Atslēgvārdi:

"Es, tēlaini izsakoties, nelaizīšu pakaļu" 66

Neesam vēl gatavi dzīvot pilsoniskā sabiedrībā. NRTP nav gatava tam, ka cilvēks var uzdot jebkuru jautājumu, mans kaimiņš, kurš kliedz “latviešu fašisti!”, nevar iedomāties, ka ir cita taisnība.

Iesaki citiem:

Intervija ar TV5 raidījuma Bez Cenzūras vadītāju Andreju Mamikinu.
Vai jūs tagad jūtaties kā latviešu tautas ienaidnieks vai valsts grāvējs?[1]

Kolēģiem žurnālistiem kad viņi man uzdeva tādu jautājumu, palūdzu izsniegt izziņu. Līdz šim brīdim izziņa, ka es esmu latviešu tautas ienaidnieks, nav izsniegta. Ja mazlietiņ nopietnāk, protams, ka nē. Es principā nesaprotu, kāpēc tāds skandāls vispār eksistē. Es, godīgi sakot, nesaprotu ne Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) uzvedību, ne diskusiju, kas notiek sabiedrībā. Pa šo laiku par sevi es esmu izlasījis visu ko. Lai tas paliek uz rakstītāju un komentētāju sirdsapziņas.Jūs pēc skandāla uzvirmošanas sacījāt, ka balsojums jūsu raidījumā, šīs reakcijas vien liecina par to, ka kaut kas nav kārtībā ar sabiedrību. Kas tieši?

Laikam jau no aptaujas [redzams], ka kaut kas nav kārtībā ar sabiedrību, jo tik liela daļa interaktīvo balsotāju izvēlējās trešo variantu — ka Latvijas neatkarības iegūšanas process bija liktenīga kļūda. Tas man nepatīk. Es saprotu, ka jebkurā sabiedrībā ir protesta elektorāts. Jebkurā sabiedrībā tie, kuri ir pret, vienalga pret ko, viņi ir visaktīvākie sabiedrības biedri. Vienmēr viņi mobilizējas. To mēs varam redzēt Rīgas ielās. Visi tie štata piketētāji, kuri no rīta pretī Igaunijas vēstniecībai protestē pret bronzas pieminekli Aļošu, pēcpusdienā — pret vai par nepilsoņu tiesībām un pievakarē piehaltūrē [protestējot] pret Eiropas Savienību. Tā ir viena daļa, viņi vienmēr mobilizējas. Tie ir mūsdienu, 21.gadsimta anarhisti. Es, godīgi sakot, cerēju, ka tie, kuri skatās TV5, tomēr izvēlēsies vai nu to pirmo vai otro variantu[2]. Var pateikt, ka Latvijas neatkarība 1918.gadā bija vēsturiska nejaušība, pateicoties tiem procesiem, kas notika Krievijā, un pēc tam pēc lielinieku un boļševiku apvērsuma. Tas ne tikai attiecas uz Latviju, bet arī Lietuvu, Igauniju, Somiju. Es runāju par tām valstīm, kuras dabūja neatkarību pēc 1917.gada.

Bet mani biedē tas, ka kādam šķiet, ka Latvijas Republikas neatkarība ir liktenīga kļūda. Taču ir cits jautājums — vai žurnālists ir vainīgs, ka viņš uzdeva tādu jautājumu? Es esmu savas profesijas fans un, ja manā dzīvē eksistē reliģija, tad tā saucas žurnālistika.Vai šis gadījums neparāda to, ka Latvijas mediju vidē un jo īpaši to uzraugošajās struktūrās arī kaut kas nav kārtībā?

Kad šis skandāls bija tikko sācies, mēs piedāvājām ar kolēģiem pārdēvēt Nacionālo radio un televīzijas padomi par glavļitu, kas bija Staļiniskās PSRS cenzūras galvenā iestāde. Kad mēs pirms trim gadiem veidojam TV5 ziņu dienestu, es smējos — vai raidījums Bez cenzūras būs man? Runājām ar manu draugu Vladislavu Andrejevu, TV5 galveno redaktoru. Es saku: Vlad, tik stulbs nosaukums! Latvijā viss kas ir bijis, bet cenzūra vēl nav bijusi nekad. Kopš atmodas laikiem cilvēki ir brīvāki nekā citās PSRS malās, varbūt Vidusāzijā, Krievijā un tā tālāk. Pēc trīs gadiem izrādās, ka nosaukums joprojām ir aktuāls, cenzūra eksistē. Tikai citā veidā. Cenzūra tiek īstenota ar NRTP locekļu darbībām.Ja runājam par to, kādi jautājumi rodas pēc aptaujas, — Jūs minējāt, ka atbildētāji, iespējams, ir anarhisti, bet arī tas atspoguļo daļas sabiedrības viedokli. Šie cilvēki nejūtas piederīgi un nav lojāli valstij. Vai mums integrācijas jomā nav bijusi strausa politika?

Fasāde ir nokrāsota un viss kārtībā. Valstī nekādas integrācijas politikas nav bijis. Vislielākais jautājums — kas ir lojalitāte? Es pats ilgi domāju. Manuprāt, lojalitāte — visliberālākais jēdziens, ko iespējams piedāvāt, — nozīmē, ka cilvēks šeit dzīvo un godīgi maksā nodokļus. Līdz ar to visi mūsu Latvijas bagātie cilvēki, kuri izdomā visādas shēmas, kā nemaksāt nodokļus, ir nelojāli šai valstij. Daudzi tūkstoši, kuri joprojām, strādājot par tām minimālajām algām, turpina gan valsts sektorā, gan privātajā sektorā maksāt nodokļus, uztur valsts iestādes, valsts varu, kurai it kā viņiem jākalpo. Protams, tagad daudzi cilvēki varētu iebilst man — kā tad valsts valoda, himna un karogs, ģerbonis un vēsture? Es teikšu — ziniet, cilvēkam, kurš ikdienā domā par ļoti sadzīviskām problēmām un nelido kaut kur augstākās matērijās, viņam var būt pilnīgi vienalga, kādās krāsās ir valsts karogs un kādi vārdi ir valsts himnā.Bet kā šis cilvēks jūtas 18.novembrī?

Viņš valsti uztver pēc tā, ko konkrētas valsts amatpersonas dara vai nedara šim cilvēkam, pilsonim, nepilsonim, pastāvīgajam iedzīvotājam. Tie, kuri nobalsoja, ka Latvijas neatkarība ir liktenīga kļūda, laikam pirmām kārtām domāja nevis par tiem procesiem, kas bija 1918.gadā, bet par to, ka kādam policists ir pieprasījis kukuli. Cits tantuks varbūt ir aizgājis uz valsts iestādi un ar viņu darbinieks nav sarunājies krieviski, bet viņa, nabadzīte, nepārvalda valsts valodu. Ko darīt? Nošaut viņu? Citam cilvēkam, mammai, varbūt ir atņemts bērna pabalsts, citiem — vienkārši krīze... [Un tad tikai] viens ceļš — uz kriminālo pasauli, lai, banāli izsakoties, pabarotu bērnus.

Valsti katrs uztver pēc konkrētām situācijām. Ne pēc kādām matērijām, himnas melodijas, bet pēc tā, kas notiek ikdienā. Diemžēl esošā valsts nav tā draudzīgākā valsts normālam pilsonim. Laikam jūtot šo attieksmi, cilvēki kā savu protestu parādīja to trešo [atbildes] variantu.Runājot par lojalitāti, jūs minējāt valodu. Iepriekš jūs esat sacījis, ka Latvijā latviešu valoda nav padarīta kā nacionāli vienojošs elements. Tā dēvētais vidējais latvietis jums teiktu: lai taču tie krievi iemācās latviešu valodu un visiem būs vienojošais elements!

Nosauciet man kaut vienu Latvijas valsts bezmaksas valodas apguves programmu! Gandrīz nav bijis. Norvēģijas Karaliste savā laikā, 90.gados, apmaksāja, Zviedrijas valsts palīdzēja un tā tālāk. Es uzreiz varu nosaukt cilvēkus 30 no sava tuvākā paziņu loka, kuri ņe bum bum latviski, bet labprāt ietu un mācītos valodu bez maksas. Maksāt viņi objektīvi nevar, jo tādi ir ekonomiskie apstākļi. Otrām kārtām — nebija ieinteresētības. Skatoties, kā pēdējo 20—30 gadu laika atdzima Velsa, viņiem bija tāds sauklis “To speak Welsh is funny!”. Vienkārši jautri runāt! Kāpēc nav līdzīga lozunga, ka runāt latviski ir jautri? Nevis ar sankcijām, bet ar mīlestību un ieinteresētību. Lingvistiski tas ir absurds — cilvēkam nevar būt naids pret valodu. Valoda ir tikai instruments uz literatūru, kultūru, komunikāciju ar līdzpilsoņiem. Manā skatījumā valsts nav radījusi visus apstākļus, lai cilvēki, nelatvieši, ietu un mācītos latviešu valodu.Jūs domājat, ka ar to būs līdzēts? Ja tagad būs bezmaksas kursi, visi ies un mācīsies latviešu valodu? Ir daudzi, kas saka, ka viņiem nevajag.

Tagad varbūt jau vairs nevajag, bet 90.gadu vidū vai sākumā tas bija ļoti aktuāli. Tagad jau viņiem ir tas pats protests, kas bija raidījumā Bez Cenzūras, izvēloties trešo balsošanas variantu. Tagad — lai viņi, jūs — latvieši, runā savā valodā, bet mēs ar viņiem nerunāsim! Tas arī ir protests. Esmu lasījis daudz pētījumu, sociologu, politologu viedokļu, tajā skaitā —portālā politika.lv, ka mēs visi palaidām garām iespēju vienot sabiedrību. Ja jūs man tagad jautāsit, kura ir tā galvenā vērtība... Ļoti daudzveidīga tā Latvijas sabiedrība — ir luterāņi, katoļi un pareizticīgie. Ir krievi, latvieši, baltkrievi un pārsvarā rusificējušies ukraiņi. Ir etniskais vai valodas aspekts, ir vienkārši ticīgie un neticīgie, jaunie un vecie, invalīdi un pārējie. Tik daudzās pusēs sašķeltai sabiedrībai ir grūti atrast vienotu platformu. Ja jūs man jautāsit, kāda būtu tā platforma, man nebūs atbildes. Laikam politiķiem bija jāsameklē platforma.Kāpēc tas nav noticis? Vai, piemēram, ir jēga tam, ka Valsts prezidents Zatlers pareizticīgo Ziemassvētkos uzrunā pareizticīgos Latvijas televīzijas pirmajā kanālā, kuru vairums no viņiem neskatās?

Manuprāt, vispār nav nekādas jēgas ne iet pareizticīgo Ziemassvētkos uz baznīcu, tur cept piparkūkas ar bērniem, kuri nevienu dzejoli krievu vai latviešu valodā par pareizticīgo tēmām [TV] kameru priekšā nemācēja noskaitīt. Pēc tam apsveikt valsts televīzijā latviešu valodā. Kad mana kolēģe no TV5 Valsts prezidentam palūdza pateikt divus vārdus “Sčastļivovo roždestva!” un viņš bija gatavs, tajā pašā brīdī prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa vienkārši paņēma prezidenta ķermeni un aizveda prom no kamerām. Ja prezidents ir tik viegli manipulējams tik sīkā un tik nenozīmīgā jautājumā, kas notiek ar valsti?Iespējams, Ilze Rassa padomāja, ko teiks latviešu nacionālisti, ja Zatlers krieviski novēlēs priecīgus Ziemassvētkus.

Tā ir lielākā sabiedrības, nacionālās televīzijas padomes un to, kuri balso par [raidījuma Bez cenzūras] trešo atbildi, problēma — nav pašpietiekamības. Man, piemēram, pilnīgi vienalga, vai jūs jautāsit, vai tu esi krievu cūka, Mamikin? Mani tas jautājums neapvainos. Es zinu, ko atbildēt. Arī tad, ja kāds padomes biedrs jautās, vai mana piedzimšana nebija liktenīga kļūda. Man ir savas intereses, man ir savs darbs, paziņas, draugi, ģimene, žurnālisti, ar kuriem sadarbojos. Man tas netraucē. Bet laikam ir augsti stāvoši ierēdņi, amatpersonas, kuras visu laiku tikai skatās pa labi un pa kreisi, ko tagad TB/LNNK padomās vai, nedod, Dievs, mēs tagad brauksim uz Maskavu parakstīt kādu sadarbības līgumu! Priekš kam skatīties, ja tev ir sava taisnība, ja tu esi pārliecināts, kā darīt labāk šai valstij un visiem cilvēkiem?

Ja prezidenta komandai nav tādas pašpietiekamības un, es atvainojos, Zatlera kungs kā zaķis skries no kamerām, kad viņam palūgs apsveikt pareizticīgos vai vecticībniekus. Tas ir izsmiekls. Nav nacionālā lepnuma.Ja nerēķina Šlesera “politbiznesu”, nav nevienas partijas, kas stāvētu tam pāri. Joprojām ir krievu un latviešu partijas, Ušakovam tā arī bija koķetērija.

Jā, es arī sākumā cerēju, ka Saskaņas centram, kura ieliktenis [Ābrams] Kleckins joprojām vada NRTP, būs drosme un vīrišķība runāt ar visu sabiedrību. Es neaicinu viņus, piemēram, pasludināt leģionārus par varoņiem, bet vismaz pacensties saprast jebkura cita cilvēka taisnību. Tas ir politiķu spēkos. Šlesers [krieviski] runā tikai tāpēc, ka viņam tas ir izdevīgi.Ja runājam par Ušakovu, nesen Kārlis Streips viņu intervēja Latvijas radio. Abi atgriezās pie okupācijas tēmas, un Ušakovs ilgi stāstīja — tas bijis vardarbīgi, viņš to nosoda, bet vārdu “okupācija” nelietoja. Kāpēc šejienes krievvalodīgo politiķi un Krievija nespēj šo vārdu izrunāt? Daļai latviešu ar to pietiktu.

Ja tas tā būtu, es tagad trīs reizes pateiktu „okupācija, okupācija, okupācija!” Bet tas nemainīs neko. Tas ir tas pats kā ar 1918.gadu. Cilvēki dzīvo šodien, un tikai neliela daļa interesējas par vēsturi. Man nesen viens kolēģis jautāja, kāda ir mana attieksme pret 9.maiju? Es teicu, ka mani biedē, ka vēsturisku dienu, īpaši svarīgu tai paaudzei, kura karoja pret Hitleru, pārvērš par kaut kādam dejām uz kauliem. Tas, kas notiek pie atbrīvotāju pieminekļa, mani biedē. Tur cilvēki iet nevis ar ziediem godināt kritušos vai karavīrus, bet lai iemočītu šitiem — a mēs vienalga sapulcēsimies!Es tieši jums gribēju jautāt par 9.maija fenomenu. Es Uzvaras piemineklim no rītiem braucu garām. Pirms kāda laika 9.maijā sapulcējās vien veterāni un diplomāti, sanākušo kļuva aizvien mazāk, bet tad pēkšņo notika pretējais. Jūs to varat izskaidrot?

Tas arī ir protests — tāds pats kā balsojumā [raidījumā Bez cenzūras]. Krievu kopiena laikam uzskata, ka tā šeit jūtas neērti, sākot no invalīdiem, pensionāriem un beidzot ar jauniešiem, kuri nezina latviešu valodu un kam nav perspektīvas. Es no skolas gadiem dzīvoju Pļavniekos. Es varu vērot, kas noticis tajā mikrorajonā. Kādreiz tas bija ārstu un skolotāju mikrorajons. Jā, viņi bija atbraukuši PSRS laikos, okupanti, ja mēs runājam [Jura] Dobeļa kunga terminoloģijā. Pašlaik plus mīnus cilvēki ar smadzenēm vai izglītību aizbraukuši uz Rietumiem vai Austrumiem un iekārtojušies, bet tie, kuri palikuši, aplaupa vai nu garāmgājējus vai nu lieto narkotikas. Tā ir realitāte. Ja viss notiktu citādāk, šie jaunieši nelietotu narkotikas tik lielā apjomā. Es runāju ar viņiem, viņi ir mani kaimiņi, mēs mācījāmies vienā skolā. Es redzu, cik milzīga degradācija notiek šajā tā saucamajā krieviski runājošajā sabiedrībā. Es atkal nesaku, ka visi, bet jaunatne — tā ir zīme.Cik daudz šo vilšanos, lojalitātes trūkumu veicina Krievijas informācijas telpa?

Drausmīgi veicina. Mēs TV5 mēģinām kaut ko pateikt pretim tam, kas kā megafona mītiņos tiek retranslēts Krievijas kanālos.Kāpēc, piemēram, krievvalodīgā prese ir tik prokrieviska? Šie žurnālisti arī jūtas vīlušies?

Šiem cilvēkiem nav pateikts: „Jūs esat mūsējie, jūs neesat piektā kolonna!” Žurnālistam ļoti vienkārši — avīzē raksta par to, ko izlasīs. Pļavnieku jaunieši vai tie, kas sapulcējas 9.maijā, grib lasīt šito. Runa ir biznesa sociālo atbildību — vai lasītājs, mūsu gadījumā — skatītājs, ir jāaudzina vai arī mēs tikai ņemam reitingu auditorijā un beigu beigās peļņu no tā visa.Vai domājat, ka jūs ar savu raidījumu uzrunājat Pļavnieku jauniešus?

Ja es ar viņiem runāju, aiz katra trešā vārda skan, “ai, tie latviešu fašisti”, “kozli” vai “idioti”. Ir jau shēma, un es nezinu, kā to lauzt tagad, 2010.gada sākumā. Man nav receptes. Mums nav arī šī kopīgā visu Latvijā dzīvojošo apzīmējuma. Man ļoti imponēja Vairas Vīķes—Freibergas kādreizējā pozīcija, kura vienā brīdī viņai kā Valsts prezidentei bija ļoti izteikta — viņa kādu brīdi nelietoja vārdu “latvieši”, bet gan — „Latvijai piederīgie”.Bet tad viņa visu sabojāja ar častuškām un voblu.

Jā tas ir tāds traips, bet vienalga daudz kas labs tika izdarīts.Ja jums pašam prasa, kas jūs esat, ko jūs atbildat?

Es esmu krievs, pareizticīgais, Latvijas pilsonis. Pēdējā lieta, ko es savā dzīvē izdarīšu, — atteikšos no Latvijas pilsonības. Mans vectēvs bija vecticībnieks. Viņš daudz stāstīja par iekārtu, kura bija, par cilvēku attiecībām. Viņš dzimis 1918.gadā, viņš ir Latvijas līdzgaitnieks, viņš joprojām ir dzīvs un stāsta. Man ļoti patīk alternatīvās vēstures žanrs. Mēs nevaram pagriezt atpakaļ laikmetu. Es arī domāju, kāpēc neviens neraksta par to, ka leģionā bija deviņi vecticībnieku bataljoni. Viņi arī — ņe bum bum latviski, bet [bija] Latvijas patrioti. Daži no tiem padomju laikā zem ābeles bija ierakuši savas Latvijas pases. Man kā žurnālistam mērķis ir lauzt stereotipus. Pirms diviem gadiem 9.maijā es uz raidījumu Bez cenzūras biju uzaicinājis leģionāru — brīvprātīgo, ne mobilizēto. Jūs varat iedomāties, ko teica par mani, fašistu Mamikinu! Arī viss — siena. Kā pārvarēt šo barjeru?Vai jūs pats svinat 9.maiju?

Protams, es svinu. Es eju ar ziediem, jo tas, ka nacisms tika sagrauts, manuprāt, ir viens no lielākajiem notikumiem uz mūsu planētas. Viņi ir varoņi. Bet man nepatīk cilvēki tur ar šņabja pudeli rokās. Pie pieminekļa vai uz soliņa sēdēt ar vodku un voblu uz avīzes.Kāpēc mums ir tik grūti pieņemt šīs dažādās vēstures?

Laikam neesam vēl gatavi dzīvot pilsoniskā sabiedrībā. NRTP nav gatava tam, ka cilvēks var uzdot jebkuru jautājumu. Mans kaimiņš, kurš kliedz “latviešu fašisti!”, nevar iedomāties, ka ir cita taisnība. Man patīk it kā ļoti stulbā amerikāņu pieeja: “Vai tu gribi par to parunāt?” Cilvēki komunicē. Viņi nekaro, nekaujas uz ielas.Manu mēreni un liberāli noskaņotu draugu un paziņu vidū ne viens vien sāk piesardzīgi skatīties uz to, ko dara Ušakovs. Viņš atved uz Rīgu Ģedu Morozu, pilsētā lampiņas iededz tikai pirms Jaunā gada, ne Ziemassvētkiem, draudzējas ar Krieviju.

Redziet, no Ģeda Moroza nekāda ļaunuma nav. Politoloģe Ilga Kreituse pareizi pateica, ka tas viss Ušakovam ir maļčišestvo[3]. 13.oktobrī, atzīmējot kārtējo gadadienu, kopš Sarkanā armija 1944. gadā atbrīvoja Rīgu, Ušakovs gāja pie pieminekļa. Tā ir poza, manuprāt. Es vienalga darīšu, kā es gribu! Laikam viņš vēl ir jēls politiķis. Mēs savā laikā strādājām kopā. Es lūdzu viņu uz interviju. Viņš zināja, ka es, tēlaini izsakoties, nelaizīšu pakaļu. Viņš četrus mēnešus nevarēja atnākt uz ēteru. Tajā pašā laikā viņš neliedza intervijas dzeltenajiem žurnāliem un apmeklēja šaubīgas iestādes, izrādes. Ar to viss ir pateikts.Ja mēs runājam par šo draudzību ar Maskavu, jūs nesatrauc tās ekonomiskās ietekmes palielināšanās Latvijā?

Jā, trešais pasaules karš jau notiek, un, ja kāda valsts grib iekarot citu valsti, tad jāizmanto ekonomikas sviras. Par kontaktiem ar Maskavu taisnību, manuprāt, šobrīd nezina neviens, izņemot Ušakovu un Šleseru. Kas notiek Rīgas domē ar Maskavu, ar slaveno tūrisma biroju, kam mēs varam tērēt piecus miljonus krīzes laikā?Tad mēs nemaz nezinām, cik cieša ir šī draudzība?

Oficiālā Maskava laikam grib parādīt, ka Zatlers vēl ilgi gaidīs savu uzaicinājumu, datuma nozīmēšanu. Bet šie [Ušakovs un Šlesers] ir labie džeki, kurus Maskava var pieņemt jebkurā brīdī! Nav man atbildes. Lai cik es neoficiāli nerunātu ar diplomātiem, kolēģiem, politologiem un ekspertiem, man nav zināms, kas notiek ar tiem kontaktiem.

_____________________________

[1] 18.novembrī Andreja Mamikina vadītajā TV5 raidījumā Bez cenzūras interaktīvajā balsojumā tika uzdots jautājums par Latvijas neatkarības atgūšanas gaitu un pārliecinošs vairākums izvēlējās trešo balsojuma variantu, ka tā bija liktenīga kļūda. NRTP konstatēja, ka programmā bija ietverts musinājums uz nacionālā goda un cieņas pazemošanu, un piemēroja TV5 sodu 1000 latu apmērā.

[2] Pārējie jautājumi no TV5 aptaujas: Latvijas neatkarība ir varonīgu cīņu rezultāts vai vēsturiska nejaušība.

[3] Puiciskums — krievu val.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (66) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bite 07.04.2010 21:00
Jāatzīst, ka Mamikins ir diezgan trula būtne. Naids, rupjības un vāji attīstīta spēja pozicionēt objektīvu viedokli vai vispār iesaistīties diskusijā, papētot faktus. Un nemāk, nabags runāt, nemāk. Arī rakstīt nē. Toties zākāties gan. Vispār nekaitētu viņam vēl pamācīties - runā, ka cilvēks ar izglītību arī grīdu labāk mazgā. Jātzīst, ka viņš visai savādi izprot vārdu "cenzūra" un no analītiskās žurnālistikas ir tik tālu, kā no Mēness. Lēti joki ir cieņā viņa dzimtenē, varbūt, ja te viss ir tik slikti, ir pienācis laiks doties atpakaļ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

klerks - Vladimiram 24.03.2010 08:38
Sveiks! Silti iesaku izlasīt interviju ar Alekseju Loskutovu! Un par apvainojumiem man: pilnīgi garām! Esmu dzimis 1942. gadā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

to Vladimiram 10.02.2010 02:37
BRAUCMAJAS.LV!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mamikin.lv 03.02.2010 16:19
18.novembrī Andreja Mamikina vadītajā TV5 raidījumā Bez cenzūras interaktīvajā balsojumā tika uzdots jautājums par Latvijas neatkarības http://mamikin.lv/

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

to Vladimiram - ? 28.01.2010 13:23
Volodja,grāmatās ,medicīnas ,ir aprakstīts,ka no naida izvirduma cilvēks zaudē veselo saprātu un tas ir ar jums noticis.Brisele mums jau 6 gadi ir ikdiena,bet tava Rasejuška te lien kā blsktis pa visām šķirbām lai caur mūsu valsti tiktu tai Briselē kas pašiem i ņe svetjit.Krievija neciviliz'\eta,nedemokrātiska,atpalikusi valsts ar skaudību skatās uz mazo Latviju.Pat JV ,humora fest,utt,NERĪKO savā deržavā,bet rāpo uz atviju.

Jūs taču paši ar savu uzvedību pierādat,ka mātušku Raseju "mīlat"NA SLOVAH un tikai!

Tur drīz būs ĶKF /ķīnas krievu federācija ar Huņ VEI Binu Putina vietā /Tādiem kā jums ,pasaules klaidoņiem,kur maize,tur Rodina, vispār NAV Dzimtenes.Jūs esat ONO.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - Nesaprotu 27.01.2010 18:12
Nesaprotu ... тупой?
dzīvot svešā valstī ar svešu valodu un tās valsts likumiem...
я то живу в СВОЕЙ стране.
А вот Вы, с Вашей "державкой", ее погаными "законами" ГДЕ живете? А Вы же не в Латвии живете, а не на земле, не среди Народа Латвии.

Что Вам Латвия, ее народ... У Вас есть ВАЛСТС с танками, пушками, полициями, земессаргами, и большой дубиной валстс валоды. И Вы грабите, убиваете Народ Латвии, разрушаете Мою землю!

Вы, и Ваша валстина- ВРАГИ, оккупантьы, захватчики.
Валите домой, в свой Брюссель.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - pamela 27.01.2010 18:05
Вот так вот. Ложь!
Пойдем по порядку
1. ...ļāva terorizēt Podrabiņiku... это ложь.
государство не может запретить, и не должно запрещать кому-либо высказываться о статье Подрабинека и его взглядах. Но прокуратура начала дело не против Подрабинека, а против движения "Наши". ссылку искать?
2. tas arī būtu izdarīts... Бу-у-у-ту... :-) если бы у бабушки был пенис, она была бы дедушкой.
3. KUR Krievijā opozīcija... в жопе! а знаете почему? Да задолбали россиян Киселевы-Шендеровичи своими "власти ХОТЯТ". То есть теми же "бу-у-уту"
4. Cik žurnālisti ir apšauti Krievijā... А действительно, прикинем! в процентах от общего числа! Давайте цифры!
5. Mamikins te jūtas varens,nesodāms,JO atrodas Eiropas valstī...
Але!!! Вы с Луны? Да его УЖЕ ОСУДИЛИ! Требуют с него штраф.
6 MĀTUŠKA fiksi noreaģētu... опять Бу-у-у-ту... :-)
7. ... Ļimonova likteņa variantā... Или его соратника Линдермана-Абеля? :-) Забыли про смешную историю с тротилом в кресле?
8. šis dzīvo kļūdīgā valstī... Это ЗАВЕДОМО ЛЖИВЫЙ перевод вопроса Мамыкина! В передаче речь не шла о ...dzīvo kļūdīgā valstī.., это Ваша очередная ложь!
В передаче речь шла о том, что у нас, в Латвии живет ПЛОХОЕ ГОСУДАРСТВО(state ). "Государство" есть СИСТЕМА ВЛАСТИ, а не земля, не народ. Нельзя жить в "системе власти", это абсурд.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pamela>Voldim - Liiga 25.01.2010 12:29
Volodja,tas nu gan nav "LOŽ".,jo tie tavi gosorgani ,ļāva terorizēt Podrabiņiku un tā sieviete no cilvēktiesībām/aizmirsu uzvārdu /,viņu gribēja DUMA izmest no darba.Ja Prezidents būtu Putins,tas arī būtu izdarīts.Medvedjevs tomēr ir civilizētāks demokrāts un nav teicis,ka močīs visus atejā.KUR tagad Krievijā BRĪVĀ prese,TV ,KUR Kiseļovs / Ukrainā !/,kur Šendarovičs /Izraelā/ utt.KUR Krievijā opozīcija ,Ņemcovs,Javlinskis,Rižkovs utt.?Cik žurnālisti ir apšauti Krievijā un ne tikai žurnālisti,bet arī politiķi?Mamikins te jūtas varens,nesodāms,JO atrodas Eiropas valstī.Kaut ko tādu Krievijā viņš pat nepīkstētu,MĀTUŠKA fiksi noreaģētu vai nu Ļitviņenko vai Ļimonova likteņa variantā.Ko ta šis dzīvo kļūdīgā valstī,lai vācas uz dabas pornogrāfiju - Krieviju,kur muti varēs palaist bez bēdu.ES gan esmu pilnīgi pārliecināta,ka tādi MAMIKINI ir katastrofāla kļūda priekš Latvijas ar Jura lentīti smadzenēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nesaprotu - Vladimiram 24.01.2010 10:49
Tā jau nu nav vis,ka Jums nav iespēju dzīvot citur-tepat pāris simt kilometru uz austrumu pusi atroda lielā Krievija ,kur Jums tiks nodrošināts viss-ir dzimtās valodas lietošana ,ir bērniem izglītība tikai un vienīgi dzimtajā valodā.Neviens latvietis nav vainīgs pie tā ,ka Jūs pats esat liedzis saviem bērniem iespēju dzīvot savā vidē un mācīties dzimtajā valodā,to esat izdarījis Jūs pats,ievākdamies dzīvot svešā valstī ar svešu valodu un tās valsts likumiem.Pats fakts ,ka Jūs esat te ieradies vēl neuzliek ne Latvijai,ne latviešiem par pienākumu nodrošināt ne Jums ,ne Jūsu bērniem krievisku vidi.Atstājot savu zemi,ir jārēķinās ar to ,ka visur nav Jūsu valsts valoda ,ne likumi.Un ar to naidu ,ko Jūs te demonstrējat,nekā nav iespējams panākt Krievijas kārtības iedibināšanu Latvijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nibiru 23.01.2010 14:53
Nu ko, diskusija tikai kārtējo reizi apliecina to, ka latvieši savā valstī spiesti dzīvot kopā ar tādiem sumpurņiem kā šis pats "Vladimirs." Un lai gan Latvijā dzīvojošie kolonisti savā lielākajā vairumā nav tik briesmīgi kā šis konkrētais eksemplārs, tomēr viņš kopumā lielā mērā iezīmē kolonistu uzskatus.

Un neko ar to izdarīt nevar. Nevar, piemēram, juridiski konstatēt, ka savas ilgās dzīves laikā viņš tā arī nav apguvis latviešu valodu, līdz ar to uzskatāmi demonstrēdams savu nicinājumu un naidīgumu, pret latviešiem. Uz šī konstatējuma pamata izsniegt viņam izbraukšanas rīkojumu no valsts un mēneša laikā viņa smirdēšana šeit izbeigtos, bet turpinātos kādā Omskā vai Tambovā.

Diemžēl dzīvojam valstī, kurā ir tikai tiesības, bet nav nekādu pienākumu. Tādēļ nelegālajiem migrantiem nav pienākumu uzvesties kā cilvēkiem un par to viņiem neko izdarīt nevar....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - pamela 22.01.2010 20:23
ложь, от первого до последнего слова.
Почитайте про казус Подрабинека. О позициии государственных органов России.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - Nu 22.01.2010 20:11
1. Neviens jums vispār nav licis šeit dzīvot
ложь. неграждане могут жить только в Латвии, в отличие от Вас.
Если Вам я не нравлюсь- валите жить в свой Брюссель.
2. Вы не разрешаете моему ребенку учиться на родном. Хотя я плачу налоги на равне с Вами. Так Вы указываете мне КАК ЖИТЬ, вторгаетесь туда, где Вам нечего делать.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pamela - Mamikinam 21.01.2010 16:55
Tēlaini izsakoties ,jau viens šis teikums ,raksturo jūsu būtību un intelekta līmeni.Tāds neatzīts Latvijas ŅEVZOROVA + Linderma'ņa krustojums.Šķiet,ka neviens,ieskaitot Kleckinu,jums nav licis to darīt,jo savu higiēnu cilvēki veic civilizētā veidā ,nevis ar jūsu metodēm piedāvātajām.Latvija jums ir tāda politiska ELDORADO,kur var spļaut virsū visām ētikas un morāles normām/arī žurnalistikā/ lai uzpūstu savu narcisa "ego". un realizētu savu PR.Putins jūs filsi ЗАМОЧИЛБЫ В ТУАЛЕТЕ !Te jūs jūtaties ĻOOOTI varens,zinot,ka par to nekas nebūs,bet krievi JUMS darīs to,ko atsakaties darīt kādam.Nožēlojama amēba!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nu - Vladimiram 21.01.2010 16:06
šinī gadījumā Jūs izmantojat izdevību lietot "krievu melus".Neviens jums vispār nav licis šeit dzīvot ,kur nu vēl norādīt kā dzīvot Tie arī ir meli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - анонимному нацисту 21.01.2010 15:03
Un ko Jūs vispār par mums zināt...

я живу на свете долго. и смотрю на вас до-о-олго!

vienīgajā krievu patiesībā...
Правда она не бывает "русской и латышской"... А вот ложь- бывает!

Хотите примерчик?

gan jau arī kāda 1940.gadā... т-а-ак Вам сколько лет?Если в 40-м Вам было 10 (ну, хотя бы!) то 80...
Если вам меньше, хоть на год то все, что Вы рассказываете про 40-й - Вы не видели.
Это такие же домыслы, как сказки Гитлера. Это пример "ЛАТЫШСКОЙ лжи".

И сказка, что Ne jau mēs esam pie jums ievākušies dzīvot - тоже ложь! Это Вы вломились в МОЙ дом, и указваете мне, как жить на МОЕЙ земле!

Причем, в отличие от сказочек про 40-й, когда я Вам, убогому, что-то там сделал,
я говорю ПРАВДУ, о событиях, которые происходили НЕДАВНО, и происходят теперь.

И про "jūs dzīvojat mūsu izveidotajā valstī" Я не живу в "созданых вами институциях". Вы, может , и живете в "институциях", а я живу на земле!

вам я тоже рекомендую жить на земле, среди народа, а не в институциях среди пилсонисов.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kāpēc tad - Vladimirs 21.01.2010 11:54
Jūs ar saviem komentāriem un rupjībām lienat sarunās ar tiem ,Kas "ņe zasluživajut uvažeņija"?Un ko Jūs vispār par mums zināt ,dzīvodams savā naida pārņemtajā pasaulē un klausīdamies savu elku sludinātajā vienīgajā krievu patiesībā.Ne jau mēs esam pie jums ievākušies dzīvot ,bet jūs dzīvojat mūsu izveidotajā valstī.Un gan jau arī kāda 1940.gadā noslepkavota latvieša dzīvoklī.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - Журналист 20.01.2010 19:35
Но надо уважать собеседников...
-----------------------------------------------

Эти не заслуживают уважения. За 20 лет они себя показали во всей красе!

приведите хоть что-то, за что нам их уважать!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Журналист - Владимир 20.01.2010 17:19
Можно, а по-моему и нужно, не слишком уважать латвийское государство. Но надо уважать собеседников, даже если они, как ни странно, патриоты этого государства. Любую мысль можно высказать вежливыми словами. Грубость - сама по себе аргумент, чтобы не слушать ваши доводы.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - AHA 20.01.2010 15:16
Хотите я свожу Вас на экскурсию в Бикерниекский лес?
там похоронены сотни детей, которых убили ИХ ЖЕ СОСЕДИ!

Вы можете аргументировано показать, что такое невозможно?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AHA - Vladimiram 20.01.2010 15:07
Jūs laikam neesat īsti normāls.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - klerks 20.01.2010 14:25
ба, как заголосил!
А Вы, НЕлюбезный клерк, выступили в защиту моих детей? ГДЕ?
я могу набрать тут СОТНИ оскорбительных и угрожающих реплик. В тьом числе и ВАША!

Я пообещал Вам, что бюуду защищать своих детей от кровавых злодеев, куторые придут их убивать, мотивируя это ВРАКАМИ про "криевсов".

Вы признали, что это лично ВАМ угрожает То есть Вы ОТКРЫТО ЗАЯВИЛИ, что собираетесь УБИВАТЬ РУССКИХ ДЕТЕЙ!

Жалуйтесь в свое гестапо, жалуйтнесь! Вероятно Вы там желаеете найти еще любителей убивать детей?!

Я не в состоянии уничтожить государство, не забывайте. И всех латышей уничтожит - не в состоянии.
Ваш же выпад есть ПРЗЫВ УБИВАТЬ РУССКИХ. Так что если желаеете узнать что про "найдас куринашана" так в зеркало просто посмотрите, да!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

klerks - Portāla www.politika.lv redakcijai 20.01.2010 13:50
Sveicināti! Kategoriski protestēju pret "Vladimira" rupjībām! Ja Jūs neizdzēsīsiet viņa zemiskos komentārus, kuros viņš kurina rasu/tautību naidu un draud arī ar fizisku izrēķināšanos, būšu spiests ziņot SAB (Satversmes Aizsardzības Birojā)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

klerks - Portāla www.politika.lv redakcijai 20.01.2010 13:49
Sveicināti! Kategoriski protestēju pret "Vladimira" rupjībām! Ja Jūs neizdzēsīsiet viņa zemiskos komentārus, kuros viņš kurina rasu/tautību naidu un draud arī fizisku izrēķināšanos, būšu spiests ziņot SAB (Satversmes Aizsardzības Birojā)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

j.tarnovskis - visiem 19.01.2010 18:55
Удивительная близорукость овладевает желающими поучавствовать в реалити шоу Мамикинса.Вроде как и телевизора у них не было и ТВ Быдло Nr5 никогда не смотрели.Если не видели,я обьясню.Основное экранное время ТВ Быдло занято тем,что уже стоит очень дёшёво(советское кино шестого,седьмого сорта) и рекламой.Кто из нормальных будет смотреть такое?Кто из находящихся в здравом уме и,уважающих себя будет общаться с таким “творческим “ коллективом? Но для этого есть Мамикинс.Человек из русского трактира,готовый за целковый(за бабки) всегда : -чего изволите-с?

В русской истории,в конце 1980-х был такой Невзоров Александр ,который своими репортажами на Питерском телевидении первым занялся провокациями.Дошёл до того,что сам в себя стрелял.Рейтинг при этом зашкалил.На этой волне быстро въехал в Думу,а теперь разводит лошадей и уже ни кому ничего не лижет.У нашего ,конечно,кишка потоньше,да мозг пожиже.

Основной приём Провокатора – заставить говорить человека на неродном языке.Не дать высказать до конца мысль.А потом уже использовать ситуацию не для выяснения факта,а для генерации скандала,унижения оппонента и собственного возвышения.A>A

Esmu macījušies krievu skolā padomju laikā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - cits žurnālists 19.01.2010 17:34
.... kurš tad cits vainīgs ???

Во как! Вы не знаете?

В СССР были люди, которые считали, что ввод войск в Афганистан- "историческая ошибка".
И были "клецкины", которые требовали сажать в психушку протестовавших.

и вот теперь вопрос. А что это ПРОТЕСТОВАВШИЕ были "виноваты" во вводе войск, или ГОСУДАРСТВО?

кто был виноват?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - j.tarnovskis 19.01.2010 17:23
Одновременно общность эта всерьёз помышляла и помышляет о мировом господстве...

Ты, латышский ублюдок! Запомни, уродец, что когда вы, кровавая латышня -КГБшня придете нас убивать, с подбными ВРАКАМИ ( а именно для того вы, латыши-сволачиши и придумываете эти враки) то за скебюя постоим.
Да, нас мало, и за нами нет тысяч вооруженных головорезов и американских авианосцев. Но некоторое количесво латышских ублюдков мы завалить сможем. Умоетесь, выродки, кровавыми слезами!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир - klerks 19.01.2010 17:16
JAUNIEŠI NEZINA SAVAS VALSTS VALODU...

Не-а. Это не ИХ государство (state). Почему они должны знать язык ВАШЕГО государства?

Почему Вы считаете, что не ГОСУДАРСТВО существует для людей, а люди для вашего убого АНТИЛАТВИЙСКОГО фашистлянда-латышлянда?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nibiru - Mamikina kungam par Satrversmi 19.01.2010 12:13
Par Satversmi.
Patīkami, protams, ka Jūs tik augstu vērtējat Satversmes pēc būtības garantētās brīvās izteiksmes tiesības. Uzskatu, ka strīdā ar Padomi Jums ir pilnīga taisnība un Jūs to spēsiet pierādīt arī tiesā.

Neskatoties uz to, būtu ārkārtīgi patīkami, ja jūs tāpat cienītu arī visas citas Satversmes nostādnes, kas tajā paustas. Tā piemēram neuzbāztos manas un arī Jūsu valsts prezidentam ar kolonizatoru valodas vingrinājumiem, kā to varējām vērot Jūsu TV raidījumā. Tāpat Jūs varētu uzstāt, lai visas valsts amatpersonas sniegtu Jūsu kanālam intervijas tikai un vienīgi latviski - tā taču ir rakstīts Satversmē! Arī Jūsu raidījumam vajadzētu būt latviešu valodā, jo ir neaprakstāmi vērot kā par Latvijas politiku diskutē svešvalodā! Kaut ko tādu nevarētu iedomāties ne Vācijā, ne Francijā, ne Krievijā. Tās ir tikai un vienīgi okupācijas sekas, kas jānovērš. Citādi visu mūžu nāksies dzīvot šai izvarotajā un liekulīgajā valstiņā.

Tāpat Jums vajadzētu arī atbalstīt pilnīgu mācību pāreju uz latviešu valodu jau no pirmās klases, jo, piedodiet, Latvijas valsts ir neatkarīga jau 20 gadus!

Lūk - tas viss ir Jūsu kā Latvijas pavalstnieka pienākums un arī Jūsu interesēs.

Lūk ko pauž Satversme. Protams, ja to vēlas lasīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nibiru - Mamikina kungam 19.01.2010 12:02
Laikam jau no aptaujas [redzams], ka kaut kas nav kārtībā ar sabiedrību, jo tik liela daļa interaktīvo balsotāju izvēlējās trešo variantu — ka Latvijas neatkarības iegūšanas process bija liktenīga kļūda
-----------
Protams ka nav kārtībā, Mamikina kungs. Un es Jums pateikšu, kas.
Kārtībā nav tas, ka gandrīz trešdaļa pašreizējo Latvijas iedzīvotāju valstī atrodas nelikumīgi. Tie ienākuši aiz krievu tankiem ar vienu vienīgu mērķi - anektēt Latvijas teritoriju un asimilēt latviešus. Tāda politika Latvijā arī tika veikta turpat 50 gadus. Iebraukuši cilvēki milzīgā savā vairākumā šeit izturējās atbilstoši savas iesūtīšanas mērķim - valodu nemācījās un latviešus par līdzvērtīgiem neuzskatīja.
Iegūstot neatkarību, latvieši bija tik naivi un viņu vara tik gļēva, ka valstī tā arī netika veikta deokupācija.
Rezultātā padomju kolonisti turpināja uzvesties kā bija pieraduši. Un latvieši viņiem to ļāva. Un šīs neveiktās deokupācijas sekas esat Jūs ar savu okupantu kanālu, jo nevienam latvietim savā veidotajā raidījumā pat prātā neienāktu stadīt šādu jautājumu. Nu un atbildes bija likumsakarības - mani tas nepavisam neizbrīna, kā arī nesatrauc.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

A>A 18.01.2010 22:07
Ja nebūtu tā briemsā gramatika, būtu ļoti saistoša intervija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

j.tarnovskis - j.tarnovskis 18.01.2010 12:08
Утверждение Мамикинао невозможности его проживания в гражданском обществе справедливо на все сто!Думаю ,и сам он не представляет на сколь точным был его диагноз для русскоязычных.Русскоязычные ,я называю их – кревсы (не путать с krievi) – это внетерриториальная,вненациональная и ,конечно внекультурная общность,образовавшаяся на территории России в конце 19 века,впервые серьёзно заявившая о себе при уничтожении России, как молодого национального государства в 1917 году.Одновременно общность эта всерьёз помышляла и помышляет о мировом господстве.Глупость?Конечно! И можно было бы даже посмеяться , не вспомнив десятки миллионов погибших.Есть,к стати, таковые уже и в этом столетии.

Мамикин прав – не может русскоязычное быдло жить ни в правовом, ни в гажданском,ни в просто цивилизованном обществе.Нет культурных традиций,нет чувства Родины,нет элементарно чувства такта.

Мамикин говорит,что не будет лизать задницу.Что ж?Попозже...Может быть и не будет.Я раньше думал,что поп Гапон ему кумир,но оказалось – *половой*,*человек* из придорожного трактира на Ярославском тракте.

Ему кричат:челове-е-ек.А он,тут как тут – чего изволите?

- Хочем драку заказать и вообще...Могете?

- Могем-с!С превеликим,даже,удовольствием-с.Только ,прошу не прогневайтесь...

-Ну,ясен перец!Отстегни ему ,Фимка ,сколько спросит.

Negatavība dzīvot Mamikinsa pilsoniska,demokratiska un,vispar,civilizētā sabiedrība pilnīgi saprotama.Ļoti precīza diagnoze.Krieviski runaošie (tie nav krievi),vai vienkarši krevsi, tas ir cilvēku kopiena kura izveidojas 19 g.s. beigas. Tai nebija ne kulturas,ne teritorijas ne nacionalitātes.Visas tas sastavdaļas ļava vairakiem avanturistiem sakt no Kriievijas ka nacionalo valsti iznicīnāšanas 1917 gadā. Pēc tām parņema doma par valdišanu visā pasaulē.(9 majs – ļoti cieniga diena) .Neatmet šo domu krievsi ari šodien.Cik milionu upuru atnesa pasaulei ši varena doma ,ari šajā gdsimta Gruzija bija vainiga viņus priekšā.

Mamikins visu to labi zin un saprot.Viņš ir tik pat mežonigs kā visi krevsi,tāpēc viņam pilnigi sveši tādi iēdzieni kā Tēvzeme,Ddzimtene,Himna vai valsts karogs.Viņš ir izglitots kas ļauj viņam bū tciniskam,vissciniskā televizijā.Bet tās nau talants.Gandriz visa prese plašajā Krevijā turas uz ziepju burbuļiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zz 17.01.2010 20:10
"Es, tēlaini izsakoties, nelaizīšu pakaļu" Intervija ar Andreju Mamikinuz

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vēl jau 17.01.2010 18:49
arī jāņem vērā -kad viņš to jautājumu uzdeva?Pie tam labi zinot ,kas ir viņa auditorija un kāda būs atbide.Tā kā, Mamikina kungs,taisnošanās šoreiz nav vietā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

cits žurnālists 17.01.2010 18:37
.... kurš tad cits vainīgs ???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

cits žurnālists 17.01.2010 16:32
Absurds : "Bet mani biedē tas, ka kādam šķiet, ka Latvijas Republikas neatkarība ir liktenīga kļūda. Taču ir cits jautājums — vai žurnālists ir vainīgs, ka viņš uzdeva tādu jautājumu?"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. - mamikins 16.01.2010 16:49
Mēs pārāk daudz uzmanības pievēršam krieviem tajā laikā kad Krievijas pozīcijas pasaulē pasliktinās.Īstā sacensība notiek starp štatiem un ķīnu šobrīd.Šaipus Urāliem Krievijā viss arvien vairāk atgādina bijušo Dienvidslāviju,bet viņpus Urāliem visas dabas bagātības ir ieķilātas ķīniešu bankās pret kredītiem.Krievi tāpat ,kā krievija blefo pārspīlējot savu nozīmi pasaulē.Mums jāļauj Latvijas krievvalodīgajiem vārīties savā sulā,bet nodarboties pašiem ar savām problēmām.Latviešiem būtiski lai valdošā šķira būtu savējie ,nav svarīgi labivai slikti,bet savējie.Mums ir problēmas,kas ir rietumnieciskas pēc būtības nevis pēc mēroga.Šeit ir rietumi,jo te ir bijis protestantism radies vienlaicīgi ar Eiropu.Lai bizantija paliek bizantiešiem un krievvalodīgie paši tiek ar sevi galā.Šeit ir viena nācija-latvieši visi pārējie ir etniskas grupas.Un starp citu Staļins nupat pasludināts par kriminālnoziedznieku,kam viņš patīk,lai 9.maijā svinēt,kā vienus konclāģerus nomainīja citi.Tur arī Mamikinam ceļš ved.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

klerks 15.01.2010 17:51
Es teikšu — ziniet, cilvēkam, kurš ikdienā domā par ļoti sadzīviskām problēmām un nelido kaut kur augstākās matērijās, viņam var būt pilnīgi vienalga, kādās krāsās ir valsts karogs un kādi vārdi ir valsts himnā.

. Es neaicinu viņus, piemēram, pasludināt leģionārus par varoņiem, bet vismaz pacensties saprast jebkura cita cilvēka taisnību.

Krievu kopiena laikam uzskata, ka tā šeit jūtas neērti, sākot no invalīdiem, pensionāriem un beidzot ar jauniešiem, kuri nezina latviešu valodu un kam nav perspektīvas.

Un tagad – mazliet no Ulda Ģērmaņa grāmatas

IZVĒRTĒŠANAI Par mūsu vēsturisko pieredzi Apgāds MEMENTO Stokholmā 1993

Viens no rakstiem ir ar virsrakstu

ANTIBALTISKĀ PROPAGANDA AGRĀK UN TAGAD

Daži U. Ģērmaņa atzinumi šajā rakstā:

”…Taču padkrieviskā anticivilizācija (prof. A. Zinovjeva termins) astoņdesmito gadu sākumā bija nonākusi ekonomiskā, sociālā un morāliskā strupceļā, aiz kura rēgojās nevis apsolītās kumūnisma virsotnes, bet gan pasaules pēdējās koloniālās impērijas sabrukums. Tāpēc tās vadītāji bija spiesti kaut ko reformēt, un tika aizsākta t.s. pārbūve. … Šīs antikoloniālās un nacionālās kustības avangardā gluži dabiski gāja baltieši, kuriem vēl dzīvā atmiņā bija viņu valstiskās patstāvības laikmets, samārā labi organizēta un polītiski aktīva trimda, un kuru pievienošana Padomju Savienībai joprojām nebija starptautiski atzīta.”

Zviedru ministru prezidents Kārlis Bilds izteicās:

“ … Problēma ir psīcholoģiska. Krievi ir pieraduši būt kungu tauta Baltijā. Viņiem ir grūti akceptēt, ka ar to ir beigas” (Svenska Dagbladet, 18.8.1992).

Un tagad manas pretenzijas dažiem Andreja Mamikina apgalvojumiem intervijā (apstrīdamais ar Bold!):

Pirmkārt – arī parastam cilvēkam (kurš ikdienā domā par sadzīviskām problēmām) NAV VIENALGA, KĀDAS KRĀSAS IR VALSTS KAROGS UN KĀDI VĀRDI IR VALSTS HIMNĀ !!! Jo karogs un himna ir valsts simboli. Ja Krievijai gadsimta laikā ir nomainītas četras himnas, tā nav Latvijas vaina.

Otrkārt – Mamikina kungam kā Latvijas pilsonim ar senču saknēm vajadzētu “vismaz pacensties saprast MAZAS TAUTAS TAISNĪBU ! To sava mūža beigās saprata un publiski izteica Ļeņins.

Treškārt – par jauniešiem (!!!), kuri nezina latviešu valodu. Valodu māca skolā un par valsts līdzekļiem. Pamatizglītība un vidējā izglītība Latvijā IR BEZ MAKSAS!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lēvenhaupts 14.01.2010 15:20
Manuprāt, visa tā histēriskā ķērkšana par starpetniskajiem jautājumiem ir mākslīgi uzpūsta pēdējo gadu laikā.. Kā liecina cilvēces vēsturiskā pieredze, tad etniskie konflikti uzplaiksnī saasinoties nopietnām ekonomiskām un sociālās labklājības problēmām. Tad vienkārši ir jāmeklē grēkāži un parasti tos atrod savos kaimiņos, kas pieder pie citas ticības, tautības utt.

Latvijā nevajadzētu pastāvēt neatrisināmām problēmām starp latviešu un krievu kopienām. Būtībā tām savstarpēji nemaz nav ko dalīt..

(Nav mums Bosnija-Hercegovina un/vai horvātu Krajina..)

Tiesa gan tieši pēdējos gados krievu kopienā ir vērojami vērā ņemami nacionālisma uzplūdi, kas izpaužas dažnezdažādā veidā - 9.maija akcijas, Krievijas karodziņi auto, kolektīvi organizēta Krievijas valstvienības atbalstīšana futbola un hokeja spēļu laikā utt. Tam par pamatu ir divi iemesli: 1) Nacionālā integrācijas politikai valstiskā līmenī netiek pievērsta pietiekoša uzmanība.. Līdz šim tā lielā mērā ir tikusi atstāta novārtā. Latvijas gadījumā šāda politikai vajadzētu tikt risinātai vismaz augsta līmeņa politisku institūtu-subjektu līmenī (jāizveido Nacionālās integrācijas birojs?, Nacionālās Drošības padome utml.) 2) Krievu kopienu Latvijā mēģina tracināt ārvalstu spēki - Putinonkuls pēc Jeļcina 90.-to gadu recesijas atkal mēģina stutēt kārtējo 3.Romas impērijas versiju Kremļa KGBešņiku izpildījumā.. Tas ir nenoliedzams fakts..

Bet kopumā viss būs o.k. Ja cilvēks ir paēdis, tad prāts viņa prāts uz vardarbību īpaši nenesas.. Dzīves kvalitātes un labklājības valsts modeļa pamatā ir IZGLĪTĪBA un elementāra vēlme kaut ko darīt (gribasspēks+uzņēmība).. Viss ģeniālais ir vienkāršs..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

reality 13.01.2010 21:52
ALTERNATIVE:''«droši kritizēju Mamikinu&Co bez apdomas un domāšanas.» Paškritiski. Nu bet padomājiet taču!. Varbūt kāda doma arī Jums paradīsies...'' - LAI DOMĀ TV5, kā piesaistīt un noturēt TV skatītāju ar savu programmu (un izpatikt reklāmdevējam, lai News Corp. iegūst lielāku peļņu ) , jo man kā patērētājam-skatītājam ir arī ļoti daudz citu piedāvājumu-podziņu uz TV pults. Nekā personīga - tikai bizness ( tāpēc jau iesaku ''lielībniekam'' Mamikinam par 'laizīšanu' izteikties/ ''matoties'' krievu valodā - būs lielāks efekts ! ).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

palle 13.01.2010 17:16
Paldies par šo interviju. Žēl, ka esam palaiduši garām iespēju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis > GC 13.01.2010 16:43
>>> Grēcīgs Cilvēks: Un ar tādu attieksmi viņš atklāti iespļava ticīgajiem. Nu bet lai Dievs viņu tiesā.
>>> Grēcīgs Cilvēks: Baznīca ir tik pašpietiekama sistēma, ka izrādīt kaut ko - viņai nav nepieciešams. Jo mazāk saskarsmes ar laicīgo pasauli, jo labāk ticīgajiem, tā ir.
>>> Grēcīgs Cilvēks: Nesakiet nevienam, ka baznīcai vajag kaut ko pasvītrot, atzīmēt par savu piederību valstij, Latvijai. Tas ir absurds. Ja tā, tad valsts pieder vai nepieder baznīcai, bet ne otrādi.
========
Jo vairāk teikumu, jo vairāk pretrunu. Krievijas cars Pēteris I nodibināja sinodi (Священный Синод), t.i. savdabīgu valsts kontrolētu ministriju, kura aizstāja Maskavas patriarhu kā augstākais varas orgāns Krievijas pareizticīgo baznīcā (1721-1917). Arī mūsdienās patriarhs gan ir, bet nabassaite no putinistu režīma uz šo baznīcu ir pietiekami resna un monopolstāvoklis daudzās jomās - nodrošināts. Tā pati Pētera I iedibinātā sistēma turpinās.
Tādēļ pateikt, ka šī baznīca "nepieder valstij" vai ir "pašpietiekama sistēma" ir diezgan jocīgi. Ļedjajeva draudze varbūt ir "pašpietiekama sistēma", kura pārtiek no savu locekļu samaksātajām desmitajām tiesām, bet ne jau pareizticīgo baznīca. Nu jau gandrīz 300 gadus.

Un ja reiz tie Baznīcai piederīgie stāv tik ļoti tālu no laicīgās pasaules, tad galīgi nav skaidrs, ko nozīmē "atklāti iespļāva ticīgajiem"... Runāšana latviski == iespļaušana???

Cienījamais GC, ja jau uzskatāt par tik svarīgu atšķirību starp "tēvu" un "metropolītu", tad mēģiniet saprast, ka mums Latvijā arī ir dažas svarīgas atšķirības. Mums ir Valsts Prezidents, kuru nevienam nebūs nogānīt. Un mums ir arī valsts valoda. Valoda, kurā valsts amatpersonas uzrunā pilsoņus. Neraugoties uz to, vai viņi būtu katoļi, pareizticīgie, luterāņi, baptisti, krišnaīti, dievturi, neticīgie vai brīvdomātāji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alternative reality 13.01.2010 15:42
«droši kritizēju Mamikinu&Co bez apdomas un domāšanas.» Paškritiski. Nu bet padomājiet taču!. Varbūt kāda doma arī Jums paradīsies...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Grēcīgs cilvēks 13.01.2010 15:40
Replika «Tad nu tam»...Aleksandrs nav tēvs, bet Metropolīts. Par staprību palasiet šeit: www.pravoslavie.ru vai www.patriarhia.ru Viņš nav pareiztīcīgas baznīcas galva, bet Krievu pareiztīcīgās baznīcas pašpārvaldītas daļas Latvijā vadītājs. Galva bija un būs Maskavas un visas Krievzemes Patriarhs +Kirills. Etniskumam pareiztīcībā nav nekādas nozīmes, bet runājot «krievi» par pareiztīcīgo baznīcu ideja ir tikai un vienīgi par kanoniskās teritorijas piederību. Līdz ar to «krievu» nozīmē Krievu pareizticīgās baznīcas teritorijā. Baznīca ir atdalīta no valsts un argumenti par valsts (latviešu) vai ārvalstu (krievu) valodām no laicīgām pozīcijām nav nekādas nozīmes. Es nebūtu pret, ja Zatlers apsveiktu baznīcslāvu valodā, tas būtu vispār vispareizākais variants. Tas pats arī par vecticibniekiem. Bet no visām slāvu valodām Zatlers runā tikai krievu valodā, tāpēc tas viņam tika piedāvāts. Un ar tādu attieksmi viņš atklāti iespļava ticīgajiem. Nu bet lai Dievs viņu tiesā. Runājot par etnisko izcelsmi ticīgajiem (kas īstenībā izklausas par arī Dieva nīcināšanu - nu tā, ja vispār stingri pēc visiem baznīcas likumiem spriestu), tad etnisko latviešu ir aptuveni piektā daļa Latvijas Pareizticīgo baznīcā. Bet vēl no statistikas: Rīgas Sv. Sergija Radoņežska klosterī Rīgā mūkenu skaitā dzīvo 12 tautības.Un vēl. Nesakiet nevienam, ka baznīcai vajag kaut ko pasvītrot, atzīmēt par savu piederību valstij, Latvijai. Tas ir absurds. Ja tā, tad valsts pieder vai nepieder baznīcai, bet ne otrādi. Uzreiz redzams, ka labakā gadījumā Jūs pats piederāt «Ziemassvētku draudzei», tas ir tie, kuri iet baznīcā labi ja reizi gadā. Baznīca ir tik pašpietiekama sistēma, ka izrādīt kaut ko - viņai nav nepieciešams. Jo mazāk saskarsmes ar laicīgo pasauli, jo labāk ticīgajiem, tā ir. Pareiztīcīā baznīca mierīgi dzīvos bez Zatlera, Zatlers bez baznīcas - nē, nekad. Un par ticību un pilsonību arī tam nav nekādas nozīmes - tas arguments vispār neiztur nekādu kritiku. Nedaliet vizmaz baznīcā cilvēkus uz pilsoņiem un nepilsoņiem! Pietiek ar Zatleru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

reality 13.01.2010 15:05
>KRISS:''Iedomājieties Mamikina k-gs,...'' - KAS dzīvo Pļavniekos, to ar Krievijā notiekošo nebaidi.... - tur vēl neiet kā kādā Hārlemā....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

reality 13.01.2010 15:02
>IEVA:''JEBKURĀ GADĪJUMĀ APDOMĀ, KO TU VARI PIEKARINĀT ŠIM TE MAMIKINAM'' - MANI saimnieki (tā TV5 mājas lapā) nav globālo korporāciju īpašnieki (kāds News Corp./R.Merdoks), kas rūpējās par visas pasaules nelaimēs iekļuvušajiem (īpaši nedomājot par peļņas procentiem) - tāpēc droši kritizēju Mamikinu&Co bez apdomas un domāšanas. Iespējams, iespējams tāpēc jau NRTV ''pērienu'' Mamikinam&TV5 uzskatu par ''svētīgu'' pamācību, kas globālo korporāciju darbiniekiem liks padomāt - kad rīkot interaktīvās aptaujas (diskusijas) - un, kad nerīkot (intervijas) ? Ceru, ka TV5 skatītāja kritiku TV5 kāds sapratīs - un turpmāk tādas kļūdas neatkārtos ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kriss 13.01.2010 13:16
Iedomājieties Mamikina k-gs, kas ar jums notiktu krievijā, ja jūs kādā tv atļautos apšaubīt krievijas valstiskumu, labākā gadījumā jūs slēptos kaut kur anglijā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tā nu tas ir... - Mamikinam 13.01.2010 13:08
Pareizticīgie nav tikai krievi.Arī pareizticīgās baznīcas galva tēvs Aleksandrs apsveikuma runu LTV-1 teica latviešu valodā,acīmredzot tā parādot ka tie ir visu Latvijas pareizticīgo pilsoņu svētki un runa jāsaka valsts valodā. Tā uzsverot piederību Latvijai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IEVA - reality 13.01.2010 13:06
Aizvakar, piemēram, bija tēma par ratiņniekiem, kuriem pie mums klājas reti draņķīgi: tad nu iedomājies Mamikinu, kas šos cilvēkus intervē visu laiku zvaigādams....Arī par to, ka ziņas pie mums ir draņķīgas (starp citu, visos kanālos), viņš nu nekādi nav atbildīgs, taču, kad intervēja, piemēram, to modes vēsturnieku, kas bija atvedis uz Rīgu Viktorijas laikmeta tērpu izstādi un solīja atvest jūgenda paraugus....JEBKURĀ GADĪJUMĀ APDOMĀ, KO TU VARI PIEKARINĀT ŠIM TE MAMIKINAM, un apskaties pāris raidījumus, ja patīk muldēt!....Žēl tikai, ka anotācijas nav, taču iespējams, ka ņemot vērā datumu, parunās par notikumiem pirms gada....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva - Māris Brants 13.01.2010 13:01
Gribi teikt, ka pareizi dara tie, kas izliekas, ka viss ir kārtībā vai, vēl trakāk, stāsta, ka integrēšanās progresē milzu soļiem (jautājums tikai, kurā virzienā)? Turklāt ar to auditoriju tā ir kā ir- pati regulāri skatos, ja tēma interesē un redzu, ka nebūt neesmu vienīgā latviete...Cita lieta, ka raidījums ir samērā jauns, tāpēc ne visi pirms gada to pazina, lai gan, ja pajautātu tagad....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

reality-IEVA 13.01.2010 12:58
Ieva:''A tu paskaties kādu raidījumu! '' - JA Mamikina&TV5 veidotāji vairāk smaidītu un biežāk teiktu to vienu iz neskaitāmajiem brīnumvārdiņiem (kurus Mamikina kungam mācīja vectēvs), tad es vispār citu TV kanālu neskatītos - kā tikai TV5. Vispār jau regulāri ieskatos-paskatos TV5, redzu, ka News Corp. ar savu darbinieku apmācību nenodarbojas (neinvestē cilvēkos) - drūmas sejas, drūmas ziņas - kur tā 'mīlestība, ticība un cerība ' ?- no globālajām korporācijām nāk baigais... - Lūdzu paskatiesYouTube , kā par mamikiniem smējās nesenā pagātnē:Райкин - Сила слова http://www.youtube.com/watch?v=Qx-f_TeJrFo&feature=related

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

reality 13.01.2010 12:46
>NIKOLAJAM - PAR A.Kleckina ''skolniekiem'' es rakstīju: tēlaini izsakoties - respektīvi, ka Kleckina (vakardienas biedrs - šodienas kungs) paaudzes žurnālistus var uzskatīt par Mamikina kunga skolotājiem - Mamikina paaudzes žurnālisti izauga, apguva zināšanas - 'pieņēmās' prātā, skatoties uz sava laika žurnālistiem. Vai tad spīdošo karjeru neuzstaisīja sev Inkēns ? - Es vēlreiz uzsveru - ''pēriens'', ko Kleckina kungs ir devis Mamikina kungam ir SVĒTĪGS darbs. Ja Mamikina kungs to neapjēgs (iemācīt nevar - var tikai iemācīties), tad droši dosies pa to plato lielceļu, ko jau iemīdījuši '' inkenieši ''. Varbūt Mamikina kungam derētu nākamajos pareizticīgo svētkos 'Kreščeņije' veikt ūdens procedūru, lai attīrītos/stiprinātos - pārāk neaizrautos ar lielīgiem izteicieniem par laizīšanu ( ja tādus izteicienus kāds publiski skaļi saka krieviski - tas liecina par kādu 'šarikovu' līmeņa intelektu ? ).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

linda. 13.01.2010 12:32
Paldies par lielisko interviju, kas nāk īstajā laikā un vietā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris Brants 13.01.2010 12:32
Nu, kāda tur aptauja?! Tam, ko televīzijas liek kadra apakšā, ar aptauju kopīga ir tikai forma. Funkcija ir gluži cita - komunikācija ar skatītāju (savdabīga atgriezeniskā saite) un naudas pelnīšana. Ja žurnālists nestādās priekšā, kāda ir viņa auditorija (kādu atgriezenisko saiti viņš saņems), tad viņa atrašanās šajā pozīcijā ir "liktenīga kļūda" kaut vai no tās pašas naudas pelnīšanas viedokļa.

Nu, bet skatīsimies uz lietām reāli. Žurnālists labi saprot, ko viņš dara un kāpēc. Viņš izmanto esošo konfliktu sabiedrībā savas popularitātes, kanāla popularitātes celšanai, naudas pelnīšanai. Un rezultātu viņš ir sasniedzis. Droši vien, ka tās vienas "aptaujas" ienākumi piespriesto sodu nesedza, taču kopumā konflikts noteikti liek pievērst kanālam pastirprinātu uzmanību (tiesa gan, rungai ir divi gali - TV5 ir latviešu auditorija, kam šī pozīcija var nepatikt - ar to nu jārēķinās, izspēlējot šādu kārti).

Pagājušā gada decembrī palaidu Vislatvijas aptaujā brīvo jautājumu (bez piedāvātajām atbildēm), kas uzskatāms par gada pozitīvo cilvēku un kas par negatīvo (drīsktēja saukt tikai vienu pozitīvo un vienu negatīvo). Un no drusku vairāk kā 1000 respondentiem 3 pieminēja Mamikinu. Kā pozitīvo, protams. Ir kā sīkums, taču, redzot to kontekstu, kādā viņš atradās, panākums ir nopietns - ar Ušakovu gan sacensties nevarēja, taču Ždanoku un Rubiku krievu auditorija bija nosaukusi tikai nedaudz biežāk. Tā kā tautai ir jauns varonis - un starta pozīcijas tādas pašas kā Ušakovam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

otra puse 13.01.2010 11:59
Tā falla nosaukšana par atbrīvotāju pieminekli parādīja šī žurnālista īsto seju. Nevaram izejas pozīcijas veidot vienlīdzīgas ar krievu kopienu. Jo šī ir Latvija un jau pēc valsts nosaukuma ir skaidrs, kāpēc šī valsts vispār ir dibināta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zane_Grīnberga 13.01.2010 11:47
Klapēt ciet vajag visu krievu TV ! Lai brauc uz dzimteni un veido raidījumus !!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva - Adolfo 13.01.2010 11:00
Manuprāt Kleckins ar savu horizontālo taimkodu ir tipisks piemērs tam, kāpēc ierēdņiem un amatpersonām ir jāmaksā maz- mazāk, nekā ir iespējams nopelnīt....Protams, teorētiski var cerēt, ka samaksās daudz un tad iegūsim to vislabāko, tikai nesanāk....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Adolfo 13.01.2010 10:17
Vispār man patīk Mamikina provocējošie raidījumi. Zināmā mērā viņš "kopē" Kleckina seno pieeju - būt draugos ar visiem, bet savu viedokli neaizmirst (tiem, kas jau grasās aurot pretī, piezīmēšu, ka Kleckinu (Kļockinu) zinu jau kopš "Vai viegli būt jaunam?" laikiem, un esmu bijis arī viņa students divus gadus).

Ļoti perfekts bija Mamikina raidījums ar Zadornovu. Visticamāk, Pļavnieku krieveļiem nekad nepielēks Zadornova uzskati, bet visrūdītāko latvju nacionālistu pārsteigtu tās pāris minūtes, kad Mamikins ar Zadornovu sarunājās latviski...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva - reality 13.01.2010 10:00
A tu paskaties kādu raidījumu! Jo Mamikinam ir daudz priekšrocību. Piemēram, tas apstāklis, ka viņš izvelk gaismā ļaudis, par kuriem neliekas ne zinis ne "pareizie" žurnālisti, ne amatpersonas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva - Žurnaļists 13.01.2010 09:58
Nu ja tas devītais maijs ir panākums (un štrunts, ar kādiem līdzekļiem), tad skaidrs, kāpēc Krievijai ir tieši tāds statuss: kā zemei, kas visur jaucas, visiem grib diktēt savu gribu....Bet vispār, ja par tiem panākumiem- kāpēc Krievija 1939. bučojās ar Vāciju? Lai iegūtu laiku? Bet kam? Ja kareivji karam sākoties bija pliki un basi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Журналист 13.01.2010 08:41
Зря Андрей оправдывается. Стоит ли ругать русскую прессу, винить российские СМИ, рассматривать 9 мая только как победу над нацизмом, а не как дань памяти величайшего успеха России в ее истории? Оппонентам ничего не докажешь, а своим обидно читать. Оказывается, "не лизать задницу" относится к Ушакову и Клецкину! Конечно, и с ними надо держаться построже, но это не самые страшные враги рода человеческого в Латвии

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nikolajs 13.01.2010 00:58
To realityVai Mamikins nerunā latviski? Es dzirdēju, ka runā un pie tā ļoti tekoši. Un cik man ir zināms Mamikins nav Kleckina skolēns un pat Mamikinam nav oficiālas izglītības žurnālistikā...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Martins 13.01.2010 00:46
Labs raksts, paldies.
Cik esmu redzējis Mamikina raidījumus, man tie patika, objektīvi un nav pro-krieviski...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

reality 13.01.2010 00:40
KALVIS:''Mamikina šovs ir simptoms, bet Kleckina vadītā NRTP - mūsu TV slimības cēlonis.'' - ATGĀDINĀJUMAM 'slimības' diagnozes noteicējiem - TV5 saimnieki (tā mājas lapā krievu val.) ir 'News Corporation', kas pieder magnātam (super-puper miljardieris ? ) Rupertam Mērdokam - tā kā par estētiku vajag 'apgaismot' tos cilvēkus, kas reāli nosaka estētikas līmeni šai kanālā. Ja Mamikina kungs runātu kādas aplamības, tad globālās korporācijas sistēmā nestrādātu - runā/raksta jau Mamikina kungs skaisti ''Es, tēlaini izsakoties, nelaizīšu ...." (šito tekstu vajadzēja oriģinālā atstāt - krieviski tas skan labāk/precīzāk', precīzāk raksturo attiecības krievs-krievs ? ) - taču atbildību par notikušo/notiekošo degradāciju Pļavniekos ar savu darbošanos nebūt nevēlas saistīt. Ja tēlaini izsakoties ( rupji domājot, pieklājīgi uzrakstot ) - Mamikinu varētu uzskatīt par Kleckina izaudzināto skolnieku, tad labi vien ir, ja ''pērienu'' šis ''skolnieks'' var saņem no sava vecā ''skolotāja'' - kas zin', kādu ''pērienu'' var Mamikina kungam noorganizēt viņa jaunie ''skolnieki'' Pļavniekos, kas uzauguši globālo korporāciju izplatītās produkcijas ietekmē (kur narkotikas un vardarbība netiek uzskatītas par ko sliktu ).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 12.01.2010 23:35
>>> Pēc tam apsveikt valsts televīzijā latviešu valodā. Kad mana kolēģe no TV5 Valsts prezidentam palūdza pateikt divus vārdus “Sčastļivovo roždestva!” un viņš bija gatavs, tajā pašā brīdī prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa vienkārši paņēma prezidenta ķermeni un aizveda prom no kamerām. Ja prezidents ir tik viegli manipulējams tik sīkā un tik nenozīmīgā jautājumā, kas notiek ar valsti?
=======
Mamikins runā aplamības - viņš Valsts Prezidenta konsekventu latvisku stāju nodēvē par "manipulējamību". Baidos, ka cilvēkiem (ja viņi negrib sasniegt TP "vecbiedra" Gundara Bērziņa vulgaritātes līmeni) neklājas gānīties par Valsts Prezidentu. Lojalitātes trūkums pilnīgi acīmredzams.

Ir pašsaprotami, ja Pareizticīgo Baznīcas svētkos apsveikums no LR Valsts Prezidenta ir latviešu valodā. Var jau, protams, vēlēties, lai viņš runātu baznīcslāvu valodā (toties 24.decembrī uzrunātu Romas katoļu baznīcas piederīgos latīniski, bet luterāņus - vāciski). Pareizticīgo baznīcas svētais Jānis Pommers pirms kara vadīja latviešu pareizticīgo draudzes, joprojām Latvijā ir dažādu tautību pareizticīgie - krievi, latvieši, baltkrievi, ukraiņi, grieķi. Pareizticība nav krievu monopols. V.Zatlers manuprāt, jau savlaicīgi ir visu izskaidrojis - kā privātpersona viņš krieviski labprāt runā. Bet ja viņš runā kā valsts amatpersona - tad viņš runās latviski. Jo caur to tiek pasvītrots tas fakts, ka latviešu valoda ir mūsu sabiedrību (jā, arī pareizticīgos krievus, latviešus, baltkrievus, ukraiņus un grieķus) vienojoša lieta. Turklāt vēlētājiem un LR pilsoņiem ir visas tiesības zināt, ko viņu prezidents saka, neizmantojot tulku. Arī Vaira Vīķe-Freiberga runāja latviski - un nekas ļauns tādēļ nenotika.

Aptauja, ko Mamikins tur sataisīja 18.novembrī (ar vēsturnieka Guseva piedalīšanos), protams, bija neētiska rīcība - žurnālistiem ir jāmēģina atspoguļot patiesība objektīvi. Nevis jātaisa kaut kādi dīvaini šovi, kur galvenā autoritāte ir Gusevs un viņa vadītais raidījums nevis atspoguļo informāciju, bet pats kļūst par galveno ziņu.

Cita lieta, ka NRTP nupat ir sacēlusi vētru ūdensglāzē. Turklāt pašas NRTP vadība ir līdzdalīga daudz nopietnākos pārkāpumos - ieskaitot "Putina sistēma" filmas nerādīšanu. Ar cenzūru A.Kleckins nodarbojas nemitīgi - un diemžēl gandrīz vienmēr tas notiek tieši vai netieši Krievijas interesēs. Ja cilvēkam ir verga dvēsele, tad nav jāaizņem valsts amats NRTP. Joprojām Latvijas televīzijā izmanto sinhrono tulkošanu nevis subtitrus. NRTP par to vien vajag padzīt! Latvijas valsts ir ES un NATO dalībvalsts, bet mūsu televīzija ir kā Krievijas provincei. Domāju, ka Latvijas nodokļu maksātāji ir pelnījuši, lai televīzijā VIENMĒR rādītu subtitrus latviski (līdzīgi kā to dara ziemeļvalstīs).

Mamikina šovs ir simptoms, bet Kleckina vadītā NRTP - mūsu TV slimības cēlonis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

reality 12.01.2010 23:00
'' Bet mani biedē tas, ka kādam šķiet, ka Latvijas Republikas neatkarība ir liktenīga kļūda. Taču ir cits jautājums — vai žurnālists ir vainīgs, ka viņš uzdeva tādu jautājumu? '' - VAI ta vieni žurnālisti '' vainīgi '', ka šodien sabiedrībā zināšanas par vēsturi ir tik' ‘’augstā’’ līmenī ? Mamikina kungs pašlaik dzenas pēc sensācijām, cenšas ''uzkurināt'' nu ļoti ''zinošo'' skatītāju publiku, taču diskusiju 18. novembrī nerīkoja - vienu ''zinošu'' ekspertu uzaicināja izteikties. ''Pēriens'' jāsaņem - un jābūt pateicīgam A.Kleckina (Kļockina) kungam par doto mācību, galu galā žurnalistikā A.Mamikins ir tikai iesācējs (salīdzinot ar A.Kleckinu). Cerams, ka pēc šī gadījuma un kritikas A.Mamikina raidījumi kļūst saturīgāki - un god.kunga profesionālais līmenis paaugstināsies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

EG 12.01.2010 21:00
Ļoti laba intervija un idejas,ko A.Mamikins izteica. :

Saistītie raksti
Soks 255x203

NRTP — ar cenzūru 4 Autors:Anete Erdmane

Zivis 255x203(2)

No skolas sola 29 Autors:Linda Curika

Ienaidnieks ir tuvu! politika.lv

Vēstures okupētie politika.lv