Atslēgvārdi:

Konsultācijas par nākamajām tēmām blogam 27

Dārgie lasītāji! Lūdzu palīdziet man izvēlēties tēmu kādam no nākamajiem ierakstu! Nav jau tā, ka man nebūtu ideju - drīzāk pat otrādi, - taču šobrīd neredzu nevienu tādu jautājumu, kuru nevarētu bezgalīgi atlikt uz vēlāku laiku.

Iesaki citiem:

Lūk, saraksts ar jautājumiem, kurus es sev esmu atzīmējusi kā tādus, par kuriem būtu vērts pareflektēt. Visas tēmas man šķiet vienādi (ne)svarīgas. Es tik pat labi kādai no tām varētu pievērsties rītdien, cik pēc mēneša, gada vai vispār nekad. Tā kā, lūdzu, ja Jums kāda no tām šķiet īpaši svarīga vai interesanta (vai ir kādas alternatīvas idejas), dodiet ziņu!

Juridiskās

(1) Pārdomas par sodiem, kas Latvijā draud par piedalīšanos masu nemieros (8-15 gadi). Salīdzinājums ar citām Eiropas valstīm.

(2) Pārdomas par jauno krimināllikuma pantu, kur ir kriminalizēta genocīda noliegšana un attaisnošana

(3) Analīze par to, kā juridiskas normas var kļūt par šķērsli progresīvām idejām

(4) Par likumiem, kurus var pārkāpt nezinot un negribot.

(5) Stipri iekavēts viedoklis par svarīgāko Konstitucionālo tiesību komisijas atzinumā par prezidenta tiesībām. Kas tajā ir jauns un interesants? (kaut kad solīju, bet tā arī neizdarīju)

(6) Par to, kas dažādās Eiropas valstīs draudētu žurnālistam/redaktoram par tik nekaunīgu spiediena izdarīšanu uz prokuratūru vai tiesu, kā nereti notiek Latvijā

(7) Par krimināllikuma "ideoloģiskajiem" pantiem - pārdomas par nodaļu, kas veltīta noziegumiem pret valsti.


Par Latvijas politiku

(8) iemesli, kas man liek domāt, ka Latvijas politiskajā spektrā varētu būt noderīga radikāli kreisa partija

(9) Apcere par Internetu un blogiem 2010.gada Saeimas vēlēšanu kampaņā - kas mani jau tagad satrauc un kas sajūsmina?

(10) Par to, kā Latvijā pārprot "pārstāvniecības" būtību (pašvaldību, Saeimas, EP vēlēšanu kontekstā) un kādas pārpratumam ir sekas

(11) Kur es saskatu bīstamību runām par "nacionālo partiju" konsolidāciju? Kādas varētu būt šādas konsolidāciajs konsekvences

(12) Latvijas pilsonības režīma un etniskā partiju dalījuma mazāk apskatītās konsekvences: vai nepilsoņiem&nelatviešiem vispār ir motivācija aizstāvēt demokrātiskās vērtības?

(13) Novērojums par to, cik Latvijā izvairīgi ir runāts par aktīvu kolaboracionismu ar padomju režīmu (vēstures interpretācijā u.tml.) Analīze par dubultajiem standartiem.

(14) Startēģijas Latvija 2030 ideja par to, ka Latvijā valsts finansējumu partijām varētu organizēt tā, ka katrs cilvēks pats izdomā, kurai partijai viņš piešķirs savu finansējuma kvotu. Analīze par to, vai/kā tas varētu darboties.

(15) Novērojumi "iz dzīves" par Saeimas komisiju darba principiem. Kā tie atbilst/atšķiras no ierastajiem stereotipiem par deputātu darbu

(16) Vai Āboltiņas izteikumi par pensionāru lietu ir spiediens uz Satversmes tiesu? Ja jā, vai pieļaujams?

(17) Kas man patīk un kas derdzas Dombrovska valdības darbā?

(18) Iemesli, kādēļ autoritātās retorikas gadījumi Latvijā, lai gan salīdzinoši bieži, tomēr man nešķiet tik bīstami kā 20.gadsimta trīsdesmitajos gados.

Par valsts pārvaldi

(19) Valsts kanceleja - vai tai ir/nav jābūt kam vairāk par MK sekretariātu?

(20) Iemesli, kādēļ es piesardzīgi raugos uz valsts funkciju deleģēšanu

(21) Ilgtermiņa stratēģijas Latvija 2030 pašas nākotne.

(22) Stratēģijā 2030 pieminētais funkcionālais federālisms - vai tā ir laba vai slikta doma?

(23) Pārdomas par to, vai valstij kā darba devējam ir lielāki pienākumi pret "saviem" darbiniekiem nekā privātajiem darba devējiem (kā atbilde uz nesenu Loskutova komentāru Telegraf)


Starptautiskās tēmas


(24) Galvenās atziņas par Indijas tagadni un nākotni (pēc pirms gada tur pavadītām 3 nedēļām)

(25) Turpinājums manam blogam par Argentīnu pēc defolta


Sabiedriski sadzīviskās

(26) Pārdomas par dažiem amerikāņu un britu seriāliem. Izklaides izglītojošā vērtība.

(27) Apcere par to, ko Latvijas sabiedrībai labu ir devis twitter

(28) Stāsts par nozagto un atgūto riteni. Novērojumi par Latvijas policijas darbu.

(29) Par Jūrmalu: kā tā ir mainījusies 25 gadu laikā. Anything goes filozofijas spožums (jā, ir arī spožums!) un posts.


Plašas megatēmas

(30) Par 20.gadsimta vidus autortiesību izpratnes absurdumu un kaitīgumu 21.gadsimtā.

(31) Liberālisms - kā šis vārds Latvijā ir ticis izkropļots.

(32) Konservatīvisms domāšanā par nākotni - kādēļ tas dažreiz ir veselīgs, bet lielākoties nē?

(33) Universālo vērtību problemātika - iemesli, kādēļ es šim jautājumam veltu tik daudz mana brīvā un ko es vēlos saprast/pierādīt

(34) Kas ir tās parādības, ko Hērodots uzskatīja par pašsaprotamām vai vismaz "normālām", bet kas mūsu sabiedrībā tādas vairs nav (man vajadzīgs iegansts savus skricelējumus uz grāmatas malām pārvēsrt drukātā formā)

(35) iemesli kādēļ es eju balsot vēlēšanās, pat ja saprotu, ka šāda rīcība ir matemātiski neracionāla

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (27) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ivars Līdaka 25.08.2010 13:48
10. Par pārstāvnieciskās varas viltojumu Latvijā un to, kā uzlabot tautas tiešās demokrātijas iespējas. Varas turētāju neatkarība no savas darbības sekām ir valsti graujošs stāvoklis.
Ļoti lūdzu iztirzāt šādu petīcijas uzmetumu un veidu, kā virzīt šādus jautājumus:

Es, būdams Latvijas Republikas pilsonis, piekrītu tālāk aprakstītai petīcijai un to apliecinu ar savu parakstu.

Mēs prasām nodrošināt Latvijas Republikas varas institūciju atkarību no savas darbības sekām.

Petīcija ir adresēta Latvijas Republikas Saeimai.

Tautas neuzticība valsts varas institūcijām ir acīmredzama. Tā izpaužas, sākot ar nesodītiem vēlēto varas pārstāvju publiskiem meliem un beidzot ar tautas
varas pārstāvniecības kropļojumiem jeb korupciju, katrā ziņā ar ciniskiem morāliem pārkāpumiem. Mēs nevēlamies pierast pie tādiem jēdzieniem kā “likumīgs jeb likumdošanas pieļauts noziegums”, “nepierādāms noziegums”, “deputāta tiesiskā imunitāte”, “politiskā bezatbildība”, “partiju uzpirkšana”, “koalīcijas vara”, “atlikta politiskas personas tiesa” un līdzīgiem. Mēs neticam vārda “konsolidācija jeb saliedēšanās” patiesumam, kamēr Saeimas deputāti dzīvo paši savu likumu radītā pasaulē, kurā acīmredzami nerūp
līdzsvars starp Saeimas deputātu, darbinieku atalgojumu un to veikumu.

Tā sauktā “politiskā atbildība” nenozīmē neko, un politiķu un partiju bezatbildība ir nodrošināta
ar koalīcijām. Partiju programmas, ja arī nedaudz atšķiras, tiek aizmirstas tūlīt pēc vēlēšanām.

Īsāk sakot, pastāv interešu konflikts starp lemjošās varas īslaicīgām interesēm un sabiedrības kā kopuma ilglaicīgām interesēm.

Mēs prasām sekojošo.

1. Tiešu un skaidru tautas nobalsojumu jeb referendumu likumu attiecībā gan uz valsts, gan pašvaldības varu. Ir jānodrošina referedumu aktualitātes vērā ņemšana, to īstenojamība un ieceres nesabojājamība. Ir jānovērš iespējami ārēji nobalsošanas kavēkļi, jāaizliedz tautas nobalsojuma jēgas mazināšana un kropļojumu veicināšana, īpaši ja to veic varas pārstāvji. Ir jāapspriež parakstu vākšanas kvotu, balsojuma iznākuma nosacījumu pārskatīšana un
tautas nobalsojuma iznākuma vērā ņemšanas pakāpe arī gadījumos, ja apstiprinājumam pietrūkst relatīvi maz balsu vai pat iespējamās kļūdas robežās.

2. Nodrošināt tautas nobalsojumus ar elektroniskās saziņas līdzekļiem.

3. Nodrošināt īstenojamu deputātu atsaukšanas iespēju starpvēlēšanu periodā. (Nesen atklāju, ka jau notiek parakstīšanās referenduma ierosināšanai, ka vēlētējiem ir tiesības atsaukt atsevišķus deputātus http://www.tribine.lv/ekonomiska-krize/Aicinajums-atbalstit-izmainas/17061)

4. Mazināt deputātu tiesisko neaizskaramību.

4. Nodrošināt likumdošanas obligātu kontroli un pārskatīšanu attiecībā uz noziedzības pēc būtības
tiesiskuma iespēju.


5. Izveidot Vēlētāju reģistru.

6. Novērst koalīciju varas iespēju pār izpildvaru.

Skat. http://www.ipetitions.com/petition/varasneatkariba/

Aicinu šā cilvēkus iepazīties ar bezmaksas tiešsaistes sadarbības, petīciju un novērtējuma rīkiem savai lietošanai- skat. Pasākumu sadaļu facebook "Ivars Līdaka" http://www.facebook.com/home.php?#!/?sk=events&cs=2

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Linda 04.08.2009 14:56
3&34

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Avo 03.08.2009 15:53
Ceru, balsošana vēl nav beigusies:) Divas favorītās tēmas: 2 un 17. Interesanti būtu arī 3, 7, 15, 25, 35.
Iveta, lasu Jūsu blogu ar lielu interesi, jo jūtama ne tikai Jūsu erudīcija, bet arī parasti pie rakstiem ir arī zinoši un argumentēti viedokļi.
Veiksmes!:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

I.K. 03.08.2009 14:53
Normund,

Diemžēl Latvijas Krimināllikums arī šādas nianses nediferencē - tikko ir cilvēka ieslodzīšana apmaiņā pret konkrētām prasībām (kā priekšnoteikumu atbrīvošanai), tad tā jau ir ķīlnieku sagrābšana. Neatkarīgi no tā, vai ir vai nav draudēts ar vardarbību.

Skat.
"Par personas kā ķīlnieka sagrābšanu vai aizturēšanu, JA TAS SAISTĪTS AR DRAUDIEM noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai TURPMĀK AIZTURĒT ŠO PERSONU NOLŪKĀ PIESPIEST fizisko vai juridisko personu vai personu grupu IZDARĪT KĀDU DARBĪBU vai atturēties no tās, izvirzot to par noteikumu ķīlnieka atbrīvošanai

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normunds 03.08.2009 14:10
Ko tad ar ķīlnieku sagrābējiem darītu? Vardarbīgi tos apcietinātu? Ja protesti notiek nevardarbīgi, vardarbības piemērošana no varas puses varu nostāda nepatīkamā pozīcijā (jāņem vērā, ka šeit ir ES un NATO teritorija). 13.janvārī visaktīvāk darbojās huligāni alkohola reibumā, līdz ar to varai bija leģitīms pamats piemērot spēku. Ir cita problēma - vai cilvēki nav novesti tik tālu, ka nevardarbīgi protesti vairs nav reāli.
P.S. Ķīlnieku sagrābšana un pārvietošanās brīvības ierobežošana nav viens un tas pats, jo veicot šādu sagrābšanu, neizbēgami tiek pielietoti vardarbības draudi pret ķīlniekiem (Francijā netika draudēts ar vardarbību!)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

I.K. 03.08.2009 12:16
Ingars,

Principā es Tev pilnīgi piekrītu - es arī pēc 13.janvāra diez vai tik droši jutīšos masu pasākumos. Taču 8 gadi cietumā kā MINIMUMS par to, kas būtībā bija vandālisms+ekstrēma politiskā protesta izpausme, tomēr nav normāli. Šis ir viens no retajiem Krimināllikuma pantiem, kur sabiedriskie darbi nav nemaz paredzēti. 8 -15 gadi bez alternatīvām.

Normunds,
""Saistībā ar 13.janvāri derētu aplūkot Francijas pieredzi kā nevardarbīgi pretoties varas rīcībai. Katrā ziņā Francijas uzņēmumu strādnieki ar bosu iesprostošanu un pat uzņēmuma (ne tā īpašnieka!) spridzināšanas draudiem savu panāca..."

Uzmanīgi ar šādiem ieteikumiem! Kas vienās sabiedrībās ir "normāli", tas citās - noziegums. Latvijā tas gandrīz 100% tas tiktu klasificēts kā ķīlnieku sagrābšana. Ja to izdarījusi personu grupa (darbinieki), tad 5-15 gadi cietumā ar mantas konfiscēšanu (Krimināllikuma 154.)

liberals,
"Man būtu ļoti interesanti uzzināt Jūsu viedokļi - kāpēc Latvijā neeksistē zverināto tiesa ?"
Es nezinu atbildi, taču zinot Latvijas juristu domāšanu, pieņemu, ka Latvijā tā nav tādēļ, ka Vācijā tā nav (jo mēs daudz ko vienkārši kopējam no Vācijas tiesību sistēmas).
Bet varbūt es tiešām kādreiz pareflektēšu par to, kādēļ MAN PAŠAI šķiet, ka zvērināto tiesa nav laba doma. Sagadīšanās pēc tieši vakardien izlasīju Aristofāna "Wasps" un tādēļ pieņemu, ka skaidrojums visos laikos un demokrātijās ir diezgan līdzīgs :)

Ierēdne,
Diemžēl man diez vai būs laiks šajā jautājumā iedziļināties, bet pamēģināšu palobēt politika.lv, lai viņi atrod kādu, kas pamēģina!

Aldi,
Manuprāt, klusēšana norāda, ka īsti jau nav ko teikt. Kā Jūs domājat: kas inteliģencei šobrīd būtu jāpasaka?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

I.K. 03.08.2009 11:56
Liels paldies visiem! Izvēle daudz vieglāka nekļuva, bet nu man vismaz ir skaidrs: 1) par ko noteikti nav vērts; 2) aptuvenas prioritātes par to, ko vajag :)
Šodienu jauns ieraksts par Nr.1 tēmu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 03.08.2009 11:09
9, 11, 27 :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dace 03.08.2009 10:52
4, 15, 29, arī 7

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 03.08.2009 09:37
10>11>31

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Clash 03.08.2009 01:22
(1) Pārdomas par sodiem, kas Latvijā draud par piedalīšanos masu nemieros (8-15 gadi). Salīdzinājums ar citām Eiropas valstīm.

Padomju palieka, kas tika saglabāta Krimināllikumā. Paradoksālākais ir tas, ka massu nekārtību organizētājam šajā pamntā ir mazāk bargs sods kā izpildītājiem. Minimālā soda robeža 8 gadi un ne mazāk - neuzticība tiesnešiem, vēlēšnās jau likumdevējam pateikt, ka šai gadījumā mazāk nevar (pat ja vienu bruģakmeni biji paņēmis rokās). Līdz šim nebija prakses, lai konstatētu apsurdu, bet tagad nebūs dūšas lai samazinātu sodus.
(2) Pārdomas par jauno krimināllikuma pantu, kur ir kriminalizēta genocīda noliegšana un attaisnošana

Eiropas padomes dokuments par rasismu un ksenafobiju prasa noteikt kriminālatbidību par šādu nodarījumu banalizēšanu.

(8) iemesli, kas man liek domāt, ka Latvijas politiskajā spektrā varētu būt noderīga radikāli kreisa partija

Laba tēma, jo līdz šim visas "kreisās"
partijas, bija vai nu "slavu etniskās", vai "bezzobainas, kožu saēstu džemperu" partijas, bez idejāmām un spējās formulēt neordināru, tā sakot mēs jau neko mēs tādi paši, nedaudz vairāk par sociālo sfēru.. sviests.
Kreisai partijai būtu jāpasaka kaut dažas lietas:
1. Solidāra nodokļu sistēma, maksā gan strādājošie, gan kargini&krasoviski.
2. Sociālās iemaksās ir privātīpašums, sociālais budzēts nevar būt ietverts pamatbudžetā, veļ jo mazāk tērēts par labu pamatbudžetam.
3. Atteikšanās no otrā pensiju līmeņa, jo šis pasākums ir tikai banku līdzekļu palielināšanai, krīzes šādu pensiju fondus parauj nebūšanā un pēc tik ilga laika neko negarantē, labāk maksāt šo naudu patreiz dzīvi ēsošajiem pensionāriem. Bet ja nevar atteikties, tad jānosaka, ka 2 līmeņa finanšu līdzekļu var tikt investēti tikai Latvijas ekonomika, nevis straptautiskās finanšu spekulācijās.
4. Hipotekārais kredītņēmējs atbild tikai ar ar ieķīlāto īpašumu.
5. Valsts savus finanšu darījumus veic tikai caur valstij piederošu banku, nevis kā tas bija iepriekš caur Parex.

(30) Par 20.gadsimta vidus autortiesību izpratnes absurdumu un kaitīgumu 21.gadsimtā.

Šī ir svarīga tēma, un te nepieciešami radikāli uzstādījumi, līdz pat filozofiskai izpratnei par šo tēmu. No vienas puses autorība rada tiesības t.sk. uz atlīdzību, no otras, ja kāds izplata autordarbu, negūstot no tā labumu, vai var uzskatīt ka šī parsona ir iedzīvojusies. Mes nevaram ar vienu klikšķi pavairot pārtiku, bet autordarbus varam, un vai ir slikti, ka ar vienu klikški var tik pabaroti miljoni, vei tomēr labāk sveci turēt zem pūra, un rādīt to tikai tiem, kas spēj maksāt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m 02.08.2009 22:34
izskatās, ka būs vien jāraksta par visām. mani aizkustinās sadzīve.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Balsoju par 01.08.2009 21:00
11, 17, 25 :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldis 01.08.2009 15:32
Kāpēc šodien klusē inteliģence? Kur palikuši tie, kas pirms 20 gadienm ar savām publikācijām un stāju iedvesmoja tautu atgūt brīvību/ 9labi-veci, pensijā, siltos amatos), bet kur ir jaunā nekorumpētā intelektuālā elite????
Īrijā, Briselē, banku un ostu padomēs, Delnā un prezidenta kancelejā, KUR???
VISI KLUSĒ UN ATBALSTA VALSTS BOJĀEJU!!!!!!!!!!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ierēdne 01.08.2009 13:53
Valsts pārvalde,optimizācija.
Ministrijās,viņu pakļautības iestādēs par optimizāciju lemj paši iestādes vadītāji,direktori.
Vēlētos zināt,cik lielā mērā optimizācija skārusi pašus lēmējus un viņu padotībā esošās augstāk atalgotās amatpersonas. Liekas,ka šobrīd optimizācija valsts pārvaldē notiek uz zemāko, visvairāk noslogotāko, pamatprocesos iesaistīto darbinieku rēķina,bet augstākstāvošie veic pamatprocesa darbinieku funkcijas un ar augstāku atalgojumu. Netaisni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

liberals 01.08.2009 13:11
Es ļoti atvainojos, bet uzdrikstēšos piedāvāt vienu tēmu, kas gadiem nav skarta. Man būtu ļoti interesanti uzzināt Jūsu viedokļi - kāpēc Latvijā neeksistē zverināto tiesa ? Ja jau runājam par līdzdalību un iekļaujošo demokrātiju (man gan pēdējais jēdziens negad nebija skaidrs), tad kāpēc tik neuzticamies saviem līdzpilsoniem ? Un kas vispār notiek Latvijā un plašāk, kontinentālajā Eiropā, ar to,ko angļi sauc par common law ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kristaps 01.08.2009 12:19
1,2,4,6,7 un 16.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

liberals 01.08.2009 09:53
30-34 būtu ļoti interesanti lasīt ! Likam jau 28. būs jauks, 15. arī. 8. un 18. ir ļoti dīvaini, varbūt nav vērts ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 01.08.2009 01:50
Pēc šodienas materiāla Tautas forumā aktuāls šķiet 3).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nonsens 01.08.2009 00:07
Pārāk daudz uzmanības tiesībsargu blamāžai, nespējot nodrošināt kārtību Saeimas apkārtnē. Kur cilvēki un būvniecība, tur ir iespējami arī negadījumi. Grautiņš ir slikti un pretīgi, tā dalībniekus sodīs, taču tas nevar būt par pamatu savu tiesību neaizstāvēšanai sapulču vai mītiņu veidā, ja kāds šādu veidu atzīst par pareizo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normunds 31.07.2009 22:19
Saistībā ar 13.janvāri derētu aplūkot Francijas pieredzi kā nevardarbīgi pretoties varas rīcībai. Katrā ziņā Francijas uzņēmumu strādnieki ar bosu iesprostošanu un pat uzņēmuma (ne tā īpašnieka!) spridzināšanas draudiem savu panāca...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

svenskterror 31.07.2009 21:46
numur 8!!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sestdienis 31.07.2009 21:15
Ko tur ķēpāties ar blogiem - vajag cept augšā enciklopēdiju, kas ir minimums, lai aptvertu visas 35 tēmas daudzmaz pienācīgā apjomā :)

Mani personīgi visvairāk interesē politika, bet tas jau gaumes jautājums. Ja jāizvēlas, teiksim, trīs tēmas no piedāvātajām, tad:
8. Latvijā teju bīstams jautājums, ņemot vērā, ar ko šis termins lielākoties asociējas - komunismu (lasi - PSRS) un nacionālboļševikiem. Tomēr interesanti. Un svarīgi arī papētīt, kas Eiropā tiek definēts kā "radikāli kreisa partija".
17. Es uzskatu, ka Dombrovska valdība ir labāka par vairākām iepriekšējam, tomēr tai loģiski ir savi trūkumi. Vērts paanalizēt vairākus aspektus. Cik operatīva / profesionāla lemtspējīga / vienota tā ir? Vai Dombrovska valdība netiek bieži uztverta kā Jaunā laika valdība, lai gan tajā ir 5 partijas? Kāda ir valdības komunikācija ar sabiedrību? Utt.
26. Ne par politiku, bet interesanti. Es pats skatos tikai vienu seriālu, bet gan jau Latvijā netrūkst ļaužu - profesionālu seriālu lūrētāju. Vai tā ir tikai trula izklaide, vai tomēr kas vairāk?

Veiksmi un iedvesmu radošajā darbā ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ingmars 31.07.2009 20:08
Par 13.janvāra masu nekārtībām - tur ir vairāki atbildības līmeņi. Ļaunprātīgi huligāni, nemieru organizētāji, nu un tādi "svētdienas nemiernieki", kuri ļāvās pūļa histērijai. Vienus var apturēt tikai reāls cietumsods, pārējiem - daudzas stundas sabiedriskos darbus, uzkopjot publiskas vietas, parkus, peldvietas, utml.

Par 13.janvāri jau ir diezgan labi uzrakstīts - sk. piemēram, http://saprge.wordpress.com/2009/01/14/ . Zaudējumi ir ne tikai ievainotie policisti un garāmgājēji, izdauzītie logi Nacionālās bibliotēkas ēkai un šņabja veikalam Vecrīgā - bet ir izdauzīta arī mūsu uzticēšanos viens otram.

Kopš 1991.g. esmu regulāri gājis uz visāda veida tautas pulcēšanās brīžiem, gadskārtām un manifestācijām - visādas viņas ir bijušas, bet man nekad nav bijis bail no savu līdzpilsoņu rīcības. Pie kam neatkarīgi no tautības - vienlīdz normāli esmu juties kā "ziņkārīgais" 9.maija svinību vērotājs Pārdaugavā, gan arī vislatviešu lāpu gājienā 18.novembrī. Pēc 13.janvāra, kura sākumdaļu pavadīju klātienē, bet patoloģisko noslēgumu apskatījos ziņās un fotogrāfijās - man vairs negribas nekur iet. Es negribu sastapties ar "atsaldētu" ļaužu pūli vai dabūt ar akmeni pa pakausi. Paies daži gadi un varbūt iešu uz mītiņiem atkal. Vai tas ir ieguvums demokrātijai un pulcēšanās brīvībai - nezinu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jeezy 31.07.2009 19:21
Gribu ko dzirdeet par nemieros piedaliisanos un eiropAs saliidzinaajumu. Paldies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 31.07.2009 18:59
Manuprāt, Latvijā ļoti aktuālas ir tās - ar vārda brīvību saistītās tēmas - 2, 4, 7 (un arī ideoloģiskāks skatījums uz to visu - 31, 32, 33, 34).

Varētu būt arī 28 - (riteņu zagšana un saskare ar policiju - varbūt tas ir par drošību mūsu valstī nevis sadzīvi plašā nozīmē).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis 31.07.2009 18:38
Noteikti 1 (pašlaik būtu visīstākais brīdis). Vēl gribētu lasīt arī par 12, 15, 16 un 31.

Citi autora darbi