Atslēgvārdi:

Kārtējā muļķības paraugstunda Jēkaba ielā 29

"Nevajag mani taisīt par galveno vainīgo" -- tādu frāzi vakar izspļāvusi viena no Saeimas "gudrajām galvām" pēc tam, kad izrādījās, ka viņas ieteiktais un citu "gudro galvu" atbalstītais priekšlikums par 1. septembri un alkohola tirdzniecību ir krietni plašāk vērsts, nekā pati stāsta "varone" acīmredzot bija iedomājusies.

Iesaki citiem:

Diemžēl, "Jauno laiku" pārstāvošā Sarmīte Ķikuste ir galvenā vainīgā, jo tieši viņa bija tā, kura nāca ar domu, ka "Zinību dienā" alkohola tirdzniecību vajag aizliegt. Nu izrādās, ka Saeimas vakar jau otru reizi apstiprinātie noteikumi nozīmē ne vien to, ka Rimi un Maxima veikaliem būs jāpārkārto tirdzniecības procesi, bet arī to, ka 1. septembrī alkoholiskos dzērienus nedrīkstēs pārdot arī restorānos un kafejnīcās. Šorīt vienā no laikrakstiem restorāna Bergs pārstāve mulsi bilst lūk, ko: "Restorāna piedāvājumā ir gardēža vakariņas, pie kurām piedāvā dzērienus. Kāpēc lai starp šiem dzērieniem nebūtu glāze vīna, kas ir iekļauta kopējā cenā?"

Bet būsim taču godīgi. Restorāns Bergs nesen kādā visnotaļ nopietnā aptaujā atzīts par vienu nu Eiropas 50 labākajiem restorāniem. Ļoti, ļoti maz ticams, ka Bergs kopā ar pirmo dod glāzi vīna, pēc tam ar zupu -- krūzi kefīra, tad ar otro -- kausiņu kakao, bet kopā ar desertu -- minerālūdeni. Nē. Minētās gardēža vakariņas ir viens lielisks ēdiens ar vīnu, otrs lielisks ēdiens ar citu vīnu, trešais lielisks ēdiens ar citu vīnu u.tml. Tas pats ir sakāms arī par Mārtiņa Rītiņa Vincentu. Un ne tikai. Nemaz nerunājot par to, ka viesnīcās alkohols ir arī minibāros -- vai viesnīcām vispār visi numuriņi būs jāslēdz ciet? Vai iepriekšējā vakarā pie visām numuru durvīm būs jāpieklauvē un jālūdz iztukšot bāru jau tūlīt pat?

Pati Ķikuste apgalvo, ka vainīga pie brāķīgā likumprojekta esot Saeimas Tautsaimniecības komisija. Precizitātes labad piefiksēsim, ka tās priekšsēdētājs ir Vents Armands Krauklis (TP), kopā ar viņu tur "strādā" kādreizējais zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS), Jānis Tutins (SC), LPP/LC pārstāvis Vitālijs Aizbalts, TP pārstāvis Māris Ārbergs, Madars Lasmanis un Dzintars Zaķis no JL, Artūrs Rubiks no SC, Anna Seile no PS, Ingmārs Līdaka no ZZS, un Juris Sokolovskis no PCTVL. Ja neviens no šiem 11 ļaudīm nevienā brīdī nepamanīja, ko īsti mūsu valstī nozīmē jēdziens "mazumtirdzniecība," tad ir vēl jo trakāk. Krauklis tagad taisnojas, ka balsojums par vīna aizliegšanu restorānos neatbilstot "veselam saprātam," bet kur tad viņš bija, kad jautājums vispār tika cilāts?!

Prātā nāk kāda konference Bulgārijā, kurā piedalījos pirms pāris gadiem. Konferences noslēgumā bija, piedodiet latviešu valodas aizstāvji, tusiņš. Liela telpa, bārs. Bārmenim palūdzu alu. Nē, alus nav. Bet lūk, vesels ledusskapis pilns ar alu. Nē, alu nevar, jo rīt Bulgārijā būs prezidenta vēlēšanas. Kāds tam sakars ar pasākumu iepriekšējā vakarā? Bārmenis parausta plecus. Palūkojos sev apkārt. Ļaudis kaut ko malko. A, varbūt džinu ar toniku? Bārmenis atplaukst smaidā. Jā, to var. Acīmredzot arī Bulgārijas parlamentā, tāpat kā mūsējā, ir gadījuma rakstura ļaudis, kuri balsošanas podziņas spiež pusaizmiguši un lietas būtību nesaprotoši. Ceru, ka nākamajās parlamenta vēlēšanās vēlētāji viņiem parādīja sētas durvis.

Savukārt tepat mājās tas pats ir sakāms par mūsu "gudrajām galvām." Ja man 2. oktobrī gadīsies paņemt Vienotības sarakstu un tajā būs atrodams Sarmītes Ķikustes uzvārds, tad viens svītrojums būs garantēts. Tas pats sakāms par Zaķi, Lasmani un Seili. Kaut kādā brīdī tomēr Saeimas deputātiem ir jāsaprot, ka tā nav rotaļa, ar kuru viņi Jēkaba ielā nodarbojas. Nepārdomāti balsojumi pēdējo gadu laikā ir nozīmējuši dārgus referendumus un visvisādus lietussargus.

Un tāpēc bloga noslēgumā doma no klasiķa: Nekad pārāk zemu nevajag novērtēt spēku, kas ir lielai grupai dumju cilvēku.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (29) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> Andris_2 27.02.2010 10:56
Par tavu veselību un mieru viens pīpis. Bet "dubults" neraksta ar garumzīmi uz "u." Arī ar gramatiku tev nav kārtībā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


user 27.02.2010 08:54
Cik zinātnieki pētījumos ir sapratuši - alkahols stabili ieņem 5 vietu no 20 bīstamāko narkotiku topa.
Aiz sevis tas atstāj tādas plašāk zināmas narkotikas kā amfetamīnu, marihuāna, LSD, ekstazi un citas mazāk bīstamas narkotikas.

Man ir tikai loģisks jautājums. Kāpēc joprojām vispār ir atļauts ir alkahols un tabaka?

Un ja alkahols ar tabaku ir atļauti un uzskatāmas par pietiekami labām esam, tad kāpēc citas, kas ir vēl mazāk bīstamās narkotikas, joprojām ir aizliegtas?
http://topdocumentaryfilms.com/the-20-most-dangerous-drugs/

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 26.02.2010 20:10
Man jau, kad lēma par tirdzniecības aizliegumu pēc pulksten tikiem un tikiem, kaitināja visu laikam taču alkonautu iebildumi, ka ko nu viņi darīs, ja viesībās atklāsies, ka viss ir iztempts, bet gribas vēl: nu ja tev grādi ir vajadzīgi jautrībai viesībās, tad iepērc nepieciešamo daudzumu kaut nedēļu iepriekš! Savukārt, ja nespēj to aprēķināt, tad tur pie vainas ir ne jau jautrība...BET jebkurā gadījumā visi šie lēmumi ir stulbi, īpaši tāpēc, ka policisti nevar un arī ne īpaši grib likvidēt točkas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 26.02.2010 20:07
Nu par dzeršanu kā tādu pilnīgi piekrītu visiem tiem ārstiem, kas uzsver, ka alkohols cilvēkam nav vajadzīgs....Arī tas pētījums par to, cik konsekventi "pētījumos" par alkoholo pozitīvo ietekmi atlasa nedzērājus un mērenos dzērājus (pirmajā grupā tos, kas nekad nav dzēruši kopā ar tiem, kas visu sev nodzēruši)...Bet, protams, lēmums ir stulbs, īpaši attiecībā uz tiem jauniešiem, kur vecāki ir mērenie dzērāji, jo nekas nav vieglāk, kā nočiept kaut ko no vecāku bāriņa. Alkoholiķu atvasītes to var neuzdrīkstēties darīt, jo dabūs no senčiem pa ģīmi....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis 26.02.2010 19:33
Kā ir tā ir ... diezgan stulbs likums ... turpretīm, no visa tā var arī sagrabināt kādu labumu ... un tas ir, ka tajā dienā tiks pievērsta uzmanībalielai problēmai mūsu zemē ... un tas ir ... alkohola lietošana jauniešu starpā un vispār uz to nejēdzīgo dzeršanu kas te joprojām tik izplatīta ar destruktīvām sekām ... Saprotams aiz visa tā ir savi cēloņi un varbūt pirmajā septembrī varēsim padomāt arī par tiem. ... tā izveidojot kaut ko pozitīvu no citādi,kaut ko diezgan neizdevušos un stulbu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Clash 26.02.2010 16:42
Ja likumprojektu sagatavotu visu nīstie un tā sauktie visu valsts nelaimju vaininieki - ierēdņi, tad katrā ziņā šādas apsurdas kļūdas izpaliktu.
Ai kā derētu, ja LNT atkal parādīt britus humorseriālu "Jā premjērministr" :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 26.02.2010 15:31
Dubūltpatīkamas ir publikas rūpes par manu veselību un mieru. Vēl kāds varēja atrast, kur kaut ko piesieties manis rakstītajā par gramatiku...
Jo tas viss kopā apstiprina, ka maniem argumentiem par melošanas faktu nekas nav iebilstams

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES 26.02.2010 15:22
Ir ļoti slikti, ja tīņi dzer. Arī 1. septembrī. Un, iespējams, vēl sliktāki ir deputāti, kas nedomā. Mūžīgā vistas un olas dilemma. Varbūt šie deputāti paši skolas gados ir dzēruši un tagad nevar novērst to, kas viņus pašus tādus radījis? Un tie tīņi, kurus šodien atturēsim no dzeršanas, nākotnē kļūs pa 100 gudrajām galvām bez ironijas. Bet, lai situāciju izlabotu, primārais ir 100 domājoši deputāti. Kur viņus izraut? Varbūt aizlienēt parlamentu no kādas Eiropas valsts?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ārstējies, Andri - 2 26.02.2010 15:03
Jau tas vien, ka Andris - 2 uzdodas par to, kas var noteikt, kas ir vai kas nav pataloģisks, ir diagnoze. Gudrie zin, ka patiesība ir tur augšā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES>MB 26.02.2010 14:56
Bet galvenais stāsts ir par to, ka deputāti savā paviršībā ir iebliezuši arī pa jomu, kas tīņu dzeršanā vainojama ļoti minimāli. Kāds ir redzējis tīņu barus 1. septembrī dodamies uz Vincentu vai Berga bazāru, lai tur piestrēbtos kopā ar resnajiem feinšmekeriem? Ja paši deputāti pēc tam plāta rokas: "Mēs tā nedomājām," tad man ir jautājums, vai viņi vispār domā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES>MB 26.02.2010 14:46
Labāku priekšlikumu? Lūdzu! Panākam, ka tiek pildīts likums, kas paredz, ka nepilngadīgajiem alkoholu nepārdod ne 1. septembrī ne arī citās dienās. Un iereibušiem uz ielas viņiem nav jābūt. Un vēl vienu likumu tur galīgi nevajag. Likumi, ko lāga nepilda, ir sliktāki par alkoholu, jo no mazām dienām māca, ka galvenais nav ievērot likumus, galvenais ir neiekrist. To sauc par tiesisko nihilismu un nezinu, vai to būtu jācenšas ieaudzināt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 26.02.2010 14:01
Kas ir zīmīgi - Streips norādā, ka Saeima ir pieņēmusi neveiklu likumu jeb ka tur ir kaudze ar muļķiem.
Gudrs cilvēks gan būtu sapratis, ka pirms kādu apzīmējot par muļķi varētu nākt ar kādu labāku priekšlikumu.
Piemēram, pacelt alkohola lietošanas cenzu līdz 21am gadam. Ja 1.septembrī un jebkurā citā dienā tiek alkohola reibumā pieķerta kaut viena iereibusi persona zem šīm vecuma, tad bargs sods. Piedevām jābūt mehānismam, kas ļauj uzzināt vainīgo tirdzniecības vietu. Tālāk jau darbs policistiem. Bērniem alkoholu nav jālieto un viss. Ir pierādīts, ka sākot lietot alkoholu pēc 21gadu vecuma samazinās iespēja kļūt par hronisku alkoholiķi. Organisms vairs nespēj pierast - tātad cilvēks vairs nespēj ilgstoši lietot un palikt atkarīgs. Vismaz vairumu gadījumu. Alkoholims ir liela Latvijas problēma un ar to ir jācīnās.
Šai kontekstā dziļi nospļauties par kaut kādiem resniem feinšmekeriem Vincentā vai Berga bazārā, kuriem iztikt bez alkohola vienu dienu gadā ir neizsakām pārbaudījums. Sadisms varētu pat teikt. Varbūt der pamainīt akcentus par ko vairāk domāt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 26.02.2010 14:00
ES > Andris_2 ...K.S. VISU ir samelojis...
----------------------------
To tu teici!

Bet es saku, ka MELI ir Streipa rakstītais:
"Krauklis tagad taisnojas, ka balsojums par vīna aizliegšanu restorānos neatbilstot "veselam saprātam," bet kur tad viņš bija, kad jautājums vispār tika cilāts?!"
Jo komisija priekšlikumu izskatīja un nolēma, ka tas ir noraidāms.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


FZSS 26.02.2010 13:58
man patīk-būs viena skaidrāka diena:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES > Andris_2 26.02.2010 13:34
Nomierinies, Andri! Ķikuste neizvirzīja šo priekšlikumu, Saeima par to nenobalsoja, balsotāju vidū nebija ne TP ne JL ne citu partiju pārstāvju, vakar nebija ceturtdiena 25. februāris. K.S. VISU ir samelojis. Guli mierīgi vai raksti pēc būtības!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 26.02.2010 13:05
Nelasi - tā ir tava izvēle.
Savukārt mana izvēle ir izteikt savu viedokli pataloģisku MELU gadījumā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> Andris_2 26.02.2010 13:02
Būt par tukšpauri idiotu ir vēl sliktāk. Nomierinies, žults tevi apēdīs no iekšpuses.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Liene - 1 26.02.2010 12:50
Andri - 2, ja esi slims, ārstējies. Un nemaisies ar marasmātiskiem komentiem, nepatīkami lasīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES > Clash 26.02.2010 12:45
Par to pašu, par to pašu. Pavirši lasīju, sorry!
Ja šie Saeimas dižgari pat tik vienkāršas lietas var novest līdz absurdam, tad ko gan viņi nesastrādā nopietnos likumos, kur sekas nav tik viegli prognozējamas?! Varbūt tāpēc mums tā krīze smagākā visā Baltijā? Un par ko, lūdzu, tagad lai balso? Par tiem plusiem un mīnusiem sarkstos man nav lielas ticības, ka tos kāds skaita, un pārskaitīt jau vairs nav ko.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Clash>ES 26.02.2010 12:23
Bet es par ko???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Adolfo 26.02.2010 12:20
Biju Polijā, kad tur viesojās Benedikts. JĀ - tiešām - viesnīcas minibārs bija "sauss", un nebija alkohols 3 dienas nopērkams NEKUR. Veikalos dzērienu plaukti bija aiztīti ar plēvi un zīmoglentēm...

Satiku dažus britus toreiz, kas bija atbraukuši uz Varšavu stagpārtijā. Viņu komentārus par šim trim dienām labāk neatstāstīšu.

Pats gan nejauši biju iepircis Kalvārijas Statoilā (uz leišu-poļu robežas) 4-paku alus. Vismaz vakarā viesnīcas numurā pabaudīju. 6.prāts, odnaka :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 26.02.2010 11:52
To jau nu šeit ikviens zina, ka Jūs pievēršat uzmanību tikai savu fanu uzslavām - piem. kā pēdējais par vecu un padumju klipu linku ievietošanu - kto bi somnjevalsja (palūdziet, lai kāds iztulko)?!
Bet MELOT tik vai tā ir slikti! Un ir pilnīgi nesvarīgi, ka patoloģisks MELIS to neievērojot.
MELOT ir slikti!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES > Clash 26.02.2010 11:44
Piedosanu, alkoholu līdz 18 nav atļauts iegādāties nevienā datumā. Un, ja 1. septembrī mums ir apdzērušies skolnieciņi, tad nalaime ir tā, ka jau esošie likumi netiek ievēroti. Ja ir varas mazspēja, tad jauna likuma pieņemšana tur neko daudz nelīdzēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Clash 26.02.2010 10:54
Bet pats absurdākais ir tas, ka varētu padomāt, ka citās dienās skolēniem ir atļauts iegādāties alkoholu :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Andris_2 26.02.2010 10:35
Cienītais, es Jūsu histēriskajai brēkāšanai parasti uzmanību nepievēršu, jo brēkāt vien Jūs protat, bet Tautsaimniecības komisijas deputāti tomēr ir tie, kuriem vakardienas Saeimas plenārsēdē vajadzēja norādīt uz to, par ko tiek balsots. Ja viņi tā neizdarīja, tad acīmredzot arī viņi to nesaprata, un tas ir pat ļoti skumji. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 26.02.2010 10:32
Ludzu pievērsiet vērību kā kārtējo reizi Streips melo, Melo , MELO, MELO, !!!! Un vēl 100x atkātoju - MELOOOO !!!!!
Un Krauklis nevis tagad taisnojas un "kur tad viņš bija", bet visa Saeimas Tautsaimniecības komisija ar visiem Streipa kārtējo reizi piesauktajiem "ļaunajiem" šo priekšlikumu noraidīja vispār.
Štrunsts par stulbo jeleni, kas to izdomāja un Rītiņam arī vēl gana daudz atlicis no Vīķenes spiņotajiem 200000Ls par galma apkalpošanu bez jel kādiem konkursiem par iepirkumu...
...Ir tieši šim portālam nozīmīgs mesidžs - KAD ŠEIT STREIPS KAUT KO RAKSTRA, TAD VIŅŠ MELO, MELO UN 100-kārt MELO !!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gt > ES 26.02.2010 10:10
Nu, nevajag tā gānīties par to JL. Nav viņi tomēr tie "putraimainākie". Kā atzīmē K.S., tad tur klāt taču bija arī visu pareizāk par citiem zinošie TP biedri. Un tie kā parasti pēc "kaujas" ir domājuši citādi, nekā darījuši. Interesanta politika! Un tādi, kā izriet no šodien "LA" publicētā TP un konkrēti viņu Vadoņa slavinājuma, nāks "sakārtot Latviju". Jāsaka atklāti - Dievs, sargi Latviju no tādiem glābējiem un sakārtotājiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES 26.02.2010 09:56
Interesanti būtu paklausīties, kādiem vārdiem šīs gudrās galvas apveltīs no "Aktionbolaget" nogurušie zviedri, kam patrāpīsies uz vienu dienu atbraukt uz Rīgu tieši 1. septembrī. Par angļu tūristiem puslīdz skaidrs- viens liels "F***" ar mazām atelpām. Varbūt jau tagad vajadzētu visām tūrisma firmām izsūtīt brīdinājumu: "1. septembrī Latvijā ir sausais likums, dariet to zināmu saviem klientiem!" Interesanti, cik šis Saeimas gara šedevrs izmaksās tūrisma nozarei, ko pavisam nesen visi tā apraudāja, ka bija gatavi pat PVN samazināt? Nespēja paredzēt savu lēmumu sekas ir vienkārši satriecoša, un JL šajā jomā ir viens no līderiem. Skumji. Ja par MK lēmumiem vēl var teikt, ka, lūk, JL jau to labāko, bet tie sušķi no koalīcijas neļauj, tad kāds nelabais dīdīja Ķikusti šādu prikšlikumu izvirzīt un viņas partijas biedriem par to nobalsot? Labie nodomi? Boļševikiem arī bija sapnis uzcelt ideālo sabiedrību. Un viņi savus ideālus ieviesa dzīvē par spīti realitātei. Kas no tā iznāca? Un JL gadījumā kārtējo reizi pārliecinājos, cik ļoti viņu labie nodomi ir pretstatā viņu spējai un prasmei tos īstenot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ĻEŅINS 26.02.2010 09:55
Jātaisa REVOLŪCIJA......bIEDRI LATVIEŠU TAUTA........

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips