biedru nepamatotās ambīcijas, ir gada laikā pazaudējusi pat vairāk nekā trešdaļu savu vēlētāju. Un te neiederas taisnošanās, ka tā jau ar varas partijām notiek, jo tām jāpieņem nepopulāri lēmumi. Vienotībai, ja vien tā negrib aiziet TP un LPP/LC skuju taku, nopietni ir jāpaskatās spogulī un jāsaprot, ka vēlētājiem nepavisam netīk partija, kas paļaujas tikai uz vienu nu jau nogurušo Dombrovski un izšķērdē augsto uzticības kredītu intrigās, ambīcijās, varas kārē un nicīgā attieksmē pret vēlētājiem.

Šoreiz ļoti augsts uzticības kredīts ir dots ZRP. Tas, protams, ir ļoti raksturīgi Latvijas publikai - atkal un atkal gaidīt balto jātnieku. Un tagad mēs redzēsim, cik spēcīga un saprātīga izrādīsies Zatlera izdaudzinātā pārmaiņu komanda. Un to mēs sapratīsim ne tikai pēc tā, kā šī partija īstenos priekšvēlēšanu solījumus, bet jau tuvākajās dienās - kā tā piedalīsies valdības koalīcijas veidošanā. Kā izskatījās vēlēšanu naktī, ZRP bija gatava par koalīciju pirmkārt runāt ar SC un tikai pēc tam ar Vienotību. Tās būtu gan labas zāles Vienotības augstprātībai, gan arī žests saskaņiešu vēlētājiem, ka ZRP viņus neignorē. Bet vai koalīciju ar saskaņiešiem sapratīs ZRP vēlētājs? Domāju, ka zatleriešu vēlētājs pret SC koalīcijā izturētos daudz pielaidīgāk nekā Vienotības vēlētājs. Tomēr jautājums par okupāciju un nacionālajām lietām nekur nogremdēts nav. Tas daļai vēlētāju ir tikpat svarīgs kā sociālekonomiskie jautājumi. Un gala beigās - SC pašu labad tomēr reizi par visām reizēm vajadzētu izšķirties, kā tā skatās uz pretrunīgo Latvijas vēsturi. Un tāpat arī jāatceras, ka SC ir sadarbības līgums ar Putina partiju Krievijā, un tas neko labu par saskaņiešu demokrātijas izpratni neliecina.

Vēl, manuprāt, nedrīkst ignorēt arī to, kādiem līdzekļiem saskaņieši ir tikuši tik tālu, un tās ir iespējamās slēptās reklāmas krieviski rakstošajos un raidošajos medijos. Kā pierādīja PROVIDUS pērngada slēpto reklāmu monitorings, SC no mediju telpas pilnībā bija izspiedis PCTVL, kam parlamentu nav izdevies sasniegt arī šogad. Savulaik mēs esam izbaudījuši gan TP un LPP nelikumīgās pozitīvisma kampaņas, kas abām partijām palīdzēja "nopirkt" vietas Saeimā, gan arī mēs joprojām redzam, ka daļai vēlētāju kā hipnoze iedarbojas Lemberga, atvainojiet, vājprātīgās mantras un privātajā avīzē publicētie pilnmēness murgojumi. Medijiem ir spēks. Un par to mēs parliecinājāmies arī vēlēšanu naktī LTV, kur saskaņiešu vēlētāji stāstīja brīnumu lietas - ka SC neļaujot Rīgas Satiksmei celt sabiedriskā transporta biļešu cenas un salabojot bedres Rīgas ielās. Ko tādu var izdomāt tikai tad, ja skatās un klausās mediju nodrošinātās pozitīvās ziņas par Ušakovu un Co, bet ne tad, ja pats reāli raugās un analizē to, kā Rīga tiek pārvaldīta.

Bet, arī ņemot vērā visu augstāk minēto, es teiktu, - nu laidiet to SC pie varas, lai reiz parāda, ko (ne)spēj! Jo, ja paskatāmies SC deputātus kaut vai 10. Saeimā, tad jāatzīst - nu nav viņiem tas profesionāļu soliņš nemaz tik garš. Vismaz netiks ignorēta vēlētāju trešdaļas griba un gala beigās - koalīcijā jau saskaņiešiem, cerams, būs ZRP un varbūt beidzot arī Vienotība (kaut, ļoti iespējams, sašķelta). Bet vismaz, ļoti cerams, ir novērsti draudi, ka valdības koalīciju veido Lembergs un SC.

Un tad nu par Lembergu. Arī tas ir jāmāk - gada laikā zaudēt gandrīz pusi vēlētāju. Un nevajag tikai vāvuļot par melno PR, kas it kā vērsts pret nabaga, visticamāk, noziedznieku Lembergu. Vēlētāji, lai kā tas Aivaram nepatiktu, tomēr aug savās prasībās un vērtēšanas spējā. Un, kā redzams, TP jau nomira dabīgā nāvē un 11. Saeimu ieņemt vairs neizdevās arī buldozeram Šleseram. Tagad tikai vēl pacietīgi jāpagaida, lai laiks un tiesa beidzot pie vietas noliek arī bļaurīgo hūtes vīriņu, kura laiks smilšu pulkstenī lēni, bet nepārprotami iztek.

Iespējamās koalīcijas šajā bloga ierakstā ir zīmētas, balstoties uz reālpolitiskiem apsvērumiem un novērojumiem. Bet vēl jau ir partiju programmas. Un, ja paskatāmies tās, tad, protams, ir neiedomājami, kā kopā varētu sastrādāties, piemēram, ZRP un SC. Partijas visu laiku ir spekulējušas uz to, ka vēlētāji tās netur pie vārda un neprasa atbildību par priekšvēlēšanu laikā sasolīto. Bet varbūt šis varētu būt labs sākums, lai to darītu, īpaši - ja kauliņus kopā sametīs tik atšķirīgi politiskie spēki. Tad varbūt nākamajās vēlēšanās mūsu izvēle būs ne nu pavisam, bet vēl mazliet citādāka. Jo mēs joprojām tikai augam un mācāmies.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (35) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 22.09.2011 11:41
Es šaubos, vai 20.gs bija kāds izcils valstvīrs. Bija daži gudri ekonomikai, kas apvienojumā ar ekonomikai labu tautu un noteiktiem apstākļiem nesa ekonomisko izaugsmi, bet izcilības neredzu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins-Ahmeds 22.09.2011 08:03
Hruschovs izraadijaas karjerists un voluntaarists,juus pashi zinaat, apsolija komunismu peec 20 gadiem.Ko tik nesastasta politiki...
Ko es uzskatu par 20.gs izcilaako valstviiru?Rasputinu.Juus atceraties tachu taadu.Jaa kameer Rasputins bija dziivs,taa valsts-Krievijas Impeerija pastaaveeja,bet kad vinju nogalinaaja "sabiedrotie"(anglijas specdienesti),tad tik saakaas ... http://rusprav.info/video/RoyalSermon/RoyalSermon_2.wmv

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds Staļinam 21.09.2011 10:37
_Peec pilnmeeness nakts man rodas jautaajumi... Kas man uz tiem atbildees?_
======
Hruš-čovs, kurš gan cits!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins-Ahmeds 21.09.2011 07:22
Bet atceries,ka katrs naakoshais atbriivotaajs ieprieksheejos uzskata par okupantiem,taapeec jaanoskaidro ,kuri buus atbriivotaaji.Jaazin tachu kurus deportees un kuriem buus jaaveic shii sveetaa misija.Piemeeram,regulaari dzirdu,ka muus okupeejushi kautkaadi zviedri.Nav jau pirmaa reizee,bet nu tomeer.Taapat regulaari dzirdu par sorosieshu bandaam,kas siro kur pagadaas.Lembergs saka ,ka pagadoties pat valdiibaa un Saeimaa. http://www.youtube.com/watch?v=iZw-w8fHWrY&feature=related
Peec pilnmeeness nakts man rodas jautaajumi...
Kas man uz tiem atbildees?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 20.09.2011 10:57
Starp citu, ne jau tikai krieviem ir jāatzīst okupācija, bet arī latviešiem. Attiecīgi jāuzsāk deokupācija - viena trešdaļa LR iedzīvotāju jādeportē, un otra trešdaļa jānošauj kā nodevēji, kuri sadarbojušies ar okupācijas varu un strādājuši valsts iestādēs.
Aiziet!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 20.09.2011 10:55
Gods un slava staļinam (par komentāru)!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 19.09.2011 23:28
Man personiski partijas neiedalaas peec etniskaa principa.Taapat kaa cilveeki.Bet par SC ieshanu vai neieshanu valdiibaa man ir jautaajumi...Vai tik taa nav oligarhiem pakljauta partija.Un ne tikai man rodas jautaajumi: http://www.apollo.lv/portal/news/articles/250293

Zinu jau zinu.Ja taa izsakos ,tatad esmu pret SC valdiibaa,taatad esmu par VL/TB/LNNK valdiibaa.()Taatad-fashists.Un Rietumvalstu(un protams arii Austrumu) diplomaati tak grib kaa Latvijai buutu labaak,vinji tachu nav mazinformeeti,vai ne taa,vinji orienteejas gan veesturee,gan politikaa,gan cilveeku savstarpeejaas attieciibaas-bet tas tachu ir valstu attieciibu pamataa.Un ja vinji saka-janjem SC valdiibaa,tad vinji zina ko saka?!Ak gan Ushakovs,gan Urbanovichs itkaa esot atzinis Latvijas okupacijas faktu.To esot dzirdeejushi arvalstu diplomaati,pat Izraeelas veestnieks.Tad kur ir shkeershlji,varbuut tieshaam sheit Baltijas juuras krastos miit rasistiska tautele,kas iisti nesaprot ko noziimee demokraatiska,atveerta sabiedriiba?! Problema taada ,ka okupaacijas fakta atziishanas NAV bijis.Es to neesmu dzirdeejis,to nav dzirdeejushi arii man apkaart esoshie dazhaadu tautiibu iedziivotaaji.Varbuut "Vesti" vai "Chas" par to rakstiijis?Tur atrodu tik preteejus maajienus-ka sheit mees esam "nedorezannije fashisti" un pasaules civilizeetaa sabiedriiba uz to noraugaas vienaldziigi un Labi ka esot taada Krievija,kas ikkatram apvainotam un pazemotam noslauciis asaras,bet NATO imperiaalisti tai neljaujot noslaapeet nacisma seergu,bet ES birokraati...ak ko nu tie!
Te viens biedrs piemineeja gaazes kameras.O,taa ir paziistamaa teema.Bija taada lieta.Tikai taa nebija latvieshu elite,bet gan atbriivotaaji.(visiem patiik shis vaards, iekarotaaji nav modee) Savulaik Rigas politehnikumaa maacijaas taads Alfreeds Rozenbergs, Vinja diplomdarba teema bija par Krievijas apstakljiem piemeerotas krematorijas buuvi.Liels latvieshu tautas draugs.Cik zinu arii krievu(sarakstijis darbus par slaavu nepilnveertiibu).Istens arietis,muusu antifashisti vinjam veel nespeej liidzinaaties
Tomeer rodas situaacijas,kad rodas t.s. tumsas redze.Kaadu gadu atpakalj ar lielu internacionalistu atbalstu notika konference "pasaule bez nacisma".Ipashi plashi tajaa tika paarstaaveeti ar Latviju saistiitie antifashisti-kaa Zhdanokas kdze taa B.Cilevics unciti,ieskaitot pashu J.Zurofu.Kautkaa ta sanaaca,ka visvairaak sanaaca runaat par nacisma atdzimshanu Baltijaa.Un veel sanaaca ,ka konferences organizatoriem bija sanaacis plagiaats(radoshaas profesijaas taa gadaas).Izraadaas,ka konferences nosaukums bija noshpikots no nesen Iraana notikushaas "pasaule bez cionisma".Un veel shis tas bija noshpikots.Biedri antifashisti briidinu-nedariet taa,dazhi nesapratiis un veel lamaasies!Biedrs no Odesas Benja Shiks savulaik briinijaas, nesaprotot,kur beidzas bandiiti un saakas policija,kaa arii to ,kur beidzas bandiiti un saakas policija. http://www.youtube.com/watch?v=Q7Ppw2HtdjI&feature=related
Igors Shishkins latvieshu ultranacionaalists?Ooo jaa:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

k99 19.09.2011 12:25
Vēl
Es gribētu teikt, ka tas jau sen ir mīts, ka SC gūst panākumus tikai par spīti saviem krievu / krievvalodīgajiem vēlētājiem. Par viņiem balso arī daudz latvieši, un kāpēc:
1. tapēc, ka Ušakovs labi izskatās
2. tāpēc, ka Ušakovs prot runāt un ir pietiekoši emocionāli inteliģents. Viņš demonstrē vēlmi sadarboties, nevis spraust ragus zemē un stāvēt savos ierakumos. Tāpat, citreiz viņš argumentēti parāda drosmi un godīgumu nu pasaka to, kas varbūt nepatiks (likšu amatos SAVUS cilvēkus, jo ES ESMU atbildīgs - tas ir fufelis, ka labāk ir novērtēt jau esošos cilvēkus, un SC statistika par ziedojumiem ar šo to liecina)

Vārdu sakot, Ušakovs prot runāt ar latviešiem (pat ja es viņa labajiem mērķiem ne druskas neticu), un latviešu partijām no viņa to vajadzētu pamācīties - kā runāt ar krieviem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Inese 19.09.2011 10:59
Vai tiešām Politika.lv ir pieņemami sadarboties ar partiju, kurai ir līgums ar Vienoto Krieviju? Attopieties, Dita! Vai arī Jūs realizējat pasūtījumu? Manuprāt, šīs vēlēšanas var traktēt pavisam otrādi - kā latviešu bloka uzvaru, turklāt skaitliski neapšaubāmu. Diemžēl šī interpretācija nemaz nav dzirdama, visi mediji cenšas iebarot SC.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds Kalvim 18.09.2011 21:47
_Īsi sakot - es vairs nesaprotu, kuras ir tās vērtības, par kurām iestājas Providus portāls Politika.lv._
===========
Es domāju, ka pie vainas varētu būt iegremdēšanās sociālo zinātņu avotos izglītojoties universitātē un tālākstudijās.
Ar laiku pasauli sāk uztvert par tādu, kur patiesības nav, ir tikai minējumi, vaļīgi eksperimenti, spēlēšanās un apjukumus, kurš neiestājas, jo skaidrība nemaz netiek gaidīta.
Kopējā skatījuma uz lietām īsti nav, ja neskaita dažas dažas vēlētas funkcijas kā plurālims, jo nav īsta mērķa.
Šādu un citu dažādu iemeslu dēļ ir tikai spēlēšanās ar apgalvojumiem (naratīvu), kurš vienlaikus no augstumiem stāsta savu stāstījumu (naratīvu, bļin) gan pretendējot uz kādu vērtīgumu, gan vienlaikus pazemīgi noliedzot, ka vispār ir iespējams kas cits kā naratīvs (katra muldēšana, bļin).
Nu skat, redz vai nebūtu jauks politisks process beidzot paņemt krievus valdībā? Tas gan (vienā naratīvā) nomierinātu krievus, gan diskreditētu krievpartiju kā jau visas varas partijas diskreditējas. Tas jau nekas, ka ir iespēja izveidot ne-oligarhu (ne-varaszagļu) valdību pirmoreiz LR vēsturē. Tas jau nekas, ka krievpartija centās izpestīt abus parex izraēliešus tik bezkaunīgi, ka pat Gudmens nosarktu.
Gluži vienkārši, sociālās zinātnes ir spēlēšanās. Kurš gan pierādīs, kura teorija ir patiesība. Tā vietā tiek mēģināts pierādīt, ka patiesības nemaz nav. Ir tikai dažādi skatpunkti (naratīvi, bļin). Skaidrības ne par ko īsti nevar būt, bet visumā ir dižmanīgi (no mākoņa vai diktofona, bļin) procesus un sacerēt esejas par notiekošo. Jo interesantāka eseja, jo labāka. Izņemot, ja jāraksta kāds darbs ieskaitei vai grantam, tad tas jāraksta garlaicīgi (akadēmiski un neitrāli, bezsāls bļin).
Bet brīvajā laikā var cept interesantas esejas kā tāds bļin ludens, bļin!
Tāds nu mans nabadzīga sudānieša (bļin) naratīvs (bļin), saraustīts un esejisks. Internets man ir, bļin sociālo zinātņu mazgrādiņs arī, bet pankūkas (tas ir bļin) esmu ēdis pēdējo 2,5 gadu laikā tik vienreiz.
Velkom to third world un politika ludens, bļin.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Armands 18.09.2011 21:26
>>> Es Strazdu apbrīnoju, tāpat kā vēl vienu otru latvieti no SC sastāva. Bet tieši tāpēc kaut reizi jāļauj darboties šīs partijas ļaudīm, lai varam spriest arī pēc darbiem, nevis pēc vārdiem, kurus lasa no lapiņas.
======

Paskatīsimies, kuram no SC ekonomistiem "jāļauj darboties", kā Jumors te raksta. Varbūt Ivaram Zariņam (viņš tagad skaitās SC "ekonomikas ministra kandidāts). Pavisam nesena intervija no IMHOclub: http://imhoclub.lv/material/mi-samij-malenkij-zverek-v-etom-...


— Главное — понять, куда нам рулить этой страной. Это то, что не сделало наше государство за 20 лет…"

[Te Ostapu Benderu pārņēma iedvesma...]

"Если же мы возьмем аэропорт, то там нам надо больше амбиций. Посмотрите по глобусу: мы же стоим почти на прямой между Азией и Западной Европой и Америкой. Если у нас сейчас нет своих средств, мы можем пойти в Китай и предложить им: стройте у нас порт, чтобы ваши межконтинентальные «Боинги» могли здесь садиться. Будем для них окном в Европу. Это — реальная возможность."

Otra Ivaram Zariņam interesanta ideja - Latvijas augstskolās ievest gan pasaules labākos mācībspēkus, gan studentus:

"Конечно, к нашим преподавателям никто сюда не приедет. Государство должно выделить реальные ресурсы на сбор со всего мира лучших преподавателей. Чтобы они приезжали и давали свои лекции здесь. Чтобы студенты были заинтересованы ехать сюда учиться…"

Nu kā lai neatceras Ostapa ideju par pasaules šaha čempionātu Lielajos Vasjukos.


================
Nav slikti arī ekonomiskās ekspertanalītiķes Jevgeņijas Zaicevas izteikumi (viņa arī bijusi SC "ēnu kabinetā":

Урок пятый напрямую связан с четвертым — результаты переписи населения покажут сокращение в составе населения доли коренной нации. По учетным данным, удельный вес латышей в составе населения Латвии на 1 января 2011 года — 59,5%, их доля в составе граждан — 71,6%. Учитывая, что наибольшую склонность к отъезду в поисках лучшей доли с учетом наличия гражданства имели представители латышской национальности, то, внося коррекции на основе предварительных итогов переписи населения, можно предположить, что удельный вес латышей в составе населения Латвии сократился с 59,5% до 52,7%. Это уровень 1989 года. (sk. http://imhoclub.lv/material/pervie-itogi-perepisi-2011-goda ).

Ja kāds nav pamanījis - tad J.Zaicevas viedoklis ir, ka latviešu šobrīd valstī ir 52.7% (nevis aptuveni 60%). PMLP dati melo - ticēsim Zaicevai.

Vēl viens ļoti jauks ekonomists ir SC biedrs Dainis Zelmenis (kuru J.Kaža esot padomju laikos filmējis Zviedrijā kā padomju spiegu) - http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/8165/latvijai-jaatrod-elegan... .

Vēl cits SC ekonomists ir ekonomikas zinātņu doktors Aleksandrs Gapoņenko - viens no 4 cilvēkiem, kuri nāca klajā ar iniciatīvu vākt parakstus par krievu kā valsts valodu Latvijā. Man vislabāk patīk viņa stāsts par Baltijas valstu enerģētisko neatkarību - sk. http://imhoclub.lv/material/energeticheskaja-bezopasnost-str... "Таким образом, факты говорят о том, что большая энергетическая зависимость стран Балтии от поставок российских энергетических ресурсов является мифом. Чем быстрее правительства Латвии, Литвы и Эстонии откажутся от этого мифа и начнут исходить во взаимоотношениях с Россией из прагматических интересов, тем быстрее они преодолеют свою, действительно большую, энергетическую отсталость."

Nu un Armands Strazds uz šī fona ir ļoti mērens. Viņa ieteikumu klāstā ir privātpersonu kredītu piespiedu pārnešana uz latiem un pēc tam lata devalvācija, lielāks budžeta deficīts un ekonomikas "stimulēšana". Par to var izlasīt pie ikviena Mortena Hansena raksta Ir.lv portālā. Protams arī krievu presē - sk. http://www.chas-daily.com/win/2010/06/10/l_007.html?r=30 .


Jumors nupat pateica zelta vārdus: "Bet tieši tāpēc kaut reizi jāļauj darboties šīs partijas ļaudīm, lai varam spriest arī pēc darbiem, nevis pēc vārdiem, kurus lasa no lapiņas."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jumors 18.09.2011 20:52
Lai cik arī procentu nebūtu nobalsojuši par SC, skaidrs ir viens, nekādi socdemi viņi nav, tas ir garām. Otrs- A. Strazds jau atkal paliek aiz strīpas, un vēl kāds teiks, ka nestrīpo latviešus? Patiesi, kāda jēga būt partijā, strādāt tās labā, ja partijas elektorāts tevi tik ļoti nīst? Es Strazdu apbrīnoju, tāpat kā vēl vienu otru latvieti no SC sastāva.
Bet tieši tāpēc kaut reizi jāļauj darboties šīs partijas ļaudīm, lai varam spriest arī pēc darbiem, nevis pēc vārdiem, kurus lasa no lapiņas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sms 18.09.2011 20:24
Ar nožēlu jākonstatē, ka Latvijā cilvēki pilnīgi nesaprot, kas ir demokrātija, pretojas tai, nevēlas izprast viens otru. Un politiķi savu šauru interešu dēļ izmanto šo tumsonību. 20 gadu garumā latviešu elite ar visiem spēkiem saliedēja t.s. cittautiešus, lai tagad baidītu vienam otru ar šo rēgu. Man ir kauns, ka saprotu latviešu valodu un lasu šos suņa murgus par SC nepielaišanu (ko tad jūs visi iebīdījāt Saeimās iepriekšējos gados? vai tad krievi ielika oligarhus? vai tad krievi spieda gāzi grīdā treknajos gados? vai krievi vadīja priHvatizācijas procesus? vai krievi pārdeva visus pelnošos uzņēmumus ārzemju saimniekiem (t.sk. Maskavā)?) Vai tā bija skaistā rudmate krieviete uz Pastaigas vāka vēlēšanu priekšvakarā? Jāpriecājas, ka lielākā daļa SC elektorāta NElasa latviešu medijus – tik daudz diršanas un sūdu maskavas ruporos nekad nebija un nebūs.

Autorei respekts. Ja reiz šī valsts ir nosaukusi sevi par demokrātisku, tad jārespektē pilsoņu izvēle.

Taču lasot komentārus (un virsrakstus!) gan šeit, gan citās vietnēs, var just tikai vienu skaidru vēlmi: uzbūvēt par ES naudu gāzes kameras un sadedzināt tajās 35% Latvijas iedzīvotāju. Destrukcija ir vienīgāis latviešu politiskās elites virzītājspēks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anonīms 18.09.2011 19:53
Ar SC būs praktiski neiespējami sastrādāties. Reāli tā ir partija, kas noteikti netaisās piedalīties "komandas spēlē", bet kā ZZS centīsies torpedēt jebkuru koalīcijas jēgu. Vienīgais variants būtu vienoties uzreiz par visu izdarāmo darbu package. Taču vai to var izdarīt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Portāla lasītājs 18.09.2011 18:59
Šajā portālā ir n-tie blogi par slēpto reklāmu, kuros absolūtais līderis ir Saskaņas centrs. Bet tagad nezkapēc par spītim visam sāk parādīties jau stingrs atbalsts šim spēkam. Tad kā šī portāla lasītājiem tas būtu jāiztūlko? Itkā veselā virknē blogu tiek stāstīts cik slikts ir Saskaņas centrs, bet tai pat laikā beigās seko kopsavilkums, kas aicina šo spēku par katru cenu iebīdīt valdībā. Attiecībā uz SC nav nekādu tiesisko principu? Tiesiskie principi attiecas tikai uz slavenajiem trīs oligarhiem, bet tikai ne uz prokrievisko spēku? Ko nedrīkt latviskās partijas, to drīkst krieviskās? Nesanāk tāda kā dubultmorāle? Jeb priekš Providus tas ir OK?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 18.09.2011 17:54
Es gan rakstīju, ka SC nav jāņem valdībā. Vienbalsība šajā portālā par to nav.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

askolds Kalvim 18.09.2011 17:42
Mani pārsteidz jūsu izbrīns.
Kā tad jūs iedomājaties, ka Providus apskatnieks varētu neatbalstīt SC?!

Tas ir kā, piemēram, Meirovica biedrības biedrs varētu neatbalstīt Vienotību. Ja tas tā būtu, tad otrā dienā būtu ar kāju pa pakaļu, un ej meklēt darbu citur.
A kur citur, jūsuprāt, politika.lv antropologi sev var atrast darbu? Provātbiznesā?
Nu redziet.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

w 18.09.2011 17:24
Rajecka: Ja Zatlers sadarbosies ar SC - tas būs kangarisms
Ja Valdis Zatlers (ZRP) kā Kangars sadarbosies ar Saskaņas centru (SC) - tas būs viss. Es biju šokā par tādu varbūtību, tā Dienas Vēlēšanu tiešraidē atzina dziedātāja Olga Rajecka.


"Braucot uz šejieni, dzirdēju izteicienus LTV, ka Zatlers domā visas tās lietas, ko viņš varētu darīt kopā ar SC. Ja viņi to izdarīs, tad viss - tad tas ir tīrs kangarisms. Tad būtu jābūt revolūcijai. Mēs sēdējām mājās ar ģimeni pie televizora un bijām šokā," atzina O.Rajecka.

Dziedātāja uzskata, ja ZRP sadarbosies ar SC, vīlušies būs arī visi tie mūziķi, kuri uzstājušies V.Zatlera pasākumos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis 18.09.2011 16:43
Man ir ļoti žēl, ka Providus sāk atbalstīt savu laiku nokalpojušu padomisku ideoloģiju SC izpildījumā. Politikas apskatniekiem laikam gribas, lai "interesantie laiki" valstī turpinātos - lai kompartijas funkcionāra Lemberga stafeti valdības kontrolē pārņemtu cits kompartijas funkcionārs - Urbanovičs.

Un pats galvenais, ka D.Arāja visu labi zina un saprot - gan SC slēptās reklāmas un kontroli pār krieviski runājošajiem mēdijiem (no "Telegraf" izmesto redaktoru Aleksandru Krasnitski ieskaitot).

Bet viņa uzstājīgi vēlas, lai tak būtu vēl lielāks administratīvais resurss šai godājamajai partijai; lai Latviju Eiropā arvien pārstāv tādi cilvēki kā Alfrēds Rubiks, Aleksandrs Mirskis, kurš vairākās instancēs tiesājās pret žurnālisti Guntu Slogu par apzīmējuma "Minhauzens" lietošanu. Un, protams, nesen SC paziņoja, ka EP deputāta godam tiek gatavots Valerijs Kravcovs. SC sociāldemokrātiskos ideālus un gatavību uzrunāt latviešu vēlētāju vislabāk apliecina rasists Jānis Ādamsons - gan jau viņu atkal ievēlēs.

Īsi sakot - es vairs nesaprotu, kuras ir tās vērtības, par kurām iestājas Providus portāls Politika.lv.

>>> No vienas puses, nebūtu īsti loģiski, ja pie valdības koalīcijā neiekļūtu partija, kurai uzticību izteikusi gandrīz trešdaļa vēlētāju.
======
Nav slikta dzejiska metafora. Vienīgi, SC patiesais rezultāts ir 28.37% - t.i. drīzāk vietā būtu teiciens par "gandrīz divām septītdaļām vēlētāju".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 18.09.2011 16:23
Interesanti, ka TV un neta portāli jau stundām runā par plusu un mīnusu skaitu, bet CVK mājaslapā šie dati nav pieejami pat tagad. Sanāk, ka kāds nopludina CVK datus. Vai Vienotības, ZRP un vislatviešu tiesiskuma aizstāvjiem nevajadzētu momentāni reaģet uz to?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 18.09.2011 16:22
Priekš tādiem, kā Jums, pārbaudīju 10. Saeimas vēlēsanu rezultātus Rīgā. Augstākais mīnusu skaits kandidātam ar latvisku uzvārdu bija 3-4% no kopējā par SC sarakstu Rīgā nodotā balsu skaita. Kandidātiem ar krievisku uzvārdi šo mīnusu procenti bija neskaitāmas reizes lielāki. Tātad - ja SC Rīgas elektorātā ir šādi mīnusu liceji, tad to skaits nepārsniedz 3-4%, kas laikam ir niecīgs rādītājs, ja pavēro latviešu partiju rezultātus par līdzīgām problēmām (piem., Hosana Abu Meri liktenis).

Šajās vēlēšanās svītroju arī kandidātus ar latviešu uzvārdiem tāpēc, ka viņi bija aizstājušies priekš A. Strazds.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jānis 18.09.2011 16:18
To, ka SC vēlētājs ir nasks uz +/- vilkšanu, to mēs zinām.
Visus nepilnvērtīgos (ar latviešu uzvārdiem) atsijāja apbrīnojamā vienprātībā. Disciplinēts vēlētājs, vidaķ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 18.09.2011 16:14
to jānis - SC vēlētājam

Arī SC vēlētājs prot vilkt + un - un es, piem., svītoju B. Cilēviču, kas vairākārt pauda visai rezervētu attieksmi pret sociāldemokrātiem (izvēle gan nebija viegla, jo B. Cilvēčš ir gan izglītots, gan pieredzējis valstsvīrs). Bet jebkurā gadījumā - vai Jūs, Jāni, esat patiešām tik priecīgs, ka pensiju indeksācija nebūs? Vai tiešām Jūs esat tik priecīgas par to, ka Latvija pēc izglītības un spējas radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību - ka pēc šiem rādītājiem Latvija ir dumjākā valsts Eiropā un atpaliek arī no Krievijas? Vai, Jūs, Jani, patiešām priecāsieties arī par šī rudens konsolidāciju un par to, ko Vienotība un ZRP gatavojas darīt, ja Latviju piemeklēs otrā krīze?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jānis - SC vēlētājam 18.09.2011 16:09
Bet tev nav tagad rūgtumiņš, ka SC jau gatavi piekāpties pensiju indeksācijas jautājumā. Tas tak bija viņu centrālais solījums.
Kidoks iznāk. Не по людски как та.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 18.09.2011 15:50
Esmu SC atbalstītājs un tāpēc ir zināms rūgtums, kas balsu nav tik daudz, kā vajadzētu būt, ņemot vērā to, ka SC piedāvā sociāldemokrātisku un uz attīstību vērstu programmu (un to, kas to IR iespējams realizēt un ka tā IR saprātīga izvēle - to aplieina arī Rietumu politiskā pieredze un arī Rietumu lielie mediji, kā The New York Times vai The Guardian) un to, ka Latvijā vēlētējai šādu politiku arī pieprasa. Bet kā parasti - nostrādāja gan nacionālais faktors, gan arī SC nespēja savu programmu efektīvi pasniegt un arī zināma nevēlēšanās pārņemt idejas un saukļus no ļoti veiksmīgām sociāldemokrātu kampaņām Rietumos. Liela loma SC zaudējumā (tā to var saukt) ir arī "latviešu" partiju centieniem izlikties kreisākām, nekā tās ir. Piem., Vienotības saraksts piesaistīja vismaz 2-3 sociāldemokrātus, kas nepiederēja pie Vienotības partijas. Pēc ātrajiem datiem liekas, ka šie kandidāti nav ievēlēti, bet vienalga - tas Vienotības kampaņu padarīja daudz gludāku, jo šie cilvēki vienkārši tika apklusināti un viņi pa lielākai daļai arī noklusēja visas kritiskās lietas par Vienotību. Nedaudz savādāks stāsts ar vislatviešiem - viņiem ir visai kreisa programma, taču pieredze rada šaubas, vai viņi to īstenos, jo gandrīz vai vienīgie viņu sadarbības partneri ir labējā Vienotība un konsekventi labējā ZRP.

Protams, pēc šāda SC zaudējuma gribētos, lai to noskalotu prieks par SC tikšanu valdībā. Taču politiskā loģika saka, ka kreisajai SC nav un nevar būt nekas daudz kopīgs ar labējo V vai labējo ZRP. Tātad - ja V vai ZRP kādu no ievēlētajām partijām spiedīs nodot savus sociāldemokrātiskos uzskatus, tad lai labāk viņiem izdodas piespiest to izdarīt vislatviešiem un nevis SC. Daudz labāk Latvijas politikai būtu, ja SC spētu saglabāt savu nostāju sociālekonomiskā politikā, ja SC spētu uztaustīt savas vājās vietas (un galvenokārt tās ir partijas zināmā nevēlēšanā pārņemt Rietumu sociāldemokrātu pieredzi), ja SC spētu palikt neatkarīgs un gatavotos 12. Saeimas vēlēšanām, kas varētu notikt jau 2012. gada beigās vai 2013. gada sākumā - tautai ir iespēja atlaist arī 11. Saeimu. Un tauta visticamāk to izdarīts, jo vēlētāji prasa sociāldemokrātisko attīstības ceļu, bet labējie bāleliņi vienmēr spēj piesaistīt aptumšotas vēlētāju masas, kas balso tieši par pretējo. Labi, ka šoreiz nav jāgaida 3 vai 4 gadi, lai šīs aptumšotās masas atskārstu savu maldību censtos pieļauto kļūdu labot.

Visticamāk, ka Latvijā V. un ZRP vadībā redzēs daudzas pretīgas lietas - šoruden būs budžeta konsolidācija par papildus vismaz 100-150 miljoniem LVL, nākamgada un turpmāk uz priekšu maksāsim SVF procenots vismaz 250-300miljonu LVL gadā. V. Dombrovska valdība solīja samazināt to ekonomikas daļu, ko pārdala valsts - pašreiz tas ir ap 40% no IKP (ļoti normāls skaitlis, ja salīzina ar Igauniju, ASV, Lielbritāniju vai lielu daļu attīstīto valstu) uz 30% no IKP - tātad - ja labējiem būs vara rokās un pēc šiem rezultātiem izskatās - ka būs (to netraucēs par ZZS populisms), tad tas nozīmē papildus 25% konsolidāciju tikai un vienīgi uz izdevumu rēķina. Labējie arī sola izglītībā vairāk tirgus likumu - skaidrs, ka tas atkal samazinās izglīgības pieejamību. Un labējo uzvaras sekas izbaudīsim arī tad, ja atsāksies krīze ar otro vilni - tad atkal saņemsim no Vienotības un ZRP papildus konsolidācijas un saņemsim arī kategorisku atteikumu valsts ekonomikas atbalsta programmām vai subsidētām darbavietām. Un visbeidzot - tākā V. paliek amatā, tad Latvija turpinās līdzšinējo politiku R&D atablstam - Dombrovskis solīja, ka Latvija tikai 2020. gadā dos 1.5% IKP finansējumu R&D - tas vis iepritim faktam, ka ES jau tagad rekomendē investēt vismaz 3% no IKP, bet ASV investē ap 5% no IKP un daudzas Āzijas valstis, to starpā arī Ķīna, investē milzīgos apmēros. Vai tiešām Latvijas vēlētājs ir balsojis par šo - labējo politiku?

Neticas, tāpēc sākam gatavoties 11. Saeimas atlaišanai un 12. Saeimas vēlēšanām, kurās beidzot sociāldemokrāti vienotā frontē (no SC, no vislatviešiem, pārbēdzji no Vienotības, utt.) uzvērtu un veidotu jaunu Latvija - solidāru, attīstītu, skandināvisku demokrātiju!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


sdjv 18.09.2011 15:47
Manuprāt ir otrādi - tieši V vēlētājs būtu pretimnākošāks koalīcijai ar SC kamēr ZRP vēlētājam tas nepatiktu. Jo kkā šķiet, ka par ZRP balsoja tie kas diezko neiedziļinās - galvenais pret krieviem, par jaunām sejām, par varoni Zatleru, pret oligarhiem. Par V drīzāk jau piezemēti cilvēki, kas vēlas uz attīstību orientētu prognozējamu attīstību. Līdz ar to arī V vēlētājs vairāk izprastu ieguvumus no SC valdībā. Protams, varbūt arī nē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Izlīgums 18.09.2011 15:03
Politika.lv (© PROVIDUS) cilvēki ņemās ar slapju muguru, pat neskatoties uz to, ka šodien ir svētdiena. SASKAŅAS CENTRAM ir jābūt valdībā! Jābūt!!!
Nevar nebūt šoreiz !
Šoreiz ir jāāāāāābūt!!! Dzirdiet, JĀBŪUUUUUUT!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ādamsona baltā rase - Veikojam 18.09.2011 14:59
Cerams, ka rasistiski noskaņoto SC vēlētāju apjoms šoreiz būs mazāks, un ka latviešu uzvārdu svītrojumi šoreiz nebūs tik izteikti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolītis 18.09.2011 14:53
Paldies Dita un piekrītu gandrīz visam:) Raksturojot "Vienotību" par augstprātīgu esi iespējams neprecīzi vispārinājusi, jo patiesībā V vēlētāji "augstprātību" ir izsvītrojuši ar tūkstošiem strīpojumu:)

P.S. ceru, ka nākošajās vēlēšanās arī SC vēlētājs to būs iemācījies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Oļegs Pliekšāns 18.09.2011 14:41
Tiešām pārsteidzoši cik ļoti politika.lv blogotāji vēlas, lai SC tiktu valdībā. Mēģina iegalvot ka šajās vēlēšanās SC ir būtiski paplašinājis ietekmi un tāpēc viņus nedrīkstētu ignorēt. Realitātē SC paņēmis papildus daļu PCTVL vēlētāju, tādā veidā galīgi nogremdējot viņus. Bet kopumā šo abu proklemlisko partiju atbalstītāju skaits ir sarucis. Līdz ar to nav skaidrs, kāpēc tieši pēc šīm vēlēšanām vajadzētu ar viņiem runāt, ja jau viņu atbalstītāju skaits pamazām sāk sarukt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Providosologiem 18.09.2011 14:29
Smieklīgi lasīt politika.lv šīsdienas rakstus.
Visi izmisīgi komunicē vienu:

SC IR JĀŅEM VALDĪBĀ!!!

Davai, davai, providusologi! Vēl rakstus, vēl! Lai ir ko 5 un 25. datumā uzrādīt. Ka maize nav ēsta par velti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Zina 18.09.2011 14:27
Ko tieši autore domā ar teikumu, ka "latviešu" partijas gadiem ignorē krievu vēlētāju?
Pēc šīs loģikas krievu partijas (SC un PCTVL) gadiem ignorē latviešu vēlētāju?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Antons Ķirbītis 18.09.2011 14:25
Interesanti, kā pēc autores domām "latviskajām" partijām būtu jāuzrunā krievu vēlētājs? Kādus solījumus viņiem būtu jāizsaka? Es gan esmu pārliecināts, ka krievi balso par SC tāpēc, ka viņi ir izteikta krievu partija un vēlas krievu valodu vismaz pielīdzināt latviešu valodai. Vai "latviskajām" partijām būtu jātbalsta krievu valodas nostiprināšana likumdošanā? Krievu vēlētāji balso par savējiem, tas ir krieviem, un viņiem ir vienalga ko kāds sola vai nesola, galvenais ka savējais - krievs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


novērotājs 18.09.2011 14:23
> mums būtībā ir un paliek etniskais balsojums.
- - -
Ja ar "mums" jūs domājat SC vēlētājus, tad var piekrist.
Tomēr uzdrošinos minēt, ka bez politikas.lv apskatniekiem ļoti ļoti maz citu latviešu balsoja par SC.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Leopolds Zaķis 18.09.2011 14:14
Ja autore uzskata, ka šoreiz krievu vēlētājs ir bijis aktīvāks, tad šī spēka ietekme iet mazumā. Jo iepriekšējās vēlēšanās absolūtajos skaitļos par SC+PCTVL bija nobalsojuši vairāk vēlētāju nekā šoreiz. Tātad viņi pamazām zaudē savu elektorātu.

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja