Atslēgvārdi:

Izglītības reformas un izglītības pieejamība 1

  • Autors:Marija Golubeva
  • Organizācija:PROVIDUS
  • Gads:2012
  • Valoda:Latviešu

Kopš jaunās valdības izveidošanas izglītība ir pasludināta par vienu no jomām, kur tiks īstenotas vērienīgas politikas pārmaiņas. Tādēļ PROVIDUS veicis izglītības reformu ideju un plānu monitoringu.

Iesaki citiem:

Monitoringa mērķis ir izvērtēt iecerēto pārmaiņu atbilstību Latvijas izglītības vajadzībām, kā arī ES ilgtspējīgās attīstības stratēģijas ES 2020 mērķiem izglītības jomā.

Šīs ziņojums vērtē galvenokārt vispārējās un pirmsskolas izglītības reformu plānus, jo Izglītības un zinātnes ministrija jau ir pievērsusies to īstenošanai, tomēr, apkopojot Latvijas ekspertu ieteikumus, tika izvērtēta arī reformu plānu augstākās izglītības jomā atbilstība ieteikumiem.

(Izglītības reformas un izglītības pieejamībapdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Jānis Gavars

Lai celtu valsts pārvaldes prestižu portālā „manabalss” ir sagatavota iniciatīva „PAR DEPUTĀTU ATSAUKŠANU”:
Ar šo iniciatīvu vēlos dot sabiedrībai iespēju ietekmēt sabiedriskos un politiskos procesus valstī, atsaukt deputātus arī par antikonstitucionālu darbību. Dotajā sasaukumā atsauktos deputātus nav lietderīgi aizstāt ar jauniem deputātiem, ja līdz sasaukuma beigām ir palikuši daži mēneši. Ierosinu, grozot konstitūciju un citus likumus, dot iespēju vēlētājiem no Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldībām atsaukt atsevišķus deputātus un apturēt uz laiku to deputātu pilnvaras, kuriem ierosinātas krimināllietas. Piemēram: Satversmes 14.panta otro daļu izteikt šādā redakcijā: vēlētāji var atsaukt atsevišķus Saeimas locekļus šajā sasaukumā, nepapildinot Saeimas sastāvu līdz simts tautas priekšstāvjiem. Iniciatīva svarīga gadījumos, kad deputāti pēc ievēlēšanas lauž zvērestu, nepilda dotos solījumus, veic pretvalstisku darbību, vai pret viņiem ir ierosinātas krimināllietas un ar savu darbību deputāti turpina graut valsts pārvaldes prestižu. Iniciatīvu var parakstīt ienākot portālā ‘manabalss” ar Facebook, Twitter, Draugiem, Cidale bankas, Nordea bankas, SEB bankas vai Swedbankas starpniecību. Saite uz portālu “manabalss” ir: http://manabalss.lv/i/170

Citi autora darbi