Atslēgvārdi:

Bērnudārzs, ne priekšvēlēšanu kampaņa (un par tukliem ogļračiem) 15

Labrīt, lasītāji!

Vienotība sev noīrēja biroju. Kustība "Par labu Latviju mums un mūsu sponsoriem" nolēma tam priekšā nolikt mikroautobusu, uz kura rēgojas Latvijas galvenais buldozers ar pat ļoti izteiksmīgo lozungu "CIETI!" Vienotības jaunieši uz to reaģēja, mikroautobusu apkarinot ar Vienotības baloniem. Kustība "Par labu Latviju mums un mūsu sponsoriem" uz to reaģēja, izsūtot preses relīzi, lai paustu prieku par to, ka Vienotība atbalsta kustību "Par labu Latviju mums un mūsu sponsoriem."

Iesaki citiem:

Smilšu kaste mīļie, kur spainīti un lāpstiņu nevar pārdalīt. "Diskusija," kuras pamatā ir jēdziens "ja tu man šitā, tad es tev tā." Vispār šogad priekšvēlēšanu kampaņā tas ir vadmotīvs. Politiķi un politikāņi visnotaļ paniski neko nevēlas teikt par valstij un sabiedrībai šogad vissvarīgāko jautājumu, proti -- par valsts budžetu un tā "optimizāciju," un tāpēc nopietnas diskusijas vietā mēs redzam šo bērnudārzu. Vienotība baida ar bubuli, kas saucas Urbanovičs. Saskaņas centrs baida ar bubuli, kas saucas "Biškeka." Kustība "Par labu Latviju mums un mūsu sponsoriem" baida ar bubuli, kas saucas geji. Tēvzemieši, kas tagad ir apvienojušies ar lāpu gājienu organizēšanas speciālistiem, kārtējo reizi baida ar bubuli, kas saucas Krievija. Re, re, satiksmes ministrs demonstratīvi ir pametis televīzijas raidījumu kanālā TV5, kur viņš aicināts uz jautājumiem atbildēt krievu valodā. Vai satiksmes ministrs nekad, nekad, nekad, nekad, nekad Latvijā nav ar žurnālistiem runājis krievu valodā? Diez vai. Taču tāda mums šoruden ir mode. Pat Ušakovs preses konferencē ar Maskavas fīreru uz krievu valodā uzdotu jautājumu atbildēja valsts valodā.

Tik, cik kāds ir runājis par valsts tautsaimniecību nākamajā gadā, tas lielākoties ir bijis deklaratīvu frāžu ("Valsts bez parādiem, atbrīvojoties no faktiskās fiskālās okupācijas") un tukšu solījumu cerībā, ka vēlētājs būs liels muļķis un uzķersies, līmenī ("Darbs katram," "Bezmaksas veselības aprūpe bērniem un pensionāriem"). Nezinu, kam ir jānotiek, lai atlikušajā mēnesī pirms vēlēšanām notiktu nudien nopietna saruna par to, kas valsti gaida 3. oktobrī un pēc tam. Politikāņi jau mums lielākoties ir glancēti, žurnālists var uzdot vienalga kuru jautājumu un politikānis mals savu maļamo. Atsevišķi eksemplāri uz to ir ļoti trenēti, jo negribētos jau pēc 10 gadiem un vairāk joprojām atkārtot tīņa līmeņa pārdomas par iekšām un visu pārējo. Protams, vienā ziņā politikāņus var saprast, jo patlaban varbūt pāris lietas ir konkrēti skaidras, bet vietu sadalījums 10. Saeimā ir pat ļoti miglā tīts. Un tāpēc drošāk ir neteikt neko. Vien vēlētājiem derētu atcerēties vēl vienu lietu, kas ir konkrēti skaidra: Viss, ko politikāņi pauž un sola patlaban, ir ar lietošanas termiņu līdz 2010. gada 2. oktobrim, plkst. 20.00, kad beigsies balsošana. Pēc tam, varat zināt ļoti droši, absolūti nekas no solītā vairs netiks ņemts vērā. Un dzīvosim tālāk nākamos četrus gadus vai vismaz līdz brīdim, kad pašreizējam vai kādam citam Valsts prezidentam šis cirks apniks. Banānu republikas cienīgs process.

***

Un vēl. Padomā tu, cilvēks. Tu esi ogļracis Čīlē. Notikusi avārija, tu kopā ar vēl 32 ogļračiem esi iesprostots mazā telpā (50 kvadrātmetri) tālu zem zemes. Tev tiek piegādāts ūdens un ēdiens, tu vari sazināties ar mīļotajām personām ar interneta video starpniecību, bet vispār tev ir pateikts, ka pakaļ tev kāds atnāks tikai tā ap Ziemassvētkiem, jo ātrāk to nav iespējams izdarīt. Tev top paskaidrots, ka tiek būvēts īpašs lifts un rakta šahta, un ar šo liftu tu un visi tavi likteņa biedri tiksit izcelti saulīte. Bet viens gan. Ja tu esi tāds raženāks augumā padevies, tad derētu notievēt, jo lifts īpaši liels nebūs. Pavingro. Nudien liktenis ir skarbs. Ne vien esi mēnešiem ilgi iesprostots pazemē pie temperatūras +33 grādu, bet nu tev likts vingrot! Bļāviens!

Jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anda 06.09.2010 12:16
un cilvēki vienalga ies un balsos - "nekā labāka jau nav", būs atruna pie vēlēšanu urnas. tad redzēsiet.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 04.09.2010 11:04
Man par Dombrovski ir cits viedoklis - tas , ka viņš uzskata- vienreiz pateicu, cik var atkārtot. Tieši to (kā Austrijas premjers) viņš ir darījis, bet nav atkārtojis. Un tie, kas vienīgo reizi nedzirdēja, tagad domā- redz, kur sausiņš dekorācija. Daži komentetētāji pat domā, ka viņš pats raksta komentārus savai slavināšanai! Citi pārliecināti, ka pensionāriem novilktie procenti glabājas Dombrovska kontā ārzemju bankā.... Murgi! Bet, tas, kas tagad notiek ministijās ,ir absolūtais vājprāts. Katrs cenšas glābties, kā var, taisa vienu papīru stulbāku par otru, lai tikai pierādītu savu neaizstājamību!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ateists --> Ieva 03.09.2010 11:47
Ieva
Runa nav par to, ko var, bet to, kas ir.
___________________

ir tikai viena valsts valoda
to arī amatpersonām izmantot
jo visi LR pilsoņi zina latviešu valodu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva>Mg 02.09.2010 18:49
Es tik nesaprotu vienu: vai tiešām visa tā varza ir tik stulba, ka nesaprot: beigas var pienākt ātrāk, nekā viņi to gribētu? Turklāt šķiet, ka lielai daļai vēlētāju pietiek ar sīkumu: Lembergam taču ir kaudze pielūdzēju tikai tāpēc,ka viņš mazliet atmeta arī citiem...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva> Mg 02.09.2010 18:47
Es jau reiz teicu, ka manuprāt Dombrovski vislabāk raksturoja ļaunās TV5 žurnālisti- plīša lācītis, ko piedāvāt žurnālistiem, kamēr īstie pa sētas durvīm aizlavās prom. Arī Kalvītis bija tikai pilsonis Kalvītis....Bet lai vai kā, jautājums, ko ar to visu iesākt? Jo aicinājumi pašam iet politikā arī ir pupu mizas- ja kāds īsts politiķis kaut kur iekļūs, viņu tāpat pie teikšanas nelaidīs...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva>Ateists 02.09.2010 18:43
Runa nav par to, ko var, bet to, kas ir.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mg 02.09.2010 12:12
Tas sākuma stāsts nu gan ir mīļš un lika pasmaidīt, un tik labi, ka nekas netiek postīts, lauzts vai nosmērēts ar krāsu :)
Bet tās deklaratās frāzēm ir tāpēc, ka, atskaitot šādas vai tādas runas, nekādas būtiskas atšķirības rīcībā nebūs, jo tās vienkārši nav iespējamas.
Manuprāt, mēs ļoti pārvērtējam valdības lomu, valstī notiekošajos ekonomiskajos procesos. Neticu, ka ja, piemēram, savulaik Kalvīša vietā būtu Dombrovskis, tad mums nebūtu krīzes un ja tagad Dombrovska vietā būtu Kalvītis, tad mēs mēģināti šo krīzi pārvarēt ar pavisam citiem līdzekļiem. Principā jau vēlēšanas ir tikai par to kā sauks jaunos ministrus, kurām firmām būs lielākas iespējas saņemt valsts pasūtījumus un varbūt dažos pēc dziļākās būtības nebūtiskos, bet sabiedrību polarizējušos lēmumos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ateists --> Ieva 02.09.2010 12:04
Amatpersona kā valsts pārstāvis var sazināties ar visiem Latvijas pilsoņiem viņu valodā - valsts
Ar citiem ES pilsoņiem - pēc vajadzības izmantojot vienu no ES valodām
Ar tūristiem- tūristiem saprotamā valodā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Avo -> Ieva 02.09.2010 11:37
Piekrītu. Tā būtu normāla politikas plānošana.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Avo 02.09.2010 11:23
Tie procenti ir vajadzīgi pašiem ierēdņiem un amatpersonām, lai varētu reāli strādāt. Piemēram, ņemsim man tik tuvo veselības aprūpi. Šobrīd tur darbojas princips: "Tā kā vajadzētu pastrādāt, bet baigi negribas, tāpēc iedosim tiem ārstiem šitik un lai priecājas un daudz nevaukšķ." Savukārt reāls darbs būtu jāsāk ar to, ka tiktu precīzi apkopota informācija par vismaz populārākajām hroniskajām slimībām (jo arī infarkts ir tikai aterosklerozes saasinājums): cik slimnieku, kādā stadijā, cik gada laikā ārstējušies slimnīcā plānveidā, cik- neatliekami, kāds bija vidējais ārstēšanās laiks, kādas bija izmaksas, cik slimniekiem ir grūti ārstējama slimības forma, cik vienkārši nespēj atļauties iegādāties zāles un pildīt ārsta norādījumus, cik daudziem stāvoklis ir pasliktinājies, jo viņiem nebija naudas rehabilitācijai, kādas būtu rehabilitācijas izmaksas....UN, KAD ŠĪ VISA INFORMĀCIJA BŪTU APKOPOTA, TAD, IZMANTOJOT STATISTIKU PAR SLIMNIEKU SKAITA UN TRAUMU DINAMIKU, VARĒTU APRĒĶINĀT, CIK NAUDAS VAJADZĪGS, LAI VISMAZ SAGLABĀTU STATUS QUO. Jo veselības aprūpē var vilkt kaut jostu, kaut cilpu ap kaklu, taču vairums slimību negaida un, tas ko neizārstēsi šodien, rīt izmaksās daudz dārgāk!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to Ateists 02.09.2010 11:17
Par tām daudzajām valodām nav taisnība. Paskaties dokumentus un redzēsi piebildi, ka, neskaidrību gadījumā ir jāņem vērā angļu, vācu vai franču teksts- acīm redzot tās ir ES starpnacionālās saziņas valodas. Kas būtu jāsecina? Ka mums ar krieviem jārunā franciski? -jo viņiem tā valoda esot populārāka....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Avo 02.09.2010 11:14
Tie politiķi ar cipariem bārstās, un arī eksperti, kas to apliecinātu, neko nemainītu, jo pirmkārt par to nav iespējams pārliecināties (mēs pat par ostas priekšniekiem,kas saņem vairāk, nekā kolēģi Amerikā, uzzinām nejauši), otrkārt cipari jau neko nemainīs- to, ka ir slikti, zina katrs tā sauktais vienkāršai cilvēks. Un tad? Piemēram, ja naudas vēža slimniekiem nav, dakteriem jāsāk operēt bez maksas? Problēma tā, ka pat ja viņi atteiktos no savas algas (lai gan pie operācijas galda stāvēt badā...), tad ir vēl pietiekami daudz lietu, kas maksā naudu un bez kurām nekādas operācijas nebūs...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ateists 02.09.2010 11:01
Partiju priekšvēlēšanu tukšums ir dēļ tā ka Latvijas elektorātam nav svarīga ideoloģija un uz tās balstīta programma
Tādēļ jau Lembergs arvien ir populārs (vai kāds ir lasījis viņa Ventspils partijas programmu (ja tāda vispār ir))
Latvijas vēlētājam ir svarīgas frizūras runas tembrs un skandāli
Ko vēlētājs prasa to ”partijas” dod

Piekrītu ka Gerharda izgājies ir priekšvēlēšanu gājiens
taču manuprāt ir tikai normāli ja vēlētās un nevēlētās amatpersonas runā tikai valsts valodā

tā kā mūsu valstī- ES ir 23 valsts valodas
izvēlē ir plaša

nav nepieciešams runāt kādas trešās valsts nesaprotamā mēlē

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Avo 02.09.2010 10:59
Saistībā ar diskusiju par gaidāmo budžetu - Dombrovskim vajadzētu ņemt piemēru no pēckara Austrijas. Uz sitiena aizmirsu toreizējā premjera uzvārdu, bet viņš bija tautā ļoti cienīts politiķis un radio uzrunā pirms vēlēšanām tautai pateica apmēram tā: "Mūsu valsts ir sagrauta, mums iet grūti un es nevaru apsolīt, ka rīt būs daudz vieglāk. Pieņemamie lēmumi būs smagi un mums vēl kādu laiku būs jādzīvo ar savilktām jostām. Bet mēs to darām pārtikušas nākotnes vārdā un es lieku galvu ķīlā, ka no bedres laukā tiksim." Šis nav citāts, bet doma bija aptuveni tāda.

Man šķiet, tas būtu bezprecedenta gadījums, ja vadošs politiķis uzstātos televīzijā un atklāti noliktu visas kārtis galdā; ar populārzinātniski paskaidrotiem cipariem un nepieciešamo lēmumu pamatojumu. Esmu pārliecināts, tauta ticētu.

Jo skaidrs ir viens - brīnumu 3.oktobrī nebūs. 2011.gadā dzīves līmenis par 100% Latvijā audzis nebūs. Un tas neatkarīgi no tā, kurš būs pie varas. Skaidrs ir viens: stabilitātes garantam un Co politika ir savējo būšana un Dombrovskis un Co cenšas šo politikas lapseņu pūzni izspārdīt uz neatgriezeniskiem laikiem. Patiesībā velētājam izvēle būs nevis starp "budžeta konsolidāciju", ko piedāvā Vienotība un "uzņēmēju stimulēšanu", ko piedāvā AŠ kvadrātā, bet gan starp skandināvisku un itālisku politikas modeli.

Šodien lasu interneta portālu ziņas un, liekas, cilveki masveidā Latvijā ir sapīpejušies vai saēdušies pareizās sēnes. Kalvītis - nabadziņš, pret kuru Ēlerte sapinusi sazvērestības tīklus; Roze absolūtā nopietnībā bazūnē par Lembergu kā premjeru... Jēziņ... Pilnīgs čau...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 02.09.2010 10:46
Par muļķošanos pilnīgi piekrītu. Un ne tikai priekšvēlēšanu laikā. Ņemsim,piemēram, manu iemīļoto tēmu, kas ir veselības aprūpe (par ko gan citu es kā cilvēks ar retu slimību Latvijā varētu interesēties? Tas pats lozungs par bezmaksas veselības aprūpi pēc vecuma: jautājums, vai solītājiem veselības aprūpe nav sajukusi ar plastisko ķirurģiju, jo ko gan veselam pensionāram vēl vajadzētu? (par bērniem vienalga nav skaidrs). Savukārt slimnieks ir slimnieks, un viņa tēriņus nosaka ne jau vecums, bet konkrētā slimība. Un pensionāram pumpa uz dibena noteikti izmaksās lētāk, pat proporcionāli, nekā, piemēram, operējama Greivsa slimība pirmspensijas vecuma sievietei valstī, kurā šo operāciju neapmaksā...

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips