Atslēgvārdi:

KNAB TAD/KNAB TAGAD 26

Vakardienas raidījums "Nekā personīga" atgādināja, ka šonedēļ būs pagājis gads, kopš Saeima KNAB priekšnieka amatā apstiprināja Normundu Vilnīti.

Iesaki citiem:

Vakardienas raidījums "Nekā personīga" atgādināja, ka šonedēļ būs pagājis gads, kopš Saeima KNAB priekšnieka amatā apstiprināja Normundu Vilnīti.

Ja man būtu jāvērtē, kāds ir bijis šis pirmais gads, tad arī bez "Nekā personīga" visai skandalozajiem atklājumiem es to nebūtu uzskatījusi par veiksmīgu.

Kādēļ?

Tādēļ, ka uz A.Loskutova laika KNAB fona "jaunais" KNABs izskatās vāji. Lai izskaidrotu, ko es ar to domāju, vajadzīgs salīdzinājums starp TAD un TAGAD.

TAD KNABs nodarbojās:


  • ar "sīkumiem" - piemēram, nelielu interešu konfliktu konstatēšana, partiju deklarāciju savlaicīgas iesniegšanas kontrole u.tml.;

  • dažām lielām (high profile) krimināllietām;

  • publiski redzamu cīņu par sistēmisku korupcijas novēršanu - vadītājam piedaloties atklātās diskusijās, lai cīnītos par biroja likumdošanas iniciatīvām, kā arī publiski paužot savu nostāju jautājumos, kas guvuši sabiedrisku aktualitāti.Šie trīs komponenti kopā tad arī veidoja KNAB reputāciju - tā bija iestāde, kurai sabiedrība uzticējās tādēļ, ka ticēja (pateicoties lielajām lietām un publiskajai redzamībai, bet par spīti "sīkumiem") tam, ka iestādes vadībai patiešām rūp korupcijas novēršana.

Kāds KNAB izskatās tagad? KNAB darbs joprojām lielākoties sastāv no sīkumiem, iespējams, ka šajā ziņā tas pat nav kļuvis mazāk sekmīgs. Taču tagad, KNAB darbu vērtējot no malas, rodas iespaids, ka "sīkumi" ir viss, ar ko KNABs nodarbojas. "Lielo lietu" ir maz un - ja iepriekš to trūkumu atsvēra KNAB aktīvisms citās publiski redzamās jomās - tad šobrīd publiskās redzamības iestādes vadītāja līmenī gandrīz nav. Rodas iespaids, ka KNABs ir uzņēmis kursu, lai aizvien vairāk atgādinātu inerto un nepamanāmo Tiesībsarga biroju, kura darbības jēgu un labumu sabiedrībai kļūst aizvien grūtāk izskaidrot.

"Nekā personīga" vakardienas sižets izgaismoja to, kas notiek Vilnīša laika KNAB iekšienē. Skats ir visai depresīvs - kaut vai tādēļ, ka pēc lielajām izgaismotajām nebūšanām A.Loskutova laika KNABā, bija cerība, ka jaunais vadītājs ienesīs labākus iestādes pārvaldības standartus. Tā vietā, ja var ticēt žurnālistu atklātajam:


  1. KNABā joprojām turpinās cilvēku pieņemšana darbā tādā procedūrā, kuru grūti nosaukt par atklātu vai caurskatāmu. Vilnīša laikā KNAB ir pieņemti darbā 20 cilvēki, kas nozīmē Latvijas pašreizējiem mērogiem ļoti lielu kadru rotāciju, - nezinot, kas ir šie cilvēki un kādi bijuši atlases kritēriji, ir ļoti grūti izvērtēt, vai šie KNAB priekšnieka apstiprinātie jaunie darbinieki biroju drīzāk spēcinās vai vājinās.

    2008.gada oktobrī Eiropas Padomes pretkorupcijas organizācija GRECO uzskatīja, ka KNAB priekšniekam lēmumu pieņemšanā par personāla iecelšanu amatos ir pārāk plaša rīcības brīvība un tādēļ ieteica "izstrādāt un ieviest kārtību, kas paredzētu atklātu, taisnīgu KNAB darbinieku atlasi konkursa kārtībā." 2009.gada decembrī aizsūtīju jautājumu KNAB par to, vai birojs šo rekomendāciju izpildījis. Atbildē man tika pateikts, ka "uzsākta iekšējā normatīvā akta izstrāde un tiek plānots, ka līdz 2010.gada 30.aprīlim, kad jāiesniedz ziņojums" GRECO, šis darbs būs paveikts.

    Mani mulsina tas, ka šis tik svarīgais jautājums tiek atlikts līdz pēdējam brīdim - par augstiem labas pārvaldības standartiem tas noteikti neliecina. Protams, ka KNABā ir vairāki amati, uz kuriem būtu nesaprātīgi rīkot atklātu konkursu, taču vismaz kaut kādas procedūras, kas mazinātu priekšnieka subjektīvo simpātiju/antipātiju lomu atlasē jau nu varēja ieviest.


  2. KNABā notiek priekšniekam netīkamu darbinieku vajāšana. Piemērs ar D.Kurpnieces disciplinārlietām (par Vilnīša atstāšanu vienatnē bez tulka ar ASV vēstnieci tad, kad vēstniece ieradusies 10 minūtes par agru; par izteikumu TV3, ka reiz KNABs bijis aktīvāks) ir visai spilgts - turklāt, no malas raugoties, ir grūti vērtēt, vai šis stāsts ir vienīgais, vai arī pret citiem KNAB darbiniekiem ir rosinātas disciplinārlietas uz tik maznozīmīga pamata. Pats satraucošākais gan ir tas, ka KNAB vadītājs ir atļāvies ignorēt divus disciplinārkolēģijas atzinumus, kas bijuši D.Kurpniecei labvēlīgi, uzskatot tos par neobjektīviem. Trešajā komisijā tikuši ielikti 2 Vilnīša laikā KNAB nonākuši "kadri" un tā ar savu atzinumu vēl neesot nākusi klajā. Ja tā ir taisnība, tad šis ir vienkārši kliedzošs gadījums, kurš parāda Vilnīti kā priekšnieku: a) kuram nav svarīga neitrāla izmeklēšana kā vērtība (jo viņš zina, kāds ir "pareizais" atzinums); b) kurš izmanto personālpolitiku kā ieroci pret netīkamiem KNAB darbiniekiem - proti, tas pastiprina aizdomas par to, ka KNAB 20 Vilnīša laikā darbā pieņemtie cilvēki ir tikuši izvēlēti ne tik daudz profesionalitātes, cik personīgas lojalitātes pret Vilnīti dēļ.


  3. KNABs joprojām nav ticis galā ar iestādes iekšējiem korupcijas riskiem. Viens no maniem iemesliem pirms dažiem gadiem paužot tik nepopulāro viedokli, ka Loskutovam būtu jāatkāpjas no amata, bija tieši tas, ka es mēnesi pēc naudas pazušanas skandāla nesaskatīju pietiekamu gatavību KNABā izvērtēt notikušo un steidzami rīkoties, lai novērstu iekšējos riskus (t.sk.korupcijas riskus). Vilnīša sniegtā intervija "Nekā personīga" liecina, ka jaunais KNAB priekšnieks pat nesaprot, kas ir korupcijas risks un ka korupcijas riski - pat ja tie ir vadības līmenī - ir jārisina. Ja Vilnītis nav informēts, ka grūtības segt lielas kredītsaistības ir viens no lielākajiem korupcijas riskiem, tad ir tikai likumsakarīgas bažas par to, vai KNABā maz ir notikusi mācīšanās no iepriekš pieļautajām kļūdām. Korupcijas risku novēršana nav nekāda raķešu zinātne: tā tikai prasa par identificējamu jautājumu loku izdomāt īpašu lēmumu pieņemšanas modeli (piemēram, ja kāda KNAB izmeklētāja rīcībā nokļūst informācija, ka kāds mēģina nopirkt "piekļuvi" KNABam caur KNAB priekšnieka radinieku biznesa atbalstīšanu vai KNAB priekšnieka radinieki paši izmanto priviliģētās saiknes ar iestādi - jāizdomā, kādā veidā notiek šādas informācijas pārbaude, par to priekšnieku neinformējot). Līdzīgi kā ar personālatlases politiku, galvenais, kas vajadzīgs sekmīgā korupcijas risku novēršanā, ir iestādes vadības patiesa griba šo jautājumu risināt."Nekā personīga" sižeta sākumā Vilnītis aicināja viņa darba veiksmes un neveiksmes vērtēt "visiem pārējiem". KNAB struktūras vienkāršošana (pamatīgi samazinot Loskutova laika iestādes struktūru) ir vienīgā veiksme, kas man nāk prātā. Pirms gada, Vilnītim nākot amatā, bija cerība, ka pat ja viņš kā vadītājs būs publiski ieturētāks nekā Loskutovs, tad vismaz būs labāks iestādes menedžeris. Pēc "Nekā personīga" sižeta izskatās, ka cerība bijusi visai naiva.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (26) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mētelītis 17.03.2010 03:26
Kažociņas kundzei maz ziņu. Viņa tā vēlas kaut ko izzīst no pirksta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 12.03.2010 14:28
Šoreiz Streipa kungam ir pilnīgi taisnība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 09.03.2010 18:04
Kārlis Streips > solaris 09.03.2010 17:24 ...viņa to visu ir pamatojusi faktos un informācijā...
-------------------------
Ārkārtīgi aizraujošs paziņojums!

es atrodu piesauktus tikai šādus "faktus un informāciju":
...Vakardienas raidījums "Nekā personīga"...
...darbu vērtējot no malas, rodas iespaids...
...vakardienas sižets izgaismoja...
...ja var ticēt žurnālistu atklātajam...

Ja ir vēl, lūdzu man muļķim norādīt ar pirkstu un konkrētu citātu!

es saredzu tikai vienu faktu - kaut kāda Kurpniece savas intereses realizē caur ilggadīgo KNAB ķēķapuses informatīvās kanalizācijas trubu (kāds jaunums un pārsteigums!), kuras galā ir taure ar izkārtni "Nekā personīga".
Un uz šīs INFORMĀCIJAS un FAKTU pamata tiek izsecinātas un skandētas plašas analītiskas vārsmas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > solaris 09.03.2010 17:24
Vai tiešām Jūs esat tik liels tirliņš, ka nesaprotat, ka blogā ir pausts VIEDOKLIS, kurš pat pie labākās gribēšanas nevar būt objektīvs? Autore ir paudusi savus uzskatus par to, kas KNAB bija toreiz un kas tas ir tagad, un viņa to visu ir pamatojusi faktos un informācijā. Patiešām no Jūsu loģikas izriet, ka žurnālistika vairs nedrīkst vērtēt pilnīgi neko, piemēram, to, ka Šlesera negodīgā attieksme pret dzīvi nav pietiekama, lai runātu par godīgumu politikā kā tādā. Baidos, ka es Jums nepiekritīšu. Iveta -- paldies par blogu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sauleskalns 09.03.2010 16:34
Komentārs par komentāru Nr.2. LR kopumā darba ņēmēji ir gana labi aizsargāti un esošās likumdošanas ietvaros ir grūti atlaist darbinieku, kurš formāli neko nav pārkāpis, bet kurš patiešām pašas autores vārdiem biroju vājina, nevis stiprina. Žēl, ka atrāk netika pievērsta uzmanība konkrētajai personai un tur vēl daži "labi", ar kuru aiziešanu birojs tikai iegūtu. Profesionalitātes ziņā biroju daudz būtiskāk ir vājinājusi to speciālistu aiziešana, kurai par pamatu ir bijusi nespēja sastrādāties tieši "aizstāvamo". Par vēlu attapies Vilnītis, bet kā saka, labāk vēlāk, nekā nekad. Disciplinārlietas ir tikai tiesiskais pamats, lai kaut kā "atsēdinātu" tos, kuri ir atsēdināmi. KNAB vēl gana daudz personāla, no kura jēgas nekādas nav. Neesmu kompetenta komentēt pieņemtos darbiniekus, bet "tīrīšana" vecajos kadros ir pat ļoti nepieciešama. Lai KNAB izdodas tik vaļā no vecajām senalām!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 09.03.2010 14:23
veesums > Andris_2 09.03.2010 13:59 ...neesi konkursu izturējis?...
-------------------------
bet tu , ja jau kaut ko tādu raksti - viens no šobrīd patriektajiem.
Nebēdā! Lupatiņš paņems sev blakus sarakstā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

veesums > Andris_2 09.03.2010 13:59
Sajūta tāda,ka Loskutova laikā neesi konkursu izturējis?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Liene 09.03.2010 13:06
Rakts patika, var kritizēt cik pamatoti vai nepamatoti ir daži izteikumi, bet katrā ziņā tas, ka KNAB ir palicis ļoti vājš es domāju ir acīmredzams katram! Un žēl, no Loskutova vismaz bija neliels respekts, bet no Vilnīša nekā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 09.03.2010 12:48
Es kaut kā neesmu pamanījis, ka I.Kažoka būtu satraukusies par finanšu ministra vai Latvijas Bankas vadītāju lielajām parādsaistībām.

Vai varbūt cienījamā autore neuzskata, ka šo cilvēku parādsaistības varētu ietekmēt viņu pieņemtos lēmumus vai sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem? Piekritīsiet, ka vienā vai otrā gadījumā, atkarībā no viņu pieņemtajiem lēmumiem, var mainīties šo amatpersonu finanšu saistību nākotne.

Ar to es gribu vien atzīmēt, ja analizēt/kritizēt, tad visus pēc nopelniem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

LV 09.03.2010 11:01
Ārprāts, cik daudz jālasa par politikāņiem, un kad tad strādāt ja jāpārlasa šitais viss. es nelasīšu :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 09.03.2010 10:58
Tā pat kā rafinēts noziedznieks vienmēr parūpēsies par alibi, bet bez vainas iesaistītajam 99% gadījumu tāda nebūs, tā arī konkursi mūsu mazajā valstiņā tiek izmantots nevis labāko pretendentu izvēlei, bet dažādu savtīgu interešu apbarikādēšanai ar bruņu plāksnēm - sak' "mēs jau nē - KONKURSS".
Spilgtākais piemērs - "pēkšņs" klasesbiedru uzvaras gājiens.
Man, piemēram, no politiķa Loskutova nupat šeit rakstītā gribas izdarīt secinājumu, ka, acīmredzot, viņa laikā ar butaforisku konkursu palīdzību ir savākti tādi ielikteņi, kuru patiesā kompetence ir tik zem katras kritikas. Praksē "ar svaigu aci" uzlūkota viņu atdeve ir izrādījusies pilnīgi nepieņemama.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksejs Loskutovs 09.03.2010 09:27
Iveta, tu raksti:"KNABā joprojām turpinās cilvēku pieņemšana darbā tādā procedūrā, kuru grūti nosaukt par atklātu vai caurskatāmu". Atļaušos iebilst - "tad" praktiski visas vakances bija aizpildītas konkursa kārtībā. "Tagad", cik zinu, neviena. Un vēl, absolūti lielāka daļa no tiem, kas ir aizgājuši (lasi - bija spiesti aiziet, jo bija vai nu pazemināti amatā, vai nevarēja pieņemt Vilnīša vadīšanas stilu) ir mana laika nodaļu vadītāji. Cilvēki, kuri Birojā nostrādāja vairākus gadus, bet daži - no Biroja pirmsākumiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis 09.03.2010 09:11
Ziniet, optimismu vieš braukšanas kultūra Latvijā. Ja pirms dažiem gadiem daudzie šoferi bija nupat nolikuši tiesības un vēl mācījās braukt, tad tagad vakardienas trakotāji jau ir pierimuši un puslīdz iemācījušies, kā uzvesties. Ātruma pārkāpumu ir mazāk, arī avāriju un bojāgājušo skaits pēdējos gados ir būtiski sarucis.

Internets ir jaunāka mantiņa par autovadītāja apliecību. Tas ļauj cerēt, ka tādi troļļi kā solaris, TPJO, Delfu komentētāji un citi ar loģikas trūkumu apveltīti indivīdi ar laiku kļūs arvien marginālāki un maznozīmīgāki interneta vidē.

Kultūras veidošanās ir lēns process. Bet tomēr tas notiek.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mameha>Solaris 09.03.2010 08:42
pēc jūsu loģikas sanāk, ka KNAB darbu vispār neviens nevar vērtēt, jo kuram gan būtu tā pieeja pilnīgi visām lietām, ar ko KNAB nodarbojas?! visticamāk, pašiem KNAB darbiniekiem, tātad viņi paši sevi arī tā kā vērtētu, un tas jūsuprāt būtu pareizi un objektīvi?

Ivetas argumenti, kā parasti, ir lieliski pamatoti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

solaris 09.03.2010 07:55
Ar tādiem "argumentiem" 'no malas' var argumentēt jebko. Bet cik tālu šādi argumentētais viedoklis atbilst realitātei, tas interesē tikai cilvēkus, kuru viedoklis ir atšķirīgs. Kā smejies, ja pārliecība neatbilst faktiem, tad jo sliktāk faktiem. Gluži kā ideoloģiskie aģitatori (gan ļeniniskie, staļiniskie, gan gebelsa utt.), stundām varēja argumentēt savu pārliecību un cilvēki, protams, arī noticēja. Reti kurš uzdeva jautājumu, kāds vispār, pie joda, ir faktiskais pamats jūsu pārliecībai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

solaris 09.03.2010 07:54
Ar tādiem "argumentiem" 'no malas' var argumentēt jebko. Bet cik tālu šādi argumentētais viedoklis atbilst realitātei, tas interesē tikai cilvēkus, kuru viedoklis ir atšķirīgs. Kā smejies, ja pārliecība neatbilst faktiem, tad jo sliktāk faktiem. Gluži kā ideoloģiskie aģitatori (gan ļeniniskie, staļiniskie, gan gebelsa utt.), stundām varēja argumentēt savu pārliecību un cilvēki, protams, arī noticēja. Reti kurš uzdeva jautājumu, kāds vispār, pie joda, ir faktiskais pamats jūsu pārliecībai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

rv 09.03.2010 07:49
misters solāris vienkārši noraida indukcijas kā izziņas metodes pielietojumu žurnālistikā vai diskusijā. viņam secinājumu izdarīšanai noteikti vajag "visu informāciju", šajā gadījumā ar knab darbības redzamajām izpausmēm viņaprāt nepietiek.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pinjons 08.03.2010 22:29
Solaris - izteikti tendencioza un neobjektīva ir jūsu attieksme pret bloga autori. I.K. atšķirībā no jums savu viedokli ARGUMENTĒ un ARGUMENTĒTI OPONĒ viedokļiem kuriem nepiekrīt, tā vietā lai truli maltu savu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Flash 08.03.2010 22:06
Super rakstiņš! Tomēr varbūt tas korupcijas apmērs Latvijā ir tā kā parspīlēts. Ir tikai tāda ista valsts nozagšana likumu līmenī, kam KNAB nepietiek ne smadzeņu, ne iespēju piekļūt. Jā, iepirkumi... Bet patiesībā nekad nav iespējams līdz galam godīgi noskaidrot, vai tas pirkums bija vai nebija vajadzīgs. TUr arī KNAB rokas par īsām - APK piemērot nevar, pārējais vienkārsi štrunts...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

solaris 08.03.2010 21:51
Džīzis, cik ietiepīgs cilvēks. Taču pateica jau - nevar vērtēt iestādes darbu, ja nav informācija par visām lietām, kur turpinās izmeklēšana un operatīvais darbs (jo informācija par tām vienkārši nav pieejama cilvēkiem 'no malas', bet tādas līdz tiesai nonākušas lietas, kā piemēram korupcija Rīgas Domē, vienkārši tiek ignorētas), un nevar arī vispārināt savu viedokli par vienu cilvēku uz visu pārējo kolektīvu. Tie arī ir argumenti! Ja cilvēks nevēlas tos pamanīt, tad jau protams nepamanīs, kur nu. "Wishful thinking".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Iveta Kažoka 08.03.2010 21:26
solaris,

Atšķirība ir tāda, ka es savu iespaidu argumentēju (skaidroju - kāpēc izskatās tā, kā izskatās), bet Jūs nē. Tas par inteliģenci.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

solaris 08.03.2010 20:35
Vērtējot, kā IZSKATĀS Ivetas Kažokas blogs, man no malas šķiet (un es ne brīdi neapgalvoju, ka tas ir objektīvs vērtējums), ka tas IZSKATĀS tendenciozs. Maigi izsakoties.
Gluži tas pats princips...
Ja nav cilvēkam inteliģences, tad nav, katram savs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Iveta Kažoka 08.03.2010 17:14
solaris,

"Kā var 'no malas' skatoties, zināt ar ko nodarbojas operi un izmeklētāji, kamēr lietā ir spēkā izmeklēšanas noslēpums?! "

Kur es apgalvoju, ka es zinu, ar ko nodarbojas operi? Tas, ko es teicu: skatoties uz KNAB darbu pēdējā gada laikā, rodas iespaids, ka tas nodarbojas gandrīz tikai ar "sīkumiem" (izņēmums - BKUS), turklāt vēl "vārās savā sulā". Ja tuvākajā laikā gaidāmas lielas lietas, tad atzīšu, ka pirmā gada iespaids bijis mānīgs.

"Otrkārt, tas ir izteikti tendenciozi un neobjektīvi - vērtēt lielu iestādi kopumā pēc viena cilvēki, tās vadītāja, atsevišķām īpašībām."

Savā blogā galvenokārt vērtēju tos KNAB darba aspektus, kuriem ir visai tiešs sakars ar iestādes vadības rīcību/attieksmi (personālpolitika; izpratne par disciplināratbildību; iekšējo korupcijas risku vadība). Ievadā es salīdzināju to, kā IZSKATĀS Loskutova laika KNAB ar Vilnīša laika KNAB. Kur te tendenciozitāte?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

solaris 08.03.2010 16:52
Kā var 'no malas' skatoties, zināt ar ko nodarbojas operi un izmeklētāji, kamēr lietā ir spēkā izmeklēšanas noslēpums?! Nu kā var šitik bezatbildīgi izteikties!
Otrkārt, tas ir izteikti tendenciozi un neobjektīvi - vērtēt lielu iestādi kopumā pēc viena cilvēki, tās vadītāja, atsevišķām īpašībām. Jā, man arī varbūt šķiet jocīgs Vilnīša izteikums par viņa sievas ienākumiem. Taču kāds gan tam sakars ar visas iestādes darbu?! Zini, kolektīvās atbildības princips tiek noraidīts civilizētā sabiedrībā jau kopš otrā pasaules kara laikiem...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Iveta Kažoka 08.03.2010 16:52
Andris_2:

Jums ir problēmas ar teksta uztveri - kā reizi kredīta kā tāda fakts mani maz uztrauc. tas, kas mani tiešām uztrauc: riski, kas ar to ir saistīti un ko KNABs priekšnieks neredz (un tādēļ nerisina).

Bet ja jūs interesē mana konsekvence, tad lūdzu skat. kaut vai šajā pašā resursā. Gan par citiem parādniekiem http://www.politika.lv/blogi/index.php?id=61221 , gan rudens notikumiem (kurus es visai izvērsti komentēju arī Latvijas Radio un Baltkom radio Jakāna disciplinārlietu kontekstā): http://www.politika.lv/temas/tiesiska_valsts_un_korupcija/br...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 08.03.2010 16:28
Mēs jau vairākus (daudzus) gadus dzīvojam informatīvā vidē, kurā lieli amatvīri ir lielos parādos.
Visu pagājušo gadu un it īpaši vēlo rudeni mēs dzīvojām informatīvajā vidē, kur publika "cepās" ap viena liela amatvīra izrīkošanos ar kāda dienesta priekšnieku, ignorējot jebkādu disciplinārlietu komisiju sniegtos vērtējumus.

Lūdzu atgādiniet, Kažokas kundze, kur es varu izlasīt Jūsu viedokli par "gaišajiem" parādniekiem un ar to saistītajiem riskiem, ka arī par "saulvedīgajiem" nostādinātājiem ?!

Šausmīgi jocīgi, ja cilvēks ilgi ilgi klusē (guļ) un tad PĒKŠŅI sāk ... hm... nepalikšu rupjš

Citi autora darbi