Hitlera reinkarnācija? 126

Nacisma propaganda ebrejus salīdzināja ar slepkavām, zagļiem un suteneriem, klaigāja, ka viņi vēlas iznīcināt kristietību. Tieši to pašu mēs šodien dzirdam par homoseksuāli orientētiem vīriešiem — gejiem.

Iesaki citiem:

Vīne, 1909. gads. Lībenfelds, žurnāla Ostara izdevējs, tiekas ar Ādolfu Hitleru. Šis žurnāls līdztekus erotiskiem, mistiskiem un sentimentāliem motīviem konsekventi raksta, ka gaišmatainiem āriešiem jāvalda pār pasauli, pakļaujot sev vai iznīcinot visus tumšmatainos jauktās rases pārstāvjus. Ostara izraisīja savos lasītājos pirmatnējās bailes no ebreju “neierobežotā spēka” — no viņu finanšu kontroles, ietekmes mākslas jomā, viņu “pretīgās miesaskāres”. Lasītāju emocijas apvienoja pārākuma, izredzētības izjūtu un baiļu kokteilis — nacismam bija nepieciešams grēkāzis.


Mēs zinām, kā tas beidzās

Kas notika Vācijā pagājušā gadsimta divdesmitajos, trīsdesmitajos gados? Kas ļāva Eiropas tautai kļūt par slepkavu un ļaunā nesēju? Protams, daudzi faktori sekmēja nacisma attīstību — starp tiem bija gan ekonomiskie, gan politiskie, gan, protams, psiholoģiskie faktori jeb cilvēku domāšanas īpatnības. Ir svarīgi zināt, ka cilvēka rīcību nosaka viņa domāšana, ka šī rīcība sakņojas domāšanas sistēmā, tieši tāpēc tās analīze ir kritiski svarīga jebkuras parādības izprašanai. Īzaks Kleimanis referātā starptautiskajā konferencē "Holokausta izpētes problēmas Latvijā" Rīgā 2000. gada 17. oktobrī uzsver, ka „augsni holokaustam sagatavoja patoloģiskas izmaiņas sabiedrības domāšanā, pārvērstā morāle, deformētā vērtību sistēma, plaši izplatītais cinisms un sirdsapziņas atrofija”. Ne tikai pirmskara Vācijā, bet arī „autoritārajā Latvijā tautas gods tika izcelts kā augstākā vērtība, svētāka par taisnību, cilvēktiesībām un cilvēku dzīvībām. Piederība pie etnosa bija svarīgāka par indivīda vainu vai nevainīgumu. Labi vai ļauni bija nevis cilvēki, bet tautas kopumā.” Protams, ka šī domāšana valdīja arī austrumos no Latvijas, kur Krievijā cilvēki tika dalīti gan nevis pēc etnosiem, bet pēc piederības šķirām jeb klasēm. Šīs domāšanas ārkārtējo bīstamību pierādīja dzīve — Staļina represijas Krievijā un nacisma holokosts pārējā Eiropā.

Pēckara Eiropā holokosta analīzei tika pievērsta nopietna uzmanība, un daudzi avoti min, ka liela mācība ir gūta no šīs rūgtās pieredzes. Ir notikušas lielas izmaiņas vērtību sistēmā, un ir notikusi Eiropas vispārējā humanizācija. Tieši tas, ka mēs atceramies tā saucamās pirmsosvencimas domāšanas un retorikas bīstamību, palīdz mums nepieļaut asiņainās pieredzes atkārtošanu.


Mērķis — izslēgt un demonizēt

Vai mēs Latvijā esam imūni pret pagātnes atkārtošanu? Vai esam iemācījušies šādas domāšanas bīstamību? Vai esam izdarījuši secinājumus? Manuprāt, nē. Mūsu mācīšanos apgrūtināja tas, ka Otrā pasaules kara laikā Latvija tika iespiesta starp Hitlera un Staļina režīmu dzirnavām, līdz ar to mums bija grūti izdarīt secinājumu par nacisma viennozīmīgo ļaunumu. Staļinisma briesmas likās tik lielas, ka visi, kas bija Staļina pretinieki, šķita varoņi un labie tēli. Tādēļ mums ir grūti ar nacisma nosodīšanu un mācīšanos no vēstures. Tādēļ (un, protams, ņemot vērā arī padomju laiku pieredzi, kura mums turpināja mācīt patoloģisku domāšanu, kur indivīdam bija bez ierunām jāpakļaujas vairākuma un ideoloģijas varai) mēs turpinām ticēt pārākuma, izredzētības izjūtu un baiļu kokteilim. Un esam atraduši jaunu grēkāzi, ar kuru sākt. Un tāpat kā pirms 70—80 gadiem tiek izsludināts karš. Tie argumenti, ko nacistu propaganda izmantoja pret ebrejiem, lai attaisnotu un pamatotu savu naidu pret viņiem, šodien Latvijā tiek izmantoti pret citu sociālo grupu — seksuālajām minoritātēm. Šodien tāpat kā pirms 70-80 gadiem ir parādījusies ļoti bīstama retorika, kuras mērķis ir vienas sabiedrības grupas izslēgšana un demonizēšana.

Nacisma propaganda centās pasniegt ebrejus kā sliktu grupu, kura nes nāvi un izvirtību. Tika runāts, ka ebreji ir mafija, kas sev pieprasa īpašas privilēģijas, ka ebreji nogalina bērnus, ka ebreji ir nenormāli, patoloģiski, slimi un perversi. Viņi tika salīdzināti ar slepkavām, zagļiem un suteneriem, tika klaigāts, ka viņi vēlas iznīcināt kristietību. Tieši to pašu mēs šodien dzirdam par homoseksuāli orientētiem vīriešiem — gejiem.

Tabulā ir sniegts dažādu viedokļu līderu izteicienu salīdzinājums.
Kas būtu jādara? Pirmkārt, atzīt izslēgšanas, naida un demonizācijas retorikas bīstamību. Otrkārt, būtu jāsaprot, ka tāpat kā pirmskara Vācijā šī neiecietības un naida sērga skar katru no mums. Latvijā ir daudz cilvēku, kurus neskar homoseksualitāte un LGBT cilvēku (lezbiešu, geju, biseksuāļu un transcilvēku) cīņa par savām tiesībām. Tomēr šī cīņa ir izaicinājums katram no mums, jo katru no mums skar, kādā vidē dzīvosim mēs un arī mūsu bērni — vai Latvijā vēlamies veidot naida un neiecietības vidi un atkārtot pagātnes kļūdas, vai tomēr vēlamies veidot saticības un cieņas pilnu gaisotni, kur katram cilvēkam ir vērtība.

Izvēle ir mūsu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (126) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
crew zer

r5 mxf converter free download to convert HD camcorder files. avchd converter convert avchd video files to avi, mp4, wmv, mov mts to avi mp4 mov mkv iMovie, FCP/FCE with mts converter, so to convert mts files for your PC and mobiles. mod converter

Tmp author
Andrejs Bubinduss

ļoti bīstams tā saucamās psiholoģijas "zinātnieces " raksts- pati Cihanoviča atsaucās uz atsevišķiem ekstrēmu salīdzinājumiem, apzināti izvēloties tādus , kuri sekmē viņas pašas patieso mērķi- pataloģisku un neveselu individu tā saucamo tiesību lobēšanu. Tā saucamie liberālie zinātnieki izmanto manipiulāciju tehniku jaunās paaudzes uztveres transormācijai, izmantojot to nepilnīgas zināšanas. protams, ka Cihanoviča kalpo tā saucamajai melnajai hierarhijai un nodarbojas ar ne Cilvēku dominantes lobēšanu. Jebkura pataloģija, novirze, iegriba, perversija tiek pasniegta ar salīdzinājuma metodi kā cietēju un taisnības cīnītāju propaganda, ja ar to izdodas panākt sabiedrību saškeltību, manipulējot ar tikuma, morāles un attiecību transformāciju. Kāds mērķis- Likuma degradācija, pakļaujot likumdošanu manipulējām grupām, kuru piesegā varas uzurpējošas grupas varēs atbrīvoties no oponentiem. Un tiem, kuri zina daudz vairāk, par uzspiesto visusmēra līmeni. Vai Cihanovičas tālākie skribelējumi pat zoofīlu, nekrofilu un kanibālu tiesībām arī tiks sniegti lasītājiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bils Goldengeizers 06.09.2009 17:01
Baigie gudrinieki, vācieši šitādi un tādi pieļāva šitādu un tādu režīmu.. idioti.. izanalizē iepriekšējos 100 vai vismaz 50 gadus(pirms hitlera) un tas ir tikai dabisks nācijas pašsaglabāšanās instingts.

Izanalizē ebreju noziegumus pret cilvēci un tad pļurkst par homofobiju un netaisnību.

Ebreju Dievs derībā ar to tautu skaidri un gaiši saka, ja tauta neklausīs un nesekos Dievam, tā tiks iznīcināta.. un ebrejiem tas vislabāk zināms.

Un vēl tā ebreju politika pret cittautiešiem, tipa neticīgajiem , gojiem-- pilnīgākais sviests!!

Palasa toru jeb veco derību.

Kas tas nav genocīds, neiecietība un diskriminācija pret visām pasaules tautām?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


hey 21.09.2007 15:06
Tas salidzinajums ir galiigs sviests!!!!

nevajag mekleet liidziibas, kur viņu nav! Bet pederastiem gan nav ko soļot pa Latvijas ielām un vēl teikt, ka tas ir lepnums un gods! Varbūt viņiem tas ir lepnums, bet normalam cilvēkam, tas ir kauns un negods! Tapēc kādam ir jānosauc lietas istajos vardos un japasaka, ka homoseksuālisms ir grēks, tāpat kā laulības pārkāpšana ir grēks, un zagšana utt.

un, ja sabiedrība neatgriezīsies no saviem grēkiem, un neatzīs savas kļūdas un ļaus gejiem un izvirtībai vaļu, nekas labs tur nevar galā iznākt.

Un geji ir slikti, tikai tapec vien, ka ir paraziti - dziivo uz citu reekjina - pashi tachu ir dzimuši kādā heteroseksuālā ģimenē, bet tagad to noliedz - ta esot pagatnes paliekas... bet bernus grib audzināt.... lai tad pashi arii dzemdē sev bērnus, nevis tagad nu geji bus gjimene un varees adoptēt.... tas nav normāli un nav pieļaujams!

Dievs, svētī un pasargi Latviju!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Platons 21.09.2007 14:47
Diemžēl lielākā daļa Hitlera komandas bija geji. Un tas ar ko šī minoritāte šodien nodarbojas ir vistīrākais fašisms. Gejus ar ebrejiem nekādi nevar salīdzināt. Ebreji tā ir tauta, ko vēstures gaitā vairums tautas ir apspiedušas un mēģinājušas iznīcināt, dēļ viņu ticības un nepakļaušanās. Būt par ebreju tas nav nekads negods, jo ebreji ir gudri un talantīgi cilvēki, kuri nesēj iznīcību un neizplata tādu nāves kultūru, kādu izplata geji. jaunā paaudze jau necenšās iznīcināt - nogalināt gejus, bet gan tās idejas,ko homiķi izplata. Kamēr savu homoseksuālismu viņi praktiže savās orģijās, guļamistabās, lai to dara - tā ir pāsu darīšana, bet nevajag plātīties ar to ielās. Un vēl mazāk - cerēt, ka viņi jau bērnudārzos caur savām programmām bērniem skaidros, ka mamma un tētis ir garlaicīgi, bet normāli ir - divi tēti un divas mammas. Homoseksuālisms tā ir degradācija, ar kuru ir jācīnās. Un labi, ka Jaunā paaudze neiziet uz kompromisu ar šiem zilajiem fašistiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ciklons - Jack Ripper 12.08.2007 00:10
Kur var dabūt to Filmu "Mūžīgais žīds" un Gebelsa 1942. gada eseju "Ēbreji ir vainīgi"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jack Ripper 08.08.2007 09:04
Ļoti švaka citātu izvēle, turklāt Ļedjajevs un A.Stendzenieks faktiski ir nenozīmīgas privātpersonas. Pati filma Mūžīgais žīds ir tik vāja un tupa, ka būtu jākaunās no tās kaut ko citēt. Pārsteidz, ka minoritāšu jautājums tiek cilāts atkal un atkal, neļaujot sabiedrībai pašai "apsmadzeņot" savu nostāju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dzintars 04.08.2007 10:04
Un atkal pederastu apmaksāts rakstelis naida un neiecietības kurināšanai. Nožēlojami...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Fīrers 01.08.2007 15:54
Nedomāju, ka vajadzētu briesmīgi uztraukties, ja sorosiskie ultraliberāļu "cilvēk" tiesību aizstāvji tevi nosauc par fašistu. Tas ir labākais kompliments. Daudz trakāk būtu, ja viņi teiktu: vai kāds jauks, iecietīgs, tolerants cilvēks! Aiz kauna zemē ielīstu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Hvz - Voldis 01.08.2007 09:47
esi gan.
Pamatojums. Uzskati vīrusus par izskaužamiem.
vīrusus salīdzini ar kaut kādām cilvēku grupām, acīmredzot, iespējams pēc kaut kādas gēnu pazīmes.
Secinājums, vēlies lai tiktu piekopts kaut kāda veida genocīds vai izolēšana.
Tā kā viens pats netaisies cīnīties ar to un sagaidi, ka cīņa kaut kā noorganizēsies zem vienas vadības (skat fasciju saišķi ar cirvi)

Nu un tālāk jau seko secinājums - esi "fašists" :)

Iemācies sadzīvot ar savu kaiti vai uzvarēt to, nevis centies to noliegt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Voldis 01.08.2007 01:37
Protams, sabiedrībā var atrast visu ko, vajag tik rakt un vilkt aiz matiem, kā to dara autore. Tomēr nekaitētu pamērīt, kādos apmēros, kādās devās, kādās proporcijās...Kad ļaunuma apkarošana sāk nodarīt vairāk ļaunuma, kā sākotnējais ļaunums, un tu vairs nevarēsi saprast, kurā pusē būt, jo abi ļauni. Tāpēc nepārcentīsimies. Cilvēktiesības, vārda brīvība, uzskatu neatkarība ir lielas modernas vērtības, ko dedzīgi aizstāvēsim. Tomēr, pirms uzsākt homoseksuālisma propogandu kā normu, derētu izsvērt, vai tas neapdraud cilvēces kā sugas eksistenci, sagraujot morāli, lopiskojot cilvēku. Mēs uzskatām, ka lopiem nav dvēseles, bet cilvēkam bez dvēseles nav dzīves. Tāpēc piedodiet, mīļie "homīši", mēs tikai aizstāvamies. Kā aizstāvas jebkurš organisms, ja tajā nepieļaujami daudz sāk savairoties kaut kādi vīrusi.

Vai tagad es būtu fašists?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zoolander 01.08.2007 00:44
Paldies autorei par rakstu. Var jau apelēt pie tā, ka salidzinājumi ir pārspīlēti, bet man diemžēl ir sajūta, ka labvēlīgu apstākļu gadījumā arī šodienas Latvijā atrastos gana daudz cilvēku, kas būtu gatavi savus kaimiņus masveidā izkaut, un klusējošais vairākums tik mātu ar galvu - lūk "viņi jau paši to bija pelnījuši". Un šeit nav vairs būtiski vai runa par naidu pret gejiem, ebrejiem, vai citām mazākumgrupām. Vienīgais mierinājums, ka šādi apstākļi miera laikos neliekas iespējami.

Un žēl, ka daudzi komentāru autori saviem argumentiem izmanto tieši to pašu retoriku, kas uzskaitīta tabulā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 30.07.2007 15:54
Liberālis : Laime, skaidrs, ir subjektīva lieta, bet Jūs taču uzņematies spriest, kāda ģimene ir pareiza, tāpēc kā Jums subjektīvi patīk oficiālā katoļu baznīcas atbilde uz šo jautājumu. ... Jums nav pilnīgi nekādu tiesību uzspiest man savu redzējumu, vai mēģināt panākt sabiedrībā manu uzskatu paušanas ierobežošanu.

Es šķiet nekur neesmu paudis savas domas par to, "kāda gjimene ir pareiza". Es atsakos šo uzskatīt par politikas līmenī apspriežamu jautājumu, jo tas sen jau ir atrisināts (sk. Civillikumu un Satversmi). To, ko neviens negrasās kontrolēt, tur arī likumi nav vajadzīgi. Praidistu nelaime ir nevis tā, ka viņu uzskati būtu pareizi vai nepareizi, bet gan pati diskusija par tiem ir nejēdzīga. Ir tāds absurds jautājums - "Vai tu jau esi beidzis sist savu sievu?". Ko man atbildēt gadījumā, ja man savas sievas sišana vispār nav aktuāla?

Starp citu arī it kā kristīgā LPP nav brīva no tieksmes uz šādām absurdām diskusijām - drīz mēs visi, piemēram, apspriedīsim, vai ir vajadzīgas pašvaldību vēlēšanu tiesības nepilsoņiem un referendums par to. Jēgas no tā nebūs (referendumā grozīt Satversmes 101.pantu ir visādā ziņā bezcerīgs pasākums), bet daži cilvēki tiks saērcināti un kādam tas būs izdevīgi.

Liberālis: ... kas Jums traucētu uzņemties lielāku atbildību un palīdzēt piemēram cilvēkiem Afrikā, kas mirst no AIDS un nabadzības? Vai vienkārši vieglāk palikt mājās, mācot citiem, ka viņiem dzīvot?

No kurienes Jums tādi stereotipiem par Āfriku un afrikāņiem? It kā viņi paši nebūtu pilnvērtīgi cilvēki, kuri spēj risināt savas lietas. Es tiešām mēdzu šo to pamācīt - vairāk jau matemātiku vai programmēšanu nevis to, kā vajag dzīvot. Ja ir interese, varam sarunāt konsultācijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Hi, Hi - liberālis 30.07.2007 15:19
Tikai nez kāpēc Jums sava subjektivitāte liekas pareizāka par citu cilvēku subjektivitāti.

:)
vai Jums nešķiet tāpat?, t.i., ka jūsējā subjektivitāte ir pareizāka par Alekša un viņam līdzīgo :)

Ja vēl pieņemt, ka subjektīvo domu summa veido objektīvo domu, tad es pieļauju, ka objektīvā doma ir tuvāk Alekša subjektivitātei.

Ja vēl pieskaitīt oficiālajai katoļu baznīcas nostājai šajā jautājumā ebreju priesteru, muslimu priesteru un šo varā esošo cilvēku nostāju, tad sanāks ka pārsvars ir "homofobiskajam" subjektīvajam viedoklim (sorry tiem, kas nejūtas homofobi, bet nejūt arī vajadzību atbalstīt HS)

Bez tam Jūs nevarat pārmest uzspiešanu, pat ja šeit vārdos kāds it kā uzspiež. Tāpat, kā dažam labam vecāki uzspiež savu viedokli nesmēķēt vai nedzert, katrs var savu māti neklausīt :D
Pusaudzis iespējams uztver naidīgi tādas pamācības, takš, ja pieaug prātā, saprot, ka veči vēlējuši tikai labu, pat ja nemācējuši korekti un gana pedagoģiski pieiet šai lietai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Liberālis - Aleksim 30.07.2007 13:43
Manuprāt, cilvēces turpmākais progress ir meklējams citur - uzņemoties lielākus pienākumus un atbildību.

Tad kas Jums traucētu uzņemties lielāku atbildību un palīdzēt piemēram cilvēkiem Afrikā, kas mirst no AIDS un nabadzības? Vai vienkārši vieglāk palikt mājās, mācot citiem, ka viņiem dzīvot?

Laime, skaidrs, ir subjektīva lieta, bet Jūs taču uzņematies spriest, kāda ģimene ir pareiza, tāpēc kā Jums subjektīvi patīk oficiālā katoļu baznīcas atbilde uz šo jautājumu. Lieta tāda, ka ja man tā atbilde nepatīk, bet patīk, piemēram, Catholics for Free Choice atbilde, vai veckatoļu (Vieux Catholiques ) atbilde, kas neliedz priesteriem dot svetību viendzimuma pāriem, Jums nav pilnīgi nekādu tiesību uzspiest man savu redzējumu, vai mēģināt panākt sabiedrībā manu uzskatu paušanas ierobežošanu.

Tikai nez kāpēc Jums sava subjektivitāte liekas pareizāka par citu cilvēku subjektivitāti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 29.07.2007 12:43
stalins: Arii es uzskatu HS par nepilniibu un labojamu(gruti),tachu no otras puses -stabilas attieciibas shaadu cilveeku starpaa rada vairaak laimiigaaku cilveeku-taatad arii laimiigaaku sabiedriibu.

"Vairāk laimīgāku cilvēku" kaut ko atgādina :)) 19.gs. sākumā Džeremijs Bentams piedāvāja utilitārismu - ētisku sistēmu, kas par mērķi uzskata iespējami lielāku laimi un brīvību no ciešanām iespējami daudziem cilvēkiem (reizēm pat dzīvniekiem). Viena utilitāristu problēma ir tā, ka laimīgums un citas sajūtas pārāk strauji mainās, lai varētu būt ētiskas rīcības orientieris; turklāt utilitāristi nezkāpēc domā, ka vieni cilvēki (t.i. viņi paši) spēj pateikt, kas citus cilvēkus padarīs laimīgus. Sal. http://www.newadvent.org/cathen/07187a.htm .

Utilitārisms ir visai švaks orientieris arī pedagogjijā un jaunatnes audzināšanā. Vai konkrētās pilsētas jauniešus darīs laimīgākus jauns profilkurss matemātikā un sporta sacensības, vai arī jauns naktsklubs un visu diennakti nopērkams lēts alkohols, vai iespēja piedalīties grupu seksa orgjijās? Neviens jau nevar ielūkoties nākotnē un nevar pateikt, vai cilvēkam turpmākajā dzīvē būs vajadzīga matemātika, vai viņš turpinās nodarbības sportā, vai viņa aknas spēs mūža garumā turēt alkoholu, vai nesaplīsīs prezervatīvs un pusaudzis no partnera neinficēsies ar AIDS, utml. Labi vēl, ja vecāki ir sakarīgi un sniedz labu piemēru - bet ja arī viņu dzīves ētiskais orientieris ir subjektīvās laimes sajūtas? Var vien naivi cerēt, ka jauniešu vidū būs kāds, kurš no Sinaja kalna nonesīs jaunās morālās kārtības bauslības galdiņus vai arī vēlreiz izgudros velosipēdu (Tev būs mīlēt Kungu, savu Dievu, ar visu savu sirdi, ar visu savu dvēseli un ar visu savu prātu. Tev būs mīlēt savu tuvāko kā sevi pašu!)

Utilitārisms, manuprāt, ir mūsdienām pārāk primitīva sistēma - tas noderēja ieviešot kapitālistiskās valstīs liberālo demokrātiju. Tagad ir 21.gadsimts un attīstītajās rietumvalstīs visas pamatbrīvības cilvēkiem jau ir. Vai vajag brīvus cilvēkus vēl vairāk "atbrīvot" un "aplaimot" - tas jau ir ļoti strīdīgi. Manuprāt, cilvēces turpmākais progress ir meklējams citur - uzņemoties lielākus pienākumus un atbildību. Ar prezervatīviem, lubrikantu un varavīkšņainiem karogiem vairs nekādu revolūciju nevar iztaisīt - 60-tie un 70-tie gadi ir beigušies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


stalins - Aleksis 28.07.2007 21:11
Arii es uzskatu HS par nepilniibu un labojamu(gruti),tachu no otras puses -stabilas attieciibas shaadu cilveeku starpaa rada vairaak laimiigaaku cilveeku-taatad arii laimiigaaku sabiedriibu.Lasiiju internetaa viena liidzpilsonja dziivestaastu kaa budams Homo orienteets apreceejies,radijis bernus,audzinaajis-bet vai juties laimiigs?(((Un shaubos ,ka sieva bij laimiiga un citi arii.

Jaa taada te pretruna((

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 27.07.2007 09:31
Jautājums: vai kāds var ieteikt, kā izskaidrot pusauga bērnam alkoholismu? Prātīgam pusaudzim, kas mēģina izvēlēties savu iecienītāko dzērienu, un ko tas viņam nozīmē.

Atbilde: Tā pat, kā tiek skaidrota bezalkoholisko dzērienu lietošana - ka cilvēkam gribas dzert, garšo, tiek atskrūvēta pudele un dzerts iekšā, bet dzeršanas pamatā vajadzētu būt slāpēm, vēlmei padzerties. Var izskaidrot, ka pārsvarā cilvēki dzimst bezalkoholiskus dzērienus dzeroši, bet, ka ir arī cilvēki, kas dzer tikai šņabi, vai gan tā, gan tā. Vajag uzsvērt, ka tā nav nedz slimība, nedz novirze, nedz lieta, kas varētu pielipt. Bērnam/jaunietim būtu jāiemāca, ka, gadījumā, ja viņš sastopas ar šādu cilvēku skolā vai citur viņš nedrīkst šo cilvēku apcelt, kaustīt vai izstumt - tāpat, kā viņš to nedrīkst darīt ar vienaudzi, kas pīpē vai durās.
Gadījumā, ja tavs bērns izrādīsies piederam pie alkoholiķiem, viņš būs laimīgs ar to, ka zinās, ka viņam mājās ir saprotoši vecāki kuriem viņš var uzticēt savu situāciju - nevis baidīties, kaunēties, krist depresījā un baidīties, ka vecāki viņu nosodīs vai novērsīsies no viņa. Diemžēl tāda ir realitāte ļoti daudziem Latvijas alkoholiķiem.
Manuprāt bērni par dažādiem ļoti daudz iemācās skatoties TV, lietojot internetu un no vienaudžiem. Toties vecāki var iedot vērtību mērauklu un iemācīt būt iecietīgam un labam pret citiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 26.07.2007 20:42
Sara: Gadījumā, ja tavs bērns izrādīsies piederam pie homoseksuāļiem vai biseksuāļiem viņš būs laimīgs ar to, ka zinās, ka viņam mājās ir saprotoši vecāki kuriem viņš var uzticēt savu situāciju - nevis baidīties, kaunēties, krist depresījā un baidīties, ka vecāki viņu nosodīs vai novērsīsies no viņa. Diemžēl tāda ir realitāte ļoti daudziem latvijas gejiem un lezbietēm.

Cilvēki, kuriem ir uzmācīgas seksuālas idejas par sava dzimuma cilvēkiem, var saņemt profesionālu palīdzību. Lai cik skaisti stāstiņi nebūtu par homoseksuāļu parauggjimenēm, kas adoptē bērnus no bērnunama, dzīves realitāte visbiežāk ir tāda, ka homoseksuāļi sabiedrības reprodukcijā nepiedalās. Tie nav nekādi jociņi - tā ir nāve, kas var izbeigt dzimtas pastāvēšanu vienas paaudzes laikā. Var ar to bezspēkā samierināties, bet var arī censties šos jautājumus pētīt un cilvēkiem palīdzēt izjust normālu seksualitāti un ļaut izveidot gjimenes.

Mūsdienās, teiksim, ir pieejami dzirdes aparāti, kuri ļauj iemācīties dzirdēt arī tiem cilvēkiem, kuri kopš dzimšanas ir bijuši praktiski kurli. Šādi aparāti nekad nebūtu izdomāti, ja neviens nebūtu centies šo cilvēka nepilnību ārstēt - un uzskatījuši, ka cilvēkam ir labāk dzīvot vienīgi kurlmēmo sabiedrībā un sazināties tikai ar zīmēm. Par laimi, nedzirdības defekts nekad nav ticis apjūsmots līdzīgi homoseksualitātei.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM - Sara 26.07.2007 19:06
Var izskaidrot, ka pārsvarā cilvēki dzimst heteroseksuāli, bet, ka ir arī cilvēki, kas iemīlās sava dzimuma cilvēkos, vai abos dzimumos. Vajag uzsvērt, ka tā nav nedz slimība, nedz novirze, nedz lieta, kas varētu pielipt.

==========================

Bet kāpēc bērni jāaudzina ar tādiem meliem?Jau sen sen ir zināms ka homoseksualitāte ir seksuāls netikums , proti tas ir slikts seksuāls ieradums , kas var veidoties bērnībā neapzinātās seksuālās fantāzijās. Bet bieži vien homoseksualitāte izveidojasapzināti seksuālās vaļības dēļ. Kāpēc bērniem jāstāsta visādi zili brīnumi par homoseksuālitāti , izceļot mīlestību un tā , bet kāpēc nebrīdināt bērnus par problēmām ko rada atkarība no homoseksualitātes? Vai tikai tāpēc ka sāp , patiesībai acīs nav jāskatās , un jāmierina sevi ar meliem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gurka 26.07.2007 19:01
Starp citu, kāpēc tikai starp diviem cilvēkiem? Ja nu tādas jūtas veidojas starp trim cilvēkiem - kāpēc gan viņi nevarētu būt ģimene? Un varbūt viņi jau ir ģimene - varbūt vienam brālim ir vēlme būt kopā ar otru brāli, ir savstarpēja cieņa un notiek sekss...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gurka 26.07.2007 18:52
Aha, un kā atbildēt uz jautājumu - vai es pats arī tāds esmu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sara - Gurkam 26.07.2007 18:42
Tā pat, kā tiek skaidrotas heteroseksuālas attiecības - ka starp diviem cilvēkiem veidojas jūtas, ir vēlme būt kopā, notiek arī sekss, bet attiecību pamatā vajadzētu būt cieņai, mīlestībai, vēlmei palīdzēt un atbalstīt. Var izskaidrot, ka pārsvarā cilvēki dzimst heteroseksuāli, bet, ka ir arī cilvēki, kas iemīlās sava dzimuma cilvēkos, vai abos dzimumos. Vajag uzsvērt, ka tā nav nedz slimība, nedz novirze, nedz lieta, kas varētu pielipt. Bērnam/jaunietim būtu jāiemāca, ka, gadījumā, ja viņš sastopas ar šādu cilvēku skolā vai citur viņš nedrīkst šo cilvēku apcelt, kaustīt vai izstumt - tāpat, kā viņš to nedrīkst darīt ar vienaudzi, kas ir tumšādains vai invalīds.
Pie viena vajadzētu bērnam/jaunietim iemācīt kāda ir viņa pašvērtība un ka neviens pieaugušais, vienalga kāda dzimuma, nav tiesīgs viņam seksuāli pieskarties vai izteikt kaut kādus piedāvājumus. Tā ir krimināli sodāma rīcība kurai nav sakara ar orientāciju bet gan ar to, ka šie cilvēki dara pāri bērnam.
Gadījumā, ja tavs bērns izrādīsies piederam pie homoseksuāļiem vai biseksuāļiem viņš būs laimīgs ar to, ka zinās, ka viņam mājās ir saprotoši vecāki kuriem viņš var uzticēt savu situāciju - nevis baidīties, kaunēties, krist depresījā un baidīties, ka vecāki viņu nosodīs vai novērsīsies no viņa. Diemžēl tāda ir realitāte ļoti daudziem latvijas gejiem un lezbietēm.
Manuprāt bērni par seksu un attiecībām ļoti daudz iemācās skatoties TV, lietojot internetu un no vienaudžiem. Toties vecāki var iedot vērtību mērauklu un iemācīt būt iecietīgam un labam pret citiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gurka 26.07.2007 18:28
Pavisam nopietni: vai kāds var ieteikt, kā izskaidrot pusauga bērnam homoseksuālas attiecības? Prātīgam pusaudzim, kas mēģina saprast savu seksualitāti, un ko tā viņam nozīmē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita Ruduša - komentāru autoriem 26.07.2007 17:13
Portāls politika.lv aicina lasītājus izvairīties no formulējumiem, kas var aizvainot raksta autori, citus komentētājus vai klāt neesošus cilvēkus, kuru viedoklim vai politiskajiem uzskatiem jūs nepiekrītat. Paldies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita Ruduša - yd 26.07.2007 17:04
Jums ir tiesības nepiekrist, protams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hvz - CeeeeKay 26.07.2007 17:01
Es viņus nepazīstu tāpēc neņemos spriest. Turklāt man trūkst atbilstošas izglītības.

Labi es varu pieņemt, ka VL, NSS fanātiem ir tā, kā saki, taču nez vai to var teikti par VL un NSS līderiem. Gan jau ka tie ir pietiekami nobriedušas personas, un pat ar sexu šiem varētu būt daudzmaz kārtībā.
Savukārt fanāti droši vien agrāk vai vēlāk sakārtos savu dzīvi, visdrīzāk tā arī paliks VL vai NSS piekritēji, taču ģimenes dzīve, bērni izvirzīs citas prioritātes :) Būs mums mazāk aktīvu naidinieku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

CeeeeKay - Hvz 26.07.2007 16:48
Jāmāk... Jācenšas jau vēl uz visu skatīties pozitīvi un izvirzīt dzīvei kādu mērķi... Šaubos vai šiem Visu Latvijai un NSS fanātiem ir dzīvē kāds cēlāks mērķis kā tikai izcelties citu starpā - jāpiemin, tie arī ir pilnīgi neapmierināti cilvēki ar puberitātes vecuma domāšanu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hvz - CeeeeKay 26.07.2007 16:44
es kādreiz ar biju noticējis, ka sakārtojot sex dzīvi var visu radikāli dzīvē uzlabot. Tā to potēja žurnāli, raksti, TV un visi atsaucās uz Freidu. Paboksterēju Freidu cik mana galvas kapacitāte ņēma pretī. Tas bišķi nostiprināja ticību mēdijiem.

Jap sex dzīve daudz ko uzlabo, bet ne radikāli. Pats no sevis un no savas dabas neaizbēgsi, pat ja ar sex un attiecībām viss ir kārtībā. Ir dziļāki slāņi par sexu. Sexss ir nozīmīgi, bet pārāk primitīvi. Pieļauju, ka 2/3 ļaužu kvalitatīvs un pietiekami kvantitavs sexss varētu atrisināt visas problēmas, kas nav saistītas ar vēdera piepildīšanu un jumtu virs galvas, tai skaitā likvidētu iekšā sēdošo homofobiju, antisemītismu, rasismu, vispār neiecietību.
Taču noteikti ir 1/3 kam ar to būs par maz. Pat HS nepietiek ar to, ka kārtīgi gan garīgi, gan miesiski izmīlējas savā starpā :), prasās arī kaut kas vairāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hvz - CeeeeKay 26.07.2007 16:30
es nevaru aizmirst to, ko nemaz nezināju :)

Par kuru bībeles daļu tu runāji, par Veco derību, jeb Jauno?

Jauno nez vai mēs varētu restaurēt. Veco gan visdrīzāk ebreju farizeji ir saglabājuši neskartu.

Jauno nākas lietot tāda kādu izveidojuši nekonsekventā Jēzus tādi paši sekotāji :)
Visumā jāgaida jaunu bībeles laidienu ar nepieciešamajām korekcijām, situācija briest, gan jau vatikānā jau tagad notiek cīniņi un oliņ, boliņ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

CeeeeKay - Gurka 26.07.2007 16:23
Pats uzaugu ģimenē, kur vecāki šķīrās un vienā gabalā skaļi savā starpā strīdējās, kas man personīgi ir atstājis pamatīgu traumu - a kas pie tā vainīgs, kaut kāds gejs??? Protams, ka nē...

Ja mūsu sabiedrībā tās varenās ģimenes vērtības tiešām būtu svētas, tad nebūtu tik daudz izjukušu ģimeņu - viši šie anti geju klaigātāji lielākoties ir seksuāli un mīlestības ziņā neapmierināti cilvēki, to es godīgi varu pateikt no savas pieredzes, jo vienmēr jāmeklē ir vainīgais, un parasti par vainīgo visās nelaimēs kļūst pašlaik aktuālais - ja ies runa par valdību un tās neizdarībām, tad pie visām nelaimēm vainīga būs valdība, ja būs praids, tad vainīga būs visa geju un lezbiešu kopiena, kas pie mums Latvijā reāli taču ir pilnīgi niecīga daļa sabiedrības, pats esmu sakārtojis šo jomu savā dzīvē un varu ar lielu pārliecību teikt, ka džekam pietiek patiesi uzlabot attiecības ar pretējo dzimumu, un jums vienkārši nebūs vairs iekšā šis liekais naids, kas tiek izgāzts uz visu, kas pagadās...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hvz - Everite 26.07.2007 16:18
modernā zinātne atzīst, ka robeža starp normālo un nenormālo, starp slimo un veselo ir ļoti izplūdusi
un
Trešā kļūda- Jūs pēdējā teikumā jaucat divas atšķirīgas lietas- homoseksuāļus un pedofilus.

Kāpēc Jūs domājat, ka pēdējā gadījumā robeža arī nevarētu būt izplūdusi :)
Modernā zinātne takš!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hvz 26.07.2007 16:14
Mana pārliecība ir tāda, ka Dievam ir bijis savs nodoms un plāns radot cilvēkos dažādu seksuālo orientāciju

Ja pēc šādas metodes spriest, var daudz ko iedomāties :)
Es varētu uzrakstīt arī tā:
Mana pārliecība ir tāda, ka Dievam ir bijis savs nodoms un plāns radot cilvēkos homofobiju
Mana pārliecība ir tāda, ka Dievam ir bijis savs nodoms un plāns radot cilvēkos antisemītismu
Ķecerīgi, vai ne? Un tevis teiktais pirms 50 gadiem ar šķistu ķecerīgs.

ko no tā mēs varam secināt? ka ar laiku kļūstam aizvien ķecerīgāki?

nez vai. Laikam tomēr pastāv ķecerības nezūdāmības likums. Ķecerības laika gaitā transformējas par citām, piemēram, tagad ir ķecerīgi būt homofobam. Sava veida sabiedrības enantiodromija.

Vienīgā lieta, kas pieaug - tā ir entropija. Noteikti proHS to tikai vairo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

CeeeeKay - Hvz 26.07.2007 16:11
Katoļi radās krietni vēlāk, neaizmirstiet visus kašķus, kur konstantinopolē sadalījās Katoļos un Ortodoksālajos... Pietam, Luterāņi izveidojās pēc tam, kad secināja, ka Katolicisms ir klajš pretstats Bībelē teiktajam...

Un ja vēl skatās cik bieži Bībele Konstantinopoles konsīlijos ir tikusi maitāta un pārrakstīta, pietam, sākotnēji Bībele sastāvēja no 6 tāda paša biezuma grāmatām, praktiski ar "Oliņ, boliņ, čimpiņ, rimpiņ" paņēmienu un pamatīgiem kautiņiem tika izvēlēta tā grāmata, ko šie saglabāja mums kā mūsdienu Bībeli - no tās tika izsvītroti arī raksti par reinkarnāciju un līdzvērtīgām lietām, jo paši tekstu autori tam nemaz neticēja... PUNKTS

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

yd - Rita Ruduša 26.07.2007 16:09
"Jūsu komentārs tika izdzēsts, jo saturēja rupju izteicienu. "

Es, protams, nepiekritu šim viedoklim. Mans komentārs saturēja interpretāciju, par man izteiktajām domām, kura tika atbilstoši noformēta, ieliekot gan interpretējāmo vārdu, gan versiju par man izteiktā komentārā jēgu pēdiņās. Tā vienmēr tiek noformēti jēdzieni, kuri atbilst kāda runas stilam, bet kurām kāds nepiekrīt. Piemēram, kāds kreisi noskaņotais autors var rakstīt par hitlērisko Vāciju un paust savu attieksmi pret tās ideoloģiskajām klišejām, liekot attiecīgus vārdus pēdiņās.

Kaut, izraujot Jūsu izdzēstos vārdu no konteksta, tie ir pejoratīvi, jo man bija aizdomas, ka tas "off" ("prom!") bija tikai daļa no frāzes, saskaņā ar LR tiesas praksi izteiciens "fuck off" nav pejoratīvs (un tādu vārdu nav maz;)). Par to liecina 2002.gada 6.marta Rīgas pilsētas Centra rajona administratīvās tiesas spriedums I.Pantjušenko lietā.
http://tribunal.times.lv/11/fuck2.html http://limonka.nbp-info.ru/191/191_12_04.htm

Ko izteiciena autors patiešām domāja, zināt nevar, jo viņš to ir atteicies paskaidrot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Gurka - Cheekey 26.07.2007 16:04
Ja ģimenē ir normālas attiecības, tad varbūt nepiesaistīs. Bet ja nav... Arī tad sabiedrības interesēs ir neveicināt geju pulka paplašināšanos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


CeeeeKay 26.07.2007 16:01
He, nu tik traki nemaz tiem Latviešiem ar tiem gejiem nav, ja es redzu divus džekus, kas uz ielas viens otru skūpsta visai neglītā veidā, tad nemaz nebļauju šiem virsū un cenšos uz to nereaģēt, jo pat heteroseksuāli pārīši to bieži vien dara visai nepatīkami, bet ja pie mums taisās ieviest tādas parādes kā Amsterdamā, kur visu cilvēku priekšā divi nodarbojas ar anālo seksu, tad gan mana tā politologu un žurnālistu dēvētā 'iecietība' sasniedz savu robežu...

Neesmu pret to, ka likumu normas piemēro, piemēram tik tālu, ka tiek sakārtots viss ar mantojumu tiesībām un tiesībām apmeklēt savu "partneri" slimnīcā kā piederīgajam, bet kāpēc būtu skaļi jābazūnē par to, ka viņu tiesības netiek ievērotas - tas taču ir tīri elementāra lieta, ka cilvēks varētu, piemēram, oficiāli reģistrēties, nu nevis, kā laulātais, bet kā piederīgais, un līdz ar to saņemt sev lielākas tiesības... Ir taču pie mums Latvijā arī pavisam cienījami geji - sabiedrības pārstāvji... Bet vai jums liktos normāli, ka es atklāti visiem uz ielas demonstrētu, kādās pozas man tīk mīlēties ar savu draudzeni, pietam izģērbušam???

Un nav geji jau nekāds baigais drauds ģimenēm - tās patiešām ir pilnīgas muļķības, jo tas jau liecina, ka pati ģimene nav īpaši stabila, ja to var ietekmēt tāda tipa cilvēks - ja ģimenē ir normālas attiecības starp abiem vecākiem, tad bērnu arī homoseksualitāte nepiesaistīs... Adoptēt bērnus noteikti neatļautu, jo tas jau ir biškucīt pa tālu, un Latvijā līdz tam tāpat nenonāks...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gurka 26.07.2007 15:58
Piekrītu autores secinājumiem, ka jāatzīst naida retorikas bīstamība. Piekrītu arī tam, ka šī lieta mūs katru skar.

Bet turpinu nepiekrist LGBT cilvēku centieniem pēc pozitīvas sabiedriskas apliecināšanās. Tāda apliecināšanās, manifestēšanās nav sabiedrības interesēs. Vai kāds var man atbildēt, kā izskaidrot homoseksuālas attiecības pusauga bērnam?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Everite - bij.disidents 26.07.2007 15:54
Jūsu pēdējā izteikumā ir divas loģikas kļūdas.
Pirmkārt, tas ka kāds ir viens no cienijāmakajiem ārstiem Latvijā automātiski nenozīmē, ka viņam vienmēr un visur ir taisnība, un ka viņš zin homoseksuāļu jautājumā vairāk nekā citi profesionāļi vai neprofesionāļi, kā viņš ar saviem izteicieniem jau pierādīja.

Otrkārt, redzi 300 ārsti ir tikai neliela daļa no LAtvijas vairāku tūkstošu ārstu saimes, un kā jau te teica, modernā zinātne atzīst, ka robeža starp normālo un nenormālo, starp slimo un veselo ir ļoti izplūdusi. 300 Latvijas ārstu viedoklis pret pārējo daudzu tūkstošu LAtvijas un pasaules ārstu un biologu, īpaši to kas atrodas zinātnes priekšgalā, viedokli ir kā piliens jūrā. Tas nav nekas.

Trešā kļūda- Jūs pēdējā teikumā jaucat divas atšķirīgas lietas- homoseksuāļus un pedofilus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sara - Lailai 26.07.2007 15:46
Pilnīgi piekrītu. Vispār man šķiet, ka cilvēka attiecības ar Dievu ir katra personīga lieta un nebūs citiem stāstīt vai mācīt kurš ir un kurš nav "īsts" kristietis (musulmanis, ebrejs u.t.t.). Ja šajā pasaulē un aiz tās ir Dievs, tad šis Dievs var būt tikai viens - vienalga kādā ietērpā mēs, nezinošie cilvēki, viņu ietērpjam un kā mēs viņu saucam.
Mana pārliecība ir tāda, ka Dievam ir bijis savs nodoms un plāns radot cilvēkos dažādu seksuālo orientāciju - un es par to varu būt tikai pateicīga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


laila - sarai 26.07.2007 15:40
ja kāds domā, ka viņa ticība ir pretrunā ar homseksuālu dzīvesveidu, tas nenozīmē automātiski, ka šis cilvēks ir tumsonis, ka viņš diskriminē gejus un veic naida noziegumus. Protams, ja šis kāds ar šo jautājumu nodarbojas dziļi personiski, runā ar uzticamiem cilvēkiem par to un meklē atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, meklē Dieva prātu, tā ir viena medaļas puse. Un, manuprāt, puse, uz kuru jāmudina tā 'reliģiozā' latvju daļa, kas sevi uzskata par kristiešiem. Otra medaļas puse ir uzdošanās par Dieva vēstnešiem uz zemes un bauslības pārkāpēju tiesāšana, zākāšana, apsaukāšana utt. - nu viss, ko piekopj pirmā partija un tai pietuvinātas personas. Diemžēl tautas priekšstāvju rīcība iedvesmo daudzus citus uz līdzīgām aktivitātēm.

Mani reliģiskie uzskati man netraucē draudzēties ar gejiem un tie netraucē arī viņiem draudzēties ar mani. Tur ir tā attiecību burvība - ka mēs katrs varam domāt atšķirīgi un paši sev izvēlēties tādas dzīves, ko uzskatām par labākajām un respektēt citu izvēles un pārliecības. Es gribētu, ka viņiem būtu iespējas apprecēties un visas citas tiesības, kas ir 'parastajiem' cilvēkiem, es gribu, ka neviens par viņiem nesmietos un man nebūtu viņus jāmierina pēc kārtējā pazemojuma uz ielas vai pēc kāda draudzīga radu saieta (no kuriem otrs bieži vien ir daudz smagāks pārdzīvojums).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Sara - Lailai 26.07.2007 14:59
Es nekad neesmu apgalvojusi, ka LGBT cilvēki ir akceptēti visā pasaulē - pat Zviedrijā un Nīderlandē notiek diskriminācija un naida noziegumi pret šo cilvēku grupu tikai tāpēc, ka viņi veido emocionālas attiecības ar sava dzimuma pārstāvjiem. Un bez šaubām visu baznīcu iekšienē notiek šī diskusija, tiek "vilkts" gan uz vienu, gan otru pusi. Tieši tāpēc LGBT kustības darbojas visur, kur tās ir atļautas - lai cīnītos par to, lai viņu tiesības būtu tādas pašas ka citu cilvēku. To var pielīdzināt sieviešu kustībai, kas jau pirms 100 gadiem izcīnīja lielus panākumus (piem. balstiesības), bet kuras pastāv vēl šodien, jo nav mums pilnīga vienlīdzība starp dzimumiem. Tomēr, ja salīdzina diskusiju līmeni, politisko gaisotni un izpratni par šiem jautājumiem Latvijā un Rietumeiropā, tad Latvija šobrīd atrodas tur, kur šīs valstis bija kādos 60-tajos gados.
Es gan esmu optimiste un liela Latvijas piekritēja - ticu, ka šeit attīstība būs straujāka nekā citur. Turklāt, kā man teica kāda 70-gadīga zviedru aktīviste, kas bija atbraukusi piedalīties Draudzības dienās, "atšķirība starp jums šodien un mums 60-tajos gados ir tā, ka jūs zināt, ka viss ir iespējams, jums ir citas valstis kur meklēt paraugu un atbalstu. Mums nebija nekā, tikai vēlēšanās dzīvot līdzvērtīgas dzīves". :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

laila - sarai 26.07.2007 14:43
nevajadzētu arī parspīlēt milzīgo homoseksualitātes akceptēšanu visā pasaulē. man zināms, ka, piemēram, Šveicē evaņģēliskās draudzes pagājušogad balsoja pret homoseksuālu pāru savienību (ko tur gan nesauc par laulībām), tāpat arī, piemēram, anglikāņu baznīcā, kā varam lasīt arī kādā no intervijām: http://www.politika.lv/index.php?id=14247 , viedokļi par homoseksualitāti un baznīcu nav tik vienprātīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Hvz - Sara 26.07.2007 14:42
Ne velti Jēzu ebreji ortodoksāļi (farizeji) piesita krustā :)

Un katoļi ir Jēzus pirmie sekotāji (par kuru priekštāvju tikumiem de Sads rakstījis savā Justīnē)

Tas forši, ka jums ir augsts pašvērtējums un ir savi elki, paraugs, grupa, kas ir šā pašvērtējuma fundaments es ar to nevaru lepoties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hvz - laila 26.07.2007 14:33
Piedodiet, es kaut kā nejutu, ka esmu tik strikti norādījis kādam ko drīkst un ko spēj. Neuztveriet to kā komandu un saglabājiet savu ticību uz dievu kāda tā ir ar visām nepieciešamajām modifikācijām kas nepieciešamas, lai saglabātu savu attieksmi pret HS :)
Esam dzīvi cilvēki nevis dogmatiķi, burta kalpi, atradīsim takš tai bībelē burtus, kas apgāž vai noliedz citus burtus. Jēzus par to parūpējās, paldies viņam!

Par citiem attiecībā uz sevi - nemāku teikt, droši vien ka dažiem ir.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sara - Hvz 26.07.2007 14:28
Par laimi tādām organizācijām kā "Catholics for a free choice" un daudzām citām kristīgām draudzēm visā pasaulē, kurās ne tikai piedalās atklāti homoseksuāļi, bet kuras arī vada lesbiete vai geji - mācītāji, nav ne jausmas ko tāds mazs Hvz pīkst te portālā. Amen.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers - Sara 26.07.2007 14:26
Tad jau par diskrimināciju var uzskatīt arī to, ka publiskās vietās aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus, kamēr bezalkoholiskos dzer, cik uziet.

Tavs apgalvojums par diskrimināciju izriet no viedokļa, ka homoseksuālisms ir normāls un vienādojams ar normālu, heteroseksuālu orientāciju. Bet tā nav. Homoseksuālisms tomēr ir degradējoša perversija, netikums. Tāpēc tas jāierobežo tāpat kā alkoholisms.

Tad vēl - par to, ka tu mīli kādu sievieti. Ļoti daudzām sievietēm ir labākās draudzenes, kuras tiek mīlētas. Tāpat kā vīriešiem draugi. Arī normāli orientētai, precētai sievietei var būt (un bieži ir) labākā draudzene, ar kuru gribas būt kopā priekos un bēdās. Bet nav jāaiziet par tālu un jāsajauc divas pilnīgi atšķirīgas lietas vienā katlā - tuvu viendzimuma personu draudzību - mīlestību, un seksuālo mīlestību. Homoseksuālisti ir aizgājuši par tālu, šīs lietas sajaucot, un sekas vēlas padarīt par visas sabiedrības problēmu. Nē, tā nav visas sabiedrības problēma. Tā ir jūsu pašu problēma, un, lūdzu, lieciet pārējo sabiedrību mierā.

Nekādas diskriminācijas nav. Arī Tev, Sara, joprojām ir tiesības satikt vīrieti, kuru vēlies precēt, stāstīt par to draugiem un kolēģiem, tev ir tiesības šo vīrieti uz ielas satiekot apkampt un nobučot, tu drīksti ar viņu kopā ierasties bankā un parakstīt kopīgā mājokla kredītdokumentus, drauga kāzās ierasties roku rokā un ar vienu dāvanu, laikraksta intervijā stāstīt, ka dosieties kopīgā atvaļinājumā, portāla draugiem.lv publicēt savu kāzu foto, darba ziemassvētku pasākumā viņu paņemt līdz un iepazīstināt ar kolēģiem, apmeklēt slimnīcā, saņemt brīvdienas ja vīra slimošanas laikā viņš jākopj mājās u.t.t. Tā nu ir tava brīva izvēle, vai meklēt sev vīrieti vai nē, nekas te nevienam netiek uzspiests.

Tāpat Tu vari mīlēt savu sievieti. Tu vari arī nemeklēt vīrieti, un likums neaizliedz arī turpināt rotaļāties ar savu draudzeni un intīmprecēm, un nost jūs neviens par to nesitīs. Tikai šādā gadījumā, lūdzu paturiet savas pikantās rotaļas pie sevis, nu nav reizi gadā jātaisa gājiens un jāizkladzina tas pa visu pasauli.

Tāpat kā katrai lietai ir savas funkcijas, arī katrs cilvēks domāts savādāku attiecību veidošanai. Piemēram, jaunai automašīnai ir garantija. Taču, izmantojot automašīnu kā traktoru, veicot funkcijas, kas nav paredzētas, diez vai garantijas remonts pienāksies. Tāpat tomēr daba iekārtojusi, ka vīrieši vīriešiem un sievietes sievietēm ir draugi un draudzenes, bet vīrieši un sievietes var veidot laulības, ģimenes, stājas dzimumattiecībās. Pārkāpjot šo robežu, neizbēgami nākas saskarties ar dažādiem sarežģījumiem kā iedomāto diskrimināciju, kas ir pilnīgi pamatota.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

laila - hvz 26.07.2007 13:49
No kurienes Jūsos tāda pārliecība, ka Jums ir tiesības noteikt otram cilvēkam, kam viņš drīkst un spēj ticēt? Vai citiem tādā gadījumā arī nav šādu maģisko spēju attiecībā uz Jums?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Nē - Sara 26.07.2007 13:42
Nezin vai tas bija to vērts-uzsākt visu to "ļembastu" ar praidiem un "draudzības dienām"tikai tādēļ ,lai varētu citiem pastāstīt ,ka esi kādu saticis un vēl visu to pārējo,lai gan pilnīgi skaidrs ,ka lielākajai sabiedrības daļai tas absolūti neinteresē un nevienam nav daļas gar to,ko un kā jūs viens otru mīliet.Bet par to līdztiesību-man arī nav tiesību reģistrēt viendzimuma laulības,tātad šādu tiesību piešķiršana homo jau vairs nebūs līdztiesība,bet gan privilēģija.Jums ir tieši tādas pat tiesības kā visiem pārējiem,bet gribat ,lai jūs tiktu atzīti par kaut ko īpašu.Par to arī viss šis stāsts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hvz - Sara 26.07.2007 13:15
Bez dieva ziņas nenokrīt pat mats no galvas :), tai skaitā arī tas, ka Tev vajag raustīties no firerveidīgo uzskatiem.

Katrams savs krusts ir jānes, un par visu jāmaksā. Gan jau fīrers ar savu daļu samaksās, ja nemaksā jau tagad.

Mans domāt, ka hs labāk nepieminēt dievu. Ja ticēt tam un mēģināt vēl ar šo dievu un ticību sadzīvot, tad ir jāsajūk prātā.
Homoseksuāļi tāpat kā lielais vairums var ticēt ka kaut kas ir, piemēram, Augstākais Saprāts. Taču noteikti ne Jahvem, ne Jēzum, ne svētajai trīsvienībai ne bībelei.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sara - Fīreram 26.07.2007 12:54
"Tas, ko vēlas panākt homoseksuālisti, ir nevis kaut kāda demokrātija, bet homoseksuālistu diktatūra."

Fantastiski, ka cilvēki, kas sevi dēvē par heteroseksuāļiem uzskata, ka viņi "zin ko grib homoseksuāļi". Atkal atgriežamies pie cilvēku iedalīšanas pēc klasēm, rasēm vai tautības, nevis indivīdu respektēšana. Tas, ko jūs rakstāt, ir tikpat smieklīgi cik apgalvot, ka "heteroseksuāļi grib mieru". "Homoseksuāļi" kā grupa var sevi pārstāvēt dažādās organizācijās, bet galu galā ir runa tikai par to, ko tu apraksti kā "savu lietu darīšana klusām un nelektu citiem acīs". Kas tad ir diskriminācija, ja ne tieši šāds paziņojums! Lūk, tev, kā hetero vīrietim ir tiesības draugiem un kolēģiem stāstīt, ka esi saticis sievieti kuru vēlies precēt, tev ir tiesības šo sievieti uz ielas satiekot apkampt un nobučot, tu drīksti ar viņu kopā ierasties bankā un parakstīt kopīgā mājokla kredītdokumentus, drauga kāzās ierasties roku rokā un ar vienu dāvanu, laikraksta intervijā stāstīt, ka dosieties kopīgā atvaļinājumā, portāla draugiem.lv publicēt savu kāzu foto, darba ziemassvētku pasākumā viņu paņemt līdz un iepazīstināt ar kolēģiem, apmeklēt slimnīcā, saņemt brīvdienas ja sievas slimošanas laikā viņa jākopj mājās u.t.t. - bet es to nedrīkstu, jo tev nepatīk tas, ka arī es mīlu kādu sievieti? Tātad - tieši TAVAI patikšanai vai nepatikšanai ir pakļauta citu cilvēku iespēja mīlēt un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi? Kas tev tādas tiesības deva? Dievs? Tu pats paņēmi? Un tikai nemēģini runāt "vairākuma" vārdā - Latvijas vairākums nudien nerotājas ar kāšu krustiem un nedraudzējas ar NSS!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hvz 26.07.2007 12:49
Nu varētu būt, ka Hitleram bija daļēja taisnība par rituālajām bērnu slepkavībām. Arī www šo to var par to atrast. Ir bijušas atsevišķas sektas aizpagājušā gadsimta beigās, kas to vēl praktizēja. Bija pat tiesu procesi. Tā ka dūmi ir bijuši. Gan jau Hitlers šos dūmus pieminēja norādot, ka vajadzētu būt arī kaut kur uguntiņai.

Ja iepēta bībeli, tad arī ir pamats domāt par to, ka rituāls varētu būt kādreiz bijis piekopts.
2.Mozus grāmatas 12.nodaļā tā uz pashā svētkiem dievs taisījās apslaktēt ēģiptiešu bērnus, tak lai tas atšķirtu tos no ebreju bērniem bija vesels noteikumu bars, ko ebrejiem vajadzēja izpildīt.

Tā kā mūsdienu sapratne par dieva iespējām ir savādāka, t.i., domājam, ka dievs visu zin, visu redz. No tā tad secinu, ka 12.nodaļā dieva funkcijas bērnu nonāvēšanā bija uzņēmies kāds (visdrīzāk no ebreju vidus), kas nav tik zinošs.

Pieļauju, ka sagaidot pashā atradās pa kādam ebrejam pa visu planētu, kas šad tad šur tur atkārtoja to pašu, kas ir šajā 12.nodaļā.

Incanti, ka Jēzus asinis arī tika lietas apmēram uz tiem pašiem pashā svētkiem. Ebreji laikam šo par savējo neuzskatīja, vienkārši izdarīja rituālu slepkavību. Jēzus tikai šiem pasvieda labu iemeslu, lai upuris būtu viņš nevis kāds cits.

P.S. Neņemiet ļaunā ebreji, nemēģinu kurināt naidu kristīgo un ebreju starpā. Man nav žēl, ka Jēzus tika vispār sodīts, viņš to bija pelnījis. Viņš pirmais ieviesa tā saukto morālo relatīvismu. Kopš viņa pasaule grimst aizvien dziļākā grēku purvā.
Es domāju, ka labāk būtu, ja viņš nebūtu dzimis. Būtu labāk visiem, gan ebrejiem, gan neebrejiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers - tautfrontniekam 26.07.2007 12:18
Demokrātija atšķiras no totalitārisma galvenokārt ar to, ka tauta pati izlemj, kā rīkoties. Demokrātijā tiek respektēts vairākuma viedoklis. Totalitārismā tautai ir jāpakļaujas valdošās elites iegribām.

Tas, ko vēlas panākt homoseksuālisti, ir nevis kaut kāda demokrātija, bet homoseksuālistu diktatūra. Ir taču skaidrs, ka absolūtais tautas vairākums ir pret šo izvirtību, un attiecīgai būtu jābūt arī valsts politikai. Tā būtu demokrātija. Un jāsaprot, ka, lai gan daži tā domā, tautas vairākuma viedoklis tomēr nav sist, iznīcināt, sodīt homoseksuālistus. Tautas vairākums vienkārši vēlas, lai šie izvirtuļi darītu savas lietas klusām un nelektu citiem acīs, nekaitinātu. Mierīga līdzāspastāvēšana, tolerance - vispirms homoseksuālistu tolerance pret tautas vairākuma vēlmi neko par viņiem nedzirdēt un neredzēt, jo tas liekas pretīgi - to vēlas tautas vairākums. Tautas vairākuma viedoklis ir jārespektē.

Arī par Rietumu demokrātiju, Eiropas savienību. Jāatcerās, ka tā nav kaut kāda diktatūra no augšas par tiem septiņiem ēdieniem. Demokrātijā mēs paši sastādam ēdienkarti. Jāsaprot, ka, salīdzinot Eiropas vērtības ar 7-ēdienu maltīti, homoseksuālisms ir kaut kas pretīgs, vien niecīgai dīvaiņu grupiņai pieņemams. Piemēram, pūdēta siļķe, kas smird pa visu ēdamzāli un bojā apetīti. Neviens kārtīgs restorāns, kas orientējas uz plašu klientu loku, nekad neko tādu ēdienkartē nepiedāvās, kur nu vēl piespiedīs ņemt komplektā. Ja tas tiek darīts, klientiem ir veidi, kā lūgt administrācijai kaut ko mainīt. Tāpat arī mēs esam Eiropas daļa, un varam apvienot visus tradicionāli domājošos eiropiešus un likt eirokrātiem saprast, ko mēs domājam par homoseksuālismu. Nekādi draudi nelīdzēs. Mums nav jāpakļaujas tam, ko saka Briselē. Briselē vēl pakļausies tam, ko sakam mēs - pilntiesīga Eiropas daļa!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


tautfrontnieks - Aleksim 26.07.2007 12:09
Piedod, bet ja man dotu izvēlēties, kādām valstīm es vēlētos lai Latvija līdzinājas es bez vilcināšanās teiktu Spānija, Zviedrija, Francija, Dānija... nevis Krievija, Uzbehija, Irāna... vai tiešām ir tik grūti saskatīt saikni starp valstu labklājības līmeni un demokrātijas/iecietības līmeni? Turklāt, nav jau tā, ka kāds kaut ko uzspiež, cik zinu, tad Latvija gluži brīvprātīgi parakstīja gan iestāšanās līgumua ES un NATO, gan Eiropas cilvēktiesību konvenciju un rindu citu saistošu starptautisku dokumentu. Visi šie dokumenti uzliek par pienākumu respektēt KATRA indivīda tiesības, ieskaitot LGBT kopienas pārstāvjus. Locies kā gribi, bet no tā izbēgt nevar - ja nu vienīgi mainīt politisko kursu un izstāties. Kā par brīnumu to pēdējos pāris gados ir (vismaz daļēji) sapratuši arī mūsu vadošie valstsvīri, kas vairs neatļaujas runāt tādas muļķības kā 2005.g. Sadarbība, vēlme piederēt bagāto un partikušo klubam un saņemt šī kluba biedru labvēlību prasa zināmas uzvedības formas, un zināmu emocionālās inteliģences briedumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 26.07.2007 11:55
tautfrontnieks: Tikai atceries vienu - lai gan palēnām, bet tomēr arī Latvija attīstās RIETUMU DEMOKRĀTIJAS virzienā, nevis AUSTRUMU TOTALITĀRISMA virzienā, un rietumu demokrātija nav nekāds zviedru galds kur katrs paņem kas labāk iet pie sirds un citu nostumj malā, bet gan diža 7-ēdienu maltīte, kur vien nāksies pieņemt pilno komplektu.

Tā jūsējā jau izskatās nevis pēc rietumu demokrātijas, bet pēc marksisma izpratnes par vēsturisko procesu neizbēgamību :)) Ja ar "rietumu demokrātiju" sapratīs grožus sabiedrības veselajam saprātam un tai vietā sludinās vienīgo pareizo LGBT katķismu, nekas labs nesanāks. Eiropas civilizācija balstās uz Vestfāles principiem un dažādu ticību mierīgu līdzāspastāvēšanu. Ja kardināls Jānis Pujats neaizbāž muti Mārim Santam, tad arī Māris Sants nedrīkst aizbāzt muti Jānim Pujatam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita Ruduša - yd 26.07.2007 11:20
Jūsu komentārs tika izdzēsts, jo saturēja rupju izteicienu. Portāls aicina lasītājus ievērot pieklājības normas un izvairīties no rupju un apvainojošu vārdu lietošanas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija - tautfrontniekam 26.07.2007 11:13
Bravo! Īsi un trāpīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


tautfrontnieks - bij. disidentam 26.07.2007 10:32
Izsaku līdzjūtību - kopš H86 ziedu laikiem pagājuši daudzi gadi, neviens jums slavu un apbrīnu vairs nedāvina, par to, ka esi bij. disidents naudu arī nemaksā... bet kaut kā taču jācenšas noturēties tajā saulītē, vai ne? Nu tad atrodam kādu labu tēmu, par kuru ir atļauts izteikties pavisam citas kategorijas rupjībās un demagoģijā nekā, piemēram, par krieviem vai melnādajiem, un uz priekšu! Jo slimāk, jo labāk, kā Brēmenes muzikantam visu noviržu trakie (nacisti, fašisti, reliģiskie fanātiķi, homofobi, superpatrioti un visi citi, kas jūtas apbižoti vai vecāku nemīlēti) sekos stabules dziesmiņai. Tikai atceries vienu - lai gan palēnām, bet tomēr arī Latvija attīstās RIETUMU DEMOKRĀTIJAS virzienā, nevis AUSTRUMU TOTALITĀRISMA virzienā, un rietumu demokrātija nav nekāds zviedru galds kur katrs paņem kas labāk iet pie sirds un citu nostumj malā, bet gan diža 7-ēdienu maltīte, kur vien nāksies pieņemt pilno komplektu. LGBT tiesības ieskaitot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tikai nevajag 26.07.2007 10:04
Neviens nevienu nav aicinājis iznīcināt ,ne pazemot-tas ,ka sabiedrība ir pret homoseksuālisma propagandu jau nenozīmē fizisku homo iznīcināšanu.Taču ne jau sabiedrība to iesāka-paši uzprasījās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Shadow 26.07.2007 09:54
No vienas puses vienkars salidzinajums. Bet tik trapigs. Tas pasas "izdomatas" vainas un kaites, iemesli pazemosanai, iznicinasanai. Izklausas, ka daziem dikti keries pie sirds trapigais salidzinajums. Varbut tomer padoms.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zobs - Kādēļ tā? 25.07.2007 23:51
Kādēļ šeit Latvijā nekur ziņās dažkārt neparādās daži no hs netīkamiem faktiem - nerunājot par sīkumiem, bet runājot tieši par būtiskiem, lieliem notikumiem?
Kādēļ šāda filtrēšana? Varbūt tādēļ, ka arī citās jomās ziņās tāda pastāv?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldaily - Everite 25.07.2007 21:59
Everite: Par sholastiku: tāpēc jau es ārstam atgādināju, ka medicīnai mūsdienās ir citi uzskati nekā viņa minētie..

Manuprāt, par to, kuri ir īstie "mūsdienu medicīnas" uzskati, vispār nav jēgas strīdēties. Varu piekrist Disidentam, varu arī piekrist Jums. Ja cilvēks vēlas sadzīvot ar savu veselības traucējumu un/vai īpatnību un tas nerada nevienam nekādas bīstamas sekas, tad viņš ar to sadzīvo. Citos gadījumos medicīna viņam var censties palīdzēt (sk. http://www.narth.com/index.html ). Mūsdienu psihologu vidū ir gan tādi, kuri neņemas korigjēt cilvēka seksualitāti. Ir arī ārsti, piemēram, no organizācijas NARTH, kuri ar mainīgām sekmēm cenšas palīdzēt cilvēkiem, kuri to vēlas, kļūt heteroseksuāliem. Tas, protams, nav vienkārši, bet pozitīvs galaiznākums var būt pūļu vērts.

Everite: Par politiku: Politika plašā nozīmē ir valsts, sabiedrības pārvaldīšana un attieksme pret citādākajiem sabiedrībā ir viens no politiskajiem jautājumiem, kas ietilpst Jūsu minēto politisko interešu sadalījumā. Kreisie un labie utt uz šo jautājumu skatās katrs no sava skatu punkta.

Nu bet nav taču nekādu "citādo", vai nu arī katrs no mums ir savā ziņā "citāds" un unikāls. Seksualitāte, protams, cilvēkus interesē, un tā izpaužas publiskajā telpā, bet nav tāpēc tīšām jāpolitizē. Vienīgais, kas valsti/sabiedrību seksualitātes ziņā varētu interesēt - tie ir bērni (vai viņi aug savu vecāku aprūpēti; vai saņem zināmu valsts atbalstu bet tomēr nekļūst par nepanesamu nastu sociālajiem dienestiem). Nestabilas gjimenes, laulāto konflikti, bezatbildīgi vai vardarbīgi vecāki, alimentu piedzīšana no nemaksātājiem - tam nav nekāda sakara nedz ar tradicionālām vērtībām, kas tuvas konservatīvajiem, nedz ar patiesu cilvēka brīvību, kas tuva liberāļiem. Tur neizpaužas nedz labējo iecienītā indivīda iniciatīva, nedz arī arī kreisajiem raksturīgā valsts gādība.

T.i. uz seksualitāti, protams, var skatīties no ļoti daudziem skatu punktiem, bet vēlamais rezultāts ir viens un tas pats. Dažreiz homoseksuāli orientēti cilvēki arī vēlas laist pasaulē bērnus - un visu cieņu viņiem, ja arī šie vecāki uzņemas pilnvērtīgas rūpes par viņu audzināšanu. Varu Jums apliecināt, ka šajā jomā viss jau tagad notiek - un nevienam nav jālaužas atvērtās durvīs un jārada problēmas no nekā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


bij.disidents - yd 25.07.2007 21:27
Izdomā pac

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


bij.disidents - APA II 25.07.2007 21:14
Ronalds Beijers tajā laikā bija Ņujorkas Hastingsa institūta loceklis. Viņš rakstīja par to, kā APA homoseksuālistu frakcijas līderi 1970.g. plānoja "sistemātiskas" akcijas, kuru nolūks bija izjaukt APA ikgadējās sanāksmes. Šādas "iespaidošanas" likumību viņi pamatoja ar to, ka APA parāda "psihiatriju kā sociālu institūtu", bet nevis kā profesionāļu zinātnisko interešu sfēru.

1970.g. ievērojamais psihoanalītiķis un psihiatrs Ērvins Bībers sanāksmē nolasīja ziņojumu par "homoseksualitāti un transseksuālismu". Par to viņš saņēma barsu kritiku:

(Bībera) centieni izskaidrot savu nostāju...tika uzņemti ar apvainojošiem smiekliem...Viens no kritiķiem viņu nosauca par...

"Doktor Bīber, es lasīju Jūsu grāmatu un, ja tajā par melnādainajiem būtu stāstīts tāpat kā par homoseksuālistiem, Jūs tiktu sarauts gabalos un piesists krustā, ko Jūs arī esat pelnījis".Izvēlētā taktika nostrādāja. Piekāpjoties uz viņiem izdarītā spiediena priekšā, nākamās, 1971.g. notikušās APA konferences organizētāji piekrita izveidot komisiju nevis homoseksuālisma jautājumā, bet gan no homoseksuāļiem. Programmas priekšsēdētāju brīdināja, ja gadījumā komisijas sastāvs netiks apstiprināts, tad "zilie" aktīvisti izjauks visas sekcijas sanāksmes.

Taču komisijai tas šķita nepietiekami. Beijers turpina:

Neskatoties uz to, ka homoseksuāļiem tika dota piekrišana pašiem apspriest komisijas sastāvu 1971.g. konferencē, "zilo" aktīvisti Vašingtonā nolēma dot vēl vienu triecienu psihiatrijai...Pārāk mierīgs periods...atņemtu kustībai tās galveno ieroci – draudus sarīkot nekārtības. (Viņi) vērsās pie Homoseksuālistu atbrīvošanās frontes ar aicinājumu 1971.g. maijā sarīkot demonstrāciju. Kopā ar frontes vadību (viņi) rūpīgi izstrādāja nekārtību rīkošanas stratēģiju, neaizmirstot pat par visnenozīmīgākajām detaļām.

1971.g. 3.maijā protestējošie psihiatri ielauzās savas profesijas izvēlēto pārstāvju sapulcē. Viņi sagrāba mikrofonu un iedeva to aktīvistam no malas, kas pasludināja:

Psihiatrija – tā ir naidīga izglītība. Psihiatrija izvērš pret mums nežēlīgu cīņu, cenšoties mūs iznīcināt. Jūs varat to uzskatīt par kara pieteikumu pret Jums...Mēs pilnībā noraidām Jūsu varu pār mums.

Neviens neizteica nekādus iebildumus. Pēc tam šie aktīvisti nostājās APA terminoloģijas Komitejas priekšā. Tās priekšsēdētājs izteica pieņēmumu, ka iespējams, homoseksuālā uzvedība nav psihisko traucējumu cēlonis un, ka šim problēmas jaunajam risinājumam ir noteikti jāatspoguļojas "Statistikas un Diagnostikas rokasgrāmatā".

Kad 1973.g. Komiteja oficiāli sapulcējās šī jautājuma apspriešanai, tad aiz slēgtām durvīm tika pieņemts jau agrāk izstrādāts lēmums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


bij.disidents - Everitei 25.07.2007 21:13
Pirms apvaino vieno cienījamākiem ārstiem Latvijā izpēti elementāras lietas, citādi kļūsti vismaz smieklīga.
Latvijā jau ap 300 ārstiem ir izteikuši savu protestu hmsx diagnozes pilnīgi nepamatotai izņemšanai no diagnožu saraksta. Ārstiem nav nekādu šaubu - hmsx ir slimi cilvēki, mo kuriem ir jāsargā īpaši jau bērni un jaunatne.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bij.disidents - Everiteipirms apvaino 25.07.2007 21:09
Kādēļ pazuda diagnoze "homoseksuālisms"

Kristels R. Vonholds
No grāmatas „Cilvēks un dzimums. Homoseksualitāte un ceļi tās pārvarēšanai”, 1998Lai varētu izprast APA rīcības motīvus, ir jāatgriežas 60-70.gadu politiskajā vidē. Toreiz tika apšaubītas visas tradicionālās vērtības un uzskati. Tas bija laiks, kad notika dumpis pret jebkādu veidu autoritātēm. Jaunatne vairs negribēja ticēt "speciālistiem un ekspertiem". Tika ņemtas vērā tikai jūtas, subjektīvi pārdzīvojumi un personīgās emocijas. "Tu esi tas, ko Tu jūti", - tāds bija tā laika galvenais moto. Un, ja Tu nedod vaļu savu jūtu izpausmei, Tu kaitē pats sev un vari saslimt.

Šādos apstākļos neliela radikāli noskaņota amerikāņu homoseksuālistu grupa izvērsa politisku kampaņu ar mērķi atzīt homoseksuālismu par normālu alternatīvu dzīves mērķi. "Es esmu zilais un esmu par to laimīgs" – tāds bija viņu galvenais moto.

Un viņiem patiešām izdevās gūt virsroku komitejā, kas nodarbojās ar APA "Statistikas un Diagnostikas rokasgrāmatas" pārskatīšanu. Īsajā noklausīšanās laikā, kam sekoja lēmuma pieņemšana, ortodoksāli noskaņotos psihiatrus apvainoja "freidiskās novirzēs".

Džefrijs Setinovers ar nosaukumu "Nezinātniski un nedemokrātiski" ir apkopojis galvenos materiālus par mehānismu, kura darbībai pateicoties APA pieņēma lēmumu svītrot homoseksuālismu no sava seksuālo traucējumu saraksta.1963.g. Ņujorkas medicīnas akadēmija uzdeva par pienākumu Sabiedrības Veselības Aizsardzības Komitejai sagatavot atskaiti jautājumā par homoseksuālismu, jo tajā laikā homoseksuālā uzvedība jau sāka gūt arvien lielāku izplatību. Komiteja izdarīja šādus secinājumus:

Homoseksualitāte patiešām ir slimība. Homoseksuālis – tas ir indivīds, kam piemīt traucējumi emocionālajā sfērā un kurš nav spējīgs veidot normālas heteroseksuālas attiecības.

Šajā atskaitē tāpat bija norādīts:

Daži homoseksuāļi iziet no aizsardzības pozīcijas rāmjiem un sāk pierādīt, ka šāda novirze ir raksturīga vēlamam, cildenam un par labu atzīstamam dzīves veidam.

...APA nobalsoja par homoseksuālisma atzīšanu par normālu parādību nevis zinātnisku pierādījumu, bet gan politiskas ietekmes dēļ. To atzīst pat tie, kas apsveic šāda lēmuma pieņemšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Everite - Aldaily 25.07.2007 21:03
Par sholastiku: tāpēc jau es ārstam atgādināju, ka medicīnai mūsdienās ir citi uzskati nekā viņa minētie..

Par politiku: Politika plašā nozīmē ir valsts, sabiedrības pārvaldīšana un attieksme pret citādākajiem sabiedrībā ir viens no politiskajiem jautājumiem, kas ietilpst Jūsu minēto politisko interešu sadalījumā. Kreisie un labie utt uz šo jautājumu skatās katrs no sava skatu punkta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldaily - Everite 25.07.2007 20:29
Everite: Kliedzot, ka tautai pieder vara, nepiemirstiet, ka gan homoseksuāļi, gan tie, kas aizstāv viņu intereses arī ir tauta ar tiesībām izteikt savu viedokli.

Cilvēks, kurš identificējas ar savu dzimumtieksmi un savas intereses atvasina no guļamistabas nodarbēm, manuprāt, ir ieciklējies. Parasti politikā intereses mēdz būt labējas vai kreisas, tradicionālas vai liberālas, utt. Bet, ja galvenās intereses ir par tēmu "man patīk blondas meičas ar lielām krūtīm, a man patīk puiši, jo esmu gejs, bet man atkal patīk sado-mazo seksa rotaļlietas" - tad šādiem cilvēkiem var ieteikt pagaidām palasīt FHM vai Playgirl žurnālu, un ātrāk kļūt pieaugušiem, lai varētu sākt domāt par būtiskām lietām.

Kādēļ Everite joprojām risina sholastiskos strīdus (vai homoseksualitāti uzskata par slimību vai neuzskata)? Vai progresīvajai medicīnai nav zināms, ka atšķirība starp slimumu un normālumu ir subjektīva?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

hi-hi 25.07.2007 20:03
Jolanta Cihanoviča = Hitlera reinkarnācija

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Everite - Everite 25.07.2007 19:08
Cien. Dr. Štift- kad Jūs pēdejo reizi esat izlasījis kādu jaunāko zinātnisko medicīnisko literatūru? Uzskats, ka homoseksualitāte ir slimība valdīja pagājušā gadsimta sākumā, zinātne pa šo laiku ir pavirzījusies uz priekšu un uzskati mainījušies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Everite - bij.disidents 25.07.2007 19:02
Kiedzot, ka tautai pieder vara, nepiemirstiet, ka gan homoseksuāļi, gan tie, kas aizstāv viņu intereses arī ir tauta ar tiesībām izteikt savu viedokli. Arī ar viņu viedokļiem valdībai ir jārēķinās. Demokrātiska valsts atšķiras no totalitāra režīma ar to, ka cenšas ievērot cik iespējams dažādu tautas grupu viedokli, nevis vienu vienīgo itkā 'pareizo'.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ticibas apliecinajums 25.07.2007 19:02
Kartejais stipendiates ticibas apliecinajums Sorosa - Elertes lietai. Ka parasti lidzigos gadijumos - netalantigi, bez izdomas, toties gana uzcitigi un ar uzspeletu degsmi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

citi komentari - ieks cibas 25.07.2007 18:29 http://klab.lv/users/trz/993740.html

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

yd - bij.disidents 25.07.2007 18:24
Jūsu minētās "Dažas piezīmes no ārsta un pilsoņa viedokļa" ir pretrunā ar Jūsu aizstāvēto Latvijas tautas memorandu, kurš savulaik rosina valsts institūcijas pārkāpt Latvijas likumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bij.disidents - fakti ir stūrgalvīgi... 25.07.2007 17:45


PAR HOMOSEKSUĀLISMU

Dažas piezīmes no ārsta un pilsoņa viedokļaViens no parafīliju jeb seksuālo perversitāšu variantiem - homoseksuālisms jeb dzimumtieksme uz sava dzimuma indivīdu, slimību klasifikācijā vēl aizvien nav ierindots kādā šauri norobežotā šķirklī. Daļa ārstu aizstāv viedokli, ka homoseksuālisms varētu būt iedzimta slimība un kā tāda - grūti ārstējama; daļa uzskata, ka slimība ir dzīves laikā iegūta psihoseksuāla novirze un to var sekmīgi ārstēt.
Abos gadījumos tā tomēr ir slimība, kuru jāārstē, nevis slimība, ar kuru jāsamierinās vai pat jālepojas. Tāpēc ir dīvaini, ka paši slimnieki šo perversiju nereti uztver kā retu, savdabīgu īpašību, pat priekšrocību (!?) un kategoriski atsakās to ārstēt.

Protams, ārstēšanās ir iespējama bet būs sekmīga tikai tad, ja slimnieks pats tai piekritīs un to vēlēsies.Nobeigumā homoseksuāli orientētajiem es gribētu teikt:1. Mēs atzīstam, ka jūs, homoseksuāļi, izņemot seksuālo orientāciju, esat fiziski un garīgi pilnvērtīgi - tāpat kā visi veselie, jūs varat kļūt zinātnieki, akadēmiķi, šahisti, valstsvīri, mākslinieki, kaut vai kosmonauti. Cik zinu, jums nav noteikti nekādi profesiju aizliegumi.

2. Savukārt jūs mēs lūdzam atzīt, ka homoseksuālisms nav norma, bet psihoseksuāla slimība, kas lielākās sabiedrības daļas acīs ir kroplība un novirze no normas. Mēs lūdzam jūs apzināties savu slimību un meklēt ārstēšanās iespējas.

3. Lūdzam jūs nelepoties ar savu slimību. Tā nav dabas balva! Tā nav rota,
ar kuru lepoties!

Nesmalkjūtīga, uzbāzīga sevis demonstrēšana ar gājieniem un demonstrācijām ir perversa, tā jums „piekabina” vēl otru patoloģiju, radniecīgu ekshibicionismam. Jūsu agresīvā izrādīšanās <>praidos tikai rada nepatiku normāli orientētajos līdzpilsoņos, kādam pat riebumu. Formāli cilvēktiesības jums atļauj daudz ko. Bet, vai vajag? Iespējams, ka ar savām publiskajām akcijām, dažkārt visai atraktīvām, jūs piesaistāt savām rindām līdzskrējējus, kurus vilina pārprasta eksotika, un tas jau ir nosodāms solis.

Tikpat nosodāms ir arī tas, ka meklējot sev partneri, jūs ievelkat savā „ticībā” heteroseksuāli noskaņotus cilvēkus. Padomājiet - šizofrēniķi, diabētiķi vai hipertoniķi taču nelepojas ar savu slimību! Viņi to klusībā pacieš un ārstējas. Kāpēc jūs ne? Ar nekautrīgu aktivitāti jūs tikai radāt vēl dziļāku plaisu starp jums un normālo, heteroseksuālo populāciju, kas jūs klusējot pacieš un ir jums pietiekami lojāla (ar retiem izņēmumiem, kurus jūs paši esat izprovocējuši).

Vēršoties pie lielākās, heteroseksuāli orientētās populācijas daļas, vēlos teikt sekojošo: esiet iecietīgi pret saviem homoseksuāli orientētajiem līdzpilsoņiem. Viņi ir slimnieki, kas pelnījuši līdzjūtību. Ja iedomāsimies viņus apkarot ar lielākajai sabiedrības daļai nepieņemamām metodēm vai kā citādi diskriminēt, viņi nocietināsies savās pozīcijās vēl stingrāk un kļūs vēl agresīvāki.

Savas cilvēktiesības ir mums visiem - gan veselajiem, gan slimajiem. Tāpēc respektēsim viens otru, taču darīsim to abpusēji!Rīgā, 2007. gada 1. februārīAgnis Štifts,

P. Stradiņa slimnīcas ārsts,

Docents, Dr.med., Dr.hon. c.ASL,

Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bij.disidents - tas ko nezin autore 25.07.2007 17:42
"Pēc vairāku nevalstisko organizāciju un ekspertu domām Mozaīka ir vienīgā no visām jebkad eskistējošajām seksuālo minoritāšu organizācijām, kuras darbība un darba stils ir bijis pretrunā ar seksuālo minoritāšu interesēm un tieši Mozaīka ir atbildīga par neiecietības veicināšanu pret seksuālajām minoritātēm. "
ILGA-LATVIJA, lielākā hmsx organizācija Latvijā, www.pride.lv

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

yd - bij.disidents 25.07.2007 17:39
Hmsx-āļu sirds draugs A.Pabriks algu saņem no budžeta, tā kā arī viņam drīz nāksies pārtraukt lobēt sorosītu sektu un kalpot Latvijas sabiedrības interesēm.


Tie sūdi nāks pār visām galvām, nešķīrojot, un tie būs pelnīti.

Mēs uzvarējām komunistu demagoģiju, uzvarēsim arī jūsējo.

Atvainojiet, bet kad Jūs uzvarējāt "komunistu demagoģiju", ja Jūs vēl joprojām "mēs-ojāt":)?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


bij.disidents - geju tolerances izpratne 25.07.2007 17:34
Londona, 2006-11-13

Eltons Džons draud aizliegt visas reliģijas

„Par iecietības trūkumu un naida kurināšanu pret gejiem visas reliģijas ir jāpasludina ārpus likuma”, - uzskata pazīstamais komponists un dziedātājs Eltons Džons.

„Reliģija vienmēr ir bijusi naidīga pret gejiem. Es to aizliegtu pilnīgi”, - dziedonis paziņojis intervijā avīzes Observer ikmēneša muzikālā pielikuma speciālajam „geju izdevumam”.Pērn 59 gadus vecais dziedātājs kā viens no pirmajiem Lielbritānijā noslēdza civiltiesisku savienību ar savu ilggadējo partneri Deividu Fērnišu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Horacio - F 25.07.2007 17:30
Par to jau šis raksts, ka tūlīt ies vaļā ar Hitlera metodēm. Tieši tāpēc tas diemžēl bija vajadzīgs. Antisemītisms, pateikt, ka geji ir cilvēki, nu kruto; tātad pateikt, ka geji ir cilvēki, tavuprāt, ir apvainojums pilnīgi visiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

laila - disidentam 25.07.2007 17:30
No šī būs secināt, ka jebkuram homoseksuālam cilvēkam ir noslieces uz organziēto noziedzību un ja 'viņiem' piešķirs tādas pašas tiesības, kā visiem citiem, tā būs lielā zaļā gaisma šīs mazās noslieces īstenot darbos? Šāda loģika nenovēršami kādu brīdi pavērsīsies pret Jums pašu, atliek vien iedomāties par heteroseksuāļu pastrādātajiem noziegumiem un tas brīdid būs klāt:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Fīrers - Horacio 25.07.2007 17:22
Nu tas tā kā būtu skaidrs, ka cilvēku sugas pārstāvji ir cilvēku sugas pārstāvji.

Tas, ko viņi grib paust, nemaz nav tik nevainīgas blēņas. Pretdabiska neķītrība tiek pasniegta kā kaut kas pavisam normāls, pielīdzināts laulībai, ģimenei, un nu jau pat iet vaļā vistīrākais antisemītisms - ebreji tiek pielīdzināti perversiem izvirtuļiem.

Ja homoseksuālistu pikets notiktu pie veselības ministrijas un viņu prasības būtu atvēlēt līdzekļus homoseksuālisma izpētei, profilaksei un terapijai, ticiet man, nevienam nekādu dižo iebildumu nebūtu, varētu viņi brīvi pulcēties.

Bet tas, kas notiek tagad, ir kaut kāds neiedomājams ārprāts, un nupat jau būs jāliek lietā Hitlera metodes, lai to apturētu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bij.disidents - yd 25.07.2007 17:21
Hmsx-āļu sirds draugs A.Pabriks algu saņem no budžeta, tā kā arī viņam drīz nāksies pārtraukt lobēt sorosītu sektu un kalpot Latvijas sabiedrības interesēm.
Bet jums, hmsx ekstrēmistiem, vismaz Latvijā nekas dižs nespīd. Mēs uzvarējām komunistu demagoģiju, uzvarēsim arī jūsējo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


bij.disidents - Tādi ir tie, kas runā par toleranci... 25.07.2007 17:16
Divu televīziju ziņu reportāžas jau ir ziņojušas par lesbiešu bandām, kas skolās un citās publiskās vietās uzbrūk un izvaro jaunas meitenes.

Pārraides Memfisas televīzijas kanālā WPTY un Fox News host Bill O’Reilly intervēja policijas darbiniekus, upurus un pat dažas bandu locekles, kas apliecināja pieaugošo lesbiešu bandu uzbrukumu skaitu jaunām meitenēm.

„The Eyewitness News Everywhere” ziņās Memfisā dokumentēja incidentus, kur bandas, zināmas kā GPV (angļu val. GTO) vai ‘Geji pārņem visu’, uzbrūk skolniecēm. Divas ieslodzītās, kas saistītas ar šo bandu, televīzijai pastāstīja, ka viņas sākušas satikties, lai sniegtu viena otrai atbalstu, bet jaunākā paaudze ir pārvērtusi šo grupu vardarbībā un izvarošanā.

Rods Vīlers, kurš ir pieredzējis policijas detektīvs, pastāstīja O’Reilly par pieaugošām valsts bažām par lesbietēm un dažiem vīriešiem, kas „daudzās skolās visā ASV vervē bērnus pat no 10 gadu vecuma.” Viņš aprēķināja, ka Vašingtonas štatā vien ir 150 šāda veida bandas.

Koba pastāstīja, ka bandu locekles „nēsā ieročus... viņas tos izmanto daudz veiklāk, nekā jebkurš vīrietis, ar ko man ir bijusi darīšana – ja tu viņām pretosies, tevi ievainos.”

Reportāžas arī ziņoja par vietām, kur atrodas organizācijas, sauktas par LPV (angļu val. DTOs) vai ‘Lesbietes pārņem visu’.

Bet Geju un Lesbiešu Alianse Pret Apmelojumiem (GLAPA), kas ir mēģinājusi apslāpēt Memfisas reportāžu, pirms tā tika pārraidīta, izdeva ziņojumu, apgalvojot, ka reportāžā „nav neviena paša ticama vai statistikas avota.”

Dzirdot par krasi pieaugošo lesbiešu bandu ietekmi pēdējos gados un par viņu iebiedēšanas taktikām, Labarbers teica, ka reportāžas, iekļaujot aprēķinātās 150 uzbrūkošās bandas Vašingtonā vien, nav nekāds pārsteigums.

Nav arī pārsteigums, ka „geju” aktīvisti ir mēģinājuši iebiedēt ziņu dienesta komandu, lai šie jaunumi tiktu noklusēti, ieskaitot reportāžas, kuras aktīvisti, piedraudot ar tiesu, pieprasīja redzēt, pirms tās tika laistas ēterā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

yd - bij.disidents 25.07.2007 17:16
Šitais ir labais--savāksiet parakstus un A.Pabrikam būs darba pilnas rokas--nomazgāt Latviju no dažu tūkstošu LR pilsoņu savarītiem sūdiem:). Bet neviens neliedz, ka Jums ir tiesības gan paust viedokli, gan mēģināt panākt šādas izmaiņas likumdošanā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

yd - bij.disidents 25.07.2007 17:16
Šitais ir labais--savāksiet parakstus un A.Pabrikam būs darba pilnas rokas--nomazgāt Latviju no dažu tūkstošu LR pilsoņu savarītiem sūdiem:). Bet neviens neliedz, ka Jums ir tiesības gan paust viedokli, gan mēģināt panākt šādas izmaiņas likumdošanā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Saulesbrālis - VILKAUSS 25.07.2007 17:07
Nevajag piņķerēties ar visādiem švaļiem,un mērīties ar automobīļiem un"krāniņiem",ir Dievzemītē diezgan saprātīgu ļaužu,kādēļ ar iedomīgiem tukšpauriem pīties,nav bāleliņi bīstami,vairāk par "pigu"rādīšanu kabatā nekas nedraud...bet raksts ir draņķīgs:viss vienā putrā,visi ļaunie pasaku tēli vienkopus un jo tālāk,jo briesmīgāk(kā jau pasakā)...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bij.disidents - info 25.07.2007 17:00
Zem LATVIJAS TAUTAS MEMORANDA jau ir tūkstošiem parakstu. Un parakstās cilvēki arī daudzās citās Eiropas valstīs.
Drīz tiks uzsākts referendums, lai Satversmē iekļautu pantu par hmsx propagandas aizliegumu.
Arī Latvijas ārsti masveidā pieprasa nepieļaut šī bīstamā dzīvesveida popularizēšanu sabiedrībā.

Nav dzirdēts, ka Eiropā, tai skaitā Latvijā, būtu kaut mazākā diskriminācija pret hmsx. Bet tagad tā jau sen ir politiska kustība ar skaidri pateiktu mērķi - iznīcināt kristīgo kultūru, ģimenes institūtu, izvērst bērnu aģitāciju pederastijai un pret visiem, kas tam neapplaudē sākt represijas.
J.Cihanovičas raksts ir noziedzīga demagoģija! Un to visu mūsu tauta nepieļaus. Tā pat kā tā pretojās padomju murgainajām idejām, tāpat tā pretosies hmsx ideoloģijai. Vai tad tas vēl kādam nav skaidrs?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Horacio - Fīrers 25.07.2007 16:54
Hitleriskajā Vācijā nekādu "praidu" nebija, tas netraucēja nogalināt homoseksuāļus. Palasot uzmanīgi rakstu (ko teicis Gebelss piem.) un salīdzinot ar komentāriem skaidri var redzēt, ka homofobi neatzīst geju tiesības paust to, ka viņi ir cilvēki. Homofobiem it kā nav daļas, ko kurš dara guļamistabā (vai vēlētos darīt), bet tikai kā pasaka, ka geji (ebreji - Gebelss) arī ir cilvēki, tas nez kāpēc nepatīk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bij.disidents - 84% Nr.2 25.07.2007 16:47
6. Mēs aicinām ES Parlamentu, Džordžu Sorosu un viņa fondus izbeigt finansēt homoseksuālistu ekstrēmistu organizācijas Latvijā, jo tā ir pret Latvijas valsti un nāciju vērsta naidīga darbība.7. Mēs paziņojam, ka mūsu valsts sabiedrība uzskata jebkādus homoseksuālistu (līdzīgi kā pedofīlu, nekrofīlu, zoofīlu, narkomānu u. tml.) publiskus pasākumus, jo īpaši <>praidus, par provokāciju, ar mērķi izraisīt šķelšanos sabiedrībā, un mēģinājumu uzspiest un diktēt sabiedrībai savu perverso viedokli.

Mēs arī aicinām ārzemju homoseksuālistu atbalstītājus neizvēlēties Latvijas pilsētas par <>praidu pulcēšanās vietām, jo tas nenovēršami provocēs vardarbību, un neviens nevar garantēt to sabiedrisko drošību. Nepārprotami tiek mēģināts iedibināt Eiropā iekārtu, kuras pamatā ir homoseksuālistu diktatūra.8. Mēs kategoriski pieprasām ar likumu aizliegt homoseksuālisma propogandu, aizliegt homoseksuālistiem strādāt amatos, kuri saistīti ar bērnu un jaunatnes audzināšanu, un nepieļaut represijas pret tiem, kuri nostājas pret šīs perversijas izplatīšanos.

9. Mēs aicinām Saeimu, Latvijas Prezidentu un Ministru prezidentu nekādos apstākļos un ne par kādu cenu nepieļaut homoseksuālisma ideoloģijas uzvaru mūsu zemē, bet nekavējoties izmantot visu valsts spēku, lai atbrīvotu valsts institūcijas no homoseksuālistu ideologiem, „ekspertiem” un darīt visu nepieciešamo, lai tiktu pārtraukta mūsu valsts postīšana.

Mēs aicinām Saeimas deputātus darīt visu nepieciešamo, lai pārtrauktu tautai svešās homoseksuālisma idejas popularizēšanu Latvijas valsts televīzijā un valsts Radio.10. Mēs aicinām šo Memorandu atbalstīt visām Eiropas un pasaules tautām, kuras vēlas saglabāt savu kristīgo kultūru, gara mantojumu, demokrātiju un nodrošināt nākotni ģimenēm un bērniem! Sevišķi ceram uz mūsu kaimiņu Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas un Baltkrievijas tautu atbalstu.Mūsu tauta grib turpināt dzīvot saskanīgā sabiedrībā, kur tiek augstu vērtētas garīgās pamatvērtības, mūsu ticība un tikumība, kas ir drošs pamats ģimenei un bērnu laimīgai nākotnei.
Tas ir vienīgais ceļš veiksmīgai mūsu tautas un valsts attīstībai nākotnē.

Latvijā, 2007. gada maijs/jūnijs

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bij.disidents - 84% Nr.1 25.07.2007 16:47
ES Parlamentam

Saeimas priekšsēdētājam

Latvijas Republikas prezidentam

LR Ministru prezidentamLatvijas tautas MEMORANDS

„Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.” LR Satversme1. Latvijas sabiedrības absolūtā vairākuma vārdā mēs paziņojam, ka tāpat kā līdz šim visā mūsu tautas vēsturē, arī tagad mēs uzskatām homoseksuālismu par bīstamu perversiju, kas grauj cilvēku fiziski un garīgi, kas apdraud ģimenes institūciju, bērnus, mūsu tautas garīgās vērtības, un kura legalizāciju nepieļauj mūsu Konstitūcijas 110. un 116. pants.

Mūsu tautas pārliecinošo noraidījumu „nāves kultūrai” savos paziņojumos vairākkārt jau izteikuši visu lielāko Baznīcu bīskapi, vairāk nekā 200 skolu skolotāji, Saeimas deputāti, daudzas sabiedriskās organizācijas un tūkstošiem cilvēku savās atklātajās vēstulēs, iesniegumos un protestos.2. Mēs paziņojam, ka Latvijas Republikas teritorijā homoseksuālisti netiek atzīti kā īpašs Cilvēka tiesību subjekts un kā minoritāte. Mēģinājumus šīs absurdās normas mūsu valstij brutāli uzspiest mēs uzskatām par centieniem devalvēt tiesību jēgu un iedragāt mūsu valsts tiesiskos pamatus.3. Mēs paziņojam, ka uzskatām par pretvalstiskiem un tādēļ spēkā neesošiem kopš to parakstīšanas brīža visus tos starptautiskos līgumus, kuri kaut kādā veidā Latvijas teritorijā legalizē homoseksuālo perversiju, jo tādi līgumi ir pret mūsu tautas fundamentālajām pamatvērtībām un pret Latvijas pilsoņu gribu.

Mēs arī aicinām ES Parlamentu pārtraukt jebkādu spiedienu uz mūsu valsts institūcijām ar mērķi uzspiest mums pilnīgi svešu un nepieņemamu dzīvesveidu - homoseksuālismu.4. Mēs aicinām izveidot neitrālu starptautisku ārstu komisiju bez homoseksuālisma perversijas piekopēju līdzdalības, lai izmeklētu, kāpēc un kādos apstākļos 1973. gadā tika izņemta homoseksuālisma slimības diagnoze no ASV Amērikas Psihiatru asociācijas "Statistikas un Diagnostikas rokasgrāmatas". Tā laika homoseksuālistu lobija brutālo spiediens uz APA ārstu komisiju ir vispārzināms.5. Mēs paziņojam, ja, neskatoties uz Latvijas tautas publiski daudzkārt skaidri izteikto nostāju pret homoseksuālisma ideoloģiju, tā tomēr ar agresīvu spēku tiks Latvijai uzspiesta, mūsu tauta to uzskatīs kā klaju izaicinājumu un agresiju ar mērķi apdraudēt mūsu garīgās vērtības, kristīgo kultūru, ģimeni, mūsu bērnu nākotni, valsts demokrātisko iekārtu un valsts suverenitāti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 25.07.2007 16:32
Neticu, ka kādam būtu naids pret pašiem "citādajiem". Lai taču viņi savās guļamistabās dara, ko grib.

Naids, un pamatots, ir pret propagandistiem, neatkarīgi no "orientācijas" (Cihanoviča pati, cik zināms, lezbiānismu nepiekopj), kas cenšas pasniegt dziļi privātu neķītrību kā normu, kas tagad visiem būtu jāpieņem, jātolerē un jāslavē. Kāpēc nevar dzīvot tā, kā bija līdz pirmajiem praidiem? Homoseksuālisti acīs neleca, klusi un mierīgi darījās savas lietas, un visiem bija vienalga, arī Ļeģajevam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Everite 25.07.2007 16:22
Labs raksts. Lai arī tas salīdzina tikai attieksmi pret ebrejiem ar attieksmi pret homoseksuāļiem, problēma, kas tajā ir apskatīta var tikt attiecināta uz visām citām minoritātēm un neiecietību kā tādu vispār. Tās pašas frāzes, kas ir vērstas pret ebrejiem un homoseksuāļiem, bieži vien tiek vērstas arī pret citas ādas krāsas pārstāvjiem un cilvēkiem ar psihiskajām slimībām. Cilvēki, kas gatavi sekot fašisma saukļiem un iznīcināt morāli vai fiziski ikvienu, kas ir savādāks, nav izmiruši, un šķiet, ka pat vairojas. Diemžēl daudzi Latvijas politiķi apzināti vairo naidu un neiecietību, lai iegūtu lētu popularināti.

Visu cieņu autorei par neatlaidību un uzdrīkstēšanos, atkal un atkal atgādināt cik irracionāls un bīstams ir naids pret citādo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Paldies Jolantai 25.07.2007 16:16
par drosmīgu rakstu. Ceru, ka tas liks aizdomāties kaut vai vienam mietpilsonim...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Džerijs - Jolanta Cihanoviča 25.07.2007 16:15
Speciāli Jolantai Cihanovičai. Kāpēc Jūs citiem pārmetat to, ko visvairāk darāt pati? Nerimtīgi mēģināt visus apvainot fašismā un pēc tam brīnāties, ka tiešām pa kādai asai replikai saņemat... Acīmredzami ir naida kurināšanas mēģinājumi, ja kā "īsto tautas pārstāvi" pasludināt galējo ekstrēmistu Ļedjajevu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Opozīcija - autorei 25.07.2007 16:00
Tas,kas ir minēts rakstā,pilnībā atbilst tai retorikai,kuru lieto visi totalitārie režīmi,kad viņi dodas vainīgā meklējumos Samērā saturīga analīze,lai gan tas jautājums ar vienu rakstu nav izsmeļams.Šīs retorikas slazdos,apzināti,vai arī neapzināti ir iekrituši daudzi mūsu politiķi.Lai gan es pārāk par to nebrīnos.Vecākajai paudzei vēl prātā ir Gebelsa domu graudi,bet jaunākā ir izaugusi ar padomju laika ienaidnieka tēlu.Man vairāk satrauc tas,ka patreizējā Krievijā šī nacistiskās propogandas filma "Mūžīgais žīds" ir ieskaņota krievu valodā un ir ielādējama no krievu interneta.Ja Putina Krievija grib apgalvot,ka viņiem nekas nav zināms,tad tas jau ir bīstams simptoms.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Horacio - visi homofobi 25.07.2007 15:44
Vairuma komentētāju credo: slikti, ka Hitlers ebrejus īznīcināja gāzes kamerās, bet labi, ka homoseksuāļus atstāja dzīvus piekārtus pie stabiem nomiršanai lēnā nāvē. Tieši par to jau ir Jolantas raksts. Diemžēl ļoti aktuāls mūsdienu Latvijā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

yd - Gurka 25.07.2007 14:55
"Ebrejiem ir izdevies panākt vispārēju atzinību, ka holokausts un ebreju ciešanas ir absolūtais ciešanu apogejs, kam nevienas citas tautas ciešanas un vispār nevienas ciešanas nespēj līdzināties."

Bļēnas. Jūs vienkārši redzat tikai ebrejus, nevis cilvēkus ar birku "ebrejs". Tieši šis (universāls terora raksturs) ir iemesls, kādēļ holokausts tiek izmantots par paraugu Rietumu pasaulē. Visur ir vārda brīvība--neviens neliedz runāt arī par citiem genocīdiem, bet tad jau tieši par tiem arī jārunā, nevis par to, ka visur runā tikai par holokaustu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Zobs - Dīvainības 25.07.2007 14:55
Jau pirmajā teikumā blēņas (pat meli) - lietas būtība nav par tiem paviršajiem muldētājiem, kuri pļāpā par to, ka geji vēlas iznīcināt kristietību, bet par to, ka zināma publikas daļa vēlas (propagandē, un tā nav ne vārda brīvība, ne cilvēktiesības, nekas tamlīdzīgs) uzspiest cilvēciski nepieņemamā veidā cilvēkiem nepieņemamu un nederīgu pasauluzskatu, dzīvesveidu.
Rodas jautājums - vai tas apzināti vai nejauši. Loģiski secinot pēc iepriekšējiem rakstiem iznāk, ka apzināti, tādējādi dūšīgi tiek turpināts pūsts šo dīvaino ļaužu dīvainajā propagandas taurē. Žēl. Cerams, ka pēc laika nāks saprašana par lietas būtību un par lietas nopietnību.
Tālāk tāpat tikai loģiski secinot pa faktiem vien rodas jautājums, kurš gan algo šāda aplama viedokļa uzpūderēšanu sabiedrības domai? Arī šim jautājumam atbildi vērīgs procesu vērotājs var atrast un diez vai kļūdisies. Nu nez, tur jau jābūt gluži jocīgam, lai tāpat vien par velti blēņas rakstītu.
Starp citu šis citāts "augsni holokaustam sagatavoja patoloģiskas izmaiņas sabiedrības domāšanā, pārvērstā morāle, deformētā vērtību sistēma, plaši izplatītais cinisms un sirdsapziņas atrofija" precīzi apraksta šobrīd notiekošo, ja vārda "holokaustam" vietā ieliek "homoseksuālismam".
Tālāk atkal tiek uzpūsts neesošais bubulis - naids pret seks.minoritātēm. Tāda naida nav. Ir tikai un vienīgi noraidoša attieksme pret šī dzīvesveida (nosaucot lietas īstajos vārdos - grēka) popularizēšanu un agresīvu uzspiešanu, propagandu. Nerunāsim par galējībām gan no vienas daļas, gan otras; lai ar tiem tiek galā tiesa (naivas cerības, jotiesu šeit nav pagaidām).
Nevajag faktus par hs tiekšanos iegūt varu, par hs ideju jau esošo virzīšanu skolās norakstīt kā izdomātus.
Blēņas, ko pieraksta gejiem, tieši tāpat pieraksta arī citām sabiedrības grupām un šeit geji nu nekādi neizceļas.
Gejiem pagaidām nav īpašas papildus tiesības, bet viņi tās agresīvi un neatlaidīgi piepras.
Arī karš pret gejiem ir nepārtraukti visapkārt uzpūderēts mīts, lai šie cilvēki dzīvo mierā. Cīņa ir pret šo ļaužu dzīvesveida agresīvo propagandu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Sara 25.07.2007 14:41
Sara: Un neviens cilvēks nevar pārstāt būt heteroseksuālis, biseksuālis vai homoseksuālis par ja viņš to vēlētos.

Ja kāds aktīvi praktizē biseksualitāti, tad tas nozīmē, ka viņš maina dzimumpartnerus. Var jau to uzskatīt par likteni, bet var runāt arī par cilvēka brīvo gribu. Ir sastopami arī heteroseksuāli vīrieši, kam ir tieksme mainīt partneres; bet tā kā šādas "poliamoriskās orientācijas" piekopšana traucē bērnu normālai audzināšanai, tad to parasti uzskata nevis par īpatnību, ar kuru nabaga vīrietis neko nevar iesākt, bet gan par netikumu. Arī no nosliecēm uz pedofīliju esot ļoti grūti atbrīvoties, bet tas neatņem cilvēkam morālu atbildību par savu rīcību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gurka 25.07.2007 14:25
Paralēles interesantas.

Ebrejiem ir izdevies panākt vispārēju atzinību, ka holokausts un ebreju ciešanas ir absolūtais ciešanu apogejs, kam nevienas citas tautas ciešanas un vispār nevienas ciešanas nespēj līdzināties.

Līdzīgi arī homoseksuālistus to aizstāvji cenšas no ierindas cilvēkiem ar tādām pašām tiesībām kā citiem padarīt par lolojamiem, aizstāvamiem un pozitīvi diskriminējamiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Plsonis 25.07.2007 13:24
Super raksts, tik talu es nebiju nekad aizdomaajusies, bet tagad..... jaa taisniiba ir. teikshu godiigi, cienu visaadus cilveekus arii, gejus. Centiisos, lai arii mani abi beerni vinjus cieniitu. Un paldies jolanta par tik saprotamu saliidzinaajuma peetiijumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kādas muļķības - Sara 25.07.2007 12:43
Neviens nevēršas pret homo ,ja vien viņš neskraida pa ielām sizdams sev pie krūtīm un brēkādams:es esmu tāds un šitāds un tas ir ļoti skaisti ,bet pārējiem visiem par to ir jāapplaudē un jāmāca saviem bērniem ,ka tā ir norma.Neviens pret viņiem nevērsās ,kamēr nesākās tā "lepnuma parāde"-praids.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sara - Aldaily 25.07.2007 12:00
"...gan arī tādēļ, ka šie viedokļi vēršas nevis pret noteiktu dzīvesveidu, bet pret cilvēkiem par to, kas viņi ir. Neviens cilvēks nevar pārstāt būt ebrejs pat ja viņš to vēlētos."

Un neviens cilvēks nevar pārstāt būt heteroseksuālis, biseksuālis vai homoseksuālis par ja viņš to vēlētos. Tātad, homofobija ir vēršanās pret cilvēku dēļ vienas viņa rakstura īpašības/identitātes sastāvdaļas, proti, viņa seksuālā orientācija. Kāda atšķirība?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldaily - IM 25.07.2007 11:55
Piekrītu IM - līdz pat 60-tajiem gadiem homoseksualitāte nebija cilvēka identitāte, pastāvēja toties homoseksuālas darbības un uzvedība. Pārlasot Platona "Dzīres", O.Vailda biogrāfiju utml. var pamanīt, ka mūsdienu geju/lezbiešu/biseksuāļu/transpersonu identitāte ir nesens sociāls konstrukts. Raksta autorei, teiksim, nepatīk harizmatisko neoprotestantu draudžu, piemēram Jaunā Paaudze, darbība. Citiem ir iebildumi pret saeintologu piekopto prozelītismu. Citiem būs iebildumi pret geju parādēm un jaunu cilvēku ievilkšanu bīstamā/netiklā dzīvesveidā. Tā ir normāla viedokļu dažādība sabiedrība, kura Eiropas humānisma tradīciju garā veido laika garam atbilstošas kopdzīves normas - t.sk. priekšstatu par to, kāda rīcība pelna cieņu un kāda - nosodījumu.

Antisemītisms nav nedz cienījams viedoklis, nedz arī atšķirīga gaume. Gan antisemītisma viedokļu destruktīvās dabas dēļ, gan arī tādēļ, ka šie viedokļi vēršas nevis pret noteiktu dzīvesveidu, bet pret cilvēkiem par to, kas viņi ir. Neviens cilvēks nevar pārstāt būt ebrejs pat ja viņš to vēlētos (sal. http://www.evrey.com/sitep/Audio/index.php3 - "Что такое еврей", Jefima Svirska lekcijas ieraksts). Kā liecina antisemītu zvērību vēsture - no tām allaž apdraudēti tiek visi ebreji - pat tie, kas centušies maksimāli integrēties mītnes zemes sabiedrībā un piemēroties tajā pastāvošajiem tikumiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

VILKAUSS - VISI 25.07.2007 11:51
Patiesi labs pētījums jo patiesi - cilvēka diskriminācijai Latvijā nav robēžu :

Piemēram : JA TEV NAV LABA AUTO ( pat ja visādi citādi esi foršs vai izglītots ) - TU NĒSI IT KĀ SAVĒJAIS UN TEVI NESAPROT :))))

tā ir

Latvijas iedzīvotāji ir kā no viduslaikiem - aizspriedumaini un gatavi kādu sadzedzināt ja bviņš ir citāds

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

VILKAUSS - VISI 25.07.2007 11:47
LABS RAKSTS

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


kants - IM 25.07.2007 11:35
Homofobi nav nevainīgi, pēc definīcijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM - Sara 25.07.2007 11:35
Domāju gan ka Sara jūs pielaižat kļūdu. Protams ka ne visi ebreji apvainosies par šādu salīdzinājumu. Protams ka daudziem šāds salīdzinājums varbūt ies pie sirds. Bet mēs jau nerunājam par tiem kam iet pie sirds , bet gan par tiem kam tas būs apvainojums. Un vai Jums ietu pie sirds tas par ko daudzi izjustu apvainojumu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


IM 25.07.2007 11:13
Ebrejs ir tautība. Nu laikam visiem būs skaidrs ka homoseksuālists nu nekādi nav tautība. Var jau autore uzskatīt ka homoseksuālists ir kaut kas līdzīgs tautībai , tā ir viņas pašas darīšana , bet tas nu manuprāt nedod nekādas tiesības visus tos , kas uzskata ka homoseksuālisms ir ne tikai līdzībā bet patiesībā netikums , pielīdzināt nacistiem un kaut kādā veidā saistīt ar nacistu piekopto genocīdu pret ebreju tautu. Pie tam ja autorei ir kādas pamatotas aizdomas ka kāds publiski aicina piekopt genocīdu pret homoseksuāļiem , tad nav jāraksta apvainojoši raksti , bet gan jāziņo kur nākas (anonīmiem komentāriem gan nevajadzētu piekasīties , jo tā jau ir vairāk apziņas , ne vārda brīvība). Tai pat laikā aicinājumi izveidot sabiedrībā uz netikuma pamata paradoksālā kārtā priviliģētu šķiru tāpat ir bīstami sabiedrībai. Pati autore savā publicitātē to vien dara ka mēģina šo paradoksu ieviest realitātē un uz seksuālā netikuma pamata sadot netikleņiem dažādas netaisnīgas privilēģijas un priekšrocības. Nu un tagad vēl ar tiesiski apšaubāmiem un katrā ziņā morāli un ētiski nekorektiem retorikas paņēmieniem nomelno nevainīgus cilvēkus pielīdzinot nacistiem un bez vai apvainojot aicinājumos uz genocīdu. Cik tālu vēl varam iet izslēgšanas , naida un demonizācijas retorikā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sara - migoram u.c. 25.07.2007 10:51
Jūs pielaižat tieši tādu kļūdu, par kādu min Jolanta - runājat nevis par indivīda viedokli un izjūtām, bet gan par tautu (ebreji), it kā visiem ebrejiem būtu tikai viens viedoklis un vienas izjūtas. Starp ebrejiem, tāpat kā starp visām citām tautām, ir pārstāvētas visas seksuālās orientācijas, un visi politiskie viedokļi - no vienas galējības otrā, un viss pa vidu. Tikpat labi varētu vaicāt ko par šo rakstu domā "latvieši", lai gan, kā redzams no šīs diskusijas, "latviešiem" nav viens vienots viedoklis vai vienādas izjūtas.
Izraēlā, līdzīgi kā Latvijā, pastāv LGBT organizācijas un to pretinieki.
Turklāt - neaizmirsīsim, ka ari homoseksuāļi tika iznīcināti holokaustā, tāpat kā roma (čigāni) un citas "nevēlamas" grupas, ne tikai ebreji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


migors - autorei 25.07.2007 10:36
Viss jau ir labi, katrs raksta ko grib. Kā saka negribi nelasi! Bet man ir tikai viens jautājums, vai autorei nav ienācis prātā ko par šo tēmu domā ēbreji? Tik vienkārši ir apelēt ar cilvēku ciešanām un diktātoru izteicieniem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


kants 25.07.2007 10:35
Var redzēt, ka autore ir nodarbojusies ar transcendentālu psiholoģijas zinātni un atradusi vispārliecinošakās sakarības :D
Politiķu nožēlojamā neiecietības retorika, kas tiešām atgādina antisemītismu, man arī riebjas, bet viņi nezina, ko viņi dara, savukārt raksta autorei vajadzētu zināt.

Un tāpēc es saku - nacisma demonizācija un izmantošana par "baisāko argumentu" - tas ir SEKLI. Tāpat puse nacisma, un holokausta, ja tāds vispār ir noticis, ir Izrēlas valsts propaganda noteiktu ģeopolitisko mērķu sasniegšanai. Tieši šāds propogandas lietojums kopā ar palestīniešu un citu tuvāko valstu iedzīvotāju slepkavībām, padara nacisma un holokausta tēlu par galīgi nevērtīgu un liekulīgu. Nav vairs 50ie!

Varam tachu runāt no veseā saprāta pozīcijām nevis biedēt ar bubuli. Vai arī salīdzināt ar citiem režīmiem, kas nav tik apvazāti, vai ne?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aita - Autorei, Komentētājiem 25.07.2007 10:04
Patiesībā raksts nav zinātnisks, avoti ir izvēlēti nevadoties pēc jebkādas metodoloģijas...

Atsauces nav pietiekoši korektas ...

Citāti arī, domājams, ir izvēlēti ar mērķi pierādīt to, ko vēlējās pierādīt autore. Un šis jau nu nav nekāds jaunums ne tikai rakstos, bet arī it kā augstāka līmeņa pētījumos mūsu izcilajā zinātnē...

Bet tomēr - LIELS PALDIES par šo rakstu un pieminētajām līdzībām. Nav tik lielā mērā svarīgi meklēt 'blusas' rakstā (un dažs te pieprasa zinātnisku analīzi, kas nav raksta, bet pētījuma formāts), bet pievērst UZMANĪBU retorikai. Ir jābūt aklam, lai šādi izteikumi neradītu šausmas vai vismaz bažas.

Rītdienu saņem liels abonētāju skaits, jo tā pienāk bez maksas (pēc paša laikraksta datiem, tai ir lielākais abonentu skaits LV) un Jaunajā Paaudzē nebūt nav pārsimts sekotāju, tie ir mērāmi tūkstošos, turklāt šī kustība pārraida TV translācijas biežāk kā jebkura cita kristīgā kopiena valstī.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sara 25.07.2007 09:49
Paldies Jolantai par šo pamatīgo un šausminošo pētījumu/salīdzinājumu! Tomēr, vēl šausminošāk ir lasīt šeit ievietotos komentārus - viss, ko raksts Jolanta par pārākuma sajūtu un baiļu kokteili pierādās šajos tekstos. Laikam būs jāgaida vismaz vēl viena paaudze līdz Latvijā iesakņosies patiesa izpratne par demokrātiju un cilvēktiesībām. Ja vēl padomā, ka vismaz viens no čaklajiem komentētājiem ir 24.g.v. valsts ierēdnis, tad vispār gribas raudāt par mūsu tautu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


eBio - -autorei 25.07.2007 08:22
Vēl: analīzei par pret-geju propagandu Jūs pārsvarā izmantojāt vienas un ļoti radikālas draudzes līdera izteikumus, t.i. faktiski informāciju, kas pieejama tikai draudzes locekļiem - nelielai cilvēku grupai, kurus pašus pārējā sabiedrība uzskata par īpatņiem un sektu. Savukārt, analizējot nacistu retoriku, Jūs izmantojat propagandas filmas un citus masu ietekmēšanas līdzekļus. Zinātniski pilnīgi nekorekta avotu izvēle. Apmēram tāpat, kā lielvalstu ārpolitikas analīzei salīdzināt ASV prezidenta uzrunu amerikāņu nācijai un to, ko meitenēm pēc izsaukuma pirtī teicis smagā reibumā esošs Žirinovskis.

Un vēl - šajās dienās ebrejiem ir viena no gada nozīmīgākajām sēru dienām (9.Ava), kad visu nedēļu ortodoksālie ebreji atturas no darījumu veikšanas un tml. Nu ļoti nelaikā Jūsu raksts, Jolanta! Turklāt paši ebreji vairākumā gadījumu uzskata geju būšanas par sodāmu netikumu, kā tas teikts Torā un Talmudā, tāpēc tas ir dubultapvainojums. Varējāt vēl pilnai savai laimei salīdzināt WW2 koncentrācijas nometnes ar cūku kautuvēm.....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldaily - Fīreram 25.07.2007 08:02
„Šeit arī nevar būs kompromiss — pastāv tikai divas iespējas: vai nu āriešu uzvara, vai nu āriešu iznīcināšana un ebreju uzvara.” Hitlers

Fīrers: Diemžēl tā ir taisnība, un šis raksts ir labāksis pierādījums, ka šobrīd notiek otrais.

Manuprāt, tik vienkāršota pasaules iedalīšana labajos un sliktajos ir tā, ko var atļauties tikai ļoti spēcīgu valstu politiķi (kā Dž.Bušs - "You are either with us or against us", "axis of evil", u.c.) . Visiem citiem mūsdienu globālajā pasaulē ir jādomā elastīgāki risinājumi un jāmeklē domubiedri.

Starp citu, ortodoksālie ebreji diezgan asi protestē pret izvirtību parādēm, piemēram, Jeruzalemē; pirms dažiem gadiem šādi marši vispār tika aizliegti, citējot drošības apsvērumus. Ļoti mūsdienīgs risinājums - sak, mēs jau neesam pret pulcēšanās brīvību, bet saprotiet paši, ka mums tagad ir neatliekamas problēmas, rūpes par iedzīvotāju drošību, utml. Savukārt Francijā un Holandē ir dažas pilsētiņas, kur praidisti paši nebūtu piedabūjami pulcēties. Nemaz jau nav viņi tik visvareni. Ja atmasko viņu patētisko blefošanu par LGBT cilvēktiesībām, tad paliek pāri tikai tāda Vasjuku šahistu biedrība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

eBio 25.07.2007 08:00
Uz bīstamas taciņas esat, Jolanta! Protams, ka jebkura nolieguma retorika ir līdzīga. Ielieciet citātos "ebreji" un "geji" vietā vārdu "narkotikas", varbūt nedaudz šur tur pamainot teikuma konstrukcijas. Iegūsim to pašu. Tad kā būt - arī pret narkotikām un narkodīleriem necīnīties, jo vēršanās pret viņiem ļoti atgādina nacisma ideoloģiju?????

Salīdzināt genocīdu pret veselu tautu (faktiski - daudzām tautām), kas izpaudās šo tautu pārstāvju fiziskā iznīcināšanā un vēršanos pret to, lai indivīdi ar sabiedrībai bīstamām novirzēm - geji - neveiktu savu darbību aktīvu propagandu - tas tiešām ir demagoģijas kalngals. Salīdzināt ilgstošu masveida fizisku iznīcināšanu un epizodisku, vairumā gadījumu pat ļoti korektu polemiku, kurai pārsvarā ir aizstāvēšanās raksturs..... tautā par kaut ko tādu saka - "Salīdzināja burkānu un p...!"

OK, pamēģiniet citātos "geji" vietā ielikt "kanibāli"... :-) Secinājums - vēršanās pret kanibālismu ir līdzīga holokostam, ja?! Vienkārši, kanibālisms mūsu sabiedrībā (pagaidām) nav tik aktuāls kā "zilā internacionāle".

P.S. Vispār ebreju ciešanas piesaukt geju būšanu kontekstā ir augstākā mērā politnekorekti. Sorosa un ASV vēstniecības adekvāta atbilde šajā situācijā būtu turpmākā finansējuma liegšana "Mozaīkai" un tās "stipendiātiem", bet god.Suharenko kungs ebreju kopienas vārdā vispār varētu pieprasīt, lai Jolanta publiski atvainojas.....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 24.07.2007 23:15
Vispār jau interesanti , kādas tās nacistu birkas izskatīsies , un vai būs jāliek ap roku vai jāšuj uz muguras.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

yd 24.07.2007 22:48
Labs propagandas raksts. Labi atlasītās analoģijas, kas parada jebkuras fobijas līdzību. Problēma, ka jautājums tiek skatīts "saudzējoši", jo skaidrs, ka patiesībā geju vietā šādā salīdzināmā tabulā Latvijā var paradīties arī citas grupas--krievi, kievvalodīgie, nepilsoņi un arī dažādi latvieši (tiesā, ne visās "kategorijās").

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 24.07.2007 22:48
„Šeit arī nevar būs kompromiss — pastāv tikai divas iespējas: vai nu āriešu uzvara, vai nu āriešu iznīcināšana un ebreju uzvara.” Hitlers

Diemžēl tā ir taisnība, un šis raksts ir labāksis pierādījums, ka šobrīd notiek otrais.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 24.07.2007 22:31
Nu es neko citu nevaru pateikt kā tikai to ka autore demonstrē izcilu demonizācijas retorikas paraugu. Vispār esmu šokā - šitā pievilkt pie nacistiem visus kas kaut kur kaut kādā veidā izteikušies pret netikumu. Tas manuprāt tiešām paliek bīstami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 24.07.2007 22:23
Pārlasu autores minētos citātus un brīnos:

Kristīgas baznīcas Jaunā paaudze mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, 2006.gada 26.jūlijs. …

Kristīgas baznīcas Jaunā paaudze mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, 2006.gada 3.maijs. …

Kristīgās baznīcas Jaunā paaudze mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, 2007.gada 28.janvārī. … Kristīgas baznīcas Jaunā paaudze mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, 2006.gada 18.oktobris. … Kristīgās baznīcas Jaunā paaudze mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, 2007.gada 3.janvāris. … Kristīgas baznīcas Jaunā paaudze mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, 2007.gada 14.martā. … K.Hatčersons, apmeklējot Jauno paaudzi, citāts no kristīgas baznīcas Jaunā paaudze mācītāja Aleksejs Ļedjajeva sprediķa, 2007.gada 11.martā. …Kristīgās baznīcas Jaunā paaudze mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, 2006.gada 22.novembris. … Kristīgas baznīcas Jaunā paaudze mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, 2006.gada 22.novembris. … Kristīgās baznīcas Jaunā paaudze mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, 2006.gada 20.decembris. … Kristīgas baznīcas Jaunā paaudze mācītājs Aleksejs Ļedjajevs, 2006.gada 15.novembrī.

Vai šie citāti ņemti no kādas A.Ļedjajeva sprediķu grāmatas? Vai autore iestājusies Jaunajā Paaudzē, cītīgi apmeklē un konspektē viņu dievkalpojumus? Visiem minētajiem tekstiem lūgtu dot autoritatīvas norādes, kuras var pārbaudīt normāls Politika.lv lasītājs. Google man šos citātus neatrada. Avoti ir īpaši svarīgi tādēļ, ka uz šiem citātiem balstās autores apvainojumi citātu autoram un citēto domu salīdzināšana ar Ā.Hitlera paustajiem viedokļiem. Cik zinu, A.Ļedjajevs parasti izsakās krievu valodā. Nav norādīts, kurš ir tulkojis A.Ļedjajeva un K.Hatčersona izteikumus un kā izklausās origjināli.

Ja reiz vēlamies nodrošināt iecietību sabiedrībā un veicināt kristīgu uzvedības normu ievērošanu (A.Ļedjajevs galu galā ir kristīgas baznīcas sludinātājs), tad viena no svarīgākajām šādām normām ir 8.bauslis, kas noliedz jebkādu apmelošanu - t.i. nedrīkst izdarīt pārsteidzīgus secinājumus par citu morāliskiem trūkumiem bez pietiekama pamata. Ja reiz izvirtību sludinātāji nevēlas, ka viņus bez netaisni apsūdz, tad arī pašiem tas jāievēro attiecībā pret citiem cilvēkiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 24.07.2007 22:12
Kas būtu jādara? Pirmkārt, atzīt izslēgšanas, naida un demonizācijas retorikas bīstamību.

========================

Jā , nu raksts manuprāt ir tādas vienpusējas salīdzinošās demonizācijas paraugs (it sevišķi tās tabulas) , un līdz ar to atzīstams par bīstamu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 24.07.2007 21:50
Autore, manuprāt, nodarbojas ar Holokausta piemiņas profanāciju. Mūsdienu politikā tiešām ir sastopami genocīda gadījumi kuriem ir stipra līdzība nacisma noziegumiem pret ebreju tautu (piemēram, Kambodža, Ruanda, Bosnija, Darfūra). No otras puses, ikviena veida aktīvistiem gribas salīdzināt savu cīņas lauku ar to absolūto ļaunumu, ko cilvēku apziņā simbolizē nacistu genocīds. Dzīvnieku aizsardzības kustība PETA, piemēram, 2003.gadā rīkoja ekspozīciju "Holocaust on Your Plate" (Holokausts uz tava šķīvja), kur dzīvnieku ciešanas lopkautuvēs mijās ar bildēm no nacistu koncentrācijas nometnēm. Sk. http://en.wikipedia.org/wiki/Animal_rights_and_the_Holocaust . Par ko viņi saņēma pamatotu kritiku no ADL.

Dažiem Latvijas politiķiem noderētu pieklājīgāks un nosvērtāks izteikumu stils un kritizēt viņus vajag. Bet nevajag pazaudēt takta sajūtu un insinuēt saviem oponentiem genocīda nodomus, balstoties uz aplamām analogjijām (sk. arī http://en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_Hitlerum ). Labākais, ko varam darīt, lai godātu Holokausta upuru piemiņu - saglabāt pilsonisko saskaņu. Arī tāds apstāklis, ka cilvēks ēd gaļu vai pat atļaujas kritizēt praidismu, nedod nevienam tiesības apsaukāt viņu par "Hitlera reinkarnāciju".

Jo tad, ja Latvijā tiešām parādīsies cilvēknīdēju ideologjija darbībā (kā tas jau ir bijis ar Londonas vai Madrides teroristu bandām), tad mums vairs nebūs epitetu, kā viņus nosaukt. Jo Jolantai Cihanovičai mūslaiku lielākie briesmoņi un Hitlera ideju turpinātāji ir nevis 21.gadsimta masu slepkavas, bet gan Ināra Ostrovska un Leopolds Ozoliņš.

Saistītie raksti
Citi autora darbi