Ģerbonis? Nē, "kapeika". Pagaidām 6

Kaut kas nogāja greizi, un Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) pretēji iepriekš prognozētajam par Latvijas radio ģenerāldirektora vietas izpildītāju izraudzījās Dzintri Kolātu, ne Edvīnu Inkēnu.

Iesaki citiem:

Par LR ģenerāldirektora p.i. ievēlē Kolātu

NRTP priekšsēdētājs Ābrams Kleckins pēc sēdes bijis dusmīgs, vēstī mediji. Varam tikai minēt, kāpēc savulaik studentu cienītais žurnālistikas pasniedzējs dusmojās. Varbūt tāpēc, ka nebija spējis izpildīt kāda Nezināmā doto uzdevumu un nebija spējis saorganizēt savus kolēģus NRTP balsot par Inkēnu. Bet viņa vietniece Dace Buceniece izskatījās pat aizvainota – Latvijas radio darbinieki Kolātu laikam atbalstot tikai tāpēc, ka cerot – viņš savējais, tāpēc negriezīs skarbi. Šāds arguments gan neiztur kritiku, jo radio cilvēki izmisumā par to, ka radio varētu ienākt Inkēns, Kolātu atbalstīja arī pēc tam, kad viņš prognozēja pavisam skarbas pārmaiņas - arī 70-100 darbinieku atlaišanu.

Taču ir notikusi politizētajai NRTP neraksturīga lieta – lielākā daļa tās locekļu ir nobalsojuši pret tik pēkšņi, toties sirsnīgi virzītā Inkēna kandidatūru. Vai pēkšņa sacelšanās pret saviem „maizes” devējiem politiķiem? Vai kādam ir ierunājusies sirdsapziņa? To mēs, visticamāk, neuzzināsim nekad, bet tagad mums ir jābūt modriem par to, kā šī pati Kleckina vadītā padome meklēs „īsto” sabiedriskā radio ģenerāldirektoru.

Un tāpēc pirmais jautājums – vai mēs varam uzticēties Kleckinam un kompānijai? Kolēģi medijos vēstī, ka Kleckins melo. Inkēns medijiem visai vaļsirdīgi apstiprināja, ka NRTP ar Kleckinu priekšgalā jau otrdien viņu uzrunājusi, un tajā brīdī Inkēns nolēmis paļauties uz Likteni: „Ābrams man iedeva 10 santīmus, es teicu – ja būs ģerbonis, iešu strādāt uz valsti, ja nē – nē. Un bija ģerbonis, un tas visu izšķīra.” Jāteic, savdabīgs veids, kā izvēlēties iestādes vadītāju. Taču konkrētajā brīdī tas vēl mazākais, jo Kleckinam atkal laikam bija problēmas ar "horizontālo taimkodu" - viņš žurnālistiem otrdien noliedza, ka būtu jau uzrunājis kādu pretendentu.

Skaidrs ir viens – pēc tam, kad Kleckins ir pieķerts melos, mēs arī pēc balsojuma par Kolātu NRTP uzticēties nevaram. Ir jāsaprot (ja tas vispār iespējams), kā tik pēkšņi kādam prātā ienāca radio vadītāja v.i. vietai ieteikt Inkēnu. Oficiāli viņu izvirzīja Buceniece, bet īpaši pārliecinošs viņas skaidrojums nebija – ienācis tā pēkšņi prātā, un viss. Ir jāmēģina saprast, kas NRTP virsotnes personām ienācināja prātā domu par Inkēnu. Un kad tas notika? Tā pēkšņi – piemēram, aizvadītajās brīvdienās? Un kā tas notika? Atkal, kā jau tas šajā valstī pierasts, savstarpēji sazvanoties? Un kurš zvanīja, teiksim, Kleckinam vai Buceniecei? Un vai šis kāds nesa savu smadzeņu izdomātu vēsti, vai tomēr darbojās tikai ka pastnieks?

Vēsture vismaz pagaidām par to klusē. Bet tagad, manuprāt, ir svarīgi neatlaisties un prasīt, lai NRTP rīko konkursu uz Latvijas radio ģenerāldirektora posteni. Lai piesakās ne tikai tie, kuru kandidatūras „kāds” ienācina politiski angažēto padomes locekļu prātos, bet lai piesakās visi, kas jūtas spēcīgi vadīt sabiedrisko radio šajā tik neērtajā un sarežģītajā laikā. Protams, cita lieta – cik šāds konkurss būs godīgs, jo var jau, protams, gadīties, ka atkal ieceļ izdevīgāko, kā tas notika pērn, kad par LTV ģenerāldirektoru padome apstiprināja Edgaru Kotu.

Un tomēr. Ir svarīgi vismaz neatlaisties un uzmanīt, ko un kā dara NRTP. Ir svarīgi prasīt atbildību. Prasīt atklātību. Prasīt skaidrojumu un nesamierināties ar meliem. Var jau būt, ka manam kādreiz cienītajam pasniedzējam Kleckinam tagad viss ir vienalga. Vairs jau nav ko zaudēt. Zaudēts ir viss, jo zaudēta ir reputācija un gods. Taču mums, pārējiem, vēl ir ko zaudēt, un tas ir – Latvijas radio.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza> hiēnai 22.01.2009 16:00
nē, nav. manuprāt, spriežot pēc pēdējo 18 gadu vēstures, ieskaitot Jūrmalgeitu, ticamāks ir tas, ka Š. vienkārši zvanīja un mēģināja Inkēnu tai amatā iebīdīt. Tev liekas, ka nē?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

hiēna>kinza 22.01.2009 14:07
vai scenārijs, ka kleckins gluži vienkārši pazīst inkēnu labāk par šleseru nav ticamāks?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza 22.01.2009 12:07
PS - Izlasīju Lemberga avīzē, ka Inkēns jūtoties aizvainots, kā viņu par čekistu saukā. Viņam nav ienācis prāta, ja viņš nebraukātu ar Maseratti un tik uzkrītoši nedemonstrētu naudu, ko nopelnījis ne jau ar godīgu darbu, bet politbiznesu, varbūt viņu tā nesaukātu. Bet nevar noturēties džeks, ai kā gribas paplātīties ar juku laikās saraustajiem labumiem, jo īpaši, kad visriņķī apkārt krīze ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza> hiēnai 22.01.2009 11:56
Vai Tev tiešām scenārijs, ka aiz Inkēna bīdīšanas ir Šlesera intereses, šķiet neticams? Manuprāt, kā liecina Kleckina pīšanās melos, tas ir visticamākais.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


hiēna 22.01.2009 09:03
dita, nemelojiet! jums nav neviena pierādījuma, ka inkēnu kāds bīdītu, tāpat jums nav neviena pierādījuma, ka nrtvp būtu sarūgtināta par rezultātu. kāpēc pārmest cilvēkiem to, ka viņiem ir viedoklis? ja kleckins gribēja redzēt inkēnu, vai viņam tas bija jāslēpj? kāpēc? nemurgojiet par "ir ko zaudēt, un tas ir - Latvijas radio". Latvijas radio tieši šajās dienās jau ir pazaudēts, jo darbinieki nodiktēja - kāda priekšnieka vadībā viņi grib strādāt. nekur tā nenotiek, nekur! un te ir atbilde - zaudēt var tie, kas visus šos gadus Latvijas radio ir padarījuši par savu kabatas partiju. nav jābūt lembergam, lai pamanītu aiz katra otrā ziņu sižetu delnveidīgo ķepu un ideoloģiju. jā, to patiešām ir bail pazaudēt. jūs sakāt - inkēnu bīdīja? kas? kleckins? kurš vēl? kurš politiskais spēks ir ieinteresēts inkēnā, bet, kurš ir ieinteresēts, lai Radio vadītu bez mugurkaula mīkstais Kolāts? jūsu baram godīgs būs tas konkurss, kurā iebīdīsiet savējo. kolāts tāds nav, bet viņš jums netraucē izsaimniekot Radio resursu. tātad - kolāts uz laiku ir derīgs. inēkns ir maita, bet uz šī fona lieliski parādījās delnveidīgo intereses un tas, manuprāt, bija tā vērts! tagad ir redzams, kam vajag radio. ne jau darbiniekiem un, ne jau Latvijas sabiedrībai. tas ir vajadzīgs tiem pašiem, kas pazaudēja pēdējās Saeimas vēlēšanas. fakts!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Bezvārdis 22.01.2009 08:49
Atbilde uz šiem jautājumiem meklējama procesā ar koda nosaukumu 'šlesers'. Vai kāds zina, ko patlaban dara šis darbonis? Izskatās, ka pirms NRTP sēdes Š nav veicis vajadzīgās un tradicionālās pārrunas no sērijas 'kā balsot pēc sirdsapziņas' - nav turējis savā priekšnamiņā visus 'neatkarīgos' balsotājus. Un te nu ir rezultāts. Meklējiet Šleseru un atbilde nāks pati no sevis.

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja