Kas ir noziedzības novēršana? 1

Atkāpjoties no publiskiem miesas sodiem, bija jāmeklē citi veidi, lai „domu par ļaunu darbu padarītu nepievilcīgu”.

Iesaki citiem:
Fnce
Foto:wenoki

Noziedzības novēršana nozīmē iejaukties notikumos vai cilvēka uzvedībā, lai novērstu likuma pārkāpumu. Bet prevencijas jēdziens tiek lietots arī, lai novērstu jebkuras citas darbības, kuras nav saskaņā ar sabiedrības kopdzīves normām, tai skaitā nerakstītām.

18.gadsimtā likumpārkāpumu prevencijas funkciju pildīja publiski miesas sodi. Tie veicināja to, lai notiesātais (publiski sodāmais) un citas personas (pūlis, kas soda procesu vēroja) neizdarītu jaunus noziedzīgus nodarījumus. Atkāpjoties no sodu publiskuma, bija jāmeklē citas prevencijas metodes, lai „domu par ļaunu darbu noteikti padarītu nepievilcīgu”.

Pēdējās dekādēs nostiprinās uzskats, ka noziedzības novēršana ar mērķtiecīgi plānotām preventīvām metodēm ir ekonomiski izdevīgāka, nekā reaktīva noziedzības apkarošana.

Lai notiesātais un citas personas pildītu likumus un atturētos no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas, tiek īstenoti savstarpēji saistīti pasākumi - sabiedrības drošības aizsardzība, taisnīguma atjaunošana, vainīgo personu sodīšana par izdarīto noziedzīgo nodarījumu un sodīto personu resocializācija.

Prezentācija no Latvijas Universitātes 73.zinātniskās konferences Krimināltiesisko zinātņu sekcijas, 2015.gada 10.februārī.


Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Sean Williams

These sorts of watches alone will accord you possiblity to appointment the baroque actualization of architect watches at http://www.replicawatchesour.co.uk cheaply.

Citi autora darbi
Zirgs

Kas ir laime? 1 Autors:Ilona Kronberga