Atslēgvārdi:

Bērnudārzs Saeimā un valdībā -- nu, johaidī! 17

Labrīt, lasītāji!

Klaunāde un bērnudārzs, citādi pašreizējo Saeimu un valdību nudien vairs nevar aprakstīt. Jaunākais strīds starp divām partijām, kas uzvedas kā trīs gadus veci bērni, kas nevar sadalīt spainīti un lāpstiņu, ir starp Jauno laiku un "Tautas" partiju par to, kurai ir labāka ideja par Saeimas tiesībām pilnvarot valdību starptautisko aizdevumu jomā.

Iesaki citiem:

JL ir paziņojis, ka TP iesniegtais likumprojekts bezmaz vai nodrošinās valsts pilnīgo iznīcību. TP uzstāj, ka tās likumprojekts ir pats labākais un cer, ka to vismaz atbalstīs kāds no opozīcijas. Vai esmu vienīgais, kuram liekas, ka tomēr labāk būtu abu partiju pārstāvjiem apsēsties pie viena galda un nonākt pie kopsaucēja? Neesmu, nē, bet patlaban acīmredzot galvenais abām partijām ir pozicionēties oktobrī gaidāmo Saeimas vēlēšanu kontekstā -- re, re, mēs gribējām, bet mums neļāva ļaunprātīgais bērns, kas pārņēma visu smilšukasti. Vainīgas ir abas partijas. Nu, cik nu var? Jā, es saprotu, ka TP manevrējas tā, lai tās garīgais tēvs no mākoņiem, iespējams, varētu pārņemt varu un ar savu "pēc manis kaut vai plūdi" pieeju dzīvei censties Latvijas sabiedrību pārliecināt, ka tieši viņš un tikai viņš var būt valsts glābējs. Saprotu arī to, ka Valdis Dombrovskis dara visu iespējamo, lai saglabātu valsts (NE valdības, bet valsts) stabilitāti laikā, ka Latvijai ir izmisīgi daudz svarīgāki jautājumi par ķīviņiem starp maziem bērniem politiskajā "elitē." Saprotu arī to, ka pašreizējās sabiedriskās aptaujas liecina, ka abām partijām varētu būt ne īpaši labas izredzes oktobra vēlēšanās, it īpaši tas ir sakāms par "Tautas" partiju. Bet johaidī -- vai šīs savstarpējās antipātijas un strīdi patiešām ir kaut kas tāds, no kā politikāņi vairs nespēj izvairīties?

Ja tā, tad Valsts prezidentam ir laiks šo Saeimu un valdību patriekt ar lielu mietu. Lai pēc tam kauliņi krīt, kur krizdami, bet marismātiskāku valdošo iekārtu diez vai mēs varētu sagaidīt.

Tas sakāms arī tāpēc, ka joprojām valdošā "elite" valsti uzskata par savu privātīpašumu. Raugi, "mākoņu pastnieks" Privātizācijas aģentūras valdē vairs nederēja -- pārāk politizēts. Kas izraudzīts viņa vietā? Šķēles znota tēvs! Johaidī! Raugi, Saeimas Juridiskās komitejas priekšsēdētāja Muižniece ir paziņojusi, ka nebūs nekādas steigas jautājumā par to, vai pagājušā gada 13. janvāra huligāniem tik tiešām būtu piespriežams nopietnāks sods nekā slepkavām, jo visa sodu politika esot jāskatās kompleksi un nevarot izdalīt vienu konkrētu noziedzīgo nodarījumu. Johaidī, kāpēc ne? It īpasi ņemot vērā to, ka valdība vakar Finanšu ministrijai uzdeva steidzamā kārtā labot likumu par valsts mantas izšķērdēšanu, lai Rīgas brīvosta varētu finansēt Latvijas piedalīšanos Šanhajas pasaules "Ekspo" izstādē šī gada pavasarī. Lūk, tas nu gan nav jautājums, kas ir jāskatās kompleksi. Par valsts mantas izšķērdēšanu nav jāraizējas tikpat ļoti, kā par sodu politiku. Saku vēlreiz -- johaidī!

Nogurstu no šī idiotisma. Tiesa, šur tur parādās arī pa gaismas stariņam. Saeimas Mandātu komisija (kuru, starp citu un ja kas, vada deputāts no "Saskaņas" centra) ir atļāvusi pie administratīvas atbildības saukt tās divas aunpieres mūsu valsts parlamentā, kuras tā arī nesaprot un nesaprot, ka interešu konflikta novēršana nozīmē, ka savu miesīgo sievu tomēr NEDRĪKST ņemt darbā par savu palīgu. Runa ir par Kalniņu no TB un Škesteri no ZZS. Aunpieres, un ceru, ka abus divus sodīs pamatīgi. Taču kopumā šī ampelēšanās valsts augstākajos ešelonos tomēr gandrīz vai rada izmisumu. Pēdējo reizi saku -- johaidī!

Jauku visiem dienu. Izņemot valdību un Saeimu. Tās var iet ieskrieties.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (17) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


PRIECĀJOS 21.01.2010 16:13
VIENMĒR IERAUGOT God.STREIPA KUNGU TV VAI DZIRDOT PA RADIO ---GRIBĒTOS ,LAI TĀDU ŽURNĀLISTU BŪTU VAIRĀK.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. 21.01.2010 08:47
Pensijas tiek maksātas no aizlienētas naudas un pamēģini tikai nemaksāt,tūlīt sāksies tādas gaudas,ka roka nevilšus sāk taustīties pēc slepkavības ieroča.Mēs tāpat,kā Grieķijā paši ar savām pensijām un pabalstiem iedzenam valsti parādos.Tātad TP ir izrēķinājusi,ka viņas izdomāto cirku kāds tomēr gribēs skatīties,visdrīzāk tas,kam šīs pensijas un pabalsti ir vajadzīgi izdzīvošanai.
Islandes piemērs savukārt pierāda,ka pat ja Godmanis būtu ļāvis Parex bankai nogrimt kreditori vienalga naudu censtos piedzīt no Latvijas piedraudot ar sliktiem kredītreitingiem un neiespējamību aizņemties naudu tām pašām nelaimīgajām pensijām un pabalstiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Piiters 21.01.2010 08:42
Ja es būtu tuvās attiecībās ar datorgrafiku, goda vārds, uzaicinātu Kārli sadarboties - viņš raksta, es uzcepu animācijas klipiņu par šo tēmu un publicējam Youtube. Ticiet man, efekts būtu lielāks, nekā tikai no rakstiem. Ņemiet (arī Jūs, Kārli) - dāvinu šo ideju par brīvu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


reality 20.01.2010 22:42
'' Nogurstu no šī idiotisma. '' - GRŪTI jau demokrātiju 'made in US' Latvijā īstenot, grūti latvieti pārveidot. Bet, cik cerīgi tas sākās pirms 20-it gadiem - nu tik ātri padomju laikā sasniegto jāsagrauj, un tad uz 'hop' iekšā ES un NATO un...bum, atsitiens - atbraucām. Kā Latvija bedrē, tā demokrātijas ieviesēji-konsultanti sāk vaidēt ? Nevajag satraukties - neviens jau par kļūdainajām demokrātijas ieviešanas konsultācijām honorārus atmaksāt neliks - tāpēc jau 'feinu' likumu rakstītājs E.Levits par 20-i gados sasniegto var droši teikt:''(..)-neapšaubāmi ir liels solis progresa virzienā...Jo pat vissliktākā demokrātija ir pārāka par vislabāko diktatūru''(sestDiena7.-13.nov.'2009).
Rūdies, Kārli - rūdies, vēl cīņa nav galā....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nonsens 20.01.2010 22:09
Nē, man gan nešķiet, ka būtu iespējams pārkāpt starptautisko līgumu bez šīs atrunas. Tik un tā būtu jāsaruna kaut kādi labojumi, taču tagad tas izskatās pēc piekrišanas diktēt noteikumus tieši šajā jomā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Boldrix>nonsens 20.01.2010 20:21
Šī norma ir obligāta, jo valdības stabilitāte ir atkarīga tikai no TP. Ja būs izdevīgs moments, kurā nomest valdību un pašiem uz tā rēķina kļūt par varoņiem, tad tas notiks. Un tad visi Šķēles un Šleseri var ķerties klāt nodokļu samazināšanai. Tas viss būs jauki, līdz vēlēšanām cilvēki (daži) domās, ka tiešām paliek labāk, bet ekonomiskā izaugsme nenotiks un valsts parāds pieaugs tādā apmērā, ka apsteigsim Grieķiju un Īslandi.
Diemžēl Saeimā ir aunapieres un privāto interešu lobiji. Nekādas likuma izmaiņas neuzlabos situāciju kardināli, jo šie lobētāji bieži vien jau sen ir pārkāpuši likumu - iepirkumos, atļauju izsniegšanā un dažādos citos lēmumus, kur nav pierādāms nozieguma saturs, ja nevērtē situāciju kompleksi arī laika dimensijā.
Mēs pat lepoties varam, cik mums ir rafinēta korupcija - neviens pa taisno naudu rokā neņem (ja nav superalkatīgs vai muļķis). Pie mums, ja esi šajā korupcijas tīklā tad tikai izdari mazus nelielus pakalpojumiņus, kas paši par sevi nav krimināli sodāmi, bet bieži tiek kritizēti no VK puses, kā nesaimnieciska rīcība un gaidi, kad pienāks tava kārta ierotēt kādā padomē, kļūt par līdzīpašnieku kādam uzņēmumam, vai saņemt darījumu ekskluzīvā kārtā. Līdz ar to neko nevar pierādīt. Diemžēl šī sistēma valstī man derdzās un tā atspoguļo to, kā mūs ir izmainījusi 40 gadu pabūšana Padomju Savienībā, kad privātīpašums tika nacionalizēts un katrs centās nozagt no kopējā katla pēc iespējas vairāk. Es ceru, ka cilvēki sapratīs, ka tā ir nosodāma rīcība, ka politīķi, kas ir šīs rīcības lobiji ir norakstāmi. Tajā brīdī kaut, kas mainīsies. Pats esmu runājis ar pārīti cilvēkiem, kas sāk lēnām apgremot to domu, ka tiešām zagt nav labi, bet tā sistēma daudziem ir ļoti dziļi iesēdusies asinīs.
Cerams, ka pēc 10-20 gadiem sabiedrības uztvere transformēsies. Noziedznieki sēdēs cietumos, bet mēs kritizēsim valdību par neprofesionalitāti vai par to ka lēmumu pieņemšana nerit pietiekami raiti, vai ka nav izvērstas pietiekami plašas diskusijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Karloss Montana 20.01.2010 19:47
Kaarli - paarlicini mani ka SC nedabuus daudz vietu saeimaa shogada rudenii... Nu ljoti ljoti negribaas tam ticeet, bet probleema ir liidziiga RD veeleeshanaam, bet mazliet savaadaak - krievu partijas buus virtuaalaa koaliicijaa, atshkjiriibaa no muusu letinju kaushljiem, kas tikai un vieniigi nostiprinaas Maskavu Riigaa un arii paareejaa latvijaa. Konflikti starp muusu sadrumstalotajaam partijaam var radiit ljoti "legaalas" pretvalstiskas sekas. You have been warned.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Normunds 20.01.2010 16:19
Valdis Dombrovskis dara visu iespējamo, lai saglabātu nevis valsts, bet elites stabilitāti. Jo šī valdība nav pieņēmusi nevienu lēmumu, kas būtiski aizskartu tās intereses.
Kāda starpība vai amatos liek klasesbiedrus, vai radus? Tas pats feodālisms vien sanāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Clash>FZSS 20.01.2010 15:43
Piekrītu, ka aplams ir sauklis - ejiet visi vēlēt. Nē - ejiet tikai tie, kas zina par ko un kāpēc, citādi nobalsos par to tolates papīru, kas vairāk reklamēts vai lētāks, bet jālieto būs tas četrus gadus visiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. 20.01.2010 15:14
Nekad nav tik slikti,ka nevarētu būt vēl sliktāk.Šajā muļķīgajā situācijā valdošajiem nav,ko īsti piedāvāt,tāpēc atliek tikai ''laist muļķi.''

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 20.01.2010 14:18
FZSS>gt 20.01.2010 12:55 ja galva vāja-neej...
--------------------------
ja galva vāja, mēģini nerakstīt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gt>FZSS 20.01.2010 14:16
Tik tiešām - Jums taisnība! Ja neesi pārliecināts par to, ko dari un seko tikai skaļai reklāmai, tad labāk sust mājās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nonsens 20.01.2010 13:46
Kāds var paskaidrot, kā ir sanācis, ka 2009.gada janvāra ES un LR vienošanās tekstā pie izmaiņām nodokļos ir iekļauts solījums: "The Latvian authorities stand ready to take additional measures if required."? Nodokļi ir katras valsts kompetencē, tā ir viena no "suverenitātes" sastāvdaļām (tā vismaz domāja Čehijā, kad nesen meģināja apstrīdēt Lisabonas līguma atbilstību konstitucijai). Vai var solīt līgumā, ka ja viena puse pieprasīs izmaiņas nodokļos, tās tiks izdarītās?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS>gt 20.01.2010 12:55
ieteiktu citu saukli-ja neko nesaproti un esi aprobežots,labāk neej balsot ! tāpat neej balsot ja esi pārskatījies reklamēšanos ! ja galva vāja-neej balsot !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris 20.01.2010 11:34
Šķiet, 19. gadsimtā kāds palaida spārnotu frāzi par diviem mūžseniem krievu jautājumiem - "Kas vainīgs?" un "Ko darīt?".
Latvija ir maza valsts, mums divu jautājumu par daudz. Iztiekam ar "Kas vainīgs?".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 20.01.2010 11:04
Ļ.cien. kungs Streipa!
Man ir pilnīgi saprotami Jūsu pārdzīvojumi par šo "putras katlu", kurā mēs patreiz vārāmies. Tomēr - vienīgais, ko reāli var darīt, ir viekt to darbu, ko Jūs veicat, t.i.censties cik iespējams sludināt to, ka jau līdz š.g. vasarai, katram ir jābūt skaidrībā, par ko viņš balsos (un balsot jāiet OBLIGĀTI!!!) Saeimas vēlēšanās rudenī. Jo tā cīņa par varu, kas ir pateiz šķiet ir sīki ķīviņi salīdzinot ar to "zvetiņu", kas ies vaļā augustā-septembrī. Un tad apjukt nebūs grūti.
Domājot par to, ko varēja pēdējā gada, varbūt pat pusgada, laikā izdarīt, no prāta neiziet doma, kāpēc netika organizēts referendums par vēlēšanu likuma maiņu. Tas būtu "izgājis" cauri par 100%. Un tad "gudrajām galvām" nekas cits neatliktu, kā izveidot citu, damokratiskāku, ne partiju diktatūrā balstītu vēlēšanu sistēmu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


smilšukaste 20.01.2010 10:57
Un uzvarētājs ir- šlesers, kurš nestrīdas un sauļojas Singapūrā.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips