Atslēgvārdi:

Kots pret Domburu! Kas notiek? Ir versijas 16

Dombura raidījuma kvalitātes kritika parāda neapmierinātību ar konkrēto cilvēku — grūti kontrolējamu un auditorijas respektētu ētera personību.

Iesaki citiem:
Dzest 255x203
Foto:S.H.

Kas īsti notiek Latvijas televīzijā (LTV)? Tieši šādu jautājumu rada publiskais kašķis par Jāņa Dombura vadīto Kas notiek Latvijā?, ko ar saviem izteikumiem pagājušajā nedēļā uzsāka LTV ģenerāldirektors Edgars Kots. Te dažas versijas par to.


Aktuālā situācija

Atgādināšu, ka Kota kritika Jāņa Dombura virzienā attiecās uz raidījumu Kas notiek Latvijā? un lēni tuvojošos (jūnijā) LTV un Dombura uzņēmuma sadarbības līguma pārslēgšanas termiņu. Pēc dažiem publiskiem belzieniem vienam otra virzienā nekas viņu attiecībās nav mainījies. Kā trešdien apliecināja Jānis Domburs, Edgars Kots līdz šim ar viņu nav runājis. Domburs ar Kotu pēdējoreiz esot ticies pagājušā gada vasarā, kad abiem nesakrita domas ļoti svarīgā jautājumā — par LTV priekšvēlēšanu debašu formātu un to vadīšanu.

J.Dombura līgumā ar LTV ir paredzēta raidījuma komandas redakcionālā neatkarība. Tāpat tur teikts, ka augstu reitingu sasniegšana nav primārais mērķis, jo būtiskāka ir vispusīga sabiedriski politisko problēmu apspriešana. Lūk, citāts no LTV un Dombura līguma: „Darbi tiek veidoti kā publiskas debates par sabiedriski (valstiski) aktuālām tēmām, saglabājot politisko, ekonomisko, sociālo, tiesisko un citu sabiedrībā aktuālo tēmu spektru un ievērojot žurnālistisko neatkarību. Raidījuma veidošanas mērķi nav komerciāla rakstura vai ar nolūku sasniegt maksimālo auditoriju vai tās maksātspējīgāko daļu, bet ir sabiedrisko mediju misija, kas var būt arī pretrunā ar interesi sasniegt lielāko auditoriju”.

Lai arī Latvijā ļoti izplatīta ir reitingu kā kvalitātes rādītāja dievināšana, vēlos atgādināt, ka reitingi parāda vien popularitāti, bet tiem var būt un var arī nebūt sakara ar profesionālās kvalitātes kritērijiem. Ja kādam interesē, Kas notiek Latvijā? visus 10 pastāvēšanas gadus bijis analītisko raidījumu grupas pirmajā desmitniekā. Kā liecina TNS Latvia dati, šā gada janvārī to skatījās vidēji 114 000 skatītāju, un auditorija sasniedza 14% no visiem TV skatītājiem. Salīdzinājumam — janvārī Kas notiek Latvijā? skatījās vairāk cilvēku nekā vēroja barikāžu ugunskuru tiešraidi no Doma laukuma, 100. panta preses klubu, Skatu no malas, spēli VIP un citus raidījumus.

Protams, kā jau visi raidījumi, arī Kas notiek Latvijā? reizēm izdodas labāk, reizēm — ne tik labi. Daudz ko nosaka izvēlētais temats, dalībnieku komplekts, piedāvājumi citos kanālos. Arī pati esmu sekojusi raidījuma attīstībai un domāju, ka tam ir izaugsmes iespējas kā visiem mediju formātiem. Tomēr ļoti būtiski ir tas, ka sabiedriskajā televīzijā vispār turpinās regulāras debates par sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem, ko vada neatkarīgs un kompetents žurnālists. Protams, esmu dzirdējusi, ka J.Domburs kādam ir apnicis vai izraisa dusmas, taču tas nav iemesls kopumā noraidīt šī raidījuma vērtību un nozīmi. Labāka un cita mums nav. Jo īpaši situācijā, kāda ir pašlaik, kad mediju saturā grūti atrast brīvas un neietekmētas domas, kad studijā uzaicināto personu klātbūtni bieži diriģē nevis žurnālisti, bet partijas vai amatus apkalpojoši komunikācijas speciālisti.

Tāpēc te versija nr.1: Kota kritika par Kas notiek Latvijā? varētu nozīmēt, ka LTV turpinās sabiedriskās televīzijas satura debilizāciju, padarot to bezzobainu un neietekmīgu.Dalībnieku stress

Publiski apspriežot medijos atstāstītās Kota pārdomas, visvairāk tika ievērots teikums, ka LTV ģenerāldirektors Dombura raidījumā neredz atbildi uz jautājumu, kas notiek Latvijā? Man gan interesantāka likās Edgara Kota doma par raidījuma kvalitāti. Izrādījās, ka raidījuma problēma ir tā dalībnieki, jo Kots saka: „Dalībnieki, kas ir pieraduši iet uz šo raidījumu, to jau izmanto kā savu sabiedrisko attiecību platformu. Var redzēt, ka raidījuma vadītājam reizēm ir ļoti sarežģīti viesus, kas ir ienākuši studijā, dabūt noteiktajā tēmā. Beigu beigās sanāk tā, ka raidījums ir kļuvis par tādu kā izstādi. (..) Tā ir mana pārliecība, mana izjūta, un es domāju, ka par to arī būs jārunā.”[1]

Šīs frāzes liek domāt, ka attiecībā uz Dombura vadīto raidījumu lielākas problēmas ir tā dalībniekiem, jo tieši ar tiem nav apmierināts Kots. Tad jau televīzijas vadītājam pamatotāk vērsties nevis pret žurnālistu un viņa raidījumu, bet stingri uzrunāt politiķus, amatpersonas un konkrētu organizāciju pārstāvjus.

Te arī versija nr.2: ar Kota vadītās televīzijas darbu, iespējams, nav apmierināts kāds no esošajiem vai potenciālajiem Kas notiek Latvijā? dalībniekiem.Pārmaiņu stress

Visneveiksmīgākā ir Kota kritika par raidījuma saturu. Izjūtas un šķitumi par tēmu, ka raidījumam „jāmainās”, parāda, pirmkārt, ka Kots nesaprot, kā vērtēt žurnālistiku, mediju formātu un satura kvalitāti. Otrkārt, neveiklie izteikumi, kam pietrūkst argumentu, drīzāk līdzinās kāda cita viedokļa atkārtojumam.

Jāņa Dombura paša versija: Kota izteikumi ir vēlēšanās „testa režīmā” pārbaudīt, kā var tikt galā ar šo raidījumu, jo iepriekšējā reizē (līgums ir noslēgts uz diviem ar pusi gadiem) tas nav izdevies. Toreiz notika publiska un ļoti asa diskusija par Dombura raidījuma cenu. Šai versijai varu piekrist, jo reālas sarunas ar raidījuma Kas notiek Latvijā? tā arī nav uzsāktas, tāpēc var pieņemt, ka līguma termiņa beigu tuvošanās ir tikai iegansts publiski paust neapmierinātību ar raidījumu.

Un te nu arī versija nr.3. Dombura raidījuma kvalitātes kritika, kā tas bieži notiek mediju jomā, parāda neapmierinātību ar konkrēto cilvēku, šajā gadījumā — grūti kontrolējamu un auditorijas respektētu ētera personību.

__________________________

[1] http://diena.lv/lat/politics/hot/...

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edge - Jaņdžs 13.02.2011 21:25
Aicināt jau Domburs var, ja nav ''zvaigžņu slimība'' piemetusies - tad jau arī palūgs? Tikai vajag padomāt/atcerēties ikvienam lūdzējam ne tikai teicienu:''Laiks ir nauda'', bet arī ''Naudu no rīta, tad.....''. Diezin vai daudzi akadēmiķi, u.c intelektuāļi ļoti vēlas piedalīties raidījumā, kurā jāatbild uz jautājumu/-iem. Interesantāk tak' intelektuāļiem būs izvērsties sarunu šova formāta raidījumos (Intelektuālā apokalipse)?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edge 13.02.2011 20:35
Rožkalne:''Kots nesaprot, kā vērtēt žurnālistiku, mediju formātu un satura kvalitāti. '' -

Kots neorentējas TV reitingos? Kots<V menedžments tagad atteiksies no ''vistiņas, kas dēj zelta oloņas? Iespējams, varbūt, kārtējais 'nasing spešal' gadījums?

Salīdzinājumam - CNN vadības lēmums, redzot reitingu lejupslīdi - atvadīties no super profesionāļa Lerija Kinga/Larry King

Larry King Prepares to Sign Off, and Everybody’s Talking http://www.nytimes.com/2010/12/14/arts/television/14king.htm...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 13.02.2011 19:29
Būtu loģiski Domburam uz shovu uzlūgt, pa piemēram, tikai akadēmiķus, vienu no politiski gļēvākām grupām, debatēt par tām pašām tēmām, ko debatē politiķi un 'eksperti'. Ja nemaldos, akadēmiskās aprindās ir atrodami ekonomisti, antropologi, sociologi, psihologi, literāti, u.c. Šādus cilvēkus vajadzētu ielūgt ne tikai uz vienu reizi vien, bet vairākkārt, lai paši no izteiktā mācās nākošreiz vēl labāk izteikties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

K. 13.02.2011 02:54
1) Domburšova viesi bieži runā pārāk gari, nevajadzīgi sarežģījot lakoniski pasakāmas domas/atziņas. Problēma ir tā, ka nav efektīvu "vāvuļošanas" kontroles mehānismu, sevišķi, ja piedalās grūti apklusināmi personāži (šlesers kā viens piemērs). ASV dažāda veida politiskajās debatēs tv izmanto taimeri, pēc noteiktā laika beigām runātājam tiek vienkārši izslēgts mikrofons un vārds tiek automātiski dots nākošajam. Tas pats attiecas ja runātājs novirzās no tēmas, tiek izslēgts mikrofons.

2) Uz doto momentu man nav zināms neviens potenciāli labāks kandidāts par domburu. Turklāt var teikt, ka sabiedrība šī "šova" pastāvēšanas laikā ir jau pieradusi pie viņa.

3) Kvalitatīvas politiskās debates Latvijā vēl ir agrīnā stāvoklī. Lai kultivētu diskusijas ir nepieciešami analītiski domājoši žurnālisti ar "olām", kas spēj kārtīgi iztirzāt politiķus. Domburs ir viens no šādiem. Kopējā labuma vārdā derētu vēl kāds.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vovčiks 12.02.2011 22:37
Nu neskatos es dombursa šovu vairs, neskatos! Nu nav man interesants tāds raidījums un raidījuma vadītajs, kurš nodarbojas sevis pašmīlēšanu "zilajā ekrānā" . Ir tik izteikti vērsts tikai un vienīgi uz sevi.
Sorry! Vienkārši viedoklis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

arī krista 12.02.2011 16:07
1. Kots, salīdzinājumā ar Domburu, ir liela viduvējība. Tikai pateicoties JL jaunupiem, viņš savulaik tika šajā amatā. Tagad, kā jau liels konjunktūrists, pielīmējies Lembergam, tāpēc arī no ZZS puses šim glumajam tipam būs aizstāvība. Kota tandēms kopā ar cukurgailīti ir ļoti bīstams LTV neatkarībai.
2.Var piekrist, ka Domburs, piem., kad runā par budžetu vai ekonomiku, aicina apnicīgus personāžus. Vairs nav iespējams klausīties Egles, kas maļ vienu un to pašu, tarkšķēšanā. Līdzīgi ar Jaunzemi - Gremzdi.
3. Uzaicināto dalībnieku skaits daudzkārt ir par lielu. Dažiem viņš ļauj runāt, citus (piem., Dombrovski) pārāk brutāli pārtrauc.Apbrīnojami, ka visi diskusijas dalībnieki to piecieš. Varbūt kādam vajadzētu pateikt, ka viņš tur nav nācis, lai pateiktu pāris teikumus un bezjēdzīgi pavadītu 2 stundas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

arī skatītājs 11.02.2011 18:04
baigi gudrie te visi savākušies - "neticu, ka nevarēja atrast piem. kādu eksKNAB-istu", "patiesībā jau visa diskusija notiek max 150 cilvēku starpā", "ir jāuzaicina kāds ārpus meinstrīma". "vienpusējais sastāvs ir tas, kas garlaiko"... Nu ko, izskatās, ka Kota "pī-er" jeb poilttehnoloģija tomēr kritusi auglīgā augsnē:-)

Viens otrs, šķiet, neatšķir vēlmi pēc cirka ar dažādiem zvēriem un nepieciešamību panākt publisku neliela skaita augstākās valsts varas personu regulāru atskaitīšanos sabiedrībai, kā arī lietpratēju un viedokļu līderu viedokļu paušanu. Turklāt neviens gudrinieks te nevar nosaukt nevienu konkrētu cilvēku, kas vēl būtu bijis jāatrod, kurš tieši vēl būtu jāuzaicina ārpus meinstrīma, un starp ko konkrēti vēl būtu jātaisa diskusijas.

Nemaz nerunājot par to, ka paši varēja parādīt piemēru un uzstāties kādā no neskaitāmajiem medijiem un parādīt un pierādīt, ka jūs esat gudrāki un vairāk vērā ņemami (un nestāstiet, ka visur cenzūra, vispirms pasakiet, kurš kur ir mēģinājis), lai arī jūs uzaicina uz "Kas notiek Latvijā?", ja tur tik ļoti pietrūkst jūsu pieminētās lietas.

Pretējā gadījumā izskatās, ka muldētāji par rubli, bet darītāji par kapeiku, savukārt, kad ierauga mūsu kuslās abiedrības atspulgu tv ekrānā trešdienas vakarā, tad saka, ka vaina nevis tajos, kuri ir vai nav redzami, bet pie vainas ir šis spogulis, kas to visu parāda:-)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Skatītājs - žurnālists 11.02.2011 17:24
Man nav nekas pretī, ka raidījumā tiek aicināts Kazāks vai Rungainis. Bet viņi abi pārstāv vienu un to pašu ekonomikas virzienu. Nav interesanti klausīties kā viņi viens otru papildina savos uzskatos. Diskusiju raidījumā ir jābūt diskusijai starp ja ne pretēju viedokļu paudējiem, tad vismaz atšķirīgu viedokļu paudējiem. Bieži vien Dombura raidījumā tieši dalībnieku vienpusējais sastāvs ir tas, kas garlaiko. Noteikti ir jāuzaicina kāds ārpus meinstrīma. Turklāt jo vairāk jo labāk. Tie pareizrunātāji pilnīgi noriebušies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vladimirs Vladimirovičs - varbūt autors, varbūt "žurnālists" 11.02.2011 16:55
Problēma ar Dombura raidījumu jau nav pašā Domburā. Drīzāk tajā, ka nav latvju zemē vēl parādījies neviens, kurš spētu pacelt līdzvērtīgi Jānim. Un tā drīzāk ir nelaime, kā Jāņa laime.

Vismaz pagaidām visi Latvijā skatāmo kanālu mēģinājumi radīt kaut ko līdzvērtīgu "domburšovam". ir cietuši gana spēcīgu sakāvi. Un tā atkal ir Dombura raidījuma nelaime, kā laime. Gan jāsaka, ka kaut kādu atblāzmu no KNL mēģina veidot Zariņš otrdienas vakaros tajā pašā LTV1 kanālā. lai gan jāsaka, šoreiz viņam izlīdz, ja tā var teikt, "gadu desmitiem" (jāsaka arī Dombura stiprā informācijas bacground info gūšanas puse ir tieši tā), "vandīšanās pa "politikas aizkulisēm". Paziņu un informatoru pulks Jānim (arī Zariņam) ir gana liels i politiķu, i uzņēmēju rindās. Līdz ar to šādas tādas iespējas uzzzināt kaut ko ārpus oficiozu informācijas.

Starp citu, nav jānomet no svaru kausiem gana lielās paša Jāņa D. darbaspējas un cenšanās urbties problēmā max dziļi. lai gan jāsaka, es tiešām neziņu viņa komandas cilvēku lomas nozīmi šajā procesā.

Līdz ar to KNL ir spējis līdz šim uzturēt zināmu spriedzi un interesi ik trešdienas vakaru - kas nu varbūt jaunns parādīsies šajā Dievzemītē.

Par nožēlu jāsaka - nekas. Un ir sajūta, ka nekas nemainīsies. Tāpēc KNL, tāpat kā Zariņa raidījumus skatos diezgan epizodiski. Parasti pādsmit minūtes sākumā.

==============================================================

Un te gribas sākt ar jaunu lapu. Ar skaidrojumu kāpēc man jau labu labu laiku tas šķiet garlaicīgāks par, piemēram, kādu labu filmu ar labiem aktieriem un režiju.

====================================================================

Lai kā Jānis un vēl citu censoņi LTV un LR necenstos, viņi var izvēlēties tikai no tā, kāds ir piedāvājums, kas gatavs paust savu viedokli un diskutēt. Gan no politiķiem, gan uzņēmējiem, gan t.s. ekspertiem.

Lai kā te "žurnālists" centās pierādīt, ka šo gadu laikā 'domburšovā" piedalījušies teju 1300 cilvēku, tas vairs nemaina pilnīgi neko. "galvenās" politiķu un ekspertu sejas ir vienas un tās pašas. Un ja cilvēks, līdzīgi kā es, ir sekojis Latvijas politiskajai un ekonomiskajai dzīvei padsmit gadu garumā, ar laiku jau zini, ko kurš personāžs pateiks. To gan atļaušos apgalvot ar 100% garantiju.

Neslēpšu, bija zināma cerība, ka Vienotības cilvēki varēja ienest šajā "pīļu dīķī" kaut ko jaunu, azartisku. Teikšu arī tā - ienest to, ko paši solīja. Godīgu politiku, bez kompromisiem un divkosības.

Paši jau labi zināt - neko neienesa. Vien atkārtoja savā darbībā visu veco, tikai šoreiz jau kā "godīgas politikas" farsu.

(Vismaz "vecie āži" šajā ziņā bija godīgāki, jo neko tādu nesolīja)

Līdz ar to pārgājusi jebkura vēlme n-to reizi klausīties vienas un tās paša frāzes no vienu un to pāšu āžu/aitu (piedodiet, ja varat) mutes. Tas pats attiecas uz vieniem un tiem pašiem nebeidzamajiem ekspertiem, kuri gatavi izteikt sabvu viedokli pie "pirmā pieprasījuma".

Vai tiešām latvijā ir palikuši tikai tie, kurus Jānis un vēl citii raidījumu vadītāji var aicināt uz saviem raidījumiem?

Vai raidījumu vadītājiem ir "uzlikusies" tāda pašcenzūra, kas neļauj laist pie vārda tos, kam ir kāda domā "ārpus meinstrīma"? Un ko līdz piesauktie 1300 cilvēki, ja patiesībā jau visa diskusija notiek max 150 cilvēku starpā?

Tā kā nemālēsim jau nu sev acīs par to, ka "šajā karaļvalstī" viss ir kārtībā. ja J.Donburs pārkāps šī brīža "uzstādījumam" un varbūt pat "izies no rāmjiem", visu cieņu.

Ja nē, es 3-dienas vakaros šajā laikā labāk skatīšos joprojām kādu labu kino.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 11.02.2011 16:30
žurnālists - visiem11.02.2011 12:35 ...Andri_2, raidījumā par KNAB Domburs ēterā skaidri pateica, ka tikuši aicināti, bet paši atteikušies nākt divi Vilnīša aizstāvji - politiķi, kurus vēlētāji, starp citu, neievēlēja 10.Saeimā....
--------------------
Tieši tā - un tas bija laimīgs likteņa pagrieziens, kas no Dombura paša jau neatkarīgi glāba viņa "ētisko seju".

Pret pieciem rūdītiem pretiniekiem vēl uzaicināt 2 caurkritušus "līķus" par aiztāvjiem - ja viņi atvilktos, tad tā būt absolūta Dombura morāla pašnāvība. Kā ar galvu ķemertiņa "acī"!

Es neticu, ka nevarēja atrast piem. kādu eksKNAB-istu, kuram būtu viedoklis par Regentes Potapovas monarhiju, viņās podlaižu galmu un biksīšu ieliktni Loskutovu.
Gan jau arī kādam privāti praktizējošam juristam varēja būt interesants viedoklis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 11.02.2011 12:56
Es zinu tīri labi, ka arī Kotam ir savi pretinieki un šajā strīdā esmu tomēr viņa pusē. Domburam ir autorraidījums un no viņa ir atkarīgs, kādu formātu veidot(piedodiet, ja nezinu precīzus terminus, kādi TV pieņemti!). Bet tiesa, ka nu jau labu laiku raidījumu neskatos un iemesli- tiešām šaurais diskusiju dalībnieku loks, ar katastrofālu neprasmi izteikties rada sajūtu, ka "Muļķu zeme" laikam ir pareizāks apzīmējums nekā Latvija. Un ja man prasītu , kas notiek Latvijā, es atbildētu ar dziesmas vārdiem "Kurmīt`s šturmē apakš zem, mēs- pa savu tēvu zem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

žurnālists - visiem 11.02.2011 12:35
Apbrīnojami (sliktā nozīmē) ļaudis te komentē, kuri, izskatās, nefiksē vai neaptver elementāras lietas attiecībā uz žurnālistikas principiem un publiskiem faktiem:
- Kalvi, dalībniekiem izteikšanās garums "Kas notiek Latvijā?" bieži vien ir krietni garāks nekā rietumvalstu vai pat Krievijas diskusijās, to var uzskatāmi salīdzināt paskatoties, taču problēma ir, ka Latvijas figuranti lielākoties nespēj lakoniski savu domu pateikt, bet grib, piedodiet, muldēt;
- ja šis ir debašu vai diskusiju formāts, tad te ir bezsakars piesaukt 1 vai 2 dalībniekus, jo tiek taisītas diskusijas; drīzāk būtu jāpajautā, ko dara LTV - vai kādreiz ir piedāvāts Domburam arī kādā šādā citā formātā strādāt (un atbilde - nav), kamēr Kots tikko paziņoja par šajā formātā, acīmredzot, ne parāk spoži strādājošā 100.panta likvidēšanu;
- Jaņdž, vieni un tie paši vienpusīgie uzskati - tāds apgalvojums ļoti saskan ar gandrīz 1300(!) dalībnieku skaitu, kas nepilnos 10 gados piedalījušies raidījumā;-); loģiski, ka biežāk un atkārtoti tiek aicināti minstri vai partiju līderi, vai augstas amatpersonas, vai aktīvu organizāciju vadītāji, vai tad sabiedrībai viņus nav jāredz un jādzird? Un ne jau Domburs šos vienus un tos pašus ieceļ amatos atkārtoti un neatceļ vai neievēl;
- Skatītāj, var jau atkal sākt gānīt bankas, pie viena arī Stratēģisko analīzes komisiju, kuras biedrs ir Kazāks, vai "Prudentia", kur ar investoriem strādā Rungainis, bet gan viņi, gan visi pārējie nebūt ne daudzie Latvijas ekonomisti, kas regulāri vērtē un uzstājas ar publiskiem komentāriem par valsts ekonomisko un finanšu politiku, ir bijuši uz "Kas notiek Latvijā?" un tas ir loģiski, ka viņi, nevis kaut kādi cilvēki bez viedokļa, ir jāaicina. Tāpat kā Tirdzniecības un rūpniecības kameras, arodbiedrību vai citu organizāciju vadība, kas vismaz pārstāv kaut kādu lielāku organizētu biedru loku, jo vairāk jau arī šajā Latvijas "pilsoniskajā sabiedrībā" arī nekā nav:-(;
- Andri_2, raidījumā par KNAB Domburs ēterā skaidri pateica, ka tikuši aicināti, bet paši atteikušies nākt divi Vilnīša aizstāvji - politiķi, kurus vēlētāji, starp citu, neievēlēja 10.Saeimā. Ja abu koalīcijas partiju, ģenerālprokuratūras un KNAB vadības dalība Tev nešķiet objektīva, nekas taču neliedz sarīkot pie Saeimas vai Doma laukumā piketu "Rokas nost no Vilnīša", vai vismaz izplatīt masu atbalsta vēstules, un, ja Tavam viedoklim atradīsies atbalstītāji, piesakies, un esmu drošs, arī Tevi Domburs uzaicinās:-))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 11.02.2011 11:45
Vilnītis pret 5 pretiniekiem un vienu klusējoši neitrālu Seržantu - tā bija zīmīga bilde.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Skatītājs 11.02.2011 10:28
Lai Domburs paskaidro kāpēc uz raidījumiem regulāri tiek aicināti pat divu banku proponētā viedokļa pārstāvji, bet no alternatīvo ekonomikas atzaru vidus neviena? Pēdējā raidījumā kāda jēga aicināt Kazāku un Rungaini, ja vispārējos vilcienos viņu domas atšķiras ne vairāk kā par 5 - 10%?
Lai Domburs paskaidro, kāpēc regulāri uz raidījumu tiek aicināta Jaunzeme - Grende, kura izmisīgi cenšas runāt to, ko viņasprāt vēlas skatītāji? Izskatās, ka viņai nav nevienas oriģinālas domas. Priekš kam šādi cilvēki tiek aicināti? Gribas dzirdēt personības, kas prot runāt nevis tukšajā birokrātu valodā, bet cilvēcīgā latviešu valodā. No birokrātiskās tukšvārdības raidījums palicis bezgala neinteresants.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 11.02.2011 10:07
Vieni un tie paši vienpusīgie uzskati tiek pausti nedēļam, mēnešiem, gadiem ilgi, un šo uzskatu pārstāvji kļūst slaveni tikai tāpēc, ka Domburs viņus par tādiem uzcep. Tā rodas skats, kas ir sevī ievilcies, bez kāda horizonta vai panorāmiskas jēgas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 10.02.2011 17:19
"Kas notiek Latvijā" formāta trūkums - parasti tiek uzaicināti pārāk daudz cilvēku. Viņu vienīgais ieguvums - bezmaksas publicitāte, jo J.Domburs viņiem neļauj normāli izteikties; raidījums ir "pa drusciņai par visu ko" - un vienīgais glābiņš ir tas, ka Domburs pats labi saprot notikumu būtību un parasti līdz raidījuma beigām saglabājas kaut kāda intriga.

Agresīvam iztaujāšanas stilam nav ne vainas, ja studijā ir 1 vai 2 viesi - tad var atklāties kaut kas interesants. Bet te sanāk vienkārši saraustīta patērzēšana - uz ko dalībnieki spiesti parakstīties, jo pie mums nekā labāka nav.

Saistītie raksti
Citi autora darbi
Amerikam

Amerika vilnis 6 Autors:Anda Rožukalne

5094543120 a0e90ca6e6

Maģiskā formula 10 Autors:Anda Rožukalne

5946598820 6033176481

Miglas zonā 10 Autors:Anda Rožukalne

2632802003 9f40405723

Vecums kā šķērslis 12 Autors:Anda Rožukalne