Jādomā 2

Teorija ir laba lieta. Vajadzīga. Nepieciešama. Teorija vai pašu izstrādāti noteikumi radījuši to diskusiju "vētru", kas sacēlusies ap to, ka viens Saeimas deputāts atteicies no sava mandāta, jo viņam draud tiesas darbi? Viņš neizmantos savas deputāta iespējas, lai izvairītos no kriminālatbildības. Jauki, burvīgi, brīnišķīgi. Kāpēc vispār deputātiem ir vajadzīga iespēja no tās izvairīties? Kāpēc vēlētāji ievēl par savu pārstāvi tādu personu, kam jau ir vai nākotnē būs iespēja saskaries ar tiesu varu? Labi, deputātam ir vajadzīga aizsardzība pret lieku publicitāti, ažotiāžu. Bet ja vēlētāji par savu pārstāvi izvēlas tādu, kam pastāv tikai iespēja būt sodītam? Te atkal nav tas vecais - kāda tauta, tāda valdība? Manuprāt, pietiktu jau ar vienu aprunājamu gadījumu vienas Saeimas pastāvēšanas laikā. Nu jau gan katru gadu "uzpeld"jauna lieta.

Iesaki citiem:

Izlasīju Loskutova blogu Dienā. Krievijai jāatgādina, ka jāuzņemas atbildība par represijām. Ir svarīgi, lai tā atzītu savu vainu. Bet mēs paši? Simtiem tūkstošu cilvēki tika represēti, lai par viņiem uzņemtu skaistas filmas, rakstītu grāmatas? Kas pašiem represētajiem no tā? Liela viņu daļa jau ir apmirusi. Mana vecā kaimiņiene, kura tika izsūtīta 18 gadu vecumā, nu ir astoņdesmitgadīga. Astoņdesmitgadīga vecene, kura iztiek ar savu laikam 180 latu pensiju mēnesī, kurai es dažkārt atnesu maizi no veikala... Bērnībā man krita uz nerviem viņas mūžīgais teikums - pie mums lēģerī. Tagad viņa ieklausos. Nu un? Pēc visādām dzīves peripetijām mēs atkal esam kaimiņienes. Tikai viņa, tā vietā, lai mācītos savu iecerēto skolotāja arodu, cēla Intu, strādāja meža darbos mīnuss 40 grādu salā... Pēc tam arī te strādāja, strādāja... Lai vecumā būtu viena? Dēlam problēmas ar darbu, mazmeita Anglijā, mazdēla arhitekta pakalpojumi te ar laikam nevajadzīgi...

Par to jādomā ir. Tikai viens sīkums - tās "mūsu gudrās galvas" 20 gadus laikam slikti domājušas, ja tagad atkal kādam par to jādomā.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Uldis 17.04.2011 23:10
Krievijas prezidenta Cilvēktiesību padomes priekšlikumi ir pieejami interneta vietnē http://www.regnum.ru/news/polit/1386515.html
----
Tas no Loskutova.
--------
Amerikāņu vēsturnieks sava grāmatā "Krievija pie veca režīma" raksta , ka no 1878 -1881 gadam Krievijā bija ielikts pamats birokrātiskam policejiskam režīmam , kas bija ar totalitārisma pieskaņu , un ka var ar pārliecību apgalvot, ka totalitārisma saknes ir meklējamas tur , nekā Ruso, Hēgeļa un Marksa idejās, un ka lai gan idejas var radīt jaunas idejas ,pie pārmaiņām novedīs tikai tas ja tās krīt augsnē ,kura gatava tās pieņemt. (389 Ipp ) Grāmata ir krievu valodā .
---------
Es neticu Krievijas prezidenta cilvēktiesību padomei,veltas cerības.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 17.04.2011 08:34
Biju kādā pasākumā,kur analizēja nedomāšanas sekas un secinājums bija- saukt visu pareizos vārdos un tā arī izglītot ierēdņus, : visas nelaimes no tā, ka ierēdņi mazizglītoti, jo savākti pēc siles principa. Vai nav taisnība? Arī teorija.
Ja katru likumu var pavērst pret to, kam likumam jākalpo un izmantot maizestēva interesēs, kāda izglītība te palīdzēs? Sirds izglītība varbūt,bet tad jau nevienu par ierēdni nepieņems. Zivis pūst no galvas un spuru pucēšana maz ko dod.

Citi autora darbi
Gunta 165x152

Mūža meža maldi Autors:Gunta Leona

Gunta 165x152

Ir jādara 1 Autors:Gunta Leona

Gunta 165x152

Mans zelts ir mana tauta 3 Autors:Gunta Leona