Atslēgvārdi:

Jefiņisms 31

Labrīt, lasītāji!

Gadās tā, ka cilvēks izdara kaut ko tādu, kas liek domāt par viņa uzslavēšanu. Tā, piemēram, kādreizējais Valsts prezidents Guntis Ulmanis laikā kopš aiziešanas no politikas (nu, nosacītas aiziešanas -- deputāts viņš skaitās joprojām, bet 17. septembrī viņš vairs nekandidēs) ir nonācis pie šādām tādām atziņām, tajā skaitā, piemēram, pie tās, kuru viņš šajās dienās ir paudis par Puzes hercogu un bezgalīgo preses konferenču rīkotāju mūsu valsts austrumkrastā: "Demagoģija ir viņa ieroči un viņš to veiksmīgi izmanto pret jebkuru godīgu politiķi. Lembergs ir vienkārši nekaunības un cinisma kalngals, un Latvijas politiskā elite nav spējīga ar viņu cīnīties. Tai nav šīs milzīgās nekaunības, nav uzņēmības, nav arī gribas. Es teiktu, ka reizēm pietrūkst arī prāta."

Iesaki citiem:

Protams, šis ir tas pats politiķis, kurš laikā pirms 10. Saeimas vēlēšanām visiem stāstīja, cik ļoti varam uzticēties tādām Latvijas politekonomiskās vides "zvaigznēm," kā Šķēle un Šlesers, un tāpēc varbūt par īstu pravieti Ulmani būtu grūti uzskatīt, bet paldies par to pašu. Un it īpaši par to piebildi par "prātu." Jo tas tomēr ir vērtējams kā intelektuāls slinkums, kas Vienotībai visus pēdējos mēnešus nav ļāvis atrast veidu, kā novērst mazpilsētas politaktīvista un tiesas zāles biežā apmeklētāja smīnošo ģīmi pie valdības galda.

Savukārt, ja par mazpilsētas politaktīvista "lielāko" lomu mūsdienu politikā. Varbūt esat pamanījuši, ka laikrakstos pēdējā laikā varen dikti reklamējas Zaļo un zemnieku savienība. Par saviem labiem darbiem lielās. Par to, cik viss ir labi un jauki stāsta. Lūk, labs darbiņš šurp, lūk, labs darbiņš turp. Cik mums ir lieliski ministri un ministres! Mēs no visas sirds un dvēseles un aknām un nierēm un aizkuņģa dziedzeriem mīlam pensionārus! Viss kā nākas. Bet vienu vārdiņu, vai pareizāk sakot uzvārdiņu, šajās reklāmās ar lupu nesameklēt. Tas būtum ZZS "premjerministra kandidāta" uzvārds. Tas nu ir savdabīgi, lai neteiktu vairāk, jo partijām taču būtu jālepojas ar to cilvēku, kuru tās uzskata par premjerministra amata cienīgu. Savulaik līdz apnikumam tika bazūnēta pārliecība, ka pats, pats labākais premjerministrs būtu "Roberts Zīle un viņa ekonomiskā programma." Pērn pirms oktobra vēlēšanām (un, ja kas, arī tagad pirms septembra vēlēšanām) mums visiem tiek stāstīts, ka absolūti perfektākais premjerministrs visā Visuma vēsturē ir bijis Valdis Dombrovskis, jo viņš ir izglābis valsti no posta un sagraušanas. "Saskaņas" centrs par premjerēšanu ir tik dikti sapriecājies, ka ir izvirzījis pat divus kandidātus Jāni "Biškeka" Urbanoviču un Nilu Ušakovu. Burtu savirknējums VLTBLNNKUTMLUTJP nāk ar Gaidi Bērziņu (jo "Roberts Zīle un viņa ekonomiskā programma" iestrēga Briselē un šurp vairs negrib braukt), Zatlera reformu partijai ir Edmunds Sprūdžs ar viņa vidējās izglītības diplomu. Bet "zaļie zemnieki" par savu "premjerministra kandidātu" ni un ni. Ūdeni mutē ieņēmuši. Vai tas nav dīvaini? Uzskatīsim, ka tas ir retorisks jautājums. Laikam jau mazmazmazmazdruscītiņ kauna protas pat kādreizējais Bauskas rajona kompartijas pirmais sekretārs ar viņa jautro bandu.

Toties ir arī tādi cilvēki, kuru rīcība liecina ne par ko citu, kā par jefiņismu. Tā, piemēram, pirms pāris dienām titulētais komponists Zigmārs Liepiņš kādā intervijā nāca ar domu, ka viņš balsos par VLTBLNNKUTMLUTJP tāpēc ka viņš negrib redzēt "mošeju Rīgas centrā." Ak tā gan. Rīgas centrā patlaban ir viena sinagoga (kā arī vienas sinagogas drupas, kura atsauc atmiņā tos laikus, kāds negribēja redzēt "žīdus Rīgas centrā"), vairākas luterāņu baznīcas, Romas katoļu kardināla katedrāle, vairākas Krievu pareizticīgo baznīcas un katedrāles, droši vien arī kāda baptistu baznīca un maz kas var gadīties, varbūt arī kāds Septītās dienas adventistu lūgšanu nams u.tml. Rīgas centrā pilnīgi noteikti ir latviešu dzīvesziņai un tradīcijām pagalam netipisko krišnaītu pulcēšanās vieta. Viņi, tāpat kā mormoņu puiši savās melnajās biksēs un baltajos kreklos, pa Rīgas centru dreifē nepārtraukti. Bet mošeja, lūk, tur nedrīkst atrasties. Kāpēc? Islamticība taču ir viena no pasaules lielajām reliģijām. Protams, var jau teikt, ka no turienes ir nākušas tādas odiozas personas, kā porno mīļotājs Binladens, taču no kristiešu puses laika gaitā ir nākuši i krusta kari i zobenbrāļi i asiņainie kari Ziemeļīrijā un Bosnijā. No tā, protams, neizriet, ka Rīgas centrā nevajadzētu būt protestantu un katoļu baznīcām. Bet, patīk tas Zigmāram Liepiņam un citiem vai nepatīk, bet Latvijā ir arī musulmaņi. Ja kas, tad pirmā musulmaņu draudze Latvijā reģistrēta jau ļoti tālajā 1902. gadā. Ja kas, tad nospiedošais musulmaņu vairākums pasaulē grib dzīvot mierīgi un negrib apjozties ar sprāgstvielām un doties uz tirgu, lai uzspridzinātu sevi un citus. Ja kas, tad vakar skatījos dokumentālu filmu par pagājušā gadsimta 70. gados plaši pazīstamo popzvaigzni Cat Stevens, kurš ilgi meklēja sev piemērotāko ticību un ar laiku nonāca pie atziņas, ka viņa dvēselei vispiemērotākā ir tieši musulmaņu ticība, ne mazums tāpēc, ka Korānā ļoti daudzās vietās ir tieši tie paši stāsti, kā dziedoņa bērnībā pazītajā Bībelē (tas pats viens vienīgais Ābrama dievs, mīļie, tas pats viens un vienīgais). Un tāpēc teikt, ka pilnīgi noteikti kāds negribētu dzīvot kaimiņos musulmanim (kā kādā pētījumā pagājušajā dekādē apgalvoja 41 procents latviešu un 49 procenti nelatviešu), vai arī, ka musulmaņiem ar saviem dievnamiem vajadzētu vākties kaut kur patālāk prom -- tas ir jefiņisms. Nē, patiesībā tie ir aizspriedumi, kuriem demokrātiskā un civilizētā valstī nav vietas. Jo to pamatā tomēr ir un paliek doma, ka Latvijā mēs "citādākos" nevēlamies redzēt. Lai arī viņi visu laiku ir bijuši tepat mums blakus. Un mūsdienu globalizētajā pasaulē un it īpaši Eiropas savienībā ar tās atvērtajām robežām tas tā būs vēl jo vairāk. Ja musulmaņi atradīs vietu Rīgas centrā, kur ir iespējams būvēt mošeju, es tikai priecāšos. Mošejas vispār mēdz būt skaistas. Jefiņš Zigmārs.

Un jefiņš Kaspars. Par to nav daudz ko teikt. Līdz kam ir jānonāk, lai paziņotu, ka valsts, kuru Kaspars savulaik ir apdziedājis tik skaisti, tik mīļi, ir feiks (dikti latvisks jēdziens) un tāpēc Kaspars vairs negrib būt tās pilsonis, un vispār valsts likumi viņam ir pie vienas pakaļas? Jefiņš, jefiņš, jefiņš.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (31) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Q 03.09.2011 23:45
"Patiešām, Dievs liek mums būt taisnīgiem, pacietīgi pildīt savus pienākumus pret Dievu un būt atsaucīgiem pret saviem tuviniekiem. Dievs aizliedz darīt kauna darbus un nelietības, un neļauj būt varmācīgiem pret citiem. Viņš brīdina jūs, lai jūs ņemtu to vērā." Kā jūs domājat - no kurienes citāts? No Korāna, no sūras "Bites" 16:90. Lasu ar milzīgu interesi! Par Jēzu, par Mariju, Mozu, Jāzepu, u.t.t., un, protams, Muhamedu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds Piensaimniekam 30.08.2011 11:44
_Un tā ir vienīgā sabiedrība, kurā ir vērts dzīvot._
=======
Vai tiešām tā ir vienīgā, kurā ir vērts dzīvot?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Piensaimnieks 29.08.2011 14:47
Vēlos atbalstīt Daci, proti, liberālai/civilizētai un rietumu vērtībām orientētai sabiedrībai ir divi gali, no vienas puses mēs nedrīkstam pazemot gejus un islāmticīgos u.c. mazākumu, no otras cilvēkiem nav arī obligāti viņiem jāpatīk, cilvēku vienlīdzība nāk komplektā ar vārda un uzskatu brīvību. Un absolūta netolerance pret, piemēram, Z. Liepiņa izteikumiem, būtībā nav ne par matu labāka/sliktāka par nepatiku pret islāmticīgajiem, jo veidots uz tās pašas neiecietības bāzes ar tādiem pašiem, vai pat vēl sliktākiem argumentiem.

Tāda sabiedrība, kādu Streips vēlas ļauj gan uzcelt mošeju, gan arī pie mošejas stāvēt nacionālsociālistiem un protestēt pret žīdiem/sorosu/multikulturālismu/iluminati/pediņiem un jebko citu, kas ienāk prātā. Un tā ir vienīgā sabiedrība, kurā ir vērts dzīvot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Karlo Strings > Ahmedam 27.08.2011 16:36
Brauc dzīvot uz kādu no arābu valstīm un nebojā gaisu Latvijā. Tici man tā būs labāk visiem. Mēs tiksim no tevis vaļā un tu varēsi dzīvot savā ideālajā pasaulē, kur ir pilns ar mošejām. Nevajag savu kultūru mēģināt uzspiest mums latviešiem, tāpat kā mēs latvieši nemēģinam arābiem uzspiest savu latvisko kultūru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Atis Zvanulis 27.08.2011 15:36
Kopš Streips atgriezās no atvaļinājuma šajā blogā vārdi un uzvārdi tā vien ņirb gar acīm,droši vien puse izdomāti.Par musulmāņiem.Viņiem lielākā problēma ir sekularizācija,kad garīdznieki pārstāj saņemt algu no valsts kases.Tad arī pamazām draudzēs sākas finansiālā un visādas citādas krīzes,jaunieši sāk skatīties,kur varētu atrast labāku dzīvi,gluži tāpat kā citās reliģijās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 27.08.2011 15:06
Ar to "Eiropas multikulturālismu" lielākā problēma ir liekēžus audzējošā labklājības valsts. Nevajag stimulēt sliņķu un bezģeļņiku alkatīgos motīvus pārcelties uz dīvaino zemi, kurā, lai gan tevi nīst, tomēr tev dod skaistu naudu par nestrādāšanu.
Ja sabraukušie centīgi strādātu, tad pieciestu arī viņu "kultūru atšķirības". Tās "kultūru atšķirības" (stulbumi no viņu zemēm kā apkārtējās vides netīrība, daudzu manieru trūkums un tamlīdzīgi) nāk no neizglītotām, nereti mežonīgām, degradētām sabiedrībām. (Es nesaku, ka Rietumu sabiedrība nav degradēta, vienkārši citos virzienos.)
Tādas lietas kā spļaudīšanās, deguna urbināšana, piemēslošana, paviršība un tamlīdzīgi - tādas lietas imigranti iemācās pārstāt darīt, ja nedzīvo izolēti un apgūst labo no rietumu sabiedrībām.
Ir jūtama liela atšķirība starp somālieti, kurš tikko iznācis no sava ciema vai Mogadīšo vai tādu, kurš dzīvojis Kanādā 10 gadus.
Savukārt, ja eiropiešu prasības ir tādas kā, piemēram, lai muslimu sievietes būtu kā Berluskoni Marokas draudzene Rūbija, tad šādos virzienos iet tikai sliktākā daļa no muslimu sabiedrības.
Sauvkārt, ja runā par imigrantu pilnajiem cietumiem. Kurā gan valstī ar imigrāciju, cietumos nedominē imigranti? Kāda ir LR cietumu valoda? Krievu!
Imigrantiem ir mazāka radu un draugu kontrole kā pašu mājās, viņi ir grūtākā situācijā nekā vietējie, viņi emigrē uz pilsētām. Nereti imigranti aizbēg no savām valstīm, jo ir bijuši noziedznieki jau tur. Šādi un tamlīdzīgi faktori rada lielāku noziedzības risku starp imigrantiem. Ja šķiet, ka muslimu sabiedrību imigranti ir ar tieksmi uz noziedzību, tad importējiem no Kongo Demokrātiskās Republikas...
;-D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 27.08.2011 14:37
_Bet tas uzreiz nenozīmē, ka arī te pie mums Latvijā vajadzētu būvēt mošejas un attīstīt citu tautu kultūru._
un tamlīdzīgi
===========
Prāta tizlenīšiem vajadzētu aizdomāties, ka "musuļmānis" nav tautība. Latvijā ir divas nozīmīgākās muslimu grupas - arābu (un pakistāniešu/indiešu/šrilankiešu) studenti un vietējie latvieši/krievi.
Protams, Latvijā ir tūkstošiem tatāru, bet viņi lielākoties ir kā parasti krievi ar paklājiem.
Padomju savienībās "entiskie musuļmaņini" nav tie, kuriem ir vajadzīga mošeja.
Reti kurš no viņiem ir Islāmam atbilstošs muslims. Tik vien kā nacionālā kultūra, identitāte un hobijs. Viņi ir ne vairāk muslimi kā latviešu vairākums ir kristieši. Starp viņiem ir tāds pats reliģijai piederīgo īpatsvars kā starp latviešiem. Izņēmums ir čečeni, kur īpatsvars ir augstāks. Arī dagestānieši vai tadžiki, bet to Latvijā ir maz.
Mošeja ir vajadzīga latviešu un krievu muslimiem ne jau kaut kādiem mistiskajiem ārzemniekiem. Un no kurienes ir tāda dīvaina doma, ka vispirms uzrodas mošeja, bet pēc tam imigranti no Ēģiptes? Vai tad nav otrādi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 27.08.2011 14:28
Un šājā ziņā Latvijā veidojas ļoti pamācoša situācija - Visu Latvijai partijas programma satur ļoti daudzus sociāldemokrātiskus elementus, t.sk. progresīvo IIN; sociāldemokrātiska programma, bez šaubām, ir arī SC; samērā daudz sociāldemokrātiski noskaņotu cilvēku (bijušie LSDSP biedri, RSU pasniedzēs ekonomists J. Bērziņš, utt.) ir arī Vienotības sarakstā un kopuma šo progresīvo kandidātu skaits un ietekme ir pilnlīgi pietiekoša, lai Latvijas kursu mainītu no neoliberālā zvēra kapitālismu un Skandināvju labklājības valstu pusi.

Tāču - visas pazīmes liecina, ka tas var nenotikt un laikam arī nenotiks, jo pamatšķiras aizstāvji ir sadalījušies pa partijām un lielākā daļā no tām (Visu Latvijai un Vienotībai) partijas labprāt piekāpsies sociālos jautājumos, nekā citos šo partiju uzstādījumos un rezultāts būs tāds, ka progresīvi noskaņotais tautas vairākums atkal tiks ignorēts un ieguvēji būs saujiņa labējie, kuriem būs izdevies sašķelt pamatšķiru pa dažādām etniskām partijām. Un Latvija kā failed state turpinās savu eksistenci - kā valsts, kurā krītas konkurētspēja un nav labu darbavietu.

Lai cik paradoksāli pirmā skatījumā neliktos, racionāli spriedumi noved pie tā, ka multikulturālisma radītās neērtības vislābāk un vistaisnīgāk var risināt tikai SC. Ir kādi citi argumenti?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 27.08.2011 14:25
_Kārlis Streips > Paulim Kravalim 27.08.2011 11:0

(protams, konkurence laba lieta -- var arī lasīt Taivāna tulkoto Korānu, vien viņš nekandidē vēlēšanās)_
========
Droši vien ir domāts nevis Gabriels Leons Taivāns, bet gan Uldis Bērziņš. Šogad oficiāli tika publicēti divi dažādas pieejas tulkojumi -
Ulža Bērziņa un Imanta Kalniņa.
Top arī trešais, kuru tulko iespējams vislabāk arābu un Kurānu pārzinošais latviešvalodīgais - Salmāns Petrovs.
Šis tulkojums ir par brīvu un būs par brīvu. Pagaidu melnraksta versija ir lejuplādējama šeit: http://forum.islammuslim.lv/viewtopic.php?id=1056

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 27.08.2011 14:21
Multikulturālismam ir jēga tikai līdz ļoti mērenai robežai, tas ir izdevīgs galvenokārt labējiem lielā kapitāla īpašniekiem un žurnaļugām, kas propagadnē viņu idejas un no tā iegūst iztiku dzīvošanai.

Sociāldemokrātu pieeja, ko arī apliecināja gan B. Klintons, gan T. Blērs, ir sniegt atbalstu (gan hard power - tirānu aresti un tiesāšana, necilvēcīgu režīmu maiņa ar militāru varu, gan arī soft power - ieguldījumu valstu un sabiedrību attīstībā) trešās pasaules valstīm, lai katrs to iedzīvotājs sevi varētu realizēt un savu labklājību sasniegt savā valstī. Zināma mobilitāte palikts (kaut vai tāpēc, ka daļai cilvēku interesēs citas kultūras), bet tai nebūs sistemātiska rakstura.

Savukārt pašreizējais stāvoklis, kad attīstības palīdziba ir tikai formāla, ir izdevīgs lielā kapitāla īpašniekiem: 1) trešās pasaules valstit iekonservējas kā failed states un līdz ar to ir izdevīgi dabūt izrakteņu konsorcijas par lētu korupcijas naudu un iztikt bez konkursiem valsts pasūtījumosm, uzturēt sweatshop ražotnes, kurās failed states neseko strādājošo tiesību un veselības aizsarddzības ievērošanai, utt., utt. 2) un otrais labums, ko gūst lielkapitāla īpašniekie, ir lētā darbaspeka straumes uz Rietumu zemēm, kas ir gan nelegālā (un tāpēc lēta) darbaspēka avots, gan arī sastāda konkurenci vietājai sabiedrībai.

Sociāldemokrātiska politika nodrošinātu to, ka katras var dzīvot, augt un tikt pie labklājības savā zemē. Jā, sociāldemokrātija ir internacionāla, jo tā prasa gan Eiropiešu, gan trešo valstu pamatšķiras pilsoņu vienību kopīgai cīņai pret lielkapitāla īpašniekiem un sociāldemokrātija prasa arī Latvijas latviešu, krievu un pārējo tautību pamatšķiras vienotību pret labējo politiku - bet šī internacionālisma un vienības panākums būs gan labklājība, gan arī stipras valstis, kurās to pilsoņu var realizēt savi - gan tautsaimniecībā, gan arī kultūras dzīvē.

Vai šajās vēlēšanās latvieši spēs ieraudzīt to labējā propaganda par katru varu grib slēpt? Vai latvieši atcerēsies 19. gs. Jauno strāvu, piekto gadu un deviņpadsmitā gada Republiku un vai būs spējīgi nostāties par savām un savas valsts idejām un nenostāties bāleliņu-lielkapitāla īpašnieku pusē?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis Čaklais 27.08.2011 12:36
Kārlis Streips ir tipisks amerikānis, kurš ar visām četrām atbalsta ASV imigrācijas politiku, nevis nacionālo valstu (kāda ir arī Latvija) politiku. ASV ir imigrantu valsts, bet Latvija nē. Tāpēc nedrīkst likt vienādības zīmi starp šīm abām valstīm. Latvijā ir jāveicina viss latviskais, nevis kautkādas cittautiešu iegribas. Cittautiešiem ir pašiem savas valstis, kur viņi var attīstīt savu kultūru. Ar to arī citas valstis ir interesantas, ka katrā nacionālajā valstī ir sava valoda, sava kultūra, paražas utt. Ja kādam ļoti patīk mošejas, neviens viņam neliedz apmeklēt kādu arābu valsti un tur uz vietas papriecāties par lieliskajām mošejām. Bet tas uzreiz nenozīmē, ka arī te pie mums Latvijā vajadzētu būvēt mošejas un attīstīt citu tautu kultūru. Ja visur Eiropā nacionālajās valstīs tiks būvētas mošejas un attīstīta arābu kultūra, tad cilvēkiem zudīs jēga apceļot citas valstis, jo viss jau ir pieejams te uz vietas. Līdz ar to zudīs arī nacionālo valstu burvība, jo visur būs viens un tas pats. Nebūs nekādu atšķirību starp valstīm. Tas ir tieši tas pats kas ASV, kur visi štati ir stipri līdzīgi. Tas viennozīmīgi nav latviešu interesēs. Mūsu Latvija ir īpaša tieši ar latvisko kultūru un tā tam arī ir jāsaglabājas, nevis jāveicina citu kultūru attīstība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Erna Ūkstiņa >Paulis Kravalis 27.08.2011 12:00
Pilnīgi jums piekrītu, ja mēs būtu īstena eiropas zeme, tad no mellajiem te nevarētu ne apmaisīt. Paldies Dievam, ka te sanāca krievi, lai gan ar savu agresīvo mentalitāti viņi te daudz mums netikumu ievazāja, BET to nevar salīdzināt ar arābiem un nēģeriem . Kārli, es latviete nodien nevēlos , ka mani mazbērni stājas sakaros ar nēģeriem un negribu savus mazbērnus mulatēnus. Vai tiešām šī mana vēlēšanās ir tik rasistiska ? Teikšu, ka Āfrikā nēģerus ļoti cienu , bet manā zemē lai viņi labāk nerādās. Tāpat arī ar musulmaņiem

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Paulim Kravalim 27.08.2011 11:04
Mēs laikam skatījāmies citus attēlus, lielais apoloģēt Kravali. Es personīgi redzēju baletdejotāju (balta), miljonāra meitu (balta), gados jaunu mūziķi, kurš nospēra vijoli, jo "gribēja mācīties vijoli" (balts). Francijas nemieri tā dēvētajos banlieux -- jā, tur dumpojās tumšādaini cilvēki (ne melnie, Kravali, iemācieties drusciņ kultūras), jo tas notika viņu dzīves vidē un ne jau tikai tāpēc, ka viņi ir tumšādaini. Kas attiecas uz "lielo korana interpretatoru." Tātad: Jums liekas, ka pats sliktākais, ko šis cilvēks dzīvē ir izdarījis (ārpus "pa labi un pa kreisi saražotajiem bērniem," par kuriem man gribētos jautāt, vai Jūs, Kravali, esat ražojis tikpat veiksmīgus bērnus, kā viņš, jo diez vai Jūs esat pamanījies "saražot" augsta līmeņa aktrisi, augsta līmeņa mūziķi un vēl piedevām arī mācītāju) -- tātad, pats sliktākais, ko viņš ir izdarījis, ir pārtulkojis Korānu, lai ar to varētu iepazīties arī latviešu valodā lasošās personas. Ak, manu dieviņ, kas par grēku! Dievs pasargi, ka latviešiem būtu iespēja lasīt citu tautu un reliģiju tekstus! Latvietis ir tik vārgs un nepārliecināts, ka momentā, kad izlasīs Kalniņa tulkoto Korānu (protams, konkurence laba lieta -- var arī lasīt Taivāna tulkoto Korānu, vien viņš nekandidē vēlēšanās) -- tajā momentā latvietis nometīs savu latviskumu un kļūs par radikālu tumšādainu musulmani. Un Kalniņš būs vainīgs, jo viņš, lūk, tulkoja literatūru. Kravali, tik milzīgu anti-intelektuālismu sen neesmu redzējis, kā Jūs esat paudis. Pieļauju, ka Jūs Korānu neesat lasījis nekādā valodā. Būt nezinītim, protams, ir daudz vieglāk nekā lasīt, bet tas tomēr neatņem faktu, ka Korānā ir ļoti, ļoti, ļoti daudz kopēja ar grāmatu, kas saucas Bībele, un pieņemu, ka Jums nav nekādu pretenziju pret tiem, kuri pirmie pārtulkoja Bībeli latviešu mēlē, lai arī tā ir pārpilna ar visādām slepkavībām, korupciju, laulības pārkāpšanu un visu pārējo. Vai arī tos, kuri pārtulkoja Bībeli, Jūs uzskatāt par kretīniem? Vai arī tas "gods" pienākas tikai tiem, kuri ir pārtulkojuši tekstus, kuri Jūsu prātiņam neliekas pareizi esam? Man pret Imantu Kalniņu ir citas pretenzijas, proti, visus garos gados Saeimā viņš ir izlicies, ka tāpēc, ka ir titulēts komponists, viņam, piedodiet, purkšķi nesmird un tāpēc viņš (tāpat kā Raimonds Pauls) nekādi nav kritizējams neatkarīgi no tā, ko parlamentā viņš ir vai nav darījis, jo viņš, lūk, ir eksaltēts. Taču nekādi man neceļas roka viņu lamāt par to, ka viņš ir pārtulkojis tomēr vienu no pasaules galvenajām grāmatām. Latviešiem tieši ir jābūt priecīgiem par to, ka kāds ar to nodarbojās. Jo rets latvietis prot lasīt to valodu, kurā Korāns ir rakstīts. Ja kas (piedodiet, ka atkārtojos), ļoti rets latvietis lasa tās valodas, kurās ir rakstīta Bībele. Abos gadījumos labi, ka kāds to visu pārcēla latviešu mēlē. Ļoti labi. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Paulis Kravalis 27.08.2011 08:06
Nebūtu 1940 gadā okupēti, tagad būtu pilna Latvija ar melnajiem. Daudzās Eiropas valstīs multikulturālisma ideja ir sen jau izgāzusies.Lielais liberāli Streip paskatieties kas notika nesen Anglijā, Francijā kad melno bandas siroja pa ielām demontējot veikalus. Esmu redzējis kurdu demonstrācijas Vācijā - baisi un briesmiīgi.
Tā kā piekrītu zigmāram Liepiņam.
Paskaties kā lielais korāna interpretators atkal raujas pie varas puzes ķeizara partijā. Droši vien par īsu lai uzturētu pa labi un pa kreisi saražotos bērnus. Viņam ,lūk, esot milzīga pieredze komisiju darbā un viņš var būt tik noderīgs.Un vēl, nesen viņš esot ticies arzemniekiem un sapratis ka tas lūk esot Latvijas mugurkauls.Tādēļ vien balsošu par zemniekiem lai izsvītrotu šo kretīnu no sarakstiem.
Es noteikti esmu pret multikulturālismu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 26.08.2011 21:26
Es atceros kursus Daremā, Anglijā- ap kādu trešo dienu pajautāju pasniedzējam, kāpēc nav redzams neviens suns. Viņš pateica, ka blakus universitātei dzīvo vieni vienīgi musulmaņi....
Es vēl aizvien nespēju aizmirst garšīgos sēņu-riekstu pīrāgus, ko pirku pusdienās veikaliņā, kuru apsaimniekoja laikam jau musulmaņi. Taču gājiens uz mošeju (par pašu musulmaņu naudu būvētu un uzturētu)izrādījās zināmā mērā atklāsme, jo es, ja arī biju dzirdējusi, tad nebiju pievērsusi uzmanību tam faktam, ka mošeja būtībā ir arī kultūras centrs, kopienas pulcēšanās vieta. Arī tā pie mums plaši izplatītā doma, ka visi musulmaņi ir narkomāni, jo reliģina neļauj kļūt par zilīšiem- imāms uz manu jautājumu atbildēja, ka viņu reliģija pieprasa pie Dieva vērsties tikai esot skaidrā prātā.....Mācieties, krisieši, ka iebildumus pret alkohola lietošanu nevajag reliģiskajos tekstos nomaskēt tā, lai lietotājs neatrod....
Jeb kurā gadījumā pēc tam bija ļoti sāpīgi lasīt par grautiņiem, ko angļu šmurguļi bija sarīkojuši musulmaņu kvartālos....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Guntai Leonai 26.08.2011 21:07
Taisnība jefiņu ir ļoti daudz. Un intelekta trūkums arī piemīt daudziem. Tai skaitā daudziem žurnālistiem, kuri strādā medijos (tas laikam no vārda medīt).
Starp citu absolūtais vairākums cilvēku vārdu "mediji" izrunā ar garo "ē", kautgan gramatiski itkā pareizi ir ar īso "e". Kāpēc tā? Varbūt absolūtais vairākums cilvēku ir jefiņi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona 26.08.2011 20:53
Diemžēl jefiņi nav tikai tie Streipa minētie. To ir daudz. Bezgala daudz. Un intelekta trūkums piemīt ne tikai jefiņiem.
Juris Ozols saka - Mēdiji un žurnālisti paliek arvien radikālāki. Hm, cik man zināms, žurnālisti strādā medijos. Kas strādā mēdijos (tas laikam no vārda mēdīties), es nezinu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


stalins 26.08.2011 20:52
Streipa kungs veleshanu sarakstos neatraduVLTBLNNKUTMLUTJP ,bet atradu-Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK".ja neticat-parbaudiet http://www.cvk.lv/cgi-bin/wdbcgiw/base/komisijas2010.cvkand1...
Es gan uzskatu,ka briivaa sabiedriiba var buut atskiriigi viedoklji-gan taads kaa Zigmaaram Liepinjam,gan taads kaa Jums,gan taads kaa man.
Nevajadzeetu gan aizraadiit uz intelekta truukumu tiem,kas saredz juusu izpausmees citu aizskarshanu un pashkritikas truukumu.To saredz un aizraada arii augstaakas amatpersonas Latvijas sabiedriskajaa televiizijaa.Piemeeram.LTV generaldirektors Kots,NRTVP vaditaajs Abrams Kleckins.Jeb arii vinju intelekts ir taa teikt, pavaajsh?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Laura Paegle 26.08.2011 20:27
Zilais Kārlis ir mans mīļākais žurnālists. Tā tik turpiniet Kārli! Jūsu ironiskie komentāri mani fascinē. Mēs ģimenē Jūs saucam mīļvārdiņā - Zilītis. Mīļi vai ne? Jums protams ir pietiekoši daudz intelekta, lai saprastu, ka šī mīļā iesauka ir jāsaprot kā ironija. Tas nav ļauni domāts. Mazliet ironijas un nekas vairāk :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Seskis 26.08.2011 19:49
Streip, Tu esi pats labākais žurnālists LV! Tā tik turpini! :))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 26.08.2011 19:24
Paldies tiem ļoti retajiem, kuriem tiešām kaut kas bija sakāms par šodienas tēmu. Tiem, kuri tikai prot brēkt par to, ka Streips ir tāds vai šitāds -- acīmredzot jūs nesaprotat, kas ir ironija. Intelekta trūkums jūsos ir ļoti acīmredzams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 26.08.2011 19:06
Atis Zvanulis 26.08.2011 18:39
Korāna tulkojumos nav vārda Allāhs,bet gan tas kungs.Pietiek Korānu nedaudz paškirstīt,lai uzdurtos aicinājumam likvidēt fiziski jūdus kristiešus un pārējos neticīgos.
---------
Šeit ir links uz to neredzēto zvēru:
Salmāna Petrova Kurāna tulkojuma melnraksta versija. Šis arī pēc redakcijām būs profesionāls un kompetents tulkojums: http://www.box.net/shared/s7v1aq4oizbqyts4yig6

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Atis Zvanulis 26.08.2011 18:39
ZL grib teikt,ka negrib mošeju Rīgas centrā,bet nomalē var.Lūgšanu telpu nozīmē mošeja Rīgā pastāv kopš draudzes reģistrēšanas.Jaunajos Korāna tulkojumos nav vārda Allāhs,bet gan tas kungs.Pietiek Korānu nedaudz paškirstīt,lai uzdurtos aicinājumam likvidēt fiziski jūdus kristiešus un pārējos neticīgos.Vismaz Tuvo austrumu musulmāņi šo aicinājumu saprot burtiski.Tā kā ši reliģija tomēr ir agresīvāka par citām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Ozols 26.08.2011 18:04
Mēdiji un žurnālisti paliek arvien radikālāki. Tam skaidrs apliecinājums ir arī Kārlis Streips. Jau atklātā tekstā Kārlis izsmej, ņirgājas, sakarina biras un apsaukājas par attiecīgiem politiķiem. Krievu prese arī vairs nekautrējas Nacinālās apvienības pārstāvjus un dažkārt arī Vienotības pārstāvjus dēvēt par nacistiem, fašistiem, ekstrēmistiem, holokausta atbalstītājiem utt. Kas būs tālāk? Kā tā saucamajiem krievvalodīgajiem patiks, kad latvieši sāks viņus saukt par, piemēram, sarkanajiem fašistiem? Kā Kārlim Streipam patiks ja viņu sāks saukt pat Zilo Kārli? Ja jau vieni drīkst tā darīt, tad kāpēc arī citi tā nedrīkstētu? Vai vispār ir robeža, ko drīkst teikt un ko nedrīkst? Vai varbūt mēdiji (žurnālisti) par citiem var teikt jebko, bet visi citi nedrīkst ņirgāties par citādi domājošiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


83 - Haris 26.08.2011 17:35
Es gan teiktu, ka Streips gluži vienkārši ir prasts un sekls, bet toties tipiski amerikāniski pašapzinīgs zemas kvalitātes žurnālists.
...............
Piekritu, bet tieši pateicoties savam tipiskumam viņš ir interesants. Teiksim tā, viņš ir Jūsu aprakstītās tipāžas etalons.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Dace Bērzēņa 26.08.2011 16:55
Pirmkārt, cienītā, mans uzvārds ir Streips, nevis Strēps. Tad jūs esat Bērzēņa. Bet kas Jums liek domāt, ka liberāliem cilvēkiem nav tiesību komentēt aizspriedumus? Drīzāk Jūs pati esat bērnudārza iemītniece, ja protat tikai bļaut. Par rakstīto kā tādu Jums nebija absolūti nekas sakāms, un tas Jums, tāpat kā "Harim" neko par intelektu neliecina.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 26.08.2011 12:30
Dž.Dudajeva gatves pārdēvēšanu ...var iztēloties ASV pilsētas mēru, kurš Nelsonam Mandelam vai M.Luteram-Kingam...
---------------------------
Padomju tautai un komunistu partijai mūžīgu uzticību zvērējušu sovjetu ģenerāli, kurš ilgus laikus komandējis bombardēšanas tālās aviācijas pulku, kura tiešas pavēlēs padomijas tālās darbības bumvedēji ilgus gadus lidināja ātombumbas virs Eiropu apskalojošajiem neitrālajiem ūdeņiem, lai jebkurās 10 minūtēs varētu sabombardēt Parīzi, Londonu vai Hamburgu salīdzināt ar Nelsonau Mandela vai M.Luteru-Kingu!?
Intelekta spozme, kas laikam iespējama tikai kādā baisā fobijā apmātās smadzenēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ivo 26.08.2011 12:13
Nez vai mūziķim Z.Liepiņam daudzo un dažādo talantu īpašniekam K.Dimiteram vajag daudz ko pārmest. Ne jau viņi uzņēmušies pārstāvēt mūsu valsti.

Bet dīvaini, ka Saskaņas Centra un LPP/LC redzami politiķi var pavisam mierīgi nākt klajā ar savām pārdomām par baltās rases priekšrocībām, salīdzinot ar melnajiem un musulmaiem. Un nevienam tas nerūp. Ak jā, jurists A.Judins nokritizēja Ādamsona rasismu, bet ar to viss klusām un ātri beidzās (sk. http://www.ir.lv/blogi/politika/j-adamsons-par-multikultural... ). Par Šlesera valodas pērlēm nemaz nerunāsim.

Savukārt, tiklīdz kā VL! puiši izdara kādu PR kļūdu (Iesalnieks uzdrošinājās par Oslo slaktiņu vainot nevis viena indivīda slimo psihi, bet "multikulturālismu"; vai nu arī pārpublicē to pašu Z.Liepiņu) - tad uzreiz viņiem citi latvieši viņiem sadod pa muti tā, ka par maz neliekas. Iesalnieks nupat ir atkāpies no visiem amatiem partijā.

Bet tie cienījamie 10.Saeimas deputāti no citām partijām (LPP, SC), kuri mierīgi klāsta, ka viņiem nepatīk nevis abstrakts "multikulturālisms", bet gan konkrēti citu rasu cilvēki - tie mierīgi dzīvo tālāk un priekšvēlēšanu kampaņā nesaņem nevienu neērtu jautājumu.

Nu un par N.Ušakova ksenofobisko izgājienu - Dž.Dudajeva gatves pārdēvēšanu ... čečenu dejotāja vārdā. Vai K.Streips var iztēloties ASV pilsētas mēru, kurš Nelsonam Mandelam vai M.Luteram-Kingam par godu piedāvātu nosaukt ielu gribētu pārsaukt kāda slavena afrikāņu basketbolista vārdā? Viņu uzreiz noēstu par rasu stereotipiem, par necieņu pret apspiesto tautu atbrīvošanās kustībām. Bet Rīgā tādas lietas notiek mierīgi. Laikam jau tādēļ, ka čečeni arī ir pārsvarā musulmaņi; un viņiem vēl arī tā "kaukāza āriene", par ko viņus vajagot slaktēt atejā. Atskaitot slavenus dejotājus un Brežņeva laiku PSRS AP deputātus, protams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 26.08.2011 11:23
...Līdz kam ir jānonāk, lai paziņotu, ka valsts, kuru Kaspars savulaik ir apdziedājis...
--------------------
Neesmu ne Dimitera fans, ne arī 100% viņa daiļrades pazinējs, bet...
Vai viņš patiesi kaut jel reizi būtu apdziedājis šo VALSTI?!
Valsti, kura piedzima Vācījas vēstniecības apmaksātā pasākumā, kura nodeva un pazemoja savus pirmos atbrīvotājus no boļševikiem, kura poilitisku intrigu vadīta labrātīgi ļāvās tapt izlaupīta no ziemeļu "brāļiem" un vēl piedāvināja salu ar pusi līča klāt, kurai nevajadzēja demokrātiju, kuras priekšstāvji gļēvi un klusi padevās agresoram... galu galā, kura ikvienu savu iedzīvotāju ir upurējusi skandināvu pensionāru iegūldījumu nodrošinajumam, kurai šobrīd neatkarības nav pat tik, lai drīkstētu pārdot sēkliņas no Latvijā 50 gadus audzētas tomātu šķirnes (V.Bražūna z/s"Neslinko")...
Zinu Kaspara Dziesmas par viņa un manu Dzimteni, par šo skaistāko pasaulē zemi Laviju!!!
Par šo valsti neesmu dzirdējis viņu dziedam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Armands 26.08.2011 11:17
Publisko personu rasistiski izteikumi neliecina par lielu situācijas izpratni un takta izjūtu. No otras puses, dažu valdības pārstāvju runas, ka vajagot uzņemt bēgļus rada tādu dīvainu priekšstatu, ka Latvijā līdzās apmēram 800 tūkstošiem PSRS okupācijas laiku iebraucējiem (katrs trešais iedzīvotājs - iebraucējs), mums ļoti vajadzētu vēl jaunus imigrantus.

Ļoti simptomātiski, ka daudzi pazīstami cilvēki nezkāpēc pretnostata dažādu "kategoriju" imigrantus - krievi/pareizticīgie nezkāpēc esot labie imigranti, bet melnie un musulmaņi - sliktie.


Daži pēdējā mēneša citāti:
=======================
Zigmārs Liepiņš (komponists, intervijā "Dienai"): Es negribu Rīgas centrā Mošeju! Esmu pārliecināts, ka uz šo tendenču fona mūsu tuvākie kaimiņi pareizticīgie liksies vēl pilnīgs saldais ēdiens. (sk. http://www.visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156319750 )

Jānis Ādamsons (SC deputāts): "Iespējams Dombrovska kungs ir esot piekritis, ka mēs uzņemsim apmēram 40-60 tūkstošu arābus. Es vienmēr esmu uzskatījis, ka ar baltās rases pārstāvjiem mēs kopējo kaut kādu viedokli vienmēr atradīsim. Mums ir kaut kur līdzīga mentalitāte, var būt dažādi uzskati, bet mums ir apmēram tā vērtību skala ir vienāda. Sabrauks šeit musulmaņi, jā, es nezinu ko mēs šeit darīsim"

Ainārs Šlesers (LPP/LC deputāts) - "Uzskatu – labāk lai te brauc un tērē naudu bagāti krievi, nevis Brisele pēc kāda laika uzspiež kvotu pieņemt savu tiesu bēgļu no arābu un Āfrikas valstīm, kurus mums nāksies uzturēt"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pauka 26.08.2011 10:55
lūk tāpēc arī es cienu jefiņu Zigmāru, bet ļoti ļoti necienu komponistu Īmantu, kurš gan vēlētos mošeju Rīgā.
Tas Streips ir it kā labs žurnālists, bet var redzēt , ka nav audzis Latvijā , viņš nekādi nesaprot, ka latvieši ir uz izmiršanas robežas, ka viņiem ir nepieciešams nacionālisms, lai kaut kā noturētos pasaules telpā ar savu tautas dziesmu. Bet nē, Striepam un Kalniņam dikti gribas, lai te no rītiem gaudo imams no sava minareta, lai bārdaini onkuļi sit savas pieres ap zemi 6x dienā. Nu esam mēs maza tauta, kāpēc mums tos teroristu pārstāvjus vajag. Labāk sitīsimies kā pliki pa nātrēm ar ekonomiku, bet dziedāsim savus dziesmu svētkus bez mullu pātariem.
Es un mani radi un draugi visi izlēmām balsot par Dzintara latviešiem tieši šī iemesla dēļ, ka viņi mēgīnās aizsargāt pret mošejām.
Jauku dienu!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips