Konfliktējoši mērķi latviešu nacionālistu spārnā 15

Labdien, lasītāji!

Šodien vairākos interneta portālos ir teksts, kurš apliecina, ka latviešu nacionālistiem un ultranacionālistiem ne vienmēr ir īpaši skaidri mērķi. Runa ir par tā dēvētā Latviešu nacionālistu kluba pārstāvi Jāni Silu, kurš šodien bloga ierakstā priecājas par partijām Lielbritānijā, Nīderlandē un citur, kuras iebilst pret migrāciju un, Nīderlandes gadījumā, "islamizāciju."

Iesaki citiem:

To ir grūti aprakstīt citādi, kā par vāji slēptu rasismu, taču tas nav pats būtiskākais. Nelaime ir tāda, ka līdz ar to J. Sils pierāda, ka viņš nepiekrīt pats savas organizācijas vienam no ideologiem, kurš savukārt ir sacerējies, ka "dekolonizācijas" ietvaros Eiropas valstis varēs pārliecināt, ka Latvijas nepilsoņiem ir jādzīvo tur. Specifiski: "Būtu jāpanāk, lai uz atsevišķām Eiropas Savienības valstīm, kurām nepieciešams darbaspēks, Latvijas un Igaunijas nepilsoņiem būtu atvieglotas iespējas pārcelties uz pastāvīgu dzīvi, nodrošinot viņus ar pienācīgi apmaksātu darbu, dzīvokli un sociālajām garantijām."

Tātad, no vienas puses urrā valstīm, kurās ir latviešu nacionālistiem līdzīgi ļaudis ar pārliecību, ka migrācija ir slikta lieta un nevajadzīga. No otras puses -- pārliecība ka tām pašām valstīm būtu jāpieņem migranti no Latvijas, turklāt ar visām minētajām garantijām. Nu, nelīmējas tas kopā. Kā jau nacionālistiem mēdz gadīties.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 06.06.2009 20:46
Esmu redzējis, kāpēc Rietumos pieaug nacionālas tendences, un domāju, ka pamatoti. Kad pie nostabilizējušās labklājības ierodas humānisma cīnītāju rokām ievesti bēgļi, viesstrādnieki vai vienkārši- laimes meklētāji, pirmie brīži ir vairāk vai mazak mierīgi. Briesmas sākas, kad labsirdīgi pieņemtie sāk dot ziņas uz mājām- ei, te mūs mīl! un ieceļošana sāk progresēt.Īsā laikā labklājības pasaule tiek pārvērsta par haosu un , piedodiet, smirdoņu. Un visa mīlestība pārcieš īstas mokas- mēs pieklājīgie,nezinām, kā pieklājīgi ieskaidrot citādajiem, ko viņi dara aplam. Un augonis tūkst,un sākas konflikti. Nu tie ir sasnieguši politikas līmeni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 06.06.2009 12:05
Jāņa Sila bloga ierakstam nav ne vainas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> Akmens 05.06.2009 22:35
Kāda vēl izsūtīšana? Izsūtīšana ir pret jebkurām cilvēktiesībām. Tas nekad nenotiks. Es ieteiktu vienkārši ņemt un pamēģināt iejusties krievvalodīgā vietā, kā tas ir dzīvot Eiropā bez pilsonības? Viņi dzīvo Eiropā viņu senči kopš 2. pasaules kara un arī vēlākiem laikiem šeit dzīvo, bet viņam nav iespējas doties peļņā uz ārvalstīm. Viņi ir gatavi kautkā iegūt to Latvijas pilsonību, lai iegūtu tiesības aizbraukt no Latvijas. Vai tad tas ir taisnīgi un loģiski? Domāju, ka mums ir jābūt pretīmnākošākiem pret tiem cilvēkiem, kam iespējas nopelnīt ir mazākas un jāpalīdz viņiem vienreiz tikt uz labākām peļņas vietām. Vai tad kādam latvietim gabaliņš nokritīs, ja Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi varētu doties peļņā uz ārzemēm līdzīgi kā to dara Latvijas pilsoņi jau vairākus gadus?
Ieteiktu vienkārši pārvarēt šo tradicionālo skaudību un padomāt ar mazliet vēsāku prātu. Ja tomēr skaudība tik ļoti spiež vēderu un maina sejas krāsu, varbūt vienkārši iedzeriet kādu nomierinošu tēju un ieiet tā kārtīgi pa latvisko/turcisko/somisko nopērties: http://www.pirtslietas.lv/web/?id=400236

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris1 - Akmenim 05.06.2009 18:50
Domāju, ka tas ir pārpratums - VL! neiestājas par vardarbīgām etniskām tīrīšanām. Nekādas jaunas deportācijas netiek plānotas - ne pēc kāda principa. Vislatviešu programmu Eiropas Parlamenta vēlēšanām sk. portāla "Diena" blogā, kur par to raksta viens no viņu kandidātiem - bioloģijas doktors M.Kālis - http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/blog/martins-kalis/deko... .

Runa ir par to, lai dekolonizācija būtu viena no izvēlēm. Tāpat kā amerikāņu politiķi mēdz teikt - "we leave this option on the table". Jo pretējā gadījumā mūsu vienīgā opcija ir integrācijas politika mūsu pazīstamo "integrācijas ekspertu" - N.Muižnieka vai O.Kastēna vadībā. Vai nu arī - vienkārši nedarīt neko un cerēt, ka etniskās attiecības uzlabosies pašas no sevis.

Bet ja cilvēks ir naidīgi noskaņots Latvijai, tad es neredzu, kā viņu integrēt? Ar varu mīļš nebūsi. Ir jābūt programmai, kura palīdz šādiem cilvēkiem atrast konstruktīvāku pielietojumu saviem talantiem, nevis veltīt visus spēkus, lai ienīstu Latvijas valsti un latviešu valodu un radītu te visādas konfliktsituācijas.

Kā mums "integrēt" tādus cilvēkus, kuri "principa dēļ" nevēlas Latvijas pilsonību? Kuri agresīvi pieprasa, lai viņus apkalpo krievu valodā? Ko darīt ar neseniem imigrantiem, kuri pastrādājuši kādu kriminālnoziegumu? Ir daži gadījumi, kad pārgudras shēmas nenostrādā, kad aizbraukšana ir vienīgais risinājums, kurš ļauj saglabāt saprātīgās intereses un cieņu gan konkrētajam cilvēkam-iebraucējam, gan arī Latvijas sabiedrībai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks 05.06.2009 18:46
Nekādu pretrunu nav. Eiropā tā imigrantu problēma ir tik tālu ielaista, ka viņi būtu daudz priecīgāki, ja daļa no viņu arābiem, turkiem, melnādainajiem u.c. ārpuseiropas izcelsmes imigrantiem tiktu aizvietoti ar mūsu krieviem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Akmens 05.06.2009 18:33
Kaut kāds murgs! Dzīvojot 21.gs runāt par dekolonizāciju un krievu izsūtīšanu. Pirmkārt cilvēktiesību princips ir, ka cilvēks var dzīvot tur, kur viņš vēlas. Neredzu iemeslu kpc krievi nevar dzīvot Latvijā. Izsūtija pēc mantiskā nevis etniskā principa un galu galā bez tiem, kurus izsūtija, Latvijas kurltūra nepzuda un latviešu valoda nenomira. Izsūtāmo sarakstus starp citu pieņēma tie paši latvieši, lai izpatiktu Maskavai

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dāvids Vikmanis 05.06.2009 18:29
Man šeit galvenais liekas vārda "nacionālists" pilnīga diskriminēšana niecīgas saujiņas kompleksainu ksenofobu dēļ. Ja Sils, Iesalnieks, Birze un viņiem līdzīgie, saucot sevi par nacionālistiem, muld un plāno ekstrēmas un nepieņemamas lietas, tad viņus arī vajag saukt par ekstrēmistiem nevis kā savādāk.
Es, piemēram, gribētu nosaukt par latviešu nacionālisti Vīķi-Freibergu, bet nedod dies tādā veidā nostatīt viņu vienā līmenī ar siliem un iesalniekiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 05.06.2009 18:23
Jauks video no VPÖ - Austrijas Brīvības partijas - http://www.youtube.com/watch?v=pVnzYs4HYBQ&eurl=http%3A%2F%2... . Reps plus piedziedājums gandrīz kā Bēthovēna korim no 9.simfonijas ;)

Vispār ir vajadzīgs jauna stila nacionālisms. Un šveicieši, nīderlandieši un austrieši ir diezgan daudz ko šajā virzienā izdarījuši. Lai piesaistītu jaunatni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris1 05.06.2009 18:07
Pasaulē ir imigrantu valstis un ir nacionālas valstis. Pat ja Eiropā dažās vietās uzvar nacionālistu partijas, tas nenozīmē, ka nepilsoņi vai citi, kuriem nepatīk situācija te Latvijā, nevarēs aizbraukt, piemēram, uz imigrācijas zemi Kanādu.

Tādēļ nekādu lielu pretrunu šajos Latviešu Nacionālistu Kluba vadītāja J.Sila viedokļos nesaskatu. Papildinot viņu, gribētu teikt, ka ikvienā valstī var attīstīties kāda no nacionālās pašapziņas formām:
(1) Konstruktīvs nacionālisms un patriotisms, kurš liek kalpot savai zemei
(2) Nacionāls nihilisms jeb multikulturālisms
(3) Destruktīvs nacionālisms - separātisms, impērisks šovinisms.

Ja savas zemes patriots pārtop par "multikulturālistu", un pārceļas dzīvot uz Kanādu - tas tomēr ir koks ar diviem galiem. Jo paies tomēr zināms laiks, kamēr viņš aklimatizēsies un kļūs par savas jaunās mītnes zemes patriotu. Savukārt, ja kāds cilvēks nevar pašreizējo mītnes zemi ieredzēt ne acu galā, tad varbūt viņam kā reiz var ieteikt kaut ko pamainīt - jo pastāv cerība, ka nonācis citur, šāds cilvēks varētu atkal kļūt konstruktīvs sabiedrības loceklis.

Kā A.Giļmans to kodolīgi uzrakstīja savā pazīstamajā kredo: "Es — padomju cilvēks. Es tajā iekārtā izaugu, es to iemīlēju un nekad nepiedošu tiem, kas man viņu atņēma. Es balsoju pret Latvijas neatkarību — un vēlreiz nobalsotu pret to, ja rastos iespēja. ... Es atdotu vairāk — deputāta mandātu, tas ir, četrus tūkstošus vēlētāju balsu… atdotu bez šaubīšanās, lai robeža pie Zilupes un kanādiešu pensionāre Pionieru pilī pazustu kā ļauns murgs. --- Nu nevajag mums uzmākties šādi noskaņotiem cilvēkiem ar mūsu glupjo "integrācijas programmu", nav jēgas sūtīt pie viņa Oskaru Kastēnu vai Nilu Muižnieku. Viņi Latvijā nekad nejutīsies laimīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 05.06.2009 17:00
"Latvieshiem loti raksturigi, noradit citiem ,citai nacijai kur viniem dzivot"

Lelde, vai vēsturi neesi mācījusies? Latviešiem tika ierādīta vieta Sibīrijā, kur dzīvot. Tāpat daudziem no Padomju Savienības tika atvieglota piekļuve dzīvei Latvijā. Tika būvēti dzīvokļi un mājas, lai būtu, kur izmitināt imigrantus no Padomju Savienības.
Kāpēc, lai tagad nebūtu atvieglojumi šiem imigrantu pēctečiem pārcelties kautkur, kur krīze ir mazāka un zāle ir zaļāka? Nebūtu arī jāsūdzās par to, ka latviešu valoda ir par grūtu un par to, ka veikalos kāds neprot apkalpot krieviski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

P-P! 05.06.2009 16:54
Cerams, ka neapzināti, bet jūs sapludiniet migrāciju starp ES dalībvalstīm, pret kuru patlaban var tikai iebilst formāli un diezgan bezcerīgi, jo "brīvās kustības" kopienas iekšienē IR viens no tās stūrakmeņiem, un imigrāciju no trešajām valstīm. Apzinoties atšķirības starp abām, izgaist ideja par kaut kādu pretrunu attieksmēs pret abām.

Un kur nu "reliģiskā pārliecība" vēl kā kāds piederību "rasei" apliecinošs lielums - tā tiešām nav pat nekāds nemaināms personas raksturlielums. Atšķirībā no vecuma, if you know what I mean :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jazz57 05.06.2009 16:32
Paskatieties portālā ves.lv,kuri māk lasīt krieviski.Verbālā agresija pret Latviju ir tieši proporcionāla viņu bailēm no mātuškas Krievijas.Kā nekā kvazitotalitāra sabiedrība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krugmans 05.06.2009 16:30
Lelde V,
tieši tā, lielisks piemērs ir Andris1 komentārs Timofejeva blogā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Egils 05.06.2009 15:44
Neredzu nekādu problēmu, pat ja visās valstīs pie varas nāktu nacionālisti. Vienmēr jau paliek arī rezerves variants uz kurieni pārcelties labākas dzīve meklējumos. Tā protams ir Krievija. "Visu Latvijai!" netaisās viņus piespiest, labākas dzīves meklējumos, obligāti braukt uz rietumiem. Austrumi arī derēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lelde V. 05.06.2009 15:25
Latvieshiem loti raksturigi, noradit citiem ,citai nacijai kur viniem dzivot! Kaut kads parprasts nacionalisms.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips