Cīkstēšanās 5

Labrīt, lasītāji!

Šodien Saeimā notikusi liela cīkstēšanās, un zināmā mērā, manuprāt, var teikt, ka daļa taisnības pieder abām pusēm. Kā zināms, parlamenta frakciju padome šorīt nolēma, ka laikā pēc Valsts prezidenta uzrunas nekādu debašu nebūs. Tā rezultātā opozīcijas deputāti i savāca parakstus, lai sasauktu papildus sēdi, lai piespiestu likumprojekta izstrādāšanu par tautas tiesībām atlaist Saeimu, i boikotēja Valsts prezidenta uzrunu tāpēc, ka bija nolemts, ka debates nenotiks.

Iesaki citiem:

No vienas puses var jautāt, kāpēc nedebatēt? Valdošās koalīcijas spīdekļi it kā raizējas par precedentu. Dakteris, kurš ir kļuvis par Saeimas spīkeru, uzskata, ka nevajagot radīt apstākļus, kuros debates notiek pēc jebkuras uzrunas, jo Saeimā uzstājas arī ārvalstu viesi. Bet kāpēc ne? "Tautas" partijas frakcijas vadītājs Kučinskis uzskata, ja debatēs šoreiz, tad opozīcija vēlēsies debatēt arī pēc Valsts prezidenta uzrunas 18. novembrī un "visus nozākāt." Kāpēc ne? Būtu bijis ļoti labi, ja būtu bijušas debates pēc bijušās Valsts prezidentes atvadu uzrunas pagājušā gada vasarā. Tāpat būtu ļoti labi, ja pašreizējais prezidents pēc savas uzrunas, kurā viņš pilnīgi pamatoti deputātiem pārmeta bezdarbību, varētu dzirdēt, kas deputātiem par to ir sakāms. Bet nē.

No otras puses, pašreizējā Saeimā politiskā "kultūra" ir tāda, ka neko īpašu no debatēm šodien mēs droši vien arī nesagaidītu. Opozīcijas pārstāvji noteikti teiktu, ka likums ir jāizstrādā un pašreizējā Saeima ir jāpadzen ar lielu bomi. Koalīcijas pārstāvji noteikti teiktu, ka princips jau labs, bet nav nepieciešams steigties, un vispār, kā to jau ir atļāvušās paziņot vairākas no šīm "gudrajām galvām", nekādas īpašas kļūdas Saeimas darbā nav bijušas, un tāpēc runāt par tās atlaišanu ir nejēdzīgi. U.tml. Vai jebko citu kā ironisku grimasi var izsaukt Godmaņa atzīšanās vakar, ka viņš jau ir pajautājis koalīcijas partijām, vai viņam gadījumā vajadzētu atkāpties no amata pēc tam, kad 600 tūkstoši Latvijas pilsoņu par politkorumpēto sistēmu, kuras galvgalī viņš atrodas, pauda nepatiku, bet tās viņam ir teikušas, ka nevajag vis? Vienalga, diez vai Saeimā tiktu dzirdēts kaut kas īpaši jauns, it sevišķi ņemot vērā to, ka valdošās "elites" pārstāvju viengabalainums balsojumos tomēr nav nekur pazudis, un arī tie deputāti, kuri izliekas, ka viņiem joprojām ir sirdsapziņa, nekādus opozīcijas manevrus šajā jautājumā nepieļaus. Valdošie darīs visu iespējamo, lai stieptu gumiju un katrā gadījumā nepieļautu situāciju, kurā viņus pašus var padzīt pirms 2010. gadā paredzētajām vēlēšanām, jo jādomā, ka visnotaļ daudzi no viņiem saprot, ka 10. Saeimas sanākšanas diena būs pirmā diena, kad viņi parlamentā vairs nebūs. Un paldies Dievam par to.

Un vēl pēdējā piezīme par minēto dakteri-spīkeru. Ziņots, ka viens iemesls, kāpēc dakteris-spīkers varētu gribēt ar šodienas sēdi tikt galā tā pa fikso ir tāds, ka viņam šodien esot plānota dežūra Ventspils slimnīcā. Aicinu lasītājus atrast kaut vienu citu valsti Eiropas Savienībā, kurā valsts otra augstākā amatpersona no darba brīvajā laikā haltūrē citur (vai šī cilvēka gadījumā no medicīnas darba brīvajā laikā haltūrē politikā). Var saprast daktera-spīkera vēlmi nezaudēt kvalifikācijas, jo ja nu reiz ir viena banda, kura nākamajā piegājienā ir pelnījusi izskaušanu no valsts politiskās dzīves, tad tā ir viņa pārstāvētā Ventspils interešu bīdīšanas grupa, taču patlaban vēl ir 9. Saeima, un Saeimas vadītājam vienlaikus darīt arī citu darbu -- nu, diez kas nav.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IlzeS -> Gatis 06.08.2008 12:31
Es gan labāk negribu zināt, ko viņi izdomās, jo vēsture jau ir apliecinājusi, ka sabiedrībai ir īsa atmiņa. Vienīgais var cerēt, ka šie notikumi ir izraisījuši pietiekami nopietnu sabiedrības neapmierinātību, turklāt nekas neliecina, ka situācija varas pusē mainītos. Tad varbūt šoreiz tauta būs ar labu atmiņu! Vai kā gribētos!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure -> Gatis 06.08.2008 11:52
Labāk dedz cerībā, lai neatlaistie deputāti, kā solījuši, pieņem trešo personu aģitācijas ierobežojumus.
Tomēr nedomāju, ka TP vairs ir spējīga ko asprātīgu sagudrot, jo Jurģa jau pie viņiem vairs nav. Pašreizējā komanda īpaši nevelk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> IlzeS 06.08.2008 11:43
Jā viņiem jauni triki ir padomā... Vienīgā cerība, ka viņu triki nenostrādās, ja reklāma izdarītu tā, lai cilvēki jau iepriekš uzzin un atmasko viņu vēlēšanu blēdības.
Degu nepacietībā uzzināt, ko gan viņi atkal sagudros, tuvojoties vēlēšanām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laure 06.08.2008 11:37
Es tomēr nesaprotu, kāpēc vajag ļaut deputātiem strādāt par ārstiem? Vēl tā kā spēju aptvert, kāpēc viņi var savienot pedagoga un zinātnieka darbu, nu bet - ārsta? Īpaši mūsu sistēmā, kad ārsti, kā pierādījies, pat (it kā) neprasot, saņem dāsnas "pateicības".
Daudze gan te kaut kad bija apgalvojis, ka uz anesteziologiem pateicības neattiecas, taču no pieredzes zinu, ka tā nav taisnība. Pirms operācijām ir svarīgi naudiņu iedot anesteziologam, jo no tā ir atkarīgs, cik labu narkozi dabūsi un cik viegla vai grūta būs pamošanās. Vai nu korumpētajā Ventspilī būs citādāki "likumi" un tikumi? Neticu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IlzeS 06.08.2008 11:35
jādomā, ka visnotaļ daudzi no viņiem saprot, ka 10. Saeimas sanākšanas diena būs pirmā diena, kad viņi parlamentā vairs nebūs.
__________________________

Neesmu pārliecināta, ka šī būs taisība. Gan jau atkal reklāma darīs savu. Diemžēl!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips