Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm: gada tendences 10

  • Autors:Viktors Makarovs
  • Organizācija:Dialogi.lv
  • Gads:2007
  • Valoda:latviešu

Pētījuma dati liecina, ka iecietība pret homoseksuāliem cilvēkiem un homoseksualitāti Latvijā gada laikā ir mazinājusies. Ir pieaugusi to iedzīvotāju daļa, kas nosoda gan homoseksuālus cilvēkus, gan homoseksuālas attiecības. Ir sarukusi iedzīvotāju daļa, kas pauž pilnīgi iecietīgu nostāju (nenosoda ne homoseksuālus cilvēkus, ne homoseksuālas attiecības) vai daļēji iecietīgu nostāju (nosoda homoseksuālas attiecības, bet ne homoseksuālus cilvēkus).

Iesaki citiem:

Vairākumam iedzīvotāju ir negatīva attieksme pret gejiem un lesbietēm, un tā ir palikusi stabila gada laikā. Tāpat kā pirms gada, apmēram viens no pieciem iedzīvotājiem (21%) homoseksuālus cilvēkus vērtē ārkārtīgi negatīvi, bet kopumā negatīvu novērtējumu pauž 61 %, kamēr neitrāli vai pozitīvi gejus un lesbietes novērtē 39 %.

(Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm: gada tendencespdf) (209.01 KB)

Iesaki citiem:

Komentāri (10) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dea< A. Stifta pacentei 22.05.2009 16:10
Man šķiet ka aprobežota esat pati, jo inteliģenti cilvēki t saprot pasaules radības sūtību. Ap Stradiņiem varat mest desmitkārtgu līkumu, bet tādēļ jau pasaulē noteiktā kārtība nemainīsies. Iesaku jums veļas mašīnā samalt akmeņus. Ja tas izdosies un mašīna nesalūzīs, tad varat uzskatīt, ka arī homoseksuāļlisms ir paredzēts cilvēces attīstībai. Tomēr pirms mēģināt bojāt veļas mašīnu, izlasiet tās instrukciju, lai uzzinātu kādam nolūkam tā paredzēta, un izlasiet arī zemes radīšanas instrukciju - Bībeli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

A. Stifta paciente 25.07.2007 16:10
Būtu zinājusi Jūsu pa''sa slimību (homofobiju - kas atšķirībā no homoseksualitātes patiešām ir slimība) es Jūsu kabinetam Stradiņos mestu līkumu.... Kauns, ka t.s. inteliğence Latvijā ir tik aprobežota...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

coike 20.06.2007 23:30
Labak Pardaugavas kriminalgrupas iet uz ielas , neka pederasti, atvainojiet- seksualas minoritates.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

JB 20.06.2007 08:48
Tikai priecājos par to, ka Latvijā gada laikā cilvēki nav zaudējuši savas normālās vērtības attiecībā uz seksuālo orientāciju.

Un tā tam būs būt uz visiem laikiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


888 09.06.2007 11:44
Kāpēc cilvēki ar netikumiem grib dalīties, lepoties, publiskoties? Slimnieks kurš negrib arsēties, kož ārstam rokā, ārdās ir apsēsts ar ļauno garu. Kas tādam var līdzēt? Trūkst patiesās liecības, tuvākā mīlestības lai nabaga ieļaunojies pievērstu savu skatienu īstai mīlestibai. Jāsāk ar tēva un mātes mīlestību, ja tāir liegta, tad jauzdot jautājums par savu dzimsanu - kāpēc Dievs sūta nan tādus pārbaudijumus, kāpēc Viņš ir izvēlējies ciešanas un slimības manai atpestīšanai!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pt - AUUA 06.06.2007 13:31
Vai Agnis Šifts (vai tie, kas viņu mīl citēt) var uzrādīt kādu Šifta izārstēto? Latvijas endokrinologi varētu atrotīt piedurknes un kļūt pieprasīti visā pasaulē. Vai ārstu biedrībai ir uzskats šajā jautājumā?

PS. labi, ka pirms kāda laika kāda nekautrīga diabētiķe sāka nekautrīgi demonstrēt pārliecību, ka diabēts nav iemesls, lai aizliegtu vadīt automašīnu. Diez vai viņa uzskatīja diabētu par dabas balvu, tomēr uzskatīja, ka viņai ir tiesības pastāvēt uz savām tiesībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AUUA 04.06.2007 20:55
PAR HOMOSEKSUĀLISMU
Dažas piezīmes no ārsta un pilsoņa viedokļa

Viens no parafīliju jeb seksuālo perversitāšu variantiem - homoseksuālisms jeb dzimumtieksme uz sava dzimuma indivīdu, slimību klasifikācijā vēl aizvien nav ierindots kādā šauri norobežotā šķirklī. Daļa ārstu aizstāv viedokli, ka homoseksuālisms varētu būt iedzimta slimība un kā tāda - grūti ārstējama; daļa uzskata, ka slimība ir dzīves laikā iegūta psihoseksuāla novirze un to var sekmīgi ārstēt.
Abos gadījumos tā tomēr ir slimība, kuru jāārstē, nevis slimība, ar kuru jāsamierinās vai pat jālepojas. Tāpēc ir dīvaini, ka paši slimnieki šo perversiju nereti uztver kā retu, savdabīgu īpašību, pat priekšrocību (!?) un kategoriski atsakās to ārstēt.
Protams, ārstēšanās ir iespējama bet būs sekmīga tikai tad, ja slimnieks pats tai piekritīs un to vēlēsies.

Nobeigumā homoseksuāli orientētajiem es gribētu teikt:
1. Mēs atzīstam, ka jūs, homoseksuāļi, izņemot seksuālo orientāciju, esat fiziski un garīgi pilnvērtīgi - tāpat kā visi veselie, jūs varat kļūt zinātnieki, akadēmiķi, šahisti, valstsvīri, mākslinieki, kaut vai kosmonauti. Cik zinu, jums nav noteikti nekādi profesiju aizliegumi.
2. Savukārt jūs mēs lūdzam atzīt, ka homoseksuālisms nav norma, bet psihoseksuāla slimība, kas lielākās sabiedrības daļas acīs ir kroplība un novirze no normas. Mēs lūdzam jūs apzināties savu slimību un meklēt ārstēšanās iespējas.
3. Lūdzam jūs nelepoties ar savu slimību. Tā nav dabas balva! Tā nav rota,
ar kuru lepoties!
Nesmalkjūtīga, uzbāzīga sevis demonstrēšana ar gājieniem un demonstrācijām ir perversa, tā jums „piekabina” vēl otru patoloģiju, radniecīgu ekshibicionismam. Jūsu agresīvā izrādīšanās praidos tikai rada nepatiku normāli orientētajos līdzpilsoņos, kādam pat riebumu. Formāli cilvēktiesības jums atļauj daudz ko. Bet, vai vajag? Iespējams, ka ar savām publiskajām akcijām, dažkārt visai atraktīvām, jūs piesaistāt savām rindām līdzskrējējus, kurus vilina pārprasta eksotika, un tas jau ir nosodāms solis.
Tikpat nosodāms ir arī tas, ka meklējot sev partneri, jūs ievelkat savā „ticībā” heteroseksuāli noskaņotus cilvēkus. Padomājiet - šizofrēniķi, diabētiķi vai hipertoniķi taču nelepojas ar savu slimību! Viņi to klusībā pacieš un ārstējas. Kāpēc jūs ne? Ar nekautrīgu aktivitāti jūs tikai radāt vēl dziļāku plaisu starp jums un normālo, heteroseksuālo populāciju, kas jūs klusējot pacieš un ir jums pietiekami lojāla (ar retiem izņēmumiem, kurus jūs paši esat izprovocējuši).
Rīgā, 2007. gada 1. februārī
Agnis Štifts,
P. Stradiņa slimnīcas ārsts,
Docents, Dr.med., Dr.hon. c.ASL,
Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aicinu - pedagogus 24.05.2007 11:56
Senajā Grieķijā homoseksuāļus sauca par pederastiem
- paiderastēs
no vārda pais - bērns,

bērnu izmantotāji - pederasti jeb pedofili, jo skaidrs, ka homoseksuālismā ir tieksme pēc jauniem ķermeņiem..

senie grieķi bija novērojuši homoseksuālisma ciešo saistību ar pedofiliju

Normālie pilsoņi, lai pasargātu savus bērnus no pederastiem bija spiesti bērnam ceļā uz skolu piekomandēt speciālu vergu - pedagogu - no vārda pais - bērns, gogos - vadīt

pedagogs bērnu aizveda uz skolu un aizsargāja no pederastu uzmācības!

AICINĀJUMS VISIEM PEDAGOGIEM ATCERĒTIES ŠO SAVU SŪTĪBU!

Neļausim gejisma propogandai iekļūt skolās! Pasargāsim mums uzticētos bērnus no pederastiem, kalposim savai tautai un vecākiem, kas mums uzticējuši savus bērnus!

Caur veselības mācību notiek mēģināumi iepludināt skolās geju propopgadu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 23.05.2007 15:18
Parasti jau aptaujas taisa, lai uzzinātu tautas viedokli un attiecīgi saskaņā ar to rīkotos. Šajā gadījumā gan laikam metode būs cita - zombēt tautu ar homoseksuālisma propagandu, skatīties, kā mainās viedoklis, un domāt, kas jādara, lai visi mīlētu zilos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Labs - koments 23.05.2007 13:10
Nu domāju ka visi ir vienlīdzīgi un nekāds izņēmuma status nevienam nepienākas , arī attiecībā uz seksualitāti. Seksualitāte ir intīmā lieta , un kā tāda tā ir arī neaizskarama. Ja seksualitāte tiek izlikta publikas apskatei , tad neaizskaramība automātiski tiek noņemta , jo publikai ir tiesības izteikties par publiskai apskatei izliktām lietām.

Homoseksualitāte ir trūkums. Homoseksualitāte ir apzinātas vai neapzinātās paša cilvēka izvēles sekas. Homoseksuāļi paši ir izvēlējušies , apzināti vai neapzināti , savu trūkumu. Viņi jūtas apdalīti , kaut gan neviens viņus nav apdalījis , kā tikai paši. Homoseksuālisti grib kompensāciju savam trūkumam. Kā kompensāciju viņiem vajag izņēmuma statusu. Izņēmuma statusu seksualitātē - visiem seksualitāte ir intīma un tādā veidā neaizskarama, homoseksuālistiem vajag izņēmumu - publisku un neaizskaramu seksualitāti , pagaidām. Kad būs tāds izņēmus , vajadzēs vēl , vajadzēs publisku un neaizskaramu homoseksuālo seksu. Izņēmumus , izņēmumus , dodiet tikai izņēmumus. Visiem reģistrē laulības bērnu dēļ , homoseksuāļiem izņēmuma kārtā reģistrējiet lūdzu viņu īpatnējā seksa vai īpatnējās mīlestības dēļ. Izņēmuma kārtā aizsargājiet homoseksuālistus pēc iespējas visās likumdošanas jomās - visur speciālu atsauci par homoseksuāļiem. Izrādās pāšreizējā demokrātijā nepieņem vai ne tā pieņem homoseksuāļu būtību , izrādās patreizējā demokrātijā viņiem ir liegta izvēle kā dzīvot. Visiem it kā ir dota izvēle kā dzīvot , bet homoseksuāļiem dodiet kaut kādu vēl izņēmuma iespēju izvēlēties kā dzīvot , jeb pareizāk , dodiet izņēmuma iespēju netikt kritizētiem par par dzīvesveida izvēli. Visus citus var kritizēt par nepareizu un netikumīgu dzīvesveidu , bet homoseksuāļus izņēmuma kārtā nevar. Tā teikt , dodiet homoseksuāļiem izņēmuma veida demokrātiju , kur visi var kritizēt visus un kur homoseksuāļi arī var kritizēt visus , bet homoseksuāļus kritizēt neviens nevar , izņemot pašus homoseksuāļus. Tad jau labāk uzreiz teikt ka dodiet mums nevis kaut kādu tādu demokrātijas paveidu , bet atklāti pateikt - dodiet mums homoseksuāļu diktatūru.

Jā , lai vai nu kā , bet seksualitāte ir viena briesmīgi traka lieta. Pietiek tikai cilvēkam izvēlēties nepareizo seksualitāti un viņš jau jūtas tik apdalīts ka gatavs sev pieprasīt izņēmuma statusu absolūti visās citās lietās. !

Saistītie raksti

www.dialogi.lv dialogi.lv

Citi autora darbi
Makarovs 60466

Ko (ne)darīt? 11 Autors:Viktors Makarovs