Atslēgvārdi:

Brašais kapteinis Godmanis un brašā valsts 15

Labrīt, lasītāji!

Nu, ko. Pabārās cilvēks. Paņurdēja. Pat atļāvās savas politiskās pēcpuses glābēju pakritizēt. Un tad salīdzināja sevi laikam jau ar kuģa Titāniks kapteini, kuram pēc sadursmes ar ledus kalnu ir jāpaliek uz klāja un jāgrimst kopā ar savu laivu. Vien nelāgi, ka Titānika un tamlīdzīgu traģēdiju gadījumā kopā ar brašo kapteini mēdz iet bojā arī ievērojams skaits citu cilvēku.

Iesaki citiem:

Vienu nu gan Ivaram Godmanim nevarētu pārmest -- nevar viņam pārmest pašpārliecinātības trūkumu. Vakar vakara izrāde televīzijā to apliecināja jau kārtējo reizi, lai gan no otras puses, nevarēja jau neko citu no brašā kapteiņa gaidīt, kā apgalvojumu, ka valdība joprojām ir rīcībspējīga. Formāli viņam ir taisnība. Ministri nāk uz sapulcēm, viņi darbojas. Lēmumi, tādi vai citādi, tiek pieņemti. Papīri tiek bīdīti šurpu, turpu. Bet cik tas ir nopietni? Perversi asociētie zaļie un zemnieki buntojas, ka valsts nedarot pietiekami daudz, lai palīdzētu lauksaimniekiem (protams, tuvojas pašvaldību vēlēšanas, un ZZS acīmredzot turpinās apgalvot, ka tā ir fermeru galvenā aizstāve, lai arī tas ir visnotaļ apšaubāms apgalvojums, ja ņemam vērā pilnīgi apātisko pieeju, kādu minētajā jomā ir demonstrējis Ministru kabineta mēbele Roze). "Tautas" partija apgalvo, ka neviens valdībai un Saeimai vairs netic, un tāpēc bode jāklapē ciet pēc iespējas drīzāk, jāveic jauns brendings un jāsāk no jauna. Sarunas ar opozīciju par "izlīguma valdību" beidzās vēl nesākušās. Ja tā ir rīcībspēja, tad jāsaka, ka arī klauni cirkā rīkojas, un ne bez rezultātiem. Un "klaunāde" nav slikts vārds tam, kas patlaban mūsu valsts galvgalī darās.

Pats interesantākais vakardienas performancē tomēr bija tas, ka Godmanis atļāvās sabārt arī mūsu buldozeru ar atzinumu, ka buldozera šofera atvases iekārtošana darbā, kur atvase pelna krietni vairāk, nekā pats Godmanis, esot ļaudis "aizkaitinājusi." Tiesa, kaptenis arī paslavēja sava kuģa bocmani par lieliskiem panākumiem ostās (ja vien nebūtu visi tie briesmīgi kretiniskie putni!), transportā (tas nekas, ka sabiedriskais transports laukos no jaunā gada ir pasliktinājies, nevis uzlabojies), aviācijā (sasodītā Eiropas Savienība un tās sasodītie konkurences noteikumi!), un citās jomās, kādās buldozers ir darbojies un ņēmies jau kopš 2004. gada. Taču bija jauki vismaz vienreiz no valdības vadītāja mutes dzirdēt atzinumu, ka buldozera "personāla politika" tomēr nav pati labākā. Protams, būtu bijis vēl labāk, ja Godmanis būtu pateicis, ka arī viņš ir viens no "aizkaitinātajiem" Latvijas iedzīvotājiem, bet tas, iespējams, būtu par daudz prasīts.

Nu, ko? Godmanis turpinās strādāt, bet kuģis -- grimt. Trešdien paredzēts uzticības balsojums Saeimā. Vai tiešām tur esošie uzskata, ka patreizējais modelis ir labākais, uz kādu var cerēt? Diemžēl, laikam jā, un vēl diemžēlāk var piekrist. Ar visu to, ka valdībā ir ne mazums ļaužu, kurus sabiedrība labprātāk redzētu aizejam (vēlams mērkaķa ātrumā un tālu, tālu prom), valdošā banda tāpat kā tās spīdeklis buldozers ar personāla politiku nav izcēlusies, un vienu "nasing spešal" ministru nomainīt ar citu "nasing spešal" ministru tikai tāpēc, lai imitētu rīcību -- nu, nē.

***

Un arī valsts ir bijusi braša. Valsts ir piekāvusi četrus gadus vecu puiku Gustavu, kurš cieš no retas slimības, un valsts ir aizstrīdējusies visu ceļu līdz Administratīvajai Apgabaltiesai, lai Gustavam un viņa ģimenei pateiktu, ka nē, valsts par Gustava ārstēšanu nemaksās. Bravo! Bravo, valsts! Bravo, "Veselības" ministrija! Bravo!

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš K. no Ogres Dreameram 03.02.2009 13:56
Dreamers nosapņojis Gulivera piedzīvojumos aprakstīto zemi, kur cilvēki apmaina preces,kas pašiem par daudz pret tām,kas pietrūkst. Diemžēl šī sistēm izjūk, tiklīdz parādās kādi nelieši, kas vēlas to izmantot savā labā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ČeGevara 03.02.2009 10:58
Būšu riebīgs un skarbs - normāli un visiem labāk būtu, ja tas puika nomirtu. Nopietni. Gan no resursu, gan bioloģijas viedokļa. Piekrītu, ka individuāli tas skan šausmīgi, bet no cilvēces kā sugas attīstības viedokļa šādas ģenētiskas mutācijas ir jāizslēdz. Un tā tas ir līdz šim noticis.
Un tagad varat mani nolamāt par izdzimteni un fašistu ideoloģisko mantinieku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dreamer 03.02.2009 10:06
Šonakt redzēju sapni. No kādas zemnieku saimniecības izbrauca busiņš ar pienu, krējumu, sviestu, sieru, biezpienu. Tas iebrauca pilsētā, nostājās kādas iestādes pagalmā, kur to sagaidīja šīs iestādes darbinieki. Tie saņēma šo produkciju, sadalīja un devās uz savām darba vietām, domājot par to, kā, no svaigiem, pilnvērtīgiem produktiem gatavos maltītes savām ģimenēm. Redzēju saimniecības vadītājus, gandarītus, ka viss, ko viņi ar darbu un mīlestību spējuši saražot, bez kavēšanās nonāk uz daudziem un dažādiem galdiem. Redzēju cilvēkus, kas pie datoriem apkopo saņēmēju vēlmes, tās saskaņojot ar ražotāju iespējām.
Redzēju kā tiek internetbankās veikti pārskaitījumi, kuros bija dažādas summas, un visus maksājuma uzdevumus vienoja pamatojums- aizdevums. Neviens neko nepārdeva, neviens neko nepirka, tikai pateicībā par savstarpēju izpalīdzību aizdeva viens otram naudu, vai vienojās par citu palīdzību.
Redzēju saimniecības, kur novāc labību, cep maizi, cērpj aitas, plūc linus un izgatavo drēbes, bet neredzēju cilvēkus ar lineāliem mērot aitas sprogas garumu vai linu šķiedras savērpumu, kuri vēlētos saņemt naudu par atļauju izmantot izejvielas tālākai apstrādei.
Redzēju spēcīgus puišus, kuri šur un tur pavadīja kādu no transporta līdzekļiem (jo acīmredzami arī sapnī pastāvēja iespējamie apdraudējumi kravas un braucēju drošībai), kas izvadāja produkciju pie pasūtītāja, un šo transporta līdzekļu kļuva arvien vairāk( bet drošības apsvērumu dēļ netika veidota armija un iecelti karavadoņi).
Redzēju viesu mājas un krodziņus, kuru apmeklētāji ‘’vienkārši pa draugam ēda un atpūtās’’. Redzēju arvien vairāk sadzīves sfēras, kurās cilvēki ar savām vēlmēm griežas tieši pie izpildītāja, un visas šis darbības vienoja tā pati pateicības forma- aizdevums vai parāda atdošana.
Es redzēju cilvēkus, kas ar savu ražojuma paraugu devušies uz citām ES valstīm, lai tur, pārbaudot produkta kvalitāti, patērētājs pieņemtu lēmumu, vai no šis valsts pieņemt produkciju, vai palūgt to pilnveidot.
Sapnī vēroju it kā visus iesaistītos cilvēkus uzreiz, un sapratu, kas viņus vieno- aizrautība ar procesu, tāpat kā bērnībā, kad mēs, aizņemti ar savu iztēles rotaļu, kurā bijām gan noteicēji, gan izpildītāji, vienmēr sasniedzām sev vēlamo rezultātu, un kurā nepastāvēja faktors- ‘’ko es ar to nopelnīšu’’, mēs vienkārši darījām, vienkārši bijām un priecājāmies, ka varam.
Šajā sapnī es redzēju cilvēkus, kuri ar iegūto dzīves pieredzi, izglītību, un nepazaudēto, vai atgūto jaunrades prieku, atkārto savas bērnības fantāzijas spēles, tikai reālā pasaulē, un ar nesalīdzināmu lielāku aizrautību un arī gandarījumu.
Vēl es redzēju daudz slēgtu ēku, kurās bija atradušās visdažādākās institūcijas, kuru vienīgais uzdevums ir bijis kontrolēt, pārraudzīt, inspicēt, stādīt aktus un sodīt. Dažas no ēkām bija ļoti greznas, tajās reiz bijušas neskaitāmas valdes un pārvaldes, kuras, tāpat, kā inspekcijas, neskaitāmos līmeņos barojušās viena no otras, un visa šī piramīda balstās un tiem nedaudzajiem, kas kaut ko ražo. Un protams, es redzēju izmisušo kontrolieru un pārvaldnieku un iekasētāju pūļus, kuri kā utis ir palikuši bez barības, jo institūcijas, to neaptverami uzpūstajā izpausmē ir atmirušas. Nav vairs ko kontrolēt, nav no kā iekasēt- nav no kā dzīvot! Cilvēki ir iemācījušies nedarīt kaut ko caur trešajām personām, bet kontaktējas tieši. Palīdz, kam jāpalīdz, soda, ko jāsoda un pārvaldi veic tik cilvēku, cik tas ir lietderīgi. Nez vai šobrīd es maksātu veselai armijai, kas mani apsargā, institūtam, kas rēķina, cik es nopelnu, departamentam, kas kontrolē un nosaka, cik no manis padarītā nepieder man......Tās formācijas, kuras sapnī ir uzņēmušās pārvaldes funkcijas, ir radušās organiski, pēc nepieciešamības principa, ne tāpēc, ka ir iekasētā nodokļu summa, kas ļauj uzpūst jebkuru ‘’valsts’’ struktūru līdz tā jau plīst no neko nedarošiem paziņām un radiem.
Sapnis kā jau sapnis, ne visu var atcerēties, ne visas emocijas sapnī pakļaujas saprātam, bet paliek galvenās iezīmes, tā, ka redzējumu skaitu un veidus, droši vien esmu nosapņojis ne es vienīgais.


Sapnī es pamodos no šī sapņa, aukstiem sviedriem klāts, jo biju viens no neskaitāmo valsts iestāžu inspektoriem.
Sapnī es steidzos iesniegt priekšlikumus vēl pilnīgākām pārbaudēm visās iespējamās dzīves un ražošanas sfērās ar vēl iespaidīgākām soda sankcijām.
Sapnī es aicināju ar nodokli aplikt noietos soļus, ieelpoto gaisu un pašu dzīvi. Sapnī es mudināju ieviest visaptverošu kontroli vispasaules tīmekļa lietotājiem. Sapnī es vadīju sapulci, kurā lēmu par likuma sargu skaita palielināšanu, lai būtu iespējams kontrolēt ikvienu, ik brīdi, lai nepieļautu bīstamu pulcēšanos ( divi ir bars!) un domu apmaiņu. Sapnī es devu atļauju (vai pat pavēli) pārpludināt masu saziņas telpu ar dezinformāciju, reklāmu un visu, kas liktu cilvēkiem domāt tikai par iespējamību nedomāt.
Sapnī es pamodos arī no šī sapņa un, atkal biju bērns. Mani vecāki stāstīja man pasaku. Varbūt šo, varbūt kādu citu.
Šorīt es pamodos un gribēju pavaicāt: Kādi ir Tavi sapņi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

latweets 03.02.2009 08:27
Repše bija viens labs premjers. Žēl, ka viņu noēda visi šitie TPisti, ZZS, Šleseri. Arī žurnālisti ir pie vainas, bet ja viņiem maksā par propogandu, ko var gribēt. Forši būtu, ja Repše nāktu atpakaļ par premjeru. Sakārtotu daudz lietas un pēc dažiem gadiem atkal būtu labi laiki, kā tas bija kad Repši padzina.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andrejs 03.02.2009 05:52
Paskatīsimies uz rīcībspējīgo darbu sarakstu:
1. Valdība paziņo, ka mums krIze nedraud.
2. Ātri aizdod privātai bankai simtiem miljonu.
3. vienā naktī pievelk jostu visiem pingvīniem
4. Aizņemas miljardus ar Nothing special
5. Sagaida 13.janvāri - nu,kā tā drīkst! Tā nedrīkstēs!
6. Pienāk patiesības stunda: mums ir daži trūkumi, bet mēs esam rīcībspējīgi un mēs drīz sāksim taupīt - ir plāns varbūt ietaupīt dažus miljonus dažās aģentūrās.
Un savējiem mēs turpināsim maksāt nesamērīgās algas padomēs, valdēs, aģentūrās, kā neaizvietojamiem "speciālistiem".

RIcIbspējīga valdība savukārt būtu:
1. Paredzējusi krīzi
2. Banku peļņu likusi nolikt rezervē sliktajiem kredītiem
3. Budžeta jostu savilktu tiem treknajiem runčiem, kuri vizinās dienesta limuzīnos un saņem vairāk par 2 vidējām algām
4. Par aizlienēto naudu realizētu investīciju programmu energo efektivitē un enerģijas ražošanā
5. Vienkārši nenotiktu, ja būtu rīcība pirms tam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pels lins 02.02.2009 20:35
Nav grūti izrēķināt,ka tam piekautajam no valsts puses puikam Gustavam izdzīvošanai 13 gadu laikā jāiztērē 1 miljons latu,ja vien zinātnieki kaut ko neizdomās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 02.02.2009 18:39
Atljaushos Streipa kungam atgaadinaat, ka latviski nesaka 'performancis' bet gan 'izraade jeb uzvedums' un ka nebuus iespeejams uzlabot muusu valdiibu noplicinot muusu valodu ar nevajadziigiem sveshvaardiem. "Klaunaade" gan izskan iipashi piemeeroti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 02.02.2009 16:58
Paldies Dievam ka es nedzivoju Latvijaa!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 02.02.2009 15:59
Masveidā atbrīvojot cilvēkus no darba, neradot jaunas darba vietas, ir genocīds pret latviešu tautu! Godmaņa rīcība ir amorāla un noziedzīga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

something'am 02.02.2009 15:37
Nu bet kāda jēga kaut vai "mazajam gariņam" sēdēt budžeta iestādē, ja bez viņa (vai pat visas šīs iestādes) var iztikt? Vai nav visiem labāk tad, ja šāds cilvēks atrod kādu sev un apkārtējai sabiedrībai lietderīgāku nodarbošanos - vienalga, vai valsts vai privātajā sektorā.

Tādas ziņas, kā aģentūras "jaunie 3 brāļi" likvidāciju vairums cilvēku uztver ar atvieglojumu - jo šādu ierēdņu rosīšanās redzamākais rezultāts bija arvien pieaugošs cinisms par korumpēto valsti un tās ēdelīgo ierēdņu armiju. (Es te nerunāju par, diemžēl, bieži sastopamiem gadījumiem, kad īsina vajadzīgus valsts iestāžu darbiniekus, apdraudot būtisku valsts funkciju veikšanu. Piemēram, samazina policistu skaitu, utml. Šādas nejēdzības nevar piedot pat mūsu slavenajam "krīžu premjeram".)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

something 02.02.2009 14:39
Godmaņa pašpārliecinātība un tas, ka viņš norāda ar pirkstu uz citiem, kuriem tad nu jāpieņem viņa un tautas kritika, protams, kaitina. Jo sevi viņš kā kritikas objektu nu nekādi neredz. Taču vēl, kas man šķiet pilnīgi garām - Godmanis kā baigo pīrāgu sabiedrībai tagad grib nolikt priekšā faktu, ka samazinās ministriju skaitu, likvidēs aģentūras utt., ka tas viss tagad tiekot darīts priekš tautas un lai izklātos tautas priekšā, gandrīz vai kā - nesot personīgu upuri. Bet apžēliņ - tajās ministrijās un aģentūrās tak arī strādā dzīvi cilvēki, kuri tagad pazaudēs darbu, nevis kaut kādas šaha figūriņas! Labi, aģenturu vadītāji un lielās "šiškas" gan jau tāpat kaut kur iefiltrēsies, taču būs virkne "mazo gariņu", kuriem tas nebūs viens pīpis. Un ar šo cilvēku atlaišanu Godmanis tagad leposies "tautai", aizmirstot, ka arī šie gariņi ir "tauta". Man šāda taktika šķiet ciniska. Un tikai vēl vairāk pierāda to, ka Godmaņa vērtību sistēmā neeksistē cilvēki, viņš darbojas ar abstraktām entitātēm un bīda figūras.:(

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

bronco 02.02.2009 13:17
Latvijā vajag ieviest kautko līdzīgu šim: http://www.politifact.com/truth-o-meter/

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš K. no Ogres 02.02.2009 12:47
Esmu vīlies Segliņa k-gā. Man viņš likās kokrēts, ass ar kārtīgu mugurkaulu. Neticu, ka TP atzinums, ka valdība nav rīcībspējīga, ir viņa lēmums. Pazudis viņa politiskais azarts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Latweets 02.02.2009 12:44
latvieši ir viena riktīga ņergu un sērdienīšu tauta. pēc raksta spriežot Ivaram vajadzēja TV studijā sākt raudāt cik mums iet slikti un ka labāk neko vispār nedarīt lai tas gals pienāk ātrāk.

Piedod Kārli, es dzirdēju laikam kaut ko pavisam citu, es dzirdēju cilvēku, kas par spīti tām samazgām viņam tiek lietas virsū, turpina strādāt. Un tas ir tas kas viņam jādara.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Baiba 02.02.2009 11:56
Un ''klaunāde'' nav slikts vārds tam, kas patlaban mūsu valsts galvgalī darās...

Nepiekrītu Kārlim - tā nav klaunāde. Klauni ar savu rīcību parasti nevienam neko ļaunu nenodara, ja nu vienīgi nedaudz izmuļķo, bez kaitīgām sekām. Tā nevainīgi. Bet tas,ko dara pašlaik valdošā mafija, ar zobiem un nagiem turoties pie siles,vēl pēdējā brīdī sagraujot un iznīcinot visu savā ceļa, jau ir noziegums pret tautu, ar iespējami dramatiskām sekām Latvijas nākotnei. Skumjākais ir tas, ka nav redzama arī izeja no šīs situācijas. Jauna valdība? Kur viņa radīsies? Kur ir šie jaunie, gaišie spēki? Jaunas vēlēšanas ar praktiski to pašu vēlēšanu likumu? Ar to vien, ka ''lokomotīvēm'' būs jāstāv tikai uz vienām sliedēm,nekas vēl nav glābts. Nezinu, kas mūs varētu šobrīd glābt. Redzu tikai to, ka Latvija krīt bezdibenī. Gribu cerēt, ka mans skats ir pārāk pesimistisks...

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips