"Ko mums vajag no tās Āfrikas?" 2

Ik pa laikam medijos parādās viena vai otra aicinājums, ka Latvijai vajadzētu aktivizēt savu attīstības sadarbības politiku. Ka vajadzētu ne tikai pievērsties sadarbībai ar post-padomju valstīm, bet arī padomāt par Āfriku. Līdz šim esmu dzirdējis visādus viedokļus. Tie ir apmēram tādi: "Ko mums vajag no tās Āfrikas? Ko mēs tur esam "pazaudējuši"?"

Iesaki citiem:

Atceros, ka vēl pirms dažiem mēnešiem neformāli tiekoties ar toreiz augsta ranga diplomātu, viņš man mēģināja paskaidrot, ka, protams, viņam esot žēl "badā cietošo Āfrikas bērneļu" (man burtiski aizrāvās elpa, dzirdot šādu apzīmējumu), bet viņš neredzot nekādu vajadzību Latvijai "iet" valstīs, kuras Francija un citas Eiropas lielvalstis it kā turot savā neo-koloniālisma pavadā.

Tanī pašā laikā tika stāstīts par citu Latvijas ārlietu lielkalibra politiķa vārdiem, ka Āfrika esot "pārāk tālu" no Latvijas, lai sadarbotos ar to.

Financial Times savā rakstā ziņo par Krievijas ekonomiskās diplomātijas virzību Āfrikā. Krievijas diplomāti, mēģinot nodrošināt savu kontroli pār gāzes tirgu, acīmredzot izrēķināja, ka Krievijai "tā Āfrika" nav pārāk tālu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jandžs 07.01.2008 16:44
Galvenais ir spēja domāt radoši un ieskatīties nākotnē. Prāta resurss ir viens no lielākiem bagātības avotiem pasaulē, bet tas jāapgūst pirms sadarbības projektiem. Nauda Latvijā nav tik liela kā Gazprom, BP vai Shell, bet ja tā netecētu pašu oligarhu rožu dārziņam riņķī, gan jau kaut kas atrastos pašiem. Manā pagastā, kas mazliet nomalē, drīz slēgs skolu, bet pārpaliks nams kuru citur uzskatītu, ka piemērotu kādai labratorijai. Nevaram piedāvāt Rīgas kultūru, bet Valmiera nav tālu un autobuss uz Ŗīgu iet regulāri. Pagasts lielāko tiesu nodarbojas ar lopkopību un piensaimniecību, bet nepalaistu garām iespēju būt pirmā vieta pasaulē, kur klonē cilvēkus, kas ienāk pasaulē likumīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aleksis 07.01.2008 11:21
>>> Krievijas diplomāti, mēģinot nodrošināt savu kontroli pār gāzes tirgu, acīmredzot izrēķināja, ka Krievijai "tā Āfrika" nav pārāk tālu.
====
Vai Latvijā ir lieli energoresursu ieguves uzņēmumi līdzīgi krievu "Gazprom", angļu "British Petroleum", holandiešu "Shell"? Ja ir, vai arī kāds zin, kā tādus izveidot, tad uz priekšu! Ar to gan negribu teikt, ka nebūtu uzņēmumu, kuri nevarētu sadarboties - tad jau Pēterim paveras liels darba lauks, saredzot iespējas un palīdzot ārlietu resoram savest kopā vajadzīgos cilvēkus.

Būtu labi slēgt arī līgumus par likumpārkāpēju savstarpēju izdošanu un cilvēkiem iespēju izciest sodu savā dzimtenē. Ja Latvijā, nedod Dievs, atkal nonāktu kādi nelegālie iebraucēji no Somālijas, tad viņus varētu izdot Somālijai pašai (vai arī Etiopijas okupācijas varas iestādēm). Varētu pat palīdzēt šīm valstīm uzturēt piemērotas filtrācijas nometnes tiem robežpārkāpējiem, kuri sadomājuši ceļot bez dokumentiem. Labāk to darīt Āfrikā tuvu viņu dzīvesvietām, nevis teiksim, Olainē. Pēc tam var ķerties arī pie lielākiem starpvalstu sadarbības projektiem.

Citi autora darbi