Īstenā patriotisma cena jeb kas mani sajūsmina Latvijas Avīzē? 37

"Kruts oborots" Latvijas Avīzes izpildījumā. Kā laikraksts intervē Nilu Ušakovu?

Iesaki citiem:
Sponge2
Foto:Joe Wu

[Ieraksta autore Iveta Kažoka]

Latvijas mediju darba stils ir mainījies – tāds būtu mans provizoriskais secinājums, ja kāds lūgtu salīdzināt iepriekšējo vēlēšanu atspoguļojumu, un to, ko es redzu šobrīd. Tas ir normāli – laiks rit, palēnām viss transformējas, pārdzimst jaunā kvalitātē. Taču ir dažas konstantas vērtības. Dažas no tām ir līdz kaklam apnikušas, bet ir arī slēpti prieciņi – kuru atkalunatkalatkārtošanos gaidu pat ar zināmu nepacietību.

Viens no tādiem - “Latvijas Avīze”. Precīzāk sakot, nevis pati avīze, bet gan tās intervijas ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Kad kāds no kolēģiem padod ziņu, ka atkal Krustiņa kungs ir intervējis šo politiķi, neatsaku sev to baudu atrast papīra versiju un pati iepazīties ar šo tekstu!

Pateicoties laikrakstam un kolēģiem, šis prieks man tika sagādāts arī šonedēļ – Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis 15.aprīlī runājās ar Rīgas mēru.
Kas ir tik īpašs tieši šajās “Latvijas Avīzes” intervijās?

Viss.

Uzdotie jautājumi. Neuzdotie jautājumi. Tonis. Izceltie citāti.

Paši par sevi jau tie nebūtu nekas īpašs – daudzi Latvijas krievu mediji, sevišķi avīzes, tieši tādā pašā stilā intervē pilsētas mēru. Tā, ka nemaz nevari atšķirt – cik tā ir patiesa intervija un cik sabiedrisko attiecību materials.

Interesantais un īpaši šarmējošais ir tieši tas apstāklis, ka šīs intervija veido “Latvijas Avīze”. Jā, jā tas pats Latvijas etniskā nacionālisma bastions, kas gatavs uz jebkuru aurot par piektajām kolonnām, Maskavas roku un latviešu interešu nodevību!

Kā viņi intervē Ušakovu? Parasti tieši tāpat kā šoreiz, 15.aprīlī.

Tonis tiek uzdots pašā pirmajā jautājumā – cienītais mēra kungs, vai “jūs ar savu pāri par 50% atbalstu aptauju reitingos jau nejūtaties pārāk augstu septītajās debesīs?” Sagaidot atbildi, notiek maiga pažūžošana par opozīcijas partiju pārmetumiem, gan acīmredzot pieklājības pēc īpaši “nekasoties” Ušakova atbildēm.
Pēc tam mērs tiek lūgts pastāstīt par savu lielisko sarakstu: “Kā jūs raksturotu vēlēšanām pieteikto Ušakova – Amerika komandu? Vai kandidāti ir jauni, sparīgi, izglītoti – vai pieredzējuši administrācijas ļaudis?” Pēc tam secīgi pāriet uz SC konkurentu izķidāšanu,piemēram, “Jūs laikam negribētu vis pieņemt Beļēviča piedāvājumu strādāt viņa vadībā domē par vietnieku sociālajos jautājumos?” vai “Vai tiešām prognozējat "Vienotībai" tādas problēmas?” vai “ Skaidrs. Pārējie saraksti, jūsuprāt, paliek "aiz strīpas" (jā, jā – tas ir noslēdzošais “jautājums”!)

Tas arī viss!

Ne jautājuma par 16.martu un RD atbildību, ne miņas par 9.maiju. Nekā par Maskavu, nekā par latviešiem, nekā par piektajām kolonnām. Nu pilnīgi, galīgi nekā no “Latvijas Avīzes” tradicionālā repertuāra, kas vienmēr tiek pieminēts citu partiju politiķiem!
Arī virsraksts mīlīgs – “Ušakovam Saeimā būtu … garlaicīgāk?”

Ak, nabadziņš! Bet lai mēra kungu mierinātu, redakcija ir papūlējusies izcelt viņa vissaimnieciskākos citātus, lai laikraksta auditorija varētu tos īpaši novērtēt:

Vispirms par 60 milj. dotāciju. "Rīgas satiksme" mierīgi strādātu bez zaudējumiem, un droši vien būtu labas pārvaldības piemērs, bet tad nāktos celt cenu līdz pusotram latam par biļeti, atcelt atbalsta programmas pensionāriem un skolēniem, novirzīt maršrutus tikai uz izdevīgiem maršrutiem, un uzņēmums uzreiz strādātu ar peļņu.


Jā, liels, necaurspīdīgs uzņēmums, bet pirms četriem gadiem tādu "nampārvaldnieku" bija piecpadsmit! Puse – uz bankrota sliekšņa. Māju apsaimniekotājiem, piemēram, Sarkandaugavā, nekādu finansiālo perspektīvu nemaz nebija un nevarēja būt. Mums izdevās šīs 15 "kņazistes" pāris gados apvienot, toreiz vēl visādus brīnumus piedzīvojot!


Ievēlēšanas gadījumā departamentu direktori, domes struktūrvienību vadītāji, protams, pārcelsies uz deputātu korpusu, jo likums nosaka, ka šos amatus nevar savienot. Es uzskatu, ka veselīga rotācija nāks tikai par labu.


Dažviet esam pārkārtojuši visu "SC" komandu, un ir pašvaldības, kur nestartēs neviens no līdz šim ievēlētajiem. Nevairāmies pieņemt lēmumus, ja ar šiem cilvēkiem radušās problēmas un vietā jāizvēlas jauni. Stiprās komandas saglabājam, piemēram, Rēzeknē ir uzdevums atjaunot mandātu tikpat pilnvērtīgi, kāds tas bijis.


Vai pietiks naudas solījumu izpildei? Ja izpilda visu, ko "Vienotība" solījusies, tad, es pieņemu, ka 2014. gadā budžeta deficīts būs jau 25%. Jo tikai izglītības jomā vien viņi teicās dubultot budžetu. Kā pa četriem gadiem to var dubultot? Tas nav iespējams, jo tādas naudas Rīgā vienkārši nav. Tad Vilkam jāsāk drukāt lati.


Kamēr finanšu ministrs stāsta par fiskālo disciplīnu kā strikts konsolidētājs, tikām "Vienotības" Rīgas vēlēšanu kampaņa balstīta uz absolūtu populismu. Diez vai tās nesakritības var saprast pat labvēlīgi noskaņoti vēlētāji.Atzīstos, ka iepriekšējos vēlēšanu ciklos mani šādas LA intervijas ar Rīgas mēru mulsināja. Pilsētā klīda neglītas baumas par to, ka tās izskaidro reklāmas līgumi ar Rīgas Domi. Bet taču negribas ticēt, ka tās nacionāli patriotiskās vērtības tik viegli … pārdodas?

Taču tad pienāca 2012.gada nogale un žurnālistikas projekts Re:Baltica atklāja, ka Latvijas Avīzes koferos no Rīgas pašvaldību uzņēmumiem bija ieplūduši 40 000 latu. Turklāt – ak, cik zīmīgi! - tie mediji, kas mēdza publicēt vai pārraidīt Rīgas Domei kritisku informāciju (piemēram, sabiedriskie mediji, TV3, Diena) , nebija saņēmuši teju neko, pat ja viņu auditorija bija salīdzināma vai pat lielāka par “dotētajiem medijiem”. Šādos apmēros no pašvaldības uzņēmumu puses tika atbalstīti vairāki krievu valodā iznākušie mediji, no latviešu avīzēm – LA un NRA.

Morāle: Vai jums kremt, ka Latvijas Avīzes "patrioti" jums pārmet patriotisma trūkumu? Jā, neko darīt - problēmas risināšanai ar 30 sudraba grašiem būs par maz, gādājiet uzreiz 40 000, nacionālajā valūtā!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (37) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
hueblo

aizdevumu piedāvājums ir jebkuras personas, kas ir nepieciešams.
Sveiki man ir kapitāls, kas tiks izmantots, lai piešķirtu aizdevumus
Sākot no 6000 līdz €450,000 uz kādu noteiktu īstermiņa un ilgtermiņa
nopietna persona, kas vēlas šo aizdevumu. 2-3 % procentu gadā, saskaņā ar
gatavs summu kā īpaši nevēlos pārkāpt likumu par
valkā. Var atmaksāt par 6 līdz 20 gadiem, atkarībā no apjoma
gatavs. Tas ir, lai jūs varētu redzēt ikmēneša maksājumiem. Lūgt, ka
rokraksta sertificētu parādu un arī dažas daļas atzīšana
nodrošināti cilvēka interesi nodrošināt kontaktu mani ar manu
e-pasta adresi: hueblo.dieter@gmail.com

Tmp author
!!

LA domāta vientiesīgiem lauciniekiem, kas no politikas neko daudz nesaprot.
Izskatās, ka Ušakovs Latvijas Avīzei maksā. Vispār jau aitas liekulīgs vecais komunists K.- slavē dzintariešus, bet usakoviešus arī uzsavē.

Tmp author
Janka

Ko nozīmē vientiesīgs laucinieks? Vai tas ,kas tos kleprokrātus savēlēja galvaspilsētas domē. Jūs gudrie pilsētnieki paskatieties par ko jūs balsojat ,auni.

Tmp author
Paldies

Paldies Ivetai Kažokai par viņas ierakstu. Man sāp sirds par šādu saturu Latvijas Avīzē, kuru vienmēr esmu cienījusi.

Tmp author
loti smieklīgi

1)Apbrīnojams ir Kažokas kundzes aklums (vai nu kā citādāk to saukt), neuztverot intervētāju vietām vieglo ironiju intervējamā virzienā. Nu, nekas, arī intervējamais bija pietiekami stulbs, lai nesaprastu, ka jautājums par "atrašanos septītajās debesīs", "pieredzējušiem administrācijas ļaudīm"(kukuļņēmējiem) utt jau nu patiesībām ir tāda puspaslēpta apņirgšana. Krustiņa intervijas nav domātas vidējiem prātiem, lasiet starp rindiņām.
2) Kažokas kundze, pirms atbildat komentētājiem, izkopiet sevī spēju uztver un izprast cilvēkus. Šī prasme ļoti noder. Starp citu, Egils Līcītis datoru lieto tikai, lai uzspēlētu kārtis. Pieņemu, ka visa šī cepšanās viņam ir pilnīgi pie vienas vietas:)

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

Divas lietas, kas mani šajā situācijā smīdina:

1) gatavība pārdoties vērtību jautājumos (kas būtu izskaidrojums - jo vērtību jau no LA puses vispār nav, pliks bizness), bet tā gļēvi - lai naivajiem pamatbiznesa patērētājiem (lasītājiem), - varētu sagādāt "otmazku" par nez kur paslēpto VIEGLO ironiju! Tā, sakot, jā - tīrs propagandas materiāls, bet nu STARP RINDIŅĀM zinātājs sapratīs, ka patiesībā, "dziļi sirdī", propagandētājs gluži tā nedomā! Uff, padomju skola! Domājot par PSRS simbolikas aizliegšanu, Saeimai drīzāk būtu jādomā par to, kā beidzot izskaust padomju laikiem raksturīgo intelektuālo prostitūciju. Tik, atšķirībā no PSRS režīma, šis LA izpildījumā ir vēl "zemāk", jo propagandētājam jau nav jābaidās par represijām pret sevi vai savu ģimeni. Uz "spēles" - tikai nauda, tikai iespēja nopelnīt!

2) totāla "raustīšanās" norādīt savu īsto vārdu! Tas nudien ir jautri! Kad aiz muguras ir avīze, tad ir viegli; kad acīs kaut kas jāpasaka - aiz ķengām parakstīties ar īsto vārdu tomēr kauns. Ja šis tiešām būtu principiāls, vērtību jautājums, nerakstītu "anonīmi."

Tmp author
Soross, Džordžs Soross

vēlreiz uzdodu divus jautājumus, ko jūs, negodājamā kažokas kundze, laikam "netīšām" nepamanījāt:
1) par jūsu sirdsdraudzenes ģigas kundzes aktivitātēm vienotības reklāmu izgatavošanā (un, oi, kāda sakritība un interesants raidījuma saturs visu šo laiku)
2) par to, kā tv# apstrādāja un izēda mamikina kungu.

nu es tiešām neticu, ka tāds ētikas korifejs kā jūs, augsti negodājamā kažokas kundze, nebūtu pilnā balsī brēkusi par šiem gadījumiem, aicinājusi ģigas kundzi un mtg grupu pašsadedzināties pie Brīvības pieminekļa...

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

A.god. LA kadr, kas cer, ka "ušakovs vēlēšanās triumfēs, iegūstot 50+1"! Man nav nekāda morāla pienākuma atbildēt uz jautājumiem, ko uzdod persona, kas mani neciena tik lielā mērā, ka pie ķengu komentāriem vai nu vilto vai nenorāda savu patieso identitāti. Šādās situācijās es pati izvēlos - vai ziedot savu laiku, meklējot atsauces uz konkrētiem komentāriem medijos un/vai tvītos, vai neveltīt. Jūs neesat tik daudz pūļu cienīgs.

Tmp author
Soross, Džordžs Soross

viss, ar jums skaidrs, augsti negodājamā kažokas kundze. neērti jautājumi un aiziet vecā dziesma par anonīmajām personām (vai tad bija grūti liegt iespēju komentēt kā anonīmam?)...
par skabargu un baļķi jūs jau pati, augsti negodājamā kažokas (jaun)kundze, noteikti zināt. novēlu jums sekmes jūsu divkosīgajā un melīgajā darbībā un tad jau jūnijā pasmiesimies kopā par jūsu panākumiem šķēlert..., ptu, tas ir, ēlertes kundzes panākumu kaldināšanā.

Tmp author
Soross, Džordžs Soross

P.S. starp citu. saprotu, ka lasīšana (atšķirībā no bezjēdzīgu bakalaura izmēra paskvilu rakstīšanas) nav jūsu stiprākā puse, BET... man nav nekāda saka ar LA. vispār nekāda. un nav nekāda sakara ar SC un NA.
tā ir piezīme šīs bezjēdzīgās diskusijas un tendenciozā raksta netīšiem lasītājiem.

Tmp author
Janka

Soros, Džordž Soros 40000 tūkstoši nevar būt tendenciozi, tie ir vienkārši 40000. Starp citu,nezini cik ir 20% no 40000?

Tmp author
noguris

Esmu noguris no Kažokas. Vienalga, kas atkal viņas pastāvīgajā grafomaniskajā drudzī ir tapis. Vai tiešām nav citu autoru? Tas jau ir maniakāli.

Tmp author
Vladimir ir taisnība

Un tā var turpināt un turpināt. Piemēram, ir ziņas par 40 000 latu 2012. gada nogalē, bet "LA" Ušakovu ir intervējusi gadiem ilgi. Kur ir ziņas par agrākiem maksājumiem? Vai "Ir" nav infas par tiem? Un, ja tie 40 000 ir par Rīgas Domes slikto ziņu slēpšanu, tad kur IR tās pašas sliktās ziņas ir? "Ir" tādas neatrast. Bija raksts par kukuļdošanu dzīvokļu rindā, bet kukuļus tur ņēma sieviete ar latvisku uzvārdu, kas bija strādājusi pie nezcik mēriem un paši kukuļi bija smieklīgi pāris simtu latu apmērā. Bija VK ziņojuma atstāsts, bet VK ir taisījusi melnus ziņojumus arī par finanšu ministrijas atalgojumu sistēmu (kas krīzes dziļākajā posmā bija spļāviens tautai uz galvas), bet ar tālāko virzību kā ir tā ir. Dāsni bonusi uzņēmumu vadībai nav nekas neparasts, kaut vai viena zviedru banka savam vadītājam uzdāvināja miljonus vērtu dzīvoklis Stokholmas centrā pēc tam, kad vadītājs bija pasludinājis bankas konsolidācijas plānus ar tūkstošiem darbinieku atlaišanu. Rīgas ostas pārvaldnieks vismaz netaisa konsolidāciju, jo bizness sasniedz rekordaugstus apmērus.

Un ja Rīgas Domē ir kādas nelikumības, tad kur ir kriminālprocesi? "Tiesiskumam" taču nekad nav bijusi tik laba augsne kā tagad, tiesiskuma koalīcijai ir visi amati - tieslietas, iekšlietas, finanses (lai noteiktu izdevumu prioritātes). Ja jau pat tagad nevar neko atrast, tad varbūt nekā arī nav?

Tmp author
Vladimir Nikiforov

Var saprast "LA" komerciālas intereses... bet kādēļ SC/GKR tērē tiem pieejamo naudu labvēlīgiem rakstiem tieši "LA"? Pieņemsim, ka 40 000 lati, kas ieguldīti "LA", ļauj pārvilināt 40 vēlētājus no "LA" lasītāju loka. Vai tie nebūtu iedarbīgāki, ieguldīti kādā laikrakstā, kura lasītāji netiek katru dienu apstrādāti latviešu pārākuma garā?

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

nu bet kas tur nesaprotams? Ne jau vēlētāju pārvilināšana ir motīvs, bet gan pasargātība no zināma veida negatīvas informācijas, vienlaicīgi uzrīdīšana konkurentiem (kas gan saņem pēc pilnas programmas , t.sk. par sadarbību ar SC!), uzmanības novēršana uz pseidoproblēmām.

Derdzīgs un totāli bezprincipiāls bizness.

Tmp author
Pēteris Liepiņš

Ja Kažoka pacenstos palasīt arī citas LA intervijas, nevis tikai interviju ar savu bijušo (bet varbūt joprojām esošo) favorītu, tad saprastu ka LA šādi intervē praktiski visus. Arī viņu nīstos liberāļus no RP vai Vienotības. Tāds viņiem tas stils. Komentārus raksta no nacionālistu pozīcijas, bet intervijas taisa pēc cita principa. Pavisam savādāk intervijas veido, piemēram, žurnāls "Ir", kurš saviem favorītiem uzdot glaimojošus vai vismaz neitrālus jautājumus, bet tiem politiķiem, kuri viņiem nepatīk, tiek uzdoti agresīvi uzbrūkoši jautājumi. Piemēram var salīdzināt gandrīz vienlaicīgi iznākušās intervijas ar Aigaru Štokenbergu (Vienotība) http://www.ir.lv/2012/10/11/stokenbergs-es-savu-naudu-esmu-nopelnijis un Raivi Dzintaru (NA) http://www.ir.lv/2012/10/18/dzintars-nacionala-apvieniba-so-valdibu-negazis
Lieliski redzami viņu dubultstandarti. Savam mīlulim tiek uzdoti pozitīvi vai neitrāli jautājumi, bet otram politiķim, kuru viņi nemīl, tiek uzdoti riebīgi jautājumi.
Bet LA tomēr cenšas visus intervēt līdzīgi.

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

jūsu aicināta, aizgāju, ieraudzīju ļoti interesantu intervēto atlasi (kā jau bija redzams - NA un SC ir īpašie favorīti). No Rīgas mēra amata kandidātiem gan pēdējā laikā intervēts tikai Ušakovs! Tad pamanīju un noklikšķināju uz interviju ar Sandru Kalnieti. Pamēģiniet arī jūs! Kā jums šķiet - kādēļ viņa saņēma šādus jautājumus, bet Ušakovs, kas par 16.martu daudz tiešāk atbildīgs, nesaņēma? http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=377992:kalniete-par-nepilsou-kongresu-16-martu-un-attiecbm-valdoaj-koalcij&catid=95&Itemid=439

Tmp author
Soross, Džordžs Soross

prieks, necienījamā kažokas (jaun)kundze, ka jums visur rēgojas egili un līcīši, tātad kāds jums zem ādas beidzot ir palīdis un G-punktu nospiedis.
viss jūsu atbildē ir lieliski, ja neskaita vienu apstākli. no savas puses jūs tad varētu "apņemties apliecināt", ka, kamēr nacionālā avīze rūpējas par sponsoriem un cer uz pirmajām divām vietām ienaidniekiem un draugiem, jūs pilnās burās rūpējaties (iepriekšējie "monitoringi", visa pašreizējā publiskā ļurināšana uz to vien vērsta un uz kārts jau likts sūros sviedros iegūtais nacionālās politbābas tituls, kas, protams, nevienam vairs nebūs vajadzīgs (ja neskaita TV#), ja atklās jūsu rajevskumu), lai iekļūst vienotība.
un vēl, augsti negodājamā kažokas kundze, vēlreiz novēlu jums izlasīt avīzi pilnībā (vienkārši mudž no uzbrukumiem krieviem) un atrast un izlasīt (jūs taču mākat lasīt? vai mākat tikai rakstīt šos palagveidīgos bezjēdzīgos sviestus?) vēl kādu no augsti godājamā krustiņa kunga intervijām, jo, raugi, tās visas ir līdzīgas pēc formas un satura, un neatbilst jūsu tik iemīļotajam (protams, kad tas neattiecas uz lācīša kungu vai Jūrmalas zāles pīpētājas kundzi) revolver-žurnālistikas standartam. kā viņa jautājums ir garāks par dzintara/āboltiņas/rubika/sorosa atbildi, tā tas ir visur un ar ikvienu...
un vēl. izsaku jau laicīgi jums līdzjūtību, augsti negodājamā kažokas kundze, saistībā ar to, ka vasarā nosprāgs dabīgā nāvē projekts nr.2 (jūsu tik iemīļotais) rp un būs jātaisa jauna - ostu partija vai fallu nēsāšanas partija, vai galīgāko muļķu partija. tad jau redzēsim :)

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

Nenolaižoties līdz jūsu līmenim, varu tikai atkal aicināt LA uz vāka nodrukāt šo jūsu moto: "ceru, ka ušakovs vēlēšanās triumfēs, iegūstot 50+1" Vismaz godīgi pret lasītājiem.

Tmp author
Soross, Džordžs Soross

labi, labi, necienītā kažokas kundze. te no apakšas pēdējie divi jautājumi. man ir līkas rokas un tāpēc nevaru atrast Jūsu nesaudzīgos izteikumus par diviem Latvijas žurnālistiku apkaunojošiem atomsprādzieniem:
1) par jūsu sirdsdraudzenes ģigas kundzes aktivitātēm vienotības reklāmu izgatavošanā (un, oi, kāda sakritība un interesants raidījuma saturs visu šo laiku)
2) par to, kā tv# apstrādāja un izēda mamikina kungu.

nu es tiešām neticu, ka tāds ētikas korifejs kā jūs, augsti negodājamā kažokas kundze, nebūtu pilnā balsī brēkusi par šiem gadījumiem, aicinājusi ģigas kundzi un mtg grupu pašsadedzināties pie Brīvības pieminekļa...

Tmp author
Janka

Vecīt ar tevi kaut kas nav labi ,mēs taču esam Eiropas Savienībā ,kur palikusi cieņa pret oponentu. Sākot uzbrukt oponentam ,šajā gadījumā oponentei nolaižaties ļoti zemu un neviens pieklājīgs cilvēks jūs neņems par pilnu. Varējāt labāk izdarīt kādu labu darbu Rīdzinieku labā nekā tērējat šeit bezjēdzīgi laiku.

Tmp author
Soross, Džordžs Soross

izskatās, ka augsti negodājamā kažokas kundze ir lasījusi tikai ušakova interviju un līcīša feļetonu, bet citas LA sadaļas nelasa. bet, ja augsti negodājamā kažokas kundze nepaslinkotu un ar saviem tuklajiem pirkstiņiem atvērtu arī citas šīs savdabīgās avīzes sadaļas, tad neglītais žoklis atkārtos apbrīnā, atsedzot neprependikulāri izvietoto zobu rindu. jā, tiešām, visa avīze ir piepildīta ar lasītāju vēstulēm par to, cik bīstama būtu ušakova uzvara vēlēšanās, kāds viņš slikts utml. jā jā jā, tā nemaz nerīkojas avīze, kas baidās zaudēt sponsoru, jo varētu takt mierīgāka satura vēstules.
kas no tā? nu lūk. augsti negodājamā kažokas kundze ar savu draugaļu, pirmo Latvijas alkonautu, Šķēles pakaļlaižu augst negodājamo ozoliņa kungu dara visu, lai diskreditētu NA pirms vēlēšanām kontekstā ar padebīlo Vienotības reklāmu, kas latviešu vēlētājus vienkārši iemet NA rokās. tāpēc augsti negodājamo pakalpiņu brigādei ir dots uzdevums nomelnot NA, lai liktos, ka augsti negodājamā seksuālā minoritāte un aizliegtu vielu lietotāja-Rīgas mēra amata kandidāte, kuras sejas izteiksme ļoti atgādina pingvīnu, ir vienīgā izeja cīņā pret nelietīgo maskavas roku.
pļurkšs, augsti negodājamā kažokas kundze. ceru, ka ušakovs vēlēšanaš triumfēs, iegūstot 50+1, NA būs otrie, Vienotība nemaz netiks, bet augsti negodājamais ozoliņa kungs beidzot pāries darbā uz preiļu apriņķa vēstīm, kurš viņš varēs rakstīt opusus par preiļu diskotēkas jaunumiem.

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

Varēt jau, Egil, parakstīties ar savu īsto vārdu un uz nākamā LA vāka ar lieliem burtiem nodrukāt - "ceru, ka ušakovs vēlēšanās triumfēs, iegūstot 50+1"

No savas puses tad es būtu apņēmusies apliecināt, ka tieši uz to ir bijusi vērsta LA "redakcionālā politika" (ja tā to biznesu var nosaukt). Tā, lai nekavētu SC - Nr1, un panāktu NA - Nr.2.

Tmp author
..

Nav pirmā un droši vien ne pēdējā reize.

Tmp author
m.

Un kā tad "gaišo spēku" mēdiji interevē savus favorītus, vai tad savādāk. Piem., jau 2012. gada pavasarī V. Dombrovskis tieša tekstā paredzēja, ka viņa ekonomiskā politika novedīs pie viencipara bezdarba 2012. gada vasarā. Tas nav noticis. Vai šādu V. Dombrovska ekonomiskās politkas impotenci kāds bāž acīs valsts amatpersonu intervijās? Nekas tāds nenotiek. Vai kāds bāž acīs amatpersonu intervijās Eiropā notiekošās pārmaiņas, kas paredz atbrīvot eiro inflāciju un ļaut, lai inflācija apēd gan kredītus, gan pensiju uzkrājumus? Nekas tāds nenotiek. Ir tikai māņu kustības par labu savējiem. Gaišo spēku žurnālisti nav ne ar ko labāki par pārējiem. Drīzāk jau ļaunāki, jo strādā bagātnieku un nevis tautas interesēs.

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

klau, anonīmā persona - ja vēlaties, lai jūsu komentārus kāds ņem nopietni, nevis automātiski ieskaita kategorijā "pilnmēness izstrādājums", iemācieties savu domu iefokusēt vienā komentārā nevis četros secīgos!

Par Latvijas Avīzi: te nu jūs kļūdaties - kur nu vēl "labējāka" attieksme kā redakcionālais bizness! Maksā? Nejautāšu nepatīkamus jautājumus un pievēršu acis uz lietām, ko pārmetu citiem. Nemaksā - nu tad atrausies pēc pilnas programmas! Kādas vērtības, kādi principi - viss for sale! Tik ilgi, cik tas nāk par labu biznesam - nacionālisms. Kad kāds pārsola - kaut kas cits. Visīstākais laissez faire, mežonīgais kapitālisms un kas-vēl-jums-tur-nepatika. Galu galā prostitūcija Latvijā nav krimināli sodāma.

Tas LTV sižets ne ar ko žurnālistikas kvalitātes ziņā neatšķīrās no citiem todien tajā un citās televīzijās rādītajiem. Ne labāks, ne sliktāks.

Tmp author
m.

Kopumā mēdiji pirms vēlšanām darbība sāk izskatīties zemiska. Šogad taču ir vēsturisks brīdis - Rīgā ir pagajis pirmais sociāldemokrātu koalīcijas termiņš pilsētas vadībā un šis nu būtu īstais brīdis, lai ekonomisti, politologi un sociologi vērtētu, kā tad kreisā dome atšķiras no labējās domes un ko varētu sagaidīt valstī, ja Saskaņas Centras nāktu pie varas. Nekā no šiem apskatiem nav. Ir tikai piekasīšanās vārdiem un matu skaldīšana. Nožēlojami, nožēlojami.

Tmp author
hhh

Kur tu redzi kaut vienu kreisu domi? Ja vien ar kreisumu nesaprot drausmu populismu un naudas skerdēšanu? Viens pats nabaga bezmaksas transports par kreisu politiku vēl neliecina.

Tmp author
m.

Interesanti, kāpēc nav komentāru par šo masu mēdiju sižetu: http://www.ltv.lv/lv/video/sm-izveido-amatu-deputata-delam.a13990/

Tas jau arī itin labi iederētos priekšvēlēšanu analīzē - sižetas par iespējamo deputāta kandidātu?

Tmp author
m.

Tev vienkārši nepatīk, ka cilvēki Latvijā ir pamodušies, paskatījušies pasaulē un ieraudzījuši, ka sociāldemokrātiska, taisnīga attīstības politika ir rietumu pasaules norma, kuru derētu pēc 20 neoliberālisma un zvēra kapitālisma gadiem pārņemt Latvijā, tāpēc arī Tu te tās samazgas leji.

Tmp author
Vlads Safranskis

Šeit acīmredzama LV masu mediju taktika - zinot kas būs nākošais mērs un sākt ar rītdienas uzvarētāju sadarboties jau tagad - kaa nekā nākamos četros gados spīd apjomiigi pasūtījumi, ja ar nākošo mēru nekasketies. Nekā personīga - tikai bizness :)

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

Ne visi Latvijas mediji tā dara. Un nacionālismu kā biznesu attīsta tikai viena - pilnīgi neatkarīgi ne no kādiem principiem, droši vien klusībā ieņirdzot par to savu lasītāju daļu, kas nesaprot, ka pret viņiem izturas kā pret aitām.

Tmp author
Valerijs P.

Nathalo znakomstva s portalom politika.lv i pervim tekstom intrigirujushe na menja podeistvovalo,ved' ja gost' v njom poka.Nadejus thto i dalshe budu v etom portale,esli nebudet zloradstv i budet uvazhenie,nezavisimo ot moego vladenija jazika,kotorii' u kovota mozhet bit' vizivaet neprijazn',ato ruskii' jazik.Hot' ja i latish po nacionalnosti i vladeju tolko ruskim jazikom,eto neznathet tho ja neuvazhaju ljubuju naciju,i nezloradstvuju ninadkem,prosto bez opita i kontaktov mir vokrug budet zakrit.Legko venit' kogota za thtoto,a ponjat' nauka slozhnaja,ona neljubet slepotu i neterpenie,i samoe glavnoe xanzeshvo k ljubomu aponentu,dazhe k protivniku,esli on takovim est'.Ljuboe deistvie kak fizitheskoe tak i umstvennoe nathalos ot nathala dvizhenija posledovatelno,kak v matimatike,toi nauki - kotoraja samaja tothnaja,tothnei ejo dazi prjamaja linija i v sravnenija negoditsa po raznim prethinam. Poprobuem dovaite vmeste nahodit istinu,togda i vihodi naidjom v kome nagromazhdenii' del ot istorii.Nado nathat scifri odin - mi vse ravni.

Tmp author
Made in Latvia

Ja ir runa par Latvijas Avīzi, tad Voldemāra Krustiņa darbošanās tiešām ir paraugs kā veidot komplimentāras intervijas ne tikai ar sponsoriem kā gadījumā (-os) ar Nilu Ušakovu. Cita starpā, ne mazāk delikātas ir intervijas ar Krievijas vēstniekiem, pat odizo V. Kaļužniju. Te gan varbūt vietā ir pieminēt Sokrāta "vecmātes metodi", kas intervējamajam ļauj izpausties no visas sirds, bet varbūt arī ne. Tiesa, latviešu žurnālistikas vecmeistara (dzimis 1932. gadā, 60. gados Maskavā apguvis padomju kontrpropagandas ABC) komentāros velti meklēt Rīgas domes darboņu kritiku, lai gan Krievija tiek tēlota kā viens no bargākajiem Latvijas ienaidniekiem, lai gan, piemēram, Putinam ir ierādits gluži vai svētās govs statusss. Tauta viņu tāpat kā Lukašenko Baltkrievijā ievēlēja vietējiem apstākļiem un politiskajai kultūrai atbilstošās velēšanas.Nerunāsim nemaz par pastāvīgajiem brīdinājumiem no Maskavas aģentu nedarbiem, īpaši viņu plāniem atņemt latviešievietējiem apastakļiem atbilstošās m viņu dzimto valodu. Tagad tas ir Gapoņenko, agrāk – Giļmans. Tās "naida minūtes" jeb "raganu prāvas" ir īpaši interesantas, jo tiešā veidā pārceļojušas no padomju preses, bet cilvēkiem patīk. (Giļmana kritikasfenomenu gan vislabāk var saprast palasot piemēram, Umberto Eko "Prāgas kapsētu".) Bet raganu ķestīšana ka metode ir laba tāpēc, ka nekad nevēršas pret sistēmu kā tādu. Un velti meklēsiet Latvijas Avīzē kaut ieminēšanos par "valsts nozagšanu", korupciju, negodīgiem konkursiem, dumjiem un savtīgiem politiķiem, utt. Tādas lietas lielinkvizitora dusmas neskar. Ja nu vienīgi pa adatas dūrienam "Saskaņas centra" darboņa Urbanoviča dibenā, bet arī tikai tapēc, lai lasītājs saprastu kāds eņģelis patiesībā ir vislatvietis R. Dzintars. Bet lai nu kā, "konservatīvi", lasi, nacionāli domājoši un vēsturiskās vērtības cienošie lasītāji "savu avīzīti" mīl. Par to, vai latvieši ir pelnījuši brīvu presi, šoreiz nerunāsim, jo tas nav tikai jautājums par to, kā rokās ir avīzes jeb patiesā labuma guvējiem, bet arī par žurnālista pašcienu.

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

Manuprāt, tas tomēr ir jautājums par Latvijas Avīzes lasītājiem. Diez, kas notiktu, ja tie, kas patiešām lasa un tic tiem urrāpatriotiskajiem Krustiņa un Līcīša tekstiem, uzzinātu, ka vispār tas viss nemaz nav nopietni, bet "just business"? Varētu būt, ka tā redakcija tiktu nošķūrēta ...! Jo cinisks apkāsiens principiālos jautājumos emocionāli sakāpinātos vērtību jautājumos tomēr nolasās savādāk nekā neliela šmaukšanās tirgus placī.

Tmp author
1Jānis

Šāds raksts pienāktos bulvārpresei - piem. "Kas jauns" vai "Ir"

Tmp author
m.

Intervija ar Ušakovu ir atbilstoša LA nostājai, ka kreisa ekonomiskā politika nav nekas slikti, tā ir pat ļoti nepieciešama Latvijā. LA vai Mājas Viesis samērā bieži aktualizē kreiso ekonomisko politiku - gan sarunā ar arhibīskapi Stankēviču, gan ekonomisko notikumu apskatos, kur liela vieta atvēlēta tik nedaudzo Latvijas progresīvo ekonomistu J. Ošleja, J. Bērziņa un dažiem no BICEPS - REA grupas. Kreisās ekonomikas politikas un sociālo jautājumu akcentēšanā LA ir samērā tuva NRA un abas kopā ir vienīgie lielie mēdiji, kas to dara (Dienā dažkārt labi komentāri ir Točam un Panteļējevam, bet bieži vien tiem plakus ir pilnīgi pretējas nometnes raksti, šajā ziņā LA un NRA ir godīgākas un konsekventākas).

Kreisās ekonomikas politikas saistība ar nacionālismu un LA interesēm ir acīmredzama - NA pēdējās Saeimas vēlēšanās bija kreiss piedāvājums - gan progresīvais ienākumu nodoklis, gan valsts atbalsts RD, gan ierobežojumi bankām hipotekāro kredītu piedziņā. Bet NA šīs idejas ir nodevusi iestājoties labējā koalīcijā un nepieprasot, ka NA vēlēšanu programmas pamatpunkti (ekonmikā) tiktu iekļauti arī valdības politikā un rīcībā. To visu kopā ņemot, jāsecina, ka Ušakova intervija tikai turpina LA līdz šim ieturēto ievirzi, šāda intervija un formāts atbilst LA lasītāju gaidām un tas ir arī pozitīvs solis politisko procesu konsolidācija valstī, jo, cerēsim, ka var aizvest līdz vienotai lielai sociāldemokrāiskai koalīcijai starp Saskaņas Centru un NA un šī koalīcija balstītos uz redzējumu par Latviju, kā sociāldemokrātisku labklājības augsti attītīstu ziemeļvalsti.

Labējai politika.lv nepatīk, ka cilvēki Latvijā uzzina par kreisām ideājm un to, ka kreisās idejas ir nopietnas un atzītas gan Rietumvalstu politikā, gan arī Rietumvalstu zinātnieku aprindās.

Pirms dažām dienām politika.lv bija viens viņu meitenes raksts par komunisma simbolikas atļaušanu vai aizliegšanu un daudziem nezkāpēc radās priekšstats, ka šī meitene aizstāv kreisos un līdz ar to tas var radīt iespaidu, ka politika.lv skatījums ir sabalansēts un godīgs.

Būsim godīgi, minētais raksts par simboliku nevienā punktā neaizstāvēja kreisos. Tas bija labējās ideoloģijas paraugs, kā nostājoties kreisajā pusē un akcentējot dažus aspektus un notušējot citus, ir iespējams radīt aizdomas un nepatiku pret kreisām idejām. Kreisām idejām ir sava vieta un pirmkārt par tām ir jārunā ekonomiskās politikas sakarā, bet politika.lv to konsekventi nedara. Runāt par kreisām idejām totalitāro režīmu seku izvērtēšanas kontekstā ir nejēdzīgi un lieki, tam nav nekādas saistības.

Citi autora darbi