Atslēgvārdi:

Kas notiek KNAB? 28

Labdien, lasītāji!

Raizes rada tas, kas patlaban notiek Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB). Iespējams, kā saka amerikāņi, vistas ir atgriezušās laktā un sākušas perēt. Biroja vadītājs Normunds Vilnītis, cik var spriest no materiāliem medijos, ir centies apiet savus vietniekus Alvi Vilku un Jutu Strīķi, veidojot pats savu izmeklēšanas un korupcijas apkarošanas nodaļu. Par to, ka tas nozīmētu funkciju dubultošanos, ir runājusi i Valsts kanceleja, i premjerministrs Valdis Dombrovskis. Pēdējais ir devis rīkojumu par paredzēto pārmaiņu apturēšanu. Tomēr pats satraucošākais ir tas, ka pret Vilnīša plāniem protestējuši daudzi KNAB darbinieki, kuriem liekas, ka biroja vadītājam ir netieši plāni: "Mēs uzskatām, ka vēršanās pret mūsu kolēģiem vislielākajā mērā ir saistīta ar viņu principiālo nostāju dažādu dienesta jautājumu risināšanā. Mums ir radies priekšstats, jācer - kļūdains, ka jūs būtu priecīgs, ja birojā nestrādātu tādi darbinieki kā Juta Strīķe, Alvis Vilks." Vilnītis ir solījis, ka viņš atbildes vajadzībām izplatīs pats savu atklāto vēstuli.

Iesaki citiem:

Lai nu paliek, ka atklātu vēstuļu apmaiņa šķiet visnotaļ dīvains process tik nozīmīgai iestādei, kā KNAB, ja runa ir par attiecību noskaidrošanu. Centrālais jautājums tomēr ir un paliek, vai Normunds Vilnītis KNAB vadībā nokļuva tāpēc, ka viņš attiecīgajā brīdī bija pats labākais profesionālis, vai arī viņu Saeima iecēla tāpēc, ka viņš apmierināja konjunktūras prasības. Te der atcerēties veidu, kādā Saeimas "gudrās galvas" atbrīvojās no iepriekšējā KNAB vadītāja Alekseja Loskutova un sāka meklēt cilvēku, kas nāks viņa vietā. Atcerēsimies, ka process bija, maigi sakot, baltiem un godmaniskiem diegiem šūts. Toreizējais premjerministrs vienpersoniski deklarēja, ka par KNAB direktoru nevar kļūt neviens, kas tur jau strādā. Visnotaļ dīvaina pieeja. Astoņus mēnešus valdība ap šo jautājumu tūļājās -- no Loskutova izdevās atbrīvoties 2008. gada jūnijā, bet Vilnītis amatā stājās tikai nākamā gada martā. Lai nu kā, bet patlaban, 2010. gada maijā, rodas lūk, kāds jautājums: Ja Normunds Vilnītis uzskata, ka viņam ir vajadzīga pašam sava izmeklētāju nodaļa, kura apiet to izmeklēšanas nodaļu, kuru vada Juta Strīķe, tad acīmredzot viņam kaut kas nepatīk tajā, ko Strīķe un viņas cilvēki dara. Ja tā, tad būtu nepieciešams skaidrā un atklātā tekstā pastāstīt -- kas tieši? Jo Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs tomēr pietiekami aktīvi darbojas lauciņā, kura mūsu valsts politikāņiem ir visnotaļ bīstama un, ja tagad ir iemesls domāt, ka pērn martā tomēr KNAB vadītāja amatā tika iebīdīta "vajadzīgā" persona, tad diez kas nav. Vēl jo vairāk, ja ņemam vērā Vilnīša atkārtoti pausto domu, ka knābim vairs nevajadzētu nodarboties ar politisko partiju finansēšanas monitoringu. It kā tā nebūtu viena no tām jomām, kurās korupcija, vai vismaz krāpšanās ir visnotaļ iespējama. Varbūt, ka anonīmais gļēvulis Andris_2 atkal bļaus MELI, MELI, bet fakts ir tāds, ka tas bija KNAB, kurš pēc 2006. gada Saeimas vēlēšanām piefiksēja to, ka "Tautas" partija un Šlesera biznesa projekts priekšvēlēšanu kampaņas laikā smagi pārtērējās un jautājumu nosūtīja prokuratūrai. Viens notiesājošs spriedums attiecībā uz "Tautas" partiju jau ir bijis. Jā, vēl gala vārdu Augstākā tiesa un Dievs tas kungs nav pateikuši, bet tikai izmisīgi cinisks cilvēks var uzskatīt, ka premjerministra biroja vadīta "pozitivitātes" kampaņa tiešām ir kaut kas dikti neatkarīgs un ar politikāņiem nesaistīts. Augstākā tiesa pateica, ka šie pārkāpumi nebija tik briesmīgi, ka būtu atceļami visi vēlēšanu rezultāti, bet tas nenozīmē, ka tiesāšana šajā jautājumā ir apturēta, un man ir pat ļoti grūti iedomāties, ka kaut kādā līmenī tiesa spriedīs, ka premjerministra biroja vadīta "pozitivitātes" kampaņa patiešām ir kaut kas dikti neatkarīgs. Piedevām, šogad KNAB ir rūpīgi jāskatās arī uz to, kas notiek Latvijas Neatkarīgajā televīzijā ar tās "politiski neitrālajām" diskusijām par dzīvi.

Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā patlaban notiek ķīviņi darbinieku starpā, tad situācija ir steidzami jāatrisina. Šis nav Tiesībsarga birojs, kurā ir notikuši līdzīgi procesi, bet kurš Latvijas sabiedriski politiskajā dzīvē pašreizējā tiesībsarga izpildījumā ir bijis pilnīgi nejēdzīgs. KNAB savukārt ir vajadzīgs un kā ēst.

***

Un vēl. Dienas portālā turpina cepties "Tautas" partijas jauniešu organizācija, šoreiz cilvēka vārdā Sarmīte Kolāte personā. TP jauniešu organizācija, tā S. Kolāte, ir atkārtoti sazinājusies ar LTV par to, ka es neesot "politiski neitrāls." Nu, te nu jaunietei acīmredzot ir vēl kādu brītiņu jāpamācās. Protams, ka es neesmu politiski neitrāls. Neviens zinošs cilvēks nav un nevar būt politiski neitrāls, un it īpaši tas tomēr ir sakāms par cilvēkiem, kuri ir komentētāji. Esmu pat dikti saskaities par to, kas "Tautas" partijas vadības laikā mūsu valstī darījās. S. Kolāte gan lielās, ka "Aigara Kalvīša laikā Latvijas finanses bija vislabākā stāvoklī, kādas atjaunotās valsts vēsturē bijušas." Nezinu, ko un kur viņa ir mācījusies (vai nemācījusies), bet burbulis, kas toreiz veidojās, nudien nebija "vislabākais stāvoklis," jo ļoti ātri tas tomēr veidoja "vissliktāko stāvokli." Nezinu, ko TP jaunieši vēlas Latvijas televīzijā redzēt -- situāciju, kurā par politikāņiem vispār neviens nerunā? Jā, droši vien, ka viņiem tā būtu labāk, bet tieši sabiedriskā televīzija ar valsts pasūtījumu ir pareizā vieta, kur par politiku runāt arī kritiski. Kā esmu daudz teicis, S. Kolātei un viņas domubiedriem būtu jāaplūko fakts, ka "Skatā no malas" jau nepiedalos es vien. Man ir 15 kolēģu un, ja par "Tautas" partiju nekas īpaši labs nav sakāms nevienam no tiem, tad būtu jāliek lietā senais krievu teiciens "nav ko spoguli vainot, ja ģīmis šķībs" (paldies komentāra rakstītājai Ievai par šo teicienu). Lieki teikt, partijas, kurām par iekļūšanu nākamajā Saeimā ir iemesls šaubīties, vēlas apklusināt jebkuru kritisku balsi un priecāties par jebkuru slavējošu balsi. Taču "Tautas" partijas jaunieši savā tārbā met visu ko pēc kārtas. Vakaru, kad es uzbrēcu Aināram Dimantam. Aināram, kurš pēc tam smaidīja un saprata. Kā arī manu radio raidījumu "Vārds tiek dots jums." To nu gan varbūt Sarmīte Kolāte un viņas domubiedri varētu sākt likt mierā. "Vārds tiek dots jums" beidzās ... pirms sešarpus gadiem.

Rīt iešu uz sarunu ar LTV ģenerāldirektoru.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (28) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jumors 05.06.2010 12:23
Ja es kaut ko publicēju, tad saprotu- visiem labs nevar būt pat pie vistalantīgākajiem vecākiem un smukākā ģīmja. Un ir pilnīgs sviests skaidrot kādam, kurš negrib tapt apskaidrots vai apvainoties uz kādu, kas ir principiāls apspļaudītājs(lai neteiktu- kamielis), jo pasaulīte ir raiba. Pagaidām tas priecē- līdz līmenim, kad kļūst riebīgi...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - Mahris 04.06.2010 15:06
Paldies, Mahri. Te tiešām tas nebija, bet skaidri atceros, ka nebiju pirmais, kurš pārgāja uz "Tu". Bet, ja nu tomēr kļūdos, tad no visas sirds atvainojos Streipa kungam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - jaunā ārste 04.06.2010 15:00
Velti Jūs cenšaties, tas ir kā pret sienu. Es katru sestdienu eju pirtī. Tur nāk arī kāds krievs, kurš visu mūžu nodzīvojis Latvijā, bet nav iemācījies nevienu latviešu vārdu. Mums bieži iznāk politiski strīdi. Nu, tad gluži kā Sreipa kungs, brīžos, kad viņam nav pretargumentu, viņš veikli aizslīd uz citu tēmu un izliekas, ka manu sacīto nav sapratis. Viņš gan nekad nenolaižas tik zemu, ka, lai iegrieztu oponentam, aizrāda uz viņa drukas kļūdām un nesakarīgiem teikumiem. Sreipa kungam jau arī šīs drukas kļūdas reizēm gadās (man arī, bet es neesmu universitātes pasniedzējs).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > jaunā ārste 04.06.2010 12:26
Nu centos, cienītā. Kur tad jūsuprāt ir tā "būtība"? Politiskai partijai nevar būt gods un cieņa, tie nav kolektīvi jēdzieni, un tas nav jautājums par kultūru vai tās trūkumu. Un, ja jau par neatbildēšanu uz jautājumiem, lūdzu -- pasakiet tomēr, kas jūsuprāt ir "sabiedrības intereses" Latvijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mahris > anglosaxis 04.06.2010 12:25
Jūs teicāt: "Protams, man nav iespējas uzmeklēt šos nu jau vairākus gadus vecos faktus".
Interneta iespējas vajag pārzināt. Vai Gūgles tanti nepazīstat?
Tante apgalvo, ka "Tu" lietā atmiņa Jūs viļ. Te divas norādes, kur Streipa kgu tutināt: http://www.diena.lv/lat/politics/blog/kaarlis_streips/par-va... http://www.diena.lv/lat/politics/blog/kaarlis_streips/atkal-...

P.S. Taisnību sakot, neuzskatu amlatviešos vispārpieņemto "Tu" par īpašu grēku. Vienkārši mīlu precizitāti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunā ārste 04.06.2010 12:15
Pajautājiet off the record tiem apt.70% cilvēku UK, kas neatbalsta leiboristus uz ielas, ko viņi domā, nevien tādus epitetus dzirdēsiet, bet, redziet, starpība ir tāda, ka Jūs paužat savas politiskās antipātijas off the record variantā tiešajā ēterā sabiedriskajos medijos. Sky News, kas ir acīmredzami toriju atbalstītāji, nevienā komentējošā raidījumā pat neatļaujas lietot leiboristus aizskarošus epitetus, kas aizskartu viņu godu un cieņu, bet laikam līdz tādam kultūras līmenim Jums ļoti, ļoti, ļoti tālu. Turklāt uz nevienu jautājumu, ko Jums uzdevu, nespējat atbildēt pēc būtības.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > jaunā ārste 04.06.2010 11:45
Nu, jauki, ka Jūs patērējat arī ārvalstu informācijas kanālus, bet vai Jums varbūt ir ienācis prātā, ka BBC neviens leiboristus nesauc par bandu tāpēc, ka tas nav vajadzīgs? Banda, cienītā, ir organizēta cilvēku grupa, kura dara kaut ko kaitīgu, un Kalvīša valdību ar drošības likumiem, ar naudas atmazgāšanas legalizēšanu, ar vēršanos pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, ar nodokļu nemaksāšanas leģitimēšanu, ar tautsaimniecības uzkarsēšanu līdz sprādzienam u.tml. tā var aprakstīt pilnīgi un absolūti noteikti. Un kā lai saprot Jūsu apgalvojumu, ka sabiedriskajā televīzijā un radio viedokļiem ir jābūt "polarizētiem" (Jums vajadzētu mazliet rūpīgāk rakstīt, tad Jūs izvairītos no drukas kļūdām un teikumiem, kuri sanāk nesakarīgi)? Piemēram, ja es raidījumā saku, ka "Tautas" partijas deputāti balsojumā par Maizīti meloja, vai man nākamajā teikumā ir jāsaka, ka "Tautas" partijas deputāti balsojumā nemeloja? Ja saku, ka ir briesmīgi, ka Rīgas domē ir maksāti kukuļi, vai nākamajā teikumā man ir jāsaka, ka tas ir ļoti jauki, ka Rīgas domē tiek maksāti kukuļi? Ja saku, ka LPP ir aizspriedumaina pret seksuālajām minoritātēm, vai nākamajā teikumā ir jāsaka, ka tā ir pati iecietīgākā no visām iespējamām partijām? Ja saku, ka Atis Slakteris ar savu "nasing spešal" interviju pilnīgi izgāzās, vai nākamajā teikumā ir jāsaka, ka tā bija inteliģentākā un saturīgākā intervija, kāda vien jebkad ir notikusi visā pasaules vēsturē? Un vēl vairāk, "Skatā" pilnīgi noteikti ir izskanējusi kritika par visām partijām pēc kārtas. Esmu runājis par to, ka Vienotība politisko uzskatu kontekstā ir diezgan liels ķīselis. Laikā, kad Einārs Repše bija premjerministrs, viņu un tātad Jauno laiku es kritizēju daudz un ļoti. Es kritizēju tad, kad es saskatu kaut ko, kas ir kritizējams. Es uzslavēju tad, kad es saskatu kaut ko, kas ir uzslavējams. Jūs piesaucat "sabiedrības intereses." Kas tad īsti ir šīs sabiedrības intereses? Vai kopējas un vienotas intereses ir Tatjanai Ždanokai un Raivim Dzintaram? Solvitai Āboltiņai un Aināram Šleseram? Ja kas, tad latviešiem un nelatviešiem, vīriešiem un sievietēm, homoseksuālām un heteroseksuālām personām, pamatiedzīvotājiem un imigrantiem, darba devējiem un darba ņēmējiem? "Skatā no malas" izskan ļoti daudz un dažādu viedokļu, ne jau tikai viens vien. Ko no tā visa Jūs nesaprotat?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jaunā ārste 04.06.2010 11:35
Bet ašķirībā no Dombura vai de facto viņi nav nostājušies neviena politikā spēka pusē, objektīva kritika tiek gan Vienotībai, gan AŠ2, gan SC utt.
Bet Jūs, izskatās, nu nekādi nespējat slēpt savas politiskās simpātijas Vienotībai?
Jo trubas zemnieki, banda, varza, zagļi utt, ir klaji nievājoši, kā arī godu un cieņu aizskaroši termini, kā tas saskan ar objektivitāti? Regulāri skatos BBC programmas, kurās diskusijas ir ļoti bieža parādība, nekad nav manīts, ka komentējoša raidījuma vadītājs būtu leiboristus, lib.dem, torijus saucis par bandām, Mančesteras rupnīcu īpašnieku torijiem vai zglīgajiem Londonas zimeļaustrumu liberāldemokrātiem. Demokrātriskā valstī katram var patikt kāda partija un tās uzskati, bet sabiedriskā televīzija un radio realizē sabiedrības intereses, tas ir polarizētu, objektīvu, nevis izsmejoši zākājošu, godu un cieņu aizskarošu. Vai šie sab.mediju darbības principi Jums nav saprotami?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > jaunā ārste 04.06.2010 11:17
Ja ārste, tad acīmredzot augsti izglītota un tāpēc šo to saprotoša, ja arī kārtējo reizi anonīmi gļēva. Bet, lūdzu, atbildiet man uz šādu jautājumu. Ja Jūs uzskatāt, ka sabiedriskajos medijos informācija ir jāatspoguļo "objektīvi," tad kādu Jūs saredzat raidījumu "Skats no malas"? Piemēram, kas raidījuma dalībniekiem būtu jāsaka, ja jautājums ir par Maizīša neievēlēšanu? Vai tas ir "neobjektīvi" konstatēt, ka process bija pilnīgi politizēts un ar Maizīša profesionālismu tam nebija nekāda sakara? Vai tas ir "neobjektīvi" konstatēt, ka pēc balsojuma ducis un vairāk deputātu vienkārši meloja? Un vai tas ir "neobjektīvi" konstatēt, kuras partijas bija tās, kuras solīja Maizīti atbalstīt un tad tā neizdarīja? Ir tomēr pietiekami liela starpība starp cilvēku, kuram ir politisks viedoklis un cilvēku, kas ir politiski atkarīgs. Visiem 16 cilvēkiem, kuri piedalās "Skatā no malas" ir politisks viedoklis. Domburam ir politisks viedoklis. Raidījuma "100. pants" veidotājiem ir politisks viedoklis. Raidījuma "de Facto" veidotājiem ir politisks viedoklis. Piedevām, nesaprotu, kāpēc man šis fakts sarunā ar izglītotiem (vai it kā izglītotiem) cilvēkiem ir jāatkārto atkal un atkal un atkal un atkal un atkal, bet "Skats no malas" ir KOMENTĒJOŠS RAIDĪJUMS. Tas nozīmē, ka tajā absolūti objektīvi nav iespējams, ka tajā neskanēs VIEDOKĻI. Šie VIEDOKĻI nav pieņemami Panorāmā, jo tas ir ZIŅU RAIDĪJUMS. Bet "Skats" tās nav. Tajā cilvēki KOMENTĒ aizgājušās nedēļas notikumus. Es arī ceru, ka šo K. Streipa blogu lasa sab. mediju atbildīgie darbinieki. Jo viņi, atšķirībā no Jums, šo sadalījumu saprot. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunā ārste 04.06.2010 11:02
Protams, ka es neesmu politiski neitrāls.
_________________

Bet sabiedriskajos medijos informācija it jāatspoguļo objektīvi, tas ir skandāls, žurnālists atzīstas politskajā atkarībā.
Ceru, ka šo K.Streipa blogu lasa arī sab.mediju atbildīgie darbinieki.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


lita 04.06.2010 08:59
Nu gan visi pilnīgā bezjēgā nez par ko "uzcepušies". Eirovīzijā patiešām nesaklausīju neko, kas mani tracinātu. Cienu Jūs, Kārli, par to, ka Jūs parasti savu viedokli pasakāt. TV un radio jau tā pilns ar žurnālistiem un žurnālistēm, vai kā lai viņas sauc, kurām nav ne savu domu, ne viedokļa un, ja ir, tad nav drosmes to pateikt. Latviešu politkorektums un konjunktūrisms acīmredzot mūs visus novedis tur, kur tagad esam - galīgā d.... .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 04.06.2010 08:48
Žurnālistikā melojis neesmu, vismaz apzināti ne (melošana un taisnības nestāstīšana nav viens un tas pats, jo tas viens ir apzināts un tas otrs ne)
---
te nu ir jaaatgaadina par kjiinieshu aciim, khe khe.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andrejs Tirgusskola 04.06.2010 03:14
Ir svarīgi lai šajā jautājumā būtu 2 puses, pensionāru kukuļņemšanā atbildīgs NAV konkrētais uzņēmums. Un šobrīd uzskatu ka šis internets Čikāgā IR pieejams. Neuzskatu šos procesus par vispārīgi koncentrētiem un minu tikai faktus, jā faktus. serpo.org ---> te uzzināsiet...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis - Kārlis Streips 03.06.2010 20:52
Skumji, Streipa kungs, ka Jūs tā arī neko neesat sapratis. Vai, pareizāk sakot, tā kā esat gudrs cilvēks, izliekaties, ka neesat sapratis. No kurienes Jums doma, ka "katru reizi es kaut ko pasaku..." vai "vispār es kļūdos vienmēr)? Tā nenotiek ne ar mani, ne Jums. Bet dažreiz gadās - gan man, gan Jums. Es arī neesmu teicis, ka Jūs melojat žurnālistikā, Jūs tikai "spēlējat uz vieniem vārtiem". Un, protams, Jums ir tiesības uzskatīt, ka Jūsu viedoklis ir pareizais. Bet citiem arī ir šīs tiesības. Bet meli bija par komentāru dzēšanu Dienā un "tu" lietošanu. Protams, man nav iespējas uzmeklēt šos nu jau vairākus gadus vecos faktus, bet tas lai paliek uz Jūsu sirdsapziņas. Ceru, ka Jums tāda tomēr ir. Arī Jums jauku vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Twink 03.06.2010 20:12
Diemžēl, jāatzīst, ka Annual LGBT Dance&Sing Slapstick Eurolottery neviens labāk par īstu geju nokomentēt nemācēs, tāpēc lai jau viņš paliek. Gan jau izturēsim viņa sīkos izgājienus =)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > anglosaxis 03.06.2010 19:34
Katram sava taisnība, cienītais. Šaubos, vai katru reizi kad Jūs kaut ko pasakāt, Jūs sev sitat pie pieres un sakāt "Vai, tur nu gan es kļūdījos. Un vispār es kļūdos vienmēr." Kas attiecas uz mani, tajos brīžos, kad esmu kļūdījies, to arī esmu atzinis. Žurnālistikā melojis neesmu, vismaz apzināti ne (melošana un taisnības nestāstīšana nav viens un tas pats, jo tas viens ir apzināts un tas otrs ne). Un protams, ka tad, kad esmu izdomājis savu viedokli, uzskatu, ka tas ir pareizais viedoklis. Nesaredzu tur nekā īpaši neparasta. Jauku Jums vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - Kārlis Streips 03.06.2010 19:24
Nu apmēram tādu atbildi es arī gaidīju. Paldies, ka vispēr atbildējāt. Es jau arī teicu, ka Streipa kungs nekad, nekad, nekad, nekad nekļūdās, ka viņam un tikai viņam vienmēr, vienmēr un vienmēr ir tikai, tikai un tikai taisnība, ka viņš nekad, nekad, nekad nemelo, un tā varētu ilgi turpināt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > anglosaxis 03.06.2010 19:15
Nesaprotu, par ko man būtu jālūdz piedošana. Karstumā man nekas neizspruka, un nekur es nekļūdījos. Viss ko es teicu bija lūk, kas: Tie no jums, kuri instinktīvi balsojat par Krieviju, varbūt paskatieties, vai ir kāda dziesma, kas ir labāka. Un viss. Tiem, kuri par to vārās, es varu atgādināt, ka es par kaimiņu balsojumu negatīvi runāju arī Balkānu valstu, Skandināvijas valstu un Portugāles/Spānijas kontekstā. Priecājos par žūriju, kura šo kaimiņu būšanu samazina. Neko es tādu neteicu, par ko es justos vainīgs. Tāpat arī ne par divām citām lietām, kuru dēļ mūžīgie kreņķotāji nevar beigt vārīties. Par to, ka rumānis nebija smuks. Atkal cilvēki nesaklausīja, ko es teicu: Rumāņi šogad acīmredzot ir noskatījušies, ko pērn darīja azerbaidžāņi -- ļoti skaista sieviete, ne tikpat smuks vīrietis un popsīga dziesmiņa. Un par Lenu un to, vai viņa dzied vīrietim vai sievietei -- tie, kuri par to bļaustās ir tie paši kuri bļaustīgi apgalvo, ka Eirovīzija ir tikai viens liels geju un lesbiešu pasākums. Nu, tad konsekvenci, lūdzu. Bet gan par Eirovīziju, gan arī par Skatu ir vēl viena cita lietiņa, ko pateikt -- uz pults ir daudz podziņu. Dažas pārslēdz televizoru uz citu kanālu. Vēl cita televizoru izslēdz pavisam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> drakons 03.06.2010 19:11
Protams, ka tā domā. Tu jau neko citu kā kašķi dzīt šajā blogā neproti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mg 03.06.2010 17:34
Par KNAB man (un gan jau arī Kārlim) ir pārāk maz informācijas, lai pilnīgi saprastu kas tur notiek, bet tas fakts, ka ir izveidota jauna netakarīga izmeklēšanas grupa, diez vai varētu palīdzīt izbeigt vai neierosināt kādu lietu. Tad jau drīzāk tas ir līdzeklis tieši tam, lai varētu iesākt kādu lietu, kas pie iepriekšējās struktūras netika sākta.
Un šeit jau mēs nonākam pie jautājuma par žurnālista neitralitāti. Vai visu laiku (bez pierādījumiem) propogandējot to, ka visi bijušie KNAB darbinieki ir absolūti godīgi, bet Vilnītis un dažu viņu domubiedru darbība ir apšaubāma ir labi un korekti?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 03.06.2010 17:33
Domāju, ka pēc Streipa atzīšanās, ka viņš nav politiski neitrāls no raidījuma amata šis cilvēks ir jāparedz. Nav citu variantu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis - Lita 03.06.2010 17:04
Vai dieniņ, visa interneta Latvija jau divas dienas par to vien runā. Diemžēl nu jau tas aizgājis uz politiku. Man jau arī nelikās nekas šausmīgs Eirovīzijā. Katrā ziņā ne tik šausmīgs, lai par to runātu vairākas dienas. Bet, ja kādam gadās uzkapt uz kājas, ir tikai pieklājīgi atvainoties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


lita anglosaksim 03.06.2010 15:54
Kas tad tur tajā Eirovīzijā tāds traks bija? Skatījos, neko neētisku nesaklausīju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bika 03.06.2010 15:53
Katru pienjemto/nepienjemto leemumu ietekmi jaaveertee peec diviem kriteerijiem - to ietekme iisterminjaa un ilgterminjaa. Pat, ja tiek uzskatiits, ka Kalviisha laikaa ekonomiskaa situaacija un budzets bija ideaali, tas nebuut nenoziimee, ka tas ir pasha Kalviisha un tobriid pie varas esosho politisko speeku sasniegums. Un nebija jau nu arii taa, ka, nomainot Kalviiti, peekshnji viss sabruka. Tas vien liecina, ka ilgterminjaa shiis valdiibas piekoptaa politika nebija paardomaata.
Personigi mans viedoklis - neviena valdiiba, kas dziivo paar saviem liidzekljiem, nav pelniijusi sevi uzskatiit par labu. Visu laiku tiek parmests iedziivotaajiem to panjemtie krediiti, lai gan pati valdiiba teeree vairaak nekaa sanjem nodokljos. Valdiibu un valsts iedziivotaajus var saliidzinaat ar gjimeni - kaa var prasiit no beerniem sapraatiigumu, ja pashi vecaaki to nespeej demonstreet?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis 03.06.2010 15:43
Streipa kungs, es tomēr Jūs nesaprotu. Labi, beigšu par tām "bandām", "atkarīgajām" utt. Bet par Eirovīziju - ja Jūs būtu pateicis "Piedodiet, karstumā izspruka, kļūdījos..." es Jūs cienītu un domās uzsistu pa plecu un teiktu - būs jau labi, viss kārtībā. Bet ir cilvēki, kas spirināsies līdz pēdējam un neparko neatzīs, ka kadreiz var arī kļūdīties...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nglosaxis 03.06.2010 15:36
Mani par TP jaunieti būtu grūti nosaukt, jo gadu jau padaudz. Gribu tikai piebilst, ka Valsts Kancelejas vadītajai gan premjers tikai pakratīja ar pirkstu un sacīja; "Ak tu, palaidne, vairāk tā nedari."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel 03.06.2010 15:13
Šie argumenti, ka Kalvīša laikā finanses esot bijušas vislabākajā kārtībā, ir tik muļķīgi, ka par tiem, kas uz tiem atsaucas, pat īsti nav skaidrs, ko darīt - smieties vai raudāt! Jo šī tēze nozīmē to pašu, ko aizdedzināt māju, un, kad jāpaliek uz ielas un ir auksti, attaisnot dedzinātāju - bet tad, kad māja dega, taču bija tik silti... Citiem vārdiem - absolūta nespēja (vai nevēlēšanās) notikumus vērtēt kontekstā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 03.06.2010 14:56
ceru, ka eiroviiziju tev neatnjems (lai arii es to neskatos) :)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips