Atslēgvārdi:

Cīņas suņi 112

Latvijā parādās sava veida kustības, kas pretendē uz politikas ietekmēšanu. Runa nav par politiskajām organizācijām, bet gan par jauna veida politiskajiem medijiem, kuru piekoptās prakses atstāj vietu šaubām.

Iesaki citiem:

Aprakstot 2004. gada ASV prezidenta vēlēšanu kampaņu, grāmatas Convergence Culture autors Henrijs Dženkinss norādīja, ka likumdošanas grozījumu dēļ ievērojamu ietekmi ieguva neatkarīgajās politiskās grupas (tā dēvētās 527. organizācijas un 501. organizācijas — nosaukums dots pēc to koda ASV Iekšējo ieņēmumu kodeksā). Likums tām aizliedza savas aktivitātes saskaņot ar kandidātiem, kā arī tām bija aizliegts skaidri iestāties par kāda kandidāta uzvaru vai sakāvi. Taču šīm organizācijām bija atļauts kritizēt kandidātus un viņu programmas. Nebija arī ierobežots naudas daudzums, ko tās drīkstēja piesaistīt, un arī politisko kampaņu tēriņu ierobežojumi uz tām neattiecās. „Rezultātā šīs organizācijas kļuva par 2004. gada kampaņas uzbrukumu suņiem (attack dogs),” rakstīja H. Dženkinss.[ 1 ]

Šis stāsts nāk prātā vērojot, kā arī Latvijā parādās sava veida kustības, kas pretendē uz politikas ietekmēšanu. Mūsu gadījumā gan nav runa par politiskajāmm organizācijām, bet gan par jauna veida politiskajiem medijiem, kuru piekoptās prakses atstāj vietu šaubām par darbības principiem un mērķiem. Šie mediji ir drīzāk kā cīņas suņi, nevis sargsuņi.„Redaktors” — tas skan lepni

Mēdz būt uzjautrinoši kā indivīdi, kas plaši pazīstami kā politisko kampaņu vadītāji un cita veida politiskie sabiedrotie, dažkārt medijos tiek pieteikti vienkārši kā „eksperti”. Savukārt viņu dienaskārtība esošajās un bijušajās saistībās tā arī paliek nepateiktas. Šajā virzienā augt un attīstīties iespējas vēl ir plašas — to var manīt brīžos, kad Jurģis Liepnieks vairs netiek pieteikts kā „polittehnologs”, bet gan kā „portāla Puaro.lv galvenais redaktors”.

„Redaktors” izklausās krietni smalkāk un arī politiski neitrālāk. Ko gan citu varētu vēlēties sabiedrisko attiecību speciālists, kura pašreizējos klientus var tikai minēt, klausoties, ko un kā viņš runā. Savukārt kādreizējās apvienības Par labu Latviju portāla redaktors 10. Saeimas vēlēšanu kampaņā Nils Sakss tagad var piedalīties LTV 100. panta Preses klubā, kur uz diskusiju tiek aicināti žurnālisti. Sakss tiek pieteikts kā portāla „puaro.lv komentētājs”.[ 2 ] Pēc tīmekļa vietnes pašapraksta spriežot, viņš līdz ar citu politiski angažētu personu Mārci Bendiku pārstāv „oriģinālos, neatkarīgos un domājošos cilvēkus”.[ 3 ]

Šis ir tas gadījums, kad vairs nevar runāt par diskutablo žurnālistu un sabiedrisko attiecību speciālistu praksi savstarpēji mainīt darbības sfēras. Robežas ir zudušas, nošķīrums starp savstarpēji konfliktējošām aktivitātēm vairs nepastāv. Neviens šāda portāla līdzstrādnieks jau arī necenšas iestāstīt, ka ir objektīvs un savā darbā tiecas ievērot žurnālista profesionālos standartus (lai ko tas arī nenozīmētu). Savu mērķu sasniegšanai šāda medija pārstāvji var darīt to pašu, ko citkārt dara „īsti” žurnālisti un mediju redaktori, vienlaikus, nepretendējot uz rezultāta atbilstību tiem kritērijiem, kas parasti tiek izvirzīti netkarīgu medija saturam.

Puaro.lv ir viens no pirmajiem priekšvēstnešiem tam kā Latvijas mediju vide varētu mainīties līdz ar šāda veida plašsaziņas līdzekļu veidošanos. Ja cilvēki, kas vēlas ietekmēt sabiedrības viedokli pamanīs, ka mūsdienās vairs nav izdevīgi ieguldīt naudu plašsaziņas līdzekļos, aktuālais jautājums par patiesajiem mediju īpašniekiem un kura politiskā spēka interesēs tie kalpo, zaudēs jēgu. To pašu un vēl krietni lielāku efektu var panākt, tiešsaistes vidē veidojot mazus, taču labi pamanāmus portālus, kuru publicēto informāciju kāri tver daudzi citi, pēc jaunām ziņām un viedokļiem allaž izsalkušie mediji. Neskatoties uz to, ka Puaro.lv piedāvā maksāt par informāciju, pēc satura spriežot, neizskatās, ka redakcijai pašlaik ir izdevies piesaistīt daudz ziņotāju. Tomēr kā redzams, atpazīstamību un zināmu ietekmi uz informācijas telpu nodrošināt ļauj vismaz paša J. Liepnieka regulārie viedokļraksti par politiskajām norisēm. Dienas, kad nav daudz ziņu - citiem žurnālistiem pat nav nepieciešams J. Liepniekam zvanīt. Viņa komentārs par aktuālajiem notikumiem valstī ir pieejams jau tiešsaistē.

Pietiek.com, kas darbu sāka pirms 10. Saeimas vēlēšanām, no Puaro.lv krietni atšķiras. Tomēr tā dažkārt īpatnējie žurnālistikas standarti, nezināmie informācijas ieguves kanāli un brīvā vieta jautājumiem liek domāt par abu portālu līdzībām. Abas vietnes ir izveidojuši un to atpazīstamību veicinājuši sabiedrībā zināmi cilvēki. Viņiem netrūkst zināšanu un pieredzes darbā ar informāciju, kā arī plašs kontaktu klāsts. Abas vietnes ir solījušas naudu par informāciju, abas ir bijušas pārņemtas arī ar Zatlera Reformu partijas ķidāšanu, un abu nosaukumi pirms vēlēšanām parādījās medijos ievietotā reklāmā. Tajās lasītāji aicināti iepazīties ar kompromitējošajām ziņām par toreizējo tieslietu un iekšlietu ministru Aigaru Štokenbergu. Ar dažādiem līdzekļiem un, iespējams, pat dažādām pārliecībām tie abi ir cīnījās vienā frontes pusē.Žurnālistika un politiskās kampaņas

Vai minētie portāli ir piemērs tam, ka sabiedrībai neredzami politiskā procesa diriģenti apgūst jaunus un efektīvus rīkus? Puaro.lv un Pietiek.com ir pārāk dažādi, lai tos varētu likt vienā maisā: pirmais centrējas ap politiski angažēto līdzstrādnieku viedokļu izplatīšanu, otrs — ar citviet neatrodamas informācijas un tās interpretāciju publiskošanu.

Puaro.lv, kas savās publikācijās pirms vēlēšanām daudz darīja, lai panāktu negatīvu publicitāti Zatlera Reformu partijai, vēlēšanu kampaņā tika izmantots pietiekami atklāti. Kanālā LNT pārraidīto Puaro.lv reklāmas klipu KNAB atzina par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju,[ 4 ] taču tā nebūt nebija vienīgā šīs vietnes reklāma, kurā var saskatīt politiskas aģitācijas pazīmes. Privātpersona Māris Allers bija apmaksājusi Latvijas Avīzē publicēto reklāmu, kurā kritizēts A. Štokenbergs un minēti abi portāli.[ 5 ] Pirms vēlēšanām parādījās arī vēsts par „kādas ar politiku nesaistītas privātpersonas” ieceri Pietiek.com rakstus nodrukāt bezmaksas avīzē ar tirāžu 140 tūkstoši eksemplāru.[ 6 ] Tas šķiet nedaudz par daudz, lai izskatītos pēc epizodes, kurā ideālistu darbam uzradušies sekotāji un tautās nesēji. Taču dzīvē gadās visādi.

Var strīdēties, kuros gadījumos vēstījums pret kādu politisko spēku ir uzskatāms par trešo personu reklāmu, un uz ko attiecas likumā noteiktie tēriņu ierobežojumi. Tomēr būtisks ir arī cits jautājums: tieši cik liels apmaksātajos reklāmas laikos un laukumos izplatītās informācijas segments ir reklāma? Vai reklāma ir tikai norāde, ka A. Štokenbergam „viss ir štokos”, vai arī reklāmas kampaņas daļa ir visa informācija, kas parādījusies konkrētajos portālos? Un kā mēs to varam zināt? Vēl vairāk - ko ietver jēdziens „žurnālists” (vai varbūt „mediju pārstāvis”)? Vai mediji, kas vāc un izplata informāciju savstarpēji ar kaut ko būtisku atšķiras? Vai iespējams būt vienlaicīgi žurnālists un politiskās lomas izpildītājs? Vai var būt tā, ka medijs, no vienas puses, darbojas žurnālistikas laukā un sniedz atmaskojošu, sabiedrībai svarīgu informāciju, bet no otras – ir politiskās kampaņas daļa?

Atbilde uz daļu šo jautājumu pretrunīga ir bijusi vienmēr. Žurnālistikas un politikas attiecības nereti ir simbiotiskas: politiķi medijiem sniedz informāciju, mediji politiķiem — biļeti uz publisko sfēru. Turklāt ir tikai normāli, ja masu saziņas līdzeklim ir sava politiskā nostāja un savas simpātijas, kas parādās saturā. Tomēr jaunā tipa tiešsaistes mediju profesionālie standarti un darbības principi ir vēl vairāk izplūduši nekā jelkad iepriekš.


Drošībā ārzemēs

Ne Pietiek.com, ne Puaro.lv nav reģistrēti Masu informācijas līdzekļu reģistrā. Tur, starp citu, nav atrodams arī neviens no lielajiem Latvijas ziņu portāliem (tiem šāda reģistrēšanās ir brīvprātīga). Tas nozīmē, ka uz šāda veida vietnēm neattiecas Latvijas likumdošanā paredzētie mediju darbības ierobežojumi. Vienlaikus tiem nav arī reģistrētajiem medijiem likumā paredzēto privilēģiju. Kā norādīja Providus pētniece Iveta Kažoka - šādi portāli ir pielīdzināmi jebkuras privātpersonas tekstiem internetā — mājas lapām, blogiem, un citiem. To autoriem ar likumu ir tādas pašas attiecības, kā citām privātpersonām.

Nereģistrētajiem medijiem nav likumā „Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” paredzētā īpašā statusa, kas noteic, ka nav pieļaujama iejaukšanās medija darbā, un, ka medijam ir tiesības neuzrādīt informācijas avotu. Žurnālistes Ilzes Naglas nepatikšanās saistībā ar Neo lietu gan parādīja, ka žurnālistu aizsardzība var būt iluzora. Tomēr jāatzīst, ka varasiestādēm uz pārrunām tāda Pietiek.com vadītāju izsaukt ir krietni vienkāršāk, nekā oficiāli reģistrēta masu saziņas līdzekļa pārstāvi. To labi var redzēt arī pēc mediju vides reakcijas: Lai cik L. Lapsa būtu sašutis par piedzīvoto KNAB, šis stāsts drīzāk ir šovs, nekā skandāls. Tajā pat laikā I. Kažoka atzīst, ka šāda neoficiāla veida mediju saistību, piemēram, ar kādiem naudas devējiem pārbaudīt var būt daudz grūtāk nekā, ja runa būtu par reģistrētu plašsaziņas līkdzekli.

Gan Pietiek.com, gan Puaro.lv dati ir izvietoti ārzemēs. Tas apliecina, ka šo portālu vadītāji apzinās ar savām aktivitātēm saistītos riskus. Jau kopš savas darbības sākumiem portāla Pietiek.com redakcija lepojās, ka izmantotais serveris atrodas Islandē — valstī, kur mediji bauda lielu brīvību. Gadījumā, ja Latvijas varasiestādēm varētu parādīties pastiprināta interese par portāla aktivitātēm, būtu ļoti jāpūlas, lai tās ietekmētu.

Domēna vārds Pietiek.com ir reģistrēts, izmantojot iespēju domēna īpašnieka datus slēpt, un personas vārda un adreses vietā reģistros parādās tikai Domains by Proxy, Inc. Šis ir vēl viens no paņēmieniem, ko var izmantot, lai varasiestādēm sarežģītu iespējamos plānus traucēt medija darbu. Tāpēc arī Lato Lapsa, rakstot par savu tikšanos ar KNAB, indīgi norādīja - pavēstes sūtītāji „pat papūlējušies noskaidrot, kas ir domēna pietiek.com oficiālais reģistrētājs un kam līdz ar to, pēc būtības, vajadzētu sūtīt informācijas sniegšanas pieprasījumu”.[ 7 ] Viņš gan neminēja, ka pastāv arī domēna vārds pietiek.lv, kas aizved uz tieši šo pašu portālu. Turklāt NIC reģistrā bez aplinkiem ir norādīts: tā lietotājs ir SIA Baltic Screen, un Lato Lapsam, kura e-pasts un tālruņa numurs reģistrā redzams, droši vien būtu grūtāk stāstīt, ka viņam ar konkrēto tiešsaistes vietni nekādas saistības nav. Ja KNAB, izsaucot L. Lapsu saistībā ar Pietiek.com publikācijām, pavēstē būtu norādījis, ka patiesais intereses objekts ir vietne Pietiek.lv, droši vien aiztaupītu vienu, otru L. Lapsas dzēlību.

Spriežot pēc IP adreses, Puaro.lv izmitinātājs atrodas ASV. Domēna reģistra datos figurē tikai fiziska persona. Tomēr medijos ir izskanējis, ka tā operators ir šā gada 18. jūlijā reģistrētā SIA Freedomlab.Uzņēmums pieder Ilzei Elizabetei Dzirkalei, bet tā valdē darbojas vietnes galvenais redaktors J. Liepnieks.[ 8 ] Paslēpju ir drusku mazāk, bet Puaro.lv gadījumā ir mazāka arī nepieciešamība slēpties.Izplūdušie standarti

Ja Puaro.lv definētie darbības mērķi ir triviāli — „lai būtu interesantāk” un „lai būtu dažādība”, tad Pietiek.com kopš pašiem pirmsākumiem ir pozicionējies kā principiāls cīnītājs. „Mums riebjas varas pirkšana un pārdošana, valsts izzagšana vai vienkārši izsaimniekošana cēlu lozungu aizsegā un svētulīgi meli no TV ekrāna,” teikts portāla pieteikumā.[ 9 ] Un portāls savu principiālumu nemitīgi, ar apskaužamu pašpārliecinātību cenšas parādīt. Pārmetumi gāžas ne tikai pār trīs „oligarhiem”, kas ir teju vai pašsaprotams mērķis ikvienam taisnīguma bruņiniekam, bet arī pār amatpersonām un iestādēm, kas citos medijos tradicionāli parādās ja ne kā „labie”, tad vismaz pret tiem izturas neitrāli.

L. Lapsa cīnās drudžaini un emocionāli. Talkā tiek ņemtas visas pieejamās metodes: plašie kontakti, piekļuve dažādiem dokumentiem, kas vairumam citu žurnālistu nav aizsniedzami. Tiek rakstīti iesniegumi un taisnība meklēta dažnedažādās institūcijās. Cīņā tiek iesaistīts portāla izteiksmes stils, kas, sacīsim tā, ne vienmēr gluži atbilst ziņu medijam. Jā, Pietiek.com (ar to saprotot konkrēti L. Lapsas publikācijas) jau nemaz necenšas līdzināties tipiskam ziņu medijam. Ja tiek traucēta pašu nosprausto mērķu sasniegšana, tas var atmest tradicionālās formālās vadlīnijas, kuras rietumu žurnālistikas tradīcijā attiecas uz ziņu un komentāru žanru.

Par dažiem politiskajiem spēkiem un viņu pārstāvjiem uzbrūkošo un atmaskojošo materiālu ir biežāk un publikāciju vairāk nekā par citiem. Interpretācijas, kāpēc tas tā, var būt dažādas. Vairākkārt ir izskanējuši politiķu paziņojumi, ka Pietiek.com īsteno nomelnošanas kampaņu, tomēr, kā jau parasti notiek, šādus apgalvojumus nepavada nekādi nopietni pierādījumi. Neviens tā arī nav spējis noskaidrot, kas L. Lapsam, it kā, maksā par viņa aktivitātēm, un kura uzdevumā viņš strādā. Ja pēc visa, kas šajā portālā parādījies, neviens tā arī nav „atmaskojis” L. Lapsu, tad varbūt tur patiesi nekādu sazvērestību nav? Varbūt neviens no informācijas piespēlētājiem šādiem portāliem tos neizmanto savu mērķu sasniegšanai?

Cik liela ir iespēja, ka tie ir neatkarīgi tiešsaistes mediji, kas pēc labākās sirdsapziņas nodarbojas ar žurnālistiku, nevis politiskajām kampaņām? Atbilde ietver pretjautājumu: vai šā brīža situācijā tā ir norma, ka lasītājam tas ir jāuzmin? Jā, tīmeklis ir vieta, kur, ar lielajiem mediju koncerniem nesaistītiem indivīdiem, ir iespējams publiskot informāciju un ietkmēt politisko dienaskārtību. Citkārt šī informācija būtu noklusēta. Tieši, pateicoties privātai vietnei Drudge Report, 1998. gadā ASV un vēlāk visa pasaule uzzināja par Savienoto Valstu prezidenta Bila Klintona un Monikas Levinskas dēku. Precīzāk, to, ka žurnāls Newsweek no šī stāsta publicēšanas bija atteicies.[ 10 ] Pateicoties Pietiek.com un Puaro.lv mēs esam daudz ko jaunu uzzinājuši par dažām Latvijas partijām, politiķiem un citiem cilvēkiem. Esam redzējuši arī daudz tendenciozitātes. Telpa, kurā šāda veida mediji veidojas un darbojas, tiem sniedz ievērojamu brīvību. Tā ir brīvība gan no varasiestāžu, gan lasītāju jautājumiem. Šaubu kliedēšanai ap sevi un saviem nodomiem ir tieši vēstījuma nodevēja ziņā.

Iesaki citiem:
Creative commons c6ae3e51884b139b45a669ce829ac99646bf0ceb328fc95963f1703a58a032d0 CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (112) secība: augoša / dilstoša

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Being a graduate of your scholarship is any matter of fantastic pride. The problem is how the students and the ability to maintain the present values​​. <a href="http://www.betasights.com/">digital marketing in Raleigh</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

This article was written by a real thinking writer. I agree many of the with the solid points made by the writer. I’ll be back. <a href="http://www.keepitcleanmobile.com/">Maid service</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Some truly wonderful work on behalf of the owner of this internet site . perfectly great articles . <a href="http://externefestplatte24.com/">Festplatten</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
G5banklinks

Thanks for your such a great help. I keep loving your information regarding iphone and also want to say about latest chat room widget

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Great write-up, I am a big believer in commenting on blogs to inform the blog writers know that they’ve added something worthwhile to the world wide web!.. <a href="http://gift-specialist.com/">gift-specialist</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I’m likewise enthusiastic about worldwide well being. I cannot picture if i ended up these people (unlucky people). Perhaps, I can’t dwell. <a href="http://attunlockcode.com/categories/Cricket-Unlock-Code/">Cricket IMEI Unlock Code</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

You have done a great job on this article. It’s very readable and highly intelligent. You have even managed to make it understandable and easy to read. You have some real writing talent. Thank you. <a href="http://www.holyland-olivewood.com/">olive wood</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I recently came across your article and have been reading along. I want to express my admiration of your writing skill and ability to make readers read from the beginning to the end. I would like to read newer posts and to share my thoughts with you <a href="http://womenin40s.com/index-z-cmcnary.html">what are alternative medicines</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Thank you I am glad about the encouragement! I love your site, you post outstanding. <a href="http://flightcompensations.info/">flight was delayed</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I wanna thanks to a great extent for providing such informative and qualitative material therefore often. <a href="http://www.eatin-ct.com/">CTFoodie</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Being a graduate of your scholarship is any matter of fantastic pride. The problem is how the students and the ability to maintain the present values​​. <a href="http://evan-metropoulos.sites.boomboxhq.com/index">Evan Metropoulos</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

This article was written by a real thinking writer. I agree many of the with the solid points made by the writer. I’ll be back. <a href="http://www.etsy.com/shop/leesvintagejewels">vintage costume jewelry</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I am hoping the same best work from you in the future as well. I wanted to thank you for this websites! Thanks for sharing… Great websites! <a href="http://wikakom.com/blood-bowl-chaos-edition">blood bowl chaos edition</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I truly like what the creator said. Thanks much in fact. I have perused and might want to impart this post to everyone. <a href="http://ataaps.loginj.net/">ATAAPS Login</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

If I would have to choose one website to visit every single day it would be definitely this one. It has everything I need. It feels like all posts are written specially for me! Thanks for that. <a href="http://dignitasdigital.com/">software boutique delhi</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

It’s terribly uncommon These Days, legion sites and blogs having affixed copy or rewritten. <a href="http://www.digitalmarketinganddesign.com">online marketing</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I admire this article for the well-researched content and excellent wording. I got so involved in this material that I couldn’t stop reading. I am impressed with your work and skill. Thank you so much. <a href="http://alamiaser.com/ شركة-نقل-الاثاث-بالدمام<"شركة نقل الاثاث بالدمام</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

The more complex a society is the more varied the ideas need to be that are used to guide that society. <a href="http://www.expressgo.net/">Phone Case</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Positive site, where did u come up with the information on this posting? I’m pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. <a href="http://evite.loginj.net/">Evite Login</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Being the actual host will be a very fun thing definitely. You can be visited by many people. Everyone might find your region carefully. <a href="http://www.mybelonging.com">Menswear</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
G5banklinks

Your blog is extremely brilliant especially the quality content is really appreciable.
谢谢

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
G5banklinks

You hit realize out of the most other topics. mxf converter

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
G5banklinks

In fact your creative writing abilities has inspired me to start my own BlogEngine blog now. laser printers copiers

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I finally found great post here.I will get back here. I just added your blog to my bookmark sites. thanks.Quality posts is the crucial to invite the visitors to visit the web page, that’s what this web page is providing <a href="https://chamonixallyear.com/">Things to do in chamonix</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you post. <a href="http://www.lucysbeautybox.com/">Acrylic makeup organizer</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Good to become visiting your weblog again, it has been months for me. Nicely this article that i’ve been waited for so long. I will need this post to total my assignment in the college, and it has exact same topic together with your write-up. Thanks, good share. <a href="https://www.mangotreeknobs.com/">Cupboard Knobs</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I needed to leave a little remark to help you and wish you a decent continuation. <a href="http://www.pakisuits.in">Pakistani suits</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I don’t realize what to say aside from that I preferred reading.Your websites and each different material are so exceptional and lucrative it makes me return most once more. <a href="http://www.javatutorialpoint.com/this-keyword-in-java/">this keyword in java</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Thanks for this great post, i find it very interesting and very well thought out and put together. I look forward to reading your work in the future. <a href="http://www.crunchytricks.com/2016/10/bluemail-review-email-management-app.html">BlueMail</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have. <a href="http://www.vigrxplus.co.in">vigrx plus india</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I thought it was going to be some boring old post, but it really compensated for my time. I will post a link to this page on my blog. I am sure my visitors will locate that extremely useful… <a href="http://www.walicase.com/">leather case factory</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I researed valuable information on this point as I am working on a class project. Thank you posting useful information and its now becoming easier to accomplish this task. <a href="http://www.bigbinhire.com.au/">skip bin hire</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

It is great to have the opportunity to read a good quality article with useful information on topics that plenty are interested on.I concur with your conclusions and will eagerly look forward to your future updates. <a href="http://www.villasofasia.com/">Villa Rental Thailand</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

It is perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or tips. Perhaps you could write next articles referring to this article. I want to read more things about it! <a href="http://www.pegsweb.com/">PEGS WEB SOLUTIONS EGYPT</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

it has been months for me. Well this article that i’ve been waited for so long. <a href="http://www.4ubeautyinjection.com/">whitening injection</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have enjoyed reading. Nice blog, I will keep visiting this blog very often. <a href="http://www.loginy.net/Fulton-Bank">Fulton Bank Login</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

This is my very first time that I am visiting here and I’m truly pleasurable to see everything at one place. <a href="http://alamiaser.com">شركة نقل عفش بالدمام</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I have recently started a blog, the info you provide on this site has helped me greatly. Thanks for all of your time & work. <a href="http://mypartyshoponline.com/">party themes and decorations supplies</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Hi! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and new initiatives in the same niche. Blog gave us useful information to work. You have done an amazing job! <a href="http://andrewfriedmanlaw.us/">andrew friedman attorney at law</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I don’t know what has happened to the custom of delivering consistent good articles. I hope that the custom comes alive after this..thumbs up for your work. <a href="http://www.bringitonsocial.com/">Bring It On Social</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Thanx for a very interesting web site. Where else could I get that kind of info written in such an ideal approach? I have a undertaking that I’m just now working on, and I’ve been at the look out for such information. <a href="https://play.google.com/store/apps/details?id=com.EnglishDic.com">English dictionary</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Wow what a Great Information about World Day its very nice informative post. thanks for the post. <a href="https://faceboutique.com.au/">busy beauty salon in Bentliegh VIC</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

If possible, keep the negatives to yourself. Because who knows, if we keep this modern trend of encouragement up, perhaps we will live to see a President Kowalczyk in the White House one day. <a href="http://www.loginy.net/Zimbra-Email">Zimbra Email Login</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your posts. <a href="http://fincacanguillo.de/index.php/de/mallorca-urlaub-mit-kindern-und-tieren">Ferien Bauernhof Mallorca Kinder</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

You have a very inspiring way of exploring and sharing your thoughts. It is very uncommon nowadays, lots of sites and blogs having copy pasted or rewritten info. But here, no doubt, info is original and very well structured. Keep it up. <a href="http://fincacanguillo.de/index.php/de/sport-auf-mallorca">Sport Mallorca Urlaub</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I like your blog post. Keep on writing this type of great stuff. I’ll make sure to follow up on your blog in the future. <a href="http://www.apksmod.com/">download gta 5 for android apk+data</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Positive site, where did u come up with the information on this posting? I’m pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. <a href="http://labronquitis.com/">labronquitis.com</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

The woman enjoyed the weekend. “I found that it is a beautiful space to learn how to articulate ideas and learn to speak in front of all the world,” she summarized. <a href="http://www.euphemist.com/">Beanie Hat</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I am happy to find this post very useful for me, as it contains lot of information. I always prefer to read the quality content and this thing I found in you post. Thanks for sharing. <a href="http://www.visionsourcenw.com/">New Westminster Eye Care</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Actually I am not habituate to reply a comment on blogs but this blog caught my attention and I am compelled to write a comment here to express my gratitude to you. I would like to appreciate for this awesome work. <a href="http://celebritynetworths.org/evan-metropoulos-net-worth/">Evan Metropoulos</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

We are really grateful for your blog post. You will find a lot of approaches after visiting your post. Great work. <a href="http://booking-s.com/">bookings hotel</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I enjoyed reading your post and found it to be informative and to the topic. Thank you for not rambling on and on just to fill the page. Thanks.. <a href="http://mypartyshoponline.com/">Attachment</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I would like to say that this blog really convinced me to do it! Thanks, very good post. <a href="http://www.fullrangebeats.com/">buy rap beats online</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

Thanks for the entire information you have given here to impart knowledge amongst us? <a href="https://www.dreamhost.me">comhem dreambox</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I really loved reading your blog. It was very well authored and easy to understand. <a href="http://www.carbankonline.com/">Pickup trucks</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I just got to this amazing site not long ago. I was actually captured with the piece of resources you have got here. Big thumbs up for making such wonderful blog page! <a href="http://www.trendingdevice.com">cool gadgets to buy</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

I would be supportive on all of your articles and blogs because they are just upto the mark. <a href="http://clipntouch.com/">Online photo restoration</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Hammad de Rock

The matter you we highlighted above is surely value able anyone to workout for. the concept of your article is very true and It will result in a positive way. <a href="http://www.smiledental.co.nz/">Auckland dentist</a>

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
G5banklinks

I’m happy I located this blog! From time to time, students want to cognitive the keys of productive literary essays composing. Your first-class knowledge about this good post can become a proper basis for such people. nice one AromaSuperStore coupons

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
G5banklinks

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day! AromaSuperStore reviews

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Saad Butt Saad Butt

Great post and I really enjoy the way you posted in this website. terminal tractor

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

I’m eager to find the valuable information and for me this is the right place to get the good stuff. Inagamo

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

Thanks for the post and great tips..even I also think that hard work is the most important aspect of getting success. how to lose 20 pounds fast

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

Great blog. All posts have something to learn. Your work is very good and i appreciate you and hopping for some more informative posts.keep writing. how to lose 20 pounds fast

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

Such a very useful article. Very interesting to read this article.I would like to thank you for the efforts you had made for writing this awesome article. how to lose 20 pounds fast

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

This was really an interesting topic and I kinda agree with what you have mentioned here! how to lose 20 pounds fast

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

Thanks for the post and great tips..even I also think that hard work is the most important aspect of getting success.. mcafee

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

Thanks for the post and great tips..even I also think that hard work is the most important aspect of getting success.. headshop wholesale

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

What a good blog you have here. Please update it more often. This topics is my interest. Thank you. . . http://bit.do/b66Rt

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

I am always searching online for articles that can help me. There is obviously a lot to know about this. I think you made some good points in Features also. Keep working, great job! box mod

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

I have seen your awareness about this theme when you post it and it really gives an informational message to us readers. vape deals

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

I have been exploring this topic for a some long time. You have offered great information in your post and some things I have not seen in other content I have read by my friends. subway surf

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

Should there be another persuasive post you can share next time, I’ll be surely waiting for it. subway surfers

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

You have done an excellent job. I’ll undoubtedly dig it and in person recommend to my friends. I’m assured they're going to be benefited from this web site. Seattle Web Design Company Services Designer

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

Hmm good idea!! I am happy to check this site and have added this in my bookmark list. 24 hour Miami locksmith

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

Yes, great US Military force. Also, in his post you have given a chance to listen about US Military. I really appreciate your work. Thanks for sharing it. Seattle Web Design Company Services Designer

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

I am always searching online for articles that can help me. There is obviously a lot to know about this. I think you made some good points in Features also. Keep working, great job!l Locksmith

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

wow, great, I was wondering how to cure acne naturally. and found your site by google, learned a lot, now i’m a bit clear. I’ve bookmark your site and also add rss. keep us updated căn hộ city gate towers - quận 8

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

It's very informative and you are obviously very knowledgeable in this area. You have opened my eyes to varying views on this topic with interesting and solid content. Ver Blog

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
spotlight

The post is written in very a good manner and it entails many useful information for me. I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. make a club flyer

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

I recommend only good and reliable information, so see it: Lovetraction Lines

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

The most interesting text on this interesting topic that can be found on the net ... The Psystrology Method

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

Find the best essays on is my friend's profile page. Obsession Phrases

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

The most interesting text on this interesting topic that can be found on the net ... Wrap Him Around Your Finger

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

Beaver says I also have such interest, you can read my profile here: Children Learning Reading Review

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

In this article understand the most important thing, the item will give you a keyword rich link a great useful website page: obsession phrases review

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

This content is simply exciting and creative. I have been deciding on a institutional move and this has helped me with one aspect. Manifestation Miracle Review

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Faheem Jabbar

I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative.The Penguin method Review

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Faheem Jabbar

Really it is nice post, The post is clearly highlighting the values of law. It is now being necessary for all of us to understand law and its values.that not how men work review

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

I've proper selected to build a blog, which I hold been deficient to do for a during. Acknowledges for this inform, it's really serviceable! Numerologist

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

I'm impressed, I must say. Very rarely do I come across a blog thats both informative and entertaining, and let me tell you, you ve hit the nail on the head. Your blog is important..The Coconut Oil Secret Review

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

Awesome blog. I enjoyed reading your articles. This is truly a great read for me. I have bookmarked it and I am looking forward to reading new articles. Keep up the good work! Language of Desire Review

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

It’s very informative and you are obviously very knowledgeable in this area. You have opened my eyes to varying views on this topic with interesting and solid content. Language of Desire Review

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

Took me time to understand all of the comments, but I seriously enjoyed the write-up. It proved being really helpful to me and Im positive to all of the commenters right here! Its constantly nice when you can not only be informed, but also entertained! I am certain you had enjoyable writing this write-up. 18 8 12 1/8

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

Through this post, I know that your good knowledge in playing with all the pieces was very helpful. I notify that this is the first place where I find issues I've been searching for. You have a clever yet attractive way of writing. Magnetic Messaging Review

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

Such a very useful article. Very interesting to read this article.I would like to thank you for the efforts you had made for writing this awesome article. Freightliner Columbia Middle Bumper

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

Interestingly you write, I will address you'll find exciting and interesting things on similar topics. Conseguir seguidores y me gustas

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

I exploit solely premium quality products -- you will observe these individuals on: Botones Publicitarios Precios

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well. In fact your creative writing abilities has inspired me to start my own Blog Engine blog now. Really the blogging is spreading its wings rapidly. Your write up is a fine example of it.Cosmic Ordering Secrets

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

It should be noted that whilst ordering papers for sale at paper writing service, you can get unkind attitude. In case you feel that the bureau is trying to cheat you, don't buy term paper from it. lancard

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

Thank you for your post, I look for such article along time, today i find it finally. this post give me lots of advise it is very useful for me. number 6 numerology

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Afia Khan

I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you post.windshield repair

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

lemesis 02.11.2011 21:28
Autoram, izrādās, ir proves akmens, ar ko noteikt atšķirību starp pareizo žurnālistiku un pērkamiem polittehnoloģiem: vajag uzskatīt, ka fiksi sastiķētā zalgerpartija ir visīstākais "reformu un tiesiskuma garants", un neķidāt to – tad arī tu būsi pareizais. Manuprāt, tieši tas ir visbriesmīgākais – neizskaidrojamā padevība, ar kādu Latvijas masu mediji cenšas neredzēt šī "karaļa" plikumu (intelektuālo, morālo, idejisko) un viņa galma cinismu. Cenšas tā, it kā no tā būtu atkarīga valsts pastāvēšana.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ha ha 01.11.2011 14:47
Un Ģiga ar visu savu komandu, kas taisa kampaņas Vienotībai, kapēc nav aplūkota. Un šitais pats politika.lv - ar ko tāds atšķiras no pietiek un puaro, tikai ar to, ka neinteresantāks, garlaicīgāks? Tāpat cenšas ietekmēt politisko procesu, tāpat ne smakas no objektivitāt utt

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 01.11.2011 11:44
pietiek.com Vairaak ir kompromatu portaals.Bet politika.lv censhas analizeet.bet labu dienu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 01.11.2011 10:26
Man ir slikta pieredze- es jaunībā redzēju L.Lapsu čekistu bariņā. Nedomāju, ka kažoks ir mainīts un smird īsti pēc lapsas. Bet Liepnieks un Puaro- atļaujiet pasmaidīt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vācu aitu suns Krauklis 31.10.2011 17:22
Kvalitatīvs raksts, kurā izpaliek mazliet konkrētāks secinājums - kādu tieši lomu pilda un kā labā darbojas Puaro un Pietiek? Kāda ir to saiknība ar veidotāju politiskajām un saimnieciskajām simpātijām?

Ja puaro ir samērā neslēpts "polittehonologa" rupors, kurš noder klientu sargāšanai vai dūmu kulšanai, tad ko un par cik apkalpo Pietiek? Vai nevarvētu izpildīt kādu "slēpto darbu" un mēģināt iedziļinātiesl, kā strādā redakcijas: nu tur, piedāvāt tēmu, "iziet uz kontaktu"?

Problēma, manuprāt, ir cita.
Mēs redzam, ka pie novājinātiem medijiem ir aizvien vieglāk radīt "viltus kustības" nesējus, ie. simulēt objektivitāti un taisīt "sev pašam avīzi". kā iemācīt lasītāju filtrēt šādu saturu? kā to atpazīt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris2 31.10.2011 17:16
Es jau labu laiku mocījos ļaunās aizdomās, ka jenoti (ex Diena-Delna-TV) apslimuši vai miruši, ka nav neviena asfaltrulliska uzbrauciena puaro.lv

Dzīvi!!!
Paldies Dievam - dzīvi!

Un ar iedzimto tonusu viss kārtībā!
Jo pareiza "jenota" galvenā pazīme ir smirdoša divkosība - ko praktizē paši ( "Ir", "politika" utt), to siekalām šļakstot pārmest konkurentiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds - Autoram 31.10.2011 16:23
Vai tad nevajadzēja pieminēt arī www.politika.lv?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīns 31.10.2011 16:13
Te var pilnībā piekrist Mg par A.Ozoliņa komentāriem, lai gan viņš nav vienīgais, kuru varētu dēvēt par "cīņas suni".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mg 31.10.2011 15:34
Bet ar ko šie portāli pēc būtības atšķirs, piemēram no ir.lv vai agrāko laiku Dienas? Ar ko A.Ozoliņa komentāri ir labāki par M.Bendika, N.Saksa vai J.Liepnieka komentāriem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

HR 31.10.2011 15:30
"Domēna vārds Pietiek.com ir reģistrēts, izmantojot iespēju domēna īpašnieka datus slēpt, un personas vārda un adreses vietā reģistros parādās tikai Domains by Proxy, Inc. Šis ir vēl viens no paņēmieniem, ko var izmantot, lai varasiestādēm sarežģītu iespējamos plānus traucēt medija darbu."

Muļķības, pilnīgas muļķības. Domēnu reģistrācija caur starpnieku tiek izmantota, lai aizsargātu privātus datus no a) Viagras tirgotājiem un citiem spameriem, b) agresīvi noskaņotiem ļautiniem, kam nevajadzētu zināt mājas adresi. Varas iestādēm DbP visus datus izsniegs pēc pirmā pieprasījuma.

"Mediju pētnieks" jau nu varēja papūlēties vismaz izlasīt DbP lietošanas noteikumus.

Citi autora darbi
Tuksums 255x203

Tīklos sapinušies 0 Autors:Jānis Buholcs