Atslēgvārdi:

Dieva tā kunga iPod aplikācijas, MP3 kolekcija un Facebook konts -- pārdomas sestdienā 27

Labdien, lasītāji!

Uzjautrina, bet patiesībā nemaz tik ļoti, ziņa, ka Saldus pusē ļaudis, kas organizē rokfestivālu "Saldus saule," ir nolēmuši, ka uz brīdi festivālā piedalīties aicinātā somu rokgrupa Lordi tomēr netiks aicināta piedalīties festivālā. Kāpēc? Jo, tā mums ziņots medijos, 11 garīdznieki, kuri tā vai citādi ir saistīti ar minēto pilsētu, ir iebilduši. Rakstu "tā vai citādi," jo visā Saldus novadā ir knapi 30 tūkstoši dvēseļu, jādomā ka daļa minēto ganu to apkalpo kā vienu no vairākām vietām, kur tie darbojas. Bet, tādējādi vai citādi, melnsvārči ir nolēmuši, ka Lordu mūzika ir "destruktīva." Pēc tam, kad festivāla organizētāji nolēma atteikties no Lordiem, mācītāji priecājās: "Saldus ir mūsu pilsēta, un mums jārūpējas par tās garīgo labklājību." Nu, cik ļoti jauki.

Iesaki citiem:

Nedz Saldus novada mājaslapā nedz arī Biļešu paradīzes mājaslapā nekas īpašs par gaidāmo festivālu patlaban nav teikts -- vienkārši ziņa, ka būs un viss. Zināms, pasākums notiks Saldus Kalnsētas parkā, biļetes maksās 15 un 10 latus. Rokfestivāla lapā Draugos.lv varam uzzināt tikai to, ka "uz vairākām skatuvēm uzstāsies labākie pašmāju rokmūzikas izpildītāji un grupas, kā arī pasaulslaveni ārzemju viesi. Festivālā 8. jūlijā uzstāsies arī pašmāju pagānmetāla grupa "Skyforger". No "pasaulslavenajiem ārzemju viesiem" acīmredzot festivāls jau paguvis atbrīvoties. Tā vietā notiek priecāšanās par "pagānmetāla" grupu.

Laikam tomēr ir jābūt uzjautrinātam. Saldus puses garīdznieki ir nolēmuši satraukties par somu rokgrupu, kura nekad, tajā skaitā arī tad, kad viņi uzvarēja Eirovīzijas konkursā (tas, ja gadījumā Saldus melnsvārčiem ir paslīdējis garām, ir tāds liels dziedāšanas festivāls, kurš reizi gadā notiek kādā Eiropas pilsētā un pēc tam darba ļaudis balso par sev tīkamāko dziesmu -- pirms pāris gadiem tīkamākie bija Lordi) -- lūk, pat tur viņi nekad nav slēpuši to, ka paši sevi aprauga ar ļoti krietnu humora devu. Grupas vadītājs, "Misters Lordi," ir paskaidrojis, ar ko viņš un kolēģi nodarbojas: "Saliec kopā grupu, kuru tu vēlies redzēt uz skatuves. Komponē dziesmas, kurām tu labprāt dziedātu līdz. Tas būtībā ir viss, ko mēs darām." Nezinu, kas Saldus melnsvārčiem tur nepatīk. Savukārt "Skyforger," kuri reizēm dzied par tradicionālajiem latviešu dieviem un dieviņiem -- tur garīdzniekiem nekas nav iebilstams? Grupa, kura pilnīgi noteikti neatbalsta baznīcas jēdzienu "viens vienīgs Dievs" -- tas ir OK, bet somu grupa, kura dzied smago metālu, pie tam savā daiļradē lietojot pat ļoti garīdzniecisko vārdiņu "aleluja" -- tā nu ne? Jāsaka, prātiņ, nāc mājās. Vai arī varbūt -- liekulība melnsvārcim nav pati atraktīvākā no rakstura īpašībām.

Un vēl. Nevienu Skyforger dalībnieku nepazīstu, bet, ja pazītu, es viņiem teiktu Veči, arī Jums nav ko meklēt uz skatuves, kuras saturu ir noteikusi reliģiska cenzūra. Tās senās baltu ciltis, par kurām Jūs dziedat savās dziesmās, tieši cīnījās pret jēdziena "viens vienīgs Dievs" ieviešanu baltu teritorijās, un te nu mēs redzam, cik "tālu" nākamajos 1000 gados esam tikuši. Esam tikuši tik tālu, ka rokfestivāla repertuāru diktē rakstu mācītāji un nevis cilvēki, kuri kaut ko sajēdz no roka mūzikas. Citiem mūziķiem Saldus festivāls šogad būtu jāboikotē un konkrēti.

Jo vai kāds tiešām tic, ka Dievs savās debesīs kolekcionē MP3 klipus no interneta un ir nolēmis, ka Viņam Lordi nepatīk (Viņš tajā gadā Eirovīzijā balsoja par mūsu pašu Cosmos puišiem, jo, kā mēs visi zinām, Dievs ir latvietis un puiši no Cosmos taču tik smuki nodziedāja tik mīļu dziesmiņu par sirsniņu, piedevām komplektā ar lelli)? Vai Dievam ir iPad un iPhone un Viņš tikpat azartiski, kā visi pārējie, meklē aplikācijas? Vai Viņam ir savs Facebook konts? Ko Viņš dara, ja kāds Facebook klients Viņu "pabiksta"? Vai viņš biksta pretī? Vai Dieva bikstīšana nav daudz spēcīgāka par grēcīga cilvēka bikstīšanu? Bail domāt.

Šajā kontekstā jāmin arī kaut kas no jaunākā britu žurnāla The Economist numura. Gribu ļoti uzsvērt, ka šoreiz tekstu neesmu rakstījis es vai mistiskais "KS," par kuru pēdējās dienās tik lielu histēriju ir cēlušas tādas anonīmas personas, kā Kurmītis/Andris_2 u.c. Runa ir par grāmatas recenziju. Britu profesors Edvards Dolniks ir sacerējis grāmatu, kas saucas "Pulksteņa mehānisma Visums: Īzaks Ņūtons, Karaliskā asociācija un modernās pasaules piedzimšana." Grāmatā stāsts ir par rietumu civilizācijas pirmajiem zinātniekiem. Recenzents raksta: "Varētu padomāt, ka 17. gadsimts nav pats redzamākais kandidāts titulam 'ģēniju laikmets.' Tā bija pasaulē, kurā visi bijās Dieva un pilnīgi viss, sākot ar plūdiem un beidzot ar komētām, bija uzskatāms par greizsirdīgas un bargas dievības neizdibināmās (un neapstrīdamās) gribas izpausmi." Šajā pasaulē dzima tādi zinātnieki, kā Gotfrīds Lībnics, minētais Ņūtons un Johans Keplers, un tieši par spīti pārliecībai, ka viņi ir ķeceri, šie cilvēki pierādīja, ka pasaulē ļoti daudz kas notiek tāpēc, ka tā ir iekārtota pati pasaule. Ja gribat, tāpēc, ka Dievs to tā radīja, bet vēl ticamāk tāpēc, ka ir tādas lietas, kā fizika, ķīmija, ģeoloģija un matemātika, ar kuru palīdzību var pierādīt, ka kaut kas konkrēts notiek konkrētu cēloņu, nevis nezināmas dievības gribas dēļ. Ņūtona šedevrs Philosophiae Naturalis Principia Mathematica (Dabas filozofijas matemātiskie principi) sacerēts 1687. gadā, tātad -- pirms 324 gadiem, bet tajā aprakstītie principi vēl šobaltdien veido pamatni tam, ko cilvēki zina par pasauli. Ņūtona aprakstītie vienādojumi tiek izmantoti tiltu celšanā, kā arī kosmonautikā. Taču garīdzniekiem viņš nepatika, jo viņš apstrīdēja to, kas bija rakstīts bībelē, tajā skaitā arī to, ka viss tas, ko mēs ap sevi redzam, tika izveidots sešu dienu laikā, pēc kurām Dievs atpūtās un droši vien Facebookā paspēlējās ar savu fermu (tas nekas, ka Facebook kā tāds parādījās tikai vairākus tūkstošus gadu vēlāk -- Dievam nekas nav neiespējams).

Zināmā mērā viena cilvēces daļa laikā kopš Ņūtona ir regresējusi. Manā dzimtenē Amerikā ir viens kristietības spārns, kurš ir pārliecināts, ka viss zināmais ir bībelē, ka tajā pilnīgi katrs vārds ir burtiska patiesība, un bībele patiesībā ir vēstures grāmata, kurā viss ir izstāstīts no a līdz z. Ir patiešām uzjautrinoši vērot, kā šie ļaudis pinas skaidrojumos par to kā, ja pasaule tiešām ir tikai 7000 gadu veca, jo "tā ir teikts bībelē," būtu skaidrojami, piemēram, dinozauri. Taču salīdzinājums ar zinātni šiem cilvēkiem tomēr nekad nenāks par labu. Nav pasaule 7000 gadu veca. Tā ir miljardiem gadu veca. Tas neatņem iespēju ticēt augstākam spēkam, bet nekur bībelē nav rakstīts, "Tev būs iet un tapt pēc iespējas nezinošākam un stulbākam." Un kaut kas no bībeles būtu krietni jāpievelk aiz matiem, lai tur atrastu "Tev būs iet un neļaut rokgrupai no Somijas uzstāties uz savas skatuves, bet tas nekas, ka tur uzstāsies kāds, kas sevi apraksta ar vārdu 'pagāns.'"

Saldus rokfestivāla rīkotāji ir smagi kļūdījušies, un viņi būtībā ir nolieguši visu to, kas ir roknrola mūzikas pamatā. Vai kāds var iedomāties, ka Miks Džegers, Stīvens Tailers vai Roberts Plānts (Saldus melnsvārčiem paskaidrošu -- attiecīgi grupas Rolling Stones, grupas Aerosmith un grupas Led Zeppelin solisti) būtu akceptējuši domu, ka garīdznieks var noteikt, ko un kur un kad viņi dzied? Nu, nē. Saldus rokfestivāla rīkotājiem vajadzētu smagi, smagi kaunēties.

Un, starp citu, Lordi jau reiz Latvijā uzstājās, tas bija 2007. gadā Sapņu fabrikā. Ja atmiņa neviļ, toreiz pat Romas katoļu kardinālam nekas par to nebija sakāms.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (27) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 25.03.2011 15:02
Sveiki, Guntar. Jā, tieši tā es apgalvoju. Kas Jums tur nesaprotams?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Guntars 21.03.2011 17:02
Sveiks Kārli, vai tu patiešām apgalvo, ka Bībele ir pretrunīga?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

driks 21.03.2011 15:08
Nu, ko, Streip, Tu arī uzķēries uz šo festīšu rīkotāju lētās makšķeres? ;)
Un jau saspringi un paguvi visus aplamāt :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


fzss 21.03.2011 13:17
ar zinātni ir tā -jo tu vairāk zini, tad arī zini , ka vēl vairāk nezini:D kristīgai reliģijai ar zinātni maz sakara- tur vairāk ir ētiskā filozofija:D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Gunars 21.03.2011 10:38
Kopš kura brīža Leibnics(Laibnics?) kļuvis par Lībnicu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis - Kārlis Streips 20.03.2011 20:44
Streipa kungs, neesiet nu slinks un palasiet Jūsu paša pasenā blogā, kur komentarā esmu uzrakstījis visu visai sīki. Un mana "darīšana gar to" ir tāda patikā Jūsu. Un nevajag tūlīt likuma nepilnību nosaukt par diskrimināciju. Man VAR būt savs viedoklis. Paldies vismaz Jums, ka neesat nolamājis mani, kā to sētas puišeļu līmenī darāt ar citiem citādi domājošiem. Kāpec nevar "tradicionālajā nozīmē? Ja es, nedod Dievs, būtu piedzimis akls, es nekadi nevarētu stradāt par šoferi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 20.03.2011 20:28
Nu vienīgais kopīgais "Lordiem" ar "Skyforger" ir tas, ka gan vieni, gan otri spēlē to, pret ko "īstenajiem" kristiešiem rodas iebildumi....Jo tiem "Lordiem" līdz mūsu "Skyforger" augt un augt....Bet visiem iebildējiem derētu pieprasīt vismaz tādu kārtīgu eseju, kur tiktu paskaidrots, kas tad "Lordos" utt. ir tāds slikts. Un kārtīgi paskaidrots, nevis pēc principa "tāpēc, ka kāpēc sākas ar "k"." Jo pašlaik ir aizdomas, ka pret "Skyforger" neiebilst tāpēc, ka nav klausījušies, jo tie taču tikai latvieši....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > anglosaxis 20.03.2011 15:48
Kāds gabals Jums nokristu, ja es ar savu draugu salaulātos "tradicionālajā" nozīmē? Kāda Jums gar to ir darīšana? Paldies, ka vismaz saprotat, ka pret gejiem patlaban ir diskriminācija, bet tomēr.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - Nemesis Nibiru 20.03.2011 14:56
Man absolūti nav nekādu negatīvu emociju pret homoseksuāliem cilvēkiem, vienīgi nedomāju, ka vajadzētu atļaut viņu laulības šī vārda tradicionālajā nozīmē. Toties domāju, ka vajadzētu kādu likumu, kas noregulētu viņu mantiskās utt. attiecības, bet par šo jautājumu esmu jau rakstījis, tāpēc neatkārtošos. Un manu reizēm Streipa kungam nedraudzīgo komentāru iemesls nekādi nav viena vai otra seksuālā orientācija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

BOD 20.03.2011 14:04
no BNS: ''Festivāla “Saldus Saule” rīkotāji paziņojuši, ka somu grupa “Lordi” uzstāsies vasarā gaidāmajā festivālā, bet iepriekš publiski izspēlētais atteikums mūziķiem vietējo mācītāju protestu dēļ esot mārketinga triks lielākai uzmanības piesaistīšanai.''

lai ieskrienas pret sienu ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


babajs 20.03.2011 14:04
Nav atsauce uz info avotu, bet izskatās, ka tas būs bijis kaut kāds [vecais] triks ar tautas muļķošanu un mārketingu http://truemetal.lv/forum/122940-saldus-saule-ar-skyforger-b...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kāja 20.03.2011 12:25
Un man likās, ka kaut kas tāds ir iespējams tikai Polijā ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Nemesis Nibiru 20.03.2011 10:12
Anglosaksi ja jau tu esi pieņēmis tādu iesauku,tad būtu jāzin ka mūsu dienu anglosakši pret gejiem un lezbietēm kopumā izturas daudz iecietīgāk.Piedevām eiropā baznīcas tukšojas,jo kāpēc jāmaksā draudzei,ja reliģiskās emocijas var dabūt tīmeklī.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 20.03.2011 09:45
Misters Ņūtons bija reliģiskas ievirzes vīrs, kurš Bībeles pētniecībai veltīja ne mazāk laika kā dabaszinātnēm. Misters Ņūtons lasot Bībeli izdarīja secinājumus, ka daudzas baznīcas dogmas nepamatojas Bībelē, vai izmanto tos Bībeles fragmentus, kuri ir atzīti kā 10.gadsimta iestarpinājums.
Misters Ņūtons noliedza arī trīsvienību un ticēja tikai vienam Dievam, cik nu viņam bija saprašana par monoteismu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eriks 20.03.2011 02:05
Pilnīgs sviests nekā tur tāda nav ko vajadzētu aizliegt , attiecīgi festivāla rīkotājiem vajadzēja viņus visus pasūtīt un beigta balle , kāpēc viņi to neizdarija ? hmm .Bet Lordi eirovīzijā bija labi vismaz kautkas jauns tam festam.Jums tikkai toreiz vajadzēja piesolīt ka ja viņi uzvarēs tad apēdīsiet savu cepuri vai kautko tamlīdzīgu tad gan būtu podi lieli :).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


marss 19.03.2011 21:44
lordi skjiet ir tāda maza, rūcoša brigāde, kas tīri labi iekļāvās pat eirovīzijā (a kur tur bija lielie kunga kalpi) :)
Salīdzinot ar visu to 21gs haosu, kas darās apkārt nāk smiekli par šo gadījumu ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Don Basilio 19.03.2011 19:41
Man atkal likās interesanti, ka ne JP, ne baznīcas neprotestēja pret Merilina Mensona koncertu Rīgā.Viņs, galu galā, ir Sātana baznīcas likumīgs priesteris, nevis kāds, ko par sātanistu vienkārši lamā. Pat toreiz LPP līdzpriekšēdētājs I.Godmanis to koncertu apmeklēja.:) Un viņš jau nu gan no rokmūzikas šo to saprot ( iespējams vairāk kā no politikas).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > anglosaxis 19.03.2011 17:48
Pirmkārt, manas pretenzijas ir pret festivāla rīkotājiem, jo, kā rakstīju blogā, ir grūti iedomāties citu brīdi, kurā rokeri ir pakļāvušies melnsvārčiem. Bet, kas attiecas uz manu "naidu" pret baznīcu, kāda būtu Jūsu attieksme pret iestādi, kura noliedz Jūsu tiesības eksistēt? Runa nudien nav par geju un lezbiešu laulībām. Runa ir par kaut ko daudz, daudz plašāku. Runa ir par tiem kristiešiem, kuri nekad nav izlasījuši Jāņa ev. 7. nod. 16. pantu un patiešām sapratuši, kas tur ir teikts un rakstīts. Runa ir par tiem kristiešiem, kuri Bībeli izmanto, lai noraidītu citus un konkrēti lai melotu (sektas Jaunā paaudze aktīvisti, kuriem neiztrūkstoši ir transparenti, uz kuriem ir teikts, ka 80 procenti visu HIV/AIDS pacientu ir geji -- tā ir vienkārša melošana). Par attiecībām starp zinātni un reliģiju būtu vajadzīga daudz plašāka diskusija, vien patlaban teikšu lūk, ko: Atšķirība starp tām divām ir tāda, ka zinātne aplūko to, kas ir un meklē jaunus faktus, kas to apliecina vai neapliecina. Savukārt ticība vispirms domā pati par sevi un tad atmet visu to, neatkarīgi no tā, vai runa ir par faktiem vai ne, kas tai neatbilst. Skat. blogā rakstīto par "pārliecību," ka zemes lode ir 7000 gadus veca. Zinātnei un ticībai nav jābūt pretrunā, nē, bet tikai tādā gadījumā, ja zinātnieks ir ticīgs un šīs divas jomas nejauc. Jo, ja labs kristietis var būt tikai tāds, kurš uzskata, ka evolūcija ir muļķības, Ādams un Ieva rotaļājās ar dinozauriem, un katrs vārds pagalam pretrunīgajā Bībelē ir svēta patiesība, tad zinātnieks no tā neiznāk un neiznāks nekad. Saku atkal - zinātne meklē faktus. Ticībai tie nav svarīgi. Un, pēdīgi, ja Šlesers Latvijā būtu gejs un praida aktīvists, tad viņš noteikti nebūtu Saeimas deputāts un man par viņu nebūtu jāraksta vispār, kur nu vēl slavas dziesmas. Un Jums nav taisnība, ka Šlesera gadījumā mans galvenais jautājums ir par to, ka viņš ir nolēmis, ka politikā var iegūt vairāk punktu ar homofobiju, nevis ar toleranci. Iebildums ir par to, ka viņš ir karognesējs visam tam, kas patlaban Latvijas politikā ir garām, sevišķi domājot par politiķu patvaļu un par nepotismu. Jauku Jums atlikušo dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - Kārlis Streips 19.03.2011 17:26
Sākšu ar to, ka Saldus garīdznieki tikai izteica savu viedokli. Vai viņiem tāds nedrīkst būt? Par somu grupas dalības atsaukšanu visas pretenzijas būtu jāvērš pret festivala rīkotajiem. Bet tā būtu mazākā bēda. Skumjākais ir tas, ka Jūsu spriedumu par Dievu ir vienā limenī ar padomjlaiku ateistu argumentiem (kaut arī atzīstat Augstāku Spēku) - mūsu kosmonauti bija kosmosā, nekāda Dieva tur nav. Ja kāds par Dievu spriež ka par vecīti ar garu bārdu, kas sēž uz mākoņa maliņas - skumji. Mūsdienu zinātne jau sen ir atzinusi, ka tā nav pretrunā ar Dievu. Zinātne pēta vienu lauku, teoloģija citu. Vai galvenais nebūtu jautājums - kas un kāpec es esmu? Kāda ir tā jēga? Zinātne šodien skaidro ļoti daudz ko, bet paši zinātnieki atzīst, ka nespēj izskaidrot, kurā brīdī matērija ieguva garu - t.i., radās DOMĀJOŠA radība, cilvēks. Reliģijas radīšanā ir piedalījušies cilvēki, tātad, grēcīgas būtnes, tāpēc baznīcai daudz ko var pārmest. Arī garīdznieki ir grēcīgi, kā mēs katrs. Tomēr Jūsu naidam bret baznīcu Latvijā ir ļoti vienkāršs, pat banāls izskaidrojums. Latvijas kristiešu vairums nepieņem geju un lesbiešu laulības. Un tāpēc Jūsu nepatika - varbūt saprotama, jo esat tikai cilvēks, tomēr nožēlojama, ka nespējat nostāties tai pāri. Nevilšus rodas iespaids, ka, ja Šlesers būtu gejs un aktīvs praida atbalstītājs, tad Jūs dziedātu viņam slavas dziesmas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - Kārlis Streips 19.03.2011 17:26
Sākšu ar to, ka Saldus garīdznieki tikai izteica savu viedokli. Vai viņiem tāds nedrīkst būt? Par somu grupas dalības atsaukšanu visas pretenzijas būtu jāvērš pret festivala rīkotajiem. Bet tā būtu mazākā bēda. Skumjākais ir tas, ka Jūsu spriedumu par Dievu ir vienā limenī ar padomjlaiku ateistu argumentiem (kaut arī atzīstat Augstāku Spēku) - mūsu kosmonauti bija kosmosā, nekāda Dieva tur nav. Ja kāds par Dievu spriež ka par vecīti ar garu bārdu, kas sēž uz mākoņa maliņas - skumji. Mūsdienu zinātne jau sen ir atzinusi, ka tā nav pretrunā ar Dievu. Zinātne pēta vienu lauku, teoloģija citu. Vai galvenais nebūtu jautājums - kas un kāpec es esmu? Kāda ir tā jēga? Zinātne šodien skaidro ļoti daudz ko, bet paši zinātnieki atzīst, ka nespēj izskaidrot, kurā brīdī matērija ieguva garu - t.i., radās DOMĀJOŠA radība, cilvēks. Reliģijas radīšanā ir piedalījušies cilvēki, tātad, grēcīgas būtnes, tāpēc baznīcai daudz ko var pārmest. Arī garīdznieki ir grēcīgi, kā mēs katrs. Tomēr Jūsu naidam bret baznīcu Latvijā ir ļoti vienkāršs, pat banāls izskaidrojums. Latvijas kristiešu vairums nepieņem geju un lesbiešu laulības. Un tāpēc Jūsu nepatika - varbūt saprotama, jo esat tikai cilvēks, tomēr nožēlojama, ka nespējat nostāties tai pāri. Nevilšus rodas iespaids, ka, ja Šlesers būtu gejs un aktīvs praida atbalstītājs, tad Jūs dziedātu viņam slavas dziesmas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Andrim_2 19.03.2011 15:31
Andri, falsifikācija nav notikusi arī tajā nozīmē, par ko Jūs tik ļoti esat satraucies. Ekonomista mājaslapa nav Dienas mājaslapa tādā nozīmē, ka tur blogu var rakstīt da jebkas. Ekonomista mājaslapā blogus raksta Ekonomista ļaudis, tajā skaitā tie, kuri žurnālā raksta slejas zem nosaukumiem Charlemagne, Bagehot u.tml. Eduards Lūkass Ekonomistam ir rakstījis jau ļoti, ļoti sen. Tas, ka viņš lieto iniciāļus, vienkārši atbilst Ekonomista principam, ka autorus tas neidentificē. Bet šajā gadījumā nudien var teikt, ka apgalvojums arī ir nācis no Ekonomista, jo Lūkass noteikti tur ir savējais, ko, savukārt nevar teikt par Dienas portālu un "Kurmīti." Piedevām, ja Jūs tik tiešām lasāt Ekonomistu, tad Jūs zināt, ka par notiekošo Latvijā šad tad un ar raizēm bijis rakstīts arī pašā žurnālā. Drīzāk Jums būtu jāuztraucas par to, kāpēc vienā vai otrā vietā Ekonomists un tās ļaudis ir tik ļoti norūpējušies par korupcijas līmeni Latvijā. Piekasīšanās pie tā, vai LETĀ un BNS tika ar skrupulozu precizitāti pateikts, kas specifiski ir rakstījis vārdus, kurus Kurmītis tik aktīvi noliedza -- nu, var jau tā, bet tas nozīmē redzēt odu un neredzēt ziloni, kurš tam stāv blakus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Nemesis Nibiru 19.03.2011 15:14
Dievs nespēlē kauliņus,Einšteinam šajā ziņā bija taisnība,toties tagad ir zināms,ka viss Visums ir viens bezdievīgs spēļu automāts un kā tādu to arī aplūko zinātne,jo citu faktu nav.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > boldrix 19.03.2011 14:59
Runa nav īpaši par mormoņiem, jo viņiem ir pašiem savas dīvainības par citplanētiešiem un sazini ko citu. Runa vairāk ir par tā sauktajiem "evaņģēliskajiem kristiešiem," kuri cita starpā mormoņus neieredz un to par sektu uzskata. Šāda veida ļaudis ir ne vien apzināti nezinīši, bet viņi arī ir pirmie, kas rādīs ar pirkstu un teiks "es esmu tas īstenais kristietis, bet tu tāds neesi." Arī tas ir krietni pretrunā tam, kas Bībelē patiešām ir teikts, proti -- mīli savu tuvāko un, ja tici Jēzum, tev mūžīgā dzīvība ir garantēta. Nekur nav zemsvītras atsauces, kurā būtu paskaidrots, uz ko šis solījums neattiecas. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 19.03.2011 13:52
Kārlis Streips > Andrim_2 19.03.2011 13:42 ... bet paredzama gan...
---------------------
To vienmēr esmu teicis arī par Jums.
Patecibā par Jūsu paša pašrocīgi doto iespēju turpināt, vienmer Jūsu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Andrim_2 19.03.2011 13:42
Paldies, ka esat konsekvents. Piesieties pie viena teikuma un par bloga saturu nedomāt vispār. Varbūt esat necila būtne, bet paredzama gan. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Boldrix 19.03.2011 13:32
Domāju, ka lai ticīgos cilvēkus pasargātu no šī nešķīstā ļaunuma ir jānodrošina tas, ka neviens ticīgais nejaušības dēļ nenonāk šajā dēmonu apsēstajā koncertā. Tikmēr baznīcās mācītāji ar savām draudzēm varētu aizlūgt par pazudušajām dvēselēm, kuras neredz Kristus rādīto ceļu.
Par mormoņiem: sava gudrība tur ir, jo cilvēks mazāk zina, jo viņam mazāk uztraukumu, problēmu un iemeslu pesimismam. Trūkums tāds, ka mazinformēti ļaudis bieži kļūst par manipulatoru upuriem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 19.03.2011 13:03
...pēdējās dienās tik lielu histēriju ir cēlušas tādas anonīmas personas, kā Kurmītis/Andris_2 u.c...
-----------------------------
Par manas necilās būtnes sirdsmieru lūdzu nesatraukties.
Satraukties vajag, kāpēc viens no vadošajiem mediju ekspertiem Latvijā ignorē apzinātu nelietību tieši viņa profesionālajā jomā.
Streip, kāpēc Jūs nenosodāt materiāla autorības falsifikāciju, ko vairākkārt tiražējuši BNS un LETA ?!
Vai Jūs par šiem faktiem neko neesat dzirdējis?!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips