Laiks patiesām vērtībām 15

Pagājuši vairāk nekā 10 gadi kopš mūsu Latvijas neatkarības atjaunošanas. Mēs atkal esam saimnieki savā zemē. Desmit gadu laikā pēc neatkarības atgūšanas mēs neesam sasnieguši tautas labklājību. Tas man nav pieņemami. Man nav pieņemama valdošās koalīcijas bezatbildība, korupcija visaugstākajos līmeņos, sagrautā veselības aprūpes sistēma, neefektīvā valsts pārvalde un tautas grimšana nabadzībā.

Iesaki citiem:

Es vēlos mainīt šo situāciju. Sirdsapziņas komanda. Godīgums un profesionalitāte. Atklātība un atbildība. Šie ir arī mūsu darba principi. Vara man nav nekas cits kā smags darbs un pienākums godprātīgi kalpot Latvijai un tās tautai.

Atklātība. Godīgums. Profesionalitāte. Darbaspējas. Vērtības, kuras man ir svarīgas gan kā pilsonim, gan arī kā valstsvīram. Mana pieredze, veidojot Latvijas Banku, liecina, ka tās ir iespējams īstenot praksē. Ir tikai jāvēlas to godprātīgi darīt.

Pati augstākā vērtība vienmēr un visur ir cilvēks. Līdz šim ir bijis otrādi – valsts darījusi visu, lai sarežģītu tās godīgo pilsoņu dzīvi, kamēr negodīgie izmanto valsti savtīgiem mērķiem un ir nesodīti. Ir jāmaina šis princips - valstij jānodrošina kārtība, bet minimāli jāiejaucas saimnieciskajos un sabiedriskajos procesos. Valstij jāpiedāvā vienkārši un saprotami likumi, kas aizstāv indivīda tiesības un brīvības. Valstij jāstrādā tā, lai maksimāli atvieglotu pilsonim un uzņēmējam dzīvi.

Tomass Džefersons teicis: ”Gudra un taupīga ir valdība, kas attur ļaudis no savstarpējiem pāridarījumiem, bet, kas citā ziņā ļauj tiem vaļu pašiem izlemt, kā strādāt un veidot savu dzīvi, un kas neatrauj no darba darītāja mutes maizes kumosu, ko tas nopelnījis. Tāda ir labas valdības būtība."

Šeit vietā neliela atkāpe. Tomasa Džefersona nostādnes sasaucas ar libertariānisma politisko teoriju, kas tiek uzskatīta par liberālā kapitālisma saturu un īpašas izaugsmes iespējas un popularitāti guva ASV prezidenta Reigana laikā. Tās iezīmes bija arīdzan Lielbritānijā, ko simbolizēja Mārgaretas Tečeres īstenotā politika. Šo abu politiķu īstenotie radikālie pasākumi atjaunoja ticību valsts ekonomikai, valstij un tās pilsoņu spējām. Libertariānisma pamatuzskats ir, ka visiem cilvēkiem piemīt noteikts tiesību kopums, kas pat kolektīvu vai valsts interešu dēļ nevar tikt mainīts vai atņemts. Tiesību izcelšanās nav konkrēti formulēta, tomēr būtiska uzmanība pievērsta faktam, ka tās ir pārākas pār politiku un valsti. Valsts iejaukšanās, pēc austriešu ekonomista Haijeka domām, ir nepieļaujama ne tikvien tādēļ, ka tā samazina tiesības, bet, galvenokārt, tādēļ, ka ir pretrunā ar cilvēka autonomiju un neatkārtojamību.

Es vēlos panākt Latvijas valsts sakārtošanu uz vienkāršiem un skaidriem pamatiem - tādiem, ko par labiem atzīst Latvijas pilsoņi, nevis līdzšinējā valsts vara, kas līdz šim saistās ar dažu valdošo politiķu interešu klubiņu. Latvijas tautas labklājības atjaunošana nav iedomājama, ja valdošā koalīcija nepilda vai savtīgi pilda tai pilsoņu uzliktos pienākumus, ja tā nenodrošina kārtību un likumību. Latvijas tautas labklājība nav iedomājama, ja valstī valda korupcija.

Partija Jaunais laiks - labēja, privātu iniciatīvu, uzņēmējdarbību un brīvu konkurenci atbalstoša tautas kustība. Tā aizstāv un nodrošina katra indivīda tiesības un brīvības, tai skaitā uz aizsardzību pret valsts patvaļu. Brīvs un godīgs darbs ir mūsu atslēga Latvijas labklājības atjaunošanai.
Šī ir mūsu sirdsapziņas komandas kopīgā darba preambula. Arī tās ir vērtības, kuras svarīgas man kā pilsonim un politiķim. Tās ir vērtības, kas svarīgas lielākajai daļai tautas. Atbalsts privātai iniciatīvai, pilsoņu aizsardzība pret valsts patvaļu, brīvs un godīgs darbs. Mēs panāksim obligātās bezmaksas veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu, izglītība būs pieejama katram, tiks izskausta korupcija, un valsts beidzot strādās tās pilsoņu labā. Tam nepieciešama jauna - atklāta, profesionāla, kārtīga un atbildīga rīcība.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jancitis 07.08.2002 12:52
Repshe ir spilgtaakais politiskaa avantuurisma un kraaprnieciibas piemeers Latvijaa, jo vinjam bija viscieshaakaa saikne ar tautas aplaupiishanu ar dazhaadaako bankveidiigo organizaaciju paliidziibu, un shodien tas meerglis meegina uzdoties par glaabeeju Jeezu. Briesmiigi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gaisma 01.08.2002 22:53
Repšes kungs!

Savā rakstā Jūs pieminat šādus vārdus - sirdapziņas komanda, godīgums, godprātīgi kalpot..... Jūs lietojat šos vārdus, bet vai vispār pats zināt to jēgu? Kas tad pēc Jūsu domām ir godīgums, gods? Un vai Jums sirdsapziņa ir tīra? Dievs visu redz, un Jūs saņemsiet to, ko būsiet pelnījis, bet par to visu maksās Jūsu sirdsapziņa!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hilarija 01.08.2002 15:55
Jā, es arī piekrītu Ivaram šeit, ka jāizbeidz skalot smadzenes. Un tā trakā Kantāne ar savu mītiski murgaino muldēšanu .... tas tāpat kā ar Paulu un Tautas partiju, tikai droši vien ar to starpību, ka Kantānei neviens neko nemaksā, viņa ir vienkārši traka.

Jautājums, kas šajā asarainajā vērtību stāstā ir pagājis secen, ir par Repšes honorāru -- cilvēki to ir aizmirsuši un norijuši, šo Repšes prasību pēc miljona avansā. Kāpēc viņš to nepiemin savā esejā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

liepnieks 29.07.2002 16:18
Sveicināti!

tikai viens vecs izteiciens - 'viens nav karotājs', un nav Jaunā Laika listē cilvēki, kas būtu seevi pierādījuši kā darboties spējīgi!

uz cilvēka jūtām spēlēt tomēr nevajag - vajag racionālus argumentus!

tikko lasīju "Kursas Laiku" (Kurzemes reģionālo laikrakstu) un tur Kantānes kundze bija izteikusies, ka vajag atjaunot Atmodas laiku sajūtu! tas atkal nav iespējams - tas saucās, beidziet 'skalot'cilvēkiem smadzenes', un lieciet galdā racionālus argumentus!

paldies

cieņā

ivars

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ivars Graudiņš 27.07.2002 22:03
Latvija Inc. … ar kopējiem spēkiem … Einara vīzija tiešām prasa daudz un skeptiķi jau sāk pretoties kaut pirmais solis vēl nav sperts: “noteikti nevarēs izpildīt,” “nu nedrīkst solīt to, ko nevar pildīt” “kur mums ir garantija” (varbūt dzīves gaitas noslēgumu var garantēt, bet tikai varbūt (:~) ), “tādā valstī kā Latvija tas nav iespējams,” ”beidziet spēlēt uz Latvijas iedzīvotāju emocijām - nu nekas Jums neizdosies” uc. izteicieni.

Dabiski, ierastais dzīves veids ir viens no grūtāk pārvaramiem sķēršļiem sabiedrībā, vairkārt jo mēs esam cilvēku būtības kuru domas un dzīves pieejas nav vienlīdzīgas. Vispāri pretestība iekārtes maiņai ir pieņemts gājiens cilvēka atturībā un tā parādība rodas ikkatrā sabiedrībā, organizācijā un bizness firmā kur jauna doma, plāns, procese, sistēma un tam līdzīgi projekti tiek veidoti. Pirmkārt maiņas apstākļi psiholoģiski ietekemē cilvēku. Tas apdraud ierasto dzīves noskaņojumu un no visa tā rodas pretistība kas parādās kā stipris negatīvs.

Arī savi ņirgātāji dzīvē netrūkst … Bieži esmu dzirdējis līdzīgus izteicienus jaunos pasākumos un projektos kas ieved maiņas firmās, organizācijās un sabiedrībā. Kad prasa darīt lietas nepierastā veidā ar citādām pieejām, uzskatiem un pūlēm tad iebildumi netrūka: “neiespējams” “mēs tā nēsama nekad darījuši,” “tā nav mana atbildība,” “muļķīgs paņēmiens,” “kāpēc mēs tērejam laiku,” “pieturēsimies kā parasti,” utt.

Arī nesapņosim kad vis būs vienkārši panākams kā kaut kāds “brīnumdarbs.” Es nedomāju kad Einaram ir kādas ilūzijas kad darbs un rezultāti nāks bez pūlēm un bez upuriem. Būsim pragmatiski.

Cilvēku emocijas un jūtas ir jāietekmē lai gūtu sabiedrības līdz dalību plašā mērogā, citādi pasākumi, cerības un sapņi neizdosies.

Ņemsim vērā kad Einara apraksts nav solījums, bet attiecas uz viņa vārdiem “es vēlos” … un “mēs panāksim” kas ir plāns un reāla cerība pēc mana vērtējuma.

Sekojošo paragrāfu jau rakstīju šai forumā šī gāda janvārī. Domāju ir laicīgi atkārtot:

Latvijas politika atšķirās no ārvalsts politiski nobriedušām demokrātiskām iestādēm izrādot nespēju savstarpēji sadarboties, norādot uz demokrācijas praktisko pieredzes trūkumu, valdības lomas nesaprašanu, pilnvērtīgi neuzņemties atbildību par visas valsts labklājību un reaģēt kad viņi kalpo pilsoņiem un representē vairuma ierēdņu intereses. Galvano kārt Latvijas valdībai trūkst politiskas gribas, un tai pamatā visa Latvija tiek turēta neslavā ārzemju biznesu acīs ka neatīstīta korupcēta valsts, vienlīdzīgā līmenī ar nabadzīgām Āfrikas un Āzijas valstīm. Var jau būt kad pašam velnam tā korupcija būs jāizdzen ārā no mūsu kultūras pamatiem. Brāļi Kaudzītes tādus jokdarus piemin 130. gadus atpakaļ savā grāmatā, “Mērnieku Laiki.” Laiki ir mainījušies, Latvija nevar stāvēt uz vietas un uzlabot savu ekonomiju tikai ar cerību. Domāju ja ir atrodami jauni spējīgi politiķi kuri saprot uzņemties atbildību pa Latvijas nākoti, spēj domāt ārpus ierobežojumiem un tiek ievēlēti kā likumdevēji un pildītāji, varbūt kad mums būs pasākums. Svaigas politiskas asinis ir vienmēr ieteicamas un vajadzīgas.Nebūsim vienlīdzīgi, būsim labāki …

Kādas iespējas ir un būtu lai panāktu Latvijā lielāku labklājību?

Neaizmirsīsim kad mēs dzīvojam vispasaules konkurencē lai pelnītu mūsu dienišķo maizi. Esmu jau iepriekš šajā forumā lietojis īstus apstākļus un paraugus kā piemērus kā lai uzlabotu mūsu sabiedrību. Kaut šeit minētie uzskati ir mana personīgā pieredzē, tas man pierāda kad Einara vīzija ir ticama un īstenojama.

Izglītība -- cilvēka kapitāls (mūsu resursi) -- bizness niši un sinerģijas …

Pats par sevi kapitāla ieguldijums tik vienkārši nenotiks un es nedomāju kad ar to ir kādas ilūzijas. Latvijai tomēr ir japierāda kapitāl ieguldītājiem kad rezultāti radīs vērtību un tieši tur tas darbs valdībai ir priekšā. Likumi un prasības pret jauno kapitāl ieguldījuma vajag būt pievelkošas, kā to panāca Īrija. Einars Repše es domāju to labi izprot.

Vienlīdzība nav atšķirība kas ir loti svarīgs stratēģisks pamats lai radītu biznesiem ienākuma vērtību. Šī vērtība pacels Latvijas dzīves labklājības standartu kur ir jāveido pašiem savi nišu pasākumi, jeb jāietekmē kapitāla ieguldījumus no ārzemju firmām kuras spēj savos produktu ražojumos un servizēs radīt pircējam vērtību par ko viņi ir ar mieru maksāt vairāk nekā “preču” firmas kas sacenšas ar cenām un maziem ienākumie. Valsts bizness pamatam vajag būt pietiekoši jauktam lai ļautu ekonomijai pacelties augstākā līmenī un no tā arī celt iedzīvotāju dzīves labklājību.

Ko Latvija varētu dot pretīm lai būtu pievilcīga kapitāla ieguldītāju firmām, un lai īstenotu jaunas iespējas ir cilvēka kompetences kas ir tālāk jāattīsta caur paātrinātu izglītibu, galvanokārt tehnologijā caur andragoģijas treniņu metodēm. Tas arī nenozīmē uzdot vispusības izglītību, bet radīt atbalstošu gatavību, nodarboties šīsdienas straujās zināšans prasības maiņās globālā ekonomijā.

Ļoti svarīgi ir radīt tirdzniecību globālā mērogā – ārpus Latvijas un ārpus ES. ES ir tikai viena kopīga platforma un ar to mums nevajadzētu ierobežoties. Esam mazvalsts un lai mūsu kultūra pastāvētu mums ir jāpiegriež plašāks vēriens – globālā ziņā kā arī piekopt to kas mums jau ir. ES nevar būt Latvijas ekonomijas pietura zīme, jo turpinājumam vajag nopietni attīstīt Latvijas iedzīvotāju labklājību.

Latvijas iedzīvotāju ekonomisko labklājības līmeni varēs pacelt konkurējot globālā tirgū ar uzņēmumiem kas rāda atšķirību un dod vertību pircējiem par ko viņi ir ar mieru maksāt vairāk nekā mēs parasti sastopam preču produktos.

Vispār mūsu laikmētā visātrāk attīstās zināšnas lauki kuru prasības arvien biežāk tiek veidotas un atbalstītas caur servīzu firmu un projektu pasākumiem. Tieši uzšādiem pamatiem var veidoties nišu uzņēmumu iespējas latviešiem ar savu pamata kompetenci piedalīties vispasaules mērogā. Tas nozīmē mazāka vajadzībā pamatkapitāla ieguldījumi nekustamos īpašumos, inventārā, ražošanas iekārtos, uc. Starpība ir kad caur nišu uzņēmumiem ir mazāk konkurence, lielāka atšķirība un augstāka peļņa; galu galā mazāka parsība pēc ārzemnieku “iebrukuma,” :~)) jā nu, pēc uzņēmuma firmu vajadzības.

Latvijas ekonomiska uzlabošana nāks no bizness firmām kuru kopjaukums sastāvēs galvano kārt no nišu uzņēmumiem kas spēs konkurēt un darboties vispasaules mērogā. Vidējais iedzīvotāju slānis latvišiem ir īstenojams, bet lai to panāku jabūt uzņēmībai skatīties tālāk ārpus Latvijas robežām.

Neatlaidīga komunikācija ir vajadzīga lai rastu skaidrāku saprašanu ierēdņos par valsts uzņēmības un atbildības niansēm un ekonomijas sinerģijām.

Viens ieteikums Einaram – smaidīt biežāk, sudrabota saule lēc. (:~O

Ivars Graudiņš

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis 26.07.2002 23:31
Labdien, Vispirms atļaujiet E.Repšes kungs izteikt savu gandarījumu par Jūsu lēmumu iestāties aktīvā politiskā dzīvē. Pasīvā Jūs jau esiet krietni pabijis, nācijai svarīgos jautājumos iespaidošanās no Jūsu paustajiem uzskatiem ir bijusi pietiekami nozīmīga.

Līdz ar Jūsu uzkāpšanu uz aktīvās politiskās skatuves praktiski beigušās rezerves “vecās haizivis”, jeb atmodas laika harizmātiskie līderi, šķiet visi sevi jau ir pieteikuši šodienas Latvijas politiskajā apritē. Būs kādu dienu jauni (V.V.Freibergas kundze u.c.), bet tā ir nākotne un par to citreiz.

Izlasīju Jūsu uzrunu un patiesi nevīlos. Īsā veidā ir pateikts galvenais ko vidēji Latvijas pilsonis šodien varētu vēlēties. Tādēļ ir secinājums - Jums ir blakām vismaz noteikti viens cilvēks kurš māk darīt savu lietu, gatavot kampaņas uzsaukumus. Tas ir diezgan daudz.

Jūsu partija šķiet būs valdošajā koalīcijā. Es personiski gribētu redzēt piepildāmies un sekošu galvenokārt tikai vienai lietai – korupcijas apkarošanai, un kad pienāks nākošās vēlēšanas, ja vairs nebūs iespējams piedāvāt kukuli ceļu policistam, uzskatiet, ka esiet iekarojis visu manu cieņu.

Man nav šodien pamata Jums uzticēties, mīlēt, kā arī nav pamata nemīlēt vai nīst, Es Jums varu novēlēt, tikai veiksmi un lai manas un Jūsu labākās cerības piepildās.

Ar cieņu,

Didzis

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zobenbralis x 26.07.2002 16:21
ha,ha,ha

ka mani repse uzjautrina-palidzeja-apzagt Latviju-karginam ,godmanim un parejem zagliem-tagad godigums un darba spejas-

repse beidz melot

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Uldis Klauss 26.07.2002 15:40


26. jūlijā

Par Jauno Laiku

Vai tiešām Einara Repšes vizija par Latvijas nākotni ir nereāla un mums atliek tikai nolaist rokas un nedarīt neko? Ja neko nedarīsim, nekas ariī nenotiks. Jaunā Laika programma ir reāla. Ir tikai jāgrib to izvest dzīvē.

"Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba" tā ir teicis Rainis.

Gribēsim, darīsim un mums veiksies!

Dievpalīgu vēlot,

Uldis

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

liepnieks 25.07.2002 13:52
Sveicināti!

Izidors!

paldies par labo kritiku, bet, liekas, nevajadzēja jau tik uzbrūkoši!

mana teksta galvenā doma jau bija par to, ka tiek solīts to, ko noteikti nevarēs izpildīt, ka runā skaitiem vārdiem, kuriem negribas ticēt. un tieši tāpēc, ka arī pats esmu kaut ko darījis un apmēram zinu, ka tas ir diezgan grūti. nu nedrīkst solīt to, ko nevar pildīt, ja reiz Latvijai nāks jauni laiki! jaunos laikos arī solījumu bārstīšana jāizbeidz!! nu nav Repšes kungs nekāds brīnumdaris, kas atnāks un visu izdarīs daudz labāk par to, kā jau tagad tiek darīts! redzēsim ..

paldies

cieņā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Izidors 24.07.2002 16:41
Ak Jus nabaga izmisuma nomaktie cilveki!

Ja beidzot ir kads atlaujas runat skaidru valodu, lietas saukt istajos vardos un nebistas uznemties atbildibas slogu, jus sakat "aplauzis ragus", "uzstada nerealus merkus", "pec tam runas par iemesliem" utt.

Fui!

Kauns!

Mana ka normala un aktiva cilveka dzives pozicija ir par visu cinities pasam un negausties, ja slikti iet. Loti vienkarsi - ja tev ir slikti, negaudies un neiidi, bet dari, lai butu labak. Apbrinojams ir to ljautinju rakstura miikstums, kas tikai gauzaas, ka viss ir slikti, pasi neko nedara un turklaat veel suukstaas, ka "vinam jau taapat nekas nesanask", "viniem neizdosies" utt.

Ja ir pretenzijas pret kaut ko, tad jasaka, kas tiesi nepatik, kas netiek darits pareizi un ka vajagd darit. Tie ir racionali argumenti un veseliga diskusija. Ja cilveks saka "viis jau ir OK, bet tapat nekas neizdosies", tas nav nopietni! Ja Jus piekritat, ka ta vajag, tad japalidz, lai izdotos. Pozicija - "ja, tas ir labi, bet tapat neizdosies, tapec nav verts meginat" mana uztvere ir ne vien mulkiga un nicibas verta, bet pat amorala.Izidors

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

liepnieks 24.07.2002 16:03
Sveicināti!

uzreiz vēlējos pateikt, ka piekrītu Agneses teiktajam (sk. P.s.)!

man bija tā iespēja tikties ar Repšes kungu 'aci pret aci'. Repšes kungs bija uzacināts uz Liepājas pārstāvniecību Rīgā. un tieši toreiz es jau Repšes kungam jautāju, kas notiks tādā gadījumā, ja viņs savus solījumus nespēs izpildīt (un pastāv vairāki faktori, kāpēc tas tā noteikti notiks). no manas puses tas pat bija tāds sašutums, ka tiek solīts neisepājamais, tiek uzstāditi neispējami mērķi (piemēram, 51 vieta Saeimā), tādā valstī kā Latvija tas nav iespējams! vienvādsakot, Repšes kungs ir uzņēmies ļoti lielu atbildību, ko, varbūt, viņš pat neapzinās! esmu pārliecināts, ka vilšanās no tautas puses sekos - tā teikt, ir skaidrs tas, ka pie varas esot 'Jaunais Laiks aplauzīs ragus', un pēc vēlēšanām sekos retorika jau daudz, daudz savādāka!

nāk prātā teiciens - ja grib, meklē iespējas, ja negrib - meklē iemeslus. pēc vēlēšanām Repšes kungs meklēs vairāk iemeslus nekā iespēju - tas ir skaidrs!

varbūt, atvainojiet mani par manu lielo skepsi, bet, liekas, es neesmu vienīgais, kas ir tādās pašās domās!

paldies

cieņā

Ivars

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

agnese_al 24.07.2002 13:12
Sveicināti!

Domāju, ka Repšes kungs mums piedāvā šā laika ideālu, uzrunājot to elektoriāta daļu, kas vēl grib ticēt skaistai nākotnei, kad kāds nāks un visu izdarīs: "VISS BŪS LABI, tikai ievēliet!!!!" Jā, Jūs neesat viens, bet Jūs pašlik esat vienīgais, kas atklāti sola. Kur mums ir garantija, ka Jaunais laiks tiešām kaut ko mainīs.

Es pilnīgi piekrītu 2 komentētāja otrajam komentāram - Jūs spēlējat uz tautas jūtām un emocijām, svaigums partiju PR stratēģijā (drīzāk aizgūts no jau bēdīgās vēstures - Ulmaņlaikiem) vismaz atslodze no "līderības" stratēģijas. Ja jums neizdosies, tad latvieši būs zaudējuši ticību jebkādām morāles tautas vērtībām? Vai gribiet uzņemties tādu atbildību? Varbūt pārspīlēti, bet padomājiet par tiem, kas jums tiešām tic un noticēs vēl Jums un Jūsu ideāliem! Jūs pulcējat ap sevi ideālistus, bet varbūt vajadzētu reālistus?

Ar cieņu,

Agnese

P.S. Jums noticēs daudzi, mēģiniet viņus nepievilt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

liepnieks 24.07.2002 12:13
un vēl tikai viens piebildums un varbūt ieteikums Repšes kungam - beidziet spēlēt uz Latvijas iedzīvotāju emocijām - nu nekas Jums neizdosies!!

paldies vēlreiz

cieņā

Ivars

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

liepnieks 24.07.2002 12:11
Sveicnāti!

Man gribētos izteikt diezgan lielu kritiku tieši par šo Repšes kunga rakstu un par viņu vispār! tā teikt, viedokļu nesakritībā, cerams, rodas un radīsies patiesība!

pirmkārt, atsaucoties uz Repšes kunga teikto: "desmit gadu laikā pēc neatkarības atgūšanas mēs neesam sekmējuši tautas labklājību". ir jau tā, ka vienmēr var labāk, lai cik labi kaut kas būtu izdarīts. bet tomēr - ir tik daudz lietu, kas tiešām strādā, sākot ar tirgus ekonomiku un demokrātiju, beidzot ar ekonomisko izaugsmi, sabiedrības kultūras un morālo atdzimšanu un tā tālāk. nu kā var teikt, ka nav sekmēta tautas labklājība - varbūt, nav pietiekamā mērā, bet ir ļoti daudz kas darīts. un, liekas, Repšes kungs to vislabāk zina, tā kā esot LB prezidenta amatā, viņš ir piedalījies visos svarīgākajos pēdējās desmitgades notikumos. nu spilgta pretruna!!!!

otrkārt, nenotiek 'tautas grimšana nabadzībā'. lai man Repšes kungs parāda vienu cilvēku, kas strādā Latvijā un grimst nabadzībā! esmu pārliecināts, ka tāda cilvēka Latvijā nav, jo vismaz 80Ls alga nav nabadzība, un ir tik daudz cilvēka, kas pelna daudz, daudz vairāk. ja ir vēlēšanās strādāt, tad vismaz no nabadzības jau izvairīties var. tas ir skaidrs! un nav runa par tiem, kas negrib un arī nevar strādāt. diez kāpēc ANO Latviju ir ierindojis attīstīto valstu pulkā. tieši tāpēc, ka 'tauta neslīkst nabadzībā'.

treškārt, par vēl vienu citātu no Repšes raksta: 'Tam nepieciešama jauna - atklāta, profesionāla, kārtīga un atbildīga politika'. Man jau gribas teikt, ka daudzas iezīmes no Repšes kunga nosauktajām jau pastāv šobrīdēja Latvijas politikā. nu beidziet Repšes kungs tik ļoti "nolikt" Latviju šobrīd! un tad pienāks viena diena pēc vēlēšanām, kad viss pēkšņi mainīsies. nu nebūs tā! es Jums neticu!!!

vienīgā pozitīvā lieta man liekas tas, ka Repšes kungs zina savas vērtības. nu bez tā politikā, lai saglabātu taisnu mugurkaulu neiztikt!!!

paldies

cieņā

ivars

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ivars Graudiņš 24.07.2002 08:57
“Dzīvīte, dzīvīte, šūpojos tevī …”

Domu varētu atbalstīt kā labvērtīgu kaut pārskats ir tikai ideāli pieņemams. Pats ideālisms varētu gadīties kā šķērslis reālitātei domvertības vienkāršības realizēšanā. Ko tas visu var prasīt un kādas ir konsekvences? Vispār tas prasa kultūras maiņu un citu pieeju dzīvei kas nav sabiedrībā ierasta. Šeit svarīgi ir pārvarēt pierastās ietekmes, uzskatus un dzīves veidus. Vai pasākumi tiks pamatoti un kads uzskats ir gala mērķa sasniegšanā?

Katrai maiņai ir pretistība neskatoties uz domas vērtību un cerēto labklājību ar eventuālu sadzīvi. Pietam pretestību visvairāk var sagadīti no tiem kam ir vairāk ko zaudēt.

Pamatu sekmes veidosies atkarīgi caur iedzīvotāju izglītības attīstību un ar aktīvu dalību pasaules ekonomiskā mērogā. Arī sheit nāk klāt cits kultūras uzskats.

Kā pasākums, svarīgi ir gūt Latvijas iedzīvotāju gribu un uzticību.

Lai sekmīgi veicas!

Ivars Graudiņš

Saistītie raksti