Farmacijas kompanijas un krapsanas! 9

2009 gada, otraja septembri pasaules lielaka farmacijas kompanija Pfizer, piekrita maksat pasaule lielako civila un kriminala izliguma sodu farmacijas industrijas vesture, 2.3 miljardus USD (tris gadu Latvijas veselibas budzets), par apsudzibam ko bija izvirzijusi Amerikas Tieslietu ministrija.

Iesaki citiem:

Pfizer kompanijas galvena advokate Emija Sulmane (Amy Schulman) publiski pazinoja: “ Mes nozelojam noteiktas lietas ko esam darisjusi pagatne”. Tacu ir gruti pateikt vai sis nozels ir paties, jo pedejos 10 gados, sis jau ir ceturtais sada veida sods kompanijai Pfizer.

Sis sods ir par to, ka kompanija merktiecigi krapusi arstus un pacientus, meginot tos parliecinat ka pretsapju medikaments Bextra, epilepsijas medikaments Lyrica, sizofrenijas arstesana lietotais medikaments Geodon un antibiotikis Zyvox, var lietot pie slimibam, pie kuram tie nav petiti un apstiprinati.

ASV valdibas parstavis atzina, ka kompanija izmantojusi nelegalus veidus lai stimuletu medikamentu Aricept (lietots pie Alcheimera slimibas), Celebrex (pretsapju medikaments), Lipitor (Latvija zianms ka Sortis, holesterina samazinosais medikaments), Norvasc (assinspiediena samazinosais medikaments), Viagra (lieto erekcijas uzlabosanai), Zithromax (antibiotikis), Zoloft (pretdepresijas medikaments) un Zyrtec (prêt allergijas medikaments) pardosanu.

Protams ka Pfizer nav vieniga kompanija kas grekojusi sada veida, lidzigi sodi ir bijusi ari citam farmacijas kompanijam, sogad janvari ASV, kompanijai Eli Lilly bija jasamaksa 1.4 miljardi USD (lidz tam bridim tas bija lielakais sods farmacijas industrijas vesture) sodu par antipsihotiska medikamenta Zyprexa, un kompanijai Glaxo Smith Kline 400 miljoni USD par depresijas medikamenta Wellbutrin SR reklamesanu arstiem, un prieks slimibam ko nebija apstiprinajusi Amerikas medikamentu agentura (Food and Drug Administration).

2004 gada kompanija Pharmacia samaksaja 34.7 miljonus USD par neetisku ricibu medikamenta Genotropin (augsanas hormons) pardosana.

2003 gada kompanija Astra Zeneca samaksaja 355miljonus USD par ASV valsts apdrosinasanas kompaniju krapsanu, kas bija saistits ar prieksdziedzera veza medikamentu Zoladex.

Sis uzskaitijums nav pilings, tacu jautajums ir, kapec sis kompanijas ta rikojas? Atbilde ir, lai palielinatu pelnu visiem iespejamiem veidiem. Kompanijai Pfizer pelna 2008 gada bija ~48 miljardi USD (24 miljardi Ls, jeb apmeram 5 gadu Latvijas valsts kopejais budzets). Runa ir par milzigam naudas summam, un ka uzskata eksperti, kamer sodi bus tikai pavisam neliela dala no kompaniju kopejas pelnas, nekas nemainisies. Tam piekrit Tufts Universitates profesors Jerijs Kassirers (Jerry Kassirer) “Jo lielaks soda naudas apjoms, jo tas veiksmigak piespiedis farmacijas industriju izvairities no nelegaliem veidiem ka pardod pec iespejas vairak medikamentu”.

Tacu kas ir pats galvenais, un farmacijas industrijai tas ir jasaprot, ka tiesi pacients ir tas kas cietis no ta, ja farmacijas kompanijas reklames medikamentus slimibam kuram tie nav petiti, un ja arstiem netiks izpaustas visas iespejamas blaknes, kas varetu rasties medikamenta lietosanas rezultata.

Ceresim ka Latvija ta nenotiek!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Linda 11.11.2009 16:07
Jā, es arī to gribētu zināt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

atis 08.11.2009 11:31
Vienmēr ar interesi izlasu Jūsu rakstus un komentārus.
Varbūt varētu noraksturot kāda kārtība ar šīm problēmām ir aiz okeāna?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 10.09.2009 10:45
Iesaku noskatīties arī šo filmu par uzturu. Filmā kārtējo reizi var pārliecināties, ka daudzām slimībām - depresijām, audzējiem, vēžiem un izkaisītajām sklerozēm, kuriem ģimenes ārsti un ķirurgi nespēj atrast loģiskus cēloņu, patiesos cēloņus tomēr var reducēt uz dažām ķīmiskajām vielām, kuras katru dienu patērējam.
Šī filma ir par aspertāmu, kas atrodams cukura aizvietotājos, kas nezin ko daudzi cilvēki līdz pat šai dienai uzskata par "veselīgāku" produktu salīdzinot ar parasto cukuru: http://freedocumentaries.net/media/56/A_Poisoned_World/

Vēl ir atrodamas filmas par lēnajām indēšanām izmantojot fluorīdus, ko pievieno zobu pastām un dzeramajam ūdenim dažās lielpilsētās: http://www.google.com/search?q=fluoride&tbm=vid#q=fluoride+deception&fp=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&cad=b
P.S. Paldies autoram, ka pacēla šo tēmu. Ceru, ka vismaz dažiem cilvēkiem šī informācija palīdzēs dzīvot veselīgāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ugis gruntmanis 09.09.2009 21:51
Paldies visiem kas piedalijas diskusija.
Pasaules tirgus "veselibas uzlabosanas produktiem" ir 56 miljardi USD, ASV no ta salidzinosi maz, 4.2 miljardi USD. Piekritu tam, ka daudzi petijumi ko veicis National Institute of Health ir paradijusi negativus rezultatus un par to censos atgadinat pacientiem katru dienu, kad vini man rada ko lieto. Atgadinu, ka man liekas jocigi, ka vini ir tik kritiski lietot medikamentus kas petiti daudzu fazu petijumos, bet ir gatavi lietot kaut ko, kas ir petits maz, un maz ir zinams par blakusparadibam ko sie preperati izsauc un papildus par to maksat daudz naudas. Censos ieteikt par so tablesu naudu izmantot veseligaku partiku un palielienat fizisko aktivitati.
Velreiz paldies ka lasijat.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 09.09.2009 18:13
Iesaku noskatīties šo dokumentālo filmu par multimiljardu farmācijas biznesu - kas saistīts ar AIDS: http://freedocumentaries.net/media/53/AIDS_Inc/

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 09.09.2009 10:47
Tacu kas ir pats galvenais, un farmacijas industrijai tas ir jasaprot, ka tiesi pacients ir tas kas cietis no ta, ja farmacijas kompanijas reklames medikamentus slimibam kuram tie nav petiti
-------------------------------------
Farmācijas kompānijas labi zin - "Jo sliktāk pacients jūtās, jo vairāk zāles viņš pirks". Un tāpēc zāļu kompānijām apziņa par to, ka pacients cietīs, nebūt neattur tirgot nepiemērotas zāles. Vienīgais, kas var ierobežot farmāciju kompānijas ir sodi un brīvā tirgus konkurence.
Tomēr zāļu lietderīgumu un sniegtās informācijas patiesumu ir ļoti grūti un dārgi izmeklēt - sevišķi tad, kad farmācijas kompānija darbojās kā monopols, ražojot zāles, kādām līdzvērtīgas neatrast.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

tautumeita 09.09.2009 10:44
piekrītu Ievai, zāles vispār met pakaļ, ārsta var pat noteikt: nu ja kaut komeklē, tad jau atrod- un pēc tam pats ar vieglu roku izraksta medikamentus, kas jālieto ilgi un kas nav uztura bagātinātāji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 08.09.2009 23:19
Es Latvijā drīzāk uztrauktos par to, ka pie mums medikamenti, tai skaitā kompensējamie, kas tomēr skaitās "stipras zāles" tiek izrakstīti pēc principa: pamēģinās un tad jau redzēs. Ja cilvēks daudz maz pārvietojas un, piemēram, nečurā asinis (vai kas nu kurā gadījumā par blakusparādībām ir paredzētas), tad viss štokos un, protams, vistrakākā situācija ir tiem, kam jādzer vairāki medikamenti: pasarg Dievs, lai kāds liktu nodot analīzes....Arī pilnu zāļu un citu preparātu uzskaitījumu man ir prasījuši tikai anesteziologi pirms operācijām- nu jā, ja kas gadīsies, pašiem putra būs jāstrebj....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 08.09.2009 08:55
Šādi "jocoņi" ir farmacijas un t.s. veselības uzlabošanas sfērā (nelietoju to pretīgo vārdu - bizness) parasta lieta. Ja nespeciālists parakājās pa "Google", tad tur ir pilns ar brīnumlīdzekļiem visu iespējamo slimību ārstēšanai. Ņem tik un pērc un lieto!
Pamatojums pielietošanai gan pārsvarā ir tikai eksperimenti uz "lopiņiem", vai pat tikai ietekmē uz šūnu kultūrām.
Mana svēta pārliecība, ka visas tās kompānijas, kas ražo un reklamē šādus "veselības uzlabošanas" produktus un kuru lietošanai nav nepieciešama FDA (Food and Drug Administration) atļauja, pelna daudz vairāk par Pfizer uc.
Ja par visiem tiem brīnumlīdzekļiem "parakājās" speciālajā literatūrā, piem. ar PubMed palīdzību, tad vairumā gadījumu, kad ir veikti plaši t.s. epidemioloģiskie pētījumi, no brīnumlīdzekļu efektivitātes nekas pāri nepaliek.
Ja kāds tik tiešām vēlās savu veselību saglabāt, tad tas ir jādara no mazām dienām. Saprotams, smēķēšanu atmest nekad nav par vēlu. Lai gan jāatcerās, ka plaušu "vēzīša" audzēšana prasa ~10-12 gadus. Tā kā...

Citi autora darbi
Ripa

Dziedinošā ripa 1 Autors:Uģis Gruntmanis

Izmeklesana

"Uz izmeklēšanu" 4 Autors:Uģis Gruntmanis