Atslēgvārdi:

Jaunam rītam austot 25

Labrīt, lasītāji!

Nu tas ir noticis. Vakar vakarā Valsts prezidents Valdis Zatlers spēra svarīgāko soli savas prezidentūras četros gados un paziņoja, ka tālāk ar mūsu līdz kliņķim korumpēto Saeimas "vairākumu" (šoreiz lasi nevis tradicionālajā nozīmē, bet gan faktiskajā) vairs nevar. Solis dramatisks. Solis pareizs. Solis bīstams. Solis zināmā mērā izšķirošs.

Iesaki citiem:

Jo daba un politika vakuumu necieš. Kaut kāds parlaments tai parlamentārajai valstij, kāda ir Latvijas Republika, ir un būs vajadzīgs. Par to, ka tauta lems par šī sastāva atbrīvošanu, diez vai ir jāšaubās, referendumā par to kvorums nebūs vajadzīgs. Kā vakar teica Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja Ilma Čepāne, referendumā varētu piedalīties arī 10 cilvēku, ja seši nobalsos "par," tad Saeima būs atlaista. Viņdien manā radio raidījumā sociologs Arnis Kaktiņš stāstīja, ka arī jaunākajos pētījumos valsts parlamentu pozitīvi vērtē pat ne 10 procenti valsts iedzīvotāju, tātad -- acīmredzot arī tie, kuri pagājušā gada oktobrī balsoja par tām partijām, kuras valstī ir iedibinājušas to, ko Valsts prezidents vakar nosauca par "melu kultūru."

Taču, kā rakstīju, solis ir bīstams, jo pēc tam būs jārīko jaunas Saeimas vēlēšanas, un te nu mēs pilnīgi noteikti redzēsim populisma buķeti tādu, kāda vēl nav redzēta, piedevām atsevišķu partiju un apvienību pārstāvjiem -- nu, būsim godīgi -- vienas partiju apvienības pārstāvjiemm šīs vēlēšanas būs tik izšķirošas, ka diez vai īpaša vērība tiks pievērsta arī priekšvēlēšanu kampaņas godīgumam. Piemēram, iespējams, ka LNT vēl nav paguvusi izdzēst no grīdas "Par labu Latviju mums un mūsu sponsoriem" logotipu, kāds tur atradās tad, kad pērn telekompānija rīkoja "neitrālas" debates par sabiedrības interesēm gaidāmo vēlēšanu kontekstā. Gaidīt, ka to centīsies novērst pašreizējā Radio un televīzijas padome, droši vien būtu visnotaļ naivi. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā drīz no atvaļinājuma atgriezīsies Normunds Vilnītis, kura klasikai pieder doma, ka KNAB ar partiju finanšu pieskatīšanu vispār nebūtu ko nodarboties. Te nu būs loma sabiedriskajiem sargsuņiem, pirmām kārtām no nevalstisko organizāciju puses, jo no tradicionālo masu informācijas līdzekļu puses diez vai sagaidīsim atbalstu domai, ka vissvarīgāk nākamajās Saeimas vēlēšanās būs atbrīvoties no tiem politikāņiem, kuri atkal un atkal demonstrē, ka viņiem svarīga ir tikai un vienīgi savu "oligarhu" pasargāšana (tas attiecas arī un vistiešāk uz laikrakstu Diena un tā īpašniekiem). Jo tieši tas bija centrālais elements pagājušās ceturtdienas balsojumā par to, vai "knābim" ļaut vai neļaut veikt kratīšanu buldozera mājās. Nav būtiski tas, ka kratīšanai lielas jēgas nebūtu bijis, jo visa sabiedrība, tajā skaitā arī buldozers, jau iepriekš zināja, ka tāda notiks, un, ja tur bija kaut kas nobēdzināms, tad bija pietiekami laika to nobēdzināt ar visiem galiem. Būtiski bija tas, ka Saeimas vairākums pateica, ka tas neuzticas valsts likuma aizsardzības instancēm -- ne tikai pretrunīgi vērtējamajam "knābim," bet arī Ģenerālprokuratūrai. Citiem vārdiem sakot -- vairākums neuzticas tiesiskumam.

Sabiedriski politiskajās aizkulisēs jau sākušās pārdomas par to, kam gaidāmās vēlēšanas varētu būt izdevīgākas. Nepārprotami, pirmkārt ir jādomā par "Saskaņas" centru -- to pašu, kam jau sen ir sadarbības līgums ar Krievijas diktatoriem un nesen tāds pats ir noslēgts arī ar Ķīnas diktatoriem. Nešaubīsimies ne mirkli, ka "krievvalodīgo" masu informācijas līdzekļi jau drīz nostāsies ierindā un būs gatavi SC atbalstīt uz pilnu klapi. Tāpat labas cerības būs Visu Latvijai!, it īpaši, ja tā nolems atbrīvoties no politiskajiem dinozauriem no TB/LNNK. Tas nav pats skaistākais variants, jo varam paredzēt, ka etniskie jautājumi kārtējo reizi spēlēs ļoti lielu lomu, it sevišķi ņemot vērā to, ka process par parakstu vākšanu par latviešu valodu skolās un par valsts valodas statusu krievu valodai joprojām turpinās, un it īpaši pēdējā gadījumā noteikti ir aktīvisti, kuri cerēs, ka šoreiz izdosies ievēlēt Saeimu, kura būs gatava šo statusu nodrošināt pat bez referenduma. SC ļaudis ir dievojušies, ka tāds nav viņu mērķis, bet āža kāja tomēr ir skaidri redzama, ja nu reiz SC boss ir pārliecināts, ka abi radikāļi, kuri ir šī pasākuma redzamākā seja, ir "sirdsapziņas bruņinieki."

Un tad paliek Vienotība. Kašķīga, sevī ierauta politorganizācija, kura tā arī nav spējusi pēdējo septiņu mēnešu laikā pacelties virs ikdienas politikānisma un "savējo" būšanas. Grūti spriest, vai visi tie, kuri par Vienotību balsoja pērn 2. oktobrī, būs gatavi tā darīt atkal, ja nu reiz tā ir partija, kuras viena redzama pārstāve ir atklāti atzinusi, ka Lemberga interešu aptekalēšana ir "valdības stabilitātes" cena, kuras vairāki redzami pārstāvji neko sliktu nesaskata apstāklī, ka valsts ekonomikas ministram ir slepens līgums ar nezināmu cilvēku, kurš tā vai citādi darbojas valsts ekonomikā. Un kuras visi pārstāvji par to ir sēdējuši kā ūdeni mutē ieņēmuši. Uz ko cerēt tiem valsts iedzīvotājiem, kuri tomēr vēlas valstī redzēt tiesiskumu? Vai uz jaunu partiju? Vai cerēt, ka tādu veidos, piemēram, Valsts kontroliere, kādreizējā Valsts prezidente, varbūt pašreizējais Valsts prezidents? Vai tam pietiktu laika un resursu? Jo viens gan ir skaidrs. Pašreizējais Valsts prezidents uz atkārtotu ievēlēšanu nevar cerēt, ja nu reiz viņš ir pateicis, ka no tām 100 "gudrajām galvām," kuras ir atbildīgas par viņa ievēlēšanu vai neievēlēšanu, vairākums nekam neder. Tas visticamāk nozīmē, ka Saeimas atlaišanas procesa un jaunās priekšvēlēšanu kampaņas laikā valstī būs cits prezidents, arī tas nav maznozīmīgi. Vienotībai būtu ļoti nopietni jāpadomā par savu "veterānu" laišanu ganībās, jo neko saturiski jaunu pašreizējā vadība visticamāk nevarēs piedāvāt. Un Valsts prezidentam, neatkarīgi no tā, kas ar viņu notiks nākamās nedēļas, divu laikā, būtu augstākā mērā bezatbildīgi, no politikas aiziet pavisam un pasīvi noraudzīties uz sava vēsturiskā lēmuma sekām.

Nu sāksies lielais manevrēšanas laiks. Saku atkal -- lai sarosās tās nevalstiskās organizācijas, kuras nav mierā ar pašreizējo politkorumpēto iekārtu, jo Dievs pasargi, ja kā nākamā tiks ievēlēta vēl sliktāka Saeima. Būs vajadzīga ļoti nopietna sabiedrības saruna par to, kas valsts likumdevējā ir vajadzīgs. Atcerēsimies, lai arī pietiekami daudz cilvēku pērn par Vienotību balsoja cerībā, ka beidzot izdosies izsprukt no banānu republikas statusa, pati Vienotība kā galveno lozungu cēla galdā domu, ka Urbanovičs nedrīkst būt premjerministrs, tātad -- krievus nost pa gabalu. Kā jau rakstīju, etniskais jautājums noteikti būs liels smagsvars arī šoreiz, bet tas ir falšs jautājums. Ne visi latvieši ir labi un godīgi, ne visi "krievvalodīgie" ir slikti un negodīgi. Abās pusēs var atrast cilvēkus, kuri neuzskata, ka visos valsts amatos ir jāsabāž draugi, radinieki un šoferu dēli, kuri neuzskata, ka pareizais variants ir darīt visu iespējamo, lai apkarotu korupcijas apkarotājus (un neaizmirsīsim, starp citu, ka arī "Saskaņas" centrs pagājušajā ceturtdienā nepārprotami nostājās "oligarhu," nevis tiesiskuma pusē). Ir nepieciešams lūzuma punkts, paradigmas maiņa, un te nu ir liels darbs darāms tiem, kuri nevēlas redzēt pašreizējās situācijas turpināšanos vai pasliktināšanos.

Ķīniešiem ir lāsts par dzīvošanu "interesantos laikos." Patlaban mēs nepārprotami atrodamies "interesantos laikos." Laiks rādīs, vai tie novedīs pie pozitīva rezultāta. Taču jācer, ka izdosies. Latvija tomēr ir Eiropas Savienības dalībvalsts, kura varētu dzīvot daudz labāku dzīvi, ja vien tās pārvaldes sistēmā nebūtu tik ļoti daudz cilvēku, kuriem pirmais mērķis ir tas, ko Pasaules banka jau sen nosauca par valsts sagrābšanu.

Jauku visiem šo svētdienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (25) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Liene 01.06.2011 11:02
Man pilnīgi vienalga, ja vien neitralizē oligarhus. Tā gan. Balsošu kaut par "Māras zemi" vai ko tml., tikai ne par vienu no tām, kas tagad bijušas pie varas, t.sk. Vienotību, kuras fane biju līdz šim. Tad vēl varētu par Raivi Dzintaru, tikai, mīļie tautieši - NE PAR OLIGARHIEM. Mēs varētu dzīvot kā Šveicē, ja vien nauda netecētu visus šos 20 gadu 3 oligarhu un to rokaspuišu kabatās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zomburs > noverotajs 30.05.2011 23:01
Dobrovskis savā amatā tik ilgi turās tikai tāpēc, ka ar visiem sadarbojas, visur kur vajag - piekrīt, liekus jautājumus neuzdod, un kad vaja - klusē. Var jau viņam teikt paldies - tipa, mazākais no ļaunumiem. Bet lai es ielas bandītam teiktu paldies par to, ka viņš ļauj izvēlēties kur sist man- pa galvu vai pa vēderu? Paldies par kūkām, labāk ēdu rupjmaizi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Novērotājs 30.05.2011 20:20
Ir atšķirība tajā, ja "savējo" amatā bīda valsts interešu labā, vai "savējo" amatā bīda personīgo interešu labā. Turklāt, ja Vienotība neies uz kompromisiem, viņi zaudēs varu, savukārt, vara nonāks "Īsto" rokās. Vienotība iet uz kompromisu, lai valstī nekļūtu vēl sliktāk. Un Dombrovski, manuprāt, nav pamata zākāt par dinozauru, viņš tiešām ir viens no godīgākajiem, nosvērtākajiem un zinošākajiem politiķiem. Viņā vienkārši trūkst bezkaunības, kas mūsu valsts politikas vidē diemžēl ir nepieciešama. Bet tas ir tikai mans viedoklis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Esse 30.05.2011 20:01
Mani ļoti interesē,kurš ir nra žurnālistes Anitas Daukstes darba devējs?
Vai gadījumā tas nav viens no oligarhiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Artis 30.05.2011 19:18
Paldies par šo rakstu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

83 30.05.2011 10:05
ak Dievs, kāda analītika!

Pirms dažām dienām Zatlers vēl bija politiskās atkarības iemiesojums - redz, sliktais homofobs Šlesers viņu ietekmēja, dakteris padevās un atteicās no paša vārdiem. Mugurkaula trauma un pārējais bla-bla-bla.
Tagad VZ "sper svarīgāko soli savas prezidentūras četros gados". Kādā veidā? Iestājoties pret Saeimas lēmumu, kas nav labvēlīgs sliktajam homofobam. Tam pašam, kas vēl pirms dažām dienām manipulēja ar VZ kā ar lelli.

Ir varianti:

1. VZ netika ietekmēts pirmā lēmuma pieņemšanas laikā un "liberālie" mediji maldināja sabiedrību par to.

2. VZ tiešām ir vājš un viegli ietekmējams politiķis, līdz ar to viņa tagadējās darbības iemesli nav tie, kas ir publiski deklarēti.

3. Nedēļas laikā VZ izārstēja savu politisko mugurkaulu, kas ir visu laiku rekords gan medicīnā, gan politikā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > anglosaxim u.c. 30.05.2011 09:06
Ir pat ļoti interesanti skatīties, kā Anitas rediģētā avīze uz šo lietu ir reaģējusi. Kopsaucējs, kas šorīt laikraksta komentāru lappusēs atrodams ne tikai vienreiz -- Valdis Zatlers ir mazs puika, kas ir saniķojies. Tas ir ironiski, jo (Ne)atkarīgā mēdz ņirgāties par to, ka sabiedrības "sorosīdu" gals pirms četriem gadiem aktīvi noraidīja domu, ka par valsts pirmo personu vajadzētu ievēlēt cilvēku, kurš amatpersonas deklarācijā nebija uzrādījis visus ienākumus un, tātad, nebija samaksājis visus nodokļus, bet tagad tas viņu atbalsta. Atliek vien paskatīties, ko par Zatleru tajā laikā rakstīja pati (Ne)atkarīgā. Mūsu Prezidents! Mūsu pilnīgi pareizā un neapšaubāmā kārtībā ievēlēts Prezidents! Nu, aplauzās (Ne)atkarīgā un tās sutenieris Puzē. Kādu gadu pēc viņa ievēlēšanas Zatlers nudien radīja iespaidu, ka viņš Rīgas pilī ir iekļuvis pilnīgi nejauši un tādā ups! variantā. Viņa "runa" Doma laukumā tā dēvētās lietussargu revolūcijas laikā bija juceklīgākais teksts, kādu jebkad nācies dzirdēt. Taču tad atnāca apskaidrība par to, kas īsti ir politika Latvijā un, kā jau cilvēks, kas ir apveltīts ar intelektu (jo bez intelekta viņš, protams, nekad nebūtu kļuvis par izcilu ķirurgu), Zatlers saprata, ka tā nevar. Sekoja 14. janvāra uzdevumi, un nenovērtēsim pārāk zemu to, ka tāpēc politikāņi bija spiesti atteikties no "lokomotīvju" principa, kā arī -- dot sabiedrībai tiesības rosināt Saeimas atlaišanu. Jo nebūtu Zatlers sestdien izdarījis to, ko izdarīja, rudenī noteikti sāktos parakstu vākšana par Saeimas padzīšanu, jo diez vai šis sasaukums ir tas, kurš pratīs mainīt tikumus. Kā rakstīju blogā, jautājums tagad ir par to, ko darba ļaudis sabalsos Saeimā nākamajā piegājienā. Cerēsim uz veselo saprātu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


uzņēmuma valde 29.05.2011 20:35
Paldies par rakstu!

Zatlera "izgājiens" ir patīkams pārsteigums. Lielākā daļa politiķu ir tā izcēlušies ar savu nekompetenci un morāles trūkumu, ka visai grūti izvērtēt, kuram tad vispār ir tiesības lemt valsts likteni, kura pat vairs nav mūsu. Kā izteicās intervijā Ķīlis "cerēt, ka tagad iespringsim, un pāris gados kaut kas mainīsies - ir naivi", tādēļ nāksies vien sēdēt uz makaroniem vai braukt uz Angliju mazgāt grīdas. Cerēt jau jūs varat, tikai, sākumā atcerieties - cik gadus jau Jūs cerat?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Peteris I 29.05.2011 19:28
Tu raksti tik pareizi, bet vai vini saprot?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Janis K. 29.05.2011 16:31
Tā kā Zatlers šo uzsāka viņam pienāktos to arī attiecīgā nopietnībā nobeigt. Viņam pienākas uz karstām pēdām izveidot savu politisko partiju kurā pārstāvētas tās vērtības kuru dēļ viņš kā valsts prezidents ir kalpojis un kuru dēļ viņš ir atlaidis saeimu. Tad ļoti iespējams, kā šādai partijai atbalstu dotu tautas vairākums. Tas būtu politiski vienojošs gājiens.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris 1 29.05.2011 16:23
Pavisam nesen šeit pat prātoju par to-kā lai dabū ārā no manas valsts likumdevēja to jenotības šļuru kura ar "gaišo'" spēku stumdīšanu,pupināšanu un ļupināšanu tika iebīdītaSaeimā.Vēl maziņš sasprindzinājums un -Pindacīšai atkal jābrauc uz Turciju pēc lakatiņiem ,Kārkliņai jāmeklē jauns caurums ko ar sevi aizbāzt,Kalniņam jāslauc zilās govis,Pakule var nodoties abstrakto skaitļu maģijai (tā vietā lai iemācītos kaut nienu ciparu noapstiprināmā valsts budžeta),mazais briļainais blēdis savedīs varbūt kārtībā savu bankrotējušo ģimenes nekustamo īpašumu.
Ar Vairas Damokla zobiniem pa galvu dabūja Loskutovs un Maizītis(tas nu tā pa ceļam) un ja Bērziņš tiks ievēlēts tad mana dzimtene Latvija būs tikusi pie kārtīga prezidenta nevis kāda ļerpatas vai Džūdītes zābaka bučotāja.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zabella 29.05.2011 15:56
Es par Daukski biju labaakaas domaas.Fui!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - Kārlis Streips 29.05.2011 15:12
Streipa kungs, daudz esmu Jums "piekasījies", ka NRA saukājat par "atkarīgo". Ne tapēc, ka tiešām uzskatītu viņus par neatkarīgiem, bet tāpēc, ka, manuprāt, vairāk vai mazāk atkarīgi ir visi, ieskaitot brašo cīnītāju "IR". Tomēr pēc vakar vakara Anitas Daukštes komentāra nonāku pie secinājuma, ka Jums tomēr ir taisnība. Tas bija tik uzkrītoši un pretīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Milda 29.05.2011 13:28
Lai Dievs svētī Latviju un valsts zagļi nonāk cietumā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ezis 29.05.2011 13:24
Man patika, ka 'knābis' tiek likts pēdiņās, bet 'buldozers' nē :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mahris 29.05.2011 13:10
Vienprātīgā komentētāju pārliecība par vēlētāju jāvārdu atlaišanai man tik droša nemaz neliekas.
Bet vispirms - kāda izskatītos nākamā Saeima. Divas apvienības pirms vēlēšanām var sašķelties, bet spriedumus par summu tas īpaši neiespaido.

SC - nemainās. Labi parādījuši sevi, bet elektorāts izsmelts.
ZZS patur savus. Varbūt dabū kādu kriksi no Vienotības, kas atmetuši cerību atrast šķīstos un baltos.
VL - neliels pieaugums. Viņi gan vienīgie palikuši šķīsti un balti, bet daudziem šķīstuma meklētājiem pārāk radikāli.
PLL svētku diena. Sliktāk būt nevar, tātad būs labāk. Varbūt pat jūtami labāk.
Vienotība - visdrīzāk zaudējumi ne pārāk lieli. Bet zaudējumi neizbēgami.

Un tagad - kādu balsojumu referendumā viņi ieteiks saviem vēlētājiem.
VL - atlaist.
PLL - rokām un kājām par.
ZZS. Pirmā Lemberga preses reakcija - prezidents apmētāts sūdiem no galvas līdz kājām. Bet gan viņi pamanīs savu labumu. Pašreizējā trīspartiju Saeima pieļauj arī divpartiju koalīciju bez ZZS. Sadrumstalotākā Saeimā atstumt ZZS no siles būtu absolūti neiespējami.
Vienotība, protams, pret. Bet viņu elektorāts emocionāli par. Grūti būs šim elektorātam atrast piemērotu "nē" lozungu, bet tādu meklēs.
SC vienalga, kāda Saeima, viņi grib būt valdībā. Ja šajā Saeimā netiek, tad jāvēl jauna.

Un te nu parādās variants. Ja SC aicina pietiekami skaļi, tad viņu elektorāta balsis var izšķirt referendumu.
Un Štokija scenārijs ir vienīgā iespēja Vienotībai saglabāt visus mandātus. SC paņem šajā valdībā, un pateicībā viņu vēlētāji referendumā saka "nē".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Katrīna 29.05.2011 12:18
Paldies par šo rakstu un par Jūsu blogu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


rainis 29.05.2011 12:03
Es domāju, ka ceturtdien Saeima Zatleru pārvēlēs. Tikai dēļ viena iemesla - ja viņš netiks pārvēlēts, tad partijām (ZZS un PLL galvenokārt) maz izredzes iegūt daudz vietas jaunievēlētajā saeimā. Un Vienotība ar VL/TBLLNK noteiki balsos par. Domāju, ka 99% Zatleru pārvēlēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ilga 29.05.2011 11:35
Cienijamie zurnalisti ludzu runajiet atklati nosaucot musu politikanus pec vinu nopelniem jo jus esat vienigie kuriem tauta vel tic ludzu Ir Pietiek Neka personiga un visi zurnalisti kuriem rup musu nakotne

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kamielis 29.05.2011 11:22
Esmu pārliecināts, ka no visa tā vinnēs ZZS, jo viņiem šodien ir labākais uz lumpeņu zemapziņu orientētais PR, kā to parādīja iepriekšējās vēlēšanas un sauklis "par sarkanām līnijām" darbosies visefektīvāk rudenī.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Predicador 29.05.2011 11:17
Nu labi, šobrīd tur pieci no astoņiem viedokļrakstiem pirmajā lapā ir ar Vienotības sejām (Pabriks, Štokenbergs, Kristovskis, Čepāne, Āboltiņa); pārējie trīs ir Urbanovičs, "politiķi" un "eksperts". 5/8 ir tikai 0.625, kas ir nedaudz mazāk nekā divas trešdaļas. Atvainojos par pārspīlējumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Predicador 29.05.2011 11:13
Ko nu tur uztraukties par kampaņas "godīgumu" – KNAB pakratīs vēl pāris redakcijas un studijas, un visi sapratīs, kā ir pareizi un "godīgi" jāraksta un jārāda. Paskatieties šodien diena.lv – viņi jau ir sapratuši, ka vismaz 2/3 vietas ir jāatvēl Vienotības viedokļu atspoguļošanai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris 29.05.2011 10:40
Varētu pievienoties domai, ka nākamā Saeima būs radikālāka un izmantojot valodas jautājumu tur atgrieztos PCTVL. VL tā paša iemesla dēl varētu cerēt uz daudz lielāku pārstāvniecību. Zaudētājos, radikalizējot savu kampaņu nepaliks PS, kam varbūt būtu izdevīgāk nomest balastu JL un SCP startējot patstāvīgi vai pat blokā ar VL bez TB. Zemnieki savu elektorātu noturēs , bet Lembergam būs jālien laukā no ierakumiem un jāstartē vēlēšanās. Štokenbergs ar savu paziņojumu par koalīciju kopā ar SC (interesanti vai kopā ar Kravcovu un "politiskajiem huligāniem" Osipovu un Lindermanu vai bez tiem)ir sevi pietiekoši pozicionējis, un startējot Vienotības kopējā sarakstā, pastāv liela varbūtība tikt svītrotam. Par agru norakstīt PLL- Š2 spēja izdzīvot,veidot kampaņu, piesaistīt finanses un mēdijus ir vispārzināma. Lielākie zaudētāji varētu būt tieši Vienotības Dombrovska spārns un SC, kam balsis noņemtu radikāļi. Vienotībai paliek rezerves variants-iesaistīt sarakstā Zatleru , kas varētu izmainīt situāciju-lai gan nāktos skaidrot pārmaiņas no Aploksnīša līdz Varonim.
Šis prezidenta solis ir bezprecedenta gadījums Rietumu dedokrātijās ( varbūt kļūdos?)- parasti tā sauktās "klibās pīles" nepieņem tik radikālus lēmumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis Apsītis 29.05.2011 10:29
>>> Tāpat labas cerības būs Visu Latvijai!, it īpaši, ja tā nolems atbrīvoties no politiskajiem dinozauriem no TB/LNNK.
======
Abi tēvzemiešu deputāti - Gaidis Bērziņš un Dzintars Rasnačs nav nemaz tie briesmīgākie "dinozauri". Arī no tēvzemiešiem uz VL! pārgājušais Einārs Cilinskis ir pat ļoti savā vietā, jo frakcijai vajadzīgs "adult supervision". Tiesa, visās Saeimā pārstāvētajās apvienībās ir redzēti tādi kadri, kurus prasītos nomainīt - Visvaldis Lācis (kuram es pērn Vidzemē pievilku krustiņu) būtu viens no tiem.

Manuprāt, Vienotības un NA kasīšanās nav vairs īsti par tēmu. Ja nu runājam par prezidenta minēto "melu un korupcijas kultūru", tad kopīgā šīm apvienībām ir vairāk nekā atšķirīgā:
(1) Abas apvienības atbalstīja likumprojektu, kas paredz mēdiju īpašnieku (līdz pat fiziskām personām) izpaušanu.
(2) Abas apvienības balsoja par imigrācijas likuma normas (par uzturēšanās atļauju tirgošanu) atcelšanu.
(3) Abas apvienības pagājušo ceturtdien balsoja par to, lai varētu veikt kratīšanas.

Kā VL! biedrs ļoti respektēju arī Vienotību - vairāk gan tās ierindas biedru pārstāvētās vērtības, nevis šīs apvienības eliti.
Protams, mums - katras konkrētās partijas atbalstītājiem būs tagad daudz kategoriskāk jāprasa, lai būtu demokrātisks pats kandidātu izvirzīšanas process; lai viņus pa apgabaliem un sarakstos ranžētu nevis daži partiju bosi, bet gan attiecīgo partiju biedri un atbalstītāji. Esmu pārliecināts, ka arī "Vienotības" biedri un atbalstītāji kolektīvas kandidātu apspriešanas procedūras laikā varēs labāk izlemt, kurus politiķus virzīt nekā to spēja S.Āboltiņa, E.Jaunups un A.Kampars aiz slēgtām durvīm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


magnitūdis 29.05.2011 10:22
Krievu korupcijas tradīcijas ir vēl daudz''niknākas''par mūsējām,tādēļ loģiski,ka krievi jātur pa gabalu no varas!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips