Arī "Jaunais laiks" grimst politkorumpētības bedrē -- cik žēl! 21

Labrīt, lasītāji!

Par to, ka politika Latvijā ir viena smirdīgi pretīga būšana, varam pārliecināties atkal un atkal, tajā skaitā arī tagad, kad pie kloķiem ir pēc idejas ļoti godīgais "Jaunais laiks." Bet lika drusku pagaidīt. Jo arī tagad acīmredzot valdošās koalīcijas stabilitāte ir svarīgāka par visu ko pēc kārtas.

Iesaki citiem:

Kā citādi paskaidrot premjerministra Dombrovska biklo klusēšanu par to, ka kārtējo reizi, lai arī krietni, krietni mazākas, valsts uzņēmumu padomes ir pirmām kārtām barotnes politiķiem, kuri uz lielās politikas skatuves ir vienkārši izgāzušies? Iespējams, ka šajos gados, kopš vēlētāji viņam parādīja durvis, Jānis Straume šo to ir apguvis tajos dāsni apmaksātajos politkorumpekonomikas radītajos darbos, kuros viņš ir darbojies un darījies. Taču, vienalga, arī šoreiz viņš tiek celts un iecelts bez jebkādas pieklājības reveranses tāda jēdziena virzienā, kā "konkurss." Piedevām kādreizējais Saeimas spīkeris, Jūrmalgeitas dalībnieks un nekustāmā īpašuma skandālnieks strādā arī un tieši Rīgas Brīvostā, kura ir viena no tām politikāņu silēm, kura ir svētāka par Romas pāvestu un tāpēc valsts tur nevar iesākt absolūti neko. Nemaz nerunāsim par kalnā kāpēju un "stabilitātes garantu," kurš tagad ir pārkvalificējies par telekomunikāciju speciālistu un Lattelecom padomē ir iecelts atkal pilnīgi bez jebkāda konkursa, bez jelkādas sarunas par to, ka tur varbūt būtu vajadzīgi ļaudis, kuri patiešām kaut ko sajēdz no 21. gadsimta telekomunikācijām, un tikai tāpēc, ka "savējiem" savajadzējās. Paldies, "JL" -- arī jūsu tīģeris savas strīpas ir parādījis pilnā košumā.

Par to, ka "JL" tomēr nav nekāda izcilā alternatīva, liek domāt arī iekšlietu ministres emocionālā iebrēkšanās brīdī, kad Afganistānā krita divi latviešu zaldāti. Ja cilvēks neprot mēli turēt aiz zobiem, tad nav nekāda strādāšana spēka struktūrās, lai gan Lindas Mūrnieces gadījumā, protams, var atcerēties, ka pirms viņas iekšlietu ministra amatā strādāja cilvēks vārdā Mareks, kuram pietiekami bieži muti atverot laukā bira tirgus tantes cienīgas "pārdomas." Bet vienalga, Mūrniecei teikt, ka nu vajag mest plinti krūmos un zaldātus nekavējoties vest mājās, nebija pareizi, jo tas absolūti neatbilst nedz valsts politikai, nedz arī valsts interesēm. Un no viņas valdības vadītāja -- atkal ne bū, ne bē.

Un tādas, lūk, pārdomas tikai mēnesi pirms gaidāmajām vēlēšanām. Nav nekāda pārsteiguma, ka Dienas Biznesa veiktajā aptaujā ne mazāk, kā 70 procenti lasītāju teica, ka viņiem nav ne jausmas, par ko 6. jūnijā balsot. Tas ir ļoti skaidrs, jo par tām partijām, kuras ir pierādījušas, ka Latviju tās uzskata par krējuma podu, kurā tikai un vienīgi tām ir tiesības nosmelt pašu gardāko krējumu diez vai cilvēks, kurš domā, piemēram, par tiesiskumu, varētu balsot un tā nesasmērēt savu sirdsapziņu. (Žēl, ka balsot dosies arī pietiekami daudz cilvēku, kuriem tiesiskums ir pilnīgi pie pakaļas, ka tik politikāņa labā kāds ir uztaisījis smuku reklāmu.) Ja "Jaunais laiks" vēlas demonstrēt, ka arī tā ir partija, kura vēlas darboties ēnainā pažobelē, kur viss tiek sarunāts pa kluso, tad lai tā būtu. Žēl arī šo partiju ieskaitīt bandveidīgo politgrupējumu sarakstā. Bet jādara tas, kas jādara.

Un Dienas Biznesā, runājot par politiku, ir arī šāds atzinums no viena lasītāja: "Gribēju nobalsot, bet laikā no 2.-6. jūnijam nebūšu Latvijā. [..] Gribēju nobalsot ar interneta starpniecību, pateica, ka tādas normālas mūsdienām atbilstošas lietas mūsu akmens laikmeta Latvijā nav pieejamas." Arī tas ir smags bluķis, kurš ir metams valdības dārziņā. Igaunijā ļaudis ar interneta starpniecību balso jau sen. Tikai pie mums tā nevar, jo acīmredzot svarīgākas ir zemeņu tortes un koalīcijas "stabilitāte." Arī elektroniskā paraksta tā pa īstam pie mums nav. Bet vienalga tie, kuri pie tā ir vistiešākajā mērā vainīgi, sola, ka nu viņi vadīs Rīgu un visu pārējo. Nožēlojami!

Jauku (vai valdošo politikāņu gadījumā saprātīgu) dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (21) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Uģis 18.05.2009 12:25
Labdien Streipa kungs.
Man ir tā veiksme būt informētam par šiem politiskajiem procesiem mazliet vairāk, līdz ar to gribētu vairāk izstāstīt par to, kādi motīvi pamudināja JL rīkoties vienā vai citā veidā.

1. Par Kalvīti
Drošvien pats arī esat lasījis V. Dombrovska interviju Latvijas avīzē un S. Āboltiņas komentārus par sekojošo lietu. Pats zināt, kādā veidā notiek valdības veidošana, un Kalvītis bija lieta, ko TP nevēlējās upurēt. Protams, var uzskatīt, ka Kalvītis ir slikts lēmums, bet tad mums ir jārunā par to, vai Jaunajam laikam vispār vajadzēja veidot valdību. Jo Jūs zinat cik vietu ir Saeimā. Turklāt, jāņem vērā tas, ka Kalvītis Lattelecom tam vēl ir salīdzinoši zema cena, jo sākotnēji TP pieprasīja daudz skarbākas lietas, ko JL veiksmīgi izdevās noairēt.
2. Par Straumi - Iecelt Straumi Brīvostas valdē bija vienpersonisks Satiksmes ministra lēmums. Straume tur pārstāv Satiksmes ministriju. Neviens par to plaukstas nesit.
3. Par darbošanos ēnainā pažobelē.
Jau vienreiz Jaunais laiks mēģināja cīnīties ar visām partijām vienlaicīgi, nepieņemt nekādus politiskos kompromisus. Jūs redzējāt kāds bija rezultāts - visi pasludināja, ka ar JL nav iespējams strādāt. Tagad Dombrovskis un JL nejau ar priecīgu prātu uzņēmās vadīt valdību. Un tas , ka Kalvītis ir lattelecom padomē ir , manuprāt, mazāks ļaunums nekā, teiksim, Zālāna valdība, kur būtu ne tikai viens Kalvītis un Straume padomē, bet vesela plejāde šādu kungu. Turklāt, apšaubāmas ir arī šo cilvēku spējas un vēlmes veikt reformas, kas nepieciešamas , un šeit es gribu to īpaši uzsvērt, VALSTS IZDZĪVOŠANAI , ko Dombrovskis nepārprotami dara.
Noslēgumā es gribētu jūs aicināt netēlot zirgu ar klapēm uz acīm, jo jūs zināt kādā situācijā mēs esam, analizēt situāciju ņemot vērā esošo kontekstu nevis virspusēji un pavirši, un tikai tad nodarboties ar zemas kvalitātes žurnālistiku un neizdarīt tik strauji secinājumus lai mētātos ar apvainojumiem.
Galu galā, Jaunais laiks, sevi jau ir pierādījis kā konstruktīvu un godīgu politisko spēku Repšes valdības laikā. Šī brīža situācija ir ļoti smaga, un nav laika tāda tipa cīņām. Ir jāglābj valsts, un , manuprāt, tikai JL to dara un var izdarīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Zālītis 18.05.2009 02:06
Labdien Kārli! Vai ar Jums ir kāda iespēja sazinates vai tikties personīgi? Uzrakstiet man lūdzu. (juris.zalitis@jaunaislaiks.lv) Jauku dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš Kālis 08.05.2009 13:37
Kārli Streip, kuru "Gardas kazu" (kā varēja no konteksta saprast, šādu savu slaveno izteicienu vēlējāties lietot) domājāt, kura "maršējot" kopā ar "Visu Latvijai"? Kurā "maršā" tas noticis?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

no malas 08.05.2009 01:04
"Atsevišķas reģionālās TB/LNNK nodaļas nav tik ļoti korumpējušās kā TB/LNNK spice."

..."nav tik ļoti korumpējušās"... Ko lai saku?

"meklējām tuvākos ideoloģiskos sabiedrotos, kādi bija iespējami. Ogrē, piemēram, tā ir Pilsoniskā savienība."

Par to ideoloģiju ir ļoti interesanti. Ogres sarakstā 1. vietā ir Helmanis, kas no LZS kandidēja pirms 4 gadiem, kā arī Dzelzītis (3. vietā) un Kalķis (4. vietā), kuri no Darba partijas kandidēja pirms 8 gadiem.

Tad vēl ir VL kopīgais saraksts ar JL un ZZS Carnikavas novadā, kur saraksta priekšgalā atrodas Jurēvica, Rinkēvičs, Ankipovs un Špakovs - visi ievēlēti no TP saraksta pirms 4 gadiem.

Ideoloģijas jēdziens šķiet diezgan elastīgs visām partijām - arī VL.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Baravika 07.05.2009 20:56
Kā jūties kārli? Ānis pēc vakardienas nesāp?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks 07.05.2009 12:17
Atsevišķas reģionālās TB/LNNK nodaļas nav tik ļoti korumpējušās kā TB/LNNK spice. Protams, arī tur "Visu Latvijai!" labprātāk vēlētos startēt vieni, taču šobrīd tas nebija iespējams (jo tad izredzes būtu diezgan čābīgas), tāpēc meklējām tuvākos ideoloģiskos sabiedrotos, kādi bija iespējami. Ogrē, piemēram, tā ir Pilsoniskā savienība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

no malas 07.05.2009 00:16
Acīmredzot VL nav problemu ar tēvzemiešiem Jelgavā un Valmierā, kā arī Dobeles, Jelgavas un Ozolnieku novados, jo tur abas partijas piedavā kopīgus sarakstus. Korupcija starp TB/LNNK kandidātiem tur nav?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks 06.05.2009 22:37
Vilhelm, ja jau tev interesē, tad esmu partijas "Visu Latvijai!" valdes loceklis un deputāta kandidāts uz Rīgas domi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vilhelms 06.05.2009 18:50
Kas tas tads ir - Jānis Iesalnieks?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 06.05.2009 18:20
Nu ja par tām uzņēmumu padomēm , tad cik tad var. Skaidrs tak ka politiķi paši ar saviem spēkiem te galā netiks. Vajadzīgi citi risinājumi.
Manuprāt principā te ir divi jautājumi samiksēti kopā.
Viens ir ka tās uzņēmumu padomes ir visai nesmukas barotavas priekš politiķiem , no kurām arī paši politiķi saka un teiks ka vajadzētu jau no tāda nesmukuma tikt vaļā.
Otrs ir tas ka tajās barotavās ir barība politiķu tā teikt pārtikšanai. Un nu no nesmukās barotavas tak arī politiķi būtu ar mieru tikt vaļā , bet ne tak no barības.
Jautājums jau ir par to vai sabiedrība vēlētos to pašu barības daudzumu izbarot politiķiem tādā smukākā , atklātākā veidā? Te neērtums būtu tas ka parādītos visa lielā politiķu apetīte , kā uz delnas , tā teikt.
Likt cerības uz to ka politiķi paši ar savām kājām ies uz to lai smukuma pēc nokļūtu neērtībās un varbūt pat paliktu bez kādas daļas no savas līdzšinējās barības - nu tik apdullis politiķis var būt tikai opozīcijā. Kā nonāk pozīcijā , tā tāds dullums , kā redzams , ātri vien pāriet.
Es teiktu ka nav ko cerēt uz no specbarības trūkuma apdullušiem politiķiem , manuprāt. Vajadzīgs cits risinājums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks 06.05.2009 18:02
Kārli,
paver pēdējā pusgada DDD numurus un tu ieraudzīsi, ka viena no viņu visvairāk aprietajām organizācijām ir "Visu Latvijai!". Kāpēc? .. Tāpēc, ka vienā intervijā atļāvos viņiem nepiekrist dekolonizācijas jautājumā - paudu VL nostāju, ka "totālu dekolonizāciju" nav iespējams un vajadzība veikt, ka dekolonizācijas jautājumam būtu jāpieiet individuāli - piedāvājot cittautiešiem valsts finansētu repatriācijas programmu, bet piespiedu kārtā izraidot tikai pašus agresīvākos un Latvijai klaji naidīgos kolonistus. Protams, sacēlās šums, ka VL vēloties "devalvēt dekolonizācijas ideju".

Tā, lūk, ar to "kopā maršēšanu". Tas, ka arī viņi piedalās, piemēram, 16. marta pasākumos, nepadara mūs par domubiedriem. 18. novembra pasākumos taču arī piedalās ļoti dažādu uzskatu ļaudis, kas citos apstākļos pat konfliktētu savā starpā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 06.05.2009 17:41
Iesalnieka kungs, kamēr Jūsu partija neprotestēs pret to, ka tai blakus un kopā ar to maršē kaut vai Garda ar viņa ... ai, pat ar Augstākās tiesas atļauju negribas apvainot kazas ... ar viņa fanēm, man būs iebildumi arī pret Jums, jo Garda ar viņa kompanjonēm tomēr ir radikāli antisemīti un rasisti. Te iedarbojas jēdziens "pasaki man, kas ir tavi draugi..." Jauku Jums atlikušo dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks 06.05.2009 17:19
Iepriekšējam,
bet, kas notiks, ja neviens godīgs cilvēks nevēlēsies iet politikā, jo "tā smird"? Tad saimniekos tikai negodīgie. Nedomāju, ka vajadzētu šādi vispārināt. Gan Latvijas, gan it sevišķi citu pasaules valstu politiskajā vēsturē ir gana daudz piemēru, kad politikā ir darbojušies godprītīgi cilvēki, nesavtīgi darbojoties savas tautas un valsts labā. Ir taču politiķi, par kuriem varam runāt ar patiesu cieņu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Karlim 06.05.2009 16:46
Nedomajiet Karli ka partija par kuru Jus gribetu vai arii izdosies balsot, ka taa buus labaka, pat godigi un labi cilveki ieejot politikaa ljoti pat izmainaas un ne vienmer uz to labako pusi, es piemeram nekad negribetu iet politikaa, jo kaa jau Juus teicaat - pretigi smirdiga busana!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks 06.05.2009 16:22
Kārlim,
Diskusijās latviešu nacionālistu forumā http://www.zemessargs.lv iezīmējas diezgan skaidra uzskatu atšķirība starp "Visu Latvijai!" atbalstošajiem cilvēkiem un dažādu sazvērestības teoriju un antisemītisma apsēstiem radikāļiem. Ne partija "Visu Latvijai!", ne tās cilvēki neatbalsta antisemītismu. Par to var pārliecināties katrs, kurš ilgstošāk sekojis līdzi VL biedru retorikai.

Par "sili" - nebūtu pareizi lūkoties uz "Visu Latvijai!" no tēvzemiešu pieredzes prizmas. VL kodolu veido pavisam cita paaudze, kurai mantojumā nenāk padomiskā domāšana un kura ļoti noraidoši skatās uz korupciju un valsts izsaimniekošanu, pie kuras, diemžēl, savu roku pielikusi arī TB/LNNK. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc "Visu Latvijai!" vispār ir radusies: ne tāpēc, lai tēvzemiešiem "atņemtu balsis", kā viņi mēdz apgalvot, bet gan tāpēc, ka mums nav pieņemams viņu darbības stils, kad vārdi nesakrīt ar darbiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 06.05.2009 14:48
Pievienojos Kārlim - arī nacionālistu elektorātam ir vajadzīgs jauns piedāvājums, ja reiz tēvzemieši nevar/negrib strādāt atbilstoši mūsdienu prasībām - godīgi un profesionāli.

Vienlaikus pastāv risks, ka cilvēki, kuriem ir slimīgi kompleksi (antisemītisma un visādu sazvērestības teoriju ziņā) parazitē uz nacionālajām kustībām (Visu Latvijai!, Latviešu nacionālistu klobs) - un ir vajadzīga diezgan liela pieredze, lai no šādiem tipiem atbrīvotos. Lai Latvijā nostiprinātos konstruktīvi nacionāli konservatīvie spēki, kā teiksim, Pim Fortuyn dibinātā partija Nīderlandē (nevis tādi politiķi kā bija Haiders Austrijā vai Lepēns Francijā).

Par šo "divu veidu nacionālistu" problēmu labi raksta Bruce Bawer - sk. http://online.wsj.com/article/SB124043553074744693.html . Autors grāmatai "While Europe slept", kur aprakstīta tradicionālās kreisi-liberālās kārtības krīze Nīderlandē, radikāli reliģisko imigrantu kopienu un Teo van Goga slepkavības dēļ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 06.05.2009 13:57
... atvainojos, protams pareizi būs no ultranacionālistu noraidīšanas Jūsu pārstāvētajā jomā. Citādi kā rakstīts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 06.05.2009 13:57
Iesalnieka kungs, Jums taisnība -- arī Pulku vajadzēja pieminēt. Bet, kas attiecas uz Jūsu partiju, ir arī cita lieta. Ja Jums vispār izdosies iekļūt Rīgas domē, par ko lielas pārliecības vismaz atbilstoši aptaujām nav, tad Jums būs jāpiedalās koalīcijā vai opozīcijā. Ja koalīcijā, tad arī Jūs būsit pie siles, un tad paskatīsimies, kā Jums ies ar to atklātību un konkursiem. Šajā ziņā, lai Jums veicas. Man joprojām netīk atsevišķi aspekti Jūsu nacionālismā, tajā skaitā Jūsu absolūtā atteikšanās no ultranacionālistisku (tajā skaitā rasistisku, antisemītisku spēku) iesaistīšanās Jūsu pārstāvētajā jomā, taču par konkursiem Jums ir taisnība. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks 06.05.2009 13:20
Šoreiz jāpiekrīt Streipam par visiem 100%. Vēl tik varēja pieminēt arī jaunlaicēna Olafa Pulka iecelšanu Rīgas Brīvostā. Žurnālists Pulks laikam ātri kļuvis par lielu ekspertu ostu lietās :)

Ja runā par manis pārstāvētās partijas "Visu Latvijai!" nostādnēm šajā jautājumā, tad VL uzskata, ka valžu/padomju locekļi valsts un pašvaldību uzņēmumu valdēs/padomēs būtu izraugāmi tikai konkursa kārtībā. Tas neizslēdz, ka tur varētu būt pie politiskajām partijām piederošas personas, taču tām viennozīmīgi būtu jābūt attiecīgās jomas profesionāļiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AStrīda 06.05.2009 13:06
Cits nekas neatliks ka uzdot Lattelekom telefonu. Negribu, ka no manis viņi pat santimu saņem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 06.05.2009 11:33
briivostaa, starp citu, iecelts arii taads "profesionaalis" kaa pulks. taa kaa, kkkaarli, apdomaa, vai tomeer nepievienoties kaadai partijai. skat, un peec veeleeshanaam vareesi mest pie malas tulkoshanu un groziishanos zilajaa ekraanaa, taa vietaa veidojot Latvijas telekomunikaaciju politiku vai komandeejot veco draugu Melngaili ;)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips