Atslēgvārdi:

komentārs par rakstu 3

Izskatās, ka lielākā diskusija izvērtusies tieši par to vai tad tiešām pārtikai ir tik liela ietekme un par gaļu un tās ietekmi uz vidi. Visi man zināmie pētījumi, kur ir analizēta pārtikas preču vides ietekme, viennozīmīgi uzsver nepieciešamību pievērsties pārtikas jautājumam.

Iesaki citiem:

Viens no apjomīgākajiem šādiem pētījumiem bija Eiropas Komisijas pasūtītais EIPRO pētījums, kur tika analizēti daudzi iepriekš veiktie pētījumi.


Te būtiski ir ne tikai attiecīgā produkta ietekme, bet arī tas cik daudz mēs to pērkam, cik daudz naudas tērējam. No šī var secināt, ka graudaugiem ir ļoti liela ietekme uz vidi, bet mēs tos salīdzinoši maz izmantojam. Lielākā daļa graudaugu tiek patērēta lopbarībā un līdz ar to arī summējas iekš gaļas kopējās ietekmes.

Gaļas ražošanas lielākās ietekmes saistās tieši ar lauksaimnieciskās ražošanas posmu (60-90% atkarībā no produkta). Šeit piemērs par liellopa energoietilpību.


Piekrītu, ka gaļas patēriņš nelielos apjomos ir pieļaujams un par ieteicams, jo tas ir, piemēram, dabīgs bioloģiskās saimniekošanas cikla sastāvdaļa. Diemžēl Latvijā lielākā daļa gaļas vairs netiek iegūta nelielās saimniecībās, bet cūku un putnu fermās.

Latvijā 18% visu CO2 emisiju rodas tieši lauksaimniecībā (gāzes no dzīvniekiem + kūtsmēsli). Tas nav maz – apmēram tik par cik siltuma un enerģijas ražošana. Bet jāņem vērā, ka mēs nespējam saražot tik daudz gaļas produktu šeit Latvijā cik patērējam (gaļas importa atkarība drīzumā var sasniegt pat 25%). Līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāju gaļas patēriņa ietekme uz klimatu ir vismaz par 25% lielāka kā Latvijas lopu emitētais gāzu apjoms.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gold 21.07.2008 15:08
http://tevnauda.blogspot.com/

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vladimirs Vladimirovičs 25.02.2008 15:50

Principā, "liberāls" ir taisnība. Pie vainas šoreiz būs cilvēku vēlme vairoties. nekas cits. Vienkārši Rietumu kultūrai patīk refleksējoši uz to visu noraudzīties. Un izmirt. tikmēr vitālie Dienvidi vairojas uz nebēdu. Un nedomā par eksistenciālas dabas jautājumiem. Viņi vienkārši pi...šas.
Un Brizgas kungs varēs rakstīt un rakstīt, un mēs te lasīt un lasīt. Bet viņi, neko nelasot, tikai lēnām mūs "paņems".
Starp citu, mūsu atbalstītā Kosova ir tikai sākums. Un kāds tam visam sakars ar pārtiku ēšanas paradumiem? Tāds, ka par to uztraucas tikai nācijas un kultūras, kas pašas izmirst.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

iberāls 23.02.2008 23:52

Ko tad tagad - neēst? :)
Paldies Dievam, "lielākā daļa gaļas vairs netiek iegūta nelielās saimniecībās, bet cūku un putnu fermās." Ja būtu citādāk, gaļa būtu tik dārga, ka pensionāri un daudzbērnu gimenes nevrētu to atļauties NEKAD. Vispār jau Jūs cīnaties ar sekām. Cēlonis ir cilvece. Нет людей, нет проблемы.
Nedomāju,ka spēšu Jūs pārliecināt, bet ieteicu izlasīt http://www.juliansimon.com/, īpaši http://www.juliansimon.com/writings/Ultimate_Resource/
Veikalos var atrast tulkojumu uz krievu valodu.

Citi autora darbi
Paparde

Lai zemei sāpes nav Autors:Jānis Brizga

Janis brizga 165x152

attīstība vai izaugsme 15 Autors:Jānis Brizga